Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) TheHardOne válasza ntrbot (#9147) üzenetére


TheHardOne
tag

Amíg nem üzleti céllal üzemeltetsz kiszolgálót (szervert), addig nem probléma. Anyagi haszonszerzésre viszont nem lehet használni, mert az ellentétes a lakossági szerződési feltételekkel.

(#9152) Martin094 válasza Intruder2k5 (#9050) üzenetére


Martin094
csendes tag

Nálunk a Rubicom épített ki hálózatot Andornaktályán, Egertől kb 150m-re van a település. De a jelerősség olyan szinten a béka segge alatt van, hogyha a modem felé érkező kábelt, egy leágazós elosztóval osztani szeretném, egy analóg TV miatt, akkor a modem eldobálja a jelet. Ha az az elosztó kimarad, a sávszél is megvan, stabil is a szolgáltatás mint a beton. De ha a Rubicom egyszerűen szar hálózatot épített, akkor modernizálás után is elég lett volna rajta szolgáltatást indítani, nem azonnal, ahogy felvásárolták őket.

[IMG]http://i41.tinypic.com/24zhqvq.jpg

[ Szerkesztve ]

(#9153) Intruder2k5 válasza Martin094 (#9152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is exrubis vagyok, bár nálunk még annak is az elődje (talán Optosat) építette ki a hálót! Egyébként az előre irány teljesen jó (az enyém rosszabb), meg az SNR is tuti, csak a vissziránnyal van valami baj! Bejelentetted már?

(#9154) Martin094 válasza Intruder2k5 (#9153) üzenetére


Martin094
csendes tag

Többször is! Először az elosztókat cserélték ki a padláson, akkor nyertem 0,5-1dBmV-t, mikor másodjára szóltam, akkor annyit mondtak, hogy állítanak majd az erősítőkön, na ez azóta is zajlik. Amúgy nincs problémám vele, mert TV-t nem nézek (Analóg lenne, a digitális az tökéletes) Csak kicsit zavaró hogy vállalja, hogy x+x TV-t ellát a neten kívül, de aztán meg mégsem.

(#9155) Intruder2k5 válasza Martin094 (#9154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most így ezzel a jelszinttel, ami látható a képen, van elosztó bekötve a modem előtt?

Nekem ilyen jelenleg...

[ Szerkesztve ]

(#9156) Martin094 válasza Intruder2k5 (#9155) üzenetére


Martin094
csendes tag

Nem!

Ha bekötöm az elosztót, ilyen értékeket kapok:

(#9157) Intruder2k5 válasza Martin094 (#9156) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, ez tényleg gyalázat! Én nem hagynám annyiban, naponta, de legalább hetente csesztetném őket email-ben, és ha nem csinálják meg, akkor levél az NMHH-nak, és az NFH-nak! Ne hagyd magad, csinálják meg! Sőt, ha van ismerős a környékben, akinek szintén UPC szolgáltatása van, akkor ők is anyázzanak! Minél többen veritek a tamtamot, annál jobb!

(#9158) Martin094 válasza Intruder2k5 (#9157) üzenetére


Martin094
csendes tag

Magával a sebességgel, meg a stabilitással nincs baj. De azért zaklatom majd őket telefonon, meg Mailben, hátha lesz valami hatása.

(#9159) Intruder2k5 válasza Martin094 (#9158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát azért ez az 57-es adási érték erősen a tűréshatáron kívül esik! És még nincs is olyan nagy kánikula, mi lenne 38-40 fokban, amikor a koaxnak tovább nő az ellenállása...?!

(#9160) Martin094 válasza Intruder2k5 (#9159) üzenetére


Martin094
csendes tag

Hát, remélem ezzel a hatalmas "új dimenzióba lép" kampánnyal, a jelerősséggel is csesznek valamit, nem csak a netsebességgel. Mert az nagyon, jó ha gyors a net... de ha nem stabil akkor minek.

(#9161) Intruder2k5 válasza Martin094 (#9160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te tudod, de én ezzel nem várnám meg a kampány végét! :)

(#9162) Martin094 válasza Intruder2k5 (#9161) üzenetére


Martin094
csendes tag

Az a helyzet, hogy nem nagyon veszem észre, hogy mi van. TV-m nem volt bekapcsolva kb 3 hónapja, ami kell neten meglelem, az meg hogy heti 1x betelefonálok szerintem mindenkinek elég. Vagy jönnek vagy nem. Ha lesz változás, örömömben úgyis kiírom ide.

(#9163) TeeJay válasza Martin094 (#9152) üzenetére


TeeJay
félisten

az tök szívás...
pedig milyen közel van Egerhez
bezzeg Ostorosra kiment UPC meg Kerecsendre is
meg felénk is Egerszalók-Egerszólát felé ami 12km Egertől
van T-com ADSL meg UPC és persze hogy mindenki UPC-re váltott már hiszen ADSL-en nincs lehetőség már semmire. nekem mondjuk T-home Hoppá díjcsomag van T-home SAT TV-vel mert jobb a csatornakínálat
mellé meg koaxon UPC Fiber 25 és talán így lehet legjobban kijönni a legjobb szolgáltatással
vezetékes telefon kell hogy maradjon mert ott marha sokat lehet beszélni netre meg ADSL-ről mentem UPC-hez mert koaxon jobban lehet használni. hamarosan remélhetőleg még gyorsabban :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9164) kabelmania27 válasza Martin094 (#9156) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne leágazós osztót köss be hanem kettes splittert.

(#9165) Martin094 válasza kabelmania27 (#9164) üzenetére


Martin094
csendes tag

De a leágazóson az Out ágnak nem több jel jut mint a Tap-nek? a Splitter felezi a jelet nem? a koax elosztogatásában nem nagyon vagyok otthon, utána kellene néznem.

(#9166) kabelmania27 válasza Martin094 (#9165) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Leágazóból out kisebb tap nagyobb csillapítás, ha gyenge a bejövő jelerősség nem jó tapba kötni a modemet. A bejövőre kell tenni egy kettes splittert egyik ág modem másik ágat elosztod a tévék felé kettes hármas négyes stb splitterrel. Ha csak két tévé van akkor lehet olyan hármas splittert betenni amelyiknek egyik ága -3,5 (modem) másik kettő -7,5 (box,tv).

(#9167) Martin094 válasza kabelmania27 (#9166) üzenetére


Martin094
csendes tag

Itt 1 bejövő jelet kell elosztani, 1 megy a modemhez 1 megy a TV-hez nem kell több.

(#9168) kabelmania27 válasza Martin094 (#9167) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha analóg tévéd van akkor outra kösd a modemet tapra a tévét, ha szemcsés pár adás vegyél kettes splittert. Hány dB van a tapkimenetre írva?

[ Szerkesztve ]

(#9169) Martin094 válasza kabelmania27 (#9168) üzenetére


Martin094
csendes tag

Itt végül is most nem az elosztáson van a hangsúly, hanem hogy gyárilag, kevés jel jön be. Kinti erősítőn kéne állítaniuk, esetleg a padlásra felmenni egy hozzáértőnek, és ott leosztani rendesen a jelet. 1 menne a médiabox-hoz,

1 pedig jönne ide a modem ill. ugyanebből a leágazásból lenne 2db analóg TV. Csak kihívom őket jövőhéten, csináljanak valamit havi 10 rugóért...

(#9170) kabelmania27 válasza Martin094 (#9169) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem szerednél magas adási érték miatt netszakadással bajlódni úgy alakítsd ki hogy bejövő koaxon kettes splitter egyik ág modem, másik ágat oszd el a tévék felé vagy bekötsz egy hármas splittert amelynek egyik ága 3 másik kettő 7db-s. Az említett hármas gyakorlatilag két egybeépített kettes splitter. Azért fontos így kivitelezni az osztást, mert így minimalizálható a modem adási szintje így van "tartalék" nyári hónapokra.

[ Szerkesztve ]

(#9171) Martin094 válasza kabelmania27 (#9170) üzenetére


Martin094
csendes tag

Rendben köszi a tippeket. Akkor lehet hétfőn bevásárolok.

Mellesleg, ő lenne az aki a modemhez érkező jelet osztaná: elosztó

(#9172) wmati válasza Martin094 (#9171) üzenetére


wmati
addikt

Őt dobd ki :K

(#9173) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam két szerelés után ilyen:

Éjjel még egy kicsit lejjebb megy az adási.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9174) kabelmania27 válasza Martin094 (#9171) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az lenne a jó ha a modemmel egy szobába lévő tévének tudnál egy plusz koaxot lehúzni a padlásról, egy modem egy box és egy analóg tévé esetén a legjobb választás ez az osztó.
Gubek-Einste: Jó értékek, 1us frekis üzemmódhoz van még 2 tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#9175) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Én is felteszek egy képet erről a router-jelerősségről.

Két kérdés:
- ezek jó értékek-e?
- illetve, mitől lehet az, hogy ~2 hete (úgy a nagy meleg környékétől), ha van bármilyen felfelé irányuló forgalmam van (akárcsak 1kb/s, vagy szüneteltetett torrent), akkor nem tudok pl. böngészni sem. Egyszerűen, mintha sok lenne az aktív kimenő / bejövő kapcsolat és a router / hálózat nem bírná.. eddig nem volt gond.

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#9176) Intruder2k5 válasza SimS (#9175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez teljesen jó jelszint!

Milyen routered van? Próbáltad router nélkül is? Úgyis ez a jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#9177) SimS válasza Intruder2k5 (#9176) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Cisco EPC3925.
Emiatt nem tudom sajnos megpróbálni máshogy, tekintve, hogy a koax ebbe megy bele. :)

Ha a jelszint ok, akkor biztos csak nem tesz jót neki vagy a hálózatnak a nagy meleg.. fene tudja.

Köszi,

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#9178) defi


defi
tag

Szaisztok,

Nem voltam még sose UPC-s ügyfél, de ahova költözök csak ez van.
Olyan kérdésem lenne, hogy itt megoldható ez:

<UPC saját routere>---<Én routerem>---<IPTV STB>
vagy az STB csak úgy megy ha közvetlenül a upc eszközére van kötve?

2 szintes ház és jó lenne ha szintenként 1-1 saját routert tudnék elhelyezni, mert kellene a 2x4 port.

LOAD "*",8,1

(#9179) wmati válasza defi (#9178) üzenetére


wmati
addikt

UPC-nél van iptv ?

(#9180) Intruder2k5 válasza defi (#9178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC-nél nincs IPTV, és a BOX sem a modemre, hanem közvetlenül a koaxra van kötve, így függetlenül működik a modemtől! Annyi routert használsz amennyit csak akarsz!

[ Szerkesztve ]

(#9181) defi válasza Intruder2k5 (#9180) üzenetére


defi
tag

Értem, és ilyenkor ajánlatos ezt upc-vel csináltatni vagy megcsinálhatom magamnak is, hogy előre behúzom a koaxot a kívánt szobákba (4 tv lenne)?

LOAD "*",8,1

(#9182) Intruder2k5 válasza defi (#9181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint a UPC csak egy végpontot épít ki (ingyen), a lakáson belüli hálózat kiépítése a Te dolgod! De ugye nem mind a négy DVB-C (digitális) TV lenne? Csak mert ennyi BOX-ot szerintem nem fogsz kapni!

[ Szerkesztve ]

(#9183) defi válasza Intruder2k5 (#9182) üzenetére


defi
tag

Hát az igény digitális lenne, a tv-k tudnak CI+ kártyát fogadni és mindet ezzel szeretném használni. Most hogy tudom nincs iptv, így box nekem nem is kellene.

LOAD "*",8,1

(#9184) Intruder2k5 válasza defi (#9183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem feltétlenül kell BOX, kaphatsz kártyát is, ha van erre alkalmas TV-d, de 4 darabot szerintem abból sem adnak, ahogy szerintem IPTV-re sem kapsz sehol 4 vevőegységet!

(#9185) defi válasza Intruder2k5 (#9184) üzenetére


defi
tag

Egyik ismerősömnek 5 van, innen is vettem akkor talán nálam is lehet:)
Most felhívtam és 2 előfizetése van, alapból ahogy Te is írod 3 lehet csak(legalább is T-nél 3).
Akkor egy(vagy kettő) analóg lesz. Köszönöm az infot!

[ Szerkesztve ]

LOAD "*",8,1

(#9186) Intruder2k5 válasza defi (#9185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaja, éppen akartam írni, hogy esetleg több előfizuval!

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#9187) kabelmania27 válasza SimS (#9175) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó értékek. Milyen osztóval van elosztva a koax? Van csillapító?

(#9188) kabelmania27 válasza defi (#9181) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejövőre kell tenni egy kettes splittert egyik ág modem (azért célszerű így, hogy az adási szintnek legyen tartaléka) másik ág négyes splitter, lehet megcsinálják, lehet külön fizetni kell a plusz vételi hely kialakításért, aszfbe benntvan

[ Szerkesztve ]

(#9189) pjen válasza defi (#9185) üzenetére


pjen
félisten

Te is tudsz bele tenni négyes splitter-t.Pár száz forintért tudsz venni.

(#9190) TeeJay válasza pjen (#9189) üzenetére


TeeJay
félisten

olyan is az ami pár száz forintért 4 felé osztja a koaxot...
ha már vesz valamit minőségi osztót vegyen :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9191) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen jó az! A lényeg, hogy 5-1000MHz legyen, és CE jelzése legyen! Nem kell több ezres splitter ide...

500Ft-ért jó, 120Ft-ért szar!

[ Szerkesztve ]

(#9192) pjen válasza Intruder2k5 (#9191) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#9193) aram01


aram01
nagyúr

srácok, olyan elosztóm van amiről 2 tv és a net megy, berakhatok olyat amiről 3 tv és 1 net jön le? (lehet hülye kérdés)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9194) Intruder2k5 válasza aram01 (#9193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha kellően erős a jel hozzá, akkor minden további nélkül!

szerk.:
Lehet célszerűbb lenne úgy osztani, hogy kétfelé, egyik ág a modembe, a másik pedig egy hármas osztóba, ami megy a három TV-re! Így erősebb lenne a modem jelszint, mint most, és még olcsóbban is kijössz egy kettes splitterrel!

[ Szerkesztve ]

(#9195) SimS válasza SimS (#9177) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Fejlemény ebben a ,,használhatatlan" állapotban: kipróbáltam telefonról, wifin. Direkt nem mobilos oldalakat néztem, hogy jobb legyen a próba. Miközben a gépen minden a lenti tüneteket mutatja, addig telefonon hasít, ahogy illene neki. Most ezt így akkor nem értem.. lehet nem hálózat / router probléma van, hanem valami kliensbeállítás - bár ahhoz meg nem nyúltam. :F

#9187: Hozzám így jön be a kábel. Nem osztom sehová, nincs TV-m se, egyenesen a router-be megy. Csillapítót rakott fel a szerelő csóka, mikor cserélte a routert (beszereléskor hibásat küldtek -.-).

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#9196) aram01 válasza Intruder2k5 (#9194) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor vegyem le a 3-ast?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9197) Intruder2k5 válasza aram01 (#9196) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Beteszel egy új kettest a bejövő kábelre, aminek egyik ága megy rögtön a modembe, a másik pedig a mostani hármasba, amik mennek a TV-khez tovább! Így nem négyest kell venned, hanem csak kettest, és a modem még erősebb jelet is fog kapni, mint most, mert a kettes osztó kevesebbet csillapít, mint a mostani hármas!

Vagyis nem kell kivenni a hármast, csak elé kell tenni még egy kettest!

[ Szerkesztve ]

(#9198) aram01 válasza Intruder2k5 (#9197) üzenetére


aram01
nagyúr

értem, kettesem van is itthon, akkor holnap le is tesztelem, köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9199) Intruder2k5 válasza aram01 (#9198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Te is arra figyelj, hogy 5-1000MHz legyen, és CE jelzésű! Azok az arany színű szarok, amit fentebb linkeltem 120Ft-ért, semmit nem érnek!

(#9200) aram01 válasza Intruder2k5 (#9199) üzenetére


aram01
nagyúr

egy régi kábelszerelő havertól kaptam, csak nem a gagyi volt neki

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.