Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) kali válasza TeeJay (#67245) üzenetére


kali
legenda

Lenne erre mit írnom, de a szolgáltatók összehasonlítása nem ebbe a topikba való, ezért röviden csak annyit, hogy a bejárati ajtónktól egy lépésre mind a négy mérvadó szolgáltatónak ott lóg a kábele, mégis a UPC-é jön be a lakásba, nem véletlenül.

(#67252) zolee001 válasza TeeJay (#67250) üzenetére


zolee001
őstag

A UPC a (Coax) kábeles Docsis technologiával üzemel évek ota ami a 90 -es,2000 es években elönyben volt az akkor domináló dial up,isdn,adsl technlogiákkal szemben.
Azóta eltelt egy kis idö ,fejlödött a technika de most ugye nem lenne egyszerü a coaxot kihuzni minden lakásbó majd az optikát be.
A tv (lekodolás) az a cég "köcsögsége" és profit éhsége mivel a digitális tv jelet 2 gombostüvel nem annyira tudja lenyulni a szomszéd mint a régi szép idökben.

(#67253) zolee001


zolee001
őstag

Valami jo is hangozzon már el ebben a fórumban az upc-röl.
Már régebben is észrevettem,hogy a hibabejelntös support az igen korrekt,este felhivtam,hogy gáz van a modemmel és pár perc (elfogadható) várakozás után fel is vették.
Elmondtam a sirálmaimat majd emberünk kért kis türelmet és reggel 9 re már akarta is küldeni a szakit az uj modemmel.
Korrekt hozzállás.

(#67254) ates2


ates2
senior tag

Tényleg azt még nem is kérdeztem,hogy hűség lejárta után emelhetnek árat a szolgáltatáson ? gondolom simán... Illetve ha nem kötök hűséget csak anélkül akarom tovább akkor is bármikor változhat ?

(#67255) Lazarski válasza zolee001 (#67252) üzenetére


Lazarski
kezdő

Arra azért kiváncsi lennék, hogy te mikor toltad Magyarországon a 90-es években Docsis hálózaton a netet. :D
Nem mellesleg 2000-ben jelent meg az ADSL (amit nem sokkal utána követett a koax) és még sok évig nem volt előnyben a koaxos net (nem is nagyon volt elterjedt, de ha körbenézel az országban még mindig van sok hely ahol nincs és most építik, viszont a telefonvonal már addigra nagyon sok helyen adott volt).
Szóval a UPC elődje a Chello csak ezután érkezett és akkoriban még nem is volt túl jó egy ideig állítólag.
Én ADSL-lel "szálltam be az internetbe" 2001 környékén. Nem is olyan volt az ügyfélszolgálat, mintha most rendelnél netet. Beültünk az irodába és kávéval, üdítővel kínáltak. Ma ez már teljesen elképzelhetetlen egy lakossági csomag esetén (na nem mintha otthon nem tudnéki üdítőt inni, de valahogy jólesett, hogy megkérdezték). Akkor még fontos volt, hogy legyen sok új ügyfél. Kicsit olyan érzésem van manapság, hogy örülhetek, hogy nem küldenek az anyámba, mert az előfizetőjük szeretnék lenni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#67256) TeeJay válasza zolee001 (#67252) üzenetére


TeeJay
félisten

Egy D betűs szolgáltató ami kisebb cég mint UPC bezzeg a fél országot végig tudja rakni GPON-nal harmad áron is gond nélkül... Akkor hogy is van ez a nehéz lenne a koax-ról optikára váltani?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67257) headhunter válasza TeeJay (#67245) üzenetére


headhunter
addikt

"...GOLD csomag 12hónap hűséggel kiadja 6090 forint...
D-betűs szolgáltatónal 12hónapra 2640 és ott még nem is kell fizetni STB-ot hanem lehet nézni nélküle..."

[link]

(#67258) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Urak, legyetek szívesek a D betűzéssel, és úgy általában a különféle szolgáltatók és technológiáik megmérettetésével ide átfáradni!

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Köszönöm!

(#67259) tibitabbi válasza TeeJay (#67230) üzenetére


tibitabbi
kezdő

Valóban ez a jó válasz és ztsoft hozzászólása is igaz. Végül is 1221 felhívása után letiltották a wifit teljesen. Köszönöm a segítséget mindenkinek. Még valami. Valaki azt írta hogy a napi szinten egyszer-kétszeri újraindítás nem tesz jót az eszköznek. Erről mi a vélemény?

(#67260) kali válasza tibitabbi (#67259) üzenetére


kali
legenda

Hosszabb távon jelenthet minimális hibalehetőséget, mert adott eszközök folyamatos üzemelésre vannak inkább tervezve.

(#67261) Simba86


Simba86
senior tag

kivéve a kaon box, mert abba be van építve egy kimondottan bonyolult, random újraindítás-generátor algoritmus... :U

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#67262) kali válasza Simba86 (#67261) üzenetére


kali
legenda

Bő egy éve használok egyet, nincs vele ilyen gond.

(#67263) Simba86 válasza kali (#67262) üzenetére


Simba86
senior tag

két hete van meg, de túl vagyok már legalább 5 hibabejelentésen, random, hogy éppen működik a videótár vagy sem, random újraindulások, teljesen véletlenszerűnek hat, hogy kap-e ip-t vag sem, megtartja vagy sem és mindig az a vége, hogy egyszer működik éppen, amikor ellenőrzik és bejelentés lezárva... a kapcsolat stabil és erős, szóval nem ezzel van a gond... és csak azóta van ez, mióta a Pace HD boxokat lecseréltették velem... :U

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#67264) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Kellene egy kis segítség. váltottam a UPC 240 Mbit/s sávszélességre. Elvileg, bár a UPC sza***rik válaszolni a szolgáltatás aktív, valami régebbi routtert adtak anno, az is maradt, igy nekem volt egy komolyabb TPLinkem, azt használom. Namost, ha sebességet mérek, kevesebb, mint az elöző sávszélességnél. Létezik, hogy a router nem jó? Vegyek valami jobbat, Néztem pl egy ilyet, de ha nem musz, nem dobnék ki 12000 et.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#67265) szzoo válasza dr42 (#66837) üzenetére


szzoo
tag

Sziasztok!
Akinél ConnectBox van és a közelében elhelyezett tévén szétesik a kép:
Bekapcsolt router (vagy netforgalom) esetén a ConnectBox visszirányú zavarjele miatt tapasztalható a hiba. Felesleges a ConnectBox-ot messzebb rakni a tvtől, vagy házilag próbálkozni. Be kell jelenteni a UPC-nek és javítást kell kérni. A hozzám érkező szerelő ismerte már a hibajelenséget. Ez egy visszatérő, a ConntectBoxnál ismert "típushiba". A szerelő rakni fog egy szűrőt a ConnectBox és a többi eszköz közé - a jelenség azonnal meg fog szűnni.

(#67266) 4Grider válasza csabili74 (#67264) üzenetére


4Grider
nagyúr

Se a routered, se a modemed típusát nem írtad meg. Így nehéz válaszolni...

(#67267) csabili74 válasza 4Grider (#67266) üzenetére


csabili74
aktív tag

Ez igaz, bocs.

UPC router
TPlink

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#67268) kali válasza Simba86 (#67263) üzenetére


kali
legenda

Ha a gyári visszaállítás nem segít és a szolgáltató sem tud vele mit kezdeni távolról, illetve a hálózattal és a tápellátással is biztosan minden okés, akkor cseréltetni kell, mert előfordulhatnak hibás/problémás darabok.
Nálunk 2016. novembere óta van használatban, azóta egy újraindulás nem volt, pedig viszonylag sokat megy.

csabili74: Szia, A TL-WR940N 100 Mbps WAN és LAN portokkal szerelt típus, így nagyjából 94 Mbps sebességet képes kábelen átvinni, már a 120 Mbps nethez is kevés.
Az általad korábban kinézett és linkelt RT-AC53 több tekintetben sem az igazi, belépős AC típus, bár nem tudom, hogy a wifi mennyire fontos szempont, de 5 GHz-en csak 1*1:1 MIMO-t tud.
Érdemes benézned a Milyen routert? topikba, leírni az elvárásokat (net sebessége, használt ellenoldali eszközök, wifi igény esetén a környezeti tényezőket, rászánt összeget...stb.) és kapsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#67269) Simba86 válasza kali (#67268) üzenetére


Simba86
senior tag

Minden, általad említett dolgot megpróbáltam, mondtam a technikusnak is, hogy valszeg hibás, de amikor ő nézte, akkor helyreállt a kapcsolat és így nem cserélhette ki, sajnos nem tudom, hogy magyarázzam el nekik, hogy pl hajnalban 5-kor felébredek, nézem az órát és azt látom, hogy éppen resetel a box... :U

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#67270) csabili74 válasza kali (#67268) üzenetére


csabili74
aktív tag

Nagyon köszönöm, írtam.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#67271) kali válasza Simba86 (#67269) üzenetére


kali
legenda

Abban az időintervallumban nem biztos, hogy problémás/random újraindulásról van szó, frissít reggelente a használt módtól függően is, ECO módban is bekapcsol, lefrissül, majd kikapcsol, de ez nem hibás működés.

csabili74: Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#67272) Jadro


Jadro
veterán

Sziasztok! Tegnap hívtak ügyfélmegtartás céljából és kértem hogy ma hívjanak újra. Pár tanács jól jönne mire számíthatok, mit lehet elérni hűség hosszabbítással. Jelenleg egy 2 éves konstrukciójú csomagom van, amire most jár le a hűség. 120/10-es net van benne (Technicolor TC7200) illetve egy digital bronze csomag 60 körüli csatorna + 6 HD. Természetsen valamilyen telefon is van mellé, nem használom. Ez így jelenleg 7623 forint havonta az idei adócsökkentés után

Nem akarok connect boxot ha nem muszáj, de egy jó ajánlat esetén esetleg bevállalom. Pár kérdés:
- Mennyire esélyes olyan ajánlatot kicsikarni belőlük amiben 240-es net van és nem kell CB-t használnom? (Akár TV-t is növenék mellé ha nem nő jelentősen az ár.)
- Az oldalukon van egy ilyen ajánlat: 500/22-es net, 68+32 HD tv + telefon egy év hűséggel 6280 ft. Persze ha bejelentkezek, akkor ez nem játszik. :) Ez csak új előfizetőknek van és esélytelen erre váltanom vajon?

Váltott mostanában valaki hasonló csomagról? Mik a tapasztalatok? Délután hívnak újra és gondoltam kicsit felkészülök. :)

Annyi info még, hogy nincs nagy konkurencia hatás sajnos, csak Invitel van a területen. Ha lenne digi az jó lenne, de ....

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#67273) 4Grider válasza Jadro (#67272) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ők hívnak, akkor ilyen konkurencia mellett nem szoktak jó (értsd: neked kedvező) ajánlatot adni.
Kipuhatolják, hogy mire lenne esetleg pluszban szükséged, majd a mostanihoz képest 300-x000 Ft-al nagyobb havidíjra tesznek ajánlatot nagyobb nettel esetleg mobil-előfizetéssel egy év hűséggel. Kevesebb havidíjra ne számíts.

(#67274) sacaboy válasza Jadro (#67272) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!
Szerintem várd meg amíg lejár a hűséged, és utána te hívd fel őket, hogy jött a konkurencia és le szeretnéd mondani a szolgáltatást. Utána lehet egyezkedni...

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#67275) Klown


Klown
aktív tag

Tudna a UPC közvetlen az ONT-ből is RF jelet csiholni, ahogy a DIGI is csinálja. Az is ugyanúgy megoldható, hogy kódolt RF stream jöjjön ki belőle. Egyébként a kódolást nem feltétlen a UPC erőlteti, hanem sokszor a jogtulajdonosok (TV társaságok) ragaszkodnak hozzá, ill. így olcsóbban adják tovább a UPC felé. Na nem mintha a UPC szent lenne, de nem csak kizárólag az ő "kezük" van benne... Nyilván ez nekik is kényelmes megoldás, mert meg lehet fejni az előfizetőket a + kártyák/set top box-ok miatt.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#67276) Jadro


Jadro
veterán

Köszi, akkor maximum nem kérek az ajánlatból. Teljesen jó a mostani csomagom is. Ha lejár a hűségidő szokott változni az ár?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#67277) 4Grider válasza Jadro (#67276) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fél-egy évente néhány száz Ft-al emelgetik.

(#67278) pjen válasza Klown (#67275) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok példálózni,de,ha a jogtulajok ragaszkodnának a kódhoz,akkor a D-nél mért nem?

(#67279) sacaboy válasza Jadro (#67276) üzenetére


sacaboy
tag

Most már törvényi kötelezettség, hogy hűség lejárta után is azon az áron kell a szolgáltatást nyújtani.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#67280) zolee001 válasza Lazarski (#67255) üzenetére


zolee001
őstag

Emlékeim szerint 98-99 körül érkezett meg az upc ,chelo néven emlékeim szerint.
lehet tévedek?

(#67281) canniball válasza Jadro (#67272) üzenetére


canniball
nagyúr

Pont ugyanez a csomagom van, lemondás menüben alkudozva 4500Ft-ért kaptam meg ePack-kal. Korábban is ez volt (6700-ért) csupán a HD csomagot kaptam pluszban és az ePackot vállaltam, no meg persze a 12 hó rabláncot. Konkurencia itt is csak az Invitel, de náluk akkor volt ilyesmi csomag (lassabb nettel, több tv csatornával) 4700-ért.
Az itt olvasottak alapján FP240-t nem nagyon adnak csomagban, inkább csak a FP500-t; ahhoz viszont cserélni kell a hgw-t. Az akkor maradhat ha továbbra is megelégszel a 120Mbps-mal, legalábbis a korábbi alkunál én külön kiemeltem hogy maradjon a Cisco és nem volt ellenvetésük.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67282) zolee001 válasza TeeJay (#67256) üzenetére


zolee001
őstag

A digi 0-rol kezdte el a kábelezést cirka 10 éve ,a upc sok kis kábelcéget felvásárolt az elmult 20 évben és ugye behuzta a kábelt is az uj területekre.
Na most gondolj bele mi melo lenne,mennyi költséggel járna ,mennyi idö lenne mire mindenhol kicserélnék a kábeleket .

(#67283) 4Grider válasza pjen (#67278) üzenetére


4Grider
nagyúr

A műsorelosztás kódolás nélkül jellemzően drágább, mert a tartalomgyártók drágábban adják a kódolatlan tartalmat. Ha befektetési céllal vásárolsz meg műsorelosztó céget, akkor a kódolás logikus választás.

(#67284) pjen válasza 4Grider (#67283) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem válasz a kérdésre, mért is írtad? :F

(#67285) sacaboy válasza 4Grider (#67283) üzenetére


sacaboy
tag

Viszont nem hiszem hogy olcsóbb ha vesz a szolgáltató még hozzá x ezer db stb-t, meg ci+ modult kártyával...
Egyébként az első kábeles szolgáltató Budapesten a TVNET volt 1998 környékén. Csak pár kerületben volt elérhető a kábeles internet, az akkori iSDN vonalakhoz képest (2*64kbit/s ha jó emléxem )soxoros szávszélességgel.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#67286) 4Grider válasza sacaboy (#67285) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én azt írtam, hogy a szolgáltató jellemzően jól jár a kódolással. Drágábban tud szolgáltatni, az stb-k árát beszámítja az előfizetési díjba, a második/harmadik eszközért pedig olyan díjat szed, amivel már megéri neki az eszközökbe befektetni.

(#67287) 4Grider válasza pjen (#67284) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert a jogtulajdonosok ragaszkodnak a kódhoz, de természetesen van az a pénz, amiért odaadják a tartalmat kódolatlanul is.

(#67288) Jadro válasza canniball (#67281) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi, akkor megvárom míg lejár a hűség és én is erre az útra lépek valószínűleg. Már csak egy hónap kb.(Azért ma meghallgatom mit mondanak még...)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#67289) vg válasza sacaboy (#67279) üzenetére


vg
addikt

Tudnál erre a törvényre valami linket adni?

(#67290) pjen válasza 4Grider (#67287) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy ragaszkodnak a kódhoz, de nem lehet egy nagy összeg ha a D egyharmad áron tudja adni kódolatlan. Egyébként is sántít, ha kódoltan olcsóbban kapja, adhatná olcsóbban, csak egyenlőre szinte monopól helyzetben van.

[ Szerkesztve ]

(#67291) Klown válasza pjen (#67290) üzenetére


Klown
aktív tag

Azt ne felejtsd el, hogy a DIGI pofátlanul alkudik, ami vagy bejön, vagy nem! (Emlékezz vissza a Discovery-s botrányra pár évvel ezelőtt, amikor nem sikerült megállapodniuk a Discovery Communication-szel és emiatt repültek a Discovery-k a kínálatból tőlük, vagy az MTV-s csatornák esete.) Ill. nekik van egy rakat saját csatornájuk, amit nullszaldósan be tudnak tenni a kínálatba. A UPC-nek már nincs ilyen, mióta a Chellomedia-t eladta. (Sport TV-k, Filmmánia, stb.)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#67292) TeeJay válasza zolee001 (#67282) üzenetére


TeeJay
félisten

továbbra sem érted
a másik sok százezer FTTB végpontot fog FTTH-ra átépíteni, nem átalakítani hanem komplett zsír új hálózatot építeni!!! akkor egy jóval nagyobb cég miért is nem tud a koax-ról leszakadni és optikázni szép sorban?
ahol meg véletlenül megtette (21-es körzet) ott meg az optikát visszaalakította az előfizetőnél koaxra
szóval a jót butítani kell hogy tuti legyen...

kíváncsi vagyok majd milyen hangzatos marketing rizsával fogják ezt eladni a népnek ha máshol is RFoG-t fognak netán összehozni amikor az mindenben gyengébb mint a GPON ami olcsóbb is az RFoG-től

szüleimnél pl 2002körül UPC épített föld alatti csövezéssel koax hálózatot de ED3.1-re fejlesztés helyett nem lenne olcsóbb a kpe csőben a meglévő koax mellett behúzni a vékony optikai szálat és GPON-t adni rajta?
4-6 házanként van az utcán olyan műanyag búra amiben van 4-es koax osztó, oda csak be kell rakni egy 4-es FTTH splittert és 8 ilyen búra alatt megvan a max 32-es osztás aztán csá
1x kell behúzni és olcsóbb mint RFoG-t meg ED3.1-et csinálni

pjen

csodálkozom is hogy az EU enged ilyet hogy valami akkor olcsóbb ha kódolt és cserébe drágán kell az előfizetőnek elektronikai hulladékot feláron használni (STB és smartcard) hogy tudja nézni amiért már fizetett ahelyett hogy kódolatlan lenne és kismillió LCD/OLED TV tudná használni EU szerte bármi cucc nélkül

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67293) 4Grider válasza pjen (#67290) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy befektetési társaságot jellemzően más vezérel, mint az általad hivatkozott cég tulajdonosát. Természetesen én is az utóbbinak drukkolok, de kétlem, hogy nem fog megváltozni az árképzése ha piacvezető céggé válik.

(#67294) pjen válasza Klown (#67291) üzenetére


pjen
félisten

Most írjam,hogy a Disco csatornák szépen vissza szivárognak,mégsincs áremelés.Számoljunk.A UPC kapja a műsort x-kódolás,+ díjat szed a boxokért.D kapja x összegért és a kütyükért sem tud pénzt beszedni.Mindkét válalkozás nyíreséges,másként nem csinálnák.

(#67295) 4Grider válasza pjen (#67294) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem felesleges ragozni, hiszen két teljesen más filozófiáról van szó. Ha választhatnék, hogy melyikben szeretnék részvényes lenni, elég egyértelmű választás lenne.

(#67296) ztsoft válasza TeeJay (#67230) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Nekem nincs mit kikapcsoltatni (már a kezdetekkor kikapcsoltattam), mivel a WiFree nem megy (telefonnal teszteltem, a nálam lévő TC nem szór ilyen nevű Wi-Fi-t). meg ha jól tudom, akkor lenne egy menüpont is a WiFree-hez az admin felületen (WIFI4ALL, ahogy itt is látszik, [link]), ami nekem nincs. Modem (bridge) módban ott van a Wi-Fi adminisztrációs része, ahogy a képen is látszik. Simán be-ki lehet kapcsolni.

Meg a MyUPC-ben is kikapcsolt állapotot mutat.

Lehet nem fogalmaztam érthetően, most megpróbálom. A TC modem (bridge) módban is szórja a sima Wi-Fi-t (nem a WiFree-t), minden egyes újra indítás után az admin felületen le kell tiltani a 2,4GHz-est (ez nem légből kapott, hanem saját tapasztalat). Sajnos ezt a beállítást nem jegyzi meg, így mindig kézzel kell kikapcsolni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#67297) zolee001 válasza TeeJay (#67292) üzenetére


zolee001
őstag

Sztem ezt hagyjuk meg ebben az esetben az UPC döntéshozoinak,remélhetőleg jobban értik és tudják nálunk.
Egyébként nézz szét, az országban igen sok helyen még a Magyar Posta által lefektetett telefon hálozat üzemel,a T egy kicsit nagyobb cég mint az upc de ök sem rohannak kirángatni a madzagot és helyére optikát rakni.
A másik dolog ami elsikkadt egy kicsit de igy választások elött pont aktuális a Telekom cégek megadóztatása a cigányvezérelt kormányunktól,nem a netadora vagy a telefonadora gondolok hanem a földkábelek utáni különadora amit kivetetettek.
https://www.hwsw.hu/hirek/49388/telefonado-telekomado-kozmuado-upc-telekom-invitel.html
Ez aztán ösztönzi a beruházási kedvet ezerrel.

(#67298) pjen válasza zolee001 (#67297) üzenetére


pjen
félisten

Az biztos,hogy jobban értik és biztos,hogy nekik így jobb,de nekünk rosszabb.Az adók minden szolgáltatóra vonatkoznak.

(#67299) tibitabbi válasza ztsoft (#67296) üzenetére


tibitabbi
kezdő

De bizony ki lehet kapcsoltatni teljesen. Nálam ez most már úgy jelentkezik hogy a vezeték nélküli menűpontban bekapcsolnám a wifit, mentésre kattintva visszaáll kikapcsolva állásra. De ezt elmondták az ügyfélszolgálaton is, teljesen kikapcsolják a wifi részt. Külön kérésre visszakapcsolhatják. Persze azért sokszor nem lehet ezt eljátszani. Nekem is az általad leírt módon működött eddig, a 1221-et hívtam és kikapcsolták központilag a wifit (küldtak rá egy konfigot és újra indították). Ezután csak akkor lesz wifi a kütyün, ha azt külön kérem tőlük.

(#67300) ztsoft válasza tibitabbi (#67299) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Értem, akkor ezek szerint központból tiltják a Wi-Fi-t. Nos nekem ennyi belefér, hogy néha ránézek, hogy ugyan megy-e. Ha véletlenül mégis kellene, akkor az ügyfélszolgálattal birkózzak, hogy mégis kellene a Wi-Fi, ennyit nem ér.

Köszönöm a válaszod, ennyivel is többet tudok. :R

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.