Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) handrash


handrash
őstag

500-as netnél mi a garantált sebesség?
Connect box-on hol látszanak a modem értékek?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#63552) judzsin válasza #19482368 (#63542) üzenetére


judzsin
tag

Sok mindenben igazad van. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy minél inkább szeretném megnehezíteni az ártani akarók dolgát. Nekem is ez volt sokáig a véleményem, hogy az én l*sz*r 300 eurós fizetésem kell nekik? És a válasz egyre inkább az lesz, hogy igen az is kell nekik. Persze van ennek pozitívuma, mert elindul egy autodidakta önképző folyamat, melynek számomra a következőket jelentették. Linux-szal netbankolok, pendrávról boot-olok. Engem már az is megnyugtat, hogy megnehezítem a dolgukat és inkább mennek a sok védtelen átlagjúzerre. Hasonló analógiával élve, két hasonló kocsinál azt viszik el a parkolóból, amelyiken nincs kormányzár és váltózár.
Az érem másik oldala viszont vérlázító, hogy hiába védem én kellőképp, ha alapvető védelmi hibákat telibe*s*ar a szolgáltatónk, mer csak húszan szóltak a kettőszázezerből. Cégvezetőként én is azt mondanám rá, hogy ja ez 0.5% - kit érdekel.
Ennek csak úgy van értelme, hogy petíció, folyamatos kérdezgetések téma ébren tartása a nyilvánosság, szaksajtó előtt.

(A rajtad keresztül torrentezik példádat nem igazán értem, ennek utánanézek. Ha hozzányúl a meghajtóidhoz, akkor az rettentően lefogja, illetve a netforgalomban nem kéne megjelennie?)

Handrash:

garantált
100 / 5,5 Mbit/s

[ Szerkesztve ]

(#63553) canniball válasza Intruder2k5 (#63547) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem is rossz ötlet! :D

(#63548) legelek!
Jövő héten az lesz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63554) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenkit megkérek, hogy a hálózat biztonsági témát itt és most fejezze be, alaposan ki lett tárgyalva, az álláspontok ismertek és nem fognak változni, a téma már bőven túl ment az általános szinten. Ha valaki folytatni szeretné akkor azt a megfelelő helyen tegye meg!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63556) kezo0 válasza Sn00k (#63545) üzenetére


kezo0
addikt

Ahogy előttem is írták, ha bridge módba van téve, tehát csak modemként működik a Connect Box, akkor itt nulla csatlakoztatott eszközt fog mutatni. Ez nálam is így van.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63557) skbalint


skbalint
tag

Sziasztok!

A napokban olvastam, hogy mindenkit akit tudnak átkapcsoltak 120Mbitre.
A kérdésem, hogy már akinél lehetett mindenkinél egyszerre megnövelték a sávszélességet, vagy ez folyamatosan megy, és teljesen normális, hogy nálunk még nem növelték(Budapest, Törökvész)?

Miután lecsökkent a 120-as ára, már terveztük, hogy váltunk nagyobbra mert néha kezd kevés lenni a 30, viszont így, hogy ezt olvastam "feleslegesen" sem szeretnék fizetni pluszba, de azért várni sem várnék hiába.

(#63558) Gubek-Einste válasza skbalint (#63557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Folyamatosan van az átállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63559) skbalint válasza Gubek-Einste (#63558) üzenetére


skbalint
tag

Köszi!

(#63560) kezo0 válasza skbalint (#63557) üzenetére


kezo0
addikt

Facebookra ezt a közleményt tették ki. Ezek szerint mindenkit külön értesítenek az átállásról, ill. azért vannak olyanok is, akiknél egyelőre nem tudják még megvalósítani az átállást.
(csak két részletben tudtam megoldani a screenshotot, bocs)


[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#63561) petakpa1


petakpa1
őstag

Tudja valaki honnan lehet letölteni az aktuális analóg csatornakiosztást? Sehol nem találom a UPC oldalán, pedig már vagy 10 perce keresem.

+ Az is érdekelne, hogy vannak-e még ingyenesen fogható digitális csatornák, vagy ezt megszüntették? Ha van még ilyen mely csatornák érhetőek el benne?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#63562) Clever0 válasza petakpa1 (#63561) üzenetére


Clever0
senior tag

Kábeltv Bronze Kattintasz erre: Csatornakiosztás letöltése PDF-ben.
Aanalog csatornakiosztas
A kiterjesztett digitális vételezési lehetőség tartalma

Azért olyan sokáig nem kellett keresnem.

(#63563) Toth_Jani válasza Clever0 (#63562) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ez mit jelent? A kiterjesztett digitális vételezési lehetőség tartalma
Ha csak az Internetre fizetnék elő ezeket akkor is lehetne fogni, vagy azért az analog TV előfizetés az kell hozzá??
(Még nincs UPC a városban 2 hétig, így nem tudom kipróbálni.)

[ Szerkesztve ]

(#63564) hati válasza Toth_Jani (#63563) üzenetére


hati
addikt

Fizetned kell érte.

(#63565) woodworm válasza Toth_Jani (#63563) üzenetére


woodworm
veterán

Frissen telepített hálózaton vagyok, a település nem szerepel a linkelt dokumentumban. A szerelő morfondírozott is a tv csatornakeresése közben, hogy miért is indította el mindkettőt, lehet nincs is analóg jel.

(#63566) |AP|


|AP|
veterán

jövő hét szerdán (11.15.) fog lejárni a hűségem. Egy párszor már kerestek a vezetékes számukról mostanában, de addig nem vettem fel, amíg nem tájékozódtam a lehetőségekről, konkurenciáról, stb.

A számlalevél végén a következő szöveg van:

"Tisztelt Előfizetőnk! Tájékoztatjuk, hogy az Ön határozott idejű szerződése hamarosan lejár, és előfizetése a következő időpontoktól határozatlan időtartalmú
szerződés alapján folytatódik. Szolgáltatását a határozott idő lejártát követően a korábbi kedvezményes havidíjak mellett biztosítjuk, mely kedvezmény
visszavonásig érvényes.
A kedvezmény visszavonása esetén a havidíjban történő változásokról a számlalevélen tájékoztatni fogjuk."

Ez számomra azt jelenti, hogy az új törvény ellenére is bármikor emelhetnek a havidíjon. Ez tényleg így van?

(#63567) atala válasza |AP| (#63566) üzenetére


atala
addikt

Ha jól tudom, emelhetnek, de akkor te következmények nélkül felmondhatod a szolgáltatást.

(#63568) pjen válasza atala (#63567) üzenetére


pjen
félisten

Ha lejárt a hűsége bármikor felmondhatja következmények nélkül.Ehhez nem kell emelés.

(#63569) atala válasza pjen (#63568) üzenetére


atala
addikt

:D Ez is igaz.

(#63570) woodworm válasza |AP| (#63566) üzenetére


woodworm
veterán

"Ez számomra azt jelenti, hogy az új törvény ellenére is bármikor emelhetnek a havidíjon. Ez tényleg így van?"

Az új törvény a szerződött időtartam és a határozatlan idejű szerződés átmenetét szabályozza. Bármennyire is a saját érdekét nézi az ember, ne vegyük már készpénznek, hogy ezután be lesznek betonozva az árak. A upc is emelt minimálisan a törvény hatályba lépésének kapcsán, az új kötések már az alapján mentek.

(#63571) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok!

Családi ház, UPC kábel TV.

Új TV készülék bekapcsoláskor Mhz-et kér digitális adások kereséséhez. Ez mennyi?

Egyáltalán szükség van-e erre, mivel ebbe a tv készülékbe media card nem lesz, szóval lehet fogni digitális csatornát média card használata nélkül is, vagy anélkül csak analógot?

Köszi.

(#63573) Clever0 válasza mikk2000 (#63571) üzenetére


Clever0
senior tag

Településtől függ a freki. Itt le van írva: Mediacard frekvenciatáblázat, Mediacard hálózatazonosító
Ha nem lesz használva kártya, akkor nem kell azonosítót megadni, sőt az UPC-t se válaszd ki!
A 346 MHz-en QAM 64-el kódolnak, a többin QAM 256-al.

(#63574) mikk2000 válasza Clever0 (#63573) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz a választ, de akkor ez azt jelenti hogy az összes frekit egyesével kerestetni kell a tv-n? Nem nálam van a tv, csak megkértek hogy segítsek. Mert az elején amikor kiírja nincs csatorna csak egy mhz-et kér a tv. Lesz akkor lehetőség újrakeresetetni más Mhz-eken úgy hogy nem fog elveszni amit eddig megtalált? Amúgy valami 26 analógot talált meg, akkor gondolom annyi lesz digitálisan is. A digitális csatorna akkor már HD felbontású lesz?

(#63575) pjen válasza mikk2000 (#63574) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,nnem lesz 26,és nem lesz mind HD.Valószínűleg van olyan,hogy kábel és antena választási lehetőség.Kábelt válassz,és teljes keresést.

[ Szerkesztve ]

(#63576) mikk2000 válasza pjen (#63575) üzenetére


mikk2000
őstag

Antenna keresésen semmi nem jött be, hiszen nem antenna. Kábeles keresésre jöttek meg az analóg csatornák. A kérdés arra vonatkozott hogyan lehet vagy lehet-e egyáltalán media card/box nélkül is digitális csatornát fogni ha a tv tudja dekódolni.

(#63577) Clever0 válasza mikk2000 (#63576) üzenetére


Clever0
senior tag

A digitálist külön kell lekeresni, vagy hangoláskor mindkettőt kiválasztani. Frekiből nincs olyan sok, tévétől és a hangolási módtól (auto-kézi) függ, hogy, ha a legalacsonyabbat megadod, akkor keres-e tovább.

(#63578) mikk2000 válasza Clever0 (#63577) üzenetére


mikk2000
őstag

Értem, köszönöm.

(#63579) pjen válasza mikk2000 (#63576) üzenetére


pjen
félisten

Milyen Tv? Biztos van benne DVB-C tuner?

(#63580) kabelmania27 válasza handrash (#63551) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haladó beállításokon belül hálózat állapota letöltés és feltöltés füleket nézd meg.

(#63581) Toth_Jani válasza mikk2000 (#63578) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Persze hogy lehet a Digitális csatornákat fogni kártya nélkül, és a TV be is hangolja csak ha kódolt az adás és nincs hozzá dekóder kártya akkor mindig a Futóverseny Afrikában éjszaka cimű film megy.
Nekem LG TV-m van ott még jelenleg ki kell választanom az antennát és a digitális keresést, és meg is találja mindkét féle csatornát, de nem rakja egybe hanem az analóg 61-es után jön a digitális 1-es csatorna.
Nálam még addig amíg a UPC át nem veszi a hálózatot addig így működik .

(#63582) mikk2000 válasza Toth_Jani (#63581) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, az teljesen egyértelmű számomra, hogy ha azok az adások, amik kódolva vannak, nyilván nem jönnek be mádiakártya/box nélkül. De én úgy gondolom, hogy ami sima analógon jön a kábelen, az nincs kódolva digitálisan sem, tehát a végeredmény az lesz, hogy ugyanazt a 26 csatornát megkapom (illetve magkapja az illető) jobb minőségben is. Nade akkor derül ki mi van ha odajutok a tv-hez.

(#63583) pjen válasza mikk2000 (#63582) üzenetére


pjen
félisten

Nem így van.Ahol van analóg szolgáltatás,ott adott számú csatornát tudsz nézni akár egy CRT Tv-n is.A szabadon nézhető digitális csatorna kiosztás nem azonos az analóggal,és box,vagy kártya nélkül csak DVB-C tunerrel rendelkező Tv-n tudod nézni.

(#63584) Gubek-Einste válasza pjen (#63583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosabban DVB-C tunerrel rendelkező eszközzel mert nem csak tévével lehet fogni az adást, hanem tuner kártyával és/vagy saját box-szal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63585) pjen válasza Gubek-Einste (#63584) üzenetére


pjen
félisten

Igen,és ezért kéne a Tv típusa,ha nincs benne DVB -C tuner nem is látja a digitális adásokat.Egy Box nagyot lendítene a problémán.

(#63586) colonia


colonia
aktív tag

Segítségetek szeretném kérni két dologban.

Az egyik, hogy van egy TECHNICOLOR TC7200 modemünk és 3 laptop csatlakozik rá wifivel.
Ha az egyiken töltünk valamit akkor az egyik gépen megszakad a net. Van erre megoldás vagy csak ennyit tud a router?

A másik, hogy ha kábellel csatlakozok a netre (Fiber Power 120) akkor ezt tudja átlagban:
[link]

Ha wifivel akkor ennyit tud:
[link]

Ez így normális vagy erre is vannak trükkök, megoldások?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#63587) elekreg válasza colonia (#63586) üzenetére


elekreg
tag

A komoly terhelést nem bírja WiFi kapcsolaton, P2P és hasonlókkal pláne megfektethető úgy, hogy másik eszközt eldobjon.
Ne (csak) a UPC mérőjét használd, mert az nem mér mindig maximumot, nálan is beakad néha 90 Mbps környékén, a speedtest.net meg simán kiméri a maximumot (124 - 125 Mbps) a megfelelő szerverrel.
A kábeles kapcsolódású gépedben gigabites a hálókártya? Mert ha csak 100-as, akkor nyilván alatta marad a sebesség.
A WiFi sebesség nagyon sok dologtól függ, a frekvenciától (2.4 vagy 5 GHz), sávszélességtől (20 vagy 40 MHz), a csatornától (a környezetnek és az eszközöknek megfelelőbbet kell beállítani), eszközöktől (például hiába tud 300 Mbps sebességet a szolgáltatóé, ha a tiéd csak kevesebbet), környezettől (távolság, fal és hasonlók), egyéb beállításoktól, így erre a feltételek ismerete nélkül nehéz személyre szabottat mondani, de a fentieket próbáld ideálisra beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#63588) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Cisco STB-n milyen beállítással lehetne elérni azt, hogy a kép ne legyen "kimosva"?
Az erősítőm és a tévém alapszintű, tehát semmilyen képmódosítási beállítás nincsen bennük, mégis olyan a kép, mintha egy szürke fátyol lenne előtte. Ez már néhány csatornánál kezd nagyon zavaró lenni.
Van a boxban valami beállítás, amivel ezen lehet segíteni? RGB-s 2 opciónál egyik sem hoz változást. :( Csak a box képe ilyen.

(#63589) LouiS22 válasza #54715584 (#63588) üzenetére


LouiS22
veterán

Kitalálom melyik csatornák: Story4, Food Network, Ozone biztosan, igaz?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63590) #54715584 válasza LouiS22 (#63589) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezeket pont nem nézem, de a Story4 képe most jó volt.

Általában ezekkel van gond: HBO csatornák, a HD is, Paramount Channel, Discovery Science, TV Paprika, Viasat Explore, Viasat3, Travel Channel, DoQ.

Ez csatorna specifikus lenne? Vagy box beállítás? Esetleg nem ártan egy másik tv?

(#63591) mikk2000 válasza Clever0 (#63577) üzenetére


mikk2000
őstag

Na most végeztem.

Valószínű keresett tovább a TV, mert legalacsonyabbat, a 112Mhz-et megadva, bőven 200 fölött talált csatornát.
Nem láttam különbséget aközött hogy az UPC-t választom-e vagy sem.
A hálózati azonosítót kérte, azt megadtam.

A verdikt, médiabox/mediacard nélkül is érdemes a digitális csatornákat felvenni, mert vannak köztük HD adások, igaz, sok közülük kódolt volt. Sajnos volt olyan adó, ami analógként bejött, de digitálisban még a nem HD változat is kódolt volt, ezért a végén analóg + digitális csatornakeresés lett a vége, a megtalált analógokat 1500-tól sorolta be a tv. Köszönöm az információkat mindenkinek!

(#63592) headhunter válasza mikk2000 (#63582) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam analógon, amíg csak internet volt, jött 6-8 analóg, digitális zéró. (Villanyoszlopon volt egy szűrő bekötve.)

[ Szerkesztve ]

(#63593) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. UPC ConnectBox routert használok itthon, van rá lehetőségem, hogy egy csatlakozott eszköz sávszélességét/letöltési sebességét korlátozzam valahogyan?

PSN ID: marquuard

(#63594) Handball94 válasza EnterR (#63593) üzenetére


Handball94
aktív tag

Kódolatlan HBO ma

[ Szerkesztve ]

(#63595) troland26


troland26
őstag

sziasztok
Az egyik szobában egy 2 es osztó van egyik a modembe csatlakozik a másik egy monitor tv be . Lesz abba a szobába vásárolva egy nagyobb méretű led tv . Tehát szükségem lesz egy 3 mas osztóra .Milyet érdemes vennem /beszereznem ? :)

(#63596) Gubek-Einste válasza troland26 (#63595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5-100x MHz-st CE jelölésűt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63597) troland26 válasza Gubek-Einste (#63596) üzenetére


troland26
őstag

Aham esetleg egy linket dobnál ? :)

(#63598) Clever0 válasza troland26 (#63597) üzenetére


Clever0
senior tag

Meg kellene nézned a jel erősséget a modemen. Ha jó nagy, akkor bármelyik osztó jó, ha nem annyira, akkor olyat keress, aminek van egy 3.5 dB-s és két 7.5 dB-s kimenete, de ez inkább a szerelőknek szokott lenni.

(#63599) kabelmania27 válasza troland26 (#63595) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Mivel nyáron magasabb lesz az adási a kettes osztó tévés ágára tegyél egy kettes osztót a két tévének, vagy ha mindenképpen egy osztóval szeretnéd megoldani megpróbálhatod ezt.

[ Szerkesztve ]

(#63600) handrash


handrash
őstag

Mit lehet tenni, ha elcsesztem a connect box jelszavát?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.