Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86101) Gubu0101 válasza NoOne1976 (#86097) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mi mivel most kötöttük ez új előfizu náluk Vodafone Home Ultra premium van (Net 500+S telo+Premium tv)
1 Voda box + Connect box első 3 hónapban 2850 utána 5699/hó(12hó hűség).

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86102) Neil Watts válasza Gubu0101 (#86101) üzenetére


Neil Watts
veterán

+ (#86099) MadMancs

Az arak milyensegenek megallapitasahoz jo lenne ha odairnatok, hogy kb. hol vagytok, illetve van-e a kornyeken konkurencia. Nyilvan maskent fog festeni a csomag mondjuk a Madarasz Hazakban ahol mindharom (T, UPC, DIGI, meg meg tudom is en mi - ismeros meselte) van, mint Mucsajburgozd-ujfalu-alson. (Elnezest, jobb pelda nem jutott eszembe, nem sertesnek szantam!)

(#86103) NoOne1976 válasza MadMancs (#86099) üzenetére


NoOne1976
őstag

Akkor ez kb az az ár, amire én is gondolok. Már ha a két media cardot ugy érted, hogy összesen annyi van, és nem pluszban annyi az első ingyenes eszköz mellé.

(#86104) z67 válasza NoOne1976 (#86097) üzenetére


z67
őstag

TV Premium 2 800 Ft
Internet 500 2 699 Ft
Nonstop S díjcsomag 100 Ft

Ez 5 599,- + 1 500 Ft

És ezek elég jó árak. Nem látom, hogy ennél jobb lehetne.

Persze ePack esetleg, - 600 Ft

(#86105) Adam115 válasza kabelmania27 (#86100) üzenetére


Adam115
csendes tag

Szia!
Egy 1,5-1.5 2 way splitter van, egyik megy a tv-hez másik a modemhez, ami előtt van egy 3,5 ös csillapító.
Ezt kb 10 éve így kötötte be a szerelő. Közben a tv-t lemondtuk akkor közvetlenül a modem elé raktak egy 10 es csillapítót.

Újra lett tv tavaly így visszakerült az eredeti. Próbáltam csak a modemet bekötni a 10es csillapítóval, kb ugyan azok az értékek, kicsit emekedett a Le jelszint 2-ig az snr-meg 37-38 között, fel irányban viszont semmi változás.
Ja és eddig semmi probléma nem volt, kb egy hete van vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#86106) Gubu0101 válasza Neil Watts (#86102) üzenetére


Gubu0101
veterán

Van konkurencia itt a tömbbe 3 is (Szolnok) :D Igaz,jó tudni a konkurens cégekről,meg,hogy város e vagy falu.Én Flipről váltottam,200 Ft ár különbség mm amit most fizetek majd pluszba,viszont az szinte semmi a műsorrögzítés + vissza nézés opció miatt.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86107) kabelmania27 válasza Adam115 (#86105) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek alapján nincs szükség csillapítóra (nem magasak a letöltési értékek) ezért vedd ki, hogy javuljanak az értékek. Miután kivetted írd meg az értékeket.
Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód ha nem 1221/1270-en vagy emailbe kérd az ipv6 kikapcsolását.

[ Szerkesztve ]

(#86108) DonThomasino


DonThomasino
veterán

1ó:40p próbálok panaszt tenni telefonon, de nem jutok ügyintézőhöz.
Ez normális ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86109) MadMancs válasza DonThomasino (#86108) üzenetére


MadMancs
veterán

Úgy tűnik igen. Mondjuk én 40perc után feladtam. 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86110) MadMancs válasza Neil Watts (#86102) üzenetére


MadMancs
veterán

Az elmúlt 3 hétben 2x írtam le hogy merre vagyok 😅

Konkurencia Digi FTTB és Invitel vdsl.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86111) Gubu0101 válasza MadMancs (#86109) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én 10 perc és inkább írtam emailt :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#86112) DonThomasino válasza MadMancs (#86109) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igazából most pont ráérek, csak nem szeretném, hogy a hívásom
órákig csak keringjen a rendszerben feleslegesen.
Vicces hogy pont a panaszkezelés előtt váratnak így.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86113) Adam115 válasza kabelmania27 (#86107) üzenetére


Adam115
csendes tag

Ha kiveszem akkor 16-18 a jelszint lefele. Szerencsére modem módban van.

(#86114) DonThomasino válasza DonThomasino (#86112) üzenetére


DonThomasino
veterán

És.....2ó:00P után ledobott.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86115) MadMancs válasza DonThomasino (#86114) üzenetére


MadMancs
veterán

Voda alapból bont 2 óra elteltével akárkit hívsz. 😅 Legalábbis ha vodás számról hívsz vagy vodás számot hívsz.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86116) kabelmania27 válasza Adam115 (#86113) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor az a csillapító nem 3,5dB-s, magasabb lesz a letöltés viszont a feltöltés 50 alá kerül és lehet kevésbé akad, kisebb csillapítót kellene bekötni. Jelentsd be a problémát, be kellene állítani a hálózatot.

(#86117) tomp válasza Neil Watts (#86096) üzenetére


tomp
félisten

Igen kb a Cisco box negyede ha rárakod. :DDD

(#86118) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mértem TCP latency-t helyi és globális IP-vel is websocket-el. A performance api-t [link] használom idő mérésre, de nem tökéletes, valamiért nulla értéket ad néha. A lényegen ez nem változtat, mert a maximum értékekre vagyok kíváncsi. Úgy tudom néhány router képes felismerni a saját IP-jét, és nem küldi ki netre a kéréseket, de nekem úgy tűnik, hogy a connect box messze nem ilyen, vagy jól titkolja. Az üzenetekben egy egész számot léptetek 0-tól végtelenig egyesével, szóval csak néhány byte az egész, nem tudom a websocket mit ad hozzá ezen felül, de nem hiszem, hogy valami sokat. A helyi IP-vel 1000 üzenet másodpercenként simán kezelhető, a globális IP-vel gyakorlatilag azonnal megrogyik tőle a connect box, mint a rohadt nád, és kell neki néhány perc, mire újraindul. Még 100 is sok neki, 50-nél viszont már elkezd válaszolgatni. Úgyhogy lemértem két Firefox ablakban FreeBSD alól párhuzamosan.

Nem éppen erre számítottam. Azt hittem, hogy a PUMA chipset-es hibánál helyi hálón és az interneten keresztül sem fogja tudni kezelni a sok kérést, de úgy tűnik, hogy csak a neten keresztül van gond. Majd még felteszem AWS-re is egy kicsit később, lehet, hogy az a baja, hogy saját magának hurkolja vissza az üzeneteket. USA-ból is mért ismerős, onnan is vannak nagy tüskék ugyanilyen sűrűn, de nem ennyire vastagon. Elképzelhető, hogy a böngésző típusa is befolyásolja. Lehet, hogy átírom a klienst, hogy ne böngészőből menjen, bár így jóval egyszerűbb mással is megnézetni. Majd még jelentkezem.

szerk:
Mértem Chrome-al is, ott már nincs gond a minimummal, úgyhogy ez egy Firefox bug lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86119) anglergab válasza inf3rno (#86118) üzenetére


anglergab
addikt

Csak a modem rész érintett.

(#86120) inf3rno válasza anglergab (#86119) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben kiderült, hogy a kód volt hibás a minimummal kapcsolatban. Javítottam. Itt van két párhuzamos mérés az USA-ból Chrome-al és Firefox-al. Itt nem feküdt meg a connect box tőle, pedig a kettő együtt százat küldött másodpercenként. Úgy tűnik, hogy sokat számít, hogy én küldöm e saját magamnak.

Masszív lag azért itt is van a középső részen, de a szélső részek egész tiszták kivéve azt a nagy tüskét Chrome-nál. Muszáj lesz kitennem valami saját szerverre, és úgy mérni, hogy biztos legyen.

Már a pumára értetted, hogy csak a modem érintett? Ha igen, akkor felesleges új router-t vennem emiatt, mert modemnek ugyanúgy maradna a connect box.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86121) anglergab válasza inf3rno (#86120) üzenetére


anglergab
addikt

A CB LAN és WLAN része teljesen jó (a kategóriájában, egy saját router persze nagyon sok szempontból jobb lehet), a WAN/Puma hiba pedig átlagos használat esetén nem jelent problémát. Persze itt az a kérdés, hogy mit jelent az átlagos használat.
Sok problémát amit Puma/CB-specifikusnak tartanak valójában a koax hálózat okozza (zajbetörések, CMTS node, túlzott terhelés hatására növekvő zajszint, analóg TV-k, régi modemek stb.)

[ Szerkesztve ]

(#86122) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Sikerült többször is meglepődnöm mikor be akartam fizetni a havi netszámlát. Először is az okádékra átszabott még a korábbinál is lassú oldalon. De ezen meg átlendültem. Viszont amin nehezen, hogy mindenféle magyarázat nélkül a sima 500-as net előfizetés 5500Ft helyett most 5700Ft lett. Sehol semmi extra tétel nem jelent meg. Egyszerűen magasabb az alapdíj a számlában...
Van tipp, hogy ez miért lehet?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#86123) MadMancs válasza sutszi (#86122) üzenetére


MadMancs
veterán

Szvsz tök ugyanaz csak most piros.

Van hűséged?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86124) cof válasza sutszi (#86122) üzenetére


cof
veterán

Ha lejárt a hűség akkor emelhetnek, amúgy nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86125) Levi123 válasza sutszi (#86122) üzenetére


Levi123
senior tag

Nézd meg az előző számlád alján, nekem is drágult 200 Ft-al az előfizetés, ezzel az indokkal:

Kedves Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy az Ön korábbi határozott idejű szerződése helyébe lépő határozatlan idejű szerződése, és a 2/2015. (III. 30.) NMHH rendelet 13 §-a alapján a Szolgáltató
jogosult a szolgáltatás díját a fogyasztói árszínvonal változásának megfelelő mértékben évente egy alkalommal módosítani, ezért az Ön havidíja az itt meghatározottak szerint
változik.
A módosítás az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 132.§ (2) bek. a) pontja alapján nem eredményezi a szerződés feltételeinek lényeges módosítását

Levi

(#86126) sutszi


sutszi
veterán

Az évfordulót most nem tudom... De akkor lehet ez egy lehetséges ok.
Holnap felhívom őket. Csak legalább szólnának, hogy esetleg kötnék-e újabb 1 évet vagy valami?!
Ha meg csak úgy emeltek az külön vicc lenne, mert új előfizetőként 3 hónapig 4xxx lenne a díj, utána meg 5000... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#86127) MadMancs válasza sutszi (#86126) üzenetére


MadMancs
veterán

Sehogy se jössz ki abból ha ők hívnak akarsz e hűséget. Ha viszont te hívod őket hogy le akarod mondani, de esetleg meghallgatsz egy ajánlatot. Egyből akár még felére is lemehet a havidíj.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86128) pjen válasza Neil Watts (#86096) üzenetére


pjen
félisten

Tudnának,csak nem akarnak nekem ez mind van+HBO max pak +film box+1 dvr beltéri.99000ft

(#86129) inf3rno válasza anglergab (#86121) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az, hogy USA-ba lagok vannak, azon annyira nem csodálkozom. Mérettem rokkonnal, aki 15km-re lakik, és ugyanúgy UPC van neki. Ez sokkal tisztább lett. 1000 üzenet simán ment így másodpercenként, ezért szerintem az okozta a fenti cápákat meg a CB leülését, hogy a saját IP címemet hívtam.

1000/sec, 15km

50/sec, 15km

Ezekre nem mondom, hogy annyira borzasztóak, igaz vannak 100-as kiugrások. Ez alapján talán nagyobb az esélye, hogy nem a net miatt csúszik szét a játék, de még fejlesztenem kell a teszten, hogy nagyobb üzeneteket is küldjön, meg kipróbálom a játék mellett, hogy hátha jelez valamit, amikor belagzik. Az ET-nek van valami új változata ET legacy néven, majd megnézem azzal is, hátha magával a játékkal vagy valamilyen beállítással van a gond. Nem erre számítottam, de biztosan van valami magyarázat a jelenségre.

Átlagos használat szerintem, hogy pl egy mulitplayer elmenjen rajta normálisan. A nem átlagos az amit most csináltam, hogy 1000 csomag másodpercenként. Legalábbis kétlem, hogy a játékok ennyit frissítenének.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86130) MadMancs válasza pjen (#86128) üzenetére


MadMancs
veterán

Ehh ennyi pénzért közvetlenül a műsor gyártójától kapod az adást 4K ban? És dedikált 10Gb/10Gb neted van optikán, nonstop 18XL csomaggal korlátlanul a világ monden pontjára? ;] ;]

Jó tudom elírás de nem hagyhattam ki. :DD :DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86131) Neil Watts válasza pjen (#86128) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor probalkozom tovabb... ;]
(#86130) MadMancs :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86132) Csabex válasza Levi123 (#86125) üzenetére


Csabex
őstag

Valamiből ki kell fizetni a frontend fejlesztést :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#86133) #75501312


#75501312
törölt tag

A Vodaboxon milyen videoobeállítások vannak? Gondolok itt arra, hogy a régi Cisco boxon van RGB beállítás meg egy általános.
Esetleg van itt YCbCr vagy hasonló?
Nem tudom a pontos formátumneveket, de kellene olyan opció, ami nem RGB.

(#86134) anglergab válasza inf3rno (#86129) üzenetére


anglergab
addikt

A játék nem UDP?
A TCP sokkal komplexebb ugye, meg kiszámíthatatlan lehet. Illetve a TCP ablakméret hogy alakul nálad?
Kis csomagméretnél az overhead nagyobb, nagyobb csomagméretnél pedig a buffer/latency.

[ Szerkesztve ]

(#86135) kezo0 válasza pjen (#86128) üzenetére


kezo0
addikt

Nyugtass meg, hogy ez éves díj. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#86136) MadMancs válasza #75501312 (#86133) üzenetére


MadMancs
veterán

Ugyan vodaboxom nincs, de szerintem nincs. Ezek analóg jelnél használatosak. Vodabox meg csak digitális jelet ad ki ( hdmi).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86137) anglergab válasza inf3rno (#86129) üzenetére


anglergab
addikt

Illetve máshol azt írják, hogy a Puma bug ICMP/ping-en jelentkezik a default gateway-jel.
Azaz egy pingplotter-nek ki kell mutatnia.
Ha jól tudom, ez viszont ma már nem igaz.

(#86138) pjen válasza MadMancs (#86130) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen.Egy nullával eltoltam.9890Ft.

(#86139) inf3rno válasza anglergab (#86134) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A pingplotter kb. ugyanazt csinálja, mint az én kódom, csak így nem vagyok szerverhez kötve, meg tudom szabályozni, hogy mennyi csomag menjen mekkora csomagok, milyen szerveren, stb. Az UDP így böngészőben nem nagyon megoldható még, arra meg nehéz rávenni haverokat, hogy egy általam csinált exe fájlt futtassanak. Arra viszont könnyen rávehetőek, hogy megnézzenek egy weboldalt. Majd játszok a csomag mérettel akkor. Láttam néhány 300-as tüskét haveroktól, de nem gyakoriak.

Buliban hasznos! =]

(#86140) HEXXHUN


HEXXHUN
újonc

Sziasztok!

Lehet, hogy egy kicsit láma lesz a kérdésem, de lehet olyant csinálni, hogy az UPC, mostmár Voda teljes csomag (telefon, net, tv) mellé köttetek plusszba egy Telekom telefon+internetet (csak mert úgy olcsóbb)?
Van ennek bármiféle szerződésbeli akadálya?

Előre is köszi,
Ádám

(#86141) tomp válasza #75501312 (#86133) üzenetére


tomp
félisten

Mivel csak HDMI an rajta így ilyen nincs!
Csak a felbontást tudod állítani! Nálam a boxból érkező jel: 1080p/12bit
Cisco HD DVR box "sima" 8bites jelet tud csak.

[ Szerkesztve ]

(#86142) zolee001 válasza inf3rno (#86139) üzenetére


zolee001
őstag

udp packet sender,wi-free re csatlakozol majd a saját public ipd-re ráküldöd,ha nem tákoltak rajta vmi updattel akkor méregethetsz ezerrel

(#86143) MadMancs válasza HEXXHUN (#86140) üzenetére


MadMancs
veterán

Az ég világon semmi. Ha akarod az összes szolgáltató összes szolgáltatását beköttetheted. Csak anyagilag bírd.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86144) HEXXHUN válasza MadMancs (#86143) üzenetére


HEXXHUN
újonc

Köszönöm a válaszod :R

(#86145) #75501312 válasza MadMancs (#86136) üzenetére


#75501312
törölt tag

Akkor elvileg ez megnyugtató. Mert a Cisco-t ha a házimozi erősítőre dugom, akkor fátyolos lesz a kép, így most közvetlen a tévébe van bedugva.

(#86141) tomp
Köszi neked is.

(#86146) anglergab válasza inf3rno (#86139) üzenetére


anglergab
addikt

Ezt a "nem vagyok szerverhez kötve" részt nem értem.
Ha a Pumát akarod nyomozni, akkor DOCSIS modem WAN oldalon menjenek a csomagok.
De valószínűleg jelenleg ez a hatás nem mutatható ki.

(#86147) inf3rno válasza anglergab (#86146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ohh összekevertem a ping plottert a másikkal. Ránézek majd. A szerverhez kötést úgy értem, hogy tudom, hogy melyik szerveren fut a kód, és hogy túlterhelt e a szerver, mert a sajátom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86148) inf3rno válasza zolee001 (#86142) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem fizetek elő wi free-re, vagy valamit félreértettem abból, amit írtál.

Buliban hasznos! =]

(#86149) anglergab válasza inf3rno (#86148) üzenetére


anglergab
addikt

Az ingyenes, csak be kell kapcsolni, ha van vezetékes neted.

(#86150) zolee001 válasza inf3rno (#86148) üzenetére


zolee001
őstag

Példa volt,ugy értettem,hogy külsö internetröl teszteld
Ha jól értettem belsö hálodból "bombázod" a saját ip-d,remélhetöleg a CB nek van annyi esze,hogy ne küldje ki a kérést az internetre és onnan vissza
tracert megmondja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.