Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) Shingen válasza ztsoft (#63699) üzenetére


Shingen
addikt

Nekem ez kínai, mit akartál ezzel mondani?

風林火山

(#63702) kabelmania27 válasza Shingen (#63697) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Mivel 12Mbites csomagról írsz esélyes hogy 29-es körzet ADSL-ről van szó, nem a modem miatt nincs nagyobb csomag hanem a központtól (DSLAM) való távolság miatt.

(#63703) LouiS22 válasza Shingen (#63697) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Kérdés, hogy mit és honnan töltesz le, mekkora az a valami - sok minden befolyásolhatja. A legjobb, ha mérsz egy speedtestet (az sem 100%, de legalább közelítőleg látni fogod, hogy rendben vannak-e a dolgok).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63704) Shingen válasza kabelmania27 (#63702) üzenetére


Shingen
addikt

Igen a 29 körzetről van szó.

Akkor ehhez a nethez ez a reális sebesség?

風林火山

(#63705) ztsoft válasza Shingen (#63701) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak azt, hogy hibás a számításod. De (#63700) Intruder2k5 jobbat talált erre.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63706) Shingen válasza LouiS22 (#63703) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, lemértem és igen a garantált 4 Mbit/s jön vagyis 4.5 Mbit/s mért a teszt

風林火山

(#63707) Shingen válasza Intruder2k5 (#63700) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi neked is akkor a garantált min jön csak nekem.

(#63705) ztsoft Igen látom már a számítást. :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#63708) Intruder2k5 válasza Shingen (#63707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint sajnos igen, de most van folyamatban a 29-es körzetben az ADSL rendszer cseréje ED3-ra, remélhetőleg akkor felétek is hamarosan leváltják, és akkor elérhetők lesznek a FiberPower csomagok. Bővebbet a 29-es körzet topikjában tudnak erről mondani.

[ Szerkesztve ]

(#63709) kabelmania27 válasza Shingen (#63704) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézz speedtest.net mérést ha akad a netkapcsolat jelentsd be ha nem tudják biztosítani a 12Mbitet lehet visszatesznek kisebb csomagba, aggodalomra viszont nincs ok mert hamarosan kiépítik az optikát és elő tudsz fizetni kábelnetes csomagra.

[ Szerkesztve ]

(#63710) Shingen válasza Intruder2k5 (#63708) üzenetére


Shingen
addikt

Igen említették kiépítve lesz de az még egy év mire ide ér............. :O

Addig ez a leggyorsabb net.
Szégyen amúgy............... :(((

風林火山

(#63711) erahurka válasza kabelmania27 (#63709) üzenetére


erahurka
félisten

Hamarosan kiépítik az optikát? T-Home már vagy két éve optikai kábelt húz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63712) kabelmania27 válasza erahurka (#63711) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

29-es körzetben RFoG optika kerül kiépítésre (optika végére került egy mini node ezután koax kábel megy a modem tv/boxba) így ugyanazokat a csomagokra tudnak előfizetni mint a normál területeken.

[ Szerkesztve ]

(#63713) erahurka válasza kabelmania27 (#63712) üzenetére


erahurka
félisten

Aha! Azt hittem már komolyabb hálózatfejlesztés történik.

(#63714) woodworm válasza ztsoft (#63705) üzenetére


woodworm
veterán

Csak annyi a hibája, hogy a szolgáltató Mbitet ad meg, a letöltőprogram pedig kByte-ban jelezte ki a sebességet. A számítása egyébként helyes, ugyanúgy decimális váltást használnak, mint a lemezgyártók.

(#63715) Shingen válasza kabelmania27 (#63709) üzenetére


Shingen
addikt

Mértem egyet 4.7 M/bit/s jött, lehet érdemes egy telot megengedni de szerintem elhajtanak búsba.
Mivel a 12 Mbit/s csomagba a garantált minimum a 4 Mbit/s. így szerintem nem érdekli őket azt mondják a min megvan aztán csókolom.

風林火山

(#63716) Shingen válasza kabelmania27 (#63712) üzenetére


Shingen
addikt

Ha ez így lesz elég nagy szégyen, minden így marad...........
Ez a net is vicc ez 12 Mbit/s és ez a leggyorsabb náluk. :o

風林火山

(#63717) kabelmania27 válasza Shingen (#63715) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et és nyomd meg az internethiba menüpontot, lehet rossz érpáron vagy.

erahurka: Több mint 10 éve az a probléma 29-es előfizetők részéről, hogy nincs kábelnet, most lesz és ugyanazok a csomagokra lehet előfizetni 120 240 500Mbit mint a HFC koaxos területeken szvsz még mindig jobb mint ADSL-en netezni.

[ Szerkesztve ]

(#63718) erahurka válasza kabelmania27 (#63717) üzenetére


erahurka
félisten

Úr isten én azt hittem már sehol sincs ADSL! :Y Hát akkor már itt volt az ideje.

(#63719) Shingen válasza erahurka (#63718) üzenetére


Shingen
addikt

Ez már a világ vége.................. :(((

風林火山

(#63720) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam fentebb, hogy másnak is van az a jelenség, hogy szakadozik az internet, meg jóval lassabb mint kellene lennie!

Ugyan ez nálam is a gond az 500 net, 3 éve húzták be vatta új kábelek, csatlakozók stb, minden prima volt de az elmúlt napokban ugyan ilyen jelenség tapasztalható, szakadozás, ha eilnditok egy online játékot, már az is laggol, pingel, egyből eldobja a skypeot meg a teamspeaket, és gyakorlatilag olyan mintha elmenne a net, pedig a win szerint van hálózat és internet is, néhány perc múlva tér magához! Ez a csodálatos connect box is jelzi hogy valami nincs rendben, futtatok rajta egy diagnosztikát, akkor irja hogy a vezetékes kapcsolattal valami gond lehet, a csavar az egészben csak annyi amikor a vezetékesen produkálja ezt a hibát, hogy elmegy a net, a wifi is lehal! Kétszer beszéltem az angyali hangú hibabejelentős hölggyel aki közölte, hogy hát ő látja hogy online a készülék és akkor semmi gond nem lehet, inditsam újra, valamint azt is mondta hogy látta hogy ma a küldő hálózatukon volt valami zavar, de helyreállt a probléma és minden rendben! Persze ez nem igaz!

Szerintetek mint kellene tennem? Hivogatni őket amig ki nem küldenek egy technikust, hátha ő tud többet is tenni az újrainditáson, és a végtelen győzködésen kivül hogy minden rendben van és ennek igy kell működni!

Érdekes még hogy folyamatosan mérem a speedtesten a netet, amikor jó, meg akkor is amikor kevésbe van elemében, egészen addig amig le nem hal! És érdekes mert délelőtt siman megvan az 500 Mbps letöltés a fel 22 a szokásos, de este már csak ilyen 120 körül van, amikor meg halni készül akkor 40. Ezt is közöltem a hölggyel, hogy asszonyom látom hogy gondok vannak, ő erre mondta hogy hát ő nem lát olyan értéket ami 100 Mbps-nél kevesebb lenne, és annyi van garantálva, és amúgy is minden szép és rendben van! Már vártam hogy feltegye a kérdést, hogy minek hivogatom őket :)

Minden kábel, csatlakozó rendben, a connect boxot kb 3 hónapja cserélték ki mert elszálltak az előzőn a portok...

Előre is köszi a választ!

tisztelettel faranus :R

(#63721) kabelmania27 válasza faranus (#63720) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Kapcsoltasd ki a wi-freet, próbáld meg modem üzemmódban.
Nézd meg a modem oldalán haladó beállítások/hálózat állapota után letöltés és feltöltés füleken az értékek.
1221-en internethiba menüpontba kérj technikust, hármas osztót cserélni kellene olyanra amelyiknek az egyik kimenete kevesebbet csillapít.

[ Szerkesztve ]

(#63722) faranus válasza kabelmania27 (#63721) üzenetére


faranus
aktív tag

a wi-free már két éve ki van kapcsolva, mert mondtam hogy nekem nem kell, de néha valami roppant fura oknál fogva látom az itthonit hogy aktiv wi-free hálózat van, már szóltam is többszöt, hogy ezt meg mi, közölték, hogy nem kell izgulni, az nem befolyásolja az én jelszintemet stb... és ne is foglalkozzak vele

tisztelettel faranus :R

(#63723) kabelmania27 válasza faranus (#63722) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha visszakapcsolódik akkor megint ki kell kapcsoltatni aztán akkor egy ideig nem lesz.

(#63724) faranus válasza kabelmania27 (#63723) üzenetére


faranus
aktív tag

átrakta magát modem módba, máris kedvezőbb értékeket mérek, hátha igy jó lesz!

Azt lehet tudni, hogy igy hogyan tudom elérni a modem beállitásit? Mert az eddig megszokott 192.168.0.1 ip-n nincs! :D

tisztelettel faranus :R

(#63725) kabelmania27 válasza faranus (#63724) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen mindkét módban elérhető ez a modem.

(#63726) faranus válasza kabelmania27 (#63725) üzenetére


faranus
aktív tag

Óh igen köszönöm!

Hát most meglátjuk akkor megjavult e vagy sem :D

Köszi a segitséget

tisztelettel faranus :R

(#63727) hardverlog válasza woodworm (#63694) üzenetére


hardverlog
aktív tag

az érintett tv-k egy Samsung C8000 és egy C9000...2010-es csúcsmodellek voltak...

(#63728) woodworm válasza hardverlog (#63727) üzenetére


woodworm
veterán

A leírások szerint a c9000-esen van CI+. A fénykép alapján nem csak magát a kártyát fogadja, azok a nyílások sokkal vékonyabbak. Biztos nem megy bele a modul?

(#63729) ztsoft válasza woodworm (#63714) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm a kiigazítást. Ezt viszont én nem tudtam.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63730) hardverlog válasza woodworm (#63728) üzenetére


hardverlog
aktív tag

De, nagy eséllyel belemegy....külföldről lenne a tv. így lehet belevágok, köszi!

(#63731) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy az rtl hd másoknál is beakad esti órákban?

Voltak kint a upc től találtak hibát kijavították, elvileg de az rtl be be akadozik esténként.

Köszönöm a válaszokat.

(#63732) hardverlog válasza MeroM (#63731) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Nálunk toronymagasan az Rtl Klub HD képe a legjobb az összes HD adó közül...esetleg az Eurosport ami még vetekszik vele....
Kiemelten szép a kép, ha egy X Faktor vagy hasonló élő műsor megy...

(#63733) djstavross


djstavross
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

UPC TC7200U wifis routerünk van. Gyakran előfordul, hogy az eszközök eldobálják a netet, és belassul az egész. Mértem netsebességet wifin és 30Mb/s-nál magasabb értéket nem volt hajlandó mutatni. Viszont ha kábellel csatlakoztatom a gépet akkor 120MB/s körüli értékeket mutat stabilan.

A beállításokban próbáltam engedélyezni az 5Ghz-s kapcsolatot, de azt nem látja a laptop!

Ilyenkor mit lehet tenni, hogy wifin is legalább 100Mb/s sebességet érjünk el?

Előre is köszi!

(#63734) Watercolour válasza djstavross (#63733) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Az, hogy kábelen jó a sávszélesség, azt mutatja, hogy az internetkapcsolattal nincsen probléma.

Támogatja a laptopod az 5Ghz-es wifit?
Ha nem, igazából nem tudsz mit csinálni. Manapság a 2.4-es sávon még a puszta közepén is akkora az interferencia, hogy közel használhatatlan.
Amit tudsz csinálni az a kábelezés, vagy a laptopban kicserélni a wifit olyanra, ami támogatja az 5Ghz-es sávot (802.11ac), esetleg egy ilyet támogató USB-s wifi sticket használni.

Emellett megpróbálhatsz egy combosabb wifivel rendelkező saját routert is, de véleményem szerint csak vergődés lesz. Én már régen lemondtam a 2.4-es wifiről, még kevésbé sűrűn lakott területen is közel használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#63735) djstavross válasza Watercolour (#63734) üzenetére


djstavross
tag

Szia!

Köszönöm a választ! Az a vicc, hogy 2 ASUS noti is van 1 és 2 éves. Egyik sem látja az 5Ghz-t. Az telefon viszont igen! A másik érdekesség, hogy Munkahelyen T-s net van és ott az 5Ghz-s hálózatot tudom használni a notiról is!

Mindamellett most nézem a router beállításaiban, hogy 802.11n szabványnak megfelelő üzemmódnál Greenfiel (802.11n) van beállítva!

[ Szerkesztve ]

(#63736) viktorhu válasza djstavross (#63735) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekünk ilyen van otthon kettő a régebbi laptopokhoz, ez viszi a 250-es netünket szépen.

[ Szerkesztve ]

(#63737) djstavross válasza viktorhu (#63736) üzenetére


djstavross
tag

Köszönöm a tippet!

Egyelőre nem tervezem, hogy beruházok ilyenbe! Mivel hihetetlennek tartom, hogy 1 és 2 éves laptopba olyan "rossz" lenne a wifi adapter, hogy nem bír el a nettel! Elvileg ilyen van benne: Wireless 802.11b/g/n

[ Szerkesztve ]

(#63738) sub71


sub71
aktív tag

Már 20 éve UPC van, nem akarom bántani őket mert alapjáraton elégedett vagyok velük. De most beleütköztem 2 érthetetlen problémába!

1,: Olyan csomagom volt, amiben 30Mb/s internet volt. Külön kb 1500 Ft ért vettem hozzá +90Mb/s .Most hogy mindenkinek 120Mb/s jár felhívtam őket hogy lemondom, mert akkor is maradni fog a 120Mb/s. Erre közölte az ügyintéző hogy ez nem így működik, ha lemondom a plusz előfizetést akkor visszaraknak 30Mb/s sebességre. erre kérdeztem hogy akkor én leszek az ország egyetlen UPC előfizetője akinél csak harmincas net van??? erre ő: VALÓSZÍNŰ :Y :W :F

2,: csomagot váltottam. most 500Mb/s van kihívtam a szerelőt, mert max 80Mb/s amit mértem egy héten keresztül!!! Szerelő megáll a ház előtt, internet abban a pillanatban 355Mb/s!!! fél órát bütykölte a rendszert közben 5 sebességteszt, mind állat gyors!!! 5x elnézést kértem, amiért iderángattam. Szerelő elmegy, modem 1 perc múlva újraindult!!! Azóta újra csak 31 és 85 Mb/s között van a net!!!!
Nem hiszek az összeesküvés elméletekben, de nekem ez durva nagyon...

https://upchungary.speedtestcustom.com/result/7bca9990-cb8a-11e7-8a99-e9f75d21d3ea

[ Szerkesztve ]

(#63739) viktorhu válasza djstavross (#63737) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem rossz, csak nem kompatibilis az AC szabvánnyal. Sajnos ez van, van ahol még használható a 2.4GHz, van ahol meg kuka, mert annyira bezavarnak a szomszédok. Megpróbálhatod még a wifi analyzer appot, hogy melyik sáv szabadabb, az segíthet még.

(#63740) hardverlog válasza sub71 (#63738) üzenetére


hardverlog
aktív tag

röhejes dolog, de központból simán tudják szabályozni a dolgokat sajnos....szánalom a UPC-re nézve, hogy amíg a szerelő kint van felnyomja a netsebességet, utána meg visszavesszi

(#63741) djstavross válasza viktorhu (#63739) üzenetére


djstavross
tag

Letöltöttem, de most nem tudom, hogy mit kellene csinálnom!

(#63742) viktorhu válasza djstavross (#63741) üzenetére


viktorhu
veterán

Nézd meg a channel graph képernyőt, hogy van-e szabad sáv.

(#63743) ztsoft válasza sub71 (#63738) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Én a helyedben panaszt tennék az oldalukon, ugyan azt leírnám, amit ide írtál, meg linkelném mellé azt a képet. Esetleg a kiesett időre még kötbér is kérhető.

Az újra indulásból arra következtetek, hogy a HGW egy másik konfig fájlt töltött le, ez lehet egy hiba is (nem az előfizetésedhez megfelelő beállítás van a rendszerben). Lehet a technikus észre vette, jelezte, de nem sikerül véglegesen módosítani (sajnos a hozzá nem értés nagyon meghatározó a UPC-nél, nem a technikusokra gondoltam).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63744) sub71 válasza ztsoft (#63743) üzenetére


sub71
aktív tag

Köszi! Most írtam nekik panaszlevelet, még bővebben leírtam nekik az esetet. Azt is beleírtam hogy lehetségesnek tartom az internet sebességét manipulálták arra az időre amíg a szerelő itt volt. bár ilyen dolgot azért nem tudok elképzelni róluk... Hétfőn jön újra a technikus kolléga :C :C kíváncsi vagyok mit mond, mikor elmesélem neki az esetet...
néztem a modem beállításait is ott az 500Mbit/s config szerepel. érdekes

[ Szerkesztve ]

(#63745) TeeJay válasza sub71 (#63744) üzenetére


TeeJay
félisten

ezért nem sokat ér ED3.0 hálózaton az 500-as net 15DS sáv mellett...
majd ha kidobnak pár analóg TV adást és a helyére is raknak még DS-t akkor 24-32 mellett talán használható is lesz... márpedig most hogy DIGI nevetséges áron ad FTTH-n kizárólag 1000-es csomagot
és szintén nevetséges áron FTTB-n 100-500-1000-es csomagot
valamint Telekom 100-250-1000-2000-es optikát így UPC-nek is valamit lépni kell ED3.1 meg még sehol

szerintem jövőre belőnek 24DS-t és elvileg a CB-ban 32/8-as modem van aztán azzal már lehet 800-1000megabitet is papíron adni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63746) kabelmania27 válasza sub71 (#63738) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

MeroM: Üdv! Hány % jelerősség és a jelminőség? Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító. Ha leírnád a modem értékeket kilehetne számolni, hogy kb milyen a bejövő jelerősség.

(#63747) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Kulonos problemank adodott itthon. Megprobalok mindent erthetoen leirni, kerem, akinek van tippje, az nyugodtan tamadjon le vele.

Fiber power 500as net van a lakasban, az esetek kb feleben ket laptoppal wifin hasznaljuk. Az en gepemen abszolute semmi problema.

Paromen viszont sajnos van. A diablo 3 c. jatekkal nem tud jatszani es a blizzard oldalara sem tud bejelentkezni. De! Kb par nappal ez elottig tokeletesen mukodott a jatek es a bejelentkezes is. Aztan egyszer csak nem. Valtozas nem volt a gepen. Minden mas hibatlanul mukodik nala is, streamel, jatszik, filmet nez, letolt stb. Ha telefonomrol megosztom a mobilnetet, akkor azzal tud jatszani is es belepni is, de az itthoni netunkon sem wifin, sem kabelen. Nalam ugyanez pedig tokeletesen mukodik.

Tehat nalam a gepen wifin es kabelen is hibatlan. A telefonjainkrol is be tudunk lepni az oldalra. Nala sem kabelen sem wifin nem jo a jatek es a bejelentkezes.(csak a login, ha nem akar belepni, akkor barmeddig olvasgathatja azt az oldalt es kattintgathat a linkekre, tokeletesen mukodik!) Ha kihagyjuk az itthoni netet es a mobilnetemre(vagy a sajatjara) kapcsolodik a laptojan wifivel, akkor is tokeletesen mukodik a jatek is es az az oldal is!
Na ez mi? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#63748) kabelmania27 válasza persil (#63747) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meg kellene nézni karbantartó programokkal pl wiseregistry cleaner, ccleaner, spybot 1.6.2

(#63749) persil válasza kabelmania27 (#63748) üzenetére


persil
nagyúr

Koszonom a gyors valaszod! A ccleanert ismerem, a tobbit csak hallasbol, de mire gondolsz, mit nezzek meg veluk?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#63750) kabelmania27 válasza persil (#63749) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. El kell indítani egy karbantartást, spybootnál frissítés után egy keresés aztán immunizálással megtalál dolgokat. Utóbbi régi program ettől független segíthet.
Mivel megmagyarázhatatlan jelenségről írtál meg kellene nézni a modem jelszint értékeket.
Nézd meg a modem oldalán elérhető-e a modem üzemmód, ha nem akkor 1221-es számon kérd vissza az ipv4-et. Összefoglalóba pár dolog levan írva ami esetleg segíthet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.