Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86751) cof válasza anglergab (#86749) üzenetére


cof
veterán

Analógot én nem tudok nézni, de olyan 20-25 csatorna, szóval 20-25 különböző frekvencia.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86752) cof válasza gduck (#86750) üzenetére


cof
veterán

Vagy egy ilyennel:

A VGA Cable az elírás alul...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86753) #75501312 válasza MadMancs (#86743) üzenetére


#75501312
törölt tag

Tudom kicsinyes dolog belekötni a Prémium elnevezésbe, de mindennek hívható, csak annak nem, sosem volt az, főleg nem minőségben és tartalomban.
Nem tudom a többi szolgáltatónál milyen csomagok vannak, de én simán mennék hasonló elnevezéssel, mint a vezetékes telefon esetében: valami csomagnév S, M, L vagy hasonló. Legyen normál csomag, nagy csomag, bővített csomag, ilyesmi.
Sőt, mivel tulajdonosváltás történt és változik az arculat meg minden, most változtatnék a csomagokon a Voda helyében és akkor évekre megint le van tudva ez az egész mizéria.

szerk: ami eszembe jutott: amikor eszközlehetőségekről érdeklődtem a Horizont és a Voda boxot nyomták, a médiacardról szó sem esett. Feltettem pár kérdést azzal kapcsolatban, de ügyesen visszaterelték a témát a dobozokra. :(

[ Szerkesztve ]

(#86754) cof válasza #75501312 (#86753) üzenetére


cof
veterán

Jaj, én meg pont, hogy mindenféle hülye csomagelnevezés ellenes vagyok...

Minek s, l, m, w, prémium, anyám kínja csomag...

Legyen egy TV közszolgálati, meg egy fullos csomag aztán jó napot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86755) gduck válasza cof (#86752) üzenetére


gduck
addikt

Neki a SCART egyszerűbb, pl. táp se kell neki ;)
[link]

(#86756) MadMancs válasza #75501312 (#86753) üzenetére


MadMancs
veterán

Ebben egyetértünk. Esetleg akkor lenne helytálló ha tartalmazná az úgynevezett prémium csatornákat. Sokkal ésszerűbb lenne a közszolgálati, alap és családi csomag.

CoF: Nem biztos. Sok embert ismerek akik leragadtak a rötölö, tevekettő és zizaura trióban, nekik nincs értelme a full csomagnak.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86757) cof válasza MadMancs (#86756) üzenetére


cof
veterán

Azért írtam a közszolgálati csomagot.

Simán lehetne ami most jön digitálisan kódolatlanul huszon X csatorna közszolgálati csomag, és a maxos ami mindent tartalmaz Nem tudom minek bonyolítsák a szolgáltatók.

De ehelyett még a régi csomagokat is fent tartják, nem kerültek kivezetésre, nálunk Digital bronze.

DVB-C-n nem is spórol vele, mert folyamatosan foglalja a sávszélességet az összes csatorna.

@(#86755) gduck Amíg van a készüléken SCART csatlakozó, addig valóban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86758) MadMancs válasza cof (#86757) üzenetére


MadMancs
veterán

Közszolgálatin nem módosíthat. Az minden szolgáltatónál egy és ugyanaz. Utána jön akiknek elég az alap, végül meg aki értelmes műsort akár nézni azaz peremium jelenleg.
Személy szerint én örülök hogy a bronze, gold csomagokról váltottak a jelenlegi formára. Elég lehúzós volt hogy HD ért külön kellet fizetni, ráadásul eszközönként külön külön.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86759) #75501312


#75501312
törölt tag

Nekem működik a közszolgálati meg fullos csomagnév is.
Mondjuk azért nem lehetnek könnyű helyzetben, a UPC előzőleg felvásárolt millió kis helyi kábeltévétársaságot különböző technikai feltételekkel és még a T területeken is nyomulnak most. Viszont eddig bárhová mentem az országban mindenhol nagyrészt ugyanaz volt a kínálat csak más árban. (az igényekről nem is beszélve, M csatik, ertéel meg tévékettő)
Mondjuk erre anyám jut eszembe, amikor felhív és mondja, hogy csak kapcsolgatja a tévét de semmi jó nincs benne. Márpedig ha ő nem talál semmi jót, akkor az nincs is. :DDD
Tavaly is nagyon reménykedtem, hogy lesz valami változás csomagok terén, úgy tűnik egyelőre nem. Pedig ebben a pár éves projektben nagyon remélem, hogy gondolkoztak és dolgoznak azon, hogy valahogy kicsit átalakítsák őket és méltó legyen az évszámhoz / évezredhez.
Én nagyon bátor lennék és lépnék az olyan csomagok irányába, ahol nagyrészt te pakolhatod össze, nem pedig van 2 és akkor választhatsz. Hanem ahogy a csatornakiosztásnál is vannak kategóriák, mehetnének úgyis a csomagok. Szerintem az előfizetőknek bőven megérné, és még a szolgáltatónak is technikailag. Külföldön működik.
Bili...

[ Szerkesztve ]

(#86760) Toth_Jani válasza MadMancs (#86758) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De gondolom ez itt üzletpolitika, volt a Bronz csomag majd beleraktak 2 új csatornát és kivettek egyet így lett a Comfort csomag.
Ezek után felhívták az előfizetőket hogy van új csomagunk lehet ismét 1 évre szerződni +20 forintért. (ez így történt)
Különben mit mondanának," nem változott semmi szerződj újra mert az olyan mókás" ?

(#86761) MadMancs válasza Toth_Jani (#86760) üzenetére


MadMancs
veterán

De viszont raktak bele 27 csatornát HD változatban is. Azoknak akik pl 3 eszközön fizették a HD csomagot ez jelentős árcsökkenést jelentett. Biztos volt benne üzletpolitika, de ugyanúgy jól jártak előfizetők is. 2015 ben 600Ft volt HD emlékszem. A 3 TV re már 1800. Hát sak jobb 20ft al többet fizetni csomagért mikor eltűnt az 1800Ft is többlet költség. :U

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86762) Medical válasza Medical (#86681) üzenetére


Medical
aktív tag

off

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#86763) MadMancs válasza Medical (#86762) üzenetére


MadMancs
veterán

Mi off?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86764) Medical válasza kabelmania27 (#86679) üzenetére


Medical
aktív tag

Így utólag a gyors segítséget, nagyon szépen köszönöm! :DD :C

Tegnap elnéztem és MadMancs, fórum társunknak köszöntem meg. :F
Bocs!

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#86765) MadMancs válasza Medical (#86764) üzenetére


MadMancs
veterán

Ja az felett átsiklottam :B Ha nem írod észre se veszem. :B
Azt hittem a mostani UPC csomag témát tartod off nak. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86766) Medical válasza MadMancs (#86765) üzenetére


Medical
aktív tag

:R

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#86767) #75501312 válasza MadMancs (#86765) üzenetére


#75501312
törölt tag

Egyszóval egy szóval elküldött minket offba. :DDD

(#86768) woodworm válasza anglergab (#86749) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam is 27 mux, de egy kicsit szebben elrendezve már, még a hivatalos listához képest is.

DS 354-466
DVB-C 522-546
DVB-C 714-890
Analóg nincs.

(#86769) Sanya válasza cof (#86725) üzenetére


Sanya
nagyúr

üzletiben nem csípi le a wifree -nek az 5 megabitet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#86770) anglergab válasza Sanya (#86769) üzenetére


anglergab
addikt

A Wi-Free-nek hol/hogy van fenntartva sávszélesség?

(#86772) #75501312


#75501312
törölt tag

Úgy tűnik az NMHH oldala sem naprakész, pedig már eltelt egy hónap.

(#86773) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!
Csütörtökön új csomag mellé megérkezett a Connect box, idő hiányában csak pénteken üzemeltem (volna) be!... :(((
Kb. 3 órát baxtam el erre, de valamiért nincs internet...
A Connect Box megadott első lépésein/ beüzemelésén végigmentem, a CB beállításaiban látszik az asztali gép stb, vagyis van hálózat.
Nem módosítottam semmit, a CB alján lévő adatokat használtam (nem is tervezem megváltoztatni).
Futtattam egy hálózati diagnosztikát, ahol a végén piros háromszög és figyelmeztetés, hogy nincs internet szolgáltatás, vagy valami ilyesmi...
Az áramtalanítás és társai többször is megvoltak.
Közben kb folyamatosan próbáltam hívni a UPC/VODA technikai részlegét eredménytelenül...
Aztán betelt a pohár és visszaraktam az eddig is használt modemet, ami tökéletesen működik ahogy eddig...
Ha valakinek lenne valami ötlete, kérem ossza meg.
SZERK:
Illetve még annyi, hogy április 9.-én "beszéltek" rá a csomagváltásra telefonon, ahol az ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta, hogy 72 órán belül aktiválódik az új csomag (300 megabit net/kilencven valahány csatornás kábeltv stb), de azóta is a korábbi 30 megabites net van...
Gondolom attól hogy a régi modem (fekete, lapos, fekvő jobb oldalon UPC logó) van (bár annak nem tudom mennyi a max sebesség képessége) de kellett volna érzékelnem sebesség növekedést nem!?!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#86774) #75501312 válasza D1L1ZS (#86773) üzenetére


#75501312
törölt tag

Úgy tudom új eszközt itt kell regisztrálni, nem tudom ez megvolt-e?: [link]
De vannak itt nálam sokkal okosabbak, ők majd tudnak segíteni. :K
De ha jól emlékszem ez volt mindig az első lépés.

(#86776) woodworm válasza D1L1ZS (#86773) üzenetére


woodworm
veterán

Regisztráltad?

Ez szép sorozat volt.

[ Szerkesztve ]

(#86777) MadMancs válasza #72445440 (#86771) üzenetére


MadMancs
veterán

Így van. Wifree egy teljesen különálló hálózat , a sajátodon felül, külön sávszéllel.

Soul Gem: Hát nem nagyon. NMHH Hardverpartner profilomon is UPC Magyarország szerepel. De ez hagyján. NMHH és UPC szerint DOCSIS hálózat egy az egyben optikai. Merthogy CMTS ig optikán megy az anyag. Ezt ők mondták mikor rákérdeztem milyen csomagot adjak meg ptofilomban merthogy kábel nincs. Ez lett: Happy Home Comfort 300 - Optika. :DDD Ez is érdekes kicsit.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86778) Sanya válasza MadMancs (#86777) üzenetére


Sanya
nagyúr

Pontosan. A jelenlegi rendszer maximum 30 megabit feltöltést bír el. Abból külön fenntartanak 5 megabitet a wifreenek. Emiatt kaphatsz 500/22-t. :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#86779) LouiS22


LouiS22
veterán

Srácok, az ugye biztosan nem normális, ha connectbox kikapcs majd visszakapcs után a három zöld 2 mp után pirosra vált (mindhárom), majd kialszanak?

Nekem nem rrémlik, hogy kell pirosan világítania.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86780) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Köszönöm a válaszokat, nem regisztráltam, mivel a modemhez kapott leírásban nemigen volt ilyenről szó...

De a modem regisztrációjához is szükséges internet nem?

De ha az új modem van beüzemelve akkor ugye nincs internet....akkor hogyan regeljem be?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#86781) gduck válasza MadMancs (#86777) üzenetére


gduck
addikt

"Wifree egy teljesen különálló hálózat , a sajátodon felül, külön sávszéllel."

Másik frekvencián van?

(#86782) gduck válasza D1L1ZS (#86780) üzenetére


gduck
addikt

Ennek az oldalnak Internet "nélkül" is működnie kell az új modemeden keresztül! [link]

Sőt régebben ez úgy működött, hogy bármit írtál be, pl. www.google.hu, akkor is ez a modem regisztrációs oldal jött be!

[ Szerkesztve ]

(#86783) #75501312 válasza LouiS22 (#86779) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem amikor piros volt, azt hiszem azt tanácsolták, hogy reseteljem, mert rossz cfg file töltődött le frissítéskor. De ez nem 100%.
Hibabejelentésnél nem mond semmit automata?

[ Szerkesztve ]

(#86784) anglergab válasza Sanya (#86778) üzenetére


anglergab
addikt

Mi a forrás?
Szerintem ez nem így van. Gondolj bele, annak is kell külön letöltés és feltöltés. A DOCSIS frekvenciák pedig vagy letöltésiek vagy feltöltésiek, a kettő nem keverhető.
Valószínűleg a CMTS profilban van kicsit magasabb Mbps engedélyezve a Wi-Free és a Horizon box miatt (pl. Műsorvisszanéző).
A forgalom szeparáció titkosított IP tunnellel (olyan mint egy VPN vagy az IP vezetékes telefon) van megoldva, hasonlít a DSLITE-hoz.
Azaz a Wi-Free, Horizon is ugyanazokon a frekvenciákon/csatornákon megy, mint a többi forgalom.
Szóval ugyanazokon a DOCSIS frekvenciákon megy a Wi-Free is, de a "sima" forgalommal nem keveredik/találkozik és azt nem lassíthatja sohasem.
Valószínűleg IPv6 tunnel a technikai háttér (4in6 tunneling). A benne utazó IPv4 NAT-olt. A cgNAT router tudja melyik IPv6 tunnel, IPv4 privát cím és port kihez tartozik és oda irányít vissza minden megfelelő bejövő forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#86785) LouiS22 válasza #75501312 (#86783) üzenetére


LouiS22
veterán

Kétszer rátöltötték. Hétfőn jön technikus. Amúgy azt látták, h a modem online,viszont kurva lassú volt minden és amikor még ment, akkor a modem ui-n az latszott, h csak felfelé van forgalom (volt lefelé is).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86786) gduck válasza LouiS22 (#86785) üzenetére


gduck
addikt

Van rajta egy RESET gomb is, azt már próbáltad? Én megpróbálnám ;)

(#86787) LouiS22 válasza gduck (#86786) üzenetére


LouiS22
veterán

Természetesen :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86788) MadMancs válasza anglergab (#86784) üzenetére


MadMancs
veterán

Forrás nincs, csak mikor indult wifree azzal nyugtatta a népet UPC hogy nyugi ez egy teljesen elszeparált hálózat az előfizetett sebességen felül. Azt egyébként el tudom képzelni hogy wifree egy egy dedikált frekin dolgozik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86789) DonThomasino válasza MadMancs (#86744) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem megfogadom a tanácsodat és kivárok,
úgy is hamarosan új hónap kezdődik.
Addig esetleg befrissül a myupc is.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86790) anglergab válasza MadMancs (#86788) üzenetére


anglergab
addikt

Ez így is van (szeparáció és pluszban sebesség - ami csak Wi-Free-re használható).
De nincs dedikált frekvencia. Ugyanolyan forgalom, mint a többi. Lefelé van 15-24 csatorna, felfelé pedig 4-6 csatorna.

(#86791) anglergab válasza D1L1ZS (#86780) üzenetére


anglergab
addikt

A modem regisztráció szolgáltatói "LAN"-on megy, azaz a szolgáltató szerverével kommunikálsz.

(#86792) anglergab válasza woodworm (#86768) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm! :R

Az általad írt 14 db DS csatorna mit jelent?
A DOCSIS lefelé irány több ennél.
Úgy gondolom, hogy bőven 24 db feletti DOCSIS letöltési csatorna kell, amiből a modem lockol 15-24 db-ra. Hasonlóan a feltöltés esetén, csak ott max. 4-6 db-ra lockol.
A DVB-C-sek pedig összesen 46 db csatorna. Ebből a tartományból van 27 db használva?

(#86793) woodworm válasza anglergab (#86792) üzenetére


woodworm
veterán

Ennyit lát a modemem, 15 DS és 2 US csatorna. Előfordulhat, hogy van több is, de nem hiszem, soha nem láttam még ezeken kívül másikat. Viszonylag új terület (2-3 éves fejlesztés), a telekom megelőzte pár hónappal és felvásárolta a helyi szolgáltatót, hamarabb indultak a nagy csomagok, így kevés az előfizető.

(#86794) Adam115


Adam115
csendes tag

Sziasztok!
Kb 1 hete itt kértem segítséget, de a problemát nem sikerült megoldani, cb továbbra is újraindul, illetve most éppen csak egy feltöltési csatornát talál. Hétfőn jön a technikus, kiderül mi a gond.
Egyetlen kérdésem még, hogy feltöltési értékeknél normál esetben mik az elfogadható értékek?
Minden esetre a segítséget köszönöm! :R

(#86795) anglergab válasza woodworm (#86793) üzenetére


anglergab
addikt

Oké! Az US csatornák milyen frekvencián vannak?
Milyen net csomagod van?

(#86796) 4Grider válasza Adam115 (#86794) üzenetére


4Grider
nagyúr

50 alatti értékek.

(#86797) anglergab válasza Adam115 (#86794) üzenetére


anglergab
addikt

50 dBmV fölé ne menjen, mivel akkor már nincs elég hely az adóteljesítmény kis növelésére, ha kell.

(#86798) woodworm válasza anglergab (#86795) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanezek vannak most is, Happy Home 500 Gold csomag.

(#86799) MadMancs


MadMancs
veterán

Egyébként valaki érti ezeket az új Voda felé csomag elnevezéseket? Happy Home Prémium 500 ból lett Vodafone 500 Flotta. De mitől flotta? :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86800) DonThomasino válasza MadMancs (#86799) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azért mert már üzleti cfg t adnak . :DDD

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.