Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) albiosz válasza MK VII (#63400) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Holnap hívjuk őket.

Habár nálunk van MAC cím.

[ Szerkesztve ]

(#63402) MK VII válasza albiosz (#63401) üzenetére


MK VII
veterán

Felhívhatod őket most is! :K

Közben beugrott, hogy a mac cím hiánya a műsor visszajátszást akadályozza.

(#63403) albiosz válasza MK VII (#63402) üzenetére


albiosz
őstag

Alszik a gyermek (félévesnél ez ajándék :D), a vezetékes telefon meg elég közel van hozzá. Ezek a hívások gondolom elég hosszúak, szóval inkább ingyen intézném, mint mobilról. :D

Ezer éves (na jó, csak kb. 4) Pace márkájú boxunk van, erről szerinem eleve nem is lehet visszanézni. Vagy de? Ilyen: [link]

(#63404) Gubek-Einste válasza albiosz (#63403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cisco-n és a Pace HD-n megy a visszajátszás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63405) MK VII válasza albiosz (#63403) üzenetére


MK VII
veterán

Ugyan ilyen van nekünk is kettő régről meg most kaptunk egy Horizon box-ot az új csomag mellé.
Bizony.. Ezeken megy a visszajátszás. Guide gombot, ha megnyomod akkor egy hétre visszamenőleg meg tudod nézni az műsorokat.

(#63406) albiosz válasza MK VII (#63405) üzenetére


albiosz
őstag

Mik vannak, köszi az infot! :)

(#63404) Gubek-Einste: köszi!

(#63407) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Más is tapasztalt szakadozó internetet a pár héttel ezelőtti vihar óta? Főként az esti órákban megyeget el a net. :R

(#63408) Gubek-Einste válasza erahurka (#63407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Merre laksz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63409) erahurka válasza Gubek-Einste (#63408) üzenetére


erahurka
félisten

Budaörs.

(#63410) kabelmania27 válasza erahurka (#63407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg rendben vannak-e a modemértékek. Összefoglalóban levan írva mit nézzél át lakáson belül. Ha leírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lakáson belül lehet-e javítani a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#63411) canniball válasza canniball (#63336) üzenetére


canniball
nagyúr

Fejlemény: ma bementem az üfsz-ra hogy kicseréltessem a tápot és (bár lélekben felkészültem rá hogy erre nem lesz lehetőség ellenben ha már ott vagyok majd tudnak "remek" ajánlatokat sorolni de) legnagyobb meglepetésemre pikk-pakk kaptam egy másikat. 5* nekik!
Viszont miután az Elmű befejezte a mai generált és visszadata az áramot jött a pofon: ezzel a táppal is ugyanezt produkálja, ki-bekapcsolásra, az áramból történő kihúzásra, reset gombra sem reagál csak bőszen világít a ledjeivel. Vagy nagyon nincs szerencsém és ez a táp is halott (erre utal hogy - a többi hasonló táppal ellentétben - zizeg) vagy a modem döntött úgy hogy elég (de akkor miért a táp produkál rendellenes működést?); a 1221 holnapra ígért egy technikust. Addig valami ötletetek akad-e vagy várjam a csütörtöki csodát?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63412) Floyd80


Floyd80
addikt

http://hvg.hu/tudomany/20171108_upc_internet_120_megabit_mbps_bekapcsolas

És a mostani 120-asok kapnak 125 majd? :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#63413) canniball válasza Floyd80 (#63412) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát peeerszeeee! :D

Durva sávszélesség-emelést jelentett be a UPC

120 ezer ügyfélnél emel sávszélességet a UPC

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63414) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Eléggé idegesítő hogy az elmúlt hetekben többször is lassú volt vagy éppen sehogy nem működött a DNS feloldás, meg a net szolgáltatás is töbször bontott mostanság.
Remélem nem az emelés miatt van ez hogy amíg össze nem kalapálják működőre a hálózatot megint addig szívni fogunk.

(#63415) Intruder2k5 válasza canniball (#63411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez a "bőszen világít a ledjeivel" pontosabban mit takar? Mit csinál a DS és az US LED például? Gépről eléred a modem admin felületét?

http://192.168.100.1

(#63416) ledgeri válasza ledgeri (#60417) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ohh, most meg ingyen váltás volt... Nicsak, jól sejtettem :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63417) canniball válasza Intruder2k5 (#63415) üzenetére


canniball
nagyúr

Bőszen világít = amint áram alá kerül a modem egyszerre felkapcsol az összes led és úgy is maradnak, folyamatosan világítanak.

Nem érem el sehogy. A router azt mondja nincs net; ha pedig közvetlenül a modemre kötöm a gépet akkor nem világít a hálókártya ledje.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63418) Intruder2k5 válasza canniball (#63417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor szinte biztos, hogy a kapott másik táp is rossz.

(#63419) canniball válasza Intruder2k5 (#63418) üzenetére


canniball
nagyúr

F@sz@! :( Köszönöm a megerősítést!
Akkor várom a technikust...akinél majd gondolom véletlenül sem lesz ilyen táp csak valami "jóféle" csodamodem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63420) Tombi válasza canniball (#63419) üzenetére


Tombi
senior tag

jövőmodemet, csodamodemet be ne engedd ! :U
inkább használok én is egy uborkát..

[ Szerkesztve ]

(#63421) headhunter válasza #78121280 (#63378) üzenetére


headhunter
addikt

Január 01-től kb.: 6.424Ft/hó [link]

[ Szerkesztve ]

(#63422) tomp


tomp
félisten

Cisco boxon nem megy nálam a visszanéző. Elkezd tölteni majd visszalép az élő adásra és közli: "a szolgáltatás nem elérhető".
Nálatok megy?
Műszaki teszt sikeresen lemegy.

(#63423) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

2004 óta vagyunk a UPC-nél mint hűséges előfizetők (megszakítás nélkül), jelenleg egy 120 MB/s-es internet és egy digital gold előfizetéssel rendelkezünk (meg egy alap telefon). Ma olvastam,hogy innentől "mindenkinek" alap lett a 120 MB/s-es internet elérés, ez ürügy kapcsán érlelődik bennem egy olyan gondolat, hogy felhívnám őket - tekintettel a 13 éves "múltunkra" - egy kedvezőbb konstrukciót/csomagnövelést kérnék/igényelnék tőlük. Mit gondoltok, van benne valami realitás vagy ez így picit elszaladt gondolat már? (tudom-tudom, miért itt kérdezem meg,miért nem őket hívom először.. szimplán fel szeretném mérni a terepet, ki hogy gondolja/történt-e hasonló vele)

[ Szerkesztve ]

(#63424) canniball válasza Tombi (#63420) üzenetére


canniball
nagyúr

Van egy olyan sejtésem hogy ez nem kívánságműsor...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63425) Tombi válasza canniball (#63424) üzenetére


Tombi
senior tag

Elég baj az, hogy a hibás/gyenge eszköz helyett nem engednek mást választani.
Ha nem tetszik, ez van ! Csak, ahol nincs normális konkurencia (pl DIGI) az nem tud, másfelé lépni.

(#63426) Winne


Winne
nagyúr

Urak mitől lehet, hogy nem a kliensben korlátozott, de 1,1 MB/s sebességgel tudok csak letölteni az eddig 3,6 helyett a 30-as csomagommal? Lemaradtam valamiről? Mostanában nem töltöttem semmit, így nem is tudom mióta van ez így.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#63427) Winne válasza Winne (#63426) üzenetére


Winne
nagyúr

Kieg:

Nem foglal sávszélt semmi a hálózaton, ezt adja. LAN drivert frissítettem már.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#63428) albiosz válasza albiosz (#63399) üzenetére


albiosz
őstag

No felhívtam őket. A második ügyintéző megoldotta (az első szerintem a connect boxot is frissítette, így megszakadt a hívás :D). Frisítette a boxot, utána gyári beállítások visszaállítása és lőn. Most viszont átestünk a ló túloldalára, minden csatorna megjelenik, amikre nem vagyunk jogosultak, ott figyelmeztető üzenet, hogy nincs a csomagban. Az ügyintéző szerint ez majd beáll egyszer csak és csak azokat jeleníti meg, amik benne vannak a csomagban. Szerintem le akart rázni 20 perc után. :D

Ez már mondjuk a jobbik eset, mint eddig. Nálatok hogy van? Megjeleníti azokat az adókat figyelmeztető szöveggel, amik nincsenek a csomagotokban?

(#63429) kezo0 válasza albiosz (#63428) üzenetére


kezo0
addikt

Az nekem is a kedvencem, amikor a UPC-s vonalon beszélsz a 1221-gyel, és az ügyintéző frissítést küld a modemre. :D
Mondjuk egyszer megtörtént az is, hogy még a frissítés előtt elkérte a mobilszámomat, és amikor a frissítés miatt megszakadt a vezetékes vonal, legalább felhívott a mobilomon, hogy tudjuk folytatni a beszélgetést...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63430) MK VII válasza albiosz (#63428) üzenetére


MK VII
veterán

Na..
Két szék közül a pad alá? :D
Nekünk nem jelenik meg amire nem vagyunk előfizetve szóval az nálad sem kéne megjelenjen sima csatornaváltáskor.

(#63431) picur10 válasza albiosz (#63428) üzenetére


picur10
aktív tag

Ez már mondjuk a jobbik eset, mint eddig. Nálatok hogy van? Megjeleníti azokat az adókat figyelmeztető szöveggel, amik nincsenek a csomagotokban?

Nálam igen. És az HD csomag miatt sok csatorna kétszer is (van ki kéri a nem HD adást abból amiből megvan a HD is? :U )
A kedvencek beállítással kihagytam a nem kellő csatornákat és sorba tettem a tetszem szerint.

(#63432) albiosz válasza kezo0 (#63429) üzenetére


albiosz
őstag

Ja, pedig látniuk kéne, hogy vezetékesről hívom. Az elsőnek eszébe se jutott, hogy szóljon. Egyszer csak elnémult. A másodiknak szóltam előre, ő felajánlotta, hogy hív mobilon, de végül connect box frissítés nélkül megoldotta.

(#63430) MK VII : olyasmi. :D De ez határozottan a jobbik eset már. Lehet, hogy megoldódik majd. Az elmúlt fél évben úgyse sokat nézünk tévét.

(#63431) picur10: lehet elszórakozom majd a kedvencekkel egyszer. elég logikátlan a sorrend.

(#63433) pinnacle válasza BladePocok (#63423) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Sajnos szép szóból nem értenek. Itt is érvényes, hogy "A munkásnak nem több a bére, mint amit maga kicsikart," pókerezni kell. Hívd fel őket, hogy lemondod mert neked ez drága, inkább elmész máshoz. Akkor kapsz kedvezményt. Egyébként valaki hallott már olyanról, hogy a UPC szó nélkül elengedett valakit?
Ami neked van, azt 5200Ft-ért kaptuk, lemondás miatt. Neked most mennyibe kerül?

kezo0 Biztos? Semmit nem mondtak, csak azt, hogy viszlát?

[ Szerkesztve ]

(#63434) kezo0 válasza pinnacle (#63433) üzenetére


kezo0
addikt

Emlékeim szerint írtak itt már ilyet is. Szóval a lemondás belengetése sem mindig jön be.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63435) rellif


rellif
senior tag

1995-től van Upc előfizetésem. 2 évvel ezelőtt szó nélkül elengedtek amikor jobb ajánlatot próbáltam kicsikarni :K Pár nap múlva Én hívtam fel őket, hogy mégis maradnék :U

[ Szerkesztve ]

(#63436) pinnacle válasza rellif (#63435) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ahol laksz nincs semmi konkurencia? Lehet, túl határozottan mondtad. :) Érzékeltetni kell, hogy maradnál, mert minden jó, csak drága.
Mondjuk ez jó, hogy simán vissza lehet csinálni, ha meggondolja magát az ember.
Egyébként nekem a UPC ügyfélszolgálatán mondták, hogy lemondás előtt érdemes érdeklődni, mert adhatnak jobb ajánlatot.

Szállodaiparban van egy olyan mondás, hogy legdrágább szoba, az üres szoba. Mármint a szállodának. Szerintem ez minden szolgáltatásra igaz.

[ Szerkesztve ]

(#63437) DeFranco válasza pinnacle (#63436) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem a stílustól függ, én is belengettem, pontosan érzékeltetve a szándékot és az okokat, és engem is elengedtek volna. ez nem mindig az előfizető képességein múlik, egyszerűen van olyan, hogy ki van adva, hogy nincs tárgyalás, aki menni akar mehet Isten hírével.

egyébként akkor amikor még kapkodtak a bankok az ügyfelekért, és a bankszámláknál hasonló alkuhelyzet volt mint amiről most beszélünk, akkor az otp is úgy elengedett mint a fene, az ügyintézőnek a szeme sem rebbent, ahogy közöltem, hogy akkor én most megszüntetném a számlámat 30 másodpercen belül ott volt a nyomtatvány hogy itt írjam alá viszonlátás. ez nem egyedi.

[ Szerkesztve ]

(#63438) Multibit válasza DeFranco (#63437) üzenetére


Multibit
veterán

ki van adva, hogy nincs tárgyalás, aki menni akar mehet Isten hírével
Utálom az ilyen pökhendi hozzáállást. Az a szolgáltató, amelyik így viszonyul az ügyfeleihez, meg is érdemli, hogy elhagyják. Különösen ott tekintem ezt idiotizmusnak, ahol erős a konkurencia :K

(#63439) pjen válasza Multibit (#63438) üzenetére


pjen
félisten

Mér lenne pökhendi,Te akarsz elmenni,eznem ovoda.Nekem inkább az fuócsa,ahol van konkurencia ott olcsóbban szolgáltat,holott a ráfordítás ugyan annyi.

(#63440) Multibit válasza pjen (#63439) üzenetére


Multibit
veterán

2014 elején sok éves együttélés után léptem le az UPC-től. Nem én kezdeményeztem a válást! Telefonon többször ba.....ttak az adatforgalmam miatt. Mikor kilátásba helyeztem a szerződésbontást, jött a válasz, hogy csak tessék! Egy olyan településen, ahol már akkor jelen volt a T és a D! Szerinted ez nem pökhendiség? Te vagy az ideális ügyfél - bármelyik szolgáltatónak.

(#63441) pjen válasza Multibit (#63440) üzenetére


pjen
félisten

Ezt már tényleg nem értem,Te vagy a szabálytalan,és csodálkozol,hogy nem rajonganak érted.Örülj,hogy nem büntettek meg.

(#63442) hati válasza pjen (#63441) üzenetére


hati
addikt

Úgy érted, hogy egy szolgáltató megbüntet? :F

Bár, láttam már olyan ügyfélszolgálatos hölgyet, aki elfenekelhetne. :P

(#63443) 4Grider válasza hati (#63442) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ÁSZF alapján még mindig megteheti minden minimum 300 GB havi forgalmú előfizetővel. Az más kérdés, hogy lottó jackpot ritkaságú, hogy amiatt ténylegesen korlátoznának vagy fenyegetőznének.

[ Szerkesztve ]

(#63444) pjen válasza hati (#63442) üzenetére


pjen
félisten

Igen. Vannak szabályok, mindkét részről

(#63445) Rage47


Rage47
veterán

Duplázták tegnap a netem 240/20-ra, de a 200-at meg sem közelítik wifin az eszközeim (Macbook Pro, iPhone 6s).
Most pl. 154.85 a letöltés, eddig ez a max, amit összehoztam. És még érdekes, hogy ez 5ghz-en történik, 2.4ghz-en a 100-at súrolja alulról. TP-Link Archer C5 routerből jön a wifi. Ez normális? :O

[ Szerkesztve ]

(#63446) 4Grider válasza Rage47 (#63445) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, normális. A wlan sebességét ui. egy rakat tényező határozza meg, ezek közül csak az egyik, hogy ténylegesen milyen sávszélességet oszt az AP.

(#63447) blakey válasza Rage47 (#63445) üzenetére


blakey
titán

Macbookon megy a nagyobb sebesség is, tedd az 5GHz-et 40MHz-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63448) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. Mac címet hogyan lehet letiltani Ubee-n ? Szomszédnál valaki folyamatosan rákapcsolódik. Névhez " Sanyi-PC" -t ír, megnéztem. Jelszó változtatva lett már kb 5x. A router gyári felh/jelszó páros is át lett írva már, de hiába. Nem tudni, hogy hogyan..de valahogy mindig rácsatlakozik. Jellemzően az esti időszakban, ezért gondoltuk, hogy mac alapján tiltjuk, de sajnos én nem találtam erre kapcsolódó beállítást.

Köszönöm.

(#63449) Watercolour válasza 4Grider (#63443) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Pár hete/hónapja éppen vitatkoztam a fórumon valakivel ebben a témában.
Az én véleményem az volt, hogy ameddig az "extrém használat" jogi lehetősége benne van a szerződésben, addig nem lehet adatforgalom szempontjából "korlátlannak" nevezni a UPC internetét.
A vitapartnerem (sajnos nem emlékszem, ki volt) álláspontja szerint soha senkitől nem hallotta még, hogy ezt alkalmazták volna, tehát ilyen nincs. És mégis van.

(#63448) Cr00py
A MAC address hamisítható, tehát ha a "szándékos behatolód" minimális hozzáértéssel rendelkezik, nem fogod tudni ezzel megállítani.
Egyébként elég valószínűtlennek tűnik, hogy a jelszóváltoztatások ellenére valaki mindig rákapcsolódik a wifidre. WPA2 van bekapcsolva? Megfelelő bonyolultságú a jelszó?

[ Szerkesztve ]

(#63450) 4Grider válasza Watercolour (#63449) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az extrém használat miatt lassított net is korlátlan, hiszen sávszélesség tekintetében nem létezik korlátlan net.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.