Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Köszi!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#62652) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Miért lehet az, hogy nemrég vettem egy lg tv-t és wifin egyszerűen borzalom, a yt csak bufferel, bufferel és bufferel. Aztán nagy nehezen ha be is tölti pl nem 4k minőségben csak full hd, vagy még az se, csak pörög a kis karika, mert nem bírja betöltetni. Nem értem, mert a tv 5Ghz-en csatlakozik és ac wifi van benne. Lg topikban nem tudják miért lehet ez, a modem oldalon keressem a problémát. Tableten telefonon szuperül működik, sőt a másik szobában arrébb az xboxon is pedig oda is kell a sávszél. Mindenhol szuper csak a tv-n nem.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#62653) pjen válasza norberto_th (#62652) üzenetére


pjen
félisten

WIFI nél sajnos,bármi lehet.Próbáld máshová tenni a Tv-t.Esetleg átvinni at X box helyére,hátha.De 4K WiFi n elég nagy kihívás.Vezetékkel nem Tudod bekötni?

(#62654) cstibi73


cstibi73
tag

Horizon box szoftver tegnap frissült. Van esetleg valami új elérhető funkció?

(#62655) pjen


pjen
félisten

Üdv,Urak.Ciscó Tv boxon van hang az optikai kimeneten,ha HDMI kábellel van bekötve a TV? :R

(#62656) norberto_th válasza pjen (#62653) üzenetére


norberto_th
aktív tag

LAN-al szuper! Azthittem wifin simán megy a 4k is. :B

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#62657) ztsoft válasza headhunter (#62641) üzenetére


ztsoft
őstag

Úgy látszik én mindenhol (TV, internet, telefon) elértem a plafont, az igénybe vett napok száma mindenhol 0.

TV:
Igénybe vett kedvezmény mértéke 25 000 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 0 nap

Internet:
Igénybe vett kedvezmény mértéke 35 000 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 0 nap

Telefon:
Igénybe vett kedvezmény mértéke: 15 000 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka: 0 nap

Pár napja még a telefonnál írta a napok számát. Az előző 2 éves ciklusba a végére több, mint 250 ezer volt az összeg (TV + Internet + Telefon). Ez egy pozitív haladás.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#62658) Teaway válasza pjen (#62655) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen box? CISCO 8685DVB?

Nincs itthon csokid??

(#62659) pjen válasza Teaway (#62658) üzenetére


pjen
félisten

Köszi,megoldodott,,műkdik.

(#62660) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Ha a UPC-s kábeles digitális csatornákat akarom hangolni, akkor melyik régiót érdemes megadni? Valahol olvastam, hogy nem Magyarországot kell kiválasztani, hanem Finnországot, vagy valamelyik másik skandináv országot.

Ez valós?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#62661) kabelmania27 válasza Pityke78 (#62660) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Akkor érdemes más országot választani, ha az ékezetek nem jól jelennek meg.

[ Szerkesztve ]

(#62662) pjen válasza Pityke78 (#62660) üzenetére


pjen
félisten

Tv től függ,például a philipsek azt hiszik nálunk még mindíg secam van.Jó a finn vagy a német.

(#62663) Rage47


Rage47
veterán

VIII. kerületben még valaki? Nincs net...

(#62664) Rage47 válasza Rage47 (#62663) üzenetére


Rage47
veterán

helyreallt

(#62665) kabelmania27 válasza Rage47 (#62664) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ellenőrizd, hogy rendben vannak-e a modemértékek.

(#62666) blakey válasza Pityke78 (#62660) üzenetére


blakey
titán

Sony, Panasonic, LG TV-n, Bp-en hibátlan Mo--ra állítva, semmilyen ékezetes probléma nem merült fel egyik készüléken sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62667) pinnacle válasza pinnacle (#62624) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az hittem, hogy október 24-től mindenkinek fel kell ajánlani a lemondási lehetőséget, ha minden ÁSZF-re érvényes, de úgy látom a DIGI-nél, hogy ez csatornaváltozás esetén igaz. Telekomnál nem találom, illetve volt valami sajtótájékoztató.

(#62668) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Gondolom még korai, de arról van valami infó hogy a UPC mikor fogja az Wifi eszközeit frissíteni a WPA2 frissen felfedezett sebezhetőségével kapcsolatban? [link]

/s

(#62669) Watercolour válasza wjbhbdux (#62668) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Tekintettel arra, hogy a Connect Box webes adminfelületének biztonsági hiányosságai két éve ismertek, valamint egy távolról kihasználható Puma6 DoS sérülékenység április óta publikus, szerintem ne számíts rá, hogy túl gyorsan javítanák.

Egyébként még a WPA2 támadás technikai részletei sem ismertek, szóval talán érdemes várni egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#62670) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként azt is furcsállom, hogy nem lehet hivatalosan tudni a UPC részéről az eltérő hardver verziószámú Connect Box Compal CH7465LG típusok esetében mi az eltérés.

(#62671) Watercolour válasza #41133696 (#62670) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Alapvetően ez nem furcsa, routereknél is előfordul, hogy akár kettőnél több hardververzió is forgalomban van, és sok esetben a gyártó nem szokta ezt külön dokumentálni.
Valószínűleg semmi komoly különbség nincsen köztük, például változott valamely jelentéktelenebb alkatrész beszállítója/típusa.

(#62672) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Sziasztok,

Van egy infóm, hogy az anyacég gondolkozik hogy minden országban hasonló legyen a szolgáltatás.
Ezzel nem mondtam sok újat, de most előkerült újra, hogy az EPG ne csak a box-oknál legyen 1 napnál hosszabb időintervallumot lefedő, hanem esetleg a mediacardnál, hiszen elég nagy hányad csak ezt kér.

Akinek van ideje és kedve támogatni ezt, az nyisson egy hibajegyet a myupc-n keresztül, és kérje a Mediacard EPG-jánek a bővítését 1 hetesre.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#62673) hati válasza Skyhigh (#62672) üzenetére


hati
addikt

Sőt, a kódolatlan adások is 1 napos EPG-vel jönnek.

(#62674) kezo0 válasza Skyhigh (#62672) üzenetére


kezo0
addikt

Egy-két hónapja volt erről és még sok másról egy online felmérésük, amit ki lehetett tölteni. Itt is volt róla szó. Sok olyan kérdést tettek fel, ami a mediacardhoz kapcsolódó szolgáltatások esetleges bővítésére vonatkozott, ezek között csak az egyik volt az, hogy legyen-e egyhetes az EPG a kártyához kapcsolódóan is, ne csak a boxokon. El se tudom képzelni, hogy oldanák meg, de olyan kérdésekre is emlékszem, hogy pl. legyen-e elérhető a videotár és a műsorvisszanéző szolgáltatás a mediacard használata esetén is. Mindenesetre az összes ilyen kérdésre határozott igent nyomtam – de ki válaszolna nemmel...? ;)
A lényeg, hogy szerintem erre butaság hibajegyet nyittatni, mert egyértelműen tudható, hogy jelenleg mit tud a rendszerük, és amit nem tud, az nem tekinthető hibának. Amikor mediacardot választ valaki a box helyett, akkor tisztában kell lennie vele, hogy ezzel – legalábbis jelenleg – csak egynapos EPG-t fog kapni. Reklamálni akkor lehet, ha még 24 órányit sem lát előre a guide – mondjuk nekem van pár csatorna, ahol ez rendszeresen előfordul... De nem foglalkozom vele, mert van box is, ahol meg egy teljes hetet látni előre, nem beszélve a heti 215 Ft-ba kerülő nyomtatott tévéújságról, amiben még be is lehet karikázni jó előre pár műsort. :D

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#62675) Gubek-Einste válasza kezo0 (#62674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Illetve vannak még a különböző netes/app-os műsorújságok is, pl a Port.hu amiktől a UPC is veszi az EPG-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62676) Skyhigh válasza kezo0 (#62674) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Technológiailag megoldható hogy több mint 1 nap EPG legyen, (pl Mindig TV-nél is megy), itt csak az számít, hogy mennyi napot töltenek bele.

Mint mondtam, egy kis lökés kell nekik. :)) ha értitek mire gondolok :)) sejthetitek miért javasoltam :))
Amennyiben nem akkor bocsi, gondolkozzatok.

Amúgy nekem külső progi nem jó, port.hu van a TV-n is de felvételeket nem tud kezelni pl...

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#62677) pjen válasza Skyhigh (#62676) üzenetére


pjen
félisten

Box kell neked,nem vitás. :)

(#62678) ArthurShelby válasza pjen (#62677) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen box? A horizon?
Nálunk most a szekrény mélyén pihen :D.
Nem nézünk sokat tv adást, ha igen, akkor a kódolatlan elég. Ha letelik a hűség, akkor majd váltok médiakártyára, egyelőre sajnálom érte a 2ezer valamennyi Ft-t. :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62679) kezo0 válasza Skyhigh (#62676) üzenetére


kezo0
addikt

Nem is azt kétlem, hogy technológiailag megoldható lenne-e a többnapos EPG a mediacarddal, hanem azt, hogy pl. a videotár és a műsorvisszanéző funkció is működhetne a mediacardos tévéken is. Akinek esetleg van elképzelése ennek megvalósíthatóságáról, az ne tartsa magában. Nyilván nem kérdezték volna a survey-ben, ha nem lehetne megoldani valahogy.
Azt meg világosan leírtam, hogy szerintem miért nem számít hibának, hogy jelenleg mire képes a mediacard. Ebből következik, hogy olyan dolog hibaként történő bejelentése, amit a szerződés aláírásával hivatalosan tudomást veszel, butaság lenne. Csak az számít hibának, amit a szolgáltató vállalása szerint tudnia kéne a rendszerüknek, de nem tudja, vagy nem úgy tudja, ahogy azt előzetesen ígérték.
De tegyél nyugodtan egy próbát, és jelentsd be nekik hibára, hogy a mediacard csak egynapos EPG-t tud. Ha felveszik hibának, akkor én meg bejelentem, hogy nem adnak az előfizetés mellé ingyen egy 65”-os OLED tévét, és ez felháborító. Jó, hát ilyet nem is ígértek, de akkor is! ;)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#62680) WarGame


WarGame
csendes tag

Sziasztok!

Wifi router probléma megoldódni látszik,viszont segitségeteket kérném újból.Xbox 360 kapcsolódási hiba connect boxon keresztül.Előző technicolor routerrel minden működött.Talalálkozott már valaki hasonló jelenséggel?Se kábelen se wifin nem megy fel az xbox viszont mobilnetet ha megosztom akkor tudok kapcsolódni a live szolgáltatáshoz.Ügyfélszolgálaton próbáltak segiteni és azt mondták az xbox weboldalán lévő portokat kell megnyitni és működhet a dolog.
Valaki tud nekem segiteni ezzel a port nyitásokkal kapcsolatban?Connect boxba belépve beirtam a portokat de kérdés hogy jól irtam e be vagy elrontottam e valamit hiszen nem kapcsolódik az xbox továbbra sem.

Segitségeteket előre is köszönöm.

Üdv,Laci

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#62681) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
A múltkori teszt kitöltésért járó 1 hónap hbo még mindig van. A szolgáltatásaim között 0Ft. Szóljak és leveszik, vagy egyszer csak eltűnik, vagy fizetős lesz, vagy maradjak csendben?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#62682) pjen válasza ArthurShelby (#62678) üzenetére


pjen
félisten

Azért semminél fényévekkel jobb.Legalább egy adót fél tudsz venni,és a vissza néző funkció is egész jól működik.A kártyával csak a sima Tv lesz. :((

[ Szerkesztve ]

(#62683) hardverlog válasza pjen (#62682) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Mediacarddal jobb a kép szerintem, nem kering a jel a boxban, mielőtt a tv megkapja...

(#62684) pjen válasza hardverlog (#62683) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,bár nekem nem tűnt fel.Viszont azért sok mindentől elesel+a kártya lassabb is.

(#62685) vlevi válasza hardverlog (#62683) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem még a régi boxom volt, vagy 5 éve. Az még 18-20W-t fogyasztott készenléti állapotban. Az sem mindegy, hogy napi 24 órából 20 órát feleslegesen megy.

(#62686) Skyhigh válasza pjen (#62677) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Egy Cisco Boxom van és egy Mediakártya, ugyanazon TV-hez, mert tényleg szebb a kép médiakártyával, de azzal sorozat felvételeket nem tudok időzíteni.

#kezo0: A Box egy külön csatornán kapja az EPG-t, de a Mediacard-os TV pedig egy táblából ahova az adott szolgáltató tölti fel. Event Information Table - EIT

EPG: [link]
EIT: (bocsi német) [link]

Tegyél egy próbát, szedd ki a mediacard-ot és nézd meg hogy van-e EPG. --> lesz 1 napos.
Húzd ki a UPC koaxot, köss be egy sima antennát, hangold be a földi sugárzású adókat
vagy
Köttesd be a Digi-t vagy T-Home-ot és hangold be a digitális csatornákat

és láss csodát lesz EPG-d egy hetes

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#62687) NoOne1976 válasza ArthurShelby (#62678) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nekem azt mondták az ügyfélszolgálaton, hogy Horizon Boxot bármikor lecserélhetem media cardra. Csak viszem, hozom. Nem függ hűségtől.

(#62688) 4Grider válasza NoOne1976 (#62687) üzenetére


4Grider
nagyúr

Adminisztrációs díjért cserébe bármikor cserélhetsz...

(#62689) #41133696 válasza #41133696 (#62438) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#62690) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok,
egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy rendeltem egy Happy Home csomagot UPC-től. Be is kötötték meg minden működik is, de ez a Horizon HD Box ez valami gyalázat. Van egy szuper TV-m, és ennek a boxnak a menüje tök gyalázat, ráadásként saját (egyéni) csatorna listát sem tudok létrehozni.
Kedvenc csatornákat kiválasztom, és csak a menüből tudom váltogatni őket, mert a gyors gombokkal minden csatorna között váltogat.. és az meg elég idegesítő, hogy egyrészt lassan csinálja, másrészt sok csatornából 2 is van (ugye a HD miatt)..

A kérdés az lenne, hogy ha nem használom a műsorfelvételt és a visszanéző lehetőséget sem (csak tableten a Horizon GO appon keresztül) akkor jobban járnék, ha visszavinném a UPC-hez a BOX-ot és helyette egy Conax kártya modult kérnék?

Köszönöm a válaszokat előre is!

MZ

(#62691) canniball válasza mZoleee (#62690) üzenetére


canniball
nagyúr

Az említetteken kívül egy dologban tud kevedebbet a kártya: csak 1 napos EPG jár hozzá. Ha ez nem zavar akkor cseréltetheted. Viszont ennek 2-3k-s adminisztrációs díja van; de ha 14 napon belül vagy akkor belengetheted hogy visszamondod az egészet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62692) mZoleee válasza canniball (#62691) üzenetére


mZoleee
senior tag

Ez az EPG egész pontosan micsoda? 1 napig fogja kiírni hogy éppen milyen műsor megy vagy hogy van ez? Annyira nem vágom pontosan.
Jobban járok amúgy a cserével?

edit: CI+ elvileg van a TV-ben (LG 43UJ701V)

[ Szerkesztve ]

(#62693) canniball válasza mZoleee (#62692) üzenetére


canniball
nagyúr

EPG=elektronikus műsorújság; jól gondolod, ez mutatja milyen műsor van/lesz amikor a távirányítón megnyomod a [Guide] gombot (mint régen a teletext).
Hogy jól jársz-e a cserével azt neked kell eldöntened. Nekem megváltás volt mikor bevezették a mediacardot és lecserélhettem a nyomorék boxot, de nekem nincs másra szükségem mint hogy tudjam az adást nézni, akinek fontos a box által nyújtott extra szolgáltatások valamelyike az viszont nyilván a dobozt választja. Azt neked kell eldönteni hogy mire van szükséged.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62694) mZoleee válasza canniball (#62693) üzenetére


mZoleee
senior tag

Azt a gombot nem nagyon szoktam/szoktuk használni.. kb csak csatorna váltás ami a legfontosabb, és azért gondolkozom a cserén erősen, mert ez elég durva hogy nem tudok csatorna listát testre szabni, hogy mi csak a kedvenc csatornák között tudjak lapozgatni a "gyors" gombbal.. így szerintem váltás lesz, főleg ha a TV-be be tudom dugni a modult

(#62695) pjen válasza Skyhigh (#62686) üzenetére


pjen
félisten

Én elhiszem ,hogy megoldható az EPG kártyával egy hétre,de ,ha nem Tudod rögzíteni akkor minek.Az meg,hogy 300 Ft al több a vill számla nem igazán érdekel.

(#62696) NoOne1976 válasza mZoleee (#62690) üzenetére


NoOne1976
őstag

Szerintem megoldható az egyéni csatornalista. Kiválasztod a kedvenc műsorokat. A duplákból értelemszerűen a HD-t. Sorba rendezed őket. És nem lépsz ki a kedvenc csatornákból a menüben. Így azok között tudsz váltogatni.

(#62697) mZoleee válasza NoOne1976 (#62696) üzenetére


mZoleee
senior tag

Nem lépek ki belőle, hanem ugye mikor le OK-zom akkor elindul a műsor, de utána ha a kedvencek között akarok léptetni újra vissza kell lépni a menübe és ott lépegetni.. ezzel nem is lenne baj, ha smooth lenne a menü, de így hogy egyes funkciók között másodperceket kell várni a reakció időre, az elég elszomorító.. :(

(#62698) pjen válasza Skyhigh (#62686) üzenetére


pjen
félisten

Amit még nagyon szeretek a box-ban,sokszor előző nap össze válogatom amit nézni akarok,felveszem.A reklámokat ki tudom tekerni.Nézek valamit ,csöngetnek,megállítom akár egy ora mulva is ugyanott folytathatom.

(#62699) ArthurShelby válasza pjen (#62682) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Androdios tv-men megy a horizon go alkalmazás is, és így egyel kevesebb a távirányító (nálam ez nyomós érv).
Az egyedüli hátrány, hogy rövidebb az epg, így az időzített felvételt is csak 1 nappal előre lehet beállítani. Ez hátrány lenne, ha akarnám használni :D .
A box anno mindig fűtött és világított ezerrel. Egyébként a box-on horizon go-zni nem egy nagy élmény a lassúsága miatt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62700) pjen válasza ArthurShelby (#62699) üzenetére


pjen
félisten

Milyen androidos Tv-d van?Nekem is van egy androidos Lg,hogy tetted fel rá a Go-? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.