Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) hati


hati
addikt

Vajon ez milyen internetet jelent?

(#67802) Lacccca87 válasza tibitabbi (#67800) üzenetére


Lacccca87
őstag

Az emberi tényező.

(#67803) ztsoft válasza hati (#67801) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ez, és ehhez hasonló adatok a UPC hozzá nem értését bizonyítják! Azt nem tudom, hogy a nemtörődömség, vagy a tudatlanság áll a háttérben, de az biztos, hogy az oldalon szereplő adatok nem mindig fedik a valóságot.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#67804) Toth_Jani válasza hati (#67801) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálunk amíg volt Mix csomag az 500-as Net volt hasonló árban, szerintem a 120 a hibás szám, ha új UPC körzetben ajánlanak ilyet.
Persze azóta csökkent így ez most 5270 forint. :)

[ Szerkesztve ]

(#67805) fokukac válasza powers (#67729) üzenetére


fokukac
nagyúr

A cégnél angol ip-nk van (bár Pesten vagyunk), most kipróbáltam, nem elérhető a horizon go egyik adása sem. A BBC sem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67806) Itome


Itome
tag

Sziasztok!

Régóta küzdök a gyakori modem (connect box) újraindulásokkal, amit már a probléma kezdetekor jeleztem is a UPC ügyfélszolgálatán, majd újra és újra csak jöttek a technikusok, hogy próbálják megoldani, de továbbra se lehet stabil kapcsolatra számítani :(

Jelszintek, ha jól értelmeztem rendben vannak:
[jelszint-letöltés] [jelszint-feltöltés]

Illetve az eszköz "hálózat diagnosztika" lefuttatásánál ilyet dob:
[self-diagnostic]

A poén, hogy kb olyan most a rendszer mintha zsír új előfizető lennék és most jöttek volna bekötni, mert már kaptam új modemet, illetve ma voltak és húztak be új kábeleket, cseréltek elosztókat, szűrőket.

Van bárkinek egyéb ötlete, hogy mi okozhat még ennyire idegesítő galibát?
Napi szinten legalább 5-6x újraindul, ami már elég kiborító, még akkor is, ha a szolgáltató szemszögéből ezek a pár perces kimaradások benne vannak a "tűréshatárban", csak használni kb nem lehet igy semmire.

[ Szerkesztve ]

(#67807) kabelmania27 válasza Itome (#67806) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem értékek rendben vannak. Ha még nem cseréltek modemet kérj cserét.
Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód ha nem akkor my upc oldalon vagy 1221-en kérd vissza az ipv4-et.

[ Szerkesztve ]

(#67808) Itome válasza kabelmania27 (#67807) üzenetére


Itome
tag

Új connect boxot kaptam és modem üzemmódban használom, TP-Ling archer C1200 routerrel.

Mit kérjek vissza? Ezt nem egészen értem :)

[ Szerkesztve ]

(#67809) kabelmania27 válasza Itome (#67808) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha modem üzemmódban van a hgw akkor ipv4-ben van, ha ipv6-ban lenne, nem tudnád átállítani router üzemmódról modem üzemmódra.
Amennyiben nem használod a wi-free szolgáltatást kapcsold ki my upc oldalon vagy 1221-en.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#67810) hypno skate válasza Itome (#67808) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ha van modem üzemmódod, akkor semmit.

A kolléga arra gondolt, hogy ha nem lenne modem üzemmódod, akkor Ipv6 protokoll lenne beállítva, ami a felhasználók egy részénél idegesítő problémákat okoz. (Pl. nem tudnál aktív feltöltő lenni torrent oldalakon)

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#67811) ilias


ilias
tag

Sziasztok!

Ezt mennyire kell komolyan venni? Ma küldték meg, miután írtam nekik.
Amikor kötöttem az új szerződést, azt mondták, hogy ne foglalkozzak a kötbéres levéllel, amit fogok kapni, de azért egy picit zavaró...

A lényeg az, hogy a szerződés lejárta előtt kb. 1 hónappal kötöttem egy újat.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#67812) powers válasza fokukac (#67805) üzenetére


powers
tag

én lengyel ip címmel próbáltam.az ittott tv az megy már,legalábbis a 24 órás próba az működött,de az külön fizetős, és a profil adatokban meg kell adni a lakcím kártya adatokat ha külföldi eus ip címről néznéd.Meg ráér,azért még remélem hogy ezt is kiengedik,annak ellenére hogy ingyenes szolgáltatás.

(#67813) Itome válasza kabelmania27 (#67809) üzenetére


Itome
tag

Ilyen elosztó van itt.

(#67814) kabelmania27 válasza Itome (#67813) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez egy jófajta osztó.
Ha újraindítod a modemet/routert nem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#67815) ilias válasza ilias (#67811) üzenetére


ilias
tag

Most, hogy tüzetesebben elolvastam, nincsen semmi probléma, nem akarom felmondani az újat. :)

Bocsi a felesleges kérdésért.

(#67816) Itome válasza kabelmania27 (#67814) üzenetére


Itome
tag

nem sajna :(

(#67817) wmati válasza kabelmania27 (#67814) üzenetére


wmati
addikt

Teleste osztó maradhat csak teletronikot mindképpen ki kell szednünk ha van valahol. Ezt adta ki nekünk a Upc múlt héten.

(#67818) merqree


merqree
őstag

Korábban írtam, hogy Budapest XXI kerületének Királyerdő részén megjelenik a D. Tegnap az utcánkban megtörtént a "gerinc" telepítése.
Ez kapóra jön azoknak akiknek hamarosan lejár az UPC hűsége a korábbi szolgáltatóváltás miatt.

(#67819) 4Grider válasza ilias (#67811) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az utolsó előtti bekezdés a lényeg, azaz kötbért akkor nem fizetsz, ha az új szerződést nem mondod fel a b pontokban szereplő időpontokig. Ha korábban felmondod, akkor pedig az utolsó bekezdés lép hatályba.

(#67820) pjen válasza merqree (#67818) üzenetére


pjen
félisten

Van ahol 3-4 hónap is eltelik mire lesz szolgáltatás,a "gerinc"után.

(#67821) tomp válasza pjen (#67820) üzenetére


tomp
félisten

Nálunk(7. kerület Thököly út) 2013-ban rakta le a D. a gerincet amikor az utat kompletten újra építették. Azóta sincs semmi. :DDD

(#67822) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni. Megkeresett az előbb a UPC telefonon, így néz ki most a csomagom:

Digital gold, HD csomag + mediacard (alig nézem)
FP 240, Cisco modemmel (használom, de bőven elég)
Nonstop S díjcsomag (nem használom)

7500 Ft

Ezt ajánlották 1 év hűséggel:

Telefon, TV ugyanaz
FP500, Connectbox

7599 Ft

Hétfőig kell választ adnom, de szerintem nem fogadom el. Majd júniusban felhívom őket lemondással, június 6-ig van hűségem. Mit gondoltok? Igazából nekem teljesen jó ami most van, esetleg az HBO csomag lenne jó, de inkább kevesebbet fizetnék.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.

(#67823) Watercolour válasza Willie (#67822) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Az ár önmagában nem rossz, én ugyanezért 9300 forintot fizetek.
A Connect Boxot viszont kerülném a helyedben, főleg úgy, hogy írtad, nincs szükséged nagyobb sávszélességre. Próbálkozz később a lemondással, hátha ugyanezt megkapod olcsóbban. Konkurencia van nálad?

(#67824) merqree válasza pjen (#67820) üzenetére


merqree
őstag

1 hónapra vállalják a bekötést, utána kötbért vállalnak(?).

(#67825) petakpa1 válasza Intruder2k5 (#67763) üzenetére


petakpa1
őstag

Jelenleg 120 Mbites netért fizetek jelenleg 2885,-Ft-ot. Hűségidőm lejárt másfél hónapja.

Szerinted ha bepróbálkoznék a lemondással korlátlan céges mobilnetre hivatkozva, meg hova kell vinni a leadandó eszközt kérdéssel akkor adnának pár száz forint engedményt újabb 1 év hűségért cserébe? Vagy ez már egy eleve olcsó ár, örüljek, hogy hűség nélkül ennyiért kapom a szogláltatást?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67826) 4Grider válasza petakpa1 (#67825) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a szolgáltatás ezen az áron szerintem elég jó. De ha neked örömet jelent 2-300 Ft-ért alkudozni, akkor csak próbálkozz a lemondás menüponttal.

(#67827) Willie válasza Watercolour (#67823) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Köszönöm szépen a választ.
A DIGI és a Telekom oldala szerint nincsen szolgáltatás.
A ConnectBox-ot én sem szeretném, maradnék a jól bevált Cisco-nál, esetleg hétfőn bedobom az HBO csomagot a net helyett, arra szoktak kedvezményt adni?

(#67828) 4Grider válasza Willie (#67827) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha te keresed őket, akkor ritkán adnak kedvezményt. Kivéve lemondási szándék.

(#67829) petakpa1 válasza 4Grider (#67826) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi! Akkor nem rugózok ezen amíg fenntartják a 2.885,-Ft-os árat. Ha esetleg elkezdik emelni akkor megpróbálkozom a lemondás menüponttal.

Azt tudom, hogy hűségidő lejárta miatt elméletileg nem emelhetnek, de ez egyúttal azt is jelenti, hogy míg világ a világ ennyiért kötelesek szolgáltatni? Max. ha már nagyon nem éri meg nekik akkor felmondhatják?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#67830) 4Grider válasza petakpa1 (#67829) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az éves fogyasztói áremelkedés kétszeresének érvényesítése még éppen nem jelent felügyeleti eljárást, így nagyjából ennyivel szoktak évente emelgetni. Természetesen ha van nálad komoly konkurens (nem Telekom), akkor ott véletlenül el szokott maradni az emelgetés...

(#67831) Zimi91 válasza merqree (#67824) üzenetére


Zimi91
tag

Nem bekötésről van szó, hanem a szolgáltatás mikor válik rendelhetővé egy újonnan fejlesztett területen.

(#67832) ilias válasza 4Grider (#67819) üzenetére


ilias
tag

Igen, miután feltettem a kérdést értelmeztem is az olvasottakat. :)
Köszi a plusz megnyugtatást! :))

(#67833) ArthurShelby válasza 4Grider (#67830) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez Ft-ban kb mit jelent?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#67834) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Valaki tudja, hogy amikor az optikai kábelt bekötik, milyen munkát csinálnak meg? Nekem a MetalCom Zrt-nél azt mondták, akár 3 helyre is elvezetik a koaxot, UTP kábelt. Monoron sajnos nem ők vannak, valaki tudja ott ki csinálja ezt?

(#67835) 4Grider válasza ArthurShelby (#67833) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kb. 5%-ot jelent, az ugye 1000 Ft-onként 50 Ft.

(#67836) merqree válasza Zimi91 (#67831) üzenetére


merqree
őstag

Már lehet rendelni online is és üzletkötőn keresztül is.

(#67837) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#67781) üzenetére


Victoryus94
őstag

Közben érdeklődtem, és a környékbelieknek is hasonló eredményeik vannak. :(

Ezt azért (is) sajnálom nagyon, mert amíg nem a UPC szolgáltatott ezen a vonalon, 500/100-as netet csak dicsérték.

Az előd 400/90-et garantált.

[ Szerkesztve ]

(#67838) kezo0


kezo0
addikt

Ha valakinek elkerülné a figyelmét, az aktuális havi számlalevélen ezt írják:

"Tisztelt Előfizetőnk! Ezúton tájékoztatjuk, hogy módosulnak a Vezetékes műsorterjesztési szolgáltatás Általános Szerződési Feltételei az alábbiak szerint: 2018.04.01-jétől az egyes csatornák szerepeltetésének vállalt időpontjának lejárata miatt a digitális csatornakiosztás csatornasorrendje módosításra kerül: a Comedy Central műsorcsatorna az 56-os csatornahelyről a 25-ösre, a Comedy Central Family műsorcsatorna az 57-es csatornahelyről a 26-osra, az RTL Spike műsorcsatorna a 79-es csatornahelyről a 27-esre, a Paramount Channel az 58-as csatornahelyről a 28-asra kerül. A 2018.04.01-jétől hatályos csatornakiosztásban szereplő csatornák kínálatban történő szerepeltetésének vállalt időpontját 2018.04.11. napjában határozzuk meg. Továbbá, 2018.05.01-jétől a médiaszolgáltatóval történt megállapodás alapján valamint az egyes csatornák szerepeltetésének vállalt időpontjának lejárata miatt megváltozik a digitális csatornakiosztás az alábbiak szerint: a digitális csatornakínálatból kivezetésre kerül a FOX műsorcsatorna. A 2018.05.01-jétől hatályos csatornakiosztásban szereplő csatornák kínálatban történő szerepeltetésének vállalt időpontját 2018.05.06. napjában határozzuk meg."

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67839) Teaway válasza kezo0 (#67838) üzenetére


Teaway
veterán

Nem mindegy, mi hol van? Majd én berendezem.

Nincs itthon csokid??

(#67840) szabogabor10 válasza Teaway (#67839) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos a UPC boxain nem lehet sorrendet állítani, úgyhogy nagyon is releváns infó.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67841) vlevi válasza kezo0 (#67838) üzenetére


vlevi
nagyúr

:R
Rendezhetem át a kedvenceimet
:(

"Nem mindegy, mi hol van?"
Nem, mert ha nekem a Mediacarddal az 56-os programhely van betéve a kedvenceim közé, akkor áprilistól ott csak nagy feketeség lesz. A programhelyeket nem számoztam át, mert az az én TV-men még macerásabb lenne, csak a kedvencekbe a bepakolás sorrendjét.

[ Szerkesztve ]

(#67842) szabogabor10 válasza vlevi (#67841) üzenetére


szabogabor10
veterán

TV-ken tényleg macerás a programhely módosítás, már amelyeken lehet ilyen csinálni egyáltalán.

De továbbra is kérdezem: mi a szentséges macskafarok tartja vissza a UPC-t, hogy a Telekom IPTV mintájára az ő boxain is könnyedén lehessen a csatisorrendet progihelyekkel együtt módosítani? :W

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67843) Victoryus94 válasza szabogabor10 (#67842) üzenetére


Victoryus94
őstag

Akkor hogy zsebelnének be pénzt az "előkelő" helyezettektől, ha csak úgy pakolgathatná mindenki? :D

(#67844) degec


degec
senior tag

Kicsit tanácstalan vagyok.. hátha TI lelket vertek belém :D

Bekötötték az optikás upc-t 500/22 helyett 85/8 van meg. mértem mindenféle siteval upc sebességmérővel is. Connectboxból direkt jövök cat 6 kábellel egy gigabites lapba. utca szinten én magam vagyok egyedül az utcai elosztóföldkábeles dobozba, minden beltéri box maximum jelerősség jelminőséget mutat, a szerelő mérőműszerével is kiválóan tökéletes jelszintet meg mindent mért még hüledezett is hogy hu meg ha és nem volt átlátszó a dumája. kábelhúzáskor nagyon óvatosan bánt vele, kétszer is mért mielőtt behúzta stb..minden tökéletes volt.. mit csináljak ? 1221? szóljak be rá ? :D tudnak ezzel valamit kezdeni? Köszönöm a választ !

van telekomos optikám is ott 250/75 atomra megvan..

[ Szerkesztve ]

(#67845) Intruder2k5 válasza degec (#67844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos ami biztos próbáltad cserélni a kábelt a CB és a gép között?

(#67846) degec válasza Intruder2k5 (#67845) üzenetére


degec
senior tag

cat 5 tel sem jobb a speedtest ugyan az.. ping 9, jitter 4, 85/8 paff...
Kösz a segítséget...azért.. :R

[ Szerkesztve ]

(#67847) Intruder2k5 válasza degec (#67846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gép biztos, hogy rendben van? Hálókártya driver csere esetleg? WiFi-n is ennyi? Ez a 85Mbps érték még n szabványon is túlszárnyalható, de ha van ac-s eszközöd, akkor meg főleg.

(#67848) szabogabor10 válasza Victoryus94 (#67843) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, pont azok az “előkelők” voltak, amiket IPTV-n egyből kiraktam a helyükről. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#67849) Intruder2k5 válasza degec (#67846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy próbáld meg egy Live Linux-al...

(#67850) tibdo


tibdo
csendes újonc

Üdv!
Lg pg350-es tv-vel próbálnám az ingyenes adásokat, de semmit nem talál.
Ami érdekes, hogy a csodabox monorierdőn nem ismeri a monori aktiváló kódot (220) egyetlen adót nem talál,nincs térerő helyette 259 azt lekeresi rendesen (ezt a upc súgóban találtam)

Az osztó a szolgáltatótól kapott a és c-box van.
Mit tehetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.