Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) blakey válasza Slyer (#8148) üzenetére


blakey
titán

Milyen erősítőbe csatlakoztatod? Rendesen be van állítva az erősítő és ott is kéne szólnia?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8152) Slyer válasza blakey (#8151) üzenetére


Slyer
senior tag

Nem mai darab, de működik.

Technics sa-ex120

(#8153) blakey válasza Slyer (#8152) üzenetére


blakey
titán

A sima HD boxot csatlakoztatod analógon, ugye? Próbáld ki úgy, hogy a hdmi-t kihúzod, úgy mit reagál?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8154) Slyer válasza blakey (#8153) üzenetére


Slyer
senior tag

Hd boxba koax, tvbe hdmi. Box osszekotve erositovel 2 rca-n keresztul. Most nem tudom kiprobalni, mert jelenleg se tv, se net nincs igy a 2. Napon :D

(#8155) kabelmania27 válasza Slyer (#8154) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet karbantartás van.

(#8156) Slyer válasza kabelmania27 (#8155) üzenetére


Slyer
senior tag

Kozben felhivtam 1221-et es igen, karbantartas. De akkor is :D

(#8157) Slyer


Slyer
senior tag

Na kozben ugy alakult hogy a heten mar nem tudnek elmenni az elosztokert, jovohet lesz belole, addig meg felhivtam upc-t es holnap jonnek ki megnezni. Kivancsi vagyok hogy kicserelik e az elosztot

(#8158) kabelmania27 válasza Slyer (#8157) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérd meg a technikust hogy a padláson cserélje ki az egyforma 5,8as csillapítású hármast olyanra amelyiknek egyik ága -3,5-ös és a -8dB tapot cserélje ki kettes spliterre.

(#8159) Slyer válasza kabelmania27 (#8158) üzenetére


Slyer
senior tag

okés, remélem jó lesz :D

(#8160) kabelmania27 válasza Slyer (#8159) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobbnak kell lennie, mivel a másik boxon működik minden adó tökéletesen, azért kell a hármast cserélni mert az egyik ág tovább van osztva. A hármas cserélésével 5,8 helyett a továbbosztott ágon csak 3,5 lesz a csillapítás, ezzel lehet nyerni 2,3dB-t a továbbosztott ág irányában, a leágazó cseréjével pedig lehet nyerni 4,5dB-t, a problémás box számára, második box és modemnél nem fognak jelentősen változni a jelszint értékek. A szobádban lévő eszközöknél lesz 2,3nyereség (hármas csere), 1,5dB veszteség ( -8dB tap out ágon 1-et csillapít, kettes splitter 3,5-öt) összesen 0,8nyereség, ennyivel lesz több a modem vételi és kevesebb az adási, ha jól számoltam.

[ Szerkesztve ]

(#8161) Slyer válasza kabelmania27 (#8160) üzenetére


Slyer
senior tag

huhh :D okés, azt hiszem értem úgy nagyjából a dolgot. Elvileg dél körül jön az ember. elmondom neki amit írtál.

majd jelentkezem!

(#8162) kabelmania27 válasza Slyer (#8161) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok, remélem lesz nála -3,5 kimenetes hármas.

[ Szerkesztve ]

(#8163) Slyer válasza kabelmania27 (#8162) üzenetére


Slyer
senior tag

na végzett az csávó!

A jelminőség még mindig nem 100% mindenhol, de sokat javult a dolog. Általában 65 és 100 között van kb fele-fele arányban. Az erősség 65-70-75 körül váltakozik.

Ilyen elosztókat rakott be:

Működik minden ami eddig nem, van videótár is :)

(#8164) kabelmania27 válasza Slyer (#8163) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dejó, ezek jófajta osztók:) Gondolom -3,5be van kötve az új kettes.
Milyen most a modem jelszint?

[ Szerkesztve ]

(#8165) Slyer válasza kabelmania27 (#8164) üzenetére


Slyer
senior tag

:)

(#8166) kabelmania27 válasza Slyer (#8165) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modem jelszintek is jobbak lettek, nem kell venned osztókat:) Ha csinálsz képet a box jelszintekről, meg lehetne nézni hány %-ot javultak az értékek, ránézésre kb 30-at.

[ Szerkesztve ]

(#8167) kabelmania27 válasza Slyer (#8165) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha bekötéskor így csinálták volna, egyből ment volna minden... A problémás boxnál ( de megnézheted a másiknál is) a frekivizsgálat után nyomd meg a page down-t és nézd meg megvan e az összes freki.
Problémás boxnál bejönnek a hiányzó adók?

[ Szerkesztve ]

(#8168) Slyer válasza kabelmania27 (#8167) üzenetére


Slyer
senior tag

ez az enyém ( ezzel nem volt para eddig)

ez volt a rossz eddig:

(#8169) kabelmania27 válasza Slyer (#8168) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket, összehasonlítottam mindkét boxnál a 8,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 frekiket, a problémás boxnál látványos a jelszint javulás, frekik sorrendjében írom:17,15,18,15,19,16,16,10,13,16 tiednél 3,5,4,6,4,5,3,2,-1,-1 A problémásnál a hármas frekinél volt minőségcsökkenés, a tiednél a hatos és a kilences frekinél, különösen nem kell ezekkel foglakozni, többször előfordul hogy 3%os erősségre 100%-os minőséget ír ki, ezeket a számokat tájékoztatásnak kell tekinteni, pontos decibeles értéket műszerrel lehet megállapítani.

[ Szerkesztve ]

(#8170) kabelmania27 válasza Slyer (#8168) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Összehasonlítottam a két box osztó csere után elvégzett frekivizsgálatának eredményét, a tied 3,5dB-vel gyengébb jelet kap, a fizika törvényének mégis ellentmond hogy a 13-as frekinél a problémás 11-el gyengébb erősséget ír ki, minőség értékekre sok helyen kevesebbet ír ki. Az eltérések a következők 8,1,2,3,4,5,6,7,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,108 (minőség/erősség): 0/9,1/5,5/5,-37/4,-33/5,1/4,2/6,2/3,-2/6,-38/5,-40/5,0/5,-3/-11,-38/+6,-39/12,-37/11,-39/+5,-39/7,0/5 Az erősségek közötti különbségeknél min érték 3, max 12 Az a lényeg hogy 40%-nál nincs gyengébb freki, a modem és a box jelszintek jobbak az osztócsere óta, visszirány van, most már csak használni kell. Modemnél azért nagy előrelépés a három 40-es adási, mert így (remélhetőleg) mindig lesznek olyan frekik amelyekre fel fog tudni jelentkezni a modem.

[ Szerkesztve ]

(#8171) Slyer válasza kabelmania27 (#8170) üzenetére


Slyer
senior tag

Orulok hogy jo lett :) viszont mar megint nincs se net se tv... Tegnap elvileg karbantArtas volt. Lehet hogy meg most is csinaljak? 2 napja van bekotve de mind a ket nap elment a net eddig

(#8172) Bibby


Bibby
addikt

Hazajöttem ma és nincs Eurosport2 HD-m... azt írja kódolt jel. Mediacard-om van.
Minden más változatlan, összes HD csatorna jó, ez az egy szarakodik.
Ötlet?

Ελευθερια η θανατος

(#8173) khorvat válasza Bibby (#8172) üzenetére


khorvat
senior tag

Többi csatorna a Eurosport2 HD-vel azonos frekvencián elérhető?
Pl.: Spektrum HD, ESPN America HD stb.
Nekem is volt hasonló gondom hátha segít itt olvass tovább: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8174) kabelmania27 válasza Slyer (#8171) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges. A két médiacardos tévén analóg jel sincs?

(#8175) Bibby válasza khorvat (#8173) üzenetére


Bibby
addikt

Köszi a táblát.
Minden megvan, az említett kettő is, de ez sem tűnt el, hanem úgy csinál mintha nem lenne rá jogom.

Felhívtam őket, küldött frissítést rá, semmi nem történt, aztán kérte hogy állítsam vissza a tévét alaphelyzetbe meg hangoljam újra a csatornákat, de ehhez most nem volt kedvem. :U

Ελευθερια η θανατος

(#8176) Slyer válasza kabelmania27 (#8174) üzenetére


Slyer
senior tag

Kozben megoldodott a problema. Remelem nem gyakran lesz ilyen

(#8177) kabelmania27 válasza Slyer (#8176) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem gyakran szokott előfordulni UPC kimaradás. Változtak a modem értékek? Két médiacardos tévén milyen a jelszint?

[ Szerkesztve ]

(#8178) Slyer válasza kabelmania27 (#8177) üzenetére


Slyer
senior tag

nincsen cardos, mind a 3 boxos. már kettőt mutattam, a harmadikat nem tudom.

(#8179) kabelmania27 válasza Slyer (#8178) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem akkor a hármas két -7,5 kimenetébe megy egy box és egy analóg tv, biztos rendben van a harmadik boxnál is a jelszint.

(#8180) Slyer válasza kabelmania27 (#8179) üzenetére


Slyer
senior tag

a harmadik boxnál szerintem azért nincs para, mert ott nincs még elosztó, simán megy a 3-asból.

(#8181) kabelmania27 válasza Slyer (#8180) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért és azért sincs gond, mert megfelelő a bejövő jelerősség, ott kb 70%körül lehet az erősség, egyik boxnál sem lehet most probléma, jófajta osztók helyesen vannak bekötve. Majd nézd meg a harmadik boxnál is a jelszintet.

[ Szerkesztve ]

(#8182) Slyer válasza kabelmania27 (#8181) üzenetére


Slyer
senior tag

na itt vannak a harmadik box képei. ez sima box, hd adások nélkül.

(#8183) Bibby válasza Bibby (#8175) üzenetére


Bibby
addikt

Estére visszajött... :F örülök hogy nem babráltam meg a csatornáimat miatta.

Ελευθερια η θανατος

(#8184) kabelmania27 válasza Slyer (#8182) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, rendben vannak az értékek.

(#8185) kaszaf válasza kabelmania27 (#8184) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Most délután meglepődve tapasztaltam, hogy az upstream power level 54.0 dBmV-ra nőtt. Pont tegnap néztem, akkor még csak 47 körül volt. Néhányszor újraindult a modem azért is néztem most meg. Bejelentsem a hibát vagy várjak még vele? EPC3212 a modem. PCT-1000-4W a splitter.

Válaszokat köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8186) Grawens válasza kaszaf (#8185) üzenetére


Grawens
senior tag

az előre irány nem változott? mert ha nem változott, akkor valahol döglődik egy visszirányú...

[ Szerkesztve ]

(#8187) Intruder2k5 válasza kaszaf (#8185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindenképpen jelentsd be, az nagyon sok! Valószínűleg nem újraindul a modem, csak leszakad a hálózatról, ezért kezdenek villogásba a LED-ek, amikor próbál újra csatlakozni!

(#8188) kabelmania27 válasza kaszaf (#8185) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A négyes splitter helyett tegyél a bejövőre egy kettest, egyik ág modem másik ág hármas splitter, így. 7körül van a négyes csillapítása, kettesé kb 3,5-4, csere után meg fog szűnni az újraindulás, de akár be is jelentheted, technikus kimegy hoz osztókat és megcsinálja így.

[ Szerkesztve ]

(#8189) kaszaf válasza kabelmania27 (#8188) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Köszönöm. Megcsinálom hétfőn.

Most nézem lement 48,3-ra. Más lesz a gond nem a splitterek.

Tecnikai jellegű kérdés: Vettem f-csatlakozót belül menetes, de nem megy rá a koaxra. Többféle méret van, vagy van valami trükk?

[ Szerkesztve ]

(#8190) kabelmania27 válasza kaszaf (#8189) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Családi házas övezetbe előfordulhat, tavasszal/nyáron, hogy délben kicsit kevesebb a vételi, lehet hogy más gond is van, csere után kb 45körül lesz az adási így lesz tartalék nyárra. Rg6ra is van többféle F csatlakozó, van egyfajta amit kicsit nehezebben lehet rácsavarni, az egyik kombináltfogóval fogd meg a koaxot, a másikkal az F csatlakozót, a két osztó között is 3x árnyékolású koaxot használj, ezt kerüld

[ Szerkesztve ]

(#8191) TeeJay válasza kaszaf (#8189) üzenetére


TeeJay
félisten

3x árnyékolásúra vastagabb F csati kell vagy becsinálsz mire rátekered és nem is célszerű erőltetni nehogy eltekerd a vékony rézeret vagy az árnyékolást.
1x-2x árnyékolásúra jó a sima is az picit vékonyabb koax arra könnyedén rá fog menni a csatlakozó.
antenna boltban tudsz venni mindkettőt :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8192) kabelmania27 válasza TeeJay (#8191) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rá lehet tenni a 3x árnyékolásúra is csak, két fogóval kell megfogni, a rövidebb menetes F csatlakozó könnyen rámegy, a hosszabb menetest fogóval is nehezebb feltekerni.

[ Szerkesztve ]

(#8193) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Meglévő mediaboxom helyett akartam media cardot cserélni.Úgy volt,ma hozza is a szerelő.Hozott helyette egy másik boxot.Az nem kellett természetesen.Adta a főnökét,aki le akart beszélni az egészről telefonon,aztán,hogy én mennyek be személyesen a kártyáért,mert ő így gondolta.Nevetségesek! :W

A logikában semmi sem véletlen!

(#8194) F_Zolee válasza hoby36 (#8193) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezek alvállalkozók lehettek. Meg kell reklamálni, hogy nem azt kaptad amit kértél...

(#8195) hoby36 válasza F_Zolee (#8194) üzenetére


hoby36
senior tag

Az lesz mindenkép.

A logikában semmi sem véletlen!

(#8196) hoby36 válasza F_Zolee (#8194) üzenetére


hoby36
senior tag

Szerinted ez a tv működhet a card-al?[link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#8197) F_Zolee válasza hoby36 (#8196) üzenetére


F_Zolee
veterán

Támogatási listán nincs rajta. Itt tudsz olyat nézni amihez jó.[link]

(#8198) club1 válasza hoby36 (#8196) üzenetére


club1
veterán

A leírás alapján még dvb-c tuner sincs benne, nem hogy CI+.

(#8199) gyerecske válasza hoby36 (#8193) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ezt velünk is eljátszották és még rám akarták sózni hogy de én azt rendeltem.Még szerencse hogy felveszik a telefonbeszélgetéseket, arra hivatkoztam hogy hallgassák nyugodtan vissza.Utána egyből más volt a hangnem.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#8200) gyerecske válasza F_Zolee (#8197) üzenetére


gyerecske
senior tag

Az még nem jelent semmit.Nálunk 2 tv-ben működik és egyik sincs a listán.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.