Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) tibitabbi


tibitabbi
kezdő

Most jutott eszembe, ezt még meg akartam kérdezni a hozzá értőktől: ez a Technicolor TC7200U jelzésű ketyere milyen csippel van felszerelkezve? Úgy értem Intel vagy Broadcom esetleg valami más? Annyi infóm van hogy valami Thomson gyártmány. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#67302) 4Grider válasza tibitabbi (#67301) üzenetére


4Grider
nagyúr

Google első találat:
Broadcom BCM3383

(#67303) tibitabbi válasza 4Grider (#67302) üzenetére


tibitabbi
kezdő

Köszi, gyors voltál!

(#67304) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Ma 15 óra körül nem volt valakinek mediacard gondja? Az enyém megszűnt létezni. Pont abban az időszakban a net is borzasztó sz@r volt, de az helyreállt. A kártya azóta sem megy. Az sd boxon meg semmi hiba nincs. Küldtek volna egy jó minőségű frissítést a kártyára? :(((

(#67305) Jadro válasza Jadro (#67288) üzenetére


Jadro
veterán

Közben hívtak és végülis megegyeztünk abban, hogy a bronz TV csomagomat feltolják goldra, kapok új TV-s boxot így a mostani 6 HD csatorna helyett lesz 33HD (+ a 100 körüli csatorna). Megmarad a MyPrime is. Mindezt +300 forint havidíj emelkedésért és ugye egy évet alá is írok.

CB-ból nem kértem, 240-es netet így nem tudott kedvezményesen adni, az 500-as pedig automatikus CB lett volna. Itt marad a 120/10, de ez nekem mindenre elég most is és maradhat a jó kis TC7200.

A TV-ért már úgyis rágta asszony meg a gyerek a fülemet. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#67306) 4Grider válasza Jadro (#67305) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez jó ajánlat.
Nekem azt ajánlották, hogy plusz egy évért cserébe kapok egy 3. médiakártyát és csak 500 Ft-al kell többet fizetnem. Nekem ez annyira nem tűnt jó ajánlatnak, tekintettel arra, hogy most a második kártyáért 490 Ft-ot fizetek és a hűség már lejárt...

(#67307) ates2 válasza Jadro (#67305) üzenetére


ates2
senior tag

:Y :C

(#67308) csabi63


csabi63
senior tag

(#67309) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Az ubee router mögé tettem egy saját aarcher c5-öt. Első körben azonos ip címen mentek, de ez kifejezetten rosszul esett nekik. Most különböző ip-n vannak.
De a ubee-t nem érem el. Hogy lehet elérni bridge üzemmódban?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#67310) kali válasza Fagyi (#67309) üzenetére


kali
legenda

Szia,

192.168.100.1

(#67311) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

Következő a problémám: lecseréltem a régebbi upc mediaboxomat (ami rendelkezett analóg sztereó kimenettel) egy upc horizonbox-ra (amin nincs analóg sztereó kimenet,hanem csak optikai).....viszont a házimozi erősítőmön csak analóg rca audió bemenetek vannak,így a tv hangját már nem tudom az erősítőn keresztül megszólaltatni,mint korábban.
Létezik olyan átalakító,amivel az optikai jelből analóg audió jelet tudok vinni az erősítőbe?
Illetve [egy ilyen] eszköz a probléma megoldása lehet vajon?
Ha igen,akkor ehhez vennem kell egy rövid optikai kábelt a mediaboxból kivezetve,majd az eszközbe csatlakoztatva......a másik végéből az analóg kimenetre pedig egy rca vezetéket az erősítő bemenetére kell csatlakoztatni (ha jól értelmezem).........a külön táp ellátása az eszköznek nem fog gerjedni-búgni vajon?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#67312) Intruder2k5 válasza bghistvan (#67311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs rajta EuroSCART csatlakozó se? Ha van, abból kinyerhető analóg hang.

(#67313) Fagyi válasza kali (#67310) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Köszönöm!
Csak akkor azt nem értem, ha át lébecolt ide, akkor a 192.168.0.1-en miért akadt össze a routerrel?
Se ez, se az nem akart bejönni!

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#67314) Fagyi válasza Intruder2k5 (#67312) üzenetére


Fagyi
aktív tag

+1
Erre van szükséged.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#67315) Jadro válasza 4Grider (#67306) üzenetére


Jadro
veterán

Első körben onnan indultunk, hogy marad a 120-as net, gold tv csomagra toljuk fel de úgyhogy marad az a pár (5 vagy 6) HD csatorna és nem volt szó kütyücseréről, meg valamilyen mobil csomag volt még képben. Mindez 8800 körül. Mondtam neki, hogy a mobil semmilyen szinten nem játszik, csak net vagy tv upgrade jöhet szóba. Aztán a CB miatt kiesett a net és eljutottunk ide. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#67316) bghistvan válasza Intruder2k5 (#67312) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

De ,az van rajta,csak mivel a kép a mediabox-ból hdmi-n keresztül megy a tv-be,és eddig az rca-n keresztül vittem az erősítőbe a hangot,úgy nem volt semmilyen gerjedés-búgás,a scart-al csatlakoztatva viszont egy kicsit gerjed-búg...............és egy kicsit késik is a hang.

(#67317) canniball válasza Jadro (#67305) üzenetére


canniball
nagyúr

No de mi köze van a boxnak a HD csatornák számához? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67318) Jadro válasza canniball (#67317) üzenetére


Jadro
veterán

Jó kérdés. Azt mondta a csaj amikor mondtam neki hogy nekem kellene a 30 HD csati, hogy akkor mediabox csere is kell. Jeleztem neki, hogy akkor jöhet. :) Egyeztettünk időpontot is, jön a szerelő így nekem nem kell a régivel szórakozni mire visszajut, hanem az ember elviszi magával.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#67319) bghistvan válasza bghistvan (#67311) üzenetére


bghistvan
senior tag

Valaki erre?

(#67320) Intruder2k5 válasza bghistvan (#67319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Türelem. Alig egy órája tetted fel a kérdést, ha valaki tud segíteni majd szól, bár ha az Euro-SCART nem megfelelő, akkor nem tudom mi lehetne még másik opció. Esetleg jelentsd be hibára, lehet a tápja zajos a boxnak, hátha kicserélik.

(#67321) bghistvan válasza Intruder2k5 (#67320) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hát amit írtam is....hogy ami eddig is volt opció... a másik boxxal összekötve.....és amit ugye linkeltem is eszközt (ami elvileg egy optikai átalakító rca-ra)....na az érdekelne,hogy [ez] vajon működik-e rendesen,vagy esetleg [ez]?

Utóbbinál pl egyszerűen nem értem,hogy hogy a búbánatba lehet az optikai kábelt bedugni?

[ Szerkesztve ]

(#67322) Fagyi válasza bghistvan (#67316) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A búgás valószínű, a föld brumm lehet, arra ez a megoldás, ha még nincs. Az erősítőn esetleg tudsz késleltetés állítani segíthet, de ha digit jel és analóg jel között akarsz összhangot, soha nem lesz. Vagy ez, vagy az.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#67323) Gyurka6 válasza bghistvan (#67319) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Egy ismerősnek állítottunk be egy hasonlót, már nem tudom merről alakított optikára v.ról. Az üveg elég jó elválasztást ad készülékek közé. (A kábel az áttetsző védővel is behelyezhető volt a helyére, ez okozott némi fennakadást.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#67324) bghistvan válasza Fagyi (#67322) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem,köszi,valószínű beszerzek egy ilyet,bár sztem a scart miatt zúg csak........
Előző hsz-emben a belinkelt termékekről van tapasztalatod,véleményed,stabilan működőképes cuccok ezek?
Utóbbiba pedig szted hogyan lehet az optikai kábelt bedugni?

(#67325) ArthurShelby válasza bghistvan (#67324) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Utóbbinál kép is van, hogy nálad működő képes a dolog.
Bedugni úgy lehet a kábelt, hogy leveszed a kupakot (az áll ki)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67326) Fagyi válasza bghistvan (#67324) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem a scart zúg. A koax kábel és a 240 föld kábelen találkozik a jel és adj egyfajta fehérzajt, ezt hívják föld brummnak. Erre a van a leválasztó.
A csatlakozást ide, sztem.
De most hogy gondolkodtam, a tv-ről nem lehet levenni (tovább fűzni) a hangot és onnan az erősítőbe?
Már ha tud ilyet a tv.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#67327) bghistvan válasza ArthurShelby (#67325) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem,köszi,de akkor mivel én nem a tv-re kötöm hanem a box-ra,akkor ugyanúgy jó elvileg? (mert a képeken mindenhol csak a tv-k szerepelnek)

(#67328) bghistvan válasza Fagyi (#67326) üzenetére


bghistvan
senior tag

Beszerzek egy olyan kábelt,amilyet linkeltél.......a tv jack csatijáról azért nem tudom vinni,mert onnan meg egy jack to rca megy szintén az erősítőbe amiről a youtube szól az erősítőn.

(#67329) ArthurShelby válasza bghistvan (#67327) üzenetére


ArthurShelby
addikt

persze

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67330) bghistvan válasza ArthurShelby (#67329) üzenetére


bghistvan
senior tag

Még egy utolsót kérdeznék,a leírásban ez áll:

,,Támogatott hang formátum: PCM.
A Dolby és DTS formátumokat az eszköz nem támogatja.,,

Ez gáz jelenesetben?
Egyébként kipróbáltam a rendszert úgyis,hogy van egy scart to rca átalakítóm( xbox átalakító ),és azzal meg sem nyikkant.....

Ez , vagy ez a jobb vajon?

[ Szerkesztve ]

(#67331) ArthurShelby válasza bghistvan (#67330) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Minőségben gondolom ugyanaz a 2. Ha jól látom a conradnál (ami az olcsóbb verzió) van 30napos visszavásárlási garancia. Erre kérdezz rá telefonon pontosabban, de szerintem ez szerintem neked jó lesz (és így a hang sem fog elcsúszni)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67332) bghistvan válasza ArthurShelby (#67331) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen,a visszavásárlást azt én is néztem,de a másik mellett meg az szól,hogy nem kell hozzá külön tápkábel,hanem egy usb kábellel lehet az eszközhöz csatlakoztatni.

(#67333) hafkó


hafkó
újonc

Sziasztok! Vettem egy kis lakást, most újítjuk fel. A kérdésem a bekábelezésével kapcsolatos lenne: az UPC modemtől a TV jelet, el lehet-e vinni csak UTP Cat 6 kábellel vagy wifin keresztül az okos tévéig? Vagy mindenképpen szükséges koax kábellel is kiépíteni a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#67334) pjen válasza hafkó (#67333) üzenetére


pjen
félisten

kell a koax.

(#67335) Toth_Jani válasza hafkó (#67333) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A modemet nem érdekli a TV jele, de az okos funkciók kihasználáshoz bőven elég a WIFI a TV-nek.

(#67336) szzoo válasza hafkó (#67333) üzenetére


szzoo
tag

Szia!
TV jel alatt mire gondolsz? Ha a digitális kábeltévére, akkor mindenképp kell a koax a tévéig. Nem kell a modem helyéhez igazodni, kerülhet a leágazás bárhova.

Az okos funkciókhoz pedig: nem elengedhetetlen, de mindig jobb megoldás a kábeles összeköttetés WIFI helyett, ha van rá lehetőség.

(#67337) ArthurShelby válasza Toth_Jani (#67335) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Fullhd/4k-hoz kábel kell, nem wifi.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67338) Lazarski


Lazarski
kezdő

Van bárkinek infója arról, hogy a 11.kerületben milyen "hálózat átépítés"-t végez a UPC? Ez mit jelent vajon?
https://www.upc.hu/business/segithetunk/egyeb-informaciok/aktualis-karbantartasok/
Csaknem elkezdtek most fejleszteni, mert rinyálnak, hogy jön a konkurencia? :DD :((( :U

(#67339) kabelmania27 válasza Lazarski (#67338) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet szegmentálnak.

(#67340) wmati válasza Lazarski (#67338) üzenetére


wmati
addikt

-dokumentálás
-szintezès
-müszeres mérések
-hibás node, erölködő, dc kábel csere
- freki upgrade 850-re
-többi az titkos :)

[ Szerkesztve ]

(#67341) Watercolour válasza wmati (#67340) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Amíg a modemekben Puma 6 van, tökmindegy, mit csinálnak (csináltok?) a hálózattal. Néhány emberrel beszélgettem erről a környéken, úgy várják a konkurenciát, mint a messiást. Az ügyfélszolgálattal is nagyon sokan elégedetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#67342) wmati válasza Watercolour (#67341) üzenetére


wmati
addikt

Nekem elég új még a Upc, szóval jah puma6-rol csak rosszat olvastam de ez van.

(#67343) zolee001 válasza wmati (#67342) üzenetére


zolee001
őstag

Nálam ma cserélték a CB-t,ügyfélszolgálat felhiv,elviselhetö időtartalmu zenehallgatás után kapcsolták a szakit,probléma felvázol kicsit nézelödött majd közölte,hogy reggel 8 ra akár küldi is a mestert.
E mail értesités jött automatikusan majd 8 20 kor hivott a mester,és meg is érkezett.
Kicsit idözött,méricskélt majd jobb hiján kicsérélte a csodamodemet.
Eddig a Horizon Go miden eszközröl szakadt,pufferelés stb stb továbbá a szokásos hibákat produkálta a modem de lekopogom jelenleg minden tökéletes,Horizon Go egyszer sem szakadt,müködik minden.
Azt hiszem egy másik fórumban leirtam az UPC hibaelháritás hozzáállása ,kezelése az utobbi pár évben sokat fejlödött pozitiv irányba.

(#67344) TeeJay válasza zolee001 (#67343) üzenetére


TeeJay
félisten

amíg puma chipes cuccot adnak tökmindegy mire cserélik :D

ugye hogy a régen szidott TC7200 és Ubee azóta már milyen jónak számít ha van attól is sz*rabb? :D
most már mindenki visssza sírja azokat mert a Broadcom chip legalább modemként stabil volt
és sokkal jobban működtek mint ez a szuper connect box

:U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67345) zolee001 válasza TeeJay (#67344) üzenetére


zolee001
őstag

Nem tudunk mit tenni ha a UPC csak ezt hajlandó adni.

(#67346) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nem kell túltolni ezt a Puma chipset hibát. Ahogyan azt ennek nagy szószólója Watercolour is leírta, az átlag felhasználó számára ezek a hibák nem okoznak érezhető minőségromlást a szolgáltatásban, illetve ezen kívül még millió más műszaki probléma lehet, ami elhárul a hálózat karbantartása, vagy a HGW cseréje - akár egy másik ugyanolyan Puma chipsetesre - által.

[ Szerkesztve ]

(#67347) pjen válasza Intruder2k5 (#67346) üzenetére


pjen
félisten

Ez igy van.Én böngészek,filmet nézek,néha torrent.Semmivel nem érzem rosszabbnak mint a,cisco.A WIFI messze jobb a kert végében is nézhető a horizon go.

(#67348) Lazarski válasza Intruder2k5 (#67346) üzenetére


Lazarski
kezdő

Persze, ez teljesen igaz, de az embereknek van egy szubjektív minőségérzete. Ha tudják valamiről, hogy hibásan működik, akkor az életben nem fogod velük elhitetni, hogy az úgysem okoz érezhető minőségromlást, mivel minden más felmerülő problémát is arra vezetnek vissza, ahogy az már az általad linkelt hozzászólásban lévő idézetben is látszik. Szerintem azzal, hogy nem mindenkinek okoz ez problémát, attól még igenis kell foglalkoznia a szolgáltatónak a problémákkal és javítani a minőségen, foltozni a modem ismert sérülékenységeit, csak az a baj, hogy erre nem látni a hajlandóságot. :(

(#67349) pjen válasza Lazarski (#67348) üzenetére


pjen
félisten

Upc olyan sok sebből vérzik,hogy a CB csak egy kis pont.A HD adások minden másnap kockásodnak,egy fél perces áramszünet után,két napig se hang se kép.Ha írok panasz levelet,a válasz Telepítsem frissen a boxot.

(#67350) Lazarski válasza pjen (#67349) üzenetére


Lazarski
kezdő

Ezt én nem mondanám. A többi szolgáltatónak is vannak hasonló, vagy még rosszabb hülyeségei. Ha van konkurencia akkor el kell dönteni neked mi a fontosabb, ahogy azt már sokan írták. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.