Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107202) NoOne1976 válasza Faby (#107200) üzenetére


NoOne1976
őstag

Főleg ha gond van a szolgáltatással, akkor logikus... Illetve szerintem több idős előfizető van, akik egy smst még elolvasnak, de e-mail címük egyáltalán nem biztos hogy van. Főleg miután a Vodafone meg is szüntette ezt a szolgáltatást.

(#107203) pjen válasza NoOne1976 (#107199) üzenetére


pjen
félisten

Postagalamb? :DD

(#107204) kabelmania27 válasza nihill (#107190) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

362Mhz-es csatornát nem használja a modem, a 14-es 458Mhz letöltési csatornánál 30 alatt van az SNR, a 700Mhz-s csatornákon gyengébb a jel, ez nyáron előfordulhat mert a kábelnek magasabb frekvencián nagyobb a csillapítása, elvileg az erősítők szintezése után nem lesz ilyen nagy különbség.
Feltöltési értéknél a többi csatornánál is 45-ös az érték?

(#107205) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Tudtok valami nagyobb galibáról mostanság?
Ma hajnali 1 körül elkezdett akadozni a vodás kábeles netem. Sok csomagveztés. oldalak alig akartak betöltődni, de végül lefeküdtem aludni.
Reggel sem volt jobb a helyzet akkor kikapcsoltam a boxot majd pár másodperc után visszakapcsoltam. Gyorsteszt alapján nem tűnt túl jónak még mindig a net de el kellett jönnöm dolgozni. Barátnőm viszont otthonról dolgozna VPNel de VPN sem kapcsolódik neki még most sem.

Ami fura még hogy reggel a Digis mobilnetem sem ment a tabletemen, de azt most már megy.
Szóval nem tudom hogy most csak mi vagyunk rossz internet aura alatt vagy valami nagyobb galiba van valami központi helyen?

Sehol nem olvasok problémákról csak ez így fura. Vodafone hibaelhártósok fél óra alatt nem vették fel a telefont....
Szóval nem tudom mi a szitu.

(#107206) petakpa1 válasza ityam (#107205) üzenetére


petakpa1
őstag

Nálunk pont ugyanez a tünet, tegnap éjfél után kezdődőtt, nem vagy csak akadozva jöttek be az weboldalak és ma reggel is ugyanez van :(. Bp XIII. kerület Angyalföld.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#107207) pjen válasza petakpa1 (#107206) üzenetére


pjen
félisten

itt is ugyanez van 17. kerület.

(#107208) sutszi válasza petakpa1 (#107206) üzenetére


sutszi
veterán

Hát ez szuper... XIII. szintén. Vizafogón is ugyanez...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#107209) nihill válasza kabelmania27 (#107204) üzenetére


nihill
őstag

A végét tényleg lehagytam.
45 körül vannak mind.

(#107210) MadMancs


MadMancs
veterán

Nálunk munkahelyen is galiba volt nettel ezért el se tudtunk indulni. Net volt, de a távoli szervereket nem tudtuk elérni.
Telekom mobil is haldoklott este/éjjel. Úgyhogy szerintem valahol valami központi gáz van.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#107211) ityam


ityam
senior tag

Azt nem írtam de én is XIII kerületben lakok Visegrádi utca. Dózsa György út és Árpád híd között. Akkor megnyugodtam hogy nem csak mi vagyunk megátkozva.
Csak neten sehol nem olvasok instant panaszkodást aztán nem tudtam hogy mi a szitu

(#107212) MiZo1990 válasza ityam (#107211) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A hőség betett 1-2 vagy több kisebb-nagyobb központak.
Este a Telekom hálózata is vergődött.

(#107213) NB2 válasza MiZo1990 (#107212) üzenetére


NB2
aktív tag

nálam a digi is hol megy, hol nem megy
belenéztem digi topicba, de érdekes én nem láttam, hogy panaszkodott volna valaki

(#107214) MiZo1990 válasza NB2 (#107213) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nálunk a Voda nettel se volt gond.

(#107215) RobberBaron válasza ityam (#107205) üzenetére


RobberBaron
tag

XIII. ker. Vodafone net, pontban ma éjféltől kezdve rengeteg probléma van a nettel, ahogy fentebb olvasom, nem nálam lehet a hiba.
Az oldalak néha betöltenek, néha nem, de általában csak malmozik és nem tölti be teljesen az oldalakat.

(#107216) vargalex


vargalex
félisten

XIV. kerület, hibátlan. Reggel volt online meetingem is, semmi gond nem volt. Céges VPN is megy folyamatosan.

Alex

(#107217) kabelmania27 válasza ityam (#107205) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben betudsz lépni a modem oldalára nézd meg milyenek a jelszint értékek.

(#107218) kabelmania27 válasza RobberBaron (#107215) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínű központi probléma okozza a szakadást, ettől független ha a következő hsz-ba másolnád a modem értékeket meg tudnánk írni, hogy rendben vannak-e az értékek. Amennyiben nem találod a modem üzemmódot ügyfélszolgálattal érdemes kikapcsoltatni az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#107219) RobberBaron válasza kabelmania27 (#107218) üzenetére


RobberBaron
tag

Köszi a választ.
Nincs modem adatok opció, és a voda ügyfélszolgálatot reménytelen elérni.

(#107220) kabelmania27 válasza RobberBaron (#107219) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Ha megtudnád nézni a modemértékeket és megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax (amennyiben van tv előfizetés) és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú osztó meg tudjuk írni, hogy lakáson belül rendben van-e a kábelezés és lehet-e javítani az értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#107221) ityam válasza kabelmania27 (#107220) üzenetére


ityam
senior tag

Én még dolgozok 4 ig de eeste ránézek modemre. Ez a probléma most nem hiszem hogy helyi és segít de alapból sem valami tökéletesen műxik a net szóval lehet érdemes finomítani a beállításokon ha lehet

(#107222) kabelmania27 válasza ityam (#107221) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben. Ha megnéznéd, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e csillapító bekötve ki lehetne számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#107223) RobberBaron válasza kabelmania27 (#107220) üzenetére


RobberBaron
tag

Tv+kábelnet van, de nem találom sem a koax elosztót, sem a modem jelerősség értékeket.
Egy CH7465VF modemem van, aminek le van butítva a kezelőfelülete a végletekig. Hol kellene keresnem a jelerősség értéket és az elosztót?

(#107224) kabelmania27 válasza RobberBaron (#107223) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg a haladó beállítások vagy az admin fül után a hálózat állapota vagy kapcsolat menüpont után láthatóak a letöltési és feltöltési értékek.
Amennyiben követed a kábel útját a modemtől vagy a tévétől elvileg megtalálod az osztót, ha új építésű társasból írsz előfordul, hogy a bejárati ajtónál valamelyik dobozban van az osztó, de van ahol még jobban elrejtették vagy máshol helyezték el ezért előfordulhat, hogy nem tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#107225) nihill válasza nihill (#107209) üzenetére


nihill
őstag

Ezek amúgy jó értékek?
Vagy merre lehet a probléma oka?
3 asztali gépen játszanak a fiaim + neten beszéd mikrofonnal, + telefonok a wifin, ezt már nem bírná esetleg a gyári vodás router?

(#107226) kabelmania27 válasza nihill (#107225) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, a 45-ös feltöltési érték jónak számít.
Modem router része általános felhasználásra jó, speciális használat esetén érdemes saját routert használni és a modemet modem üzemmódban járatni, ettől független van akinél stabil a modem router üzemmódban.

(#107227) RobberBaron válasza kabelmania27 (#107224) üzenetére


RobberBaron
tag

Nálam nincs hálózat állapota vagy kapcsolat menüpont opció. Rengeteg menüpont hiányzik a modem kezelőfelületéről, a Voda gondolom letiltotta ezeket.
Az ajtó fölött megtaláltam a kábelezés dobozát, de nincs Fam/Attenuator feliratú osztó.

(#107228) kabelmania27 válasza RobberBaron (#107227) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztón 2 vagy 3 vagy 4 way splitter felirat szokott lenni, a Fam/Attenuator felirat csillapítón szokott lenni ami olyan mint az F toldó és főleg a modemhez kötik be ha nincs tv előfizetés és túl erős a bejövő jel.

[ Szerkesztve ]

(#107230) nihill válasza #72445440 (#107229) üzenetére


nihill
őstag

Saját modemnek eddig én az Asus RT-AC65P-t néztem ki.
Az is jó lehet?

(#107232) RobberBaron válasza kabelmania27 (#107228) üzenetére


RobberBaron
tag

Hirtelen megjavult minden, központi probléma lehetett.

(#107233) ityam válasza kabelmania27 (#107224) üzenetére


ityam
senior tag

Nem tudom biztosan milyen adatok hasznosak neked hogy tudjál valamit mondani, de ilyenek vannak:
[kép] [kép] [kép]
Command promptbol ping statisztika index.hura most:
Ping statistics for 213.181.199.14:
Packets: Sent = 100, Received = 96, Lost = 4 (4% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 63ms, Average = 11ms

Egyébként most töltődnek az oldalak VPN csatlakozás is sikeres, szóval talán javult a helyzet reggelhez képest

szerk: a diagnosztika nagyon bőbeszédű: [kép]
De hogy mit jelentenek a pirosok azt honnan tudjam meg azt jó lenne tudni.

[ Szerkesztve ]

(#107234) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Az a gond, hogy magasak a feltöltési értékek és az egyik letöltési csatornánál alacsony az snr.
Meg kellene nézni, hogy milyen tipusú osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító. Vezetékes kapcsolatra akkor szokott problémát írni, ha van 100Mbites lan eszköz csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#107235) ityam válasza kabelmania27 (#107234) üzenetére


ityam
senior tag

egy ilyen valami elosztot latok amibol egyik meg tvboxhoz egy a modemhez:
[kép]
Mást cumot nem találok

[ Szerkesztve ]

(#107236) kabelmania27 válasza ityam (#107235) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy az elosztó bemenetén lévő piros csillapítóra hányas szám van írva (képről mintha hármas lenne) és az osztó elejére milyen felirat van írva.

[ Szerkesztve ]

(#107237) ityam válasza kabelmania27 (#107236) üzenetére


ityam
senior tag

[kép] [kép]
piroson 3 talan.

(#107238) kabelmania27 válasza ityam (#107237) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, az osztó bemenetéről vedd le a piros csillapítót, mert nincs rá szükség, elvileg csillapító nélkül a feltöltési értékek 52 alatt lesznek ami már elfogadható lesz. Átkötés után írd meg milyenek lettek az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#107239) ityam válasza kabelmania27 (#107238) üzenetére


ityam
senior tag

sajna ez annyira ragaszkodik hogy 1 fogoval nem tudom lecsavarni. 2 meg nincs
[kép]

(#107240) kabelmania27 válasza ityam (#107239) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Esetleg próbáld meg ronggyal szétszedni, ha nem sikerül és a probléma nem javul jelentsd be a hibát és kérjél technikust.

[ Szerkesztve ]

(#107241) ityam válasza kabelmania27 (#107240) üzenetére


ityam
senior tag

hát a rongy sem segített. végül összecsavaroztam újra és megváltoztak az értékek. Azt nem tudom hogy jobbra vagy rosszabbra e:
[kép] [kép]
A feltöltés 52 ről 47re lement és azt mondtad hogy annak csökkenni lenne jó. lehet hogy most jobban összecsavartam mint ahogy volt és az segített?

szerk: csináltam újra egy index pingelést és jobban tetszik ez a statiosztika mint az előző:
Ping statistics for 213.181.199.14:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 21ms, Average = 9ms
0 loss és 21 es ping is egyszer volt utána következő 13 a legmagasabb

[ Szerkesztve ]

(#107242) kabelmania27 válasza ityam (#107241) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, javultak a feltöltési értékek, mert 50 alatti érték elfogadható, és a letöltésnél is javultak az SNR értékek, ha megint akadni fog szerezzél be egy fogót és vedd le vagy jelentsd be a problémát. Valószínűleg azért kaptad a csillapítót, hogy hat alatt legyenek a letöltési értékek.

[ Szerkesztve ]

(#107243) ityam válasza kabelmania27 (#107242) üzenetére


ityam
senior tag

Rendben. Köszönöm szépen a segítséget. Ha nem is sikerült megcsinálni amit kértél de a széthúzás és újra összedugás is ezekszerint tud néha segíteni. Magamtól úgysem húztam volna szét mert nagyon nem is jutott volna eszembe meg nem is kényelmesen hozzáférhető helyen van az elosztó.

(#107244) kabelmania27 válasza ityam (#107243) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Lehet a csillapító és az osztó közötti csatlakozás meg volt lazulva.

[ Szerkesztve ]

(#107245) kabelmania27 válasza sutszi (#107208) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van kedved nézd meg a modemértékeket és ellenőrizd a koax kábel csatlakozást.
petakpa1: Modem újraindítás után sem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#107246) cocka


cocka
veterán

Ez mostanában egyre gyakoribb. Meddig fog menni ez a "móka"?

[kép]

(#107247) nyesix


nyesix
senior tag

Nálam kadozik a YouTube a tvn (Samsing Q6fn) Hiába teszem 1080p re 4k helyett, akkor is 5 mp enként megáll és tölt...
500 as netem van upc/vodafone 13.ker. A tv 5 Ghz es wifi csatlakozik a netre. Néztem hogy a YouTube 3000-6000 Kbps connection speed között ingadozik. Egyre gyakoribb, és azt figyeltem meg, hogy pl kora reggel, hajnalban nem csinálja. Gondolom akkor kisebb a hálózat terhelése.
Kihívok valakit, és ha nem változik megnézem a digit

(#107248) kabelmania27 válasza nyesix (#107247) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezetékes kapcsolattal is érdemes lenne megnézni mert a szolgáltatók vezeték nélküli átvitelt nem garantálják. Milyenek a modemértékek?
Amennyiben a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#107250) cof válasza Littoral (#107249) üzenetére


cof
veterán

Itt biztos nem találsz vodafoneos dolgozót. Addig meg kell oldani online a TV nézést, HorizonGO vagy Vodafone app.

A kötbér igényt meg le kell adni gyorsan, mert elismerték, hogy a hiba náluk van. Három hét az tényleg nevetséges.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.