Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) thomas77 válasza LouiS22 (#63250) üzenetére


thomas77
senior tag

Pénz nem számít... annyi van, hogy sose fogy el... 😁
Azért vennék inkább valami hordozható eszközt, mert akkor máshol is tidnék közel hasonló minőségben tévézni. PC-n viszonylag jól működik az alkalmazás. A minőség is elfogadható. Nem lenne gond 30-40 ropit kifizetni egy mini számítógépért. Mi box 3-at néztem ki. Gondoltam megkérdezem hátha van valakinek jobb ötlete...

(#63252) pjen válasza thomas77 (#63251) üzenetére


pjen
félisten

Úgy vedd,hogy vissza is vegyék ha nem jó.Elég sok eszköznél írja,külsö képernyő nem támogatott.én egy kijelző hibás lapost használok,win 10 alatt,mint negyedik box.

(#63253) LouiS22 válasza thomas77 (#63251) üzenetére


LouiS22
veterán

de mi az ellenérzés a mediacarddal szemben? Írtad, hogy tv-n használnád. Vagy ez a tv nem támogatja a ci+-t?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63254) pjen


pjen
félisten

Üdv.Egy cisco boxról szeretnék két Tv-t felváltva üzemeltetni,fixen bekábelezve,a go távirányítójával tudnám kezelni.Valamü ötlet?az egyik kb 10 méterre van a boxtól.

(#63255) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Hol kapok olyan coax elosztót, ami tuti jó a UPC-nek?
Kéne 2-es és 3-as osztó is.

Köszi

(#63256) Gubek-Einste válasza pjen (#63254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerezz be egy rendes HDMI osztót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63257) Gubek-Einste válasza puru (#63255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Antenna boltban keress 5-100x MHz-s típust.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63258) the_blu36


the_blu36
tag

Urak!

Van egy kis "pobrémám". Mielőtt a 1221-et hívom, érdemes megnéznem a vezetékeket? Tele vagyunk egerekkel a pincében, nem szívesen ugranék be közéjük jelenleg, de úgy vélem, ők rághatták meg. A downstream rettenet (12% packet loss 10 perc alatt), felfelé teljesen rendben van minden, azt nem is másolom ide.

Köszönöm.

Lefelé irányuló forgalmat bonyolító csatorna állapota

Vevő száma # Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség SNR Teljesítmény
1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 37.936 dB -6.84 dBmV
2 9 Locked 418000000 256 QAM 6952000 37.636 dB -7.36 dBmV
3 10 Locked 426000000 256 QAM 6952000 37.093 dB -8.36 dBmV
4 11 Locked 434000000 256 QAM 6952000 37.093 dB -7.83 dBmV
5 12 Locked 442000000 256 QAM 6952000 36.387 dB -10.32 dBmV
6 13 Locked 450000000 256 QAM 6952000 37.093 dB -8.77 dBmV
7 14 Locked 458000000 256 QAM 6952000 35.084 dB -12.07 dBmV
8 15 Locked 466000000 256 QAM 6952000 27.998 dB -12.16 dBmV

[ Szerkesztve ]

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#63259) pjen válasza Gubek-Einste (#63256) üzenetére


pjen
félisten

Valami olcsobb megoldás kéne.Egy rendes osztó 30000 körül van.

(#63260) Gubek-Einste válasza the_blu36 (#63258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon gyenge a jelszint, mindenképpen hívd őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63261) Gubek-Einste válasza pjen (#63259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor marad a dugdosás minden alkalommal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63262) the_blu36 válasza Gubek-Einste (#63260) üzenetére


the_blu36
tag

Köszi!

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#63263) qnadam válasza pjen (#63259) üzenetére


qnadam
veterán

próbálkozhatsz primitív buta osztóval, lehet hogy elég jelszint jut mindkét tévének. vagy veszel egy olcsó átkapcsolót.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#63264) LouiS22


LouiS22
veterán

Srácok, én vagyok a hülye vagy a szolgáltató?

Ez a levél jött tőlük a minap:

"Bízunk benne, hogy remekül szórakozol és élvezed az HBO műsorai által nyújtott felejthetetlen moziélményt.

Kövesd kedvenc sorozataid továbbra is HBO GO-n keresztül, hogy a novemberben 3. évadával jelentkező Terápia első 15 részét akár már a premier napjától nézhesd! Most itt a lehetőség, hogy élj kedvezményes ajánlatunkkal!

Rendeld meg az HBO GO-t Fiber Power internetcsomagod mellé havi
1490 Ft áron határozatlan idejű szerződéssel.

Ráadásul az 1. hónapot most díjmentesen biztosítjuk számodra!"

A probléma csak az, hogy nincs HBO előfizetésünk :D De jól értelmezem, hogy most azt ajánlják, hogy 1490 forintért határozatlan időre elő tudok fizetni CSAK HBO GO-ra? (Mert annyit simán megérhet...)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63265) vg válasza LouiS22 (#63264) üzenetére


vg
addikt

Ez jó lenne ha így lenne. Nekem még 4 hó a hűségből és le akarom majd mondani a tv előfizut/hbo-t és csak a 30-as net+hbogo lenne, így 4,5e lenne a mostani 12e helyett.

(#63266) Gubek-Einste válasza LouiS22 (#63264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó látod, ez csak a Go előfizetés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63267) LouiS22 válasza Gubek-Einste (#63266) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez jó, viszont a honlapon ennek semmi nyoma, vagy én keresek bénán :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63268) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!

Került a lakásba egy PS4. Az előző helyén minden jó volt, de nálam nem megy a Playstation Plus szolgáltatás. Upc-s Connect boxom van, eddig semmit nem mókoltam, tehát olyan IP címem van ahogy azt a Upc megteremtette. (olvastam, hogy az IPv4 és IPv6 bekavarhat a PS-nél)
A fura az, hogy minden egyéb szolgáltatás megy rajta, csak ez nem. Nem úgy van, hogy ha csatlakozik a netre akkor mindennek mennie kell?

(#63269) F-ECT$


F-ECT$
titán

X. kerület, Felsőrákos, TV-n nincs hűség (gold, hd nincs), interneten (120 mbit) még 9 hónap, jelenleg 8300 Ft / hó. Új ajánlat:

Kábeltv - digital gold* 4.199 Ft 12 hónapos határozott idővel
Kábeltv - Filmbox* 500 Ft 12 hónapos határozott idővel
Kábeltv - Horizon box + HD csomag* 0 Ft határozatlan idejű
Kábeltv - MyPrime csomag* 450 Ft 12 hónapos határozott idővel
Internet - Fiber Power 500 3.000 Ft 12 hónapos határozott idővel
Telefon - Nonstop S díjcsomag 500 Ft 12 hónapos határozott idővel

Összesen 8650 Ft. Ők hívták engem, azt mondták, hogy ez a legjobb ajánlatuk. Csak Telekom van még itt, Digi nincs. Megéri még alkudozni velük?

Dive ever, work never.

(#63270) Gubek-Einste válasza LouiS22 (#63267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én sem találom jelenleg :(

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63271) Gubek-Einste válasza v.attis (#63268) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg, hogy IPv6-on vagy-e.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63272) kabelmania27 válasza the_blu36 (#63258) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

puru: Üdv! 5-1000Mhz feliratú osztót vegyél. Kettes osztó 3,5 körül a hármas 6körül csillapít ezért modem elé kettest rakj, UPC technikusok által használt hármasnak az egyik kimenete kevesebbet csillapít, ezt a tipust sajnos boltban nem lehet kapni, erre hasonlít a legjobban, modemet kell kötni az alacsony csillapítású kimenetre, a két egyforma csillapításúra box/tv.

[ Szerkesztve ]

(#63273) #54715584 válasza LouiS22 (#63264) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az csak HBO mellé jár.
Hónapok óta próbálok rá regisztrálni, de egyszerűen még hibát dob az oldal. Nem is próbáltam pár hete.

(#63274) Gubek-Einste válasza #54715584 (#63273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van lehetőség csak net mellé is venni, vagy legalábbis eddig volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63275) thomas77 válasza LouiS22 (#63253) üzenetére


thomas77
senior tag

Nincs gond a mediacarddal, csak gondoltam kipróbálok egy "B" megoldást...

(#63276) Skyhigh válasza F-ECT$ (#63269) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Hívd fel a lemondást, kérdezd meg pontosan mikor jár le a hűséged illetve kérdezd meg, hogy mi a menete ha a TV-t megszüntetnéd. Ekkor megkérdik hogy miért, te meg mond el nekik, hogy megkerestek egy ajánlattal ami nem tetszik, mert a te igényeidet nem elégíti ki, pl mond azt hogy most 120-as neted van és az most elég, ezért 240-esnél nem nagyon akarsz gyorsabbat. Plusz a konkurens szolgáltató jobb ajánlatot adott és bár macerás a dolog de jelenleg azért hívtad fel őket, hogy megtudd mit kell tenned ha úgy döntesz. Feltételes mód!!
Ha megkérdik hogy mi a konkurencia ajánlata, csak mond azt hogy elég hasonló a tartalma mint a UPC-é de ha maradna a UPC net és a T-Home TV akkor olyan 7000Ft körülre jönne ki az egész ekkor majd mondnak egy 7,5K körüli ajánlatot

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#63277) pinnacle válasza Skyhigh (#63276) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Miért kell feltételes mód? Nem egyszerűbb lemondani, mert átmegy a MinDig TV-hez + nagyon jó flotta ajánlatot kapott korlátlan internettel + 590Ft adatmegosztó kártya. Mondjuk 1500Ft-ért korlátlan, lassított internet is van, 13Ft/perc, másodperc alapú számlázással.
5-6k-ból kijöhetne Gold, 120 internet, telefon

[ Szerkesztve ]

(#63278) LouiS22 válasza #54715584 (#63273) üzenetére


LouiS22
veterán

A honlapon szereplő leírás alapján igen, de amit Gubek mond, az is valós (más szolgáltatónál is lehet CSAK Gót igényelni).

Plusz "csak úgy" nem tudsz regisztrálni, ahhoz mindenképp kell az előzetesen kapott kód.

De hát bonyolítsák csak meg legyen elitista a hozzáállás - én szívesen fizetnék, de ha lehetetlen előfizetni, keresek más megoldást. Aztán majd megint elolvasom a hurráoptimista közleményeiket, hogy kétszámegyű az előfizetői bázis növekedése (bár számot sosem közölnek. És a 11 ugyanúgy két számegy, mint a 99 - értsd: ha van 100 előfizetőjük és az idén kétszámegyjegyű növekedést produkuált, akkor lehet 111, de lehet 199 is. És baromira nem mindegy, hogy melyik a valós :D).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63279) Gubek-Einste válasza LouiS22 (#63278) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC 2017. harmadik negyedéves eredményei

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63280) prandris


prandris
tag

Segítséget szeretnék kérni. Pár hete nem remekel a tc7200. Ha wifin vagyunk csatlakozva rá telefonnal, akkor elvileg kapcsolódva van, de semmi nem jön be. Laptopon is ugyanez a helyzet. Kábelen keresztül működik, habár pont most hiába dugtam be, a prohardver nem akart bejönni. Szokott néha instant újraindulni, villog pár percig a modem, majd újra képben van. Telefonon a wifi mód ki-be kapcsolgatása néha megoldja a problémát.
Lehet, hogy ez csak véletlen egybeesés, de pont azokban a napokban amikor indult az egész, akkor húztak be új kábelt más szolgáltatók az utcában. Van valakinek ötlete, vagy jobb, ha egyből telefonálok az ügyfélszolgálatnak?

felfele ; lefele ; napló

(#63281) zoli62


zoli62
addikt

UPC hibabejelentővel beszéltem, mert jelezni szerettem volna, mennyi probléma van a műsorvisszanéző funkcióval. (lefagy a kép, nem jegyzi meg, hol állították meg, stb.) Ennek kapcsán kiderült, hogy Csíkszeredából telefonál, és Romániában a UPC optikai hálózatot fejleszt, és elég erős a versenytárshoz képest is.Ez kíváncsivá tett. Nem voltam rest, megkerestem az ottani csomagárakat, és összehasonlítottam az ittenivel, úgy, hogy még az ÁFA-t is hozzáadtam az ottani havidíjakhoz, de még így is nagy a különbség. 80 Ft/lej árfolyammal számoltam. upc.hu
upc.ro

[ Szerkesztve ]

(#63282) Watercolour válasza zoli62 (#63281) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"Ennek kapcsán kiderült, hogy Csíkszeredából telefonál"
Ez nem újdonság, a magyar UPC ügyfélszolgálata már majdnem 3 éve Romániában van.

"Romániában a UPC optikai hálózatot fejleszt"
Magyarországon is sok helyen húznak optikát. Az más kérdés, hogy nem FTTH/FTTB, hanem a saját CMTS-ig, ahonnan DOCSIS 3.0 megy tovább az előfizetőknek. A román oldalt elnézve náluk is ez a helyzet, szintén a "csodálatos" Connect Box-szal.

"és elég erős a versenytárshoz képest is"
Nálunk is elég erős, tudtommal országosan a második vagy harmadik legnagyobb kábeles szolgáltató.

"megkerestem az ottani csomagárakat, és összehasonlítottam az ittenivel"
Más ország, mások az igények, mások a körülmények. Szerintem felesleges az árakat hasonlítgatni két ország között.

(#63283) zoli62 válasza Watercolour (#63282) üzenetére


zoli62
addikt

Azt tudom, hogy kiszervezték az ügyfélszolgálat egy részét. A költséghatékonyabb üzemeltetés miatti megmaradó erőforrásokat nem igazán látszik, hogy a UPC Magyarország fejlesztésre fordítaná. A helpdeskes elmondása szerint tudomása szerint náluk nemcsak a gerinchálózat optikai, hanem a véghálózat is. Azzal nem értek egyet, hogy nálunk mások az igények, mert csak a mobiltelefonás és mobilinternet árait elnézve hátul kullogunk. Horizon boxról meg csak ennyit: ilyen volt a terv [Horizon] aztán ilyen lett Horizon lite

Mindeközben. [link] vagy közelebb https://www.upc.sk/zakaznicka-zona/podpora/pomoc-so-sluzbami/televizia/tovarenske-nastavenia/kaon-b3000/

[ Szerkesztve ]

(#63284) zoli62 válasza zoli62 (#63283) üzenetére


zoli62
addikt

Helyesen: [link] (Svájc)

[ Szerkesztve ]

(#63285) tomp válasza zoli62 (#63283) üzenetére


tomp
félisten

Olyannyira az eredeti Horizon box volt a terv itthon is, hogy elkészült a magyar horizon box reklám is és az összes sajtó anyag aztán dobták a kukába az egészet és jött ez a "modern" mai szemmel nézve "jövő" box...
Az ügyintézők is anyáztak amikor végül a lájt jött be.

(#63286) woodworm


woodworm
veterán

Van szerelő a topikban?
A upc technikus tetőárbócot kér a szereléshez, de jelentősen túlméretezettnek tartom a 2"-os csövet a koaxnak. A tető alatti utolsó feltámasztási pont és a vége között kb. 1m lenne, az oszlop kb. 12m-re. Nem felelne meg ennek 5/4-es vagy //4-es cső? Elnézve a helyi kábelszereléseket és a telefonvezetékeket, hasonló méreteket használnak.
A régi kábel a szomszéd tetőről 20-30 m-ről jött és 5/4-es cső tartotta. Igaz, ott fele volt a kilógás.
Vélemény?

Ha van topik, ahol választ kaphatok, jöhet a link.

[ Szerkesztve ]

(#63287) zoli62 válasza tomp (#63285) üzenetére


zoli62
addikt

Tudom, "egyéves téma". :) Állítólag már nem lehetett leállítani a projektet. Viszont nem látszik, hogy tanultak volna a hibából. Sajnos nálunk nem olyan erős a szakmai felügyelet, hogy erre érdemi ráhatása lenne, lásd Connectbox hibák tömkelege, monori területetet csak most kezdték fejleszteni, mindjárt optikával. Már rég csereérett a koax hálózatuk, hiszen az indulás óta eltelt majdnem húsz év.

[ Szerkesztve ]

(#63288) Gubek-Einste válasza Watercolour (#63282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"és elég erős a versenytárshoz képest is"
Nálunk is elég erős, tudtommal országosan a második vagy harmadik legnagyobb kábeles szolgáltató.

Kábelben első, szolgáltatók között második.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63289) Gubek-Einste válasza woodworm (#63286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT is felteheted a kérdésedet ha akarod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63290) atala


atala
addikt

Üdv!
Próbáltam rá keresni, de nem találtam választ.
Jelenleg mennyi csatorna nézhető vissza?
Teljes egy heti műsor visszanézhető, vagy csak pár műsor?
A telekomnál vicc az egész, mert némelyik csatornának napi 6-8 műsora nézhető vissza, de sok csatornának csak 2-3 műsorát lehet visszanézni naponta, azt is csak 3 napra visszamenőleg.

Most akarunk váltani a UPC-re, remélem nem fogjuk megbánni.

Még valami. A horizon box-nál személyre lehet szabni a csatornákat? Tehát, hogy ha azt akarom, akkor az 1-es gombot megnyomva pl az RTL-re váltson, az ötösnél a TV2-re...stb.

[ Szerkesztve ]

(#63291) ztsoft válasza atala (#63290) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

A visszanéző itt is hasonló, további infó, [link].

A horizon box-nál személyre lehet szabni a csatornákat?
Igen, van a kedvencek, itt tetszőleges csatornákat adhatsz hozzá, tetszőleges sorrendben. Azt viszont nem tudom, hogy a távirányító gombjaira hogyan reagál. Az EPG a megadott tartalmat, a megadott sorrendben hozza.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63292) atala válasza ztsoft (#63291) üzenetére


atala
addikt

Ha csak kedvenc csatornákat lehet rendezni, az nem jó. A t-s sat boxnál is csak kedvenc csatornákat lehetett rendezni. Ez azt jelentette, hogy a csatorna váltó gombokkal a megadott sorrendbe lehetett váltani a csatornákat, de amint megnyomtam pl az 5-ös gombot, már az eredeti csatorna sorrend szerinti adót adta be.

(#63293) kezo0 válasza atala (#63290) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
nekem szerencsére nincs Horizon boxom, de amennyire tudom az itt olvasottak alapján, kb. az az egyetlen pozitívuma ennek a boxnak, hogy valamennyire személyre szabható rajta a csatornasorrend, más boxokon ugyanis egyáltalán nincs ilyen lehetőség.
Minden más tekintetben viszont erős kihívásokkal küzd ez a box a gyenge hardver miatt – többek közt a műsorvisszanézés sem túl acélosan működik rajta. Amikor működik, akkor ezek a csatornák nézhetők vissza, ilyen lehetőségek mellett: [link]
Az, hogy melyik csatornán mi nézhető vissza, nem elsősorban a szolgáltatón múlik, hanem többnyire azon, hogy mit enged meg az adott csatorna.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63294) ztsoft válasza atala (#63292) üzenetére


ztsoft
őstag

Itt szerintem másképp működik, van olyan opció, hogy "Böngészés a kedvencek között" így nem csak az EPG, hanem a fel - le gombokkal is a megadott sorrendben követik egymást a csatornák.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63295) atala válasza ztsoft (#63294) üzenetére


atala
addikt

Nálam t-s boxnál most úgy van, hogy be tudom állítani, hogy bizonyos program helyen, melyik csatorna legyen. Pl 1-es M1, 2-es RTL klub, 3-as Spektrum...stb.
Így ha megnyomom a távirányítón a3-as gombot, akkor a Spektrum fog bejönni.

(#63296) ztsoft válasza atala (#63295) üzenetére


ztsoft
őstag

Megnéztem, a gombokra (1, 2, 3) a kedvencek szerinti csatornára lép.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63297) atala válasza ztsoft (#63296) üzenetére


atala
addikt

Köszi! Ez jó hír.

(#63298) ztsoft válasza atala (#63297) üzenetére


ztsoft
őstag

De viszont amit (#63293) kezo0 leírt, az minden tekintetben igaz. Ezen a box-on a visszanéző sokkal rosszabbul működik, mint a Horizon Go alkalmazáson, vagy a webes felületen. De majd Te magad is tapasztalni fogod.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63300) atala válasza ztsoft (#63298) üzenetére


atala
addikt

Meglátjuk milyen boxot adnak. Végső esetben van böngésző a tv-n, és ott talán elérhető a webes felületen, bár nem hiszem, ott is annyira stabilan működne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.