Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) z67 válasza net91 (#63950) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen mindenki válaszát! Az is érdekelne, hogy a nagyrabecsült szolgáltató mennyire partner ebben? Jövő nyárig hűséges az eszköz.

(#63952) canniball válasza dombila (#63948) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk is (nagyrészt) jó az EPG; viszont valóban kell neki (jó)pár perc mire minden letöltődik.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63953) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
jelenleg csak az emeleten van internet viszont érdeklődnék hogy ha szólunk az upc-nek akkor azt meg tudják-e csinálni hogy lentre az egyik szobában a Koaxiális kábelre tegyenek egy modemet hogy itt is legyen internet ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#63954) Gyurka6 válasza Cry0 (#63953) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Koax + másik modem = másik előfizetés...
(Esetleg utp+AP saját kivitelezés)

Gyurka

(#63955) forten


forten
tag

Hello.

UPC-s vezetékes hálózattal nem igazán vagyok képben.
A kérdés:

-Létezik-e DVB-C tunerral rendelkező TV-n, nézhető UPC-s digitális adás, megfelelő paraméterek megadásával,vagy csak set top boxon keresztül van digitális szolgáltatás???

Köszi.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#63956) Cry0 válasza Gyurka6 (#63954) üzenetére


Cry0
őstag

értem akkor ez nem jó megoldás :(
hogy gondoltad ezt a utp+AP megoldást :F

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#63957) forten válasza Cry0 (#63956) üzenetére


forten
tag

Úgy értette,hogy a meglévő Cisco modemedből ,elvezetni egy UTP kábelt,a adott helyig,és ott rákötni például egy routert.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#63958) Gubek-Einste válasza forten (#63955) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet kérni kártyát ha nem akarod használni a box-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63959) forten válasza Gubek-Einste (#63958) üzenetére


forten
tag

Szia.

C+-s Cam modulra gondolsz?

Szerk.: Frekvencia tartományt,Qam,szimbólum sebességet kell állítani? Vagy bedugom a modult kártyástól,berögzíti a széria számot róla a szerelő ,és csak akkor indul el?

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#63960) pjen válasza Cry0 (#63956) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni azt hiszem power line néven két kis kütyüt amit bedugsz a konnektűrba bele az UtP kábelt,a párját egy szontel lejjebb és ott a net.Ha igaz a két konektornak egy küsmegszakítón kell lennl.

(#63961) pjen válasza forten (#63955) üzenetére


pjen
félisten

Kb 25 csatorna jön digitális, némelyik HD minőeégben szabadon.Nem kell semmi,bedugod a koaxot és be hangolod.

(#63962) Gubek-Einste válasza forten (#63959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, arra.

Érdemes még a kártya bedugása előtt behangolni a csatornákat, be fognak jönni de a legtöbb kódolt lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63963) Gubek-Einste válasza pjen (#63960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell feltétlenül azon lenniük de ajánlott.
A Powerline használhatósága erősen függ a kábelezés minőségén így sok esetben ezen bukik meg a dolog.
Manapság már csak HomePlug AV2-s típust érdemes használni, valamint olyat amelyik rendelkezik áram átengedéssel mert ezzel zavarszűrés is történik, illetve maga az adapter használata nem foglal le egy dugaljat. Amit nem szabad azaz, hogy hosszabbítóba/elosztóba legyen dugva az adapter.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63964) vlevi válasza forten (#63959) üzenetére


vlevi
nagyúr

UPC oldalán le van írva, de asszem 346MHz-t kell beállítani, 64qam, 9600k/S

(#63965) Gubek-Einste válasza vlevi (#63964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mediacard beüzemelési paraméterek

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63966) forten


forten
tag

Szóval a hármotok véleménye alapján,azt hámoztam ki,hogy cam modul csak a kódolt adóknak,kell.Digitális adás meg korlátozott ,nem a teljes csatornalista.
Akkor így nem sok értelme van...akkor egy box lesz.
Köszi az infókat! :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#63967) #73749248 válasza dombila (#63948) üzenetére


#73749248
törölt tag

Akkor a dobozuk hulladék?
Igazad lehet, a kártyás verziótól egyéb okok miatt szabadultam meg nagyon hamar, viszont úgy vettem észre, hogy a box távirányítóján megnyomva az OK-t, a feljövő infó mintha a CI kártyás tévékre küldött műsorújsággal egyezne meg. Az viszont nagyon hiányos.
Akkor mea culpa!

(#63968) woodworm válasza forten (#63966) üzenetére


woodworm
veterán

Nem képes tévéd CI+ modult fogadni?

(#63969) Gyurka6 válasza forten (#63966) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nem egészen jól hámoztad ki: ha már bent a kábel szabadon nézhető 1. analóg csatornák tizen v.mennyi, kb ugyanannyi digitális (annyi tv-re amennyire akarod/elég a jel), modem+ kártya 1. v.m. alapcsomag (sok, felét soha nem nézed) 2. klf. plusz előfizetések (hd csomag, hbo, stb), több tv-hez + pénz, nagyjából.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#63970) forten válasza woodworm (#63968) üzenetére


forten
tag

Szia.

Most elolvastam a upc-s linket,és újra értelmeztem.
Tehát,a cam modullal fogható,akár a teljes digitális műsorkiosztás.
Egyébként após tv-je,de van neki foglalat,csak most boxon nézték.Én meg 200km-rel arrébb lakók.Csak nem voltam tisztában,a upc-s hálózattal.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#63971) forten válasza Gyurka6 (#63969) üzenetére


forten
tag

Hello.

Igen,most már összeállt a kép,köszi.Csak x ingyenesen fogható,a többi meg a cam modullal van korlátozva, előfizetéstől függően.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#63972) Monyos


Monyos
aktív tag

Sziasztok!

Pár hónappal ezelőtt, UPC-től felhívott egy kedves hölgy, hogy a mi körzetünk számára egy egyedülálló ajánlatot szeretne bemutatni.
Akkor volt ~50 Mbit/s internetünk kb. 4000 forintért, az új ajánlat pedig, hogyha most növeljük a sebességet 120 Mbit/s-ra, akkor kedvezményesen 5500 forintra fog csak növekedni a számla összege. Gondoltuk az az 1500 belefér, elfogadtuk az ajánlatot. (Akkor még szó sem volt a mostani Connect Box-ról)
Erre most olvasom a híreket, hogy mindenkinek egységesen 120 Mbit/s-ra növelték a sebességet áremelés nélkül, ráadásul, ha most kötünk szerződést már az új "Connect Box Wifi routert" adják mellé.
A 120-as net ára pedig már csak 3990 Ft/hó... :(((

Az egyértelmű, hogy csőbehúztak ezzel, de szerintetek reklamálhatok, ha az árért nem is, de legalább egy Connect Box-ot kapjak, ha már egy ilyen kedves húzással elintézték, hogy többet kelljen fizetnem? :U

(#63973) kabelmania27 válasza Monyos (#63972) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Most milyen modem van nálad?
Szerintem nem érdemes kicserélni a modemet, max ha 500-as csomagot kérsz és saját routert kötsz utána.

[ Szerkesztve ]

(#63974) Monyos válasza kabelmania27 (#63973) üzenetére


Monyos
aktív tag

Ubee EW3226 van most.
Ami nekem hiányzik, hogy párhuzamosan menjen a 2.4 GHz és az 5 Ghz.
Ha jól tudom a Connect Box-on ez már megy.

[ Szerkesztve ]

(#63975) Gubek-Einste válasza Monyos (#63974) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A CB már szimultán dual band de jobb megoldás lenne egy saját router használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63976) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg Horizon HD Mediabox -ot használok.
Gondolkodok, hogy UPC Mediacard -ra váltsak.
Nekem nem kellenek az adás megállítása vagy felvétele plusz opciók, amit a Mediabox ad.
Ami, fontos az a HD adók megtartása.

Több helyen hallottam, hogy a Mediacard -dal csak gondok vannak, viszont azt is hallottam, hogy jobb az adás minősége mint a Mediabox -nál. Azt sem nevezném hátránynak, hogy a TV -n a WebOS gyorsabb mint a Mediabox rendszere (értem itt pl.: a EPG).

A TV egy LG 55UJ635V ezzel lenne használva.

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e leváltani a Horizon HD Mediabox -t UPC Mediacard -ra.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#63977) canniball válasza Ra's al Ghul (#63976) üzenetére


canniball
nagyúr

"Több helyen hallottam, hogy a Mediacard -dal csak gondok vannak..."
Mióta megjelent azóta használom "gondok" nélkül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63978) Floyd80


Floyd80
addikt

Héten kaptam meg ezt a Connect Boxot, a design tényleg jól sikerült szerintem, de routernek inkább visszarakom az eddigi WDR4300-at még ha az nem is a/c-s. A CB jelerőssége rendben van mindenhol a lakásban, de laptopra kb. fele annyi sebességet küld még fél méterre is tőle. 50-60 Mbps a max, a TP-Link hozza 120 körül. A külső antenna számítana ennyit?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#63979) Gubek-Einste válasza Floyd80 (#63978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem elképzelhetetlen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63980) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv

Hamarosan új lakásba költözök, ahol UPC lesz a szolgáltató.(új bekötés lesz, ha ez számít)
Lesz két db LCD tv, viszont az egyik csak MPEG-2 tuneres, a másik meg egy kicsi hálószobába való, ez MPEG4 tuneres, azt hiszem (CI+) -os.

Egyelőre nem kívánom cserélni őket, és set-top box-ot sem szeretnék. Lehet olyat, hogy sima analóg kábeltv-re fizetek csak elő, vagy hogy működik ez?
A képminőségen, meg EPG-n kívül van még hátránya, esetleg kevesebb csatorna jön?

(#63981) fokukac válasza Floyd80 (#63978) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem inkább a használt csatornák akadhatnak össze a szomszédéval...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#63982) kabelmania27 válasza Red_Bull (#63980) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, elő lehet fizetni analóg bronze csomagra amivel tudsz nézni kb 26 kódolatlan dvb-c csatornát is.
Van olyan tipus amelyen elviselhető az analóg adás 70cm-ig.
Csak tv-re szeretnél előfizetni vagy internetre is?

[ Szerkesztve ]

(#63983) Red_Bull válasza kabelmania27 (#63982) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Kösz a választ, amúgy igen, net is lesz mellé. Egyébként ha mondjuk digitálisra fizetnék elő, amellé nem járnak ugyanazok a csatornák analógban?

(#63984) kabelmania27 válasza Red_Bull (#63983) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt is csinálhatod, hogy digital bronze csomagot kérsz egy kártyával az mehet az mpeg4-es tévébe a másikon pedig láthatod az analógot. Mivel lesz net a bejövő kábelre kerül egy hármas osztó alacsony csillapítású kimenet megy modemre a két -7,5ös kimenet megy a két tévébe. Rendeld meg az első happy home csomagot 120-as nettel és digital bronze tévével.

(#63985) Sanya válasza kabelmania27 (#63984) üzenetére


Sanya
nagyúr

Csak amikor rendeled, ne dönts azonnal, hanem húzd a szádat egy kicsit, hogy a T-mobile jobb ajánlatot adott !g-s otthoni modemmel. Hátha tudsz alkudni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#63986) Red_Bull válasza Sanya (#63985) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

rendben, köszönöm a válaszokat :R

(#63987) kabelmania27 válasza Red_Bull (#63986) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha 1221-en vagy irodában rendelik hamar bekötik ha van szabad időpont.

Sanya: Köszi a kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

(#63988) #73749248


#73749248
törölt tag

Napok óta hívogatnak minket olyan számokról (+36-1-xxx-xxxx), amit visszahívva a UPC automata jelentkezik.
A szépséghiba, hogy felvétel után pár másodperccel bontja a hívó a vonalat.

Mostanában más is tapasztalt hasonlót? (xxx nem adatvédelmi céllal, csak nincs kéznél a telefon, amin hívtak)
Neten olvastam olyat is, hogy UPC, olyat is, hogy csalók, a hirado.hu-n meg, hogy valami technikai hiba. Utóbbi még januárból származik.

(#63989) F-ECT$ válasza #73749248 (#63988) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálam is volt ilyen, szar a upc tárcsázója.

Dive ever, work never.

(#63990) vg válasza F-ECT$ (#63989) üzenetére


vg
addikt

Nem hinném, hogy a "tárcsázó" szar, bármit is jelentsen ez... :DDD Valószinű, hogy inkább előszőr egy automata felhívja az előfizetéshez társított számot, az ha kicsöng és felveszik, akkor egyből bontja a vonalat, így érzékelvén, hogy a szám él és felveszik. Utána, pár nap/hét hív a rendes ügyinzéző. Tegyük hozzá, hogy szerintem.

(#63991) #73749248 válasza vg (#63990) üzenetére


#73749248
törölt tag

Erre tippelek én is. Csak minket már nem tud hívni az ügyintéző. :DD

(#63992) F-ECT$ válasza vg (#63990) üzenetére


F-ECT$
titán

Telkó cégnél dolgozok, továbbra is a tárcsázóra tippelek ;)

Dive ever, work never.

(#63993) Storms


Storms
őstag

Üdv!
Már csak Connect Box-ot ad a UPC a nethez vagy lehet még kérni Ubee-t is? Illetve ha gond van egy régi Technicolor vagy Ubee routerrel akkor azt még Ubee-ra cserélik vagy már a Connect Box-ra?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#63994) kabelmania27 válasza Storms (#63993) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Új előfizetéshez már csak ezt a tipust adják talán üzleti csomaghoz hitront.
Probléma esetén cserélhetik 500alatti csomagnál ubee-re vagy tc-re ha van a technikusnál ilyen tipus.

(#63995) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!

A minap észrevettem, hogy a UPC szépen átrakott IPv6-ra.
Csak annyi tűnt fel, hogy semmit nem érek el, ami otthon van!
:DDD
Kedves gesztus, legalább megkérdezhették volna vagy értesíthettek volna valamilyen formában!
Pár oldal valóban az IPv6-os címet írja ki, de valamelyik meg 172.16.x.x NAT-olt IP-t, amivel nem sokra megyek!
Remélem visszakérhetem a publikus IPv4-et, mert ez kicsit sem szimpi!
:N

(#63996) kabelmania27 válasza dzoli87 (#63995) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
My UPC oldalon és a 1221-es számon csak internethiba menüpontban visszakérheted az ipv4-et.

(#63997) dzoli87 válasza kabelmania27 (#63996) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Rendben, így fogok tenni!
Köszi!

(#63998) powers


powers
tag

Sziasztok,újpesten délután óta csak nálam nincs RTL HD adó? a többi megy,ennél azt írja hogy nincs jel.cisco box

(#63999) kali válasza powers (#63998) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Szintén Újpest, nálunk rendben van az a csatorna is. (Horizon HD Mediabox)

(#64000) Miska0330


Miska0330
tag

Tiszaalpáron is elindultak. :)

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.