Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) Watercolour válasza Vangelis (#63650) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Igen, eléggé.

Ha esetleg nem olvastad volna, olvasd el a postomat is. (Pofátlan önreklám. :D)

(#63652) Sanya válasza Vangelis (#63650) üzenetére


Sanya
nagyúr

A connect box tényleg rossz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63653) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Tegnap felhívtak és ajánlották az 500-as netet connect boxal, ügyintéző hölgy mondta, hogy jobb a wifije.
Hasonló havidíjért (8500) lehetne az új gold tv csomag, 120-as csomagnál nincs szükség gyorsabbra.
Jelenleg régi trio M csomag van hűség nélkül, digital bronze közszolgálati hd csatornákkal.

Intruder2k5: Nekem is ajánlottak mobilt.

[ Szerkesztve ]

(#63654) Vangelis válasza Sanya (#63652) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nah jó de egy wifi nevet és jelszót nem tudok módosítani.

Pedig már csináltam párat :D

Mondom beállítom ez eddigi wifi neve és jelszót. (persze jelszó nem lehet ugyanaz... mert minimum 10 karakter meg nagybetű.... ) állíthatok át mindent...
Persze csak az után, hogy be tudok állítani bármit is.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#63655) tomp válasza Vangelis (#63650) üzenetére


tomp
félisten

Nálam gond nélkül üzemel. Eddig ez a legerősebb vas. Otthoni hálózaton még nem sikerült megfektetni.
Utp-CB-AC wifi vonalon megy egy film miközben utp-cb-net vonalon forgalom van és még egy másik eszköz is wifin van. Egyik sem akadozik. Eddig az összes többi eszköz amelyet adott a upc már rég sz...rá fagyott és ki kellett húzni a tápot, hogy észhez térjenek.

(#63656) Vangelis válasza tomp (#63655) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én csak összedugtam, hogy legyen net otthon.

A lényeg, hogy nem sikerült belőni a wifi.t ...

De pár percet tököltem csak vele. Este átnézem.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#63657) tomp válasza Vangelis (#63656) üzenetére


tomp
félisten

Én összedugtam, beléptem, wifi ssid átírás, jelszó átírás, mentés.
Ez után 5ghz engedélyezés, ssid átírás, jelszó átírás, mentés.
Gond nélkül megy azóta is.

(#63658) Vangelis válasza tomp (#63657) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mondjuk én a saját maga által bedobott elérhetőségen csináltam.

De belépek este az agyába is :)

Meglátjuk... csak nem lesz olyan rossz :)

De a jelszó zavar mert nekem 9 karakter kellene csak nagybetű nélkül .. :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#63659) erahurka


erahurka
félisten

Telefonáltunk a szakadozó net kapcsán, de az ügyfélszolgálat egyszerűen nem érti meg mi a probléma... Azt mondják, akkor hívjuk őket, ha nincs net. De olyan rövid időkre megy el, hogy mire felveszi valaki, már minden működik. Nevetséges az egész...

Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#63660) kabelmania27 válasza erahurka (#63659) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Írd le milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Milyenek a modem jelszint (letöltés és feltöltés) értékek?

[ Szerkesztve ]

(#63661) Watercolour válasza erahurka (#63659) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Hasonló problémám volt nekem is, ugyanilyen (és hasonló) hülyeségeket mondtak nekem, ezért építettem rá monitorozó rendszert, aminek segítségével másodperc pontosan tudom vizualizálni és mondani nekik a jelszintingadozásokat és packetlossokat hónapokra visszamenőleg is. Még ilyen bizonyítékokkal is 3 hónapig tartott, mire nagynehezen kijavították a problémát és elég sok panasztétel és telefonálgatás volt, mire kötbért is hajlandóak voltak fizetni.

Mindenekelőtt persze muszáj kizárni, hogy lakáson belül lenne a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#63662) erahurka válasza kabelmania27 (#63660) üzenetére


erahurka
félisten

Az osztót ők cserélték kb. egy hónapja, mivel gondok voltak a tévével (el-elment a kép, hang). Újrahúzták a koax kábeleket is tök ingyen, mondtam is magamban hogy végre egy kis Európa itt a közép-keleti Balkániasodásban.

Utána minden rendben volt, de egy nagy vihar óta szenved a net, jellemzően 16 óra után. Tippre az oszlopon lehet gond, vagy a lakásba jövő kábellel, nem tudom. Minden esetre az ő reszortjuk ez is.

Nem hinném hogy a lakásában van a gond, hiszen a modemet mindig el tudom érni. Nem tudom miért fáj kiküldeni valakit, ha nem is csönget be, csak vegye erre az irányt két ügyfél közt aztán nézzen rá az oszlopra meg szemre hogy nem gáz-e a kábel. Szerintem eléggé feszül amúgy.

Jelszintekkel nem nagyon látok nullázást meg unlocked státuszt, amikor picit hosszabb időre elment akkor totál káosz volt, szinte minden le- és felmenő unlocked és nulla volt, de mivel jellemzően nem ilyen hosszabb ideig szakad meg ez is nehezen követhető. Ha vissza lehetne ellenőrizni jó lenne de így elég nehézkes. Tegnap este óta a lefelé irányulónál több 3 alatti érték is van, most épp 3.35 a max.

(#63663) erahurka válasza erahurka (#63662) üzenetére


erahurka
félisten

Illetve a fenti teljesítmény értékek negatívak, e felett elsiklottam :DDD Tehát -3 körül vannak a dBmV értékek lefelé irányulónál. Felfelé minden csatorna beton stabil 51.00 dBmV.

(#63664) kabelmania27 válasza erahurka (#63662) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az 51-es adási értéktől akadhat a netkapcsolat (50 alatt kellene lennie), írd le milyen tipusú osztó van a modem előtt és milyen érték van a kimenetekre írva.

[ Szerkesztve ]

(#63665) erahurka válasza kabelmania27 (#63664) üzenetére


erahurka
félisten

4 kimenete van, mindegyikhez -7,5 dB van írva. PCT-1000-4W-RH. UPC-s arcok rakták be, jónak kéne lennie. Meg utána hetekig minden működött tökéletesen.

(#63666) kabelmania27 válasza erahurka (#63665) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, ez az osztó jófajta, csak a modem adási érték szempontjából jobb lenne ha a modem előtt egy kettes osztó lenne mert csak 3,5dB lenne a csillapítás, nyáron az 51-es értékből könnyen lehet 55-56 akkor már nem lesz net. Ellenőrizd, hogy a bejövő kábel legyen az in-ben.
A bejövőre kellene egy kettes egyik kimenet modem, másik kimenetre lehetne egy hármas utána a kábel a három tv/box-ba. Ettől független lehet, hogy a külső hálózatban van a hiba, ha a vihar óta akad, lehet beázás van vagy megsérült valahol a kábel, jelentsd be újra előbb-utóbb megfogják találni a hibás szakaszt.

[ Szerkesztve ]

(#63667) erahurka válasza kabelmania27 (#63666) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor nem lenne a tévéknek sok a csillapítás? Azért tették fel ezt, mert a HD adások szenvedtek, és a hang is szakadozott.

Piszkálom őket majd hogy oldják meg, itthonról dolgozom neten keresztül, nem lenne jó ha nyáron totál szétmenne. Majd megemlítem hogy napi tízezer forint feletti kötbér igénnyel fogok élni ha totálisan kuka lesz a hálózat, akkor talán történik valami :U

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#63668) kabelmania27 válasza erahurka (#63667) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemújraindítás nem szokott használni?
Ha a vételi értékekhez hozzáadod az osztó csillapítását megkapod hogy 3.4-4körül van a bejövő ami négy
eszközre nyáron kevés lesz most is határeseten van.
Ha otthonról dolgozol akkor az általam javasolt bekötéssel jobban jársz, mert így 50alá kerül az adási és lehet megszűnik az akadás, hiába jobb most a tévé ha a modem értékek rosszabbak és akad a net. Ha nem használod a közösségi wi-freet érdemes 1221-en kikapcsoltatni, próbáld meg bridge módban hátha stabilabb ha nincs bridge mód kérd vissza 1221-en az ipv4-et.
Ha van nálad F toldó ideiglenesen kösd össze a bejövő kábelt a modem kábelével ha stabilabb lesz a netkapcsolat akkor az osztócsere lehet segít. Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#63669) albiosz válasza kabelmania27 (#63668) üzenetére


albiosz
őstag

ipv4-nek van egyébként bármilyen hátránya? Feleségem Xiaomi telefonja nem működik túl jól együtt a wifinkkel. Itt írtam róla: [link]

Átmenetileg wifreezik, azzal tökéletesen megy minden.

Szerk.: a telefon topikjában a kollégák jöttek rá, hogy az ipv6 kavar be. A wifreet ellenőriztem, az ipv4-es.

[ Szerkesztve ]

(#63670) kabelmania27 válasza albiosz (#63669) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Wifi beállítások között az energiatakarékos wmm-et kapcsold ki, összefoglalóban linkelt programmal nézd meg mely csatornák szabadok, lehet a telefon azon a csatornán nem stabil.

(#63671) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Barátnőmmel összeköltöztünk egy saját tulajdonú lakásba (övék), ahol már volt UPC szolgáltatás az éven, csak díjnemfizetés miatt kikötötték, majd miután rendeztük számlát újra aktiválták a szolgáltatást, de eszközöket cseréltek (megkaptam az ÜFSZ-on és hazavittem). Én ezeket múlt héten üzemeltem be, és azt tapasztalom, hogy TV-n nagyon sok olyan csatorna nem elérhető, ami amúgy a csomagban benne van. Olyasmit ír ki, hogy előfizetéshez látogasson el a weboldalunkra. Horizon mediabox az eszköz. Próbáltuk hívni őket, de 7-8 perc után sem veszik fel és mostanában nincs időnk 15-20 perceket egy telefonra várni. Próbálgatjuk még, de addig megkérdezem itt, hogy ilyenkor mi a teendő?

üdv

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#63672) Sanya válasza olloczky (#63671) üzenetére


Sanya
nagyúr

Megírod a weboldalukon a hibabejelbtőt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63673) Sanya válasza Vangelis (#63654) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha ők indítják újra távolról, akkor is visszaáll az eredetire, meg akkor is ha frissítés érkezik. Én ezért raktam bridge módba.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63674) Skyhigh válasza erahurka (#63659) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Elvileg a log-ban ezt látniuk kellene, de a telefonosok ezt nem nézik meg.
Ha belépsz a kábelmodembe ott valahol megtalálod a logokat és megtudod nézni, hogy milyen kritikus, közepes stb hibát dob.

Amit én tennék, hogy a Myupc-n keresztül jelezném a hibát mert akkor már a technikus hív vissza aki megnézte a modembek a logját.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#63675) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

2 napja frissült a UPC Connect Boxom és eddig semmi gond nem volt vele. Frissítés után viszont eltűnt a port forwarding menüpont és kívülről nem érem el a helyi hálózatomat, DDNS nem megy a NASomhoz. Torrent kliens is jelez, hogy nem megy a port forwarding. Tapasztalt bárki hasonlót? :F

(#63676) kabelmania27 válasza olloczky (#63671) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet fent van egy szűrő vagy gyenge a bejövő jelerősség.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Modem jelszint értékek rendben vannak?

szakmaster: Üdv! 1221-en kérd vissza az ipv4-es módot.

(#63677) erahurka válasza Skyhigh (#63674) üzenetére


erahurka
félisten

Ezekből találtam többet olyan időszakokban amik problémásak lehettek:
[CRITICAL] No Ranging Response received - T3 time-out
[CRITICAL] Ranging Request Retries exhausted

Valaki tudja mire utalhatnak? :F

(#63678) kabelmania27 válasza erahurka (#63677) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szakadásra utal, ettől független stabil kapcsolatnál is előfordulhat ilyen pl amikor a modem ds csatornákat vált.

(#63679) olloczky válasza kabelmania27 (#63676) üzenetére


olloczky
senior tag

Ha hazamegyek megnézem, köszönöm! :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#63680) albiosz válasza kabelmania27 (#63670) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Tartok tőle, hogy nem ez lesz a gond, hanem az ipv6.

ipv4-nek bármilyen hátránya van-é?

(#63681) kabelmania27 válasza albiosz (#63680) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem nincs hátránya.
olloczky: Okés.

(#63682) Sanya válasza szakmaster (#63675) üzenetére


Sanya
nagyúr

nézd meg, hogy nem vagy-e NAT-olva, vagy nem-e IPv4 helyett IPv6-ot kapsz?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63683) hardverlog


hardverlog
aktív tag

!!!SOS!!!

Gyors kérdésem lenne, előre is köszönöm a gyors választ:

a UPC HD mediakártya működéséhez elengedhetetlen a fém keret is, vagy ha olyan tv-je van az embernek, akkor elég bedugni a kis plasztik bankkártya méretű kártyát és úgy is fog működni a dolog?

magyar azon tv-k esetében, amelyeknek nincs ilyen

[link]

azok esetében fogom és csak bedugom a kis plasztik kártyát a fém ház nélkül? (lásd képen tehát a bal oldali fém keretet nem használom, hanem csak bedugom a fehér kártyát?)

[link]

lásd a tv lábát, ahol az érintett nyílás van és nem fér be a fémkeret+plasztikkártya:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#63684) kabelmania27 válasza hardverlog (#63683) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Össze van párosítva a modul és a kártya ezért, az a lényeg hogy a modulnál a tüskék jól érintkezzenek.

[ Szerkesztve ]

(#63685) hardverlog válasza kabelmania27 (#63684) üzenetére


hardverlog
aktív tag

jaj, ezt nem értem....tehát ha olyan a tv. mint lásd a talpában a kártya fogadó, az attól még tudhatja fogadni a kártyát és lehet vele nézni upc adást vagy sem? :F

most akkor a kártya a lényeg vagy a tüskék a fém házban, ami fogadja a plasztik kártyát? :F

(#63686) woodworm válasza hardverlog (#63685) üzenetére


woodworm
veterán

Hiába van kártyaolvasó a tévédben és elvileg tudná kezelni a kártyád kódolását, az nem működik csak a upc által adott olvasóval. Annak pedig CI+ sínre van szüksége.

(#63687) adika4444 válasza hardverlog (#63685) üzenetére


adika4444
addikt

A kártya és a modul csak együtt működik. A UPC ad kártyát + modult, a kártya a modul nélkül nem működik.

üdv, adika4444

(#63688) hardverlog válasza adika4444 (#63687) üzenetére


hardverlog
aktív tag

akkor egy Samsung C9000 überszuper atom csúcs tv-t nem lehet nézni csak beltérivel UPC-t????? :Y :Y :Y

[link]

[ Szerkesztve ]

(#63689) hardverlog válasza hardverlog (#63688) üzenetére


hardverlog
aktív tag

de azt nem értem, hogy egy telefonnál is a plasztik kártya kis, körömnyi arany színű része a léyneg, nem mondjuk egy modul, amivel kiegészítem , mert teszem azt mikro slimes a telefon....akkor a upc-nél ez nem így van és magának a fém háznak is van funkciója, az is részt vesz a kódolásban??? azt hittem az is csak egy kiegészítője a plasztik kártyának... :F :Y :F

(#63690) Toth_Jani válasza hardverlog (#63689) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A CI+ interfész programozható, maga a kártya nem, és egy minimális program van a modulban, így az esetleges frissítéseket lehet hogy nem kezelné a TV helyesen.
De ki kell próbálni, hátha teljes mértékben kiváltja a TV a CI modult.

(#63691) LouiS22 válasza hardverlog (#63689) üzenetére


LouiS22
veterán

Ahogy korábban is írták, a CI+ "tüskéire" szükség van, még egyszerűbben: azokon keresztül mennek a bitecskék :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63692) woodworm válasza hardverlog (#63688) üzenetére


woodworm
veterán

A leírások alapján van benne CI+, a linkelt képen lévő nyíláson keresztül pedig szerintem simán belemegy a modul.

(#63693) LouiS22 válasza hardverlog (#63688) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Az itt felsorolt eszközök BIZTOSAN alkalmasak. Ha a tiéd nincs a listán (nem néztem), még nem jelenti azt, hogy nem működik, de nincs tesztelve.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63694) woodworm válasza LouiS22 (#63693) üzenetére


woodworm
veterán

A topik összefoglalóban van lista a felhasználói tapasztalatokról is.

[ Szerkesztve ]

(#63695) gduck


gduck
addikt

LOL! Digi megemelte a "backup" vonalam sebességét 100/50-ről 1000/200-ra :)

UPC-nél nem lesz emelés?

(#63696) Intruder2k5 válasza gduck (#63695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hiszem, mivel ennek technológiai akadályai vannak.

(#63697) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Olyan kérdésem lenne upc-nél kötöttünk ma gyorsabb netet.
Upc honlapján ez van: 12 Mbit/s letöltési sebesség, garantált 4 Mbit/s

Mbit/s és a Kbit/s váltószáma 1000.
Akkor ha garantált 4 Mbit/s biztosít akkor annak 4000 Kbit/s kellene lennie?

Még is a letöltést elindítom és 650 Kbit/s jön :F

Amit a upc adott modemet már vagy 10 éves nálunk, létezhet, hogy az nem adja nagyobb netet?
lehetne annak korlátai?

風林火山

(#63698) pinnacle válasza Vangelis (#63649) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen árat kaptál? Gondolom most már 1 évre is megadják a korábbi 2 éves kedvezményt.

(#63699) ztsoft válasza Shingen (#63697) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

A bitekről: [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63700) Intruder2k5 válasza Shingen (#63697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

4 Mbit/sec = 4096 Kbit/sec = 0,5 MB/sec = 512 Kbyte/sec

http://www.bitmatek.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.