Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) spidersoft válasza spidersoft (#2200) üzenetére


spidersoft
senior tag

(letelt a szerk. idő, sry) A hálózat amúgy úgy van, hogy bejön a szolgáltatótól egy koax, azon van egy splitter, ami netre meg tévére oszt. A netes ágon semmi nincs (nem kellene erre ellenállás/tekercs/bármi lezáró?), a tévé ágról jön egy 2-way splitterbe, amiről megy egy tévé, illetve tovább megy egy másik ugyanolyanba, amiről még megy két tévé. Internetem a telefondróton jön, ADSL. Más nincs kötve koaxos rendszerre.

(#2202) bambano válasza spidersoft (#2200) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A kábel vagy a splitter lehet érzékeny a napszakra?": konyhanyelven válaszolva: igen, szakmailag válaszolva: nem.

A kábel meg a splitter nem érzékeny napszakra. A kábel, csatlakozók és spiltterek szerelésében elkövetett hibáknál van olyan, ami azért tűnik úgy, hogy napszakra érzékeny, mert egyrészt napnyugtakor megváltoznak a terjedési feltételek, másrészt több lesz a rádió hallgatási csúcsidőben, amitől zavar keletkezik. Tehát a kábelezésben van valahol hiba, ami az alacsony zajszintnél nem kavar be, de amikor külső feltételek változása során megnő a zajszint, akkor a hibán keresztül bejutva a hálózatba taccsra teszi.

Mondjuk ez jellemzőbb a modem visszirányú frekvenciáinál, mint a digitális tv sávokban.

Szerk: elvileg az is előfordulhat, hogy az erősítők hőmérséklet érzékenyek, és amikor elkezd lehűlni a levegő, akkor változik az erősítésük.

Szerk2: "A netes ágon semmi nincs (nem kellene erre ellenállás/tekercs/bármi lezáró?)": ha nincs rajta net, akkor de, kellene. legegyszerűbb lenne kivenni, ha nincs rajta net. ha van rajta net, akkor a tv felé menő ágra kell felüláteresztő szűrő.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2203) spidersoft válasza bambano (#2202) üzenetére


spidersoft
senior tag

Szerk2-höz: nincs net, csak üresben van a splitter azon ága. Ha kiveszem onnan, akkor nem fog a netes frekitartomány bezavarni a tévéknek? A hétvégén kikötöm, hátha. Mondjuk a tévé jelerősség részét nemigazán értem, az akkor is 100%-on van, ha teljesen elveszíti a jelet... ha kihúzom az antennakábelt, akkor persze leesik nullára :D

(#2204) Gubek-Einste válasza spidersoft (#2203) üzenetére

Vagy lezárót tegyél a netes ágra vagy cseréld le az osztót egy toldóra de semmiképpen se legyen üres kimenet a rendszerben.
Zaj betörés is lehetséges de ezt csak a szolgáltató tudja kimérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2205) bambano válasza spidersoft (#2203) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a netes frekitartomány soha nem zavarja a tv-t.
a rossz kábelezés zavarja a netjét mindenkinek, aki a környékeden él. tehát le kell zárni.
és az látszólag kimenet, valójában bemenet, ezért kell lezárni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2206) spidersoft válasza bambano (#2205) üzenetére


spidersoft
senior tag

Egyelőre kiveszem a szolgáltató splitterjét, ha az megoldja, akkor marad anélkül. Ha nem, akkor beszerzek hozzá egy lezárót (jelenleg ~700Ft-ért találtam legolcsóbban, környéken nemigen árulnak effélét -- ez a típus kell nekem egyáltalán?...). Ha az se oldja meg, akkor nincs mese, hívni kell a műszeres embert... de hogy ez így nem oké, az biztos. Ma kb. 3-4 órányi ideig volt, hogy a néhány mux néhány csatornája betördösött, más csatornákon nem tapasztaltam.

(#2207) Gubek-Einste válasza spidersoft (#2206) üzenetére

Ilyen kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2208) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!

Kiépítési gondom van, ha valaki tudna rá válaszolni.
A upc technikus tetőárbócot kér a szereléshez, de jelentősen túlméretezettnek tartom a 2"-os csövet a koaxnak. A tető alatti utolsó feltámasztási pont és a vége között kb. 1m lenne, az oszlop kb. 12m-re. Nem felelne meg ennek 5/4-es vagy 6/4-es cső? Elnézve a helyi kábelszereléseket és a telefonvezetékeket, hasonló méreteket használnak. A régi kábel a szomszéd tetőről 20-30 m-ről jött és 5/4-es cső tartotta. Igaz, ott fele volt a kilógás. Szükség esetén csökkenteni tudom a feltámasztási pont és a vége közötti távolságot, de a padlástéri szerelés miatt kerülném.
Vélemény?

(#2209) BTO válasza woodworm (#2208) üzenetére


BTO
őstag

az 1m re kilógó cső nem kell hogy 3/4 vastagabb legyen ,guman sapit a tetejére

semmi sem tökéletes

(#2210) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Digitàlis kàbel tv-nél (pr telecom) okozhatja egyes csatornàknàl a kockàsodàst és egyes csatornàknàl a "csak adatok" feliratot fekete képen, hogy az oszlopról a bejövő kàbel a földön jön végig és most ugye hó alatt van? Màs csatorna (hd is) meg szép.
Net megy szépen, 5-ös ping, sebesség maxon.

[ Szerkesztve ]

(#2211) bambano válasza dugynok (#2210) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a hideg okozhat ilyet. illetve az, hogy a hidegben rideggé váltak az eszközök és valami el is tört.

szerk: tegyük még hozzá, hogy a kábeltv-s jelátvitel nagyon frekvencia függő, ezért más eredményt láthatsz alsóbb, mint felsőbb frekvenciákon.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2212) dugynok válasza bambano (#2211) üzenetére


dugynok
senior tag

Oks, köszi. Törést kizàrnàm, a net teljes sàvszéllel megy alacsony pinggel. Mondjuk sokat nem értek hozzà, csak gondolom a net is megérezné, ha fizikai elvàltozàs lenne. 2-3 napja kezdte, pàr nap mulva melegebbet mondanak, talàn elolvad a kertbe a hó és rendbejön. Addig nem akarnàm bejelenteni. Sajna modem jelszintet nem tudok nézni, ki kell kérjel a jelszót a hgw-hez.

[ Szerkesztve ]

(#2213) dugynok válasza dugynok (#2212) üzenetére


dugynok
senior tag

Meglett a hiba forràsa. A tv usb (szervíz) csatolójàba dugott kis venti okozta a hibàt. Valamiért bezavarja a digitàlis tunert. Kihúzva minden jó.

(#2214) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Rossz helyre ment az eredeti kérdésem, ide lettem irányítva :)

Szóval ha adva van egy fali koax csatlakozó hely, azon nem talál a TV jelet, tudom-e mondjuk egy digitális multiméterrel ellenőrizni, hogy egyáltalán kap-e bármi jelet, feszültséget vagy mit tudom én mit?

(#2215) Gubek-Einste válasza #32577792 (#2214) üzenetére

Igen, műszerrel rámérhető, hogy van-e valami a másik végén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2216) #32577792 válasza Gubek-Einste (#2215) üzenetére


#32577792
törölt tag

Milyen műszerrel azt is elárulod? :)

(#2217) Gubek-Einste válasza #32577792 (#2216) üzenetére

Kezdetnek egy fázisceruzával nézd meg, hogy mutat-e valamit, majd próbáld meg végig nézni a kábelezést, hogy mi merre megy, hátha kiderül, hogy hol a hiba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2218) #32577792 válasza Gubek-Einste (#2217) üzenetére


#32577792
törölt tag

6 órám ment el rá :(
Oktatási intézmény, új. Rajzok nélkül.
Helyi szolgáltató behúzta a kábelt, elvitte velük az Elios nevezetű cég egyik cége, 50m-re arrébb. Ott összekötötték a saját kábelükkel, visszamentek oda, ahol beálltak, majd elvitték még 30m-re, ahol rátették egy erősítőre. Innen 3 helyre vezették, kettő egy emelettel fentebb. Az emeleten megtaláltam a kábelt, de nem találom hol jön fel az emeletre, van-e szakadás vagy profán dolog, egyáltalán összekötötték-e?
Szóval ezért próbálok onnan kiindulni, ahol a TV-t csatlakoztatjuk. :)
Kicsit macerás az ügy és hát a szolgáltató tárja a kezét, hogy ők szolgáltatnak, a kivitelező meg nem is válaszol.

Fázisceruza: ezt megnézem :R

[ Szerkesztve ]

(#2219) bambano válasza #32577792 (#2216) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmit nem fogsz tudni megmérni egy párezer forintos multiméterrel.
az első elosztónál a nagyfrekis kicsatoló agyonüti a mérési lehetőségeidet.

azt tudod csinálni, hogy veszel/kölcsönkérsz kábelkeresőt, és azzal megkeresed a kábel első szakaszát (mindegy, hogy a tv felől keresed vagy a másik vége felől), azzal nyomonköveted a kábelt az első splitterig. ott kiveszed a splittert, átrakod a kábelkereső jelforrását a következő szakaszra, és mész tovább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2220) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Komplett ház felújítás előtt állok és el szeretnék tüntetni minden vezetéket. 3 helyiségbe menne kábel tv és arra kérnék tanácsot, hogyan lehetne ezt a lehető legjobb minőség megőrzéssel megoldani? A legízlésesebb dolognak hasonló koax fali csatlakozót tartanék, de kérdés, hogy ennél mennyi lenne a jelveszteség? Milyen minőségű kábelt kellene behúzni a falakba, illetve kellhet-e valamilyen jelerősítő, ha igen, akkor milyet ajánlotok?
Előre is köszönöm a tanácsokat!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2221) Gubek-Einste válasza morfondőr (#2220) üzenetére

Kábel háromszorosan árnyékolt legyen minimum.
Fali aljzatból olyan kellene amelyik csak egy toldó, [link] és ilyen.
A szolgáltatók általában 3 tévé és modem részére elég jelet szoktak biztosítani így ha 4-5 helynél nem lesz több akkor nem valószínű, hogy kelleni fog erősítő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2222) morfondőr válasza Gubek-Einste (#2221) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi szépen!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2223) Raidon


Raidon
őstag

Sziasztok! Olyan gondom lenne ,hogy koltozes miatt sajnos meg kellett valnom a UPC-s elofizetesemtol....
Ahova koltoztem ott csak GreenCom internetszolgaltato elerheto. Ezzel ugy nem is lenne nagy baj azonban jatek kozben eleg sokszor beakad a kep. Korabban UPC-s nettel nem volt semmi gaz. Az 500-as volt a mostani Greencomos az olyan 200Mb/s koruli. Cisco epc3925-os modemet adtak. Es hat szerintem nem a gyari tapegyseget hozza. Nem tudom mit lehetne tenni kerlek segitsetek.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#2224) Cableguy


Cableguy
tag

-Gondolom az itt megszólalókat érdekli a KTV?
-:K
-Én egészen véletlenül pont ezt a témát dolgozom fel a youtube-on. Néha konyhanyelven, néha szakzsargonnal szinesítve a csak szakmai tartalmat. Ha van kedvetek kukkantsatok rá. Kérdezni a videók alatt lehet!

https://youtu.be/Gf5rOzMOXRM

(#2225) Cableguy válasza Cableguy (#2224) üzenetére


Cableguy
tag

(#2226) Gubek-Einste válasza Raidon (#2223) üzenetére

Pontosan mi is a gondod? Mit értesz megakadás alatt?
A tápegységgel mi a gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2227) bambano válasza Gubek-Einste (#2226) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

régészkedünk, régészkedünk? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2228) Cableguy


Cableguy
tag

A CISCO EPC 3925 ös modemnek van egy tipushibája. Ha jó még a füled könnyen megtalálhatod. Minden ilyen modem eljut 2-4 év alatt arra a szintre, hogy kb 15 KHz-en halkan mint egy szunyog a füled mellett sípol. És ilyenkor már nincs ethernet adatforgalom, csak wifi. Ezt egy újraindítás ideig óráig megoldja, de a modem ettől már cserés!
Elő is lehet idézni ezt az állapotot szándékosan is, 5-10 gyors újraindítással...

[ Szerkesztve ]

(#2229) Gubek-Einste válasza bambano (#2227) üzenetére

Csak pont egy év telt el így ez mentségemre szól?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2230) Gubek-Einste válasza Cableguy (#2228) üzenetére

Nálam már jóval régebben meg van, igaz az utóbbi több mint 5-6 évet csak mint modem szolgálta le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2231) Cableguy válasza Gubek-Einste (#2230) üzenetére


Cableguy
tag

Én inkább azt tudom elképzelni, hogy nem vadonat újat hanem már egy felújított, javított verziót kaptál. Gyári Cisco dobozban kaptad meg vagy újracsomagolt jelzés nélküli dobozt kaptál hozzá vagy semmilyet? Ez például nyomravezethet.
Én ezt nem máshol olvastam, hanem személyesen cseréltem le vagy 500 darabot emiatt a hiba miatt...

[ Szerkesztve ]

(#2232) Gubek-Einste válasza Cableguy (#2231) üzenetére

Szinte biztosan új volt mert akkortájt lett elérhető a UPC-nál a HGW-k így felújított típust nem valószínű, hogy adtak már ki. Tápot már kellett cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2233) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ha a digi megszüntetné az analóg és SD digitális TV-k továbbítását a kábelhálózatán akkor mennyi HD csatornára szabadulna fel hely?

(#2234) Cableguy


Cableguy
tag

Sziasztok!
Szépen gyarapodnak a szakmai tartalmak a kábeltévés technológiáról a YouTube csatornámon. Ha valakit érdekel keressen rá a neve monoszkóp.
Mert gondolom azért ebben a topikban lesznek páran :)
Egyébként reklámmentes nem ártok vele senkinek nem veszek el nézettséget senkitől hiánypótló csatorna...

(#2235) Cableguy válasza mzso (#2158) üzenetére


Cableguy
tag

Persze mert el akarják adni. 1-2 évet kibír aztán kuka. Elosztót toldót csak beltérbe!

(#2236) gregory91 válasza mzso (#2233) üzenetére


gregory91
senior tag

Elég sok HD-ra lenne rá lehetőség,persze ez csak technikailag,kérdés hogy jogi szempontokból(lásd műsor szolgáltatókkal kötött megállapodások tömbelege) megvalósítható-e.700 Mhz-ig több lehetőség van multiplexek beállítására.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#2237) Denny


Denny
csendes tag

Sziasztok!

Apósnál módosítani kell a koax hálózatot, a meglévőt szeretném megérteni.
Miért lehet szükség TAP-re, ha azt a szolgáltató a modem irányába, a rövidebb kábelezésű szakaszra kötötte?
Konkrétan utcáról bejön a koax, majd osztódik. TAP kimeneten megy az A szobába, ahol Splitter1 osztja modemnek, majd szűrőn át TV1-nek. OUT kimenetet Splitter2 követi, mely egyik kimenete szűrő után TV2 B szobában, másik kimenete szűrő után TV1 C szobában, ha TV1 átkerül A szobából C szobába. Azaz mindig van egy lezáratlan végpont, sőt jelenleg nincs TV1 sem.

Azért kérdezem, hogy ennek így mi értelme, mert a következők szerint kellene átalakítani a hálózatot:
Padlásra bejön a koax. Innen lehet osztani az emelet A, B, C szobájába (távolság kb azonos, legyen X1), illetve a földszint D és E szobáiba (padlás felől ezek is kb. azonos távok, legyen X2). X2 legfeljebb 2*X1 hosszú. A modemet az emeleti A szobában kell elhelyezni (ahogy most is van), meg kell maradjon az emeleti A, B, C szobai TV végpont és szükség lesz földszinti D, E TV végpontokra is (régi kábel megvan). A TV végpontok továbbra is opcionálisak lesznek, azaz határozatlan ideig csak TV2 lesz a B szobában, de a végpontokat ettől függetlenül ki kell építeni.

Első körben ezt csináltam, mert ehhez volt anyag a fiókban:
bejövő koaxot kettes Spliterrel osztottam, egyik ág ment az A szobába, másik pedig szűrőn keresztül hármas Splitterbe.
Az A szobában Splitter után modem kötve, ill. szűrőn keresztül TV végpont.
A hármas Splitter OUT1-e megy B szoba TV végpontra, OUT2 megy D szoba TV végpontra, OUT3 megy kettes Splitterre, mely oszt C és E szoba TV végpontokra. Csak TV2 van bekötve B szoba végpontra, többi lezáratlan. TV és net is hibátlannak tűnik.
Helyes ez a topológia vagy csak szerencsém van jelen helyzetben? Kipróbálni készülékek híján nem tudtam, hogy mi történik, ha a többi TV végponton is van TV.

(#2238) bambano válasza Denny (#2237) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a lakáskábelezést mindig úgy kell megcsinálni, hogy a legelső eszköz a bejövő kábelen egy kettes osztó vagy tap legyen, az egyik/tap lábára a modem, a másik lábára visszirányú szűrő és onnan osztani tovább a tv-knek.

tapet azért szoktak használni, mert az elvileg iránycsatolt, ezzel csökkenhet a modemet érő zavar.

annak érdekében, hogy a lakásból minél kevesebb zaj jusson vissza a hálózatra, a kábelezés minél nagyobb részét kell lezárni visszirányú szűrővel. egyébként a bejövő jelszint rendszerint két tv meghajtásához elég, több tévé esetén javasolt házerősítő beszerzése.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2239) Denny válasza bambano (#2238) üzenetére


Denny
csendes tag

Köszi. Akkor az A szobában lévő Splittert lecserélem TAP-esre.

(#2240) kabelmania27 válasza Denny (#2237) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Üres kimentek ne legyenek, csak annyi felé oszd el a tévés ágat ahány tévé is van.
Ha jól értem két helyen lesz tévé, így az első osztó hpf utáni ágát ha nem kell tovább osztani akkor mehet a tv2, felesleges csillapítással dvb-c vételi probléma lehet.
A szobában ha tap osztót teszel a splitter helyett, a modemet az out kimenetbe kösd, hogy a feltöltési értékek 50 alatt legyenek. Amennyiben megmarad az elso tap way osztó ennek out kimenetre kösd a modemes szobát, hogy a modemértékek rendben legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#2241) bambano válasza kabelmania27 (#2240) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a splitter helyett tap-et rak be, akkor a modemet a tap kimenetre KELL kötni. mivel a szabvány szerint a modem elvárt jelszintje 10 db-vel van a tv jelszintje alatt, és a tap 9db-t szokott csillapítani, ezért a modemet a tap-re kell kötni.

ha ilyen bekötés mellett nem jók a modem jelszintjei, akkor a hálózat rendes javítást igényel rendes szerelő által.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2242) kabelmania27 válasza bambano (#2241) üzenetére


kabelmania27
félisten

Értem.
Egyik technikus mondta, hogy ő modemet/boxot nem köt tapba, analóg tévé mehet mert az analóg adások a modem letöltési és dvb-c csatornáknál magasabb szinttel jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#2243) mzso


mzso
veterán

Helló!

Azt ki lehet kalkulálni/mérni, hogy az DVB-C-ben elérhető tartományból mennyi van kihasználva a szolgáltató által? Kíváncsi lennék, hogy mennyi szabadult fel a Digi-nél azzal, dobták a HD csatornák SD verzióit és a HD csatornákat leredukálták.
Arra méginkább kíváncsi lennék, hogy mi értelme ennek, de szerintem ezt ők sem tudják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.