Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) pjen válasza masterminds (#63849) üzenetére


pjen
félisten

Akkor még az agyon reklámozott vissza nézés nem is került szóba.A fele adó nem vissza nézhető ,és amelyik igen,ott is egyre gyakoribb fél óra után a felirat:sajnáljuk ez most nem,próbálja később.

(#63852) cocka válasza masterminds (#63841) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem az a szánalmas, hogy hiába ragaszkodsz hozzá, nem hallgatnak rád, mert nem érdekli őket, hogy mit akarsz, csak sózzuk el az új elektronikai hulladékokat. :D

- A visszanézés funkció működésébe "Hiba lépett"

Nyugi az Pace HD-n is szar. Elkezded nézni és ha szerencséd van az adott csatorna nem tiltja az előretekerés funkciót. De az a vicc, hogy tulajdonképpen még jobban is jársz, ha le van tiltva az előretekerés, mert ahol engedélyezve van, azon a ponton ahol visszaváltanál lejátszásra, egyszerűen kilép. És természetesen nincs pozíciómegjegyzés, tehát kezdheted elölről.
De a kilépés simán megtörténhet úgy is, ha nem előre tekersz, hanem visszafelé vagy esetleg csak szimplán megállítottad a lejátszást valahol. Szóval valami igen durva software bug van a cuccban, mert a lejátszáshoz való visszatéréskor hajlamos azonnal kilépni.

(#63853) szabogabor10


szabogabor10
veterán

HD FELBONTÁSRA VÁLT A DISCOVERY CHANNEL

Na akkor erre is csak 4-5 évet kell várnunk...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63854) Klown válasza szabogabor10 (#63853) üzenetére


Klown
aktív tag

Azért ne igyál előre a medve bőrére! Közel sem biztos, hogy bekerült a kínálatba!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#63855) pinnacle válasza masterminds (#63841) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is felhívtam őket, ezt ajánlották ePack-al, a 29-es körzetre, 1 év hűséggel.

TV: Digital Gold azt mondták ez nem teljes HD csomagos, csak pár csatorna M1, M2 ... Van ilyen Gold Light is?
Net: Fiber Power 120
Telefon: Nonstop M ez Díjmentes beszélgetés hálózaton belül és kívül Bármelyik időszakban

6700Ft-ért. Nonstop S-el 5200Ft.

[ Szerkesztve ]

(#63856) hardverlog válasza masterminds (#63850) üzenetére


hardverlog
aktív tag

nem is kell smart... PVR funkciót kell hogy tudja...

(#63857) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok: most voltam a UPCnél érdeklődni és mondták, hogy nézik az adatmenyiséget egy hónapra 300GB 3 hónapra nézik és ha minden hónapba átlépem akkor csökkentik a sávszélt..... Ez most komoly vagy csak szívatás ? Mert akkor nem hozzájuk megyek. Oké szoktam tölteni de most gondoljunk bele mire elég 300GB ?

Jah Komárom-Esztergom megye

Válaszotok előre is köszönöm!

(#63858) Watercolour válasza Maarki (#63857) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A UPC jelenleg hatályos Általános Szerződési Feltételek 5.2.1.1 Extrém használat pontjában ez ki van fejtve. A pont szerint a szolgáltatónak lehetősége van szankcionálni az előfizetőt sávszélesség lassítással vagy a szerződés felmondásával, amennyiben az előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja.

A pletykák alapján viszonylag ritka, hogy emiatt valóban szankcionálnak, de a jogi lehetőségük adott rá, és van, akivel meg is teszik.

Az ellenőrzés nem tűnik automatikusnak, nagyon sokan írták, hogy rendszeresen bőven túllépik és semmi sem történt velük, még egy értesítést sem kaptak. Olyan poszt is van a fórumban, akit (ha jól emlékszem) szerződés felmondással fenyegettek.

[ Szerkesztve ]

(#63859) viktorhu válasza Watercolour (#63858) üzenetére


viktorhu
veterán

Gondolom akkor lépnek, ha valahol kevés a sávszélesség, és kiderül, hogy amiatt, mert valaki elhasználja a fél szegmensre jutó kapacitást.

(#63860) cocka válasza pinnacle (#63855) üzenetére


cocka
veterán

Csodálatos. Akkor ha ugyanezt módosítanám úgy, hogy Nonstop L, azaz ugyanaz a kombó lenne, ami most nekem van, akkor is kevesebbre jönne ki az ár, mint amit fizetek. Így kb. 8200-8500 körül lenne.

Mindenesetre szánalmas, hogy ennyire képlékeny az árazás és hogy ennyire nem számít a hűség.

Szóval összefoglalva, hogy mitől is függ, hogy végül mennyiért kapod a szolgáltatásokat:

1221-es ügyintéző kénye-kedve, hangulata
terület
személyes szimpátia
időpont

Gyönyörű. :C :C

(#63861) Maarki válasza Watercolour (#63858) üzenetére


Maarki
aktív tag

Köszönöm szépen!

Akkor kitalálom még ,hogy mi legyen. Mert nálunk vagy UPC vagy Invitel más nincs.

(#63862) kabelmania27 válasza Maarki (#63857) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Gyakorlatilag nem alkalmazzák ez egy lehetőség a szolgáltatónak, hogy a terhelt környéken extrém használat esetén tudjon korlátozni.

(#63863) pinnacle válasza cocka (#63860) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ráadásul és nem is "pókereztem", csak mondtam, hogy ismerősömet szeretném rábeszélni az internetre, illetve a Prohardver UPC topikjában olvastam, hogy hűség vállalásnál kedvezményt adnak. Lehet ezentúl elég bemondani azt, hogy a Prohardveres kedvezményt szeretnénk kérni. :)
Csak érdekességképpen, valaki tudja, hogy a világon mi a legolcsóbb ajánlat ilyet 101TV, 120-as internet, korlátlan helyi vezetékes hívásra?

[ Szerkesztve ]

(#63864) cocka válasza pinnacle (#63863) üzenetére


cocka
veterán

Azt sose tudod meg. :D

Félig belső infó, hogy állítólag van egy programjuk, ami felhajigálja az adott címen elérhető ajánlatokat. De hogy mi alapján, azt se tudod meg soha.

Én úgy fordítanám le konyhanyelvre a UPC üzletpolitikáját, hogy akit ők egyenlőbbnek tekintenek, az kaphat kedvezményeket, akit meg csak átlagusernek tekintenek az fizessen, mint a katonatiszt, hiszen mások kedvezményeit valahol kompenzálni kell! :C

(#63865) canniball válasza pinnacle (#63855) üzenetére


canniball
nagyúr

"Van ilyen Gold Light is?"
Nincs; a közszolgálati HD adók benne vannak a Gold csomagban (is), a többi a HD csomagban érhető el.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63866) ArthurShelby válasza cocka (#63864) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"hiszen mások kedvezményeit valahol kompenzálni kell!"
Ezzel nem értek egyet. Ahol bevállalják a szolgáltatást az nekik megéri. Nem fognak olyan helyen szolgáltatni valakinek olyan áron, ami nekik nem éri meg.

Szóval csak a upc nyeresége/profitja csökken, ha olcsóbban szolgáltat valahol.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63867) 4Grider válasza ArthurShelby (#63866) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem teljesen így van. Vannak állandó költségek is, amit egy szolgáltatónak az adott területen akkor is fizetnie kell, ha senki sem használja a hálózatát (kábeladó, áramdíj, amortizáció, stb.). Ilyen helyen bokáig is letolják a gatyájukat még akkor is, ha a néhány tucatnyi előfizetés már nagyon nem éri meg nekik.

(#63868) pinnacle válasza canniball (#63865) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Látom a HD csomag 890Ft. Azt hittem ez már benne van a Goldban, mert a XIII. kerületben ingyen kaptuk, de akkor ezek szerint ez nem mindenhol van így.

(#63869) Bad Pritt válasza kabelmania27 (#63835) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szia!

Ezeket a modem értékeket hol tudom megnézni pontosan? Vagy ez lenne az? Megmondom őszintén, ettől én nem lettem okosabb. :B

Beszéltem UPC-vel, mókoltak vele valamit, szoftver frissítettek távolról elvileg, meg átállították a wifit, de továbbra is fennáll a gond. Illetve még megpingeltem a Google-t, ott is vannak kiugró értékek, ez nem tudom, mennyire ugyanaz a probléma, ha egyáltalán probléma (néha akár 1600ms-ig is elmegy, volt olyan mérésem, amikor 4-szer is kiugróan magas volt).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63870) szabogabor10 válasza Klown (#63854) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja igen. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63871) norberto_th válasza szabogabor10 (#63853) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Végre, már csak az hbo 2-3kellene :C

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#63872) szabogabor10 válasza norberto_th (#63871) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az összes HBO csati van már HD-ben év eleje óta, csak UPC több éves téli álmát alussza... :W

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63873) gduck válasza Watercolour (#63858) üzenetére


gduck
addikt

Vicces lenne, 2 játékot letöltök boxra + a multi adatforgalom és simán elfogy a 300GB :)

(#63874) Watercolour válasza gduck (#63873) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nem csak vicces lenne, jelenleg is az, benne van az ÁSZF-ben, és bár láthatólag ritkán, de alkalmazzák is néha.

Például itt, de a közelmúltban is írta valaki, hogy hasonlót kapott.

(#63875) ArthurShelby válasza 4Grider (#63867) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem akkor is így van.
Hiszen amit kapsz akciós árat, abba is bele vannak ezek a költségek kalkulálva.
Értem én, hogy egy szolgáltatónak vannak kiadásai, tudom is :) . A hálózatfejlesztést, mint költséges kiadást még nem is említetted.
De ha belegondolsz anno 2 év hűséggel tolták az alap 30-as netet 3ezerért. Vagyis mindenkinek megéri szolgáltatni 3ezerért (ebbe benne van a kiépített infrastruktúra, adó, áram....minden). Ezen felül a tv/telefon és a magasabb net már jelentéktelen plusz költség.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63876) cocka válasza 4Grider (#63867) üzenetére


cocka
veterán

Hát a környék wifi hálózatát nézve, tele van itt mindenki UPC-s HGW-kkel. Szóval ezt annyira nem mondanám UPCmentes övezetnek, sőt. Már csak ezért sem értem, hogy mi indokolja ezt a magas árat.

(#63877) ArthurShelby válasza cocka (#63876) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Már csak ezért sem értem, hogy mi indokolja ezt a magas árat."
Profit ;]
Különben a részvényesek a vezetőt megkövezik :O

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63878) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Sziasztok!

Ma történt csomagváltás a UPC-nél 500-as internet csomagra. Kaptam is egy új UPC Connect Boxot, install megtörtént minden rendben vele. Egy TP-Link Archer C7-es routerrel szeretném használni továbbra is a wifit de hiába állítom át modem módra a connect boxot, nem működik az Archer C7 routeren keresztül a wifi. :( Valakinek valami ötlet hogy mi lehet a probléma? :(

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#63879) canniball válasza pinnacle (#63868) üzenetére


canniball
nagyúr

Az valamiféle akcióban lehetett ingyenes (függetlenül a Gold csomagtól és a XIII. ker.-től).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63880) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem: UPC Connect Box-szal nem akar működni wifin keresztül a HP nyomtatóm. Etherneten keresztül minden oké, wifin viszont nem kap IP-t. Egy régebbi Tp-link routeremmel rendben működik. Szerintem már mindent kipróbáltam (802.11n, 802.11gn, 802.11bgn módok, 20MHz-20/40MHz, automatikus-manuális csatorna kiosztás, tűzfal kikapcsolás), lenne valakinek egyéb ötlete?
Köszi!

(#63881) norberto_th válasza szabogabor10 (#63872) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Komolyaan? Azthittem meg ninc az országunkban. De a többi szolgáltatónál van hd-ben a 2-3?!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#63882) Toth_Jani válasza Matthew (#63880) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A nyomtatóba is beírtad az új nevet és jelszót?? :)
Vagyis mit szeretnél tőle távelérést, vagy csak simán használni?

[ Szerkesztve ]

(#63883) nicu71 válasza norberto_th (#63881) üzenetére


nicu71
addikt

tudtommal sehol sincs még nálunk a 2-3,és jo darabig nem is lesz szerintem.Az nem megy olyan gyorsan,a HD bővités feleszi a szűkös sávszélességet :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63884) kezo0 válasza nicu71 (#63883) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor ebből nem lett semmi? [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63885) nicu71 válasza kezo0 (#63884) üzenetére


nicu71
addikt

hát erről lemaradtam :D sőt még erről a szolgáltatóról se hallottam :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63886) Matthew válasza Toth_Jani (#63882) üzenetére


Matthew
senior tag

Persze, beírtam. A TP-Link próbánál pl resettel kezdtem, bekonfigoltam nulláról, azonnal működött, ez a UPC-s a 20. próba után sem. Ja, próbáltam WPS-el is összepárosítani, azzal sem ment. Csak használni szeretném (nyomtatás, scannelés).

(#63887) pozsipeti


pozsipeti
tag

Sziasztok!
A héten hozzák a Connect Box-ot.
Mi a tapasztalatotok wifi jel erősségével kapcsolatosan?

TALAJ

(#63888) blash


blash
tag

A wi-free használatához tényleg a my upc-s emailcímet kell megadni? Van egy régebben kapott wi-free accom, aminél nem emailcím van, hanem pár karakterből álló név. Ezt tudom is használni, működik a wi-free. De van két nem olyan rég regelt acc, aminél emailcím a loginnév, ezek nem működnek. Próbáltam több telefonon, pc-n is. A beállítások változatlanul hagytam, csak a nevet és jelszót írtam át. Ezek is jók, mert a upc-s emailből másoltam.

Ahogy néztem a my upc-n csak emailcímet lehet már megadni felhasználónévnek. Igaz, ezek gmailes címek, talán upc-st kéne használni? A my upc-n be van kapcsolva a az alkalmazások közt a wi-free.

(#63889) szabogabor10 válasza nicu71 (#63885) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tarrnál is van már indulás óta, ők azért jelentős szolgáltatónak számítanak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63890) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnem az otthoni gépemet elérni kintről is, érdeklődni szeretnék mit kellene ehhez tennem.
Gyanúsan IPv6 van beállítva, mert nem találok az Ubee-n Rendszer/Switch opciót.
Szeretném ha megmaradna a Wi-Free is és nem szeretnék saját wifi routert beüzemelni.
Megoldható a dolog egyszerű porttovábbítással IPv4 alatt?
Hátránya lenne az IPv4-nek?
Köszönöm

(#63891) kabelmania27 válasza szabi__memo (#63890) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Szerintem nincs hátránya az ipv4-nek, ha a modemet nem tudod bridge (modem) üzemmódba átállítani 1221-en kérd vissza az ipv4-et.

pozsipeti: Üdv! Pár hetet érdemes visszaolvasni, többen írtak tapasztalatokról, saját routerrel jobban jársz mint szolgáltatói hgw-vel.

[ Szerkesztve ]

(#63892) szabi__memo válasza kabelmania27 (#63891) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kell a bridge mode egyébként magához a port forwardinghoz?
Köszönöm!

(#63893) kabelmania27 válasza szabi__memo (#63892) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bridge mód akkor kell ha a hgw router funkcióját nem szeretnéd használni pl van saját router vagy max három gépet használsz vezetékesen, ipv4-es router üzemmódban a hgw-n belehet állítani portforwardot gyakorlatban saját router jobban tudja ezt a feladatot.

(#63894) szabi__memo válasza kabelmania27 (#63893) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Okés akkor csak azért írtad mert ha nem tudom bridge módba tenni akkor ipv6-os.. értem. Féltem, hogy kell a bridge mód mert ahogy írtam is nem akarok saját routert használni viszont kellene a port forwarding.
Akkor kérni fogom vissza az ipv4-et.
Köszönöm a gyors válaszokat!

(#63895) kabelmania27 válasza szabi__memo (#63894) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Előbb kimaradt, hogy nézd meg a modem értékeket, néha érdemes megnézni, összefoglalóban pár dolog le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#63896) szabi__memo válasza kabelmania27 (#63895) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valami amúgy biztos nem kerek a ubee-mmel mert van hogy nincs semmi gond vele de néha meg folyamatosan elveszti a kapcsolatot a telómmal. Semmi más nem segít rajta mint az áramtalanítás, de az sem mindig elsőre :(

(#63897) kabelmania27 válasza szabi__memo (#63896) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezetéknélküli beállításoknál kapcsold ki az energiatakarékos wmm-et.
Ha vezetéknélküli kapcsolattal van gond nézd meg az összefoglalóban van-e szabad csatorna.
Kapcsolat menüpont alatt nézd meg a lefelé és felfelé értékeket.

(#63898) 4Grider válasza szabi__memo (#63896) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor főleg nem értem, hogy miért ragaszkodsz a hulladék szolgáltatói gw-ekhez.

(#63899) pjen válasza 4Grider (#63898) üzenetére


pjen
félisten

Lehet nem akar + 20K költeni. :)

(#63900) szabi__memo válasza pjen (#63899) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyrészt, másrész nem hiányzik a még egy doboz még egy utp és egy tápkábel

(#63897) kabelmania27 : Energiatakarékos ki van kapcsolva, a le-fel értékeket majd megnézem ha megint jön a hiba. Köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.