Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) Pacee87 válasza tmp0124 (#62046) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ!
Jelenleg 2 médiabox is közvetlenül megy az EPC3925-ről. Bár nem okozna gondot a B verzió megvalósítása sem elegánsabbnak tartanám a switches megoldást. Esetleg ezzel kapcsolatban van bárkinek tapasztalata? Igényel valamilyen speciális konfigurálást a switch ilyen esetben? Grátisz kérdés, hogy mondjuk 2 médiabox is tudna üzemelni róla?

(#62052) #19482368 válasza tmp0124 (#62050) üzenetére


#19482368
törölt tag

áááá mindegy, semmilyen szinten nem tudjátok tovább gondolni. Ha már egyszer bent van a belső hálózatodon, ráadásul nagy valószínűséggel 443 csatlakozik a saját gépedre, szerinted mennyi idő be tenni egy képernyő lopó programot? Mint ahogy a laptopod kamera rendszeréhez se lehet hozzá férni, ugye annyira lehetetlen. De gondolom vírusok, és exploitokat se lehet be telepíteni. A gond az, hogy iszonyatosan sok opció áll rendelkezésre. Elég ha csak figyelemmel kíséred mennyi napi szinten mennyi exploit kerül ki a netre. De igazad van, lehetetlen. És majd pont a te adataidra, internet előfizetésedre lesz kíváncsi bárki is. Valójában Botnet hálózat se létezik, és az összes kiberbiztonsági visszaélést csak a vírus irtó cégek generálják hogy el tudják adni a termékeiket. :D :D :D

(#62053) tmp0124 válasza Pacee87 (#62051) üzenetére


tmp0124
tag

Egy saját teszt lenne a legtutibb. Ha switch-et nem tudsz szerezni hozzá, akkor kérj kölcsön egy szinte bármilyen routert és kapcsold switch módba.

(#62054) ArthurShelby válasza #19482368 (#62049) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kérlek ejtsük a témát, már teljesen körül lett járva a téma! Mindenki elmondta az álláspontját/véleményét és mindenki levonta a konzekvenciákat. Ne offoljuk tovább a topikot!

"Ne agy isten"
Az ilyenektől már a szemem is fáj.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62055) Watercolour válasza #19482368 (#62052) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Amit leírtál, nagyon jól hangzik a következő zsékategóriás szájberszkifi (Mr. Robot, CSI Cyber, stb.) forgatókönyvének, de szerencsére a világ és a számítógépek nem úgy működnek, ahogy te elképzeled.

(#62056) tmp0124 válasza #19482368 (#62052) üzenetére


tmp0124
tag

Na, tényleg hagyjuk a szakmaiságot teljesen nélkülöző észosztást. Ezzel a 443-as dumával akárki levágja, hogy gőzöd sincs egy hálózat működéséről. Ha egy vendégednek, ismerősödnek megadod a wifi jelszót, az szerinted azt jelenti, hogy 443 csatlakozik a gépedre? Ha nincs gép a hálózaton, akkor mi van? Az otthoni gépek 99%-án totál semmi nincs a 443-as porton, nincs is nyitva.
De ha ennyire könnyű, ahogy mondod, akkor miért nem ismer itt senki senkit, akinek kára származott, akiről webkamerás képek készültek? Biztos tele van a világ ilyen emberekkel és állandóan nyaggatják az ügyfélszolgálatokat, de azok mégse tesznek semmit. Én meg csak fecsegek itt össze-vissza, pedig ha kiművelném magam, már milliókat kereshettem volna az exploitok kihasználásán.

Továbbá itt a UPC felelőssége a kérdés, nem az, hogy utána még mennyi biztonsági rés létezik, amit csak 2 hajszállal nehezebb kihasználni, ha a UPC hibájából nem lenne olyan könnyű kitalálni a wifi jelszót.
Ha a UPC alkalmazza az elvárható legfejlettebb védelmet, ami ma wifi esetén a WPA2, azt mai technológiákkal pár nap, de maximum pár hét alatt fel lehet törni, csak nem éppen 10 fillérbe kerül.
Viszont a Wi-Free esetén még csak meg sem próbálja alkalmazni és annak sincs nagy visszhangja! Ha csinálok egy hotspotot UPC Wi-Free névvel, akkor az erre járók telefonja csak úgy kiabálja bele a felhasználónév/jelszó párosokat, mert nincs tanúsítványellenőrzés. Remélem te nem használod ezt a szolgáltatást, mert baromi veszélyes!

(#62057) gduck válasza Watercolour (#62055) üzenetére


gduck
addikt

Csak úgy mellékesen egy réges-régi történet. Kb. 15 éve teszt jelleggel kiraktunk egy XP-s gépet a netre publikus IP címmel, letiltott tűzfallal. 30 perc múlva már ügyködtek a gépen... NO COMMENT! De ha nem hiszed, monitorozzad egy napig hogy hányszor szkennelik az IP címedet nyitott portok után kutatva. MEG FOGSZ LEPŐDNI! :K

Amúgy ha valaki a más gépén akar kutakodni, elég ha beüzemel egy nyílt wifi hálózatot :) Társasházban lesz bőven gép amin kutakodhat :(

[ Szerkesztve ]

(#62058) tmp0124 válasza gduck (#62057) üzenetére


tmp0124
tag

Ebben semmi meglepő nincs, abban sokkal inkább, hogyha átrakod az SSH szervered portját az alapértelmezett 22-esről egy 5 számjegyűre, akkor hirtelen nullára esik a korábbi több ezres próbálkozásszám. Az emberi hülyeségre (kikapcsolt tűzfal) mindig lesz, aki lecsap. Pláne a legnyilvánvalóbbakra, hiszen joggal számíthat arra, hogy ott a következő rétegben is szánalmas a védelem.

(#62059) gduck válasza tmp0124 (#62058) üzenetére


gduck
addikt

A példával azt akartam érzékeltetni, hogy folyamatosak a próbálkozások ;) De leegyszerűsítve, 20-30 percenként nyitogatják a zárt bejárati ajtódat...

UI: Ja erről jut eszembe, hogy ismerős már ápolásba vett pár kezet aki a bejárati ajtó levélbedobó nyílásán benyúlva próbált ügyködni :D

[ Szerkesztve ]

(#62060) tmp0124 válasza gduck (#62059) üzenetére


tmp0124
tag

Az én bejárati ajtómat tuti nem :) Megtehetnék, de drága! Azonos költséggel kinyithatják 1-2 millió hülyének a bejárati ajtaját és 2 millió próbálkozásból már csak akad valami értékes.
Szerintem ez a védekezés lényege, hogy ne csinálj szánalmas hibákat, mert ha nem tartozol a legkönnyebb esetek közé, akkor nem gazdaságos nálad próbálkozni. Ha viszont kinéztek maguknak és van elég erőforrásuk, akkor így is, úgy is megszívtad.

(#62061) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Urak, most már tényleg keressetek erre egy kiberbiztonsággal foglalkozó topikot!

Köszönöm!

(#62064) headhunter válasza blakey (#61977) üzenetére


headhunter
addikt

"kisebbik tv-t átviszed a másik szobába"

BCCY502 megkötve így bevállaltam cipelést... :U

Konklúzió: Eltérés a kábelek között minimális.

Nálam a Hír TV 43W807C-n 51-54%, másik szobában egy kis kábel engedés hatására a padlásról, 48-50%.

Lenyugodtam a TV-k jelszint kijelzése eltér, nincs értelme újrakábelezni...

(#62065) blakey válasza headhunter (#62064) üzenetére


blakey
titán

Akkor ennyi, más a tuner érzékenysége.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62067) kabelmania27 válasza headhunter (#62064) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, akkor a tv jelerősség is rendben van. :)

[ Szerkesztve ]

(#62068) pjen válasza ArthurShelby (#62044) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem megy vele.Kiirja szépen magyarul,hogy tiltott. :(( :F

[ Szerkesztve ]

(#62069) blakey


blakey
titán

Viasat3 HD a 36-os csatornán, :) a frekit még nem néztem meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62070) unicumnext válasza blakey (#62069) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Hétfő óta van ;-)

(#62071) hardverlog válasza blakey (#62069) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Budapesten Mediacardnál melyik frekin érdemes keresnünk? Köszi szépen! :R

(#62072) WarGame


WarGame
csendes tag

Sziasztok!

Segitségeteket kérnem connect box-al kapcsolatban.

Vettünk egy wifi routert amit a connect box után tettünk be,új router beállitásai pikk-pakk megvannak,csatlakozik wifire de nincs internet és uj router egy portjából sincs internet ha lanon próbálokzom.
Gondoltuk veszünk egy másik routert próba gyanánt,de ugyanezeket a tüneteket produkálja.Új routeren beállitások,jelszó,védelem stb,ez néhány pillanat,ismét csatlakozik de nincs internet és lanon sem.

1221 hibaelháritás,azt mondták próbáljam modem uzemmódban és ilyenkor az 1-es portot használjam a connect boxon az uj router felé.Modem mód beállit,viszont nem mondták elsőre hogy ilyenkor 192.168.100.1re változik az elérési út.Modem módban egyáltalán el sem tudtam érni a boxot sem semmi mást.Ismét 1221 ahol távolról visszaállitották alaphelyzetbe a connect boxot ahol ismét tudtam használni de routert sem modem sem router módban nem tudtam utána kötni.

Arra lennék kiváncsi hogy kell e valami speciális beállitás esetleg valamelyik routeren?Azt nem értem hogy lehetséges az hogy felcsatlakozik wifire de mégsincs net.
A connect boxtól érkező kábel hibátlan mert direktbe gépbe dugva működik rendesen és ugyebár egy wifi router beállitása is csak 1 percet vesz igénybe.

Segitségeteket előre is köszönöm!

Üdv!

(#62073) ztsoft válasza WarGame (#62072) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Egyszerűsítve:
CB 1-es port -> új router WAN port, majd a router WAN menüben engedélyezni a DHCP-t. Így már mennie kell.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#62074) ztsoft válasza ztsoft (#62073) üzenetére


ztsoft
őstag

Még egy eszembe jutott, ellenőrizd le, hogy a CB és az új router nem-e egy hálózaton van. Igaz modem módban nincs jelentősége.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#62075) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Sziasztok!

UPC kábel bejön a szobába és elosztásra kerül a jel tv-nek és internetnek...kérdésem, a képen látható elosztó milyen minőségűnek számít? Érdemes jobbat beszerezni vagy a célnak tökéletesen megfelel?
Köszönöm! :R

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-09/30/533093_kivvlp766mlrlcmk_20170930_120546.jpg

[ Szerkesztve ]

(#62076) Gubek-Einste válasza hardverlog (#62075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kép?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62077) hardverlog válasza Gubek-Einste (#62076) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Nehezen, de csak összejön a képfeltöltés :)

[ Szerkesztve ]

(#62078) hardverlog válasza hardverlog (#62077) üzenetére


hardverlog
aktív tag

(#62079) kabelmania27 válasza hardverlog (#62077) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez jófajta osztó, ha nem tapasztalsz problémát elvileg nem szükséges cserélni.
Ha megnézed a modem értékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#62080) hardverlog válasza kabelmania27 (#62079) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Azt hogyan tudom megnézni? :F

(#62081) kabelmania27 válasza hardverlog (#62080) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen tipusú modem van nálad?
Összefoglalóban levan írva tipusonként.

[ Szerkesztve ]

(#62082) hardverlog válasza kabelmania27 (#62081) üzenetére


hardverlog
aktív tag

ok, megnézem, köszi!

(#62083) headhunter válasza blakey (#62069) üzenetére


headhunter
addikt

Országosan elérhető vagy ez a tesztadás csak Budapestre érvényes?

[ Szerkesztve ]

(#62084) blakey válasza headhunter (#62083) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62085) hardverlog válasza blakey (#62084) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Azt valaki meg tudná mondani, hogy melyik frekin keressük Budapesten a Mediacard esetében a Viasat3 HD-t?

(#62086) kabelmania27 válasza hardverlog (#62085) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

722MHz

(#62087) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Új ház építése közben a hálózatot tervezgetem, viszont nincs tapasztalatom a UPC sajátosságáival.

Alapvetően az alábbi a terv:

UPC connect box modem üzemmódban továbbítja a netet 1 UTP kábeleten a jelenlegi routerembe.
Kellene még 6 helyre coax TV (ebből 2 media cardos)
-- Kérdés: Coaxot a connect box előtt vagy után kellene osztani?
A saját routerem osztja wifin és UTP-n a netet egy switchnek. (16 portos)
Ebből az egyik szobában lenne Horizon box.
-- Kérdés: A Horizon box-nak közvetlen kábel kell a connect box-hoz, vagy simán a helyi hálón net elég neki?

Tervezem felhívni a UPC-t is, de eddigi tapasztalat alapján sokszor nemigazán hozzáértőkhöz kerül az ember...

Előre is köszönöm!
CM

(#62088) donmackó válasza coolmpi (#62087) üzenetére


donmackó
őstag

Elég a saját hálózat. A lényeg hogy kapjon netet, mert arról frissít az epg és a videótár is arról dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#62089) coolmpi válasza donmackó (#62088) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Köszönöm! Közben találtam egy videót is róla. Elég jó, csak pont azt nem mondja el, hogy elég neki normál net, nem kell közvetlen kapcsolat a modemmel.

(#62090) ztsoft válasza donmackó (#62088) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak az interaktív szolgáltatásoknak kell a net a Horizon box-on, még a szoftver frissítés is működik a koaxon (tapasztalat).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#62091) pjen válasza coolmpi (#62087) üzenetére


pjen
félisten

A UPC csak 3 helyre ad boxot,kártyát.A másik 3 TV csak a szabadon fogható huszonvalahány adót fogja látni.

(#62092) coolmpi válasza pjen (#62091) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Tehát mondjuk 2 media card, és 1 box? Technikai akadálya van hogy többet adjanak, vagy "elvi"?

(#62093) kabelmania27 válasza coolmpi (#62092) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvi+ nem mindenhol tudnak netmodem+négy tévére elég jelet biztosítani.

(#62094) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mióta a Connect Box-ban lévő Wifi router-t használom, többször megszakadnak a webrádiók adásai, amúgy sebességben, egyéb másban nem éreztem akadozást. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62095) Gubek-Einste válasza zoltanz (#62094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modem módba + saját eszköz használatával talán jobb lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62096) MK VII


MK VII
veterán

Tényleg skacok.
Modem módban lehet több routert is rákötni ugye?

(#62097) AtaWrc válasza Gubek-Einste (#62095) üzenetére


AtaWrc
tag

Sokkal jobb ez a fel állás, valami jó kis Asus router /nem reklám akart lenni, csak pl. a magyar nyelv miatt/
és a gondjaid nagy részt megoldódnak.

(#62098) Intruder2k5 válasza MK VII (#62096) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, összesen 3 publikus IP címet kapsz egy előfizetéshez, de a sebesség értelemszerűen megoszlik.

(#62099) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Lányomnak Budapesten 30as netje van.
Rosszul tudom, de ilyen a UPC szolgáltatásban már nincs?
Illetve alapból kellene emelni, 4400Ft ot fizet érte.
Csak ez a szolgáltatása van.
Lehet változtatni, úgy, hogy ne változzon a hűség idelye?

Köszönöm előre is..

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#62100) MK VII válasza Intruder2k5 (#62098) üzenetére


MK VII
veterán

Értem. Köszönöm.
Akkor még egy routert be kell szerezzek aztán átváltok modem módra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.