Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) persil válasza kabelmania27 (#63750) üzenetére


persil
nagyúr

Megnezem, koszonom a tanacsokat!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#63752) sub71 válasza kabelmania27 (#63746) üzenetére


sub71
aktív tag

igen, modemértékek rendben! azért érdekes az egész, mert a mellékelt képen is látszik, amint kilépett a technikus az ajtómon, meredeken zuhannak a megabitek 360-ról egészen 20-ig!!! ez lehet véletlen?

[ Szerkesztve ]

(#63753) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

UPC-s PlayIT-es, email-ben kapott hírlevélre lenne szükségem ma reggelre, aki rendelkezik vele kérem privátban keressen meg.

[ Szerkesztve ]

(#63754) Rage47 válasza blakey (#63481) üzenetére


Rage47
veterán

köszi, 40-en jobb lett, stabilabban hoz magasabb értékeket, bár 240-et még nem érte el.

(#63755) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A vásárolt TV készülékekre milyen feltételek vonatkoznak. Főleg garancia érdekelne, hogy van-e? Tehát mi történik, ha elromlik 1-2-3 év múlva? Megéri a szolgáltatónál venni, vagy esetleg máshol, ahol a plusz garancia plusz pénz és nagyjából így már egy árban vannak?

(#63756) LouiS22 válasza #54715584 (#63755) üzenetére


LouiS22
veterán

Csak tipp, de gyanítom, hogy az adott márka hazai garanciáját kapod - vagyis a feltételek megegyeznek. Azt tudnod kell, hogy a tévékre általában 24 hónap garancia vonatkozik, ezt adott márka saját hatáskörben meghosszabbíthatja. Léteznek forgalmazók, akik szintén saját hatáskörben úgy döntenek, hogy adnak neked plusz garanciát. Neked kell döntened, hogy mivel jársz jobban (vásárlás helyét tekintve).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63757) headhunter válasza TeeJay (#63745) üzenetére


headhunter
addikt

"...CB-ban 32/8-as modem van..."
------------------------------------------------------------

Ne keverjük a szezont a fazonnal!

Connect Box 24/8!!! [link]
Ez kellene az ED3.1-hez: [link], [link]

RF F-Type 75Ω female connector
4 x RJ-45 Ethernet port 10/100/1000Mbps
One USB 3.0 type A connector with host interface
2 x RJ-11 HD voice ports
2.4GHz 3×3 802.11n and 5GHz 4×4 802.11ac Wave 2

2.4GHz 802.11n/5GHz 802.11ac AC 2300
Supports 2.4GHz 3×3 802.11n and 5GHz 4×4 802.11ac Wave 2

Inherent 5GHz Smart Antenna Steering option provides better Wi-Fi signal coverage
Airtime Management improves QoS and QoE
ControlAIR supports multi-AP networks for whole home Wi-Fi coverage
In-chip 5GHz Spectrum Intelligence engine for spectrum scan. Non service affecting
Gateway features with RDK-M technology provides a common way to manage functions such as home networking interfaces, including Wi-Fi, device management, and diagnostics
Multiple provisioning methods (SNMP, Configuration File, Remote Web GUI access, TFTP, and TR-069/181) allow custom designed setups
DOCSIS3.1 and EuroDOCSIS 3.0 compliant
2×2 OFDM/OFDMA and 32×8 SCQAM channel bonding
2 ports VoIP, 4-port auto-sensing Gigabit Ethernet
Supports 2.4GHz 3×3 802.11n and 5GHz 4×4 802.11ac Wave 2
Supports IPv4 and IPv6
Full-spectrum capture tuner and switchable upstream/downstream diplexer
Easy Setup and installation

[ Szerkesztve ]

(#63758) kezo0


kezo0
addikt

Friss számlalevélen írják:
Dec. 5-től kivezetésre kerül a Disney Junior csatorna.
Jan. 1-től kivezetésre kerül a C8, Sundance TV, Sundance TV HD és SportM csatorna.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63759) LouiS22 válasza kezo0 (#63758) üzenetére


LouiS22
veterán

AMC-nél rosszul indul az év, mindegyik az ő csatornájuk. A SportM érthető, mert az megszűnik.

Nagyobb kérdés, hogy mi jön a helyére? És ugye ez -1 HD is...

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63760) kezo0 válasza LouiS22 (#63759) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, ráadásul egy elég minőségi, egyedi és színvonalas (bár épp ezért valószínűleg csekély nézettségű) HD csatorna. Én eléggé sajnálom. Mondjuk akkor legalább egy AMC HD jöhetne a helyére.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63761) csabi63 válasza kezo0 (#63760) üzenetére


csabi63
senior tag

Vagy a Viasat Epic Drama, ami december közepén ér el Kelet-Európába.

(#63762) Gubek-Einste válasza csabi63 (#63761) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg a Discovery még be nem került csatornái, illetve több csatorna HD verziója de lehetne még folytatni a sort.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63763) headhunter válasza kezo0 (#63760) üzenetére


headhunter
addikt

TLC HD
Investigation Discovery HD (ID Xtra)
Life TV HD
Viasat Explore HD
AMC HD
FOX HD
OzoneTV HD
CBS Reality HD
Comedy Central HD
Comedy Central Family HD...

[ Szerkesztve ]

(#63764) LouiS22 válasza headhunter (#63763) üzenetére


LouiS22
veterán

Ozoneból van egyáltalán hd? Azt tudom, hogy volt, de nem vagyok biztos abban, hogy most is van.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63765) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Connect box folyton eldobálja az eszközöket. 4-es jel erősség van az eszközön mégis sűrűn megszakad a net. Telefonom is néha ki írja, hogy újra csatlakozott, vagy épp átváltott mobilnetre.
Valami beállítás gond lehet, de már a tűzfalat kilőttem, a csatornákkal is játszottam, de hosszú távon semmi nem jött be.
Van valami tuti tippetek ennek az orvoslására?

(#63766) szabogabor10 válasza LouiS22 (#63764) üzenetére


szabogabor10
veterán

Van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#63767) kabelmania27 válasza v.attis (#63765) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a feltöltési értékek? Vezetékes kapcsolattal nézd meg stabil-e. Összefoglalóban linkelt programmal tudsz keresni szabad csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#63768) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Váltani szerettem volna, pontosabban szolgáltatást módosítani, de valahogy ez a UPC-vel nem jön össze. Gondoltam több éves hűség és jelenlegi hűség mellett is léteznek valamiféle egyedi csomagösszeállítások kedvezőbb díjért cserébe, amit igénybe vehet az ügyfél és módosíthatja a szolgáltatást a neki megfelelő módon.

És akkor az az ügyintéző válasza, hogy sajnos ilyen csomagunk nem létezik. Gondoltam magamban hát persze, a holnapon nem is létezik nyilván, de pont azért kértem visszahívást, hogy valami egyedi ajánlatot kapjak.

Ez tényleg így van?

A feltöltési sebesség miért nem nő valami elfogadható szintre? Mondjuk 50 megabittel már kibékülnék.

(#63769) viktorhu válasza cocka (#63768) üzenetére


viktorhu
veterán

Azt a feltöltést optikán tudnád megkapni, a UPC-nek nincs olyanja. Ill. a Digi ad még olyan optika mellett LAN kábelen is.

(#63770) cocka válasza viktorhu (#63769) üzenetére


cocka
veterán

Az érdekes, mert a kábelmodem névleges upstreamje a specifikációja szerint 120 megabit.

Tegyük fel, hogy ebből csak kb. 60 megabitre képes. Akkor is miért van 3-szoros különbség?

(#63771) Intruder2k5 válasza cocka (#63770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert a kábelnet osztott erőforrás, tehát azon a sebességen több előfizető osztozik. Hiába képes a kábelmodem ~100Mbps-re mondjuk 4 csatornán, ha az adott node területén összesen van 5 feltöltési csatorna, akkor az összesen ~125Mbps feltöltési sebességet jelent, az összes előfizetőre együtt. Na már most ilyen node kisebb falvakban például egy, legfeljebb kettő van, ergo az egész településnek kell beosztania azt a 125-250Mbps sebességet.

A 29-es körzetben, ahol minden házba behúzzák az optikát, és házon belül alakítják át koaxra, vagyis mindenki kap egy saját node-ot, ami csak őt szolgálja ki, ott lehetne 50-100Mbps feltöltési sebességet adni, de, hogy egységesek legyenek a csomagok, így ott sem adnak. Mondjuk ott eleve kár volt az optikát koaxra alakítani, ez csak feleslegesen lebutítja, és drágábbá is teszi a hálózatot, mind kiépítés, mind üzemeletetés szempontjából, de hát gondolom itt is az egységes portfólió volt a fő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#63772) cocka válasza Intruder2k5 (#63771) üzenetére


cocka
veterán

És az első kérdésemre esetleg tudjátok a választ?

(#63773) Gubek-Einste válasza cocka (#63772) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Terület és rámenősség kérdése, hogy ki milyen árat/csomagot tud magának kialkudni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63774) TeeJay válasza headhunter (#63757) üzenetére


TeeJay
félisten

jó akkor legyen 24/8-as
akkor is most mennyi DS-t használnak?
15-öt kb. felfelé meg 2-3-4-5max de abból 3-4-re csatlakozik a modem egyes területeken

simán tudnának akkor 24DS-t belőni és akkor normálisan menne az 500-as net

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63775) pjen válasza cocka (#63772) üzenetére


pjen
félisten

Amíg van hűséged lefelé nem nagyon tudsz módosítani,esetleg,ha kifizeted az adott kedvezményt.Ha lejár és van olcsóbb szolgáltató is,akkor van esély az alkura.

(#63776) mlinus


mlinus
őstag

5. kerület közepén 15 letöltési és 6 feltöltési csatorna van zárolva, és a legdruvább csúcsidőben is stabil 520/23mbit megy. (és csak az én épületemben van legalább 2 cég meg egy csomó fiatal aki upc-t használ)

nem kevés az a 15 letöltési frekvencia 500 mbithez, inkább az a baj hogy sok helyen a cmts nincs felszerelve elég letöltési csatornával hogy dinamikusan szétossza a modemek között.

biztos lesz sávszélbővítés a közeljövőben, nem hiszem hogy szó nélkül fogja hagyni a upc azt hogy elhúz a telekom meg a digi, majd akkor engednek extra csatornákat.

feltöltésbe is biztos lesz bővítés, a 23 mbit röhejesen kevés, biztonsági játékot játszik feltöltéssel a upc itthon, hiába ez a docsis gyenge pontja, tud azért ennél többet is. 30 mbit a minimum, de szerintem a 40 is simán mehetne ha mindenhol 6+ csatornát belőnek feltöltésre.

[ Szerkesztve ]

(#63777) v.attis válasza kabelmania27 (#63767) üzenetére


v.attis
őstag

Feltöltés jó, ping jó. A gépet rá kötve jó. Viszont a gépen kívül van még vagy 4 eszköz, olykor még több ami wifis, azokat meg kb 5 percenként ledobja néhány másodpercre. Csatornát is kerestem már és be is állítottam a leg szabadabbra, de ugyanaz. Itt vagy a router fw gáz, vagy az egész router.
Kérek kölcsön egy tp-linket és ha azzal jó, akkor vennem kell egyet... :(((

(#63778) kabelmania27 válasza v.attis (#63777) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Összefoglalóban linkelt programmal keress szabad csatornát, előfordul hogy egyes csatornák az adott eszközökön nem mennek stabilan.
Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód, ha nem akkor 1221-en kérd vissza az ipv4-et.
Ha nem használod a közösségi wi-freet szintén 1221-en kapcsoltasd ki.
Nézd meg az F csatlakozók nem lazultak-e ki osztónál modemnél toldásnál.

(#63752) sub71 : Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#63779) persil válasza kabelmania27 (#63778) üzenetére


persil
nagyúr

"Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód, ha nem akkor 1221-en kérd vissza az ipv4-et."

Ezt egyebkent pontosan hogy? Nalam az adminfeluleten konkretan meg csak hasonlo sincs. Akkor nalam ipv6 van? Ha felhivom a 1221-et, akkor hogyan tudom "visszakerni" a 4est?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#63780) kabelmania27 válasza persil (#63779) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem látod a modem üzemmódot akkor ipv6-ban vagy, 1221-et felhívod és megnyomod csak internethiba menüpontot és azt mondod, hogy nem elérhető a modem üzemmód és kéred vissza az ipv4-et, helpdesk ügyintéző vissza fogja állítani.

[ Szerkesztve ]

(#63781) persil válasza kabelmania27 (#63780) üzenetére


persil
nagyúr

Ertem, koszonom! :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#63782) persil válasza persil (#63781) üzenetére


persil
nagyúr

Lehúztam az inssider programot, de ebben abszolúte semmit nem tudok átállítani, így a szabadabb csatornára váltás sem megy :S Én vagyok barom(simán lehet, hálózatokhoz egyáltalán nem értek) vagy a fizetős verzióra van szükség?

Azt hiszem rájöttem, hogy én vagyok fogyatékos és nem is az inssider-ben kellene csatornát váltani :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#63783) ztsoft válasza persil (#63782) üzenetére


ztsoft
őstag

Valamiről lemaradtam? Mi az a inssider program? :F

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63784) sub71 válasza cocka (#63768) üzenetére


sub71
aktív tag

Szia! Én 2 hete váltottam csomagot. Igazából csak problémám volt a hozzáállásukkal. felhívtam az ügyintézőt, miután közöltem a problémám, azt mondta sajnos nem tud segíteni! Erre én letettem a telefont, kimérgelődtem magam és felhívtam újra őket hogy lemondjak egy hűségidőmentes szolgáltatást a csomagomból! Ez egy másik ügyintéző volt, egyből ajánlott egy másik konstrukciót :
5x gyorsabb net
HBO pak Helyett HBO MaxPak
Mindezt 3000 Ft-tal olcsóbban, mint az eddigi csomagom !!!! Utána felmentem a honlapjukra, ott nem találtam ilyen összeállítást ilyen kevés pénzért!

[ Szerkesztve ]

(#63785) Gubek-Einste válasza ztsoft (#63783) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az inSSIDer egy olyan program amellyel meg lehet nézni a vétel körzetben a wifi hálózatokat, hogy melyik csatornán és mekkora térerővel vehetőek. Ezáltal tudod a saját eszközeidet beállítani optimálisabban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63786) cocka válasza sub71 (#63784) üzenetére


cocka
veterán

Hát semmi probléma van digi, szóval lehet hogy a hűség végén digi lesz belőle.

Egyébként meg szánalmas, hogy így alkudozni kell meg területenként változik, hogy kinek mi JÁR.

5x gyorsabb net
HBO pak Helyett HBO MaxPak

Ehhez volt telefon is? Vagy direkt azért volt hűségidő nélkül a net meg a tévé, hogy ne kelljen telefonra is fizetni?

Mellesleg azt se tudom, hogy a UPC-nél lehet-e csak 1 vagy 2 szolgáltatásra hűséget vállalni.

(#63787) canniball válasza cocka (#63786) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha csak egy szolgáltatást veszel igénybe akkor lehet arra az egyre hűséget kötni. Ha csomagod van és annak egyik elemére szeretnél hűséget akkor annak nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63788) cocka válasza canniball (#63787) üzenetére


cocka
veterán

Akkor leírom, hátha tanulságos.

Digital Gold HD, 120/10 és Nonstop L helyett akartam Digital Bronze HD, 240/20 és Nonstop L-re árajánlatot. Aszongya ilyen opciót nem lehet, meg hogy a 240/20-at csak Goldhoz lehet. LOL

Érdekes kettős mérce, korábban meg Digital Bronze HD volt, ahhoz meg lehetett váltani Nonstop M-ről Nonstop L-re? De érdekes, ráadásul a tévé másik ágon jön be, szóval nem értem minek kéne nekem Digital Gold a (amúgy a Bronze is bőven elég lenne) 240/20-as nethez.

Gondolom az általam vázolt opcióknak semmiféle technikai akadálya nem lenne, ez pusztán üzletpolitikai kérdés náluk.

(#63789) sub71 válasza cocka (#63786) üzenetére


sub71
aktív tag

Didital Gold 101 csat+33HD
30Mbit/s net
Telefon
Filmbox csomag
HBO pak
, még van benne valami, arranem emlékszem. plusz vettem hozzá 1450Ft -ért 90Mbit/s tehát összesen 120Mbit/s volt
ezért fizettem 12300 Ft ami szerintem bazi sok!
Most:
500 Mbit/s
Didital Gold 101 csat+33HD
Telefon
Filmbox csomag
HBO MaxPak
+ még valami, amit nem tudok fejből 9300 Ft

[ Szerkesztve ]

(#63790) #54715584 válasza sub71 (#63789) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem ugyanez és 12400. :Y

(#63791) cocka válasza sub71 (#63789) üzenetére


cocka
veterán

Telefon melyik csomag?

Nekem meg kb. nonstop 2 év hűséggel:

VOLT:

TV: Digital Bronze HD
Net: 120/10
Telefon: Nonstop M

ár: 9190 Ft

LETT:
TV: Digital Gold HD (extra csomagok nincsenek hozzá, még ez is sok)
Net: 120/10
Telefon: Nonstop L

ár: 9890 Ft

Szeretnék:
TV: Digital Bronze HD
Net: 240/20
Telefon: Nonstop L

És erre nem voltak képesek árajánlatot adni, közölték hogy nem lehet.

Magyarul 3000-ért kaptál egy 4-szeres emelést, a telefont még nem írtad meg. De ha az is módosult mondjuk nagyobb csomagra, akkor kifejezetten jól jártál a 3k-s kedvezménnyel. És gondolom az újon is van hűség ugye?

És az esetleg megírnád (vagy ha nem itt akkor privátban), hogy myupcben a szolgáltatásonkénti egyedi árak mennyik? Azaz a végösszegből mennyi külön a tv, a net meg a telefon?

(#63792) sub71 válasza #54715584 (#63790) üzenetére


sub71
aktív tag

Én telefonon intéztem a csomagmódosítást. Kinyomtattam az ajánlatot azt odaadtam a bátyámnak, mert neki is megtetszett. Ő bement vele a helyi UPC irodába. Az Ügyintéző is azt mondta, hogy ilyet ő nem tud adni...

cocka : a telefont nem tudom, mert nem használom, 1 év hűség, de mivel az előző csomag meg 2 év hűséggel volt és abból még volt hátra, csak +3 hónapot jelent a valóságban az előzőhöz képest...

[ Szerkesztve ]

(#63793) cocka válasza sub71 (#63792) üzenetére


cocka
veterán

Honnan nyomtattad ki? Elküldték írásban a beszélgetés után?

(#63794) sub71 válasza cocka (#63793) üzenetére


sub71
aktív tag

Persze, emailben elküldték az előfizetői szerződést

küldtem privát üzenetet,,,
"Magyarul 3000-ért kaptál egy 4-szeres emelést"

NEM!!! 3000 FT-tal kevesebbet fizetek!!!

[ Szerkesztve ]

(#63795) cocka válasza sub71 (#63794) üzenetére


cocka
veterán

bocs -3000-ret akartam írni. :D

(#63796) ztsoft válasza Gubek-Einste (#63785) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm. Most már világos. Azt hittem, hogy a UPC adott ki egy programot (bekevert a csatorna állítás, én a TV csatornára gondoltam). :R Lehet az olvasással is figyelmetlen voltam.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63797) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Ezek normális értékek?

Az elmúlt 1 hónapban többször is belefutottunk haldokló net-be.

(#63798) kabelmania27 válasza Lacccca87 (#63797) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az adási magas, elérte az 50-et.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító

(#63799) v.attis válasza kabelmania27 (#63778) üzenetére


v.attis
őstag

500-as net kb 4 méterre a connect boxtól, egy vékony téglafal és egy szekrény mögött... 2,4GHz-en, 9-es csatornán (6-os csati fölött nincs senki) Ez a box sz@r.

(#63800) kabelmania27 válasza v.attis (#63799) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modem jelszint értékek? Saját routerrel lehet jobban járnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.