Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) wmati válasza Intruder2k5 (#9250) üzenetére


wmati
addikt

Vannak olyan körzetek ahol alapból 1 up van

(#9252) Intruder2k5 válasza wmati (#9251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak! De ott sok esetben lefelé is csak 4 van, és 57-es adásival mindenhol csak 1 az up!

(#9253) wmati


wmati
addikt

Nagy bejelentéssel készülünk, amit itt a facebook oldalunkon láthattok augusztus 24-én 2:40-kor! Leleplezzük, mit is jelent nálunk az új dimenzió.
Szerintetek mi lehet a UPC őszi, hatalmas újdonsága?

[ Szerkesztve ]

(#9254) Cxgrav válasza wmati (#9253) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Remélem azt, hogy az én városomban is elérhető lesz végre :DD :DDD

Picture me Rollin' by 2pac

(#9255) aram01 válasza wmati (#9253) üzenetére


aram01
nagyúr

tripláznak ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9256) wmati válasza aram01 (#9255) üzenetére


wmati
addikt

Tripláznak dupláznak, Upc -ből mindent kinézek.

[ Szerkesztve ]

(#9257) aram01 válasza wmati (#9256) üzenetére


aram01
nagyúr

hát ha dobnak rá pár megát, akkor az még nem lesz új dimenzió :N

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9258) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A másik topikban már megfejtették, a 24.-e 2:40 az annyi mint 240Mbps!

(#9259) aram01 válasza Intruder2k5 (#9258) üzenetére


aram01
nagyúr

gondolom a legnagyobbnál dupláznak, vagy lesz ilyen csomag is?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9260) Intruder2k5 válasza aram01 (#9259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, én sem tudok többet sajnos!

Egyébként nem hiszem, hogy a 120-asokat átraknák, az legalábbis igen nagy pofátlanság lenne a többi előfizetővel szemben! Gondolj bele... A 60-as csomagos előfizetők talán 2 hónapja, hogy az említett csomag megszűnése miatt azonos díjért át lettek rakva a 120-as csomagba! Ha most őket megint csak automatikusan felemelik 240-re, hát az már milyen kib@szás, mondjuk az 50-es előfizetőkkel, akik talán 1000-1500HUF-al fizetnek kevesebbet...?!

Vagy emelik a többit is, vagy lezárják a 120-as csomagot, aki most benne van az marad ott, és újakat már csak 240-re (de drágábban), és a két kisebb csomagra vesznek fel!

Ezen kívül, szerintem négy (élő) csomag sem lesz! Tehát vagy mindent emelnek, vagy marad a 120-as zárása! Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#9261) TeeJay válasza aram01 (#9259) üzenetére


TeeJay
félisten

ezzel együtt már 5 csomag lenne ami túl sok...
3-4 az ideális kb.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9262) aram01


aram01
nagyúr

na most végkép megkevertetek :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9263) wmati válasza aram01 (#9262) üzenetére


wmati
addikt

Teljes bizonytalanságba kerültél :P

(#9264) aram01 válasza wmati (#9263) üzenetére


aram01
nagyúr

ezt én nem érthetem, mert nem tudom :N

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9265) TheHardOne


TheHardOne
tag

Azért a szakértő fórumozók többé kevésbé megfejtették :)

Aug. 24-n nyilvánosságra kerül, hogy elérhető lesz egy 240 Mbps letöltési sebességű internetcsomag is, minden UPC területen (kivétel: Area 29). A feltöltési sebesség 20 Mbps lesz. Ez a meglévő csomagokat és előfizetéseket (természetesen) nem érinti.

A UPC inkább azt kívánja hangsúlyozni, hogy mindenhol, ahol vezetékes UPC szolgáltatás elérhető, lehetőség lesz erre a csomagra is előfizetni. Meg persze örülnek a felhajtásnak amit a lelkes ügyfelek képzelete generált :)

(#9266) wmati válasza TheHardOne (#9265) üzenetére


wmati
addikt

Jaj a lelkes ügyfelek csak néztem miket írtak, amúgy mi ez a 29 es körzet miért van ennyire kihagyva mindenből ?

(#9267) aram01 válasza TheHardOne (#9265) üzenetére


aram01
nagyúr

nesze semmi fogd meg jól

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9268) TheHardOne válasza wmati (#9266) üzenetére


TheHardOne
tag

Nem állnék neki irogatni, az alábbi poszt idézet része elég jól összefoglalja:

[link]

Igazából lassan 3 év eltelte után is aktuális.

(#9269) Intruder2k5 válasza aram01 (#9267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez körülbelül ennyi! Aztán majd a sok lelkes ügyfél most azt fogja írni, hogy menjenek az anyjukba, ezért kellett ez a nagy felhajtás, hogy aztán nincsen nagy szar se?! :)

Gondolom azért elég horror ára lesz annak a csomagnak!

(#9270) aram01 válasza Intruder2k5 (#9269) üzenetére


aram01
nagyúr

többek között én is :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9271) TheHardOne válasza Intruder2k5 (#9269) üzenetére


TheHardOne
tag

Azért ez elég komoly erődemonstráció. Ezzel ők kínálják a legnagyobb sebességű és elérhető árú lakossági letöltést, ráadásul a területük egészén. Ezt senki más nem tudja jelenleg megtenni a versenytársak közül. Ahol a technológia megengedné (LAN, optika) ott pedig a lefedettség elégtelen.

Mondjuk ez sajnos azt is jelenti, hogy a marketing most hátra fog dőlni és semmi nem fog történni egy darabig :)

(#9272) wmati válasza TheHardOne (#9271) üzenetére


wmati
addikt

Ilyen Téren a Telekom lenne konkurens a UPC nek de a Telekom nem élne túl még egy sávszél emelést.

(#9273) Intruder2k5 válasza TheHardOne (#9271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a 300GB adatforgalmi korlát erre is vonatkozni fog? Mert akkor mire is jó ez?

Aztán ott van még az a tény is, hogy egy hardcore torrentes esetén például a feltöltés a lényeges, és DIGI-nél lényegesen olcsóbban kapja a 80/25 csomagot, mint itt lesz a 240/20!

Ha nálunk lenne DIGI, én mondjuk pont leszarnám, hogy a UPC-nek van a piacon a legnagyobb sebességű csomagja, akkor is inkább DIGI 80/25-re fizetnék elő, mint 2x, 3x annyiért UPC 240/20-ra, 300GB limittel!

Mivel azonban itt nincs DIGI, és nem kívánok a netre havi ~15k-t költeni, így most majd ezért szarom le a 240-es csomagot! :)

[ Szerkesztve ]

(#9274) wmati válasza Intruder2k5 (#9273) üzenetére


wmati
addikt

Optika és koax közti különbséget bele számoltad ?

(#9275) Intruder2k5 válasza wmati (#9274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit kell beleszámolni? A felhasználók többségénél két tény játszik szerepet internet előfizetés választásakor!

1. Sebesség
2. Ár
3. Ne legyen adatforgalmi korlát!

[ Szerkesztve ]

(#9276) wmati válasza Intruder2k5 (#9275) üzenetére


wmati
addikt

Ez pontosan így van, de több oka is van hogy Digi miért ad ilyen olcsón jó nettet

(#9277) TeeJay válasza wmati (#9272) üzenetére


TeeJay
félisten

ADSL-en már 15megabitnél plafont kellett volna húzni és semmi egyebet nem próbálni
mondjuk a T-nek a kábelnet hálózata szintén elég jó ott ED3-al ők is tudnának 100megabiteket
DIGILAN meg hagyjuk :D kiszámoltam hogy 9. kerületben összesen 158 házszámon van LAN-os net :D LOL
az alig 1000ember számára érhető el ami kutyafüle...

személy szerint amúgy nem bánom hogy nem lesz emelés
mert így legalább bírja a hálózat, ha mindenkinek automatikusan emelnének akkor biztos jönne újabb fékezés mellé

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9278) Intruder2k5 válasza wmati (#9276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A technológia, "és ami mögötte van", az emberek 90%-át nagyon nem érdekli!

(#9279) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És akkor mi van, ha a IX. ker.-ben kevés a DIGI? Van ahol meg UPC kevés... És ugyanúgy vannak területek, ahol a DIGI lefedettsége nagyon is jó! Ezen kívül a DIGI tudtommal nem csak LAN netet, hanem optikát is húz már be elég régen...

Na de mindegy, nem akarom DIGI irányba vinni a topikot! Visszatérve a UPC-hez, a számomra, és az előfizetők többségének szerintem úgyszintén, ez egy nagy semmi amit most csinálni fognak!

[ Szerkesztve ]

(#9280) Criton válasza Intruder2k5 (#9273) üzenetére


Criton
veterán

Az én esetemben a feltöltés sokkal jobban érdekel mint a letöltés. Én egy 20/80 as csomagnak is örűlnék :)

(#9281) Criton válasza Intruder2k5 (#9279) üzenetére


Criton
veterán

Budapest 2.kerületében a nagy részt még csak ADSL van, ami vicc szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#9282) wmati válasza TeeJay (#9277) üzenetére


wmati
addikt

Telekom ED3 hálózata háát elég volt kiheverni a 80 ról 120 ra váltást nem hiányzik megint főleg hogy a Telekom eladja mindenhol a 120 as csomagot ott is ahol max a garantált 15 van meg. Ezzel szemben Upc nél ilyenről nem halottam. Persze a Digi kevés területtel javarészt panel házak optika behúzva és onnan utp kábel előfizetőig nem csoda hogy olyan árakat és sebbegéset nyújt amire egyik szolgáltató se lenne képes veszteség nélkül tv -jükről ne is beszéljünk.

(#9283) TeeJay válasza wmati (#9276) üzenetére


TeeJay
félisten

azért ad mert csak olyan helyre megy ahol sűrűn vannak a lakások (panel rengeteg) vagy olyan társasház van ahol max T-home van ADSL-el... UPC-s társasházba pl felénk nem igazán jöttek 9. kerületben...
az ok egyszerű, nekik csak akkor éri meg bevinni az épületbe optikát és kitenni oda pár switch-et meg bekábelezni az egészet ha mindenki hozzájuk fog átmenni az olcsó gyors net miatt...
a nyomott árak miatt muszáj így marketingezni mert különben sosem jönne vissza a hálózatépítés költsége pláne az üzemeltetés mert úgy tudom nem 1 switch hanem vagy 2-3 kerül kihelyezésre/panel
és még ha ezek olcsó Huawei cuccok is akkor sem két fillér vandálbiztosan elhelyezni meg árammal tápolni 0-24/365

szóval csakis azért tud ilyet adni mert olyan helyre megy ahol nyert helyzetben lesz
megnézném egy UPC-s külvárosi részen családi házas területen mit alkotnának LAN-os nettel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9284) Intruder2k5 válasza Criton (#9280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez az... Lehet szépíteni, de kár, akárki akármit mond, ezeket a nagy csomagokat mindenütt leginkább a hardcore torrentesek veszik, nekik pedig sokkal fontosabb a felöltés! Ebben pedig még így sem fog vezetni a UPC! És ha ehhez még az árat is hozzávesszük... Kíváncsi leszek mibe fog fájni a UPC topnet, de gondolom egyáltalán nem lesz olcsó!

(#9285) wmati válasza TeeJay (#9283) üzenetére


wmati
addikt

Jól tudod rack szekrény 3 panel, bármi hiba jelentkezik panel kihúz vissza dug.

(#9286) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9284) üzenetére


TeeJay
félisten

ne aggódj alig pár ezer előfizetőnél lesz csak :)
a legtöbb előfizető 25megás lehet mert azt adják ugye csomagban márpedig úgy van kedvezményes ár
elég sok lehet még a 10megabites ami főleg az árral magyarázható és amióta eltekintenek az 5gigás korláttól gondolom elég sokan megelégszenek azzal is olcsón.
50-es csomag szerintem fele annyi előfizetőnek van mint 25-ös a 120-as meg pláne
így full mindegy ha jön 240megabites csomag úgyis csak pár torrent fájter fogja nyomatni másokat hidegen hagy.

megnéznék azért százalékos arányban egy kimutatást hivatalos UPC forrásból
hogy a jelenlegi 4 csomag milyen arányban oszlik meg a lakosság között
pár hete írtam hogy nem lennék meglepődve ha a 25megabites 50%-ot is elérne a 10megás meg 20-30-at a maradék meg a két nagy csomag

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9287) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nézd... Tudtommal az idén húzták be többek közt Kerepesre, Csömörre, Gödöllőre is a DIGI kábelt!

(#9288) kabelmania27 válasza TeeJay (#9283) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, sűrűn lakott területen könnyebb helyzetben van a szolgáltató, mert kisebb ráfordítással több háztartásnak tud szolgáltatni.
Intruder2k5: Az említett települések az agglomerációhoz tartoznak, sűrűn lakott települések. Akinek fontos a feltöltés és elérhető a Digi az esetek többségében azt fogja választani, de a UPC szolgáltatási terület egy részében nincs Digi.
Latency: Optikán is vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

(#9289) Latency válasza TeeJay (#9283) üzenetére


Latency
senior tag

A társasházban (nem panel, új építés) ahol lakom most Budaörsön itt van T-Home optika és a UPC kábel is. Láttam az elosztó dobozt, amikor kijött a szerelő, szinte minden kábel be volt kötve csak alig egy-kettő nem. A lépcsőházban tehát majdnem mindenhova a UPC megy, hiába a T-Home optika, ha drága a UPC-hez képest.

(#9290) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#9288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom, sajnos nálunk se! De ha meg így nézzük, akkor az egész verseny felesleges, meg a marketing is, mivel úgysem tud máshova menni az ember!

(#9291) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9290) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, nem egyszerű összehasonlítani a szolgáltatókat, nem egyforma csomagokat ad, nem egyforma jellegű a hálózat, fejállomás. pl UPC-nél ugyan azok a csomagok vannak mindenhol, Invitel kábeles területen net szempontjából van d2 és d3 terület, tévé szempontjából van analóg és dtv terület.

[ Szerkesztve ]

(#9292) Intruder2k5 válasza TheHardOne (#9265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg persze örülnek a felhajtásnak amit a lelkes ügyfelek képzelete generált!

Viszont ha már a felhajtásról is esik szó, akkor ez most egy olyan lufi lesz, ami nem fog nagyot szólni a végén, hanem majd szép lassan elszökik belőle a levegő, mivel igazából nem sok embert érint! Mire hivatalosan is bejelentik, addigra már mindenki tudni fogja, hogy számára lényegében ez semmi változást nem okoz!

(#9293) TeeJay


TeeJay
félisten

nem kellene ide még évekig optika ha mindenhol lenne 1GHz-es fincsi koax hálózat
azon még nagyon sokáig el lenne a nép bármiféle gond nélkül
T-nek azért kellett optikába fogni mert főleg ADSL hálózata volt ami 10éve is elavultnak számított már
és évekig csak azt toldozták foltozták semmi újítás. legalább ha elkezdtek volna vadul sűrűbben node-okat kiépíteni akkor 1km-re rövidítették volna a legtöbb helyen a rézszakaszt azon meg egy VDSL hálózattal elég versenyképesek lehettek volna... még BP-en sem csinálták meg, inkább optikába fogtak helyette ami még lassabban fog terjedni így esélytelen már évek óta...

DIGI meg hiába adja az ócsó netet ha tized annyi helyen érhető el mint a két nagy szolgáltató
ott is főleg sűrűn lakott épületekben
húzhatnak csömörre meg kitudja hova optikát, oda is csak azért mennek mert gondolom nincs UPC a T-nek meg csak ADSL van ratyi sebességgel és mivel közel van pesthez a település piszok sokan laknak ott akik vágynak modern gyors netre...

legjobb lett volna ha minden megyében a nagyobb városokban és annak 10-20km-es körzetében lévő kis települések be lettek volna hálózva koax-al és azt üzemeltetnék a szolgáltatók.
a nagyon kis települések meg ADSL és kész
mennyivel jobb lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9294) TheHardOne válasza Intruder2k5 (#9273) üzenetére


TheHardOne
tag

Nagyon tisztellek és általában egyet értek azzal amit írsz, de ahogy többek is jelezték, tényleg kezded túlzásba vinni ezt a limites kérdést. Akiket ténylegesen lekorlátoztak az előfizetők ha jól tudom 2 ezreléket (!) sem éri el, azaz a kb. félmillió UPC szélessávú előfizetőből 1000-nél kevesebbet korlátoztak le az elmúlt 5 évben, és azt is csak a hálózat, a többi előfizető védelme érdekében.

Az itt a fórumban időként bemutatott statisztikák nagyságrenddel vannak elmaradva a korlátozáshoz szükséges mennyiségtől. 2-3 TB adatot kellene forgalmazni egy hónapban rendszeresen, hogy egyáltalán a korlátozás látókörbe kerüljél, és kb. havi 5-10 TB-nál kell aggódni. Illetve persze az sem segít, ha látványosan üzletszerű tevékenységre használod az előfizetésed. Valamint ha egy területen amúgy is műszaki problémák vannak, ami rontja a tömeges felhasználói élményt, és erre rátenyerel egy ilyen "hardcore torrentes" akkor természetesen szintén korlátozhatják.Ez utóbbiért is ilyen alacsony a korlát, hogy szinte bárki beleeshessen ha nem "fair" módon használja a szolgáltatást, amint a neve is mutatja, és ezért nem is várható a módosítása a közeljövőben. Ez olyan, mint amikor mindenki araszol a dugóban az autópályán, de néhány "huszár" kielőz mindenkit a leállósávon. Azután persze a sor elején ott a rendőr...

Vonatkozni fog természetesen, mivel az ÁSZF-ben továbbra is benne van. Viszont ezért a csomagért fejlesztették a hálózatot az elmúlt fél-1 évben és ez lesz a "VIP" csomag, szóval 99%, hogy nem lesz szükség korlátozásra. Ha nem tudná kiszolgálni a hálózat (ráadásul egy elég komoly biztonsági tényezővel megfejelve), nem vezetnék be.

A feltöltési sebességhez: nincs értelme a DIGI-hez hasonlítani, de ez már párszor szóba került itt, nem is ragozom. Egy ideje tervben van a feltöltés emelése is (kb. 1 éve), de jelenleg a hálózat nem mindenhol alkalmas rá, illetve a jelenlegi gazdasági helyzetben ha nem muszáj senki nem ad többet ugyanannyiért, hacsak nem muszáj. Az UPC ilyen téren jelenleg nincs lépéskényszerben a piacon.

(#9295) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#9291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, persze... Kinek mi a fontos?!

Én is hiába mondom, hogy szeretnék 25Mbps feltöltést, ha itt a UPC (ex RubiCom) hálózaton ilyen nincs! Hiába mondanám továbbá (még a CRT TV-mel is), hogy szeretnék BOX és kártya nélküli szabadon fogható DVB adásokat, mikor havernál van, és Ő torrenten is 4TB-ot tölt fel havonta, mindezt kevesebbért mint én fizetek a UPC-nek! Ja, és ott nem erőltetik a digitális TV-t, mint a UPC-nél!

(#9296) wmati válasza TeeJay (#9293) üzenetére


wmati
addikt

1GHz koax hálózathoz elöbb szerintem ki kéne vezetni az összes analóg adás ADSL hálózat toldozását abba hagyta azokon a részeken ahol van ed3 koax

(#9297) kabelmania27 válasza TeeJay (#9293) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

29-es körzetben kb 2008 körül kezdett kiépíteni a T-home ktv hálózatot, nem sokan váltottak, aztán a Digi is elkezdett kiépíteni, van ahol többen van ahol alig váltottak.

[ Szerkesztve ]

(#9298) TeeJay válasza wmati (#9296) üzenetére


TeeJay
félisten

ha mindenhol 1GHz-es koax lenne nem lenne probléma az analóg SDTV adás, bőven elbírja
a net meg az SD és HD digitális TV nem viszi el a teljes frekvenciát
max akkor kellene minimálisra pucolni ha a digitális TV csomagok minden egyes csatornája már fullHD lenne
akkor oda kellene a kraft, meg ha 8 helyett 16 DS stream menne

kabelmania : nem tudom mi lehet az oka ott

nálunk itt Eger mellett kb. egyidőben jött be a községbe az ADSL szolgáltatás meg a UPC hálózatkiépítés
2002 környékén, viszont első fél évben UPC-nek csak kábeltévé volt a net később indult meg.
sok évig ADSL-t használtam amíg kb. azonosak voltak a sebességek mivel az ADSL korlátlan volt és lehetett nyomatni ezerrel
aztán azt hiszem 2 vagy 3éve mikor elhúzott UPC árban és sebességben is
egyértelmű volt hogy ADSL felejtős innentől és megyünk koaxra
gyanítom a község többi előfizetője is így vélekedett hiszen mérlegelik hol mit kap mennyiért
netből biztos hogy T-com ADSL vs. UPC Fiber esetén utóbbi a nyerő

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9299) Intruder2k5 válasza TheHardOne (#9294) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Nagyon tisztellek és általában egyet értek azzal amit írsz"
Köszönöm, ez viszont is így van!

"ahogy többek is jelezték, tényleg kezded túlzásba vinni ezt a limites kérdést"
Erről igazán nem én tehetek, ugyanis ez az érvényben lévő ÁSZF része, és itt a fórumon is vannak, akikkel szemben most is alkalmazzák, pedig - tudtommal - a 10TB-től elég messze járnak, talán éppen 8TB-vel vannak onnan lemaradva!

"Vonatkozni fog természetesen, mivel az ÁSZF-ben továbbra is benne van."
Ez szép! Havi ~15k(?), és még a limit lehetősége is ott van benne! Nem kicsit durva!

(#9300) TheHardOne válasza Intruder2k5 (#9299) üzenetére


TheHardOne
tag

A trendeket a UPC sem tudja elmismásolni - az előfizetők által felhasznált adatforgalom rohamosan növekszik. Ezzel tisztában vannak, komoly szerepet tölt be az üzletpolitikai kérdések meghatározásában, ennek szellemében bővítik a hálózat kapacitását és hozzák meg illetve vizsgálják felül a szükséges szabályozásokat.
Többek között a limit rossz híre miatt is, amiben szerintem páran innen is tevékenyen kivették a részüket, törekvés, hogy a lehető legritkább esetben kelljen alkalmazni. A korlátozás mindig egyedi elbírálás alapján történik, csak a legvégső esetben, mint már említettem, több tucat másik előfizető szolgáltatása minőségének megvédése érdekében. Több tényező is befolyásolja, és az adatforgalom nagysága csak egy ezek közül, de ezt talán már hivatalos forrásból is említették.

A kábelnetnél - technológiai okokból - előfizetők csoportjai osztoznak egy erőforrás halmazon, amolyan közösségi élményként. Ez szociológiai szempontból egyébként egy nagyon érdekes és haladó dolog lenne, csak lehet még nem érett meg rá mindenki :) Közösségként kell felfogni az előfizetőket és ezáltal az előfizetések egy halmazát, nem pedig egyénenként. A svédasztalnál sem szokás mindent megenni, hogy a többieknek aztán ne maradjon semmi, legalábbis úriemberként.

Javaslom a Közlegelők tragédiája című tanmesét (1. rész a wikipédián).

Egyébként közel sem lesz 15000 Ft a csomag ára, főleg a bevezető ára nem (nem a listaárra gondolok természetesen).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.