Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) canniball válasza pkaresz (#62099) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyenkor nem szoktak azonnal automatikusan emelni, a korábbi hasonló esetekben jellemzően néhány hónap elteltével kapták meg az ügyfelek a nagyobb sebességet (a korábban fizetett áron). Viszont ezek nem voltak ekkora ugrások (úgy rémlik legutóbb a FP60 kivezetésekor kaptunk FP120-at), így mérget ne vegyél rá hogy most is így lesz; pláne ha esetleg nem teljes egységesítésről van szó és a régi ügyfeleknek maradnak a régi csomagok. Ha nem annyira fontos a dolog én várnék a helyetekben hátha történik valami, ha azonnal kell az emelés akkor fel lehet hívni a szolgáltatót, de hogy milyen ajánlatot kapsz...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62102) pkaresz válasza canniball (#62101) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#62103) zoltanz válasza Gubek-Einste (#62095) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most frissítettem a saját router firmware-ét, kicsit jobb lett, tesztelgetek még melyik maradjon.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62104) Mysterion


Mysterion
tag

Sziasztok! Tudom időnként felmerül, de eddig nem nagyon láttam választ. A környékünkön elkezdett a Telekom ficánkolni és üvegszállal behúzni a környéket. Most az UPC-nél van egy csomagom amiben fizetek 12.000 forintot, ebben FP120-as netet sikerült nekik beleszuszakolni, egy Gold csomagot és a korlátlan telefont. Azt néztem a T-nél kb. így utcáról beesve 2000 forinttal drágábban kapnék 1000Mbit-et, és ugyanezeket az opciókat.

Namost engem az 1000Mbit downlink önmagában abszolút nem érdekel, viszont az uplink nagyon is. A 120-as net az UPC-nél szánalmasan nevetséges 10Mbitet ad, de még a legnagyobb 500-as csomag is mindössze 22Mbit. Azért ez a piacon ma már finoman szólva sem jó. Hamarosan lejár a hűségem az UPC-nél, és ezért elkezdtem tájékozódni a dolgokban. A Digi és a Telekom is a komolyabb csomagjaihoz emberi UL-t ad már, csak az UPC nem. Alapvetően nem lenne semmi bajom az UPC-vel egyébként, de ez az uplink viszont zavar és emiatt gondolkozom nagyon a váltáson. Az lenne a kérdésem, hátha itt vannak olyanok akiknek van jobb rálátása a dologra. UPC-nél várható valamikor bármilyen változás annak érdekében, hogy így 2017-ben ezt a nevetséges UL sávszélt kicsit növeljék ? Köszi!

(#62105) Intruder2k5 válasza Mysterion (#62104) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amíg EuroDOCSIS 3.0 technológiát használnak, addig jelentős változás nem várható. Esetleg ha üzembe állítanak több csatornás HGW-ket, akkor némileg lehet talán emelni, de jelentős változás csak akkor lesz, ha ED 3.1-re váltanak, ez pedig egész biztosan még több évbe telik. Ez a technológia korlátja.

(#62106) Mysterion válasza Intruder2k5 (#62105) üzenetére


Mysterion
tag

Köszönöm a választ! :R Tehát ez nem üzleti kérdés az UPC-nél, hanem technikai. Akkor ennek fényében gondolkozom tovább, mert azért a Telekomtól ódzkodom, de meglátjuk ha oda jutok.

(#62107) kabelmania27 válasza Mysterion (#62104) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha felhívod a 1221-et és megnyomod a lemondás gombot ügyfélmegtartóba kaphatsz ennél jobb csomagot.

(#62108) #56691712


#56691712
törölt tag

Sziasztok!
HBO most ingyenes, vagy mi lett vele, hogy bejön? Nem vagyok előfizetve rá tudtommal.

(#62109) canniball válasza #56691712 (#62108) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos nincs "nyílt napok", mert nálam kódolt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62110) colonia válasza #56691712 (#62108) üzenetére


colonia
aktív tag

Nálunk is ez van de ez lehet a megoldás:
[link]

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#62111) pjen válasza Ledi (#61572) üzenetére


pjen
félisten

Én is részt vettem,viszont van HBO előfizetésem,akkor 1 hónapot vissza térítenek?

(#62112) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#62107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól még nem lesz több az upload.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62113) golfvariant válasza colonia (#62110) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Erről kaptunk valami tájékoztatást? Néztem az emaileket, de nem irtak semmit a szolgáltatás bekapcsolásáról!

(#62114) Mysterion válasza kabelmania27 (#62107) üzenetére


Mysterion
tag

Köszönöm a tippet! 2 éve felhívtak telefonon, de most beelőzöm őket, mert így legalább össze tudom hasonlítani az ajánlatokat. Egyébként is most az UPC mióta épül itt a T üvegszála újra elkezdte promózni magát szórólapokon, úgyhogy kíváncsi leszek milyen ajánlatot ad. Szemtelenül jó kell legyen ahhoz, hogy a hiányzó UL-t kompenzálja. :)

(#62115) kabelmania27 válasza Mysterion (#62114) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Amennyiben telefonálsz jobb ajánlatot fogsz kapni.
Sajnos a visszirányból a 25-65Mhz tartomány használható ezért max öt-hat feltöltési csatorna fér el egymás mellett, cserébe viszont van dvb-c szolgáltatás, hgw-ben bridge/modem üzemmód.
Ha fontos a feltöltés akkor lehet a 240-es csomaggal jobban járnál és még a mostani modemet sem kellene cserélni. Milyen modem van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#62116) gduck válasza Gubek-Einste (#62112) üzenetére


gduck
addikt

240-est simán ajánlanak a régi 120-as áráért. Abban 20Mbit/s a feltöltési sebesség, azaz 1GB feltöltése 6-7 perc. Nagyon a felhőben kell élni, ha ennél gyorsabb feltöltés kell valakinek ;) Persze elhiszem, hogy van akinek ez nem elég, de ahogy most kinéz a UPC nem nagyon akar fejleszteni... Pár éve volt a networkshop-on (ha jól emlékszem) egy UPC-s előadás a DOCSIS 3.1-ről, de azóta se hallani róla semmit.

[ Szerkesztve ]

(#62117) gduck válasza gduck (#62116) üzenetére


gduck
addikt

Na itt van, 3 éve volt az előadás KATT IDE!

(#62118) colonia válasza golfvariant (#62113) üzenetére


colonia
aktív tag

Nem de van pár ismerősöm akinek megjelent az HBO és ők is a nyereményjátékon vettek részt. Úgyhogy valószínű, hogy ezért láthatjuk kódolatlanul. Jobb lett volna ha jön valamilyen email erről de ez van.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#62119) Mysterion válasza kabelmania27 (#62115) üzenetére


Mysterion
tag

Az a baj, hogy a 10 helyett a 20 az nem egy nagy ugrás. Oké, a 10-hez képest a duplája, de nem a 10 megabit többlet ami hiányzik. Elégedett vagyok a 120-al bőven, ráadásul szokta is hozni, feljebb csak a tényleg relevánsabb feltöltésért mennék. Igazából az lenne a cél, hogy elérhessem az itthoni tartalmaimat normálisan meló közben is, illetve egy YT feltöltés, vagy ha VPN-en dolgozom, akkor ne tartson egy életen át minden adat mozgatása. (Vicces, hogy már a mobilnetem is 45-50mbit UL-t tud.)

Nekem most egy Ubee EVW3226 modem van itthon bridge üzemmódban. (Routerként ennyire bugos megoldást szerintem még nem is láttam. Gyakorlatilag csak úgy működik ha minden gyári, a DHCP beállításoktól kezdve bármihez hozzányúlnék, attól megborul, és össze-vissza működik...) Mikor az UPC bejelentette ezeket a connect boxokat, akkor érdeklődtem az UPC-nél, de akkor a 120-asoknak csak valami összegért akarták cserélni, annyira meg nem motivált, mert szerintem mindegy nekem, hogy az ubi vagy a connect box megy bridge modeban. :)

(#62120) Tombi válasza Mysterion (#62119) üzenetére


Tombi
senior tag

Ahogy olvasom bridge modban meg az ubi is jobb. jobban jartunk, sajnos.

(#62121) Mysterion válasza Tombi (#62120) üzenetére


Mysterion
tag

Akkor pláne örülök, hogy nem lett cserélve. Már akkor sem motivált nagyon, mert a 120mbitet amúgy is képes magából kipréselni ez a modem is. A router felületének beállításait meg maximum rémálmaimban látom, így ezt kibírom. :)

(#62122) kabelmania27 válasza Mysterion (#62119) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem érdemes cserélni ezt a modemet 240-es csomagig. Az új modemnél a puma6 chipset miatt lehetnek problémák, modem üzemmódban előfordul, hogy stabilabb.
Sajnos a hfc ed3 technológia jelenleg ezt tudja, UPC-nél hétvégén is van hibaelhárítás.

[ Szerkesztve ]

(#62123) headhunter


headhunter
addikt

Connect Box-ból, UPC a 4.01 hardver verziót adja vagy az újabb 5.01-est? [link]

Új firmware, mennyire javította a hibákat? [link]

[ Szerkesztve ]

(#62124) Watercolour válasza headhunter (#62123) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nekem már az újabb, 5.01-es hardver verziót adták kb fél évvel ezelőtt, a firmware verzió az, amit linkeltél.
Latency spike-ok megvannak és továbbra is DoSolható, tehát nem javítottak semmi lényegeset. Mindezt modem módban.

[ Szerkesztve ]

(#62125) ArthurShelby válasza pjen (#62068) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem a screenmirroring telefonról megy 2.3.4-en. Ráadásul nem is magyarul írta ki később.
De akkor neked mi nem megy, mivel próbálkozol pontosan, milyen vasról?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62126) pjen válasza ArthurShelby (#62125) üzenetére


pjen
félisten

Felraktam egy Sony tabletZ re,egy HTC M7-re,aztán egy Huawei P9--re,de nem ment.Viszont egy küjező hibás lapossal HDMI kábelen kiváló win 10 alatt

(#62127) ArthurShelby válasza pjen (#62126) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hogy ne beszéljünk el egymás mellett a 2.3.4-es horizon go apk-t.
Neked mit ír ki?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62128) Mysterion válasza kabelmania27 (#62122) üzenetére


Mysterion
tag

Mindenképp megfogadom a javaslatot, és nem cserélek modemet.

Viszont kíváncsiságból nézegettem a DOCSIS 3.0 szabvány kapacitásait, és arra azt írták, hogy a maximum uplink amire képes lenne a protokoll az 200Mbit. Ha teszem fel, most nagyon nem bízok a technológiában és hagyok 50%-ot a hibák miatt, az akkor is 100Mbit.

Nem értek ehhez a technológiához, tehát nem okoskodásnak szánom, hanem kíváncsiság hajt. De ha a szabvány képes lenne ilyen sebességre, akkor műszaki akadálya csak nem lenne annak, hogy mondjuk legalább 50 vagy inkább 100mbitet adjanak, és még úgy is csak max. 50%-os a kihasználtsága.

Ahogy nézem ebben a protokollban is benne van az ami manapság a T és a Diginél is létező ajánlat. Tehát lehetne versenyképes, de ha mondjuk biztosabbra akarunk menni és figyelembe vesszük a hálózat változó minőséget, és a felével terveznénk, akkor is gondolom azért beleférne. És a 100 is sokkal több, mint a 10 vagy max. 22. Mert ahogy nézem a 200 és 500-as csomagoknál ajánlott 22 Mbit is ha minden igaz és jól látom, akkor a jelenlegi szabványnak is mindössze kb. ~10%-át használja ki. A 120-nál meg még annyit sem. Ha ez műszaki akadály, akkor ennyire rossz minőségű lenne az UPC hálózata, hogy ennyi amit biztonságosan ki tudnak hozni, vagy mi indokolhatja ?

Tényleg nem kötözködés, csak kíváncsi vagyok. Köszi!

(#62129) ArthurShelby válasza Mysterion (#62128) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A kábelen nemcsak az internet jel megy. Van digitális (dvb-c) és analóg tv jel is. Ezek mind frekvenciákat foglalnak le. Kabelmania27 nyilván tudja, hogy hogy van a frekvencia kiosztás (mettől meddig analóg tv/digitális tv/internet).
A te modemed/hgw-d 8 le, és 4 feltöltési frekvenciát tud (ezzel max 240-es neted lehet). A Connectbox (CB) (500-as net) 15 le, és 6 fel.
A nagyobb feltöltéshez frekvenciákat kéne felszabadítani (pl analóg kábeltv megszüntetése), és az új frekvenciákon üzemképes modemeket/hgw-ket kéne adni az ügyfeleknek.

Egyébként nem hinném, hogy nagyon törik magukat, hogy emeljék a feltöltést. Inkább a letöltést emelnék, ha tehetnék, hiszen azt lehet jól reklámozni (pl 1000-res net).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62130) TeeJay válasza Mysterion (#62128) üzenetére


TeeJay
félisten

Olvass utána az euro Docsis szabvány mire képes. 8/4-es modem 400/107 megabitet osztozik kitudja hány másik azonos node-on lévő előfizetővel így nem véletlen hogy 22 megabit a max amit adnak. CB már 32/8-as modemet használ csak éppen ebből jelenleg UPC 14-15/2-5 sávot használ területtől függően. Ha minden hálózatukon már csak 32/8-as modem lenne aktívan ennyi sávon akkor kb 30-40 megabit feltöltés elképzelhető de ez a max ED3.0 hálózatnál. Szerintem 8-tól több US sáv esélytelen mert kevés az alsó frekvencia

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62131) Gubek-Einste válasza Mysterion (#62128) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a koax osztott közeg így az adott területen mindenki ezen kapacitáson osztozik, senkinek sincsen dedikált vonala.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62132) Plebi válasza ArthurShelby (#62044) üzenetére


Plebi
senior tag

Köszi, megpróbáljuk!

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#62133) kabelmania27 válasza Mysterion (#62128) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A kábeles internet és a kábeltévé szolgáltatást hfc (hybrid fiber coaxical) hálózaton keresztül adják.
HFC hálózat vegyesen tartalmaz optikai és koaxális szakaszokat, a fejállomástól az optikai node-ig optikai átvitel van, az optikai nodetól az erősítőkön keresztül (amelyet tápfeladóval táplálnak) jut el a jel az előfizetőig. Részletesen le van írva a linkekben:
[link][link] [link]
Az elméleti maximumot laboratóriumi körülmények között lehet elérni, gyakorlatilag egy cmts és egy-két
modemet jelent. Mivel a kábelnet osztott közeg, azaz a környéken lévő többi előfizetővel osztozol a hálózati erőforrásokon (letöltési és feltöltési csatornák) ezért az elméleti maximumot nem lehet az előfizetőknek kiadni.
Magyarországon a UPC a legnagyobb koaxos szolgáltató, általában a hálózatok jó állapotban vannak, technológiai okok miatt nincsenek magasabb csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#62134) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Budapesten Mediacardnál melyik frekin érdemes keresnünk a Viasat 3 HD-t? Köszi szépen! :R

(#62135) blakey válasza hardverlog (#62134) üzenetére


blakey
titán

Most nem azért de ezt neked válaszolták: [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62136) Klown válasza kabelmania27 (#62133) üzenetére


Klown
aktív tag

Ok, én ezt el is hiszem!
Bár a józan paraszti azt diktálná, hogy lehetne 50 megás feltöltés "up to" jelleggel. Tehát ha terhelt a hálózat, akkor kevesebb sávszéllel, ha nem (pl. éjszaka), akkor meg mehetne a max. 50 mbps-el. Gondolom erre vannak módszerek, hogy piorizáljanak (pl. QoS), vagy valahogy osztozzanak (pl. TDM) a közegen, s akkor nem maradna senki feltöltés nélkül.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#62137) pinnacle válasza kabelmania27 (#62107) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Itt mindig van illetékes vagy hétköznap, munkaidőben kell őket hívni?

Mysterion kérdezd meg a Telekomot, hogy nálatok is van-e ilyen akció.

(#62138) TeeJay válasza Klown (#62136) üzenetére


TeeJay
félisten

amíg 4US van a legtöbb helyen
sőt 16. kerület csaj ismerősömnek HÉV mellett csak 3 van a CB-ban addig kétlem nagyobb feltöltés legyen
3-5US sáv az semmi 1US ~27nettó megabitet tud így 4US 108 megabit és azon van akár 50-100 előfizető is adott node-on
ha up to 50megabit sem jó mert nincs limitálás és a torrentesek szénné hajtanák akkor meg már nem up to hanem amennyi marad és az nem jó
jelenleg ha valaki torrentezik akkor sem tud 20megabittől többet foglalni
egy körön meg ritkán van 5torrentes egyidőben csutka feltöltéssel

persze majd ha 32/8-ra lesz bővítve mindenhol a hálózat
és már mindenkinek ilyen modem lesz akkor lehet rá esély hogy 30-40megabitre felviszik
de addig kizárt :K
fogadd el élj vele együtt nincs mit tenni
amúgy is az 500-as csomag is marketing szagú már,mert sokaknak nem megy még éjszaka sem maxon
csúcsidőben már szüleimnél vidéki faluban sem mértem 240megabitet csak 200-220-at mikor hogy
pedig 8/4-es modem van és vidéken nem nagyon ismerik a torrentezést meg nem ülnek a net előtt egész nap és vadul tolják a fullHD youtube videókat 5-en egyszerre a családból

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62139) kabelmania27 válasza Klown (#62136) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Olyan sebességet nem fognak kínálni ami vagy megvan vagy nincs.

pinnacle: Munkaidőben 1221-et hívhatod 21.00-ig. Más szolgáltatóval kapcsolatos témát vagy az adott vagy a prokontra topikban

hardverlog: 722Mhz-n

[ Szerkesztve ]

(#62140) mike710 válasza TeeJay (#62138) üzenetére


mike710
aktív tag

Nem nem vidéken áram sincsen ahol meg van ott Pentium 2-vel tolják 240p-ben a YouTube-ot. Te nagyon vízen vagy :C

Mellesleg ha vissza olvasol volt róla szó, hogy ha normális szerverrel nézed bőven megvan az 500mbit :U

(#62141) Klown válasza kabelmania27 (#62139) üzenetére


Klown
aktív tag

Pedig nem példanélküli! DSL esetében is "up to" sebességek vannak. Ill. letöltés esetén is sok helyen nincs meg a maximum, mert terhelt a szegmens. Letöltésnél ez miért nem probléma? Miért nem lehet 40-50 mbps-es feltöltés és garantált mondjuk 15 mbps? Nekem szimpatikusabb hozzáállás az, hogy adják ami a "csövön kifér", azt ha nagy a terhelés, akkor csökken a sebesség, de nyilván úgy, hogy a garantáltat mindig elérje. Szerintem a szolgáltatót nem zavarja, ha valaki éjjel 50 megával seed-el tölt fel, ezzel mást nem zavarva. Szimpatikusabb egy egész tortát felvágni annyi szeletre, ahányan vannak, s nem úgy, hogy mindenki kap egy ujjnyi vékony szeletet, hátha még beesnek páran a buliba... Gondolom erre a technológia is képes lenne.

Mindegy is, csak ötletelek! Itt úgysincs UPC, mert egy külvárosi budapesti lakótelep, ahová nem érdemes kihúzni a kanócot, bezzeg az utolsó kerületi tanyán is kint van az ED3-as légkábel... :DDD Legalább T-s üveg van. Az is osztott környezet (GPON), de 205 mbps-es upload-ot pakkra hozza akármikor.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#62142) TeeJay válasza mike710 (#62140) üzenetére


TeeJay
félisten

Mivel többet ingáznak mint aki városban lakik így kb reggel 7-kor már a falu kiürül és délután 5-6-ig meg sem telik újra. Este sem neteznek 11-ig mert vidéken 9 után mindenki alszik... Hidd el voltam pár rokonnál meg ismerősnél és mindenhol UPC van de max hétvégén használják vagy facebook/youtube. Sok ismerősöm azt se tudja mi az hogy torrent pedig 240-es netük van. Szimplán egy vidéki faluban van mit csinálni ahelyett hogy bent a gép előtt üljenek egész nap

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62143) gduck válasza Klown (#62136) üzenetére


gduck
addikt

Ezzel a józan paraszti ésszel, hamar hengerfejes lenne a zsiguli :DD

Ezt olvassad el #62117 ;)

[ Szerkesztve ]

(#62144) headhunter válasza TeeJay (#62130) üzenetére


headhunter
addikt

...CB már 32/8-as modemet használ csak éppen ebből jelenleg UPC 14-15/2-5 sávot használ területtől függően...

Connect Box szerintem "csak" 24x8-at tud.

Nálam jelenleg 15 letöltési és 2 feltöltési csatorna aktív az 500/22Mbit-es csomagnál. [link]
UPC-nél az 500 csomaghoz adott 22Mbit upload nagyon karcsú.

Jelenlegi hálózaton (ED3.0) szerintem ez a csomagkínálat lenne optimális és megvalósítható:

120/10Mbit
240/20Mbit
500/50Mbit

------------------------------------------------------------------------

Connect Boxot cserélni kellene ED3.1-es hálózatra váltásnál?

pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62145) TeeJay válasza headhunter (#62144) üzenetére


TeeJay
félisten

a puma6 soc 32/8 ED3.0 tudással rendelkezik
sokszor leírtuk már hogy ED3.0-nál ne nagyon várjatok nagyobb feltöltés
főleg hogy most még sok helyen van ED2.0 modem
több helyen van 8/4-es Cisco, Technicolor vagy Ubee
és ugye egy ideig mindenkinek CB-t adnak ami 32/8-as

területtől függően 14-15DS freki van lefelé, felfelé meg 2-3-4-5 attól függ hol milyen a hálózat
ezen a 4US-en 108megabiten osztoznak az emberek
nem fognak 22megabittől többet adni sajnos

ED3.1 pedig még sehol nincs, marha drága, mindent át kell alakítani
akkor már jobban tenné UPC ha dobná az egész marha drágán üzemeltethető koax hálózatot és GPON-ra állna át hiszen a node-ig már mindenhol van optika nekik csak a node és az előfizető közé kellene kihúzni ami mehet oszlopon vagy ahol föld alatti kábelezés van simán a földben menő műanyag csőben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62146) kabelmania27 válasza headhunter (#62144) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

3.1-hez első kőrben ki kell cserélni a modemet és a cmts-t, utána lehet gyorsabb csomagot kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#62147) gduck válasza headhunter (#62144) üzenetére


gduck
addikt

Connect box: látszik hogy hova "fejleszt" a UPC ... NEM DOCSIS 3.1-re, az tuti.

50 UP: 3.0-nál nem valószínű hogy valaha is lesz. Továbbra sem értem miért nem elég az 1GB/6-7perc sebesség... A nagyobb UP szerintem nem tömegigény...

Ráadásul technológiai (és analóg csatorna, amiket már rég el kellett volna felejteni) korlátjai vannak, de ez már jó párszor le lett írva. Ez a hálózat nem tud 200 analóg és 200 digitális csatit, meg ÓÓÓRIÁSI feltöltési sebességet egyszerre. ( mert ugye erre lenne igény )

[ Szerkesztve ]

(#62148) headhunter válasza TeeJay (#62145) üzenetére


headhunter
addikt

"...Yes, all 24x8 and 32x8 currently available DOCSIS 3.0 cable modems are all based on Intel Puma 6..."

Puma 6-tal lehet 24x8 és 32x8 is, nem a Hitronnal kevered az 32x8?

[link], [link], [link], [link], [link]

-----------------------------------------------------------------------------

[link]

(#62149) gduck


gduck
addikt

Ez is egy érdekes anyag az idei Kábel Konvergencia Konferenciáról. KATT IDE!

Sajnos erről a kerekasztal beszélgetésről nincs infó kirakva :(
"Optikával és DOCSIS 3.1-el a Gigabit felé
Hazánk 5 nagy KTV szolgáltatójának vezetőinek interaktív beszélgetése a hálózatok fejlődéséről, topológiákról és új technológiákról, valamint a hazai és EU-s projektek nyújtotta lehetőségekről."

[ Szerkesztve ]

(#62150) pinnacle válasza kabelmania27 (#62139) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! 5200Ft-ért adtak Digital Gold (mediacard-al), Fiber Power 120, Nonstop S-t. Azt mondták Connect box-ot nem tudnak adni, csak valami egyszerűbb Cisco-t. Nem tudjátok melyik lehet az? Elég sok wifi van a környéken, de gondolom 50m²-re elég lesz a Cisco is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.