Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) MadMancs


MadMancs
veterán

Mikbe nem futok. Kell valakinek egy saját ácciósan? Most ócsón mérik:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86702) tototos válasza anglergab (#86672) üzenetére


tototos
őstag

Köszi. Akkor kikapcsoltatom. Láttam hogy lehet a myupc oldalon is. Melyik menüpontban? Sajnos nem találtam.

(#86703) MadMancs válasza tototos (#86702) üzenetére


MadMancs
veterán

Internet részletei fül alatt. De nálam nem működik továbbra se. Nem oda mutat a link ahová kéne.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86704) Ledi válasza gduck (#86612) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ma délelőtt nekem is előjött ez a hiba. Gondoltam áramtalanítás helyett jelentem a hibát. Az ügyfeles mondta tudnak a problémáról és ezen csak az áramtalanítás segít.

Kérdeztem mikor lesz frissítés és hogy megoldja-e a hibát, de nem tudta/nem akarta elárulni mikor kap frissítést a Voda box.

Nálam nem működik a Gyereksarok funkció. Lejátszási hibát ír. Igaz nem fontos csak azt hittem, hogy másnak sem.

[ Szerkesztve ]

(#86705) #75501312 válasza kezo0 (#86700) üzenetére


#75501312
törölt tag

:N ;)

(#86706) kezo0 válasza #75501312 (#86705) üzenetére


kezo0
addikt

Esetleg szavakba foglalnád? ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#86707) #75501312 válasza kezo0 (#86706) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem.

(#86708) anglergab válasza #75501312 (#86650) üzenetére


anglergab
addikt

A szolgáltatók transzkódolnak, beleraknak mindenfajta extra adatot a streambe. Definíció kérdése, hogy mit jelent "módosítás nélkül" továbbadni.
Minden rendszernek megvannak a maga sajátosságai, ahhoz illeszteni kell a forrás streamet.
Már csak azért is, mert a settopboxok, TV dekóderek, sávszélességek (hálózat, CPU, GPU) korlátozottak, a támogatott MPEG profilok és level-ek nem változtathatóak.
Ha sokfajta eszköz van a hálózatban, meg kell találni a legkisebb közös többszöröst. Nem meglepő módon ez a legrosszabb minőség lesz - ami a legnagyobb szintű kompatibilitást biztosítja.

[ Szerkesztve ]

(#86709) #75501312 válasza anglergab (#86708) üzenetére


#75501312
törölt tag

És milyen jó lett volna, ha ezt a szolgáltató leírja.
Bármit megértek, elfogadni már kevésbé, de a ködösítéssel és megvezetéssel nem értek egyet. Ezt semmilyen céges szabályzat nem támogatja egyébként.
De hát ez van.

(#86710) anglergab válasza #75501312 (#86709) üzenetére


anglergab
addikt

OTT TV-n lehetne elvileg az összes csatorna HD.
DVB-n nem.

(#86711) kezo0 válasza #75501312 (#86707) üzenetére


kezo0
addikt

Nem értem, miért, de bizonyára jó okod van rá. Esetleg megírhatnád privátban.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#86712) DonThomasino válasza anglergab (#86699) üzenetére


DonThomasino
veterán

CB igen és router mode ban van.
Lan driver a legfrissebb.
Érdekes, mert parancssorból már jó mindkét géppel.
Ahogy nézem akkor ez a GUI s felület használhatatlan,
már ha valóban hitelesek az értékek.

GUI: 14 Download Mbps 244.72 Upload Mbps 31.05
CMD: Download: 494.60 Mbps (data used: 731.9 MB) Upload: 31.10 Mbps (data used: 20.1 MB)

Van ajánlott cmd s sebességmérő ?
Kipróbálnék többet, elszórakoznék vele.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86713) gduck válasza Ledi (#86704) üzenetére


gduck
addikt

Amikor belépsz a gyereksarokba, először létre kell hozni egy profilt. Tudom nem egyértelmű, mert 2 dolog van kiírva a képernyőre és egyik sem ez... Sajnos nem emlékszem már pontosan mit választottam, de próbálkozzál! ;)

(#86714) lszlogal válasza anglergab (#86710) üzenetére


lszlogal
senior tag

Elvileg lehetne. De gyakorlatilag amiből van HD, abból nincs SD.

(#86715) g.peter23


g.peter23
tag

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni, sajnos nem vagyok otthon a témában!

Öregapámnak kellene egy Tv-re, vagy boxra csatlakoztatható (lehetőleg vezeték nélküli) fejhallgató, mert már csak 1 fülére hall, arra is keveset.

Viszont, mellette a tv-n is kellene hang, mert öreganyám még hall. :D

Upc felvevős box van, Samsung led tv-vel. (HDMI)

A boxon van hdmi (ami foglalt a tv-nek), scart, és rca.

Ha rca-ra dugok fülhallgatót megmarad a hang a tv-n? (Sajnos nekem kártyám van, nem tudom kipróbálni)

Milyen technikával lehet ezt megoldani, ami egyszerű, öregkompatibilis?

Köszi

(#86716) gduck válasza g.peter23 (#86715) üzenetére


gduck
addikt

Nekem egy jő öreg LE40A656 audio out (fehér/piros rca) kimenetére van kötve egy vezeték nélküli adó. TV hangszóró viszont ettől függetlenül szól.

Ami miatt nem ajánlom a "vegyes" használatot: öregapádnak visszhangozni fog a hang! Bár ha esetleg már annyira rossz a hallása, hogy a fejhallgató mellett nem hallja a TV hangját, akkor mehet a dolog ;)

(#86717) MadMancs válasza g.peter23 (#86715) üzenetére


MadMancs
veterán

TV-n nincs fülhallgató kimenet? Nem tudom általánosságban hogy működik de enyémen külön külön szabályozható a kimenet és a beépített hangszórók hangereje (ha nem kapcsolom ki tv hangszórókat együtt szól a 2) . Ha esetleg így működik akkor mehet egy Jack BT jeladó és egy bármilyen Bluetooth fül/fejhallgató. Esetleg ha a tv ben eleve van Bluetooth még egyszerűbb az eset. Sokat segítene ha leírnád TV pontos típusát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86718) LouiS22 válasza gduck (#86716) üzenetére


LouiS22
veterán

De jó kis tévé is az :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#86719) anglergab válasza lszlogal (#86714) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, mert egyfajta dekóder van OTT esetben és a TV-k sem támogatják.
Ha vannak kint MPEG-2-only dekóderek (DVB), akkor kell SD stream is.
Illetve ugye OTT / Vodafone TV esetben tetszőlegesen sok csatorna lehet, akár 32K-s felbontásban (a jelenlegi TV broadcast sávszélesség helyén/helyett) mindegyik (!), ha az összes dekóder támogatja/egyféle dekóder van.
Azaz jó ha a TV/saját doboz tudja fogadni az OTT jelet, de rossz is mert fragmentálódnak a készüléktípusok. El kell dönteni hogy kompatibilitás kell, vagy nagy felbontás/bitráta/magas profil/level.

[ Szerkesztve ]

(#86720) g.peter23 válasza MadMancs (#86717) üzenetére


g.peter23
tag

Ha tv-re rá van dugva elnémul, már a Samsung ügyf. is beszéltem, nincs e vmi okosság.

Amúgy UE32D5000 a típus.

Köszi a válaszokat!

(#86721) Brogyi válasza DonThomasino (#86712) üzenetére


Brogyi
senior tag

[link]
A lap alján találod a win változatot.

(#86722) DonThomasino válasza Brogyi (#86721) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen, ezt használtam köszi.
Esetleg ezen kívül ? :U

Akkor meg is bukott az elméleted miszerint a vas lenne
a szűk keresztmetszet. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86723) MadMancs válasza g.peter23 (#86720) üzenetére


MadMancs
veterán

És nincs ilyen lehetőség? Kimenetre ha csatlakozok nálam is alapesetben TV hangszóró off, de itt manuálisan vissza lehet kapcsolni ( megjegyzi utána a beállítást, nem kell mindig vissza).
Ha nincs, akkor megoldás lehet még továbbra is egy Jack - Bluetooth v5.0 jeladó. Ezekhez több eszköz csatlakoztatható egyszerre. Egy füles papádnak és egy sima Bluetooth hangszóró mamádnak.

Esetleg látom van rajta optikai kimenet. Egy ilyen és erre a Bluetooth jeladó. Optikai kimenet 99% ban független a tv hangrendszerétől így nem némít. Ezt nem tudom kipróbálni, mert sajnos nincs optikai-digitális hangeszközöm.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86724) Toth_Jani válasza DonThomasino (#86722) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mivel önmagában megvan a sebességed, ezért már csak 1 dolgot tudnék javasolni indíts el egy letöltést és a feladatkezelőben nézd meg hogy mi terheli a gépet, a proci memória vagy az Ethernet vonalon.
Ha tesztelsz és Win 10-et használsz, akkor az alkalmazást használd, ez ugyanaz mint a parancssoros teszt csak van grafikus felülete, és az Antenna hungária szerverét használd az általában gyors, bár most csak 473/22 tud.

[ Szerkesztve ]

(#86725) cof válasza DonThomasino (#86712) üzenetére


cof
veterán

Nálad, hogy lehet 30 Mbit a feltöltési sebesség?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86726) woodworm válasza cof (#86725) üzenetére


woodworm
veterán

Az üzletiben annyi a feltöltési sebesség.

(#86727) MadMancs válasza woodworm (#86726) üzenetére


MadMancs
veterán

Így van . Ami viszont fura hogy maga DonThomasino se tud róla hogy üzleti lenne. Viszont cfg fájl és up is üzleti neki. :F
Kíváncsi lennék My UPC mit mutat neki és mennyiért.:DDD
Ugyan magánszemély is előfizethet business netre. De nekem valahogy nem érne meg 15000Ft ot a plusz 10mbps up:C

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86728) sly54 válasza lszlogal (#86714) üzenetére


sly54
tag

Sajnos ez nem így van,pl.voda boxon is van mindkettő

(#86729) DonThomasino válasza MadMancs (#86727) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mondd hol nézzem és mit ... :)
Vmit itt kavartak a cfg file al mikor belőtték amúgy.
Telefonálgatott újra és újra, mert vmi nem jó cgf t kaptam.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86730) lszlogal válasza sly54 (#86728) üzenetére


lszlogal
senior tag

Én Telekom hálózaton vagyok Vodafone TV előfizeő. Nekem nincsenek SD csatornáim abból, amiből van HD. Nem UPC előfizető voltál régebben, és kértél voda boxot?

[ Szerkesztve ]

(#86731) MadMancs válasza lszlogal (#86730) üzenetére


MadMancs
veterán

UPC területén nem vehetik ki SD csatornákat mert prémium TV mellé kérhető, SD meg a prémium csomag része. Így is aggályos hogy vodaboxxal több a HD, de kevesebb csatorna nem lehet semmiképp. Csomagra fizetsz elő, box csak eszköz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86732) tomp válasza MadMancs (#86731) üzenetére


tomp
félisten

UPC területén nem vehetik ki SD csatornákat
Több olyan csatorna is van ami DVB-C hálózaton csak SD ellenben Vodafone boxon csak HD. :DDD

(#86733) MadMancs válasza DonThomasino (#86729) üzenetére


MadMancs
veterán

Itt mutatja a csomagnevet és az árát is.
Azért érdemes utánajárni mert elvileg nem tudnak X profilhoz Y konfigot állítani. Ha a konfig fájl üzleti 500, akkor könnyen megeshet hogy (akár véletlen ) áttettek üzleti csomagba. Ami mondjuk jó mert prioritást élvezel a hálózaton, magasabb a feltöltés, több a garantált minimum. De érhet meglepetés számlán. Ha nem business van My UPC fiókban akkor viszont pszt és örülj mert jól jártál.:)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86734) DonThomasino válasza MadMancs (#86733) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hát ööö...

Előfizetéseim
Technikai hiba miatt jelenleg nem tudjuk megjeleníteni szolgáltatásaid.
A hiba javítása érdekében kérjük, vedd fel velünk a kapcsolatot
a 1270-es telefonszámon.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86735) MadMancs válasza DonThomasino (#86734) üzenetére


MadMancs
veterán

Na akkor ott jól összekutyultak mindent. :DDD Banális kérdés, bejelentkeztél?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86736) DonThomasino válasza MadMancs (#86735) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen. :K

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86737) MadMancs válasza DonThomasino (#86736) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha ~10000Ft al több lenne a következő számla mennyire viselne meg? Ha nálam lenne ilyen én kockáztatnék és csöndben maradnék. Ha business netet számláznának megreklamálnám, ha nem akkor örülnék a szolgáltatásnak. :C
Jó nem épp fair dolog, de UPC se éppen az nagyon sok esetben. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86738) anglergab válasza Toth_Jani (#86724) üzenetére


anglergab
addikt

Sőt, mi több, a Feladatkezelő a Teljesítmény fülön mutatja az L2/MAC szintű net sebességet is.
Érdemes a parancssoros tesztelés közben nézni azt is. A kettő szám különbsége az overhead: TCP/IP headerek. Az overhead aránya a teljes sebességhez a csomagmérettől is függ (MTU = 1500 bájt).

[ Szerkesztve ]

(#86739) lszlogal válasza MadMancs (#86731) üzenetére


lszlogal
senior tag

Igen, én is erre tippeltem

(#86740) MadMancs válasza lszlogal (#86739) üzenetére


MadMancs
veterán

Én mint MediaCardos nem sajnálom hogy VTV fejlődik HD téren. Haladjon csak a színvonal. De hidd el kivennék SD-t VTV ből átlag efiknek csak az tűnne fel hogy "há' csomagom 156 csatornát mutat neten ez a doboz meg csak 90et mutat." Senki nem nézné hogy jelenleg 38 ismétlődő van. És megmagyarázni se lehetne hogy mind megvan mert a 2 szám nem stimmel. Egyébként nem is értem miért prémium alá tolták be VTV boxot. Miért nem csináltak egy új csomagot amivel mehet VTV. Akkor reklamációs és jogi oldalról is védve lennének. :U

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86741) DonThomasino válasza MadMancs (#86737) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem örülnék neki.
Hát ez az egész váltás nem volt zökkenőmentes,
meglepődnék ha ez jól sikerült volna.
Az is lehet hogy a myupc még nem frissült be mivel
csütörtökön kötötték be.
Mondjuk ezt a sávszél mérést továbbra sem értem.
GUI ba nem jó cmd be igen.
Új géppel mindig több GUI ban.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#86742) Ledi válasza MadMancs (#86740) üzenetére


Ledi
aktív tag

"Egyébként nem is értem miért prémium alá tolták be VTV boxot. Miért nem csináltak egy új csomagot amivel mehet VTV."

Azért mert a TV Prémium a upc hozadéka. Aki április előtt fizetett elő az még a upc-vel kötött szerződést. Most már valóban csinálhatna új csomagot a Vodafone, de sztem július 1 előtt ezt nem lépik meg. Akkor szűnik meg a 1221 szám.

(#86743) MadMancs válasza Ledi (#86742) üzenetére


MadMancs
veterán

Az csak egy dolog. Prémium ugyanúgy előfizethező horizont box/mediacard al is a mai napig. Így viszont csináltak maguknak egy jogilag támadható felületet.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86744) MadMancs válasza DonThomasino (#86741) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor mindenképp jelezd 1221 en, mert cfg alapján átraktak business csomagba. Így még lutri hogy fizetni mit fogsz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86745) Toth_Jani válasza MadMancs (#86740) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mostan már jól írják a letölthető csatorna kiosztásban.
TV Comfort csomag: 69 digitális csatorna, melyből 27 HD.
Ezt eddig 96 csatornának reklámozták.
TV Premium csomag: 120 digitális csatorna, melyből 35 HD
Bár igazán helyes így volna:
TV Comfort csomag: 69 digitális csatorna, melyből 27 HD minöségben is fogható.

[ Szerkesztve ]

(#86746) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg hogy hány db DVB-C MUX/"csatorna" van a koaxon?

(#86747) MadMancs válasza Toth_Jani (#86745) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt nem figyeltem. :R
Így mondjuk már rendben van.:)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86748) cof válasza anglergab (#86746) üzenetére


cof
veterán

Nekem ezeket írja a TVHeadend:

27 MUX

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86749) anglergab válasza cof (#86748) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi a gyors választ!
Ez eddig 216 MHz.
Analógból hány db van?

(#86750) gduck válasza g.peter23 (#86720) üzenetére


gduck
addikt

Akkor a SCART kimenetről tudod a hangot "ellopni" ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.