Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) Geree válasza kabelmania27 (#62600) üzenetére


Geree
senior tag

igen. és köszi a megerősítést

a friend in need is a friend indeed

(#62602) kabelmania27 válasza Geree (#62601) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, ezekkel az értékekkel sem kell szakadástól tartanod, elvileg nyáron is pozitív vételi értékek lesznek, adásinál van tűréshatár, rendben van a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#62603) ztsoft


ztsoft
őstag

Másnál is vannak gondok a Viasat3 HD adással? Rendszeresen akadozik a kép és/vagy hang. Igaz ez tapasztalható több HD csatornánál is, de nem ilyen sűrűn (néha még SD csatornák is akadnak). A jelszintek itt vannak.

Már mindent kipróbáltam a Horizon box-nál (újraindítás, reset), de nem oldotta meg a problémát.

Más. Sikeresen teszteltem az időzített felvételt a Horizon box-on, gondoltam, ha már tudja akkor nem kelek fel a Japán F1-es 3. szabadedzésre a hajnali órákban, majd felveszi nekem szépen. Van itthon egy 80 GB-os 2.5" HDD nBase házban, rádugtam, formáztam, minden tökéletes (próba felvétel simán megy), beállítottam a felvételt az EPG-ből, majd kikapcsoltam a box-ot (a kijelzőt, meg a HDD LED-jét letakartam, ne világítson éjszaka).
Másnap délután jött a fekete leves! Ugye reggel időmérő, így délutáni szórakozásnak szántam a felvételt. A listában szerepel a felvétel, de elindítani nem tudtam (többszöri kísérlet, újraindítás hatására sem). Mind egy, majd megnézem a vissza nézővel, az is csak a felét volt hajlandó leadni (többszöri próbálkozásnál is ugyan ott állt meg). Így maradt a "virágbolt".

Kíváncsi voltam a HDD-n lévő fájlokra, így rádugtam a laptopra, egy kis hókusz-pókusz után már láttam is a hiba okát. Sikerült a "drágának" 0 Byte-os fájlokat készíteni! :W Találtam egy SQLite3 adatbázis fájlt is, meg is sikerült nyitni, elég sok infót tárol a felvételről, de a felvett méret nem szerepel benne.

Ezek után még egyszer biztos nem jut eszbe, hogy felvételt készítsek vele!

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#62604) handrash válasza pinnacle (#62599) üzenetére


handrash
őstag

Én is csak okoskodom:
Két év elvben nem lehet, hacsak ki nem találják, hogy vedd tőlük meg a modemet...
Lesznek hűség nélküli árak, és hűséggel, max 1 évre.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#62605) ArthurShelby válasza canniball (#62587) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Alkudozz velük egy szépet, hogy most még megkaphatnak 2 évre. Ez elég erős érv.
24.-e már 2héten belül van, szóval ha most kötöd a szerződést még lemondhatod, mikor látod az új árakat.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62606) drugbaron1


drugbaron1
tag

Sziasztok, ha lejár a hűségem, hogyan tudok lefele módosítani egyszerűen? PL most 500/22 es netem van az évek során tornázódott fel a 60/2 es netről ami akkor is és most is elég lenne + tv szolgáltatás és telefon is került a tarsolyba az évek során amire úgyszintén nem tartok igényt. Magyarán, hogyan tudok megint csak internet szolgáltatást igénybe venni és abból is a legalját olcsón...? Köszönöm előre is a tippeket.

(#62607) kabelmania27 válasza drugbaron1 (#62606) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Hívd fel a 1221-et és válaszd a lemondás gombot, jelenleg 240-es vagy a 120-as csomagba tudsz visszamenni, 60-as csomag megszűnt, 30-as csomagot (digitális jólét alapcsomag) csak azok fizethetnek elől akiknek az előző egy évben nem rendelkeztek netelőfizetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#62608) liptak.t


liptak.t
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Előre is bocsánat nem vagyok a téma expert szakértője.
UPC ügyfél vagyok, és eddig a világon semmilyen problémám nem volt a szolgáltatással. Eddig egy a UPC-től kapott Cisco modemem volt, egy Tp-Link Archer C7-es routerrel, viszont egy hete a modem elszállt. Másnap jött a szerelő cserélte a modemet egy Connect Box-ra. Na és itt kezdődtek a problémák. A Connect Box-ot szinte azonnal modem módba állítottam.
Az eddig vidáman működő, és távolról is (külső hálózatból) elérhető eszközeimet (NAS, webcamera) azóta távolról nem érem el, hiába írtam át a megváltozott külső IP-t, mind az eszközökön amivel csatlakozok, mind a router port forwarding menüjében. A webcamera még a wifi hálózathoz sem csatlakozik. Mindemelett sebesség ingadozást is tapasztalok. Egyelőre ennyi jelentkezett, de nem nagyon volt időm még ezzel foglalkozni és félek más dolgok is előjönnek majd.
Az nem tudom számít-e bármit, hogy eddig a router beállításaiba a 192.168.0.1 címen át jutottam be, most már a 192.168.1.1-en tudok.

Szóval a kérdés a következő, a modem csere miatt kell-e a router beállításaiban bármit mókolnom, és ha igen mit, hogy újra mindent elérhessek távolról is?

Köszi előre is!

(#62609) kabelmania27 válasza liptak.t (#62608) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, jó helyen jársz.
Lehet ipv6-os módban van a modem, 1221-en internethiba menüpontban vissza tudod kérni az ipv4-et.

[ Szerkesztve ]

(#62610) liptak.t válasza kabelmania27 (#62609) üzenetére


liptak.t
tag

Azt hogy ipv6, vagy ipv4, hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#62611) Winne válasza kabelmania27 (#62609) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt most már több helyen láttam, hogy javasoljátok valakinek. Ez a kettő miben más?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62612) tmp0124 válasza kabelmania27 (#62609) üzenetére


tmp0124
tag

De IPv6-os címeket használva remekül elérhetők kívülről is a webkamerák, egyéb eszközök portforward nélkül is, ha a tűzfal is úgy akarja vagy ki van kapcsolva :D
Meg persze, ha az eszköz is támogatja a v6-ot...

(#62613) kabelmania27 válasza liptak.t (#62610) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

pl http://inet6.hu/

Winne: Az ipv6-os rendszerben több címet lehet kiosztani, azért vezették be mert fogynak a négyes címek.

[ Szerkesztve ]

(#62614) tmp0124 válasza Winne (#62611) üzenetére


tmp0124
tag

Maga az IPv4 és IPv6 szabvány annyira nem más. Az IPv6 újabb (még csak 20 éves), kevesebb eszköz támogatja, hosszabb címeket használ (32 helyett 128 bitest) ezért több eszközt lehet megcímezni, nincs szükség NAT-ra.
Ami más, hogy ha a UPC-nél IPv6-ot is akarsz használni, akkor az IPv4 címeid NAT-olása megváltozik. Tehát az IPv4-et nem veszik el, azért annyira még nincs minden kész a v6-ra, hanem lényegében egy IPv6 fölötti VPN-ben megy az IPv4 forgalom (DS-Lite - Dual Stack Lite), amihez nem jár publikus v4 cím (CG-NAT - Carrier Grade NAT).
Na ez a CG-NAT a probléma, mert nem támogat semmilyen portforwardot, de még csak nem is ad minden eszközödre saját címet, hanem a routered is NAT-ol. Tehát IPv4 szempontjából kettős NAT mögé kerülsz, ha bekapcsolod az IPv6-ot.
A torrent ettől például szinte teljesen meghal, pedig ha lenne elég v6-os peer, azok között sokkal egyszerűbb lenne a kapcsolódás. De így inkább mindenki visszakéri a v4-et és sosem lesz elég peer v6-on :((

(#62615) liptak.t válasza tmp0124 (#62614) üzenetére


liptak.t
tag

OK, nagyjából értem.
Már csak az a kérdés akkor honnan tudom meg, hogy IPv4, vagy v6-ot használok, mert ha v6 akkor kérem hogy állítsák vissza.

(#62616) Winne


Winne
nagyúr

Köszi, ma is tanultam valamit. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62617) Tombi válasza tmp0124 (#62614) üzenetére


Tombi
senior tag

Ha kérhetném ez a postot az összefoglalóba be lehetne tenni?
Megvilágosodtam én is kicsit
:R

(#62618) pinnacle válasza handrash (#62604) üzenetére


pinnacle
nagyúr

UPC-nél azt mondták, aki még október 24. előtt rendelte meg a szolgáltatást, annak utána is 2 év hűséggel kötik be, aki utána rendeli meg, az már 1 évvel. Mondjuk nem tudom ez mennyire igaz, vagy 24.-e után már csak 1 évvel lehet kötni. Mindenki CB-t kap, visszaadott használt Cisco-t nem lehet kérni, mert megsemmisítik.

Winne na ezt még nem tudják. 14 napon belül lemondhatom, vagy akár most is, de ki tudja milyen árak lesznek.
Lehet Inviteles (Digi) megoldás lesz, 600Ft a különbség a határozatlan illetve a 24 hónap között.

[ Szerkesztve ]

(#62619) Winne válasza pinnacle (#62618) üzenetére


Winne
nagyúr

Ugyanabban az árban?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62620) drugbaron1 válasza kabelmania27 (#62607) üzenetére


drugbaron1
tag

Szia.

Én ezt értem, de akár hányszor felhívtak, szerződés hosszabítás vagy kedvezménnyel és vissza akartam váltani, mindig kimagyarázták, hogy nem lehet sőt volt, hogy csak úgy tudtam megtartani az akkori aktuális csomagomat, ha ráfizettem valami aprót és akkor nem raktak át nagyobb csomagba, magyarán lehúztak azért hogy maradhassak az akkori aktuális csomagban....

Szerinted, így vissza raknak kisebb csomagba?

(#62621) pinnacle válasza drugbaron1 (#62620) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Annak adnak kedvezményt, aki lemondja.

(#62622) kabelmania27 válasza drugbaron1 (#62620) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor felhívnak magasabb csomagra lehet váltani, ha te hívod a 1221-et megnyomod a lemondást és lejárt a hűség akkor vissza tudsz lépni kisebb csomagba.

(#62623) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
Kivételesen nem technikai kérdés: van lehetőség kötbér fizetés nélkül lemondani a hűségre előfizetett netet, ha nem hajlandóak szolgáltatni? Több mint egy hónapja vagy nem megy a net, vagy alig, csoda ha hozza a normál sebességet. ÜFSZ-en mindig az a válasz, hogy most nem tudok belenézni a routeredbe, épp karbantartás van. Ez megy több mint egy hónapja, és ezer örömmel váltanék DIGI-re.

Szerk.: TV+inernet csomag, nem csak internet.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#62624) pinnacle válasza tonyrulez (#62623) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha a garantált sávszélességet sem hozza, akkor lehet, hogy hivatkozhatsz erre. Azt kellene megtalálni a szerződésben, hogy időben van-e garancia. Ha jól emlékszem nem 24/24 óra a garantált szolgáltatás, valamennyi kimaradhat. Mondjuk akkor meg a garantált sávszélt nem tudják tartani.

Most látom kint van az új ÁSZF október 24-től. 45 napon belül bárki felmondhatja a hűséget. Akkor lesz itt árháború. :)

2017. október 24. napjától
Valamennyi ÁSZF-et érintően
Jogszabályváltozás miatt az alábbi pontok módosulnak:
ÁSZF 9. Az előfizetői szerződés időtartama – módosításra kerül a határozott idejű előfizetői szerződés
időtartamára vonatkozó feltétel
ÁSZF 12.1.3. Az Előfizetőt, Ügyfelet az Előfizetői Szerződés és az Általános Szerződési Feltételek
egyoldalú módosítása esetén megillető jogok – módosulnak a hátrányos rendelkezéseket tartalmazó
módosítás esetére vonatkozó előfizetőket megillető jogok oly módon, hogy az Előfizető az értesítéstől
számított 45 napon belül, azonnali hatállyal további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az
Előfizetői Szerződést.

Továbbá, kiegészül a pont a műsorterjesztési szolgáltatás keretében kínált csatornák összetételének
egyoldalú módosítására vonatkozó feltétellel oly módon, hogy az előfizető az értesítéstől számított 45
napon belül, azonnali hatállyal további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani a határozott
időtartamú előfizetői szerződést.
ÁSZF 12.4 Az Előfizető általi szerződés felmondás esetei, feltételei – módosul azzal a feltétellel, hogy
az előfizető a határozatlan idejű előfizetői szerződést azonnali hatállyal bármikor jogosult további
jogkövetkezmények nélkül felmondani

[ Szerkesztve ]

(#62625) tonyrulez válasza pinnacle (#62624) üzenetére


tonyrulez
őstag

120-as net, garantált 30, ehhez képest 1-20 között szokott hullámozni (most pl 15-el megy). Szerződést átnézem :R

4 8 15 16 23 42

(#62626) 4Grider válasza tonyrulez (#62625) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyébként milyen jelszinttel produkálja a modem ezeket a sebességeket?
Gondolom nem wlan-on méricskélsz...

(#62627) tonyrulez válasza tonyrulez (#62625) üzenetére


tonyrulez
őstag

45 napon belül, de milyen értesítést követően? Olyan értesítés után, hogy ők egyoldalúan módosítanak valamit a szerződésben? Erről szoktak pl. mailt küldeni? Elnézést ha egyértemű lenne, nem én vagyok az előfizető, csak az egyoldalúan kinevezett rendszergazda :D

4Grider: Ha wlan-on nem megy megfelelően a net, akkor megyek a lan-ra kötött géphez és azon mérek. Csak 100-as kártya van benne, de ha megy a net simán mérek vele 80-90-et, úgyhogy ez nem okozhat problémát.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#62628) pinnacle válasza tonyrulez (#62627) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mobil cégek szoktak ilyet küldeni, lehet a UPC semmit sem küld, elég ha kiteszi az ügyfélszolgalatokra. Nézzétek át ti is, de szerintem ez mindenkire vonatkozik. 2017. október 24. napjától
Valamennyi ÁSZF-et érintően

Itt viszont majd indul a póker a UPC-vel. Ezért kell majd tudni, hogy milyen árakkal jönnek ki a többiek.

(#62629) ztsoft válasza tonyrulez (#62623) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Egy kérdés. ÜFSZ-en mindig az a válasz, hogy most nem tudok belenézni a routeredbe, épp karbantartás van. ez hibabejelentés volt a részedről? Ha igen, akkor már lehet panaszt tenni, mivel ilyenkor hibajegyet kell felvenniük, 72 órájuk van a hibaelhárítás megkezdésére! Az, hogy éppen karbantartás van náluk, az egy dolog, akkor technikust kell kiküldeni.

Ha több ilyen hibabejelentésed volt, akkor a következő bejelentésnél említsd meg az összeset (nem kell pontos időpontot tudnod, mindenről felvétel készül), majd jelezd, hogy panaszt szeretnél tenni! Ne hagyd magad lerázni!

nem én vagyok az előfizető, csak az egyoldalúan kinevezett rendszergazda Ez mit is jelent pontosan? Ez egy céges előfizetés? Az ilyen ügyeket a tulajdonosnak (akinek a nevére szól a szerződés) kell intézni (lehet ezért nem vesznek komolyan).

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, van lehetőség kötbér fizetés nélkül lemondani a hűségre előfizetett netet, ha nem hajlandóak szolgáltatni?, igen, van, de csak akkor, ha a hibát nem tudják/akarják javítani, és az MNHH is be lett vonva az ügybe. Ezt már több helyen olvastam, de a pontos menetét nem ismerem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#62630) Winne


Winne
nagyúr

Most beszéltem újra az ügyfélszolgálattal, azt mondták 35e Ft a kötbérem, ha a lejárat előtt felbontom a szerződést. Ez a 35 ez mindenkinek ennyi, mint maximum kötbér, vagy a csomag árától függ?

Hiába mondtam, hogy egy ismerősnek engedték az új előfizetős áron kötni a 240 MBitet, azt mondták nem tudják miért lehet, de valószínűleg azért van, mert még márciusig hűségem van és nem számít, hogy vállalnám most a 2 évet újra.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62631) Intruder2k5 válasza Winne (#62630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kötbér mértéke az eddig igénybe vett kedvezménytől, és az eltelt időszaktól függ. Elvileg MyUPC-ben a szolgáltatásaim menü alatt látod is a pontos összegeket.

(#62632) elszabi


elszabi
tag

Infó: Lejárt hűséggel írtam egy levelet (online), hogy lemondanám a netet. 2 hét után hívtak, hogy a 120-as netet 2990-ért adnák.

(#62633) 4Grider válasza Winne (#62630) üzenetére


4Grider
nagyúr

És az igénybe vett kedvezmény a marha magasan megállapított listaárakhoz képest egy jobb áru csomagban simán lehet akár havonta 20e Ft is...

(#62634) Csabroncka


Csabroncka
addikt

mindenkinél okés a kábeles net szolgáltatás Budepst Xi. kerület ????

"in medias res"

(#62635) blakey válasza Csabroncka (#62634) üzenetére


blakey
titán

Mindenkinél nem tudom, nálam igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62636) kabelmania27 válasza Csabroncka (#62634) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha akadozik az internetkapcsolat nézd meg milyenek a modemértékek.

(#62637) bigdigit


bigdigit
addikt

Nem tudom volt-e már szó róla de ha nincs net akkor a modemet se tudom elérni?Legalábbis ezt tapasztaltam.

(#62638) 4Grider válasza bigdigit (#62637) üzenetére


4Grider
nagyúr

Belső háló felől mindig el kell tudnod érni a modemet. Egy esetben nem lehet: Ha pont a modem leállása/hibája okozza a net hiányát.

(#62639) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Vett már valaki tv-t a upc-ől? Mik a véleények? Látom hogy visszahívást lehet kérni csak. Illetve látom hogy van kezdő is, ha esetleg elállok a vásárlástól bármi okból (nem kell indokolni), akkor azt visszafizetik?!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#62640) Winne válasza Intruder2k5 (#62631) üzenetére


Winne
nagyúr

+ @(#62633) 4Grider: Köszi, érthető.

A másik amit kérdeztem tőlük, hogy látnak-e szakadást, hogy modem oldali lehet-e a hiba, de annyit mondott a technikus, hogy a modem értékek jók és hogy frissít rajta s szoftvert, az talán segít.. Ha az sem oldja meg, akkor cseréljek kábelt, vagy mit próbáljak még?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62641) headhunter válasza Winne (#62630) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam is ennyi, volt egy hosszabb beszélgetésem az ügyfélszolgálattal és akkor azt mondta a hölgy, ennél a csomagnál (240/20) ennyi a max. kötbér (35.000Ft), amikor eléred ezt az összeget már nem nő tovább... ("szerinte")

------------------------------------

Mostani állapot...

Net:

Igénybe vett kedvezmény mértéke 35 000 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 0 nap

TV:

Igénybe vett kedvezmény mértéke 13 383,49 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 21 nap

HD csomag + 2. mediacard

Igénybe vett kedvezmény mértéke 965,37 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 21 nap

Telefon:

Igénybe vett kedvezmény mértéke: 12 284,14 Ft :Y
Igénybe vett kedvezmény időszaka: 21 nap

(#62642) Levi123 válasza elszabi (#62632) üzenetére


Levi123
senior tag

Előtte mennyit fizettél?

Levi

(#62643) Gubek-Einste válasza headhunter (#62641) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amikor nekem volt hűségem akkor járt bőven 100k felett is ez az összeg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62644) headhunter válasza Gubek-Einste (#62643) üzenetére


headhunter
addikt

Sima netnél vagy komplett csomagnál? (Net+TV+Telefon)

[ Szerkesztve ]

(#62645) Winne válasza headhunter (#62641) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem ez az összeg 30-as netnél van. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62646) Gubek-Einste válasza headhunter (#62644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csomag volt de csak a netre volt ennyi, ehhez még jött volna a tévé és a telefon után fizetendő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62647) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Na ma kénytelen voltam beüzemelni a csodaboxot mert a rendszerben át állították rá. Eddig nincs gond modem módban. De gyanítom routerként nem fog üzemelni mert időnként dlna kiszolgálás is kell nekem. Vagy működne rajta?

(#62648) Gubek-Einste válasza F_Zolee (#62647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább bridged módban használd saját router-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62649) F_Zolee válasza Gubek-Einste (#62648) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igen ezzel tisztában vagyok. Csak nem ismerem a korlátait még. De lehet ki is marad mert nincs időm rá. :D

(#62650) Tombi válasza norberto_th (#62639) üzenetére


Tombi
senior tag

Szia! Telefonon az mondta a upc nov 9.-re igerik, hogy befejezodik az uj honlap. Jelenleg pl nem jol szerepelnek a megvehető tv-k, de ha rákérdezel elmondjak mibol lehet valasztani..csak samsung keszulekek vannak. 55 colos meretben 2db de egyikse ajanlott darab sajnos. Bizom benne frissitik a kinalotot. Ugy tudom az euronics a partneruk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.