Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86452) MadMancs válasza #72445440 (#86451) üzenetére


MadMancs
veterán

Mármint milyen jógvédelem? Igazából VTV box bérlésével jogot szereztél a stream használatára. Jogi szempontból nincs különbség a megtekintett és a megtekintés nélküli verzióban. Csak utóbbinak nincs értelme. Inkább tűnik bugnak, hisz szabályszerű leválasztás esetén ( tv kikapcs) kikapcsol a box. Hirtelen kapcsolat szakadás esetén merevedik a kép.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86453) tomp válasza #72445440 (#86451) üzenetére


tomp
félisten

Milyen jogvédelem? Szimplán azért áll le a stream mert észleli, hogy megszűnt a HDMI kapcsolat. Ez inkább hálózat kímélési tudás.
Minek terhelje a hálózatot ha úgyse nézi az ügyfél?

(#86454) viktorhu válasza tomp (#86453) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagyon sokan csak a tévét kapcsolják ki, az stb-t nem, szóval ez nagyon jó feature.

(#86455) MadMancs válasza viktorhu (#86454) üzenetére


MadMancs
veterán

Pont ezt mondtam én is mikor valaki írta hogy sajnos kikapcsol box is tv vel együtt. Inkább hasznos feature, minek húzza a hálózatot ha úgyse nézi senki. Utána jött hogy HDMI átkapcsolóval merevedik, ott gondolom az a bibi hogy átkapcsoló olyan mintha kirántanánk a HDMI kábelt TV ből, nem tudja box mivan csak azt hogy megszakadt hirtelen a kapcsolat ezért nem áll le üzemszerűen csak kimerevedik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86456) Gubu0101 válasza MadMancs (#86455) üzenetére


Gubu0101
veterán

Azzal nincs is baj,hogy kikapcsol a box,csak utána az enyém pl nem akar életre kelni,nem működik se a műsor újság se semmi,csak akkor,ha fogom odasétálok,kihúzom a tápkábelt várok vele másodperceket és vissza be,erre találhatnának már megoldást.Ezért is nem állítottam át mindent,hogy ne kapcsoljon ki a box,így csak egy gomb nyomás és működik rendesen fagyás után.
Jó dolog de mégse :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86457) MadMancs válasza Gubu0101 (#86456) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen így neked jobb.
De valószínűleg lassan lassan rendberakják boxot szoftveresen. Bár ahogy olvaslak titeket már ebben állapotában is fényéveket ver horiborzalomra. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86458) tomp válasza Gubu0101 (#86456) üzenetére


tomp
félisten

Bejelentetted a hibát? Nézzék meg a hálózatot mivel ott internet hálózat hiba van! Ha hibátlan a hálózat akkor bekapcsolod, Voda logo+hang majd máris indul a TV stream.

(#86459) rednifegnar válasza Gubu0101 (#86429) üzenetére


rednifegnar
senior tag

felhivtam az ufsz-ot, megneztek tavbol a modemet. sztem nagyon nem lattak rajta semmit. bar eleg szukszavu volt az ember. azt kerdezgette szoktuk e hosszabb idokre kihuzni. de nem, persze ha eldobja magat akkor kihuzom meg vissza, ez van hogy honapokig nem kell, van hogy ket naponta, random. vegul arra jutott hogy reseteli (gyarira?) a modemet de ez eltart egy darabig es majd visszahiv kb 10 perc. meg a telszamomat is egyeztettuk, na ez volt vagy 3 oraja. helyzet azota is valtozatlan. nem tom mi az eloiras naluk, most varjak meg vagy ujra hivjam es hallgassam a telefonos menupontvalasztot fel oraig...

ami kozben feltunt (azon tul hogy semmi valtozas) hogy mobiltelorol a messenger lite is megy. mikozben a wifi x-es es mondja is hogy nincs netkapcsolat (mobilnet kikapcsolva), ennek ellenere a messengeren megy a kommunikacio ahogy az anydesk is megy.

volt meg egy proba, atdugtam a modemet kozvetlenul a pc-be, megneztuk milyen ip-m van es azt a kollegam megtracelte kivulrol.
az eljut a catv-89-135-214-35.catv.broadband.hu [89.135.214.35]-ig aztan onnantol *-os request timed out.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86460) Gubu0101 válasza MadMancs (#86457) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerelő azt mondta lesz új szoftver,de,hogy mikor az passz,lehet mondta de nem emlékszek.Most már,hogy ezeket a beállításokat használom meg szoktam a baját,de azért nem így kellene működni.Volt pár boxom amiknek nem ez volt a "normális" működésük,reméljük mihamarabb helyrejön :C

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86461) Gubu0101 válasza tomp (#86458) üzenetére


Gubu0101
veterán

Még múltkor,mikor kértem az IPV 4-re kapcsolást,akkor ránézett a szaki és írta,hogy semmi hibát nem észlelt :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86462) Gubu0101 válasza rednifegnar (#86459) üzenetére


Gubu0101
veterán

Lehet ott már a modemnek annyi.Azért írtam,hogy írj emailt.Maximum próbád meg cseréltetni,hátha kicserélik,azért csak fizetsz a szolgáltatásért és szinte semmit nem kapsz cserébe...

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86463) anglergab válasza MadMancs (#86449) üzenetére


anglergab
addikt

Vannak analóg TV (20-30 db), digitális TV, letöltési DOCSIS (net/IP, 15 vagy 24 db), feltöltési DOCSIS (net/IP, 4 vagy 6 db) csatornák. Mind 8 MHz széles (PAL rendszer).
Mindnek külön-külön van saját jelerőssége, jelminősége, bithibaaránya (az analógok kivételével).
Ugyanezeket a 8 MHz-es frekvenciákat (csatornákat) használja pár száz végpont a közeledben.
A konkrét kiosztásuk a fejállomástól függ. Pl. 450 MHz-en lehet zajbetörés. Illetve vannak még hasonló zajforrások a "levegőben".

[ Szerkesztve ]

(#86464) MadMancs válasza anglergab (#86463) üzenetére


MadMancs
veterán

De ha felhívod ügyfélszolgálatot csak a CB-t fogja nézni. Ez tapasztalat. Illetve mikor nálam volt technikus, mutattam neki mit mutat horizon , akkor mondta az hülyeség, és megmutatta saját műszerén a jelszinteket ami ugyan az volt mint amit CB mutat, pedig TV ről volt szó. Zajbetörés az a jelminőségre van hatással nem a jelentősségre nem?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86465) kabelmania27 válasza rednifegnar (#86424) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vedd ki a csillapítót, mert nincs szükség rá. Pct-drs6 az F csatlakozó tipusa.
Nézd meg milyen feliratú osztóval van elosztva a koax modemre és tévére.

[ Szerkesztve ]

(#86466) anglergab válasza MadMancs (#86464) üzenetére


anglergab
addikt

A boxok/TV-k jelerősség kijelzése gyakran pontatlan. Ugye ezek logaritmikus értékek és rosszul van átskálázva. A számokat kell nézni, nem a csíkokat.
Ez a mobilok "pálcikáira" is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#86467) MadMancs válasza anglergab (#86466) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt írtam én is. Csak annyit kindtam ha tv nem stimm jelszint miatt azt 99% ban CB jelszinten is megmutatkozik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86469) gduck válasza #72445440 (#86468) üzenetére


gduck
addikt

"Nem tudom, HDCP van az új VTV boxon?"

Szép is lenne ha nem lenne :)

(#86470) tomp válasza #72445440 (#86468) üzenetére


tomp
félisten

Van!
HDCP nélkül már nem lehet az EU-ban médiaeszközt forgalmazni. A régi boxok is rendelkeztek HDCP védelemmel.
Ha direktben kötöm a mediaplayerre a VTV boxot és rögzíteném a HDMI forrást, akkor közli a mediaplayer, hogy a rögzítés letiltva másoládvédelem miatt. De ugyan így reagált a régi Cisco HD DVR boxra is. Az már egy másik sztori, hogy nem véletlenül van egy splitterem... :D

Ha a HDMI eszköz kapcsolat megszűnését észleli a VTV box akkor leállítja a streamet. Ezzel csökkenti az IP hálózat forgalmát. Szerintem ez teljesen rendben van.
Chromecastom is "Pause" állapotba kerül ha átkapcsolok a bemenetéről.

(#86471) cof válasza tomp (#86470) üzenetére


cof
veterán

HDMI splitterrel már kijátszható a védelem? Milyen médialejátszóra rögzítesz? Átkódolás nélkül 1:1-ben rögzíti a streamet? Feldobhatnál egy 1 perces teszt fájlt ha 1:1-ben rögzít kíváncsi lennék a minőségre, mondjuk az M1 vagy M5-ről, azért nem szólhat senki.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86473) hhgygy válasza rgeorge (#86445) üzenetére


hhgygy
senior tag

Én is most csekkoltam, szerintem működik továbbra is, nekem már VOdafone látszik a Díjneten a számlakibocsátónál, anélkül, hogy bármit is csináltam volna.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#86474) MadMancs


MadMancs
veterán

Első NMHH eredmenyek. Ez a 2-5% csomagvesztés időnként és ez az időszakos akár400ms ping mennyire természetes? Sebesség rendben van eddig.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86475) tomp válasza cof (#86471) üzenetére


tomp
félisten

Van olyan splitter ami nem továbbítja a HDCP-t. Zidoo X8-al rögzítem. Nem 1:1-ben rögzíti de nincs gond a minőséggel.
Privátban küldök egy felvételt. :D

(#86477) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Sziasztok! Előfizettem a hbo max pack-re pár órája és van e módom lemondani anélkül hogy ki kéne fizetnem a 12 hónapot és ha igen mit kell tennem? Köszi

(#86478) Neil Watts válasza Neil Watts (#86096) üzenetére


Neil Watts
veterán

Fejlemeny:

Betelefonaltam, mivel csereltetnem mind a Cisco boxomat, mind pedig a kartyamat uj Voda boxra. Azt a tajekoztatast kaptam, hogy varjak ezzel par honapot, mert igen erosen limitalt a keszletuk. Kerdes, hogy csak el akartak-e ezzel hajtani a francba, vagy tenyleg a fel orszag rajuk ugrott. :D

Udv. core2

(#86479) tomp válasza Neil Watts (#86478) üzenetére


tomp
félisten

Nincs elég box! Nem hiába nem kötelező a csere. Ezen kívül most még a vírus is betett mindennek. Üzemek, gyárak álltak le.

(#86480) #07746304


#07746304
törölt tag

Ezt most találtam bocsi :D

(#86481) kezo0 válasza #07746304 (#86480) üzenetére


kezo0
addikt

Pedig kering egy pár éve a neten...
És persze fake. (OK, attól még vicces. :) )

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#86482) Gubu0101 válasza MadMancs (#86474) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem is felugrik óránként 100 a mint ez a max:

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86483) ztsoft válasza MadMancs (#86474) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam saját mérés van több szerverre (ping, drop). Az eredmény az elmúlt 24 óra termése, természetesen, mióta home office van, azóta még romlott egy kicsit az eredmény.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#86484) mlinus


mlinus
őstag

a bugos puma chipset miatt teljesen "normális" hogy néha megugrik a ping. ICMP-ben nem látszik egy firmware upgrade óta, de TCP-n és UPD-n ugyanúgy instabil.

[link]

(#86485) Gubu0101 válasza ztsoft (#86483) üzenetére


Gubu0101
veterán

Csak nálad nem óránként van magas érték,nem tudom mi befolyásolja azt a sok kiugrást itt.Pedig éjszaka a kutya nem Home Office-ol :D 0-6 közt van a legnagyobb érték nekem.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86486) Plebi válasza Plebi (#86351) üzenetére


Plebi
senior tag

Volt kint a szerelő még hétfőn. A tetőtérben ment át egy 15m-es koax, azt kiiktatta, mert szerinte már nem megfelelő, így át lett a CB helyezve egy másik szobába. Azt mondta, hogy a CB hiába mutatott 15 letöltési és 5 feltöltési csatornát, időközönként csak 1 csatornám ment, azt túl lehet terhelni.
Az áttelepítés és vezeték csere után a helyzet jobb lett, de még mindig előfordult probléma, de tesztként pingeltem az asus routeren keresztül is és ott nem volt közel sem ekkora kiesés. Maximum 1-2% csomagvesztés és pingek is megálltak max 100-on, de az is csak 1-2 esetben. Onnan nincs képernyőképem.

Írtam, hogy a qBittorrent kikapcsolása meg szokta oldani a problémát. Egy ideje már nyüstölt, hogy frissítsem (1-2év), de nem tettem, most próbaként ráfrissítettem és minden megoldódott.....
Érdekes, hogy a Cisco erre nem volt kényes, a CB igen, képes volt a gépet és azon keresztül mindent ennyire bénítani, de csak mindig a CB esetén, így arra terelődött a figyelem. Most egyenlőre jónak tűnik, de elkiabálni nem akarom. Egy NMHH-s mérőre azért én is bejelentkeztem.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#86487) MadMancs


MadMancs
veterán

Köszönöm mindenkinek a reakciókat. Akkor ezek szerint ez "természetes" CB miatt. Egyébként túlzottan nem érint, vagyis nagyon ritkán. Online egyedül telón a -ki nevet a végén- nevű játékkal szoktam játszani, napi 3x 4x fordul elő hogy 1 pillanatra megáll minden és már csak azt látom hogy változott a bábuk helyzete ( pl kiütöttek de nem tudom ki csak látom hogy kezdőmezőn van a bábu).
Egyébként volt hajnalban 4 mérés 7-es kóddal 0/0, magyarázat szerint az Time out.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86488) ztsoft válasza ztsoft (#86483) üzenetére


ztsoft
őstag

Egy kis félreértés becsúszott, nálam nem CB van, hanem a jó öreg TC7200 (Technicolor).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#86489) tomp


tomp
félisten

Gondom van az ac-s wifivel! Sokan használják a házban és mindenki a 40-es csatornán van. Emiatt itthon eléggé akadozik. Gondoltam kézi módban átállítom a 60-as csatornára mivel az üres. Kb 1órán keresztül megy is majd visszaáll a 40-es csatornára. Automata módban is először hiába megy át az üres 100-as csatornára, visszamegy a zsúfolt 40-re.
Logban ez szerepel:
[DFS] Radar signal detected, DFS sequence applied, channel changed from 100 to 40

Mit lehet ezzel csinálni?

(#86490) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok,

nem tudjátok, hogyan elhet rtl most plusz-os aktiváló kódot kérni?
MyUPC fiókban esetleg, vagy telefon? Ott milyen menü?
Köszi :R

mod: időközben meg is lett a válasz, leírom, hátha valakinek segítség lesz:
a https://www.vodafone.hu/kapcsolat/elerhetosegeink oldalon kell eljutni a mail írásig (végig kell kattintani a support opciókat), és ott írásban igényelni.

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#86491) MadMancs válasza tomp (#86489) üzenetére


MadMancs
veterán

DFS csatorna. Ütközött egy ( valószínűleg meteorológiai) radar frekijével így automatikusan átáll. Válassz egy nem DFS csatornát. Most hirtelen nem találom de anno mikor én futottam ebbe bele találtam egy oldalt ahol szépen le van írva melyek ezek. Általában az alacsonyabbak szabadok. Mást nem tudsz tenni minthogy keresel másikat. De ezt is írja amit bemásoltál. Radarjelet érzékelt ezért visszaállt 100 ról 40 re.

Nálam egyébként 80Mhz Ch48 is tökéletes. Ha nálad 40ws zsúfolt akkor jó lesz a 40. Próbáld ki.:)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86492) LouiS22 válasza Zomb€€ (#86490) üzenetére


LouiS22
veterán

Felhívod őket, elmondod, hogy nem kaptál tőlük mailben kódot. És akkor kapod (ha jogosult vagy rá - nem minden ügyfélnek jár, bizonyos csomag kell hozzá, tehát pl. Alap nethez nem fogják adni :) ).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86493) Toth_Jani válasza Zomb€€ (#86490) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Akkor adják ha bármilyen TV előfizetésed is van, és alapból a upcmail-ra elküldték, ott meg tudod nézni. (ha be tudsz lépni)

(#86494) MadMancs válasza LouiS22 (#86492) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem kötekedni akarok, de alap nethez is jár. Csak legyen mellé ( bármilyen ) digitális tv csomag is. :) De már megoldódott ahogy látom.:)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86496) tomp válasza MadMancs (#86491) üzenetére


tomp
félisten

Ami vicces, hogy az üres 60-ról is visszaállt.
Most a 112-es csatin megy. Ezt sem csak én használom. Kíváncsi vagyok meddig marad rajta...
Ha visszaáll akkor esetleg megnézem majd 48-on.
Így néz ki nálam az 5GHz. "UPC-Home 5" vagyok én.
kép

(#86497) MadMancs válasza tomp (#86496) üzenetére


MadMancs
veterán

60 on nem volt ütközés?
Az előbb említett oldalt továbbra se találom, de több oldal szerint úgy látom 52 felett mind DFS. Azaz ha szabad, használhatod, de ha jön egy radarsugár vissza fog dobni mivel elsőbbséget élvez. Az hogy X ideig nem dob le azért van mert ugye radar körkörös sávban pásztáz, órák lehetnek mire újra elér. Azt megtaláltam hogy Magyarország felett 4 meteorológiai radar dolgozik, de hogy pontosan melyik milyen frekvencián, arról semmi infó.

Mindegyik állomás radarja az 5 GHz-es frekvenciatartományban üzemel: Budapesten a Gilice téri radar az 5625 MHz-es, a pogányvári és napkori az 5610 MHz-es, Szentes-Lapistón pedig az 5640 MHz-es frekvencián. Az 5600 és 5650 MHz közötti frekvenciatartományban azonban nemcsak a meteorológiai radarok működnek, hanem vezeték nélküli helyi hálózati (RLAN/WLAN), közkeletű nevükön wifieszközök is.
Van az oldalon egy térkép is hogy melyik radar melyik országrészt fedi le.

Ebből már talán ki lehet számolni hogy téged melyik radar érint , melyik csatornát kell kerülni.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86498) LouiS22 válasza MadMancs (#86494) üzenetére


LouiS22
veterán

Én nem fogalmaztam pontosan. Csak egy alap net mellé nem adják, kell mellé tévé is, így a pontos, ahogy te is írtad.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86499) LouiS22 válasza Toth_Jani (#86493) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyébként minden, a rendszerben rögzített mailcímre kiküldték, mi 4 címre is megkaptuk a levél alapján (cc-ben ott a többi cím - köztük a upcmailes is).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86500) MadMancs válasza LouiS22 (#86499) üzenetére


MadMancs
veterán

Mi is. Upcmailra alapból kiküldték, illetve a kapcsolattartóira is decemberben . Igaz egy hónapja találtam meg spam mappába. :DDD
Ezért szoktam mindenkinek javasolni hogy nézzen körül levelei között december közepén, mert ha akkor előfizető volt oda kapta. De mondjuk ezt UPCVoda igazán kiirhatná a honlapjára.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.