Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) kabelmania27 válasza DeFranco (#63350) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobb ajánlatot kaphatsz ha lejár a hűségnyilatkozat, mert akkor kérhetnél digital bronze 120-as net telefon és európa vagy világ csomagot. 500-as csomag alatt meg lehet tartani a régi modemet csak ezt jelezni kell, az a lényeg ne add vissza mert akkor már nem tudod visszakérni.

[ Szerkesztve ]

(#63352) Zzr válasza Gubek-Einste (#63340) üzenetére


Zzr
csendes tag

Ettől tartottam én is, azért köszi. Ezek szerint a boxok az előfizetett internet sebességen is osztoznak (magyarán csökkentik)?

(#63353) DeFranco válasza kabelmania27 (#63351) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát... lefutottuk ezeket a köröket, de lényegesen magasabb árat mondtak már a digitális bronze csomagra is (kb. másfélszerest) és akkor még nem volt sehol a kiegészítő csomag.

nem tudom most miket ajánlanak ki ügyfélmegtartás ürügyén, de ha azt nézem hogy a 120-as nettel és bronzzal 8500 a happy home akkor nagyon nagyot kellene engedni hogy versenyezzen a mostanival (tévét nem nézünk, tök mindegy hány csatornát nem nézünk, a németek mennének ha lenne, de nincs).

azt csak halkan jegyzem meg hogy a bezzegadiginél ez fillérekből meglenne

[ Szerkesztve ]

(#63354) kabelmania27 válasza DeFranco (#63353) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg lehet próbálni, hogy azt mondod tévére elég a dvb-t netre telefonra a mobil.

(#63355) LouiS22 válasza DeFranco (#63353) üzenetére


LouiS22
veterán

Régenmindenjobbvolt és elmúltnyolcév. Lehet példálózni a digivel, de ha a térségedben nem elérhető, akkor nagyon nincs miről beszélni. Az szolgáltatás árát meg általában nem te döntöd el (erre céloztam a reális-irreális párossal), hiszen a péknél sem 20 forintért veszel egy kiló kenyeret, hanem van mögötte még egy 0.

A la carte tévészolgáltatás meg még nagyon sokáig nem lesz. Vagyis lehetne, csak vélhetően nem sok embernek tetszene a havi 20 ezer forintos előfizetési díj :)

1ébként egy hülyének tűnő kérdés: ha csak ezt a három német csatornát akarod nézni... Teljesen véletlenül nincs legális stream ezeknél a csatornáknál, Németországban/ból? LEhet, hogy érdemes lenne ilyen irányban nézelődnöd. Nem állítom, hogy megvalósítható (elő tudsz-e fizetni, egyáltalán létezik-e ilyen szolgáltató/tás Németországban).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63356) atala


atala
addikt

Mi most fogunk váltani T-ről.
Most T-nél adnak 120-as netet, 61SD+24HD IPTV, valamint vezetékes telefon ami 5000 percig ingyenes. Fizetek érte 10020 Ft-ot.

Most a UPC-nél adnak 500-as netet, 101+33HD csatorna, és alap vezetékes telefont.
Ezért kérnek 5499 Ft-ot.
Jóval olcsóbb, több szolgáltatásért, igaz a telefon az csak alap.

Remélem a minőséggel sem lesz gond, mert most a T-nél nincs gond a minőséggel, sem az Internetnél, de a TV-nél.
Maximum egy év múlva vissza váltok.

(#63357) DeFranco válasza LouiS22 (#63355) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mit gondolsz miért offban írtam és miért halkan jegyeztem meg? nem hiszem, hogy nekem kell elmagyarázni a piacgazdaságot. :)

stream nincs értékelhető minőségben, vagy ha van, húzósan fizetős. műhold lehetne opció, de az nálunk karcos lenne.

megfutottam ezeket a köröket amikor szerződtünk a hosszabbításra, nem kérdés ez most, csak mivel kérdeztétek hogy mi-merre-hány méter ezért leírtam. akkor kötöttünk egy alkut, nekem ez vállalható, ennyiért tudom nélkülözni egy ideig a német csatornákat is aztán majd meglátjuk hova alakul a piac a hűségidő végére.

@kabelmania27: pontosan ez volt az érvem, nem egy körös volt az alku mire kiizadták ezt az ajánlatot, pár évig köröztünk egymás körül mert csak felfelé engedtek volna (annak ellenére hogy akkor már nem kötött a hűség). azt nem tudom, hogy egyébként ez mennyire számít jó alkunak összességében, nem követem ki mit tudott kialkudni, de az a tapasztalatom hogy "lefelé", az olcsó előfizetések felé nagyon nehezen lehet mozdulni, hamarabb adnak komoly kedvezményeket ha mindenképpen ott hagysz 8-10-15k-t, de annyit meg nem akarok.

ha egy olyat kínáltak volna, mint atalának akkor azt lehet megfutottuk volna mi is. de az is határeset.

[ Szerkesztve ]

(#63358) sznandi77 válasza DeFranco (#63350) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Ezen csatornák a 19,2 Astra pozícióból műholdon megtalálhatók kódolatlanul, igaz az osztrák verzió, ami csak reklámban különbözik a némettől. Egy parabola tükör és a legolcsóbb digitális beltérivel elérhetők, 15-20 ezer körül már vannak. Én is így nézem.

Ja látom tárgytalan! Bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#63359) DeFranco válasza sznandi77 (#63358) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a fekvés megvolna hozzá, de társasház, közös homlokzat, erkély nincs, és amúgy a fák miatt nem biztos, hogy belőhető a kívánt vertikális szög. ha erkélyem lenne, akkor már nem lenne upc-m. legalább is tv szolgáltatásom biztos nem.

(#63360) 4Grider válasza atala (#63356) üzenetére


4Grider
nagyúr

A te UPC csomagod havidíja 12400 Ft egy év hűséggel, magyarul az 5500 Ft-os havidíj hiéna (erős konkurens jelenléte miatt alkalmazott) ár. A UPC előfizetők többsége számára ez az ár elérhetetlen.

(#63361) atala válasza 4Grider (#63360) üzenetére


atala
addikt

Tisztába vagyok vele. Az a baj, hogy a T nem alkalmaz ilyen jelentő kedvezményt nálunk. Sőt, hogy ha most újra kötném a csomagot, akkor még emelkedne is egy kicsit a havidíj. Az 1 év hűségért meg adnak 3 hónapig havonta 3e Ft kedvezményt.
Nem akarnék váltani, de így már nincs miről beszélni.

(#63362) MK VII válasza atala (#63356) üzenetére


MK VII
veterán

Beetető ár amit kaptál a UPC-től..
Sz@rabb csomagért fizetünk 10k-t úgy, hogy kb 20 éve vagyunk UPC előfizetők.
Szóval nyugodj meg. Lesz az a csomagod még 12 ezer is.. :K

(#63363) DeFranco válasza atala (#63361) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meddig fizeted ezt a havidíjat? amikor engem kerestek meg, akkor volt ilyen, hogy első x (1-3, nem tudom) hónap töredék ár, aztán egy magasabb összeg a hűségidő fennmaradó részére.

(#63364) elekreg válasza MK VII (#63362) üzenetére


elekreg
tag

Nem feltétlenül lesz az, ahol megfelelő konkurencia miatt ilyen kedvezményt adnak, ott eddig sem emelték az egekbe a havi díjat még a hűség lejártát követően sem, alig lett kicsivel drágább (saját tapasztalat is, akár számszerűsíteni is tudom pontosan, ha kell) , eztán meg az új törvényi szabályozás miatt (egyáltalán) nem tehetik meg.

[ Szerkesztve ]

(#63365) atala válasza MK VII (#63362) üzenetére


atala
addikt

Megkérdeztem, ha lejár a hűség, akkor sem emelhetnek. Törvény írja elő. Ha mégis valami gond lenne, visszamegyünk a T-hez.
Azért adnak ilyen kedvezményes árat, mert 1,5 éve jött a UPC a városba, ahol eddig csak a T volt. Gondolom próbálják átcsábítani az embereket.

(#63366) atala válasza DeFranco (#63363) üzenetére


atala
addikt

A T-nél most úgy van, hogy van egy lista ár. Ha vállalsz 1 év hűséget, akkor 3 hónapig adnak kedvezményt. Ez egy 10 ezres csomagnál kb 3 ezer Ft.

(#63367) DeFranco válasza atala (#63366) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az upc-vel kapcsolatban kérdeztem. végig ennyi lesz a havidíj a hűségidő alatt? vagy csak az első x hónapban?

(#63368) pinnacle válasza atala (#63356) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hol adja ezt a UPC? Mi ezt kaptuk 5200Ft-ért a XIII.kerületben. Telekom miatti lemondásra adták. Szerintem ahol nincs konkurencia, ki lehet próbálni a MinDig TV-re hivatkozni. Lehet már 1 évre is megadják.

[ Szerkesztve ]

(#63369) atala válasza DeFranco (#63367) üzenetére


atala
addikt

Végig.

(#63370) atala válasza pinnacle (#63368) üzenetére


atala
addikt

Budakalász. Nem egyéni ár, hanem területi. Ha beírom a UPC oldalán, a címet, akkor ezt az árat adja. Sőt, van egy olcsóbb is, 4500 Ft-ért, ott csak 69+33HD csatorna van.

(#63371) nicu71 válasza pinnacle (#63368) üzenetére


nicu71
addikt

Hódmezővásárhelyen is pont ezt a csomagot lehet elérni, itt most kezdi a szolgáltatást a UPC .Abszolut nyomott ár /Invitel és Telekom a konkurrencia ,labdába se rugnak emellett.

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63372) Toth_Jani válasza nicu71 (#63371) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Hát majd meglátjuk, elvileg 5490-ért kapom majd 3 hét múlva a Digital Bronze +500 Net + telefon csomagot, de ha most beírom a címem akkor azt írja hogy ezen a címen nincs szolgáltatás.
A régi szolgáltató 64 Digitális csatornát és 20 Mbit-es internetet adott 6040 forintért, őket vásárolták fel, és a digitális TV nem tudja az EPG-t.
Na meg persze az első 2 hónap Ingyen van, de lehet hogy a váltás miatt az olyan is lesz.

(#63373) nicu71 válasza Toth_Jani (#63372) üzenetére


nicu71
addikt

pedig ki kéne írnia már régóta hogy Vásárhelyen a megadott cimen elérhető ,nekem már lassan egy hónapja sikerül ez a mutatvány.Egyébként én is tartok tőle hogy az indulásnál kisebbfajta káosz lesz ..de hátha mégse ,bizakodjunk :) a Centrumot én is ostromoltam az EPGért rendszeresen ,mindig elháritottak hogy majd lesz ,majd lesz ...meg majd több HD adás is :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63374) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Megjött a tuti ajánlat, FP500 + Digital Bronze + NonstopS 6099 Ft-ért.

Beszélgettünk egy kicsit és arra jutottunk, hogy sajnos az elképzelések nem közelítenek egymáshoz így elköszöntünk (megpróbáltam azért lenyomni ezt 5k köré és belerakatni egy európa csomagot, de láthatóan ezt nem volt lehetősége kiajánlani).

Viszont úgy tűnik, hogy nincs nekem beállítva az elektronikus számlázás, legalább is ő ezt mondta, és a számlán nem látok erre utaló információt: [kép]

Látom ezt valahol az online felületen, hogy be van-e állítva? Egyébként a számlát online kapom a díjneten keresztül és ott is fizetem.

(#63375) pinnacle válasza atala (#63370) üzenetére


pinnacle
nagyúr

atala, nicu71 jó, hogy nektek nem kell "pókerezni" a UPC-vel, hanem egyből megadják. 29-es körzetben, meg ez van.

[ Szerkesztve ]

(#63376) atala válasza pinnacle (#63375) üzenetére


atala
addikt

Nyugodj meg, ha itt nem lenne T, nálunk is a lista ár lenne. Sőt, szerintem ha már a T mellé lenne még egy szolgáltató, pl Digi, már akkor sem adnák ezt a kedvezményt.
Egyébként amikor bejött a UPC akkor nem volt ilyen nagy kedvezmény. Próbáltak többször átcsábítani, de nem volt akkora kedvezmény, hogy megérje. Most valamiért megtáltosottak.

[ Szerkesztve ]

(#63377) pinnacle válasza atala (#63376) üzenetére


pinnacle
nagyúr

29-es körzetben is van Telekom, de ilyen ajánlat még nincs.
DIGI-vel még nagyobb a verseny. Nálunk mindhárom szolgáltató van, így a Flip is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#63378) #78121280 válasza Toth_Jani (#63372) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én a Happy Home Mix 2 ajánlatot választottam (12 hónap) , de meghagyom mellette a Telekomot is tartalékosnak egyelőre. :DDD

Október 26.-án bekötötték ( Technikus Budapestről jött :Y ) és várom a November 28.-át, amikor is majd megtörténik a jel átadás. Biztos lesznek fennakadások erre számítani kell és számítok is. :)

(#63379) atala válasza pinnacle (#63377) üzenetére


atala
addikt

Na, ilyen nálunk sincs. Ennek a dupláját fizetem most 10x rosszabb internettel, rosszabb Tv csatornával és jobb telefonnal.Gyanítom, ott akkor vezették be az optikát, ezért ez az akció.

(#63380) pinnacle válasza atala (#63379) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Telekomnál is próbálhatnál lemondást. Lehet ott is van ügyfélmegtartás.

[ Szerkesztve ]

(#63381) ztsoft válasza #78121280 (#63378) üzenetére


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Nálatok van hang a Viasat3 HD-n? Sem scart-on, sem optikán (az erősítő nem is érzékel digitális jelet). Ezzel szemben az SD adáson van hang.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63382) Okosandroid válasza ztsoft (#63381) üzenetére


Okosandroid
tag

Szia. Amikor ezt az üzenetet írom neked, A mentalista című sorozat megy és van hang, viszont jelenleg angol csak.

(#63383) ztsoft válasza Okosandroid (#63382) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam semmi, választani sem tudok. Az SD-nél van Magyar, Angol, megy mind a kettő.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63384) MK VII


MK VII
veterán

Olvasom itt, hogy sokaknak mennyi HD csatornája van az előfizetésbe.. Mit kell érte tenni? :)
De most komolyan kérdezem...
Nekünk 10k a havi előfizetési díj és 500-as net 60-70 nézhetetlen csatorna meg az alap HD csatornák vannak benne. M1 HD, M2 HD, M4 HD, M5 HD, Duna HD... Ennyi...
Mennyit kéne fizetnünk, hogy nekünk is legyen 20-30 HD csatorna? Kezd picit frusztráló lenni, hogy rengeteget fizetünk, de kb semmit nem kapunk érte, úgy, hogy nagyon régóta előfizetők vagyunk..

(#63385) 4Grider válasza MK VII (#63384) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az első tv-n a hd kb. 1500 Ft, az összes többin kb. 1000. Nem rég óta teszik be az extra hd csatornákat a csomagokba.

(#63386) csabi63 válasza ztsoft (#63383) üzenetére


csabi63
senior tag

Az semmi. Asszony tévéjén nincs hang Viasat 3 HD-n, másik szobában lévőn meg van.

(#63387) ztsoft válasza csabi63 (#63386) üzenetére


ztsoft
őstag

:C
Médiacard vagy box? Nálam Horizon box van, hang még mindig nincs. Ezek szerint a UPC lesz a hunyó.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63388) tomp válasza ztsoft (#63387) üzenetére


tomp
félisten

Nálam volt már olyan, hogy Cisco boxon nem volt hang de mediacardon volt.

(#63389) kabelmania27 válasza MK VII (#63384) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Következő ügyfélmegtartó csomagban valószínűleg benne lesznek a hd csatornák.

(#63390) csabi63 válasza ztsoft (#63387) üzenetére


csabi63
senior tag

Mindkettő kártyás.

(#63391) LouiS22 válasza csabi63 (#63386) üzenetére


LouiS22
veterán

Nálam van HD-n (bár a franc se akarja a Castle-t nézni :D). Mediacard, Bp 8. ker.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63392) ztsoft


ztsoft
őstag

Ha valaki meg tudná nézni, hogy milyen hang kódolás van a Viasat3 HD adón, persze csak Mediacard-osok, meg akiknél van hang (gyanús, hogy valami olyan kódolást használnak, amit a box nem ismer).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63393) tomp válasza ztsoft (#63392) üzenetére


tomp
félisten

384kbps-es Dolby Digital 2.0

(#63394) csabi63 válasza ztsoft (#63392) üzenetére


csabi63
senior tag

AC3 Stereo 192 kb/s.

(#63395) tomp válasza csabi63 (#63394) üzenetére


tomp
félisten

Érdekes a próba adás alatt nekem azt írták a viasatosok, hogy 384kbps.

(#63396) ztsoft válasza tomp (#63393) üzenetére


ztsoft
őstag

És (#63394) csabi63 köszönöm.
Ezek szerint nem változott, igaz nekem a sebességet nem írja az erősítő (a box meg szinte semmit), csak mintavételi frekvenciát, azt is csak PCM-nél. Most próbáltam egy pár HD adót DD 5.1-el, simán megy.

Nem igazán értem, hogy mit sikerül így elcseszni, tegnap még jó volt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63397) F-ECT$


F-ECT$
titán

500 Mbps-t tud a connect box wifin adni? Kábelen jön kb 450, de wifin csak 250 körül mérek közvetlen mellette. (S7 a telefon, az bírná.)

Dive ever, work never.

(#63398) tmp0124 válasza F-ECT$ (#63397) üzenetére


tmp0124
tag

Tud, csak mondjuk 3 notebookra, vagy 8 telefonra elosztva... :U

(#63399) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Meghosszabbítottuk a hűséget, cserébe kicsivel többért gyorsabb netet, bővebb tv és telefon csomagot kaptunk.

A tv esetében digital bronze helyett kaptunk goldot. Többször újraindítottam a boxot, de az az érdekes, ha a csatornakiosztásból direktben beírom az adott gold csomagba tartozó csatorna számát, akkor elérek mindent.

Viszont ha csak úgy kapcsolgatok akkor átugorja a goldokat, csak a bronze-ba tartozók között lépked. Hol tudom beállítani, hogy ne ugorja át a goldokat?

(#63400) MK VII válasza albiosz (#63399) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Nekem is ugyan ez volt a 3 box közül az egyiken.
Nincs regisztrálva a hálózaton a box, ha jól emlékszem. 2 hónapja volt.
Elvileg, ha a távirányítóján megnyomod a Menü gombot aztán azon belül a Beállítások és utána a Diagnosztikára rámész, ott a második oldalon nem lesz mac címe a boxnak. Így a visszanézésed sem működik elvileg.
Én betelefonáltam a 1221-re és ott felvázoltam a dolgot, valamit mókolt az ügyintéző és onnantól rendes csatornaváltással ott volt mindegyik csatorna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.