Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) kabelmania27 válasza Csontikka (#8750) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak. Használd a google vagy open dns szervereket.

[ Szerkesztve ]

(#8752) Intruder2k5 válasza Csontikka (#8750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ezek kitűnő értékek!

(#8753) Csontikka válasza kabelmania27 (#8751) üzenetére


Csontikka
aktív tag

köszönöm, mindkettőtöknek!

Beállítottam a statikus DNS-eket a routerbe.. mintha gyorsult is volna, bár lehet csak azt akarom hinni, mindenesetre pár nap alatt kiderül :)

(#8754) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Ezeket a jelszinteket láttam viszont a cisco-EPC 3208 típusú modememen:

Downstream Channels:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -2.6 dBmV 41.5 dB
Channel 2: -2.6 dBmV 41.4 dB
Channel 3: -1.6 dBmV 41.8 dB
Channel 4: -1.1 dBmV 42.2 dB
Channel 5: -0.7 dBmV 42.3 dB
Channel 6: -1.2 dBmV 41.6 dB
Channel 7: -1.5 dBmV 41.9 dB
Channel 8: -2.1 dBmV 41.4 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 51.0 dBmV
Channel 2: 51.0 dBmV
Channel 3: 51.0 dBmV
Channel 4: 51.0 dBmV

Kérdésem egyszerű: Jók az értékek vagy sem? Amennyiben a válasz nem akkor kérdés lenne hogyan lehetne javítani rajta?

(#8755) Intruder2k5 válasza Beladon (#8754) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez még belefér, lefelé tökéletes, de felfelé is belül van a tűréshatáron!

(#8756) Beladon válasza Intruder2k5 (#8755) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszönöm a gyors a választ :R Akkor nincs semmi teendőm :)

(#8757) Intruder2k5 válasza Beladon (#8756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ezt nem kell piszkálnod! :)

Ja, és szívesen!

Amúgy itt vannak a támpontok, Te is ellenőrizheted!

DOCSIS SNR és power level
Mivel többször felmerült már, hogy mik az elfogadható jelszintek és SNR, így ezt most röviden összefoglalom:

DOCSIS előre irány (downstream):

Power: (adásszint)
-15 dBmV to +15 dBmV maximum.
-12 dBmV to +12 dBmV ajánlott.
A legideálisabb esetben 0dBmv.

Bonding (csatorna összefogás) esetén az is fontos, hogy az egyes csatornák ne álljanak nagyon ki a sorból adásszint tekintetében.

Jel-zaj viszony (SNR):

Minimum 30dB (256 QAM)
Ajánlott: 33dB (256 QAM)

Az SNR értéke minél magasabb, annál jobb! Nincs fölső határa, de 40dB-nél jobb SNR-t nem valószínű, hogy bárki is látni fog.

DOCSIS vissza irány (upstream):

Power (adászint):

Minimum: +8 dBmV és +54 dBmV között
Ajánlott: +35 dBmV és +52 dBmV között

Tipikusan 40 és 50 dBmv közötti értékeket fogtok látni.

[ Szerkesztve ]

(#8758) szallasi007 válasza Intruder2k5 (#8757) üzenetére


szallasi007
őstag

Mióta kivertem a balhét és megszerelték azóta nálam ez van:

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.8 dBmV 40.9 dB
Channel 2: 3.6 dBmV 40.3 dB
Channel 3: 3.8 dBmV 40.5 dB
Channel 4: 3.6 dBmV 40.5 dB
Channel 5: 3.7 dBmV 40.4 dB
Channel 6: 4.5 dBmV 40.8 dB
Channel 7: 4.5 dBmV 40.9 dB
Channel 8: 4.5 dBmV 40.9 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 45.0 dBmV
Channel 2: 45.2 dBmV
Channel 3: 45.4 dBmV
Channel 4: 45.9 dBmV

(#8759) Intruder2k5 válasza szallasi007 (#8758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is kiváló! Teljesen hibátlan!

(#8760) Beladon válasza Intruder2k5 (#8757) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszi ezt is :R

(#8761) kabelmania27 válasza Beladon (#8754) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van teendőd ( lehet kell piszkálni) nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van e csillapító valahol. 51-es adási ed3 modemnél azért problémás mert 52felett át fog kapcsolni egy frekire.

[ Szerkesztve ]

(#8762) P00By válasza kabelmania27 (#8748) üzenetére


P00By
nagyúr

Biztos túlterhelt a körzet és elavult(7. ker), jó végig próbálgatom.
2 éve könyörgök másik modemért(háromszor cserélték) és STP-ért(ötször legalább) :(((

(#8763) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az adási jellemzően nagyon kis mértékben ingadozik, szerintem ezek a jelszintek teljesen jók, és azért nem kellene mindenkivel szétszedetni a hálózatát, hogy megtudd, mennyi és milyen osztója van... :)

[ Szerkesztve ]

(#8764) wmati válasza Intruder2k5 (#8763) üzenetére


wmati
addikt

Osztom a véleményed, adási jelszintek tényleg magasak kicsit de még belefér.

(#8765) Beladon válasza kabelmania27 (#8761) üzenetére


Beladon
aktív tag

Így néz ki

(#8766) wmati válasza Beladon (#8765) üzenetére


wmati
addikt

Miért vannak elosztók fordítva bekötve ?

(#8767) Intruder2k5 válasza wmati (#8766) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy benézte a kábeleket, és a másik fekete a bejövő... :)

Egyébként ez nem osztó, hanem mindkettő TAP! Jó erős jelek vannak feléjük, ha ilyen csillapítás kell...

[ Szerkesztve ]

(#8768) wmati válasza Intruder2k5 (#8767) üzenetére


wmati
addikt

Jé tényleg :D én elosztókat használnék ilyen csillapítókkal

[ Szerkesztve ]

(#8769) Beladon válasza Intruder2k5 (#8767) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nem néztem be tényleg így van le is ellenőriztem.

wmati: passz nem én csináltam és igen régóta így van már.

(#8770) Intruder2k5 válasza Beladon (#8769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát lehetne mit fésülni rajta, de ha nem értesz hozzá, és egyébként nincsen panaszod semmire, akkor én nem bolygatnám!

(#8771) wmati válasza Intruder2k5 (#8770) üzenetére


wmati
addikt

Én sem piszkálnám ha nincs gond, de egy ilyen lezárót beraknék a szab végre

(#8772) Beladon válasza wmati (#8771) üzenetére


Beladon
aktív tag

Majd szétnézek itthon mert könnyen lehet, hogy lapul egy valahol.
Intruder2k5: Kicsit sem az én területem és valóban nincs vele gondom semmi. Egyáltalán miben mutatkozna meg a jobb érték?

(#8773) blakey válasza Beladon (#8765) üzenetére


blakey
titán

A bejövő jel a felső fekete kell legyen, ha valóban a másik a bejövő kábel akkor a következőt tenném, bejövő kábelt a 3-as TAP bemenetére csatlakoztatnám, a modemhez vezető kábelt az out-ba tenném a másik kettőt meg a TAP-be, így nézd meg, hogy milyenek a jelszintek.

(#8774) Intruder2k5
Szerintem megpróbálkozhat vele mivel ha összejön akkor 1 TAP-el kevesebb van a rendszerbe na meg helytelen a bekötés. Ha minden próbálkozás ellenére nem jön össze akkor visszateheti a régi csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8774) Intruder2k5 válasza Beladon (#8772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha minden rendben van most is, akkor semmiben! Ezért is írtam, hogy ha nincs gondod vele, akkor nem kell erőltetni a szanaszét szerelést, még akkor sem, ha nincs teljesen jól összerakva! Ha lennének gondok, mint netszakadozás, digitv kockásodás, kimerevedés, nem működő videótár, stb... akkor mondanám, hogy állj neki, de egyébként minek? Hogy esetlegesen 3-mal többet mutasson a modem? És akkor mi lenne? Semmi!

(#8775) wmati válasza Beladon (#8772) üzenetére


wmati
addikt

Igazából nálad a Upstream Channels Power Level: nél a 51.0 dBmV kicsit magas ez általában olyan 45-48 dbmv szokott lenni. De ha nincs gond akkor nem kell vele foglalkozni a többi érték pedig jó

(#8776) Beladon


Beladon
aktív tag

Köszi mindenkinek :R Akkor marad így nem piszkálom.

(#8777) blakey válasza Beladon (#8776) üzenetére


blakey
titán

Pedig amit írtam kipróbálhatnád.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8778) wmati válasza blakey (#8777) üzenetére


wmati
addikt

De ha nincs semmi baj minek nyúljon hozzá ? Illetve ha nem biztos a dolgában akkor meg még egy érv hogy miért ne piszkálja.

(#8779) blakey válasza wmati (#8778) üzenetére


blakey
titán

Talán mert rosszul van "bekötve". Nem a számok miatt. Sajnos én már "megszívtam" egy rossul bekötött antennával. Szintén fordítva volt bekötbe és egy "nagyobb áramzuhatag" tönkretette az egyik cuccot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8780) Beladon válasza wmati (#8778) üzenetére


Beladon
aktív tag

A szereléssel nincs gondom "ügyes kezűnek" számítok :K Viszont ha nincs semmi hasznom belőle akkor nem piszkálom. Bajom meg nincs vele, hogy ezért nyúljak hozzá.

(#8781) kabelmania27 válasza Beladon (#8765) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne hagyd így ahogy van, nem jó így a bekötés... A hármas előtti osztót vedd ki, a hármas kösd a bejövőre a modem kábelét kösd az outba a másik kettőt a 8dB tapba. Valami ok miatt felmegy az adásid vagy újra fog indugatni a modemet vagy nem lesz neted...
wmati: Tarros topicba amióta cserélik d2 modemeket ed3-ra minden héten van akinek azért nincs csak egy feltöltési modem van mert nem jól van bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#8782) blakey válasza Beladon (#8780) üzenetére


blakey
titán

Ebben a formában nagyobb az esélye, hogy bajod lesz, a leírtakhoz nem kell "agysebészi" diploma, 1 perc alatt megcsinálod és meglátod, hogy milyenek az értékek, lehet, hogy nem lesz nagy a változás ellenben stabilabb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8783) wmati válasza kabelmania27 (#8781) üzenetére


wmati
addikt

De ameddig nincs baja minek nyúljon bele ? 51 adási szint szerintem még elmegy emelkedhet is akár úgy hogy nem okoz gondot.

Tarrnál vannak más gondok is, jobbra balra pakolgatják a csatornákat minden fele

[ Szerkesztve ]

(#8784) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát persze! Meg elüti a villamos! Értem én, hogy fordítva van bekötve, de ezt a sok marhaságot honnan szeded? Ha x ideje így van bekötve, és eddig nem indult újra, nem ment fel az adási, és még nete is van, akkor most vajon attól romlik el, hogy ezt megkérdezte itt? :)

(#8785) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8784) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Onnan szedem hogy Tarros topicba gond volt az illetőnek a nettel csak egy feltöltési ment 55ös adásival, miután átkötötte érdekes lecsökkent 45körülire és 4feltöltési lett...
Beladon: Ha átkötötted nézd meg a jelszintet.

[ Szerkesztve ]

(#8786) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#8785) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De Ő nem Tarr-os, hanem UPC-s, és nem 55, hanem csak 51 az adásija!

Na nekem letelt, és lassan mentem, további sok sikert! :)

(#8787) Beladon válasza Intruder2k5 (#8784) üzenetére


Beladon
aktív tag

Az "x" idő 6 év körül mozog. és soha nem volt gond a modemmel semmi.

(#8788) kabelmania27 válasza Beladon (#8787) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De még lehet, bármi ok miatt csökkenhet az vételi ami még nem lenne gond, de az adási nőni fog, a modem adási max teljesítménye korlátozott, akkor lesz gond a nettel amikor a leginkább szükséged lenne rá (saját tapasztalat) ha nem lesz kapcsolat nem lesz lehetőséged segítséget kérni, ezért javasoljuk blakeyvel hogy kösd át a hármas outjába a modemet az előtte lévő leágazót pedig vedd ki, feleslegesen nem kell fojtani a jelet amúgy is van egy felesleges üres kimenet amire nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

(#8789) kabelmania27 válasza wmati (#8775) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megcsinálná az átkötést 50alatt lenne az adási... Kb 3al lenne több a vételi az még bőven belefér nem magas a bejövő jelerősség nála.

[ Szerkesztve ]

(#8790) Beladon válasza kabelmania27 (#8789) üzenetére


Beladon
aktív tag

Na itt lennének az átkötött értékek:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -6.3 dBmV 40.7 dB
Channel 2: -5.7 dBmV 41.0 dB
Channel 3: -5.4 dBmV 41.2 dB
Channel 4: -5.1 dBmV 41.1 dB
Channel 5: -5.1 dBmV 40.9 dB
Channel 6: -5.3 dBmV 41.0 dB
Channel 7: -5.5 dBmV 41.0 dB
Channel 8: -6.1 dBmV 41.1 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 57.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#8791) kabelmania27 válasza Beladon (#8790) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rosszabbak lettek az értékek. Kivetted az -6dB tap way osztót és a hármasra kötötted a bejövő kábelt? Outba kötötted a modemet?

[ Szerkesztve ]

(#8792) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#8786) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megnőtt az adási szint nála, így átkapcsolt a modem egy frekire.
Beladon: Nálad is egy ilyen oldaná meg a problémát, sajnos nem kapható boltba, ez hasonló hozzá. Ha a két másik kábel közül az egyik analóg tévébe megy megpróbálhatod hogy a bejövőre teszed a -6dB tapot, outra kötöd a modemet tapra a hármast, hármas outba box -8dB tapba analóg tévé.

[ Szerkesztve ]

(#8793) kabelmania27 válasza kabelmania27 (#8792) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobb értékekre számítottam. Ha a boxon vagy a tévén vételi probléma lenne állítsd vissza az eredeti állapotot. Így ne hagyd, bármikor megszakadhat a net.
blakey: Nem jött be az ötletünk

[ Szerkesztve ]

(#8794) blakey válasza kabelmania27 (#8793) üzenetére


blakey
titán

Valami nem kóser, még a -8 TAP-be ki lehet próbálni a modemet, ha azzal sem oké akkor mindenképp az eredeti állapotot vissza kell csinálni.

Én nem hagynám annyiba, utánanéznék, hogy miért van így.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8795) Beladon válasza kabelmania27 (#8791) üzenetére


Beladon
aktív tag

Igen pontosan úgy tettem. Igazából engem nem zavar mivel működött eddig is. Csak gondoltam kipróbálom már hátha jobb lesz.

(#8796) kabelmania27 válasza Beladon (#8795) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ha van kedved még egy utolsó próbálkozáshoz mielőtt visszakötnéd eredeti állapotra, a bejövőre tedd a -6dB tap way osztót, outra tedd a modemet és 6dB tapra a hármas splittert, hármasnál out kimenet box/médiacard tv, tap analóg tv, ha a tv adások vételében nincs gond maradhat, ha van gond akkor kösd vissza a leágazó tapjára a modemet oura a hármast.

[ Szerkesztve ]

(#8797) kabelmania27 válasza blakey (#8794) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én sem értem miért lettek rosszabbak az értékek, lehet rossz az az osztó vagy kezdi megadni magát. Ez egy hasonló osztó mint ami neki van csak nem teletronik hanem signal az out kimenet csillapítása megegyezik egy kettes splitter csillapításával (3,5-4,2), Tarr-os topicban többeknél van a modem ilyen osztó vagy hasonló 12dB tapos kivetel osztó outjában. Utolsó próbálkozásnak meg kellene nézni a -6dB osztó out kimenetében milyen lesz az adási.
wmati: Igen, visszirányra kéne adni pár dB-t.

[ Szerkesztve ]

(#8798) wmati válasza kabelmania27 (#8797) üzenetére


wmati
addikt

Esetleg egy szerelőnek szinteznie kéne az erősítőt

(#8799) kabelmania27 válasza Beladon (#8795) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bocs a kérdésért, de a bejövő kábelt a hármas in bemenetébe kötötted? Mert ha a másik fekete van az in-ben és a bejövő úgy van ahogy a képen -8dB tapba , azért magas az adási szint ha az in-be kötöd lehet megjavulnak az értékek. Ezt nézd meg először, utána a korábbi hsz-ban írt bejövő kábel másik elosztó in bemenetébe, outba modem tapba hármas, hármas outjába box/médiacard, tap analóg tv.

[ Szerkesztve ]

(#8800) Beladon válasza kabelmania27 (#8799) üzenetére


Beladon
aktív tag

Eredetileg ugy volt ahogy a képen. Most meg a 3as bementére mivel visszatettem. A jelszint ugyan az mint a kiinduláspontkor volt. Magyarul minden ugyan ugy van mint a képen csak felcseréltem a 2 feketét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.