Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) kabelmania27 válasza hardverlog (#62450) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól tetted fel a kérdést, csak nem írtad le melyik netcsomag lesz bekötve.
Hiába van ráírva a tp link routerre, hogy 300Mbit ez a wifire vonatkozik, közben a wan portja 10/100-as tehát 30-as netcsomag felett nem lesz meg wifin a sebesség, tehát ha 120 vagy nagyobb csomagot rendelnek és nincs saját gigabites router jobb a UPC modeme.

[ Szerkesztve ]

(#62452) hardverlog válasza kabelmania27 (#62451) üzenetére


hardverlog
aktív tag

hm....120as net lesz, szóval akkor egykutya ezek szerint.

De ha jól értem, akkor ha ilyen lenne érdemes lenne ezt használni:

https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/tl-wr1043nd-v4-p354620339/

[ Szerkesztve ]

(#62453) kabelmania27 válasza hardverlog (#62452) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ez már jó lesz nagyobb sebességre is.
Általános dolgokra elég szokott lenni a hgw modem, ha nem akkor modem üzemmód+gigabites routerrel stabil szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#62454) pjen válasza hardverlog (#62450) üzenetére


pjen
félisten

Próbáld ki,ezt is azt is,aztán azt használod amelyik Neked jobb.

(#62455) headhunter válasza kabelmania27 (#62449) üzenetére


headhunter
addikt

GoodSpeed: Hiba mindenhol előfordulhat szerencsére hamar megoldódott a probléma.

Azóta is sz@r az egész... :W

TV állandóan elmegy (5-10 percenként), internet szintén zenész, hibabejelentés nem lehetséges, mert a telefon is eltűnt, amikor visszajött nem lehet őket elérni, mindig foglalt vagy nincs vonal...

(#62456) #41133696 válasza Gubek-Einste (#62446) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja :D

(#62449) kabelmania27 : Az tény, de a városban két kábelinternet szolgáltató van, és mind a kettővel vannak gondok. A zöldeknél rendszeresen voltak tervezett karbantartásból kifolyólag is szünetek. UPC-nél ilyenbe még nem futottam. Viszont a UPC-nél éjjelente az utóbbi pár napban vannak "mikro" kiesések, azaz pár percig nincs Internet aztán van. Aztán voltak korábban a "csütörtök reggel felhívom és közli velem, hogy majd kedden tud szerelőt küldeni" igaz 72 órán belül sikerült felszaladni az oszlopra.

Igaz mind a két szolgáltatóra, hogy mindent nem célszerű tőlük rendelni az én városomban, mert a zöldeknél nekem minden tőlük volt, és rengeteget szívtam, UPC-től szerencsére csak az Internetem van.

(#62455) headhunter: Szeptemberben lejár a hűség, nem hosszabbítok náluk - hűséget nem kötök velük az fix -, mert kemények voltak, amikor múltkor le akartam mondani (rögtön belökte a 35K-s kötbért azzal a kérdéssel, hogy akkor töröljön?), meg több mint 1 éve van itt a hálózatuk kiépítve, és nem nagyon áll össze stabillá. Olyan ajánlatot nem fog tudni mondani nekem, hogy én kábelinternetnél maradjak, ha lesz optika is. Ráadásul a jelszintjeim (főleg az adásim) rosszabb mint az Invitelnél volt.

Plusz ott van még a Puma 6-os csodájuk is, ami mérhető, és nincs sem frissítésben orvosolva, sem cserélve (bár én egyelőre nem érzem a hatásást, de mérni tudom). Nálunk rengeteg a vezetékes telefonálás, ilyen kiesések alatt el lennék átkozva.. kaptam én eleget az Invitel miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#62457) Winne


Winne
nagyúr

Ha mérek speedtesten alapból fel kellene ugrania a sebességnek a nekem maximális 30 MBitre és ott mennie a csomagok végéig, vagy csak a végén szokott a maximumon lenni? Nem méregettem egy ideje, de úgy rémlik mindig fullra ugrott és csak ott figyelt amíg végigment a csík, most meg össze-vissza ugrál kb félsebességen és félúton megy csak fel maxra.

Jelent ez valamit?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62458) 4Grider válasza Winne (#62457) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rengeteg dolgot jelenthet. Kábelen mérsz, vagy wlan-on?
Ha felmegy maxra, ott is marad a mérés végéig?

(#62459) kabelmania27 válasza headhunter (#62455) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemújraindítás után nem javul a helyzet?

GoodSpeed: Éjszaka előfordul országos internet karbantartás, legközelebb 11-én lesz éjféltől reggel hatig.

[ Szerkesztve ]

(#62460) Winne válasza 4Grider (#62458) üzenetére


Winne
nagyúr

Felmegy maxra és marad is ott ige. Kábelen és wifin is mértem asztalin, plusz wifin notebookon, uaz mindenhol. A telómon viszont felugrik egyből fullra. Nem értem.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62461) Peti N95


Peti N95
aktív tag


Sziasztok. Kicsit off, de nagyon érdekelne...
30 megás netről most váltottunk 120 megásra UPC
Ha kábellel bedugom a laptopba, akkor meg van a 120Mb sebesség, de a P9 Plusnál ez a szűk 50 a max!
Ez a modem lassú, vagy a telefon, vagy a wifinek ez a max sebessége?
Köszi előre is a válaszokat. :R

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#62462) pjen válasza Peti N95 (#62461) üzenetére


pjen
félisten

WiFi nagyon sok mindentől függ.Lehet terhelt a csatorna,messze vagy a routertől,stb.Becsüld meg azt az 50 et.Nekem csak 34 van WiFi-.szintén 120 as net.

[ Szerkesztve ]

(#62463) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Lehet kérni olyat hogy ipv4-be tegyen a szolgáltató? Vettem egy smqrt tv-t de nem müxik a wifi túl jól vele, elvileg azt írják lg topicban hogy az ipv6-ot nem szereti. Hol tudom megnézni hogy melyikben vagyok?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#62464) #18001664 válasza norberto_th (#62463) üzenetére


#18001664
törölt tag

Fel kell hívni őket és kérni az IPv6 kikapcsolását! Én is így tettem...

Arra tudja valaki a választ, hogy ha bekapcsolom a UPnP-t a WiFi routerben, miért csökken le nagyon a sávszélesség?
Illetve a laptop WiFi kártya beállításaiban a "Roaming policy" értékét mire állítsam? Jelenleg "normal" módban van, de van ezen kívül még very low, low, high, very high"
Azt szeretném elérni, hogy maga a böngészés legyen támogatva nagyobb sebességgel, ne a többi internetes szolgáltatás.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#62465) Peti N95 válasza pjen (#62462) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Sikerült, a rutert át kell 2,4 GHz-ről 5 GHz-re, így már hasít rendesen! :C

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#62466) kabelmania27 válasza #18001664 (#62464) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezetéknélküli kapcsolat speciális beállításokkal kapcsolatban ITT választ fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#62467) headhunter


headhunter
addikt

Számlát hogyan fizetitek? (Dijnet, UPC oldalán, átutalás)

9-e van és a Dijneten még most sem jelent meg a számla...

-----------------------------------------------------------------------

Ezen a szövegen nem tudom, sírjak vagy nevessek?! (Puma6)

...Happy Home MIX 4

"Bivalyerős" UPC Connect Box-ot kapsz mellé!...

(#62468) #41133696 válasza headhunter (#62467) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mindig manuálisan teszem, mert a csoportos beszedési megbízást nem sikerült berögzíteni (csak velük jártam így):

Amikor megjön emailben, hogy elkészült, akkor rákattintok a befizetés linkre, a Chrome meg kitölti a bankkártya adatokat,fizetek, aztán napok múlva majd lekönyvelik :D

hotpay@dijnet.hu:
"Tisztelt Ügyfelünk!

Az Ön bankkártyás fizetési tranzakciója - a pénzintézet visszajelzése alapján - sikeres volt.
"

[ Szerkesztve ]

(#62469) pinnacle válasza Watercolour (#62427) üzenetére


pinnacle
nagyúr

UPC Facebookjára linkeltem, ha nem törlik, talán majd foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#62470) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: a UPC egy új előfizetés beüzemelésekor a kábeleket és elosztókat ingyen adja vagy valami térítés fejében? Mi van akkor, ha a szobában lévő tv/internet kiállástól távolabb, a szoba másik végében szeretnénk elhelyezni mondjuk a tv-t és ehhez szükséges pluszban vezeték? ez a plusz 3-4-5 méter vezeték díja felszámításra kerül, mert nem közvetlen a szobai kiállás mellett akarjuk üzemelni a tv-t, mondjuk csak 1 méter vezetéket felhasználva?

Köszönöm! :R

(#62471) kabelmania27 válasza hardverlog (#62470) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Új előfizetéskor nem kell külön fizetni a koax kábelért és az osztóért, ha később áthelyezést kérsz ASZF-ben meghatározott pár ezer Ft-os díja van .

(#62472) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Jelenleg fiber power 30 előfizetésem van évek óta.Szeretnék 240-et.Új elöfizetőnek 4000,réginek 5000ft/hó.Ha lemondom az elöfizetésem és pár óra múlva újra kötöm 240-re akkor 3n már újnak számítok :F

(#62473) kabelmania27 válasza korcsillio (#62472) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem számítasz új előfizetőnek, nincs szükséged lemondani fogsz kapni kedvezményes ügyfélmegtartó ajánlatot 1221 lemondás gomb után. Ha TC/Ubee/Cisco 3925/3212/3208 modem van nálad nem szükséges modemet cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#62474) korcsillio válasza kabelmania27 (#62473) üzenetére


korcsillio
őstag

Ilyen van.

(#62475) kabelmania27 válasza korcsillio (#62474) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy Technikolor modem, alkalmas a 240Mbites csomagra.

(#62476) Winne válasza korcsillio (#62472) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha lemondod, 3 hónapig nem köthetsz újat és nem is leszel új előfizető. Én is ezzel küzdök velük hónapok óta, hogy én aki fizetek régóta csoportos beszedéssel kapjam már meg legalább azt az ajánlatot, amit egy új, de nem hajlanak rá..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62477) |AP| válasza Winne (#62476) üzenetére


|AP|
veterán

ez komolyan így van?

Én ügyfélmegtartással már lassan 10 éve vagyok előfizető, szép lassan fel is hízott a csomagom Digital Goldra (felvevős HD box, plusz még egy kártya is) és 240-es netre. Aztán kicsit megváltozott az életem és már szinte alig nézek TV-t, ráadásul már nincs is csak egy készülék itthon, így a felvevős HD box gyakorlatilag parlagon áll....

Most fog lejárni a hűségem, és jelenleg most bőven elég lenne nekem a 120-as net a Digital Mini TV-vel csomagban (set top box nélkül, mediacarddal).
Az volt a tervem, hogy ha nem kapok jó ajánlatot, akkor lemondok mindent és kötök egy új csomagot. Ezek szerint nem tehetem meg? Tényleg teljesen felesleges már nekem ennyi csatorna és a felvevős HD box...
Nem bánnám, ha valahogy meg tudnánk úgy állapodni hogy kevesebb legyen a havidíj, de ugye ezt a tervet nem igazán szokta támogatni a UPC...

Szerintetek mi lenne a helyes taktika?

(#62478) pinnacle válasza Winne (#62476) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mondjátok le hó végével, ha nem kaptok jobb ajánlatot legfeljebb még előtte visszamondjátok.

(#62479) F_Zolee válasza |AP| (#62477) üzenetére


F_Zolee
veterán

Max valakinek átadod a csomagod magadnak meg újat kötsz.

(#62480) korcsillio válasza Winne (#62476) üzenetére


korcsillio
őstag

Ha feleségem nevére,ugyanerre a címre másikat kötünk az megoldás.Én jó pár éve előfizető vagyok,nem igazán értem miért jár jobb ajánlat egy újnak???!?

(#62481) Multibit válasza |AP| (#62477) üzenetére


Multibit
veterán

már szinte alig nézek TV-t, ráadásul már nincs is csak egy készülék itthon
Nálam is hasonló helyzet alakult ki több mint egy éve. Radikális megoldásként egyszerűen lemondtam a tévé előfizetésem. Azóta sem hiányzik.

(#62482) canniball válasza korcsillio (#62480) üzenetére


canniball
nagyúr

Minden szolgáltató az új ügyfelekért küzd, a régiek nem annyira fontosak.
A feleséged nevére kötni sem megoldás, mert ugyanaz a cím. Ahogy javasolták hívd fel őket, lengesd be a lemondást és akkor kaphatsz jobb ajánlatot. Alkudozni kell velük mint a piacon...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62484) hardverlog válasza canniball (#62482) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Tegyük hozzá minden egyes ilyen alkudozni kell tanács esetén, hogy ez akkor működő dolog, ha adott szolgáltatási címen van konkurens szolgáltató...mert ha nincsen, akkor alkudozhat bárki, nem fog engedni a UPC! Pontosan tudják hol kell félni konkurenciától! Tapasztalat!

(#62485) #18001664 válasza korcsillio (#62472) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ha már nincs hűségidő, bemész személyesen egy ügyfélszolgálatra, közlöd, hogy nem szeretnéd a beszélgetés rögzítését és gondolkodsz a szerződés bontásán ( ez fontos ) és amikor kikapcsolta a mikrofont, ajánl neked egy jobban csengő ajánlatot!
Én is így tettem...most van ugyanolyan árért jobb csatornáim és jobb netem.

(#62486) hati válasza hardverlog (#62484) üzenetére


hati
addikt

TV esetén, a Mindigtv-t bárhol be lehet lengetni. Nekem 2e Ft-ot ért...

(#62487) canniball válasza hardverlog (#62484) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk sincs értelmes konkurencia (csak Invitel ADSL és MindigTV jöhet szóba), legutóbb mégis egész korrekt ajánlatot kaptam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62488) Winne válasza |AP| (#62477) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem is a lemondást javasolja mindenki, hogy alkudozni tudjak, de nekem az még nem opció, mert van pár hónapom a hűségből, plusz itt csak T van, de optika meg nincs, teljesen komolytalan árakkal a UPC-hez képest is.

A másik névre kötésen gondolkoztunk mi is, de ha megmarad ez a szerződés is, akkor egyik ügyintéző szerint nem köthető addig ide a másik, a másik nem tudta megmondani, egy kollegám meg úgy kötött a vásárolt lakásába, hogy benne volt még az előző előfizetés és csak simán rendelte a neten mint új előfizető és kiment a szerelő bekötni.

Érdekes dolgok ezek, ahány ügyintéző kb annyi verzió.

Szerintetek ha bejönnek az egy éves hűségek, akkor az árak is változni fognak?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62489) TeeJay válasza hardverlog (#62484) üzenetére


TeeJay
félisten

hülyeség...
vidéken falun szülőknél akiknek 6-7éve csak netelőfizetés volt simán adtak jobb árat több szolgáltatással mint a Trio L csomagjuk pedig csak Telekom VDSL van mint konkurencia de az IPTV miatt sosem váltottam volna rá
csak felvetettem hogy megkeresett a T-is és adtak olcsóbb ajánlatot (semmivel sem olcsóbb és jóval szarabb de azt nem kell tudni az értékesítőnek) :D

szóval sima ügy volt
érdemes egyeztetni hogy mire van szükséged és adjon rá olyan árat hogy aláírj 2évet ismét

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62490) Cucuska2 válasza Winne (#62488) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mi bementünk a UPC-hez, elkezdtem mondani, hogy az 500-as net + Digi Gold csomagot átköttetem anyámhoz, amit én 7900-ért kapok, ha neki nem adnak a Digi Goldhoz netet, csak összesen 10k-ért, először 8500-öt mondott, mondtam neki, hogy ez még mindig nem elég, majd mondta, hogy akkor 6800-ért is tudna adni 120-as netet + Digi Goldot. Így 800 forintért megérte a 120-as net. Bár szerintem igen pofátlanság, hogyha a 10k-s csomagot ennyiért megéri nekik adni, akkor miért árulja ennyire drágán...

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#62491) MK VII válasza Cucuska2 (#62490) üzenetére


MK VII
veterán

Mert ilyen csodálatos kapitalista világban élünk ahol az utolsó bőrt is le kell húzniuk a "vásárlóról", mert, ha nem akkor nem jól alszanak...

(#62492) Winne válasza Cucuska2 (#62490) üzenetére


Winne
nagyúr

Én nem tudok ugrálni, mert nem járt még le a hűségem és senki nem viné az előfizetésemet a 30 megabittel, ha nem sokkal drágábban 240-et tudna kötni. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62493) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nekem Fiber Power 30 van,2év hűséggel,ami jövő nyáron jár le.
Múlt héten hív a UPC,hogy megszűnik a 30 és 120 lesz a legkisebb és változtatni kéne a szerződésen.
Én meg közöltem velük,hogy mivel ők is aláírták a 2évet az adott feltételekkel(2499ft) majd jövő nyáron visszatérünk rá.

[ Szerkesztve ]

(#62494) Winne válasza Vtwo (#62493) üzenetére


Winne
nagyúr

Látod erről beszéltem, engem is hívtak többször és én most ezért a csomagért fizetem árcsökkentve 3300 Ft-ot..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62495) Vtwo válasza Winne (#62494) üzenetére


Vtwo
senior tag

Amíg tart a húségidő nagyon nem ugrálhat egyik fél sem.Én kivárom amíg lejár és mivel van a házban más szolgáltató is nagyot nem fognak szerintem emelni a 120-as netnél sem.

(#62496) golfvariant válasza Vtwo (#62493) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Említtették hogy mennyiért adnák a 120-as netet? Ha nem rákérdeztél, vagy csak egyszerűen elutasítottad az egészet? :)

[ Szerkesztve ]

(#62497) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok !

Mediabox távirányítóval kapcsolatos kérdésem lenne:

Tegnap hozták ki az új Horizon HD médiaboxot (kaon kcf-sa900pco).
Sajnos a régi féle távirányítóval. ( oválosított ) Az előző box távirányítója nálam van (pace, ez már az újabb szögletes kivitel, kb fél éves), de azzal nem működik ez a box.
Felhívtam az üsz.-ot, elvileg kicserélik az újra ha bemegyek.
Kérdésem: nincs valami szervizmenüje a távirányítónak, amivel a kaon box kódjára rá lehetne hangolni ?
Mivel külsőre teljesen megegyezik a kaon új távirányítója a pace boxunk távirányítójával. ( szögletes hosszú, a végein vertikálisan legömbölyítve )

[ Szerkesztve ]

(#62498) nicu71


nicu71
addikt

Na Hódmezővásárhelyen beindult az élet ,a helyi kábeliroda/Centrum kábel november végén megszűnik/ előtt 3 ügynök szólitja le az ügyfeleket ,hogy mihamarabb kössék meg a szerződést ,ha nem akarnak tv ,internet nélkül maradni ,3 perc az egész :)
Aláirtam,Egy év hűség digital bronze+120 fibernet+vezetékes telefon 4900 ft

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#62499) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

elnézést, lehet hogy nem jó helyen kérdezek, de nem találtam jobb (aktív) topicot a kérdésnek, remélem még éppen elfér:

szükséges lenne lecserélni a TV-k-be menő koax fejeket a kábelen, mert a jelenlegiek elég rossz csatlakozást biztosítanak, "kontaktosak", mozgatásra érzékenyek, sokszor rossz minőségű a kép, hangyás.

ha lehet szeretném ezt házilag megoldani. tudtok ajánlani hülyebiztos, könnyen szerelhető fejet? illetve kaphatnék útmutatást hogy kell ezt jól megcsinálni mire kell figyelnI?

(#62500) kabelmania27 válasza DeFranco (#62499) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Legalább háromszoros árnyékolású rg6-os kábelt vegyél, arra így feltudod tekerni a csavaros F csatlakozót.

nicu71 : Köszi az infót, jó kis csomag. Régi szolgáltatónál milyen csomag/havidíj volt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.