Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86651) LouiS22 válasza #75501312 (#86650) üzenetére


LouiS22
veterán

Az HBO üfsz válasza komoly hozzá nem értésről tanúskodik, illetve ellentmond annak, amit a cég hivatalosan is kommunikált tavaly év végén. Ebből tudjuk ugyanis, hogy megszűnik a külön SD stream átadás és kzárólag HD streamet továbbítanak a partnerek felé.

De teljességgel érthető amúgy a sunnyogás: az HBO-nak (de írhatok ide bármilyen nevet) valójában tökmindegy, mert a fejpénzt megkapja a szolgáltatótól az előfizető után. Tehát neki különösebben nem érdeke ugrálni, az átlag előfizetőnek jó az úgy is.

Neked is azt mondom: nem csatornával levelezz, hanem a felettes szervekkel.

Ami pedig a Voda válaszát illeti (sablon az is): ha ez így lenne, akkor tomp kolléga 5.1-ben nézhetné az HBO HD-t, és a ma reggel említett felirat para sem lenne. Khm. (Annyiban módosítom saját magam, hogy vajon a VodaTV-t digitális műsorterjesztés keretén belülinek tekinti-e a cég - tartok tőle, hogy egy régebbi, DVB-C only sablont kopizott ki az ügyfélszolgálatos). Mondjuk ez nektek annyiban segítség a panasztételnél, hogy írásba adta a szolgáltatót képviselő ügyfélszolgálatos, a felettes gizikéje meg okézta.

Az eltérő kínálatra magyarázat lehet az, hogy bizonyos szerződéseket a Vodafone kötött a csatornával, kizárólag arra a platformra (mármint a VTV-re).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86652) Toth_Jani válasza #75501312 (#86650) üzenetére


Toth_Jani
őstag

HBO közlemény !! (2019. szeptember 3.)
Megszűnik az SD jel kijátszása, kizárólag HD-ban történik majd a terjesztés a HBO és Cinemax csatornák esetében. Mivel sok kábelszolgáltató SD-ben (is) továbbítja a csatornákat, így ezt a jelet a jövőben majd nekik kell előállítani (downscale), ezért a csatornák nagyfelbontású változatainak logójáról lekerül a HD jelölés (elképzelhető, hogy már szeptember folyamán).
Pozitív változás lehet előfizetői szempontból (leginkább kábelhálózatokon lesz tapasztalható, a műholdas szolgáltatók erősen spórolnak a sávszélességgel), hogy a tervek szerint a HBO HD video sávszélessége a mostani 7 Mbps-ről 10 Mbps-ra növekszik.
A hangsávok tekintetében továbbra is csak a HBO HD-n lesz magyar nyelvű Dolby audio, ez a HBO2 HD és HBO3 HD esetében csak angol nyelven érhető el.

(#86653) #75501312 válasza LouiS22 (#86651) üzenetére


#75501312
törölt tag

Így van sajnos, teljesen egyetértek veled, erről van szó.
Sajnos én meg nem vagyok az az ember, aki fogyasztóvédelemmel meg bírósággal dobálózik.
Lehet majd a későbbiekben ez a műsorszórás változik, de 10+ évnyi előfizetés után a türelmem elfogyott, ők meg technikailag nem felelnek meg.

(#86652) Toth_Jani
És ez az Jani, pontosan erre lenne igényem, HD képminőség és eredeti DD 5.1, mert tudom, hogy ez így működik. Pontosan ezt a szándékot jeleztem többször is és kértem róla információt, mert ebben az esetben boldogan maradok előfizető.
Köszi az infót neked is. :R

(#86654) MadMancs válasza LouiS22 (#86651) üzenetére


MadMancs
veterán

"Az eltérő kínálatra magyarázat lehet az, hogy bizonyos szerződéseket a Vodafone kötött a csatornával, kizárólag arra a platformra (mármint a VTV-re)."

Ez nem lehetséges mivel a VTV szolgáltatást UPC területén TV Prémium néven szolgáltatja csak a box más. Nem lehet tartalmilag eltérés a DVB-C alapú TV prémiumnál. Az ember egy tv csomagra fizet elő amihez választhat eszköz. Jogilag eléggé aggályos. Átlag efinek csak annyi tűnik fel hogy ugyanazt a szolgáltatást ugyanazért a pénzért dobozonként más más tartalommal éri el. Ez is megérne egy misét NMHH felé. És ha valaki bejelentené 99% hogy ugranának is rá.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86655) Gondics


Gondics
csendes tag

Sziasztok! Most veþem csak észre, hogy nincs IPv6-om.
Itt teszteltem:
https://test-ipv6.com/
Ez hátrány nekem valamiben?
Pl. A tv-n a wifi beallilításokban be volt kapcsolva. Hagyjam úgy vagy kapcsoljam ki?
Mindenfelé infót megköszönnék!

(#86656) Kicsirics77 válasza Gondics (#86655) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha NAT-olt ip címet akarsz akkor hátrány,egyébként meg ipv4 bőven elég átlag user-nek.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#86657) MadMancs válasza Gondics (#86655) üzenetére


MadMancs
veterán

Az esetek többségében inkább előny ha nincs :DDD
De meg tudod nézni CB felületén, ha van modem üzemmód ipv4 only , ha nincs IPv6 ban vagy csak valamelyik hálózati eszközöd nem kezeli. illetve config fájl is árulkodó, v4 vagy v6.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86658) Toth_Jani válasza Gondics (#86655) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nincs köztük különbség csupán az ipv6 több címet tud kiosztani világviszonylatban, de a sebességet nem befolyásolja.

(#86659) Gondics válasza MadMancs (#86657) üzenetére


Gondics
csendes tag

Igen, van modem mód és v4-et ír a konfig fájl névnél.
Csak azért kísérletezgetek, mert az LG tv valamiért az 5Ghz-es wifit CB-ről ledobál random. Mobillal megy szépen folyamatosan. 2.4 Ghz-ról viszont nem dobalja le. Az viszont 4K-hoz kevéske. Lan egy megoldás, de lan-nal meg nincs mobil tükrözés dlna.

(#86660) tomp válasza LouiS22 (#86651) üzenetére


tomp
félisten

A poén, hogy a Dolby mentes Voda boxos HBO-ért is ugyan annyit fizetek mintha teljesülne a szolgáltató által leírtak...
Ami biztos, hogy az HBO Pak havidíj jóváírást fogok kérni mert csak az előfizetett "prémium" élmény felét teljesítik.
Van még 28ezer Ft többletem náluk(kötbér). Na ehhez csapják csak hozzá az HBO havidíj jóváírást is...

(#86661) Toth_Jani válasza Gondics (#86659) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem ugyan Philips TV- van, de én LAN kábelen vagyok a CB felé, viszont simán megy a WIFI tükrözés is, mert miért ne kezelné együtt a két kapcsolatot.
Igaz az enyémben a LAN csatlakozó csak 100-as.

[ Szerkesztve ]

(#86662) #75501312 válasza Gondics (#86659) üzenetére


#75501312
törölt tag

Az fura, mert ha az eszközök ugyanazon a hálón vannak, működnie kell a tükrözésnek is. Nálam működik Samsungon.

[ Szerkesztve ]

(#86663) MadMancs válasza Gondics (#86659) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezen ipv6 se változtatna.
Viszont ha kábelen vagy attól függetlenül működnie kellene DLNA nak. Én is kábelen vagyok ( volt egy kis bibj 5Ghz sebességével szintén 4K nem ment, itteni segítséggel megoldódott csak még lusta voltam kihuzigálnj kábeleket) egy Philips Android TV vel, de működik ugyanúgy DLNA, CC, MC, SM. TVnek olymindegy hogy wifin vagy kábelen kapja meg az adatokat CB től. Ott más gond lesz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86664) anglergab válasza Kicsirics77 (#86656) üzenetére


anglergab
addikt

IPv6-on nincs NAT.

(#86665) MadMancs válasza anglergab (#86664) üzenetére


MadMancs
veterán

UPC amúgy se rak NAT mögé. Sőt, 3 publikus IP-t is ad 1 előfizetőknek.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86666) anglergab válasza Kicsirics77 (#86656) üzenetére


anglergab
addikt

Amúgy miért akarna bárki NAT-olt címet?
Extra biztonság?

(#86667) anglergab válasza Gondics (#86655) üzenetére


anglergab
addikt

Jelen pillanatban a UPC IPv6 megoldása okozhat problémákat (DSLITE), az IPv4 elég/megfelelő a legtöbb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#86668) anglergab válasza anglergab (#86666) üzenetére


anglergab
addikt

A publikus IPv4 cím egyre inkább extrának számít.
És biztonsági kockázata is nagyobb, főleg mobilnet esetében. Az alap a NAT és az IPv6. Az előbbi (saját és/vagy szolgáltatói routerrel) ad némi biztonságot.

(#86669) woodworm válasza MadMancs (#86665) üzenetére


woodworm
veterán

De ez csak ipv4 és modem mód esetén elérhető, ipv6 módban privát ipv4 címet kap.

(#86670) MadMancs válasza woodworm (#86669) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt nem tudom. De van még 1 opció, ipv4 + router módban is publikus ip van. Igaz így csak 1db.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86671) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Visszaolvastam a topikban ipv6 témában. Érdemes kikapcsoltatni? Nem tapasztalok egyelőre semmilyen hibát, max annyit hogy nem tudok torrent kliensnek portot nyitni.

(#86672) anglergab válasza tototos (#86671) üzenetére


anglergab
addikt

4in6 tunnel van az IPv6/DSLITE esetén.
A cgNAT cserélgeti a forrás IP címeket, portokat és a 4in6 tunnelt.
Peer-to-peer kapcsolatoknál gondot okozhat.

(#86673) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Nekem most azt írta a vodafone, hogy az hogy nincs felirat a hbo2,3 és cinema csatornákon szerintük a hiba nem náluk van.. Egyébként az on demand sem müködik..

[ Szerkesztve ]

(#86674) kabelmania27 válasza Plebi (#86625) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Ezek az osztók maradtak bekötve?

[ Szerkesztve ]

(#86675) Toth_Jani válasza soundsonic (#86673) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Kérdés mennyire tudnak real-time belenyúlni a kapott jelbe, bár sávszélesség spórolás címén éppen a felirat az amin szinte semmit nem spórolnak, ha több hangsáv van azon lehetne, de szerintem akkor is újra kell kódolni a teljes filmet, és azt menet közben nem lehet.
Persze a "nagyipari" módszereket nem ismerem, biztos jobb hardverek és szoftverek vannak hozzá, mint a lakosságnak.

(#86676) #75501312 válasza Toth_Jani (#86675) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem emlékszem már, de mintha erről lett volna erről vmi ismeretterjesztő / tudományos film.
Nem emlékszem pontosan, de úgy tudom tudnak on the fly rekódolni, csak pár másodperc késlekedéssel. De ebben nem vagyok most biztos, nagyon rég volt ez már téma, legalább 5-6 éve. Sőt, erről kel lennie cikkeknek is valahol, mert emlékszem voltak benne eszköznevek is.

(#86677) Gondics válasza MadMancs (#86663) üzenetére


Gondics
csendes tag

Most már megy Lan-on keresztül a tükrözés. Restart, meg a mobilnak az 5Ghz-s beállításokat állítottam, meg a tv-n a wifik jelszavait töröltem, ne tudjon felkapcsolódni, viszont a wifi-t bekapcsolva kell hagyni. (ezt nem is értem) Ha nem kapcsolom be akkor a mobil nem látja a tévét. Viszont nem csatlakozik fel a wifire csak a menüben van bekapcsolva. No mindegy, lényeg hogy műxik kábellal. thx :)

(#86678) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni! UPC ConnectBox van. Átkapcsoltam MODEM módba, most nincs wifi! Szeretném vissza állitani, hogy legyen WIFI! Hiába írom be a böngészőbe 192.168.0.1 nem tusok a box oldalára jutni, hogy vissza tudjam állitani, hogy Wifi is legyen! :W

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#86679) kabelmania27 válasza Medical (#86678) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
192.168.100.1 címen elérhető a cb oldala.

[ Szerkesztve ]

(#86680) MadMancs válasza Gondics (#86677) üzenetére


MadMancs
veterán

Azért mert tükrözéshez CB csak a kapcsolat felépítéséhez kell. Utána már 2 eszköz között megy a kommunikáció wifin. Ezgbuhy képzeld el hogy TV vezeték nélkül nem ad semmi infót. Viszont kábelen keresztül jelzi a hálózaton hogy ő ott van. Telefonod még mindig a belső hálón jelzi TV nek hogy mit szeretnél, ekkor TV engedélyezi a telefonod számára a kapcsolódást, telefon meg létrehozza közvetlenül vezeték nélküli módon a kapcsolatot.

Ez mondjuk nem tudom minden esetben igaz e, de most kipróbáltam direkt újra, képernyő tükrözés akkor is folytatódott mikor kikapcsoltam CB-t.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86681) Medical válasza MadMancs (#86680) üzenetére


Medical
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :DD :C

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#86682) gduck válasza #75501312 (#86650) üzenetére


gduck
addikt

"Megkérdeztem HBO-t, hogy a csatornákat milyen formában továbbítja Voda felé"

A HBO mát nem továbbít SD-t, csak KIZÁRÓLAG HD-t! ;)

(#86683) sacaboy válasza Toth_Jani (#86675) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!
A kapott jelbe simán bele tudnak nyúlni, egy encoder kell amit úgy paramétereznek, ahogy szeretnének. A műholdas szolgáltatók is így állítják elő a jelet mert ott nem gazdaságos akkora bitrátát használni a transzponder bérlés drágasága miatt.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#86684) tomp válasza gduck (#86682) üzenetére


tomp
félisten

Én konkrétan megkérdeztem tőlük, hogy a Vodafone TV boxnál milyen akadálya van annak, hogy a HD-ben kapott HBO2-3-at kizárólag SD-ben továbbítják...
Illetve mikor teljesítik a weboldalon leírtat...

(#86685) DonThomasino válasza MadMancs (#86639) üzenetére


DonThomasino
veterán

A config file ok között mi a különbség?
Ez ok xxxLG_fpbus500_v4-sip.cfg ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86686) MadMancs válasza DonThomasino (#86685) üzenetére


MadMancs
veterán

Paraméterezés. Van telefon nincs telefon, van IPv6 nincs IPv6, sebesség stb.

Ez egy 500 as üzleti net IPv6 nélkül , telefonnal.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86687) anglergab válasza DonThomasino (#86626) üzenetére


anglergab
addikt

Ez nagyon nagy szórást mutat.
Attól függ hogy mekkora a szegmens amiben a végpont van, mekkora a pillanatnyi terhelése, mekkora a szegmens uplink-je, hány csatornán megy a letöltés, milyen frekvenciákat használnak ott, milyen modulációk, jelerősségek és jelminőségek mellett.
Pontosan ahogy a mobilnetnél (szegmens = szektor = cella), csak ugye a koax védettebb a zajtól és az sem zavar annyira mást.

[ Szerkesztve ]

(#86689) DonThomasino válasza MadMancs (#86686) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hogy kaphattam én üzletit magánemberként ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86690) MadMancs válasza DonThomasino (#86689) üzenetére


MadMancs
veterán

Én nem tudom te mire fizetsz elő. :DDD
Ez egy FB300 telefon és IPv6 nélkül:
CH7465LG_fiberpower300_v4.cfg

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86691) DonThomasino válasza MadMancs (#86690) üzenetére


DonThomasino
veterán

A korábban írt két laptop között továbbra is
meg van a különbség letöltésben.
Az lenne a baj hogy régi az e6530?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86692) Toth_Jani válasza DonThomasino (#86691) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mindkét Laptopot kábelen teszteled, és mindkettőben 1GB-es hálókártya (adapter) van?
Ha WIFI-n tesztelsz akkor nézd meg melyik milyen szabványokat ismer.

[ Szerkesztve ]

(#86693) Brogyi válasza Toth_Jani (#86692) üzenetére


Brogyi
senior tag

:R
Nekem ez eszembe se jutott. :D A mai ember wifin akar torrentezni 1Gbps-sel, hiszen ennyi jön be.Jó, nagyon jó.
Akkor egy kis információ, ami idetartozna. Ryzen 5 3600 (aki nem ismerné 12 magos), és egy 3,5" HDD Samsung 7200 rpm. Ez kb 300-320Mbps között mozgott grafikus felületen. CLI hozta a várt 500Mbps-t.
SSD-vel szintén hozta az 500Mbps-t. Tessék elhinni az a 500Mbps nem kis sebesség. Oda már vas kell.
Wifi-ről nem beszélek. Az komolytalan aki arra gondol.

(#86694) #75501312 válasza Brogyi (#86693) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem kell vas, egy normális HDD kell, illetve SSD, mert az képes tartani a sebességet. :)

(#86695) MadMancs válasza Brogyi (#86693) üzenetére


MadMancs
veterán

Igaz minden szó.
Nekem csak egy 4 magos Xeon E3330 van, SSD re. Digi 1000 el ( PPPoE-t router intézte) 70Mb/s ( ~560mbps) nél többet nem tudtam kihajtani. De ami még érdekesebb hogy édesanyámnál UPC 500as nettel meg itt albiban UPC 300 nettel nem tudok 22MB/s (~180mbps) valós sebességnél többet kisajtolni ugyanazon géppel. Speedtest persze kiméri, de amint http letöltés vagy torrent itt megáll a tudomány. Ennek nem tudom mi lehet az oka.

DonThomasino: Igen, hardware azon belül is CPU nagyon könnyet tud a gyenge láncszem lenni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86696) DonThomasino válasza Toth_Jani (#86692) üzenetére


DonThomasino
veterán

Természetesen gigabites a LAN
és nem wifi hanem madzag.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86697) anglergab válasza DonThomasino (#86629) üzenetére


anglergab
addikt

Még 100 Mbps alá is mehet, sőt nagyon ritka esetben akár 10 Mbps alá is. Folyamatosan változik.
Vagy van kihasználatlan/elpazarolt kapacitás vagy túlterhelés van. Egyik sem jó. Vannak erre becslések, modellek, hogy lehet ezt optimalizálni ha az átlagos forgalom burst jellegű.
Ha érdekel, az overbooking a kulcsszó.

[ Szerkesztve ]

(#86698) DonThomasino válasza anglergab (#86697) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egymas utan mertem tobbszor,
es mindig csak a fitalabb gepen volt nagyobb a sebesseg.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86699) anglergab válasza DonThomasino (#86698) üzenetére


anglergab
addikt

Ha CB a router, akkor a CPU/lemezvezérlő lekorlátozhat. Parancssorból mérj, ne fusson más program, frissítés, letöltés, hálózati kártya driverét frissítsd. Legjobb persze router nélkül, modem üzemmódban. De akkor tűzfal kell, ami szintén lassíthat.

[ Szerkesztve ]

(#86700) kezo0 válasza gduck (#86682) üzenetére


kezo0
addikt

Ezt ő tudja, csak azt akarta, hogy az HBO adja írásba, amit aztán odatolhat a Voda orra alá.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.