Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86551) cof válasza tomp (#86550) üzenetére


cof
veterán

Melyik szolgáltatónál van egyáltalán internetes stream adáson 5.1 magyar hang? MindiGO, HorizonGO, MyTVTelenor, DigiOnline...

Én még nem találkoztam vele.

Netflix, iTunes?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86552) MadMancs válasza cof (#86551) üzenetére


MadMancs
veterán

Netflixen van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86553) tomp válasza cof (#86551) üzenetére


tomp
félisten

Netflixnél 640kbps Dolby Digital Plus hangsáv van.

De itt nem ez a lényeg! A Voda boxon lennie kell Dolby hangsávnak így ezt meg kell oldaniuk és gondolom rajta is vannak az ügyön. Az egy másik dolog, hogy illett volna a publikus indulással megoldaniuk...

(#86554) cof válasza MadMancs (#86552) üzenetére


cof
veterán

Igen valóban, Hungarian E-AC3 5.1 640 Kbps.

De ez DD+ ezt szerintem nem is tudja a box, mert ez nem egyenlő a DD-vel.

DD 448 kbps-ig

DD+ 640 kbps-től

Mondjuk ez nem sok... ha csak a Netflix-en van. Vajon Telekom IPTV-n van-e?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86555) #75501312 válasza tomp (#86550) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, technikus mondta, hogy frissítéssel megoldják majd, időpont még nem eldöntött.

(#86556) tomp válasza cof (#86554) üzenetére


tomp
félisten

A box Dolby Atmos-t is támogat! Nézd csak meg a dobozát! ;)
Amúgy minden DD-t támogató eszköz tudja a DD+ hangot is mivel visszafelé kompatibilis.
A "+" csak extra.
"Sima" DD-ból is van 640kbps! BD lemezen sokszor ilyen magyar hangsáv van.
Anno az HBO HD-n amúgy némelyik film DD+ hangsávval ment 384kbps-el.

[ Szerkesztve ]

(#86557) cof válasza tomp (#86556) üzenetére


cof
veterán

Akkor oké. Nem tudtam, hogy Atmos jelölés is van rajta. Nekem nincsen VTV-m, így dobozom sem.

Anno az HBO... Igen az előfordulhat, Coded bitrate: 0.032 to 6.144 Mbit/s azaz 320 kbps-től.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86558) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Az 5.1 hang az nagy probléma, éppen belenéztem a Lengyel HBO műsorokba, náluk már mind a 3 FHD minőség, a hangja pedig "csodálatos" hang alámondásos mint nálunk 30 éve a video kazetták, na neki azt az egy hangot hallgatni tökéletes a sima mono hang is. :N

(#86559) tomp válasza cof (#86557) üzenetére


tomp
félisten

0,032Mbps az 32kbps! ;)
Nem 320kbps az alsó határ. Van olyan csatorna ahol a magyar Dolby 2.0 hangsáv 192kbps.
Amúgy meglepett, hogy az Atmos logo is rajta van a box dobozán.

(#86560) cof válasza tomp (#86559) üzenetére


cof
veterán

Valóban. Ezt benéztem, mondjuk meglepett. De gondolom ezek technikai szintek, az életben nem láttam még 32 kbps AC3-at, DVD szabvány is 192 kbps-nél kezdődik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86561) #75501312


#75501312
törölt tag

8. kerben másnál is eltűnt a net 1 korul?

(#86562) #75501312 válasza cof (#86560) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, ezt próbáltam pár hete magyarázni. Anno még a Netflix is 192 kbit/s adatba csomagolva nyomta az 5.1 DD+ hangsávot. Ez azóta már változott. De az Atmos is csak 768 kbit/s. Ha jól tudom ezt még kibontják egyszer, mert speciálisan van betömörítve, hogy kisebb mennyiséget kelljen szállítani, az erősítő ezután dekódolja a hangot neked.

[ Szerkesztve ]

(#86563) bopeti98 válasza cof (#86554) üzenetére


bopeti98
őstag

"Vajon Telekom IPTV-n van-e?"

Igen. Elég sok csatornán van AC3 hangsáv. Persze ez nem biztos, hogy 5.1, de pár csatornán van 5.1 hang is.

[ Szerkesztve ]

(#86564) MadMancs válasza #75501312 (#86562) üzenetére


MadMancs
veterán

Kicsit off. De ez az Atmos tulajdonképpen mi? Akármit hallgatok telefonomon ( MP3, AAC, FLAC) ha bekapcsolom a Dolby Atmos hangzást sokkal szebben/dinamikusabban szól a JBL BT fejhallgatóm, illetve egy JBL Go 2 hangszóró is megembereli magát. Én eddig azt hittem ez csak egy spéci EQ. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86565) #75501312 válasza MadMancs (#86564) üzenetére


#75501312
törölt tag

Már nem csak oldalt meg hátul vannak surround hangfalak, hanem feletted is. A plafonra tudod őket felhelyezni, és így állítólag még jobb lesz a térhangzás.
Másik megfelelője a DTS:X

[ Szerkesztve ]

(#86566) MadMancs válasza #75501312 (#86565) üzenetére


MadMancs
veterán

Az oké, de ebben az esetben ugyanott szól minden mind Atmos nélkül csak szebben. Ezért nem értem hogy ez tulajdonképpen mi ez. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86567) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! eddig upcm volt...most jar le a hűségünk! azért az 500as net elég karcsú, ezért gondolkodtunk a telekom 1000es netjen.
Erdeklodni szeretnek, hogy vodafon/upcnel lesz gyorsabb net?
ha most hosszabbitanek, akkor regi upc cuccokat le kellene adnom?
ki milyen csomagot milyen aron tudhat maganak?
nezem, hogy ha atviszem pl mobilt is magentaba eleg kelleemes arak vannak...vodafoneal is vannak?
minoseg? szakad a net? milyenek a szolgaltatoks?
elore is koszonom!
udv
b.

(#86568) cof válasza bazsimano (#86567) üzenetére


cof
veterán

Biztos nem mostanában lesz gyorsabb. Szerintem minimum 1 év, ez a max a jelenlegi technológiával, szóval fejleszteni kellene. Aztán, hogy hol és mikor kezdik el az jó kérdés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86569) bazsimano válasza cof (#86568) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen a gyors valaszt!
es most hogy vodafone lett...tobbet tud? jobb lett? orsszabb?
:R

(#86570) LouiS22 válasza #75501312 (#86565) üzenetére


LouiS22
veterán

Pici pontosítás: a "másik megfelelője" nem teljesen helytálló. A Dolby meghatároz egy minimum hangfalmennyiséget, a DTS:X-nél hivatalosn nincs ilyen megkötés, még az elhelyezés kapcsán sem.

Az Atmos egyébként jóval nagyobb előnyben van már most is, vélhetően az objemtumalapú térhatású hangzás "háborúját" meg is nyerte már.

Egyébként tényleg nem marketing bullshit, még az egyszerű, felfelé lövő 2 plusz hangfal (nekem így van most) baromi sokat hozzá tud adni a térérzethez.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86571) MadMancs válasza cof (#86568) üzenetére


MadMancs
veterán

Azért nem teljesen. Nem technológia miatt. DOCSIS 3.0 24 csatornával tudja az 1,2gbps sebességet lefelé. Felfelé szűkös a keret ott 200mbps a plafon ráadásul a 20 növelése olyan kompromisszumokkal járna amit nem fognak meglépni. Szóval az 500 növelésének igazából csak az áll útjában hogy akarják e vagy sem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86572) #75501312 válasza LouiS22 (#86570) üzenetére


#75501312
törölt tag

Még nem próbáltam sajnos, de imádom a térhangzást, ezért is a nagy DD 5.1 mizéria nálam. Ha mozi, akkor nagy kép és hang. :DDD

(#86573) tomp válasza MadMancs (#86564) üzenetére


tomp
félisten

Telefonon én Atmos Music-ot hallgatok TIDAL-al.
Ott az Atmos sokkal energetikusabb és sokkal nagyobb a térérzet. :)
Ami durva, hogy ezt nem csak a telefon saját Atmos minősítésű hangszóróival hallom hanem LDAC bt kapcsolaton keresztül is. Azaz nem mindegy ugye, hogy milyen forrást transzkódol át LDAC 32bit/96kHz-re.

(#86574) MadMancs válasza tomp (#86573) üzenetére


MadMancs
veterán

Áhh szóval akkor tulajdonképpen Atmos bekapcsolásakor valami árkódolas történik. Értem. Bér nekem a lényeg hogy sokkal szebben szól vele.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86575) LouiS22 válasza MadMancs (#86574) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem.

A hagyományos térhatású hang ugye fixen van keverve Összerakják a hangokat sok-sok sávra, majd kevernek belőle egyet (ami nem egy, de értitek, hogy mit akarok mondani). Ezzel szemben az atmos objektumokkal dolgozik, a hangmérnök a keverés során akár 128 egyedi objektummal tud játszani. Mozis közegben egészen pontosan az történik, hogy a feldolgozó processzor a hangfalak helyéhez képest számolja ki az adott effekt (objejtum) pontos helyét úgy, hogy az a lehető legoptimálisabb legyen a befogadó számára. Vagyis máshogy fog szólni egy 10 üléses teremben, meg egy 300 férőhelyes hangárban. Ha az volt a cél, hogy pontosan a fejed felett robbanjon fel egy helikopter, akkor az pontosan a fejed fölött fog felrobbanni.

Nyilván ezt otthoni körülmények között nem lehet átültetni, hiszen nem lesz otthon 30 hangfalad :D, de az elv ugyanaz marad egyébként. Az igazi szépség pedig az, hogy az objektumok adatait metaadatként lehet kódolni a hagyományos sávokra, a megfelelő dekóder pedig értelmezi ezt, ami pedig nem tudja, az a hagyományos sávot kódolja csak ki. Így lesz pl. a netflixnél is atmos, bele van kódolva a dd+ hangsávba.

Ha majd lesz lehetőségetek, akár egy Media Marktban menjetek be a demo szobába és próbáljátok ki, milyen. Nagyon menő demók vannak, nyilván végletekig kihegyezve arra, hogy mire képes ez a technológia. :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86576) tomp válasza MadMancs (#86574) üzenetére


tomp
félisten

Nem! Rosszul értelmezed! Atmos-t támogató telefonoknál Atmos hangzást kapsz. A tanúsítvány nélkül nem megy mivel ez objektum alapú hangzás így nem elég csak szimplán megszólaltatni. Ha Atmos-t támogató fejhallgatót dugsz a telefonra USB-C-n keresztül akkor ki kell kapcsolni a telefonon az Atmos módot! Ettől függetlenül az fog kimenni a fejesre csak már nem keveri át így a fejesen valós térhangzás lesz.
Sima fejesnél és fülesnél érdemes zenénél Zenére, filmnél Filmre állítani. Ilyenkor a telefon a kapott hangot "optimalizálja" vagyis keveri, hogy sima sztereó hangeszköznél is a lehető legjobb térhatást kapjad. Ez nem sima EQ hanem a Dolby által előírt és bevizsgált feldolgozás. E nélkül a telefonra nem rakhatják rá a "Dolby Atmos" logót.
Az átkódolást arra írtam, hogy hiába megy nekem a hang bluetooth kapcsolaton a fülesbe de az LDAC bluetooth audio kodeknek(990kbps 32bit 96kHz) köszönhetően megőrzi az Atmos hatást.

(#86577) golyós válasza Ronam (#86526) üzenetére


golyós
őstag

Nincs annyi tv opció. Pl visszatekerhető adás, felvétel.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#86578) kabelmania27 válasza Plebi (#86486) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek lettek a modemértékek?
Ronam: Milyenek a modemértékek?
golyós: Magas a ping ezért másold be a modemértékeket.

(#86579) cof válasza MadMancs (#86571) üzenetére


cof
veterán

Én is erről beszéltem a multkor, de a CB is csak 500-at tud max, és nincs is ennél jelenleg jobb.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86580) #75501312 válasza LouiS22 (#86575) üzenetére


#75501312
törölt tag

Köszi, ennyire részletesen nem tudtam volna elmagyarázni. :N

(#86581) MadMancs válasza LouiS22 (#86575) üzenetére


MadMancs
veterán

És Tomp!
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő magyarázatokat. így már értem mi ez. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86582) MadMancs válasza cof (#86579) üzenetére


MadMancs
veterán

De CB miért csak 500 át tudná mikor támogatja a 24 letöltési csatornát. Csatornánként 48mbps a max. :F

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86583) kabelmania27 válasza MadMancs (#86582) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Stabilan gigabitet d3.1-en lehet kiadni.

(#86584) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Sziasztok! Nálatok a hbo 2,hbo3, cinemax, cinemax2 van felirat az angol nyelvű műsoroknál? (Új voda tv boxom van). Köszi

(#86585) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

a Connect Boxot modemként használva, 2 routert rákötve 0 vezetékkel (LAN) csatlakozó eszközt jelez.
Nincs arra lehetőség, hogy a modem admin felületén lássam pl. az általa kiosztott IP címeket?

(#86586) MadMancs válasza zetecR (#86585) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem mert ilyenkor nem CB oszt címet hanem mindkét router külön külön kap egy egy publikus IP-t ( UPC max 3 at ad belőle). Magyarul 2 teljesen különálló hálózat lesz.
Routerek admin felületén meg tudod nézni melyik mit kapott.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86587) zetecR válasza MadMancs (#86586) üzenetére


zetecR
addikt

Aha, értem.
És a két hálózat között tudok átjárást megoldani?
Az egyik routerem 192.168.1.1, IP címek 192.168.1.3-199-ig.
A másik 198.168.1.2, IP címek 192-168.1.200-255-ig.
A router2 IP címét megadom router1-nek, mint átjárót, láthatom a r1 alól r2-t?

(#86589) zetecR válasza #72445440 (#86588) üzenetére


zetecR
addikt

Oks, köszi. :R

(#86590) MadMancs válasza zetecR (#86587) üzenetére


MadMancs
veterán

Sajnos nem. De ish4d0w leírta mit tudsz tenni ha átjárást szeretnél. Vagy esetleg ha a nagyobb wifi lefedettség miatt van 2 router, még azt tudod hogy az egyik router marad ahogy most van, a másik pedig AP módban csatlakozik az első routerhez.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86591) woodworm válasza #72445440 (#86588) üzenetére


woodworm
veterán

Vagy az egyik routert a másik mögé és csak a másodikat ap-módba.

(#86592) zetecR válasza woodworm (#86591) üzenetére


zetecR
addikt

Így volt korábban, viszont keresnem kellett a jobb wifi miatt az router1 helyét és bármit variáltam rajta, arra az időre kiesett a router2 is. :)
Úgyhogy átdugtam a CB-ra közvetlenül, viszont így (érthető módon) nem érem el a router2-re dugott USB-s nyomtatót. :P

(#86593) woodworm válasza zetecR (#86592) üzenetére


woodworm
veterán

De ha azóta megtaláltad az optimális helyét, akkor mehet a fixre kábelezés, nem? Valami okod csak volt, hogy modem-módba tetted a connect boxot?
Túl sok opciód nincs, ha el akarod érni a két routerre csatlakozó klienseket.

(#86594) soundsonic válasza soundsonic (#86584) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Anyuéknál a philips mediamoxal van felirat,csak nálam nincs vodafone boxal. Irtam a supportnak mert látom nem nagyon fogok választ kapni itt sajnos. Hálózatos topic lett

(#86595) woodworm válasza soundsonic (#86594) üzenetére


woodworm
veterán

Szűk két óra alatt, amikor amúgy sem sok embernek van? Nem vagy kicsit türelmetlen?

[ Szerkesztve ]

(#86596) zetecR válasza woodworm (#86593) üzenetére


zetecR
addikt

2 szintes a ház, lent munka, fent a gyerekek.
A földszintre nem akartunk TV-t, így az ment az emeleti galériára. (2 év alatt kb 5 adás lett rajta megnézve... :D)
Ezért került lentre a CB, az emeletre felkábelezve pedig a TV box.
A wifi gyenge volt, mindenhol, így leváltottam egy jobbnak gondolt routerrel a földszinten, azonban az emeleten még mindig nem volt igazi a wifi, így oda is került egy router. :)
Mivel a gyerekek a suli miatt sokat nyomtatnak, arra a routerre lett kötve a nyomtató (még nem wifis).

[ Szerkesztve ]

(#86597) soundsonic válasza woodworm (#86595) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Elnézést

(#86598) #75501312 válasza soundsonic (#86594) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nincs felirat jelenleg. Hiába van opció, nem aktiváltató / elérhető még abban a formában, ahogy eddig volt. Vagy véglegesen bekapcsolod és mindent feliratoz vagy kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#86599) woodworm válasza zetecR (#86596) üzenetére


woodworm
veterán

Értem én, amíg kerested a két router optimális helyét a jelenlegi beállítással egymástól függetlenül is működtek. Ha látni akarod a két router mögül a másik routeren lógó eszközöket, akkor két út áll előtted:
- CB-t visszateszed router üzemmódba és mindkét routert ap-módba teszed. Hogy ez gyárilag elérhető vagy kézzel kell beállítani az szinte csak a szabadon maradó lan portok számát érinti. Ehhez maradhat a jelenlegi kábelezés, csak a beállításokat kell módosítani
- CB marad modem üzemmódban, az egyik router fog routolni és osztja a címeket, a másikat pedig ap-módba teszed. Ehhez újra kell kábelezni az eszközöket, modem-router1-router2 sorban. A wan-lan portok csatlakoztatása az esetleges gyári ap-mód elérhetőségétől függ.

(#86600) soundsonic válasza #75501312 (#86598) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Köszönöm szépen! Gondolom, amint tudják javitják nem? Elnézést a türelmetlenségemért, mégegyszer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.