Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107401) woodworm válasza cof (#107400) üzenetére


woodworm
veterán

Egyetlen egy lábjegyzetben szerepel extra funkcióként.

(#107402) pjen válasza zeon.hu (#107398) üzenetére


pjen
félisten

Erről nem a voda tehet.

(#107403) cof válasza woodworm (#107401) üzenetére


cof
veterán

148, 151. oldal igen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107404) Intruder2k5 válasza pjen (#107402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ó dehogynem... Ha úgy kéri a szoftvert a box gyártójától, hogy legyenek benne ilyen funkciók, biztosan megoldható lenne valamelyik. Csak hát ahogy fentebb is írták, ÜZLET. A csatornáknak az a jó, főleg a kicsiknek, de a nagyoknak éppúgy, ha lehetőséged sincs eltakarítani, hanem mindig szem előtt maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#107405) unicumnext válasza zzola (#107388) üzenetére


unicumnext
aktív tag

1000-es netnél Aris modem jár, amit telefonon tudsz kérni, hogy állítsák modem módba.

(#107406) zzola válasza unicumnext (#107405) üzenetére


zzola
félisten

Kösz. Tehát ha már üzemel a szolgáltatás, akkor kérjem telefonon, hogy állítsák át bridge módba.
:R

(#107407) Elektrosokk válasza Floyd80 (#107382) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Kizárt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#107408) pjen válasza Intruder2k5 (#107404) üzenetére


pjen
félisten

Valamelyik igen.De a sorrendet kormányrendelet rögzíti.Gondolom a szolgáltatók igyekeznek beállni a sorba.Máskülönben esetleg egy tollvonással a nemzeti gázszolgáltató leányválalata lesz a magyar voda. :C :((

[ Szerkesztve ]

(#107409) Intruder2k5 válasza pjen (#107408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A teljes sorrendet nem rögzíti semmilyen kormányrendelet, csak valami olyasmi van, hogy a közszolgálati adóknak elől kell lenniük. De azt sem gondolom, hogy a rendelet kizárja egy kedvencek funkció elérhetőségét, vagy akár egy utólagos rendezési lehetőséget.

(#107410) kabelmania27 válasza nyesix (#107330) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, saját routerrel modem (bridge) módban elvileg stabilabb a modem.

(#107411) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Hivatalos:
-augusztus 10-én megszűnnek a párhuzamos csatornák és csak HD-ban lesznek elérhetőek,
-augusztus 31-én pedig analóg lekapcsolás.
Forrás: mai Nemzeti Sportban megjelent Vodafone közlemény (1) (2)

(#107412) Floyd80 válasza Elektrosokk (#107407) üzenetére


Floyd80
addikt

Valami mágnesre gondoltam, de akkor lyukra futottam. De utána megint elment este, ma délelőtt is ledobált már.

Túlmelegedés? Bár a teszt azt írja, hogy nem.

1 A Connect Box hőmérséklete normális. 2 Az internetkapcsolat él. 3 A gateway IPv4 címe érvényes.4 Az internet kapcsolat készen áll.

Ilyen fasza az 500-as vezetékes net.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107413) viktorhu válasza Intruder2k5 (#107409) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem úgy volt, hogy pl. a samsung tévék le is tiltják a csatornasorrend funkciót, ha Magyarország van kiválasztva? Nincs Samsung tévém, csak olvastam pár helyen ezzel kapcsolatos panaszokat.

(#107414) Intruder2k5 válasza viktorhu (#107413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, nekem sincs Samsung TV-m. De még ha így is van, ez legyen a Samsung baja, legfeljebb máskor a mostani Samsung tulajok is keresnek más típusú TV-t. Ellenben a többi 99 típuson lehet módosítani a sorrendet.

(#107415) woodworm válasza MiZo1990 (#107411) üzenetére


woodworm
veterán

Mielőtt kezdődne az örömujjongás, az analóg lekapcsolás nem tűnik általánosnak, csak néhány területet érint.

(#107416) Floyd80 válasza Floyd80 (#107412) üzenetére


Floyd80
addikt

Azt mondja az ÜSZI, hogy elfáradt a modem, tegnap délután óta 25X indult újra, gyenge a jel stb. Ez mennyire jellemző erre a Connectboxra? Mit hoznak helyette?

HO-ba vagyok, holnap 4-ig meg nem tudok mit csinálni, de jó hogy eladtam az Asus routert...

ÜSZ: kb. 7-8 perc alatt kapcsoltak ügyintézőt.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107417) MiZo1990 válasza woodworm (#107415) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Igen, tehát augusztus 31-én csak az alábbi területeken lesz analóg lekapcsolás:
-Budapest, központi fejállomás (területei: I., II., IV., V., VI., VII., VIII., IX., X., XI., XII., XIII., XIV., XVI., XVII., XVIII., XIX., XX., XXI. Kerületek, Víg utcai lakópark
-Budapest, Törökvész fejállomás (II. kerület)
-Budapest 2 (Ungvár) fejállomás (területei: Agárd, Baracska, Budapest Xll. ker., Budapest XlX. ker, Budapest XXll. ker., Dinnyés, Ercsi, Erdőkertes, Gárdony, Gödöllő, Kerepes, Kistarcsa, Mogyoród, Nagytarcsa, Őrbottyán, Szada, Százhalombatta, Tárnok, Velence, Üröm, Halásztelek, Leányfalu, Pilisszentlászló, Szentendre, Budakalász, Pomáz, Pilisborosjenő, Gyúró, Kajászó, Martonvásár, Tordas, Budaörs, Kelenvölgy, Budapest lX. ker, Budapest X. ker., III. ker. Platánliget lakópark, VIII. ker., X. ker. Körösi u.-i lakópark, XIV. ker. Paskál lakópark, VIII. ker. Jázmin lakópark, IX. ker. Márton u.-i lakópark, Bokréta u.-i lakópark, XI. ker. Nádorliget lakópark, XIII. ker. Semiramis lakópark, Diósd, Kápolnásnyék)
-Fót fejállomás (területei: Fót, Göd, Csömör, Isaszeg, Kisnémedi, Püspökszilágy, Mogyoród-Szentjakab parkfalu, Galgagyörk, Galgamácsa, Váckisújfalu, Vácegres, Rád, Penc, Acsa, Csővár, Püspökhatvan, Aszód, Iklad, Domony, Verseg, Dunakeszi, Sződ, Sződliget, Szendehely, Katalinpuszta, Csörög, Nógrád, Berkenye, Diósjenő, Vácrátót, Váchartyán, Vácduka, Őrbottyán, Csomád, Vác, Gödöllő)
-MTT Monor fejállomás (területei: Alsónémedi, Bénye, Bugyi, Dabas, Ecser, Felsőpakony, Gomba, Gyál, Gyömrő, Inárcs, Kakucs, Kóka, Maglód, Mende, Monor, Nagykáta, Ócsa, Örkény, Pécel, Péteri, Pusztavacs, Sülysáp, Szentlőrinckáta, Táborfalva, Tápióbicske, Tápióság, Tápiószecső, Tápiószentmárton, Tatárszentgyörgy, Tóalmás, Újhartyán, Újlengyel, Üllő, Úri, Vecsés)
-Biatorbágy fejállomás (területei: Biatorbágy)

(#107418) Elektrosokk válasza Floyd80 (#107412) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem jellemző, nálunk 3 éve működik. Annyi biztos hogy tegnap volt kimaradás a 9. Kerületben, a 13 és a 14 is érintett volt a napokban. Kábellel csatlakozva mérted ezt?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#107419) ztsoft válasza viktorhu (#107413) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen, se áthelyezni, se törölni nem lehet (sőt, még az EPG-ben lévő előnézeti kis ablak is tiltva van), de van kedvencek, amit tetszőlegesen módosíthatok.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#107420) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Mondjuk az biztos hogy a Philips Androidos tévén, egy kedvencek listát létrehozva az lesz benne amit belerakok, és érdekes módon a sorrend sem változik akkor sem ha átpakolják a csatornaszámot.
Persze a MediaCard-nak annyi hátránya van hogy a vissza nézőhöz más eszköz kell, amíg meg nem szűnik.
Érdekes a Lengyeleknél a UPC megcsinálta Android TV-re a Horizon GO-t, igy nem kell külön box, kínlódjon vele az előfizető.

(#107421) woodworm válasza Intruder2k5 (#107409) üzenetére


woodworm
veterán

Megerősíthetem! A törvényben szó sincs az átrendezés tiltásáról. Ami konkrétan le van írva, az a szolgáltatót kötelezi alapbeállításként a közszolgálati csatornákat megfelelő sorrendben előre helyezni. Tehát az előfizető korlátozása egy nagy humbug.

[ Szerkesztve ]

(#107422) viktorhu válasza Intruder2k5 (#107414) üzenetére


viktorhu
veterán

Oké, lehet minősítgetni, ha valaki be akarja tartani a törvényt, de nyilván ők meg nem akarnak problémát ebből maguknak.

(#107423) cof válasza viktorhu (#107422) üzenetére


cof
veterán

Biztos nincs semmiféle ilyen törvény. Közszolgálatiaknak elől kell lennie és ennyi.

Az is milyen már, hogy egyik szolgáltatónál kódoltak a csatornák, míg a másiknál nem. Káosz az egész.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107424) viktorhu válasza cof (#107423) üzenetére


viktorhu
veterán

Rá is másztak a digire meg a telekomra is a kódolatlanság miatt, mondván, hogy ingyen terjesztik a műsorukat. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége a történetnek.

A törvényi előírásokat meg sokszor reagálják túl nagyvállalatok.

(#107425) cof válasza viktorhu (#107424) üzenetére


cof
veterán

Nincs semmi változás szerencsére, Prtelekom is kódolatlanul adja egyébként, meg sok kicsi városi szolgáltató.

Ill.: Diginél annyi történt, hogy most már FTTH-n is tesznek szűrőt akinek nincs TV előfizetése.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107426) MiZo1990 válasza viktorhu (#107424) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Voda is belekeveredett, meg is szűnt a huszonpár kódolatlan DVB-C csatorna; maradtak a közmédia adói és az RTL Klub meg a TV2 (utóbbi kettő mondjuk csak aug. 10-ig).

(#107427) Floyd80 válasza Elektrosokk (#107418) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, kábellel. Most ezt mértem. :DDD


Ez is kb. 3 éves. Áramtalanítás után visszajön, de pár perc múlva ismét elmegy, villog a led, kezdődik előlről.

Most átállítottam, hogy csak modem legyen (zöld az alsó LED), de így meg nem lehet belépni az admin felületbe:

http://192.168.0.1/

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107429) Floyd80 válasza #72445440 (#107428) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi, lentebb írtam, hogy holnap hozzák elvileg az új modemet, csak nem tudom milyet. Addig meg kellene dolgozni is valamit, azért szórakozom vele.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107431) gregory91 válasza gregory91 (#107389) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor felteszem másképp a kérdést: Valakinél megy az al-jazeeera?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#107432) MiZo1990 válasza gregory91 (#107431) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

(#107433) ates2


ates2
senior tag

Régi csomag: 240-net / Gold tv. 6800 Ft.
Új csomag: 1000-net / Tv premium 6200 Ft.

Jövő héten jönnek kötni,remélem minden rendben lesz utána is a nettel. :U

(#107434) Floyd80 válasza #72445440 (#107430) üzenetére


Floyd80
addikt

Pedig ez a fehér modem tetszett nekem...

Sebesség 20 alatt, jel meg ilyen:

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107435) kabelmania27 válasza Floyd80 (#107434) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a feltöltési értékek?

[ Szerkesztve ]

(#107436) Floyd80 válasza kabelmania27 (#107435) üzenetére


Floyd80
addikt

[kép]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107437) cocka válasza Toth_Jani (#107420) üzenetére


cocka
veterán

Mesélj, milyen más eszköz? Melyik 3rd party eszközzel tudsz hozzáférni a UPC zárt hálózatán működő visszanéző cuccokhoz?

a közmédia adói és az RTL Klub meg a TV2 (utóbbi kettő mondjuk csak aug. 10-ig).

Meg a Minimax.. Nem tudom nálam hogy jön be, de semmilyen kártya nincs a boxban, kiírja, hogy kódolt, ennek ellenére nézhető.

Valaki írta nemrég, hogy július 31-től nem lesz Horizon Go és hogy ez a júniusi számlalevélen volt. Megnéztem a sajátom, egy árva kukk sincs erről.

(#107439) kabelmania27 válasza Floyd80 (#107436) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magasak a feltöltési értékek, letöltés lehetne több.
Amennyiben megnézed, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg lehet írni, hogy lehet-e lakáson belül javítani az értékeken.

(#107440) Toth_Jani válasza cocka (#107437) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a MediaCard mellett kell egy mási eszköz amivel lehet nézni a Horizon GO-t, ez lehet mobil, PC, vagy bármi amire fel lehet rakni, de önmagában a Mediacard nem tud visszanézést.
A megszűnésről nekem sincs infó a számlán igaz én 2.-án kapom lehet hogy későbbieken van (lesz) csak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#107441) cof válasza Toth_Jani (#107440) üzenetére


cof
veterán

Okos TV-n is megy szerintem simán a HorizonGO ha más nem apk-ból, még egy olcsó kínai Androidos BOX-on is megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107442) Floyd80 válasza kabelmania27 (#107439) üzenetére


Floyd80
addikt

Ez a splitter van bent kb. 10-15 éve. Out a TV, alsó a net.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107445) pjen válasza #72445440 (#107444) üzenetére


pjen
félisten

Hát nálam egy webos 5 Tv n se megy és,tükrözni se tudom.

(#107446) cof válasza Floyd80 (#107442) üzenetére


cof
veterán

Cseréld meg a kettőt, modem legyen az OUT a TV meg a TAP. Az értékek jobbak lesznek, kérdés a szolgáltatás jobb lesz-e.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107447) cocka válasza cof (#107441) üzenetére


cocka
veterán

Feltéve, hogy a megfelelő hardvert választod és megfelelő a lejátszás.

(#107448) Floyd80 válasza cof (#107446) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi az ötletet :R , most a sebesség hirtelen 370/20 lett. Lehet a splitter elfáradt?

Na most megnézem, ledobál-e. Ha jön holnap a szerelő kérek újat meg akkor már a modemet is cserélje le szépen.

ish4d0w, neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107449) cof válasza Floyd80 (#107448) üzenetére


cof
veterán

Nem fáradt el, csak a TAP 2x annyit csillapít mint az OUT kimenet, és így most 50 alatt vannak a feltöltési értékeid. Felette már hibázik.

Mindenképp kérj jelszintezést, mert egy osztó után nem kellene ilyen eredményeknek lennie.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107450) MiZo1990 válasza gregory91 (#107431) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Mára sikerült ismét elérhetővé tenni az Al Jazeera adását. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.