Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106751) LouiS22 válasza szjoci (#106741) üzenetére


LouiS22
veterán

Szép és jó, de itt épp a szolgáltató(k) voltak azok, akik "csaltak".

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#106752) embe válasza #72445440 (#106748) üzenetére


embe
nagyúr

Tegnap jött este egy email, hogy "A hibabejelentését lezártuk, az okozott kellemetlenségekért elnézését kérjük." stb. szöveggel.
Kíváncsi vagyok majd ma mit produkál.
Van olyan csatorna ahol a jelerősség 66%, jelminőség 100%.

Valamilyen modem értékeket - vagy valami ilyesmit - említettetek. Azt hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106753) kabelmania27 válasza embe (#106747) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

100% minőség és 92% erősség teljesen jó, előfordul, hogy van freki, amely gyengébben jön, ha rendben van a bejövő jelerősség magasabb csillapítású kimenetben is jó vételnek kell lennie, mert ennél az osztónál a modemet kell az alacsonyabb csillapítású kimenetbe kötni, hogy rendben legyenek a modemértékek.
Modemértékeket 192.168.100.1 címen tudod megnézni, jelszó a modem aljára van írva, amennyiben betudsz lépni haladó beállítások, majd hálózat állapota menüpont után a letöltési és feltöltési füleken találhatóak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#106754) gregory91 válasza embe (#106747) üzenetére


gregory91
senior tag

Szerintem a fejállomásnál történhetett valami.Elég jól adta a jelet, ha még hibásan is kaphatta.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#106755) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hajdúszoboszló, fürdőnegyed. Szolgáltatáskiesés.

Központi a meghibásodás.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#106756) embe válasza kabelmania27 (#106753) üzenetére


embe
nagyúr

Ja ezt láttam amikor konfigoltam, csak nekem nem mondanak semmit ezek az értékek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106757) kabelmania27 válasza embe (#106756) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

-8as érték alacsony és 31-es SNR értékek sem jó mert ezzel akadhat az internet.
A letöltési értékeknél meg kellene nézni a 10-es csatorna alatti értékeket is.

[ Szerkesztve ]

(#106758) embe válasza kabelmania27 (#106757) üzenetére


embe
nagyúr

Bocs, úgy látom kicsit összecsúszott! Erre gondolsz?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106759) kabelmania27 válasza embe (#106758) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, sajnos rosszak az SNR értékek.
A d3.1 csatorna gyenge értéke és az 30/31-es alacsony SNR miatt kösd vissza a modemet az osztó alacsonyabb csillapítású kimenetébe, ez a modem a korábbi tipusokhoz képest érzékenyebb a jelre mert több csatornát használ.

[ Szerkesztve ]

(#106760) embe válasza kabelmania27 (#106759) üzenetére


embe
nagyúr

A fene megeszi.
Visszaállítottam már 2-3 napja úgy ahogy a technikus is bekötötte. Akkor így még szarabb a helyzet - gondolom.
Ez a splitter van, és a 4db-es kimeneten a modem, a két 7-es kimeneten tévé.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106761) kabelmania27 válasza embe (#106760) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, köszi az infókat. Az SNR érték problémás, a többi nem olyan vészes mert alacsony d3.1-es csatorna máshol is előfordul.
A d3.1-es csatornánál határeseten van az érték, azért alacsonyabb ez a csatorna teljesítménye mert a magasabb csillapítású frekinél nagyobb a kábel csillapítása, ezért nyáron amikor süt a nap alacsonyak lehetnek az értékek, a többi letöltési érték teljesítménye rendben van mert, az SNR nem jó mert elvileg 33 felett kellene lennie, a feltöltési értékek 50 alatt vannak ezért elfogadhatók, van hat különbség a csatornák között (magasabb feltöltési csatornán magasabb az érték ez nyáron előfordulhat) de ez máshol is előfordul, ettől még lehet stabil a netkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#106762) embe válasza kabelmania27 (#106761) üzenetére


embe
nagyúr

Vagyis jobban járok ha szolgáltatót váltok, mert ezek nem jó értékek?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106763) kabelmania27 válasza embe (#106762) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek alapján nem érdemes ilyen döntést hozni.
Amennyiben nem akad az internetkapcsolat szvsz nem kell szolgáltatót váltanod.
Másoknál is előfordul, hogy nem voltak tökéletesek az értékek pl. ha megnézed Intruder2k5 régi hsz-ait láthatod, hogy neki folyamatosan -10körüli letöltési érték is volt mégsem szakadt meg a netkapcsolat.
Nem tudtam, hogy időközben visszakötötted a modemet azért írtam, hogy úgy akadhat, de a kisebb csillapítású kimenetben általában rendben szokott lenni ez a modem. Karbantartás után elvileg javulni fognak az értékek. Ha van kedved nézd meg a tévén, hogy mely frekiken alacsonyabb a jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#106764) embe válasza kabelmania27 (#106763) üzenetére


embe
nagyúr

Ránézek majd ezekre a frekikre.
Elvileg tegnap volt a karbantartás, a hiba elhárítás.
Tegnap jött egy email, melyben ez volt " "A hibabejelentését lezártuk, az okozott kellemetlenségekért elnézését kérjük.""

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106765) Sifre


Sifre
senior tag

Sziasztok!
Új albérletbe költözök, ahol a Vodafone a szolgáltató, de sajnos a tulajdonosnak ennyi az összes információja. Azt szeretném kérdezni hogy az 1000/40 Mbites internet mindenhol elérhető, vagy vannak területek ahol gyengébb a hálózat? A weboldalon nem tudtam emeletre pontosan megadni a címet, csak a házszámot ismerte fel, az alapján elvileg mennie kellene.

(#106766) kabelmania27 válasza Sifre (#106765) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem mindenhol érhető el ez a csomag, az 500-as csomag általában mindenhol elérhető.
Próbáld meg felhívni a 1270-es számot, a megrendelés gomb után megtudják mondani, hogy mely csomagok érhetők el vagy menjél be ügyfélszolgálati irodába.

(#106767) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Berakták ezt a csodás Vodafone Tv szerkezetet. Hát szokni kell a menüt de ennél van egy nagyobb gondom. Korábbi STB eszköz az erősítőre csatlakozott HDMI kábelen és jött a box képe. Az új Vodafone TV nem ad képet, csak hangot ad és valami HDCP 2.2 hibaüzenet van kiírva és kizárólag TV Hdmi portjára közvetlen tud működni az eszköz és nem tudom mi okozhatja de alapértelmezettként a Tv hangszói szólnak bekapcsoláskor, nem vált át automatikusan ARC-re vagy mi.

(#106768) cof válasza Csabi1984 (#106767) üzenetére


cof
veterán

Erősítőd nem tudja a HDCP 2.2-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106769) Csabi1984 válasza cof (#106768) üzenetére


Csabi1984
addikt

Elvileg tudja Yamaha HTR 2071 a kimenetre is rá van írva HDCP 2.2

(#106770) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#106769) üzenetére


Csabi1984
addikt

A Tv egy Samsung H6400 ami nem lehet hiba mert ha Vodafone TV közvetlen rá van dugva semmi baj nincs. Az erősítőre rá van csatlakoztatva egy X96MAX android box (Kodi CE) az is vígan megy a Yamaha erősítővel és ez a fránya Vodafone TV box problémázik.

(#106771) cof válasza Csabi1984 (#106770) üzenetére


cof
veterán

Akkor ez a BOX buta, de azt hiszem erről már írtak is, hogy erősítővel nem megy. Bocs.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106772) kezo0 válasza cof (#106771) üzenetére


kezo0
addikt

Hát azért az elég durva lenne, ha így általánosságban kijelenthető lenne, hogy a VTV box semmilyen AVR-re nem köthető rá…

Csabi1984: biztos, hogy a Yamahád minden bemenete kezeli a HDCP 2.2-t? Az én Onkyomnak pl. van két bemenete, ami nem HDCP 2.2-es, és a Cisco boxom csak ezek valamelyikébe dugva ad rendes képet. Nálad lehet, hogy fordított a helyzet, mert az új box már a HDCP 2.2-höz ragaszkodik.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#106773) humigabi válasza kezo0 (#106733) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ma délután már 470-530 Mbps-el haladja meg wifin a garantált sebességet :Y

humigabi

(#106774) Csabi1984 válasza kezo0 (#106772) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia. Yamaha HTR2071-es az erősítő. Elvileg mind 2.2.es

(#106775) csigababa


csigababa
csendes újonc

Szevasztok,abba kérem a segitségeteket,hogy lehet az vodafonos net kapcsolatom van,a smart tv nem tud csatlakozni a hálozathoz se wifin se kábelen.Viszont digi mobil net hotspothoz azonnal csatlakozik.Ez hogy a busba van?

(#106776) #40047616


#40047616
törölt tag

Megjött a három Vodafone tv box. Bekötöttem őket, de az egyiken ha tv-zni akarok akkor se kép se hang. Youtube, műsor visszanézés mind működik de sima tv adásnál fekete képernyő. A másik kettővel nincs semmi gond. Ilyenkor mit lehet tenni? Öndiagnosztikánál azt írja nincs antennakábel csatlakoztatva. Visszaraktam a horizon boxot és minden jó azzal.

[ Szerkesztve ]

(#106777) Csabi1984 válasza #40047616 (#106776) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hmm egyre "jobb" galibákat olvasni.

(#106778) #40047616 válasza Csabi1984 (#106777) üzenetére


#40047616
törölt tag

Megcsináltam újból az öndiagnosztikát és most azt írja hogy "nem találtunk problémát a Vodafone médiaboxnál." Tv-t továbbra sem lehet nézni, minden más megy. :W

(#106779) MiZo1990 válasza #40047616 (#106778) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Akkor is ez a jelenség, ha a másik kettő közül teszel a hibás helyére egyet?

(#106780) gabenz88


gabenz88
csendes tag

Sziasztok,

Múlt hét pénteken bekötésre került hozzám is a Voda otthoni internet, de nem 100%-os az elégedettségem. Az esetek többségében rendben működik, jön is az elvárt sebesség, de vannak érdekességek az internettel kapcsolatban. Sajnos a mai napig nem tudtam rájönni, hogy hol is kezdjem keresni a problémát.
Egy ilyen sötétszürke HGW-t kaptam (biztos van valami márkája, de a Vodafone nagyon titkolja), amivel valami tuti nem stimmel. Időről időre "eldobja" az internetkapcsolatot. Ezt úgy kell érteni, hogy böngészőben megnyitok egy oldalt, de csak egy nincs internet üzenetet kapok. Másodpercekkel később viszont minden tökéletesen megy. És ez egyfolytában így megy, hogy rövid időre eltűnik valahova az internet. Wifi-n ugyanez a jelenség figyelhető meg.
Próbáltam egy hosszabb ping tesztet, de az végig sikeres volt.
A mediabox is érdekességeket produkál (főleg közvetlen bekapcsolás után), ugyanis a jobb felső sarokban megjelenik a "Mediabox csatlakoztatva" üzenet majd a következő pillanatban sikertelen kapcsolódás, majd újra sikeres csatlakozás... Ez így megy egy percen keresztül, utána pedig valami csoda folytán magára talál.
PS4-en sokkal rosszabb a helyzet, azon az HBO GO gyakorlatilag egy percig megy, majd megáll a stream... mondván nincs internet. Csak a PS restart után áll helyre a kapcsolat, de akkor is csak ~1 percre.
Természetesen mindent UTP kábellel próbáltam.

Van bárkinek valami ötlete, hogy a kiérkező szerelővel mit nézessek majd meg? Mert ebből már az lesz, hogy betelefonálok, ugyanis ezt ebben a formában én nem nevezném szolgáltatásnak.

Szerk.: a modem típusa Vodafone TG3442DE

[ Szerkesztve ]

(#106781) MiZo1990 válasza gabenz88 (#106780) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nem lehet, hogy IPv6-on vagy?
Ha igen, ügyfélszolgálaton tudják átkapcsolni IPv4-re és javulni fog sok dolog a leírtak közül.

(#106782) Csabi1984 válasza kezo0 (#106772) üzenetére


Csabi1984
addikt

Amit tapasztalok a Vodafone TV közvetlenül a tv készülékre csatlakoztatva működik. Nem tudom, hogy VODA TV és a TV (Samsung H6400) készülékem milyen hdcp verzióval működnek?!
Ugyan akkor van az erősítő amire csatlakozik egy 4K-s médiaplayer de az erősítő HDMI kimenete szintén hdcp 2.2 de sosem volt probléma a megjelenítéssel tehát HA a tv készülék hdcp értéke alacsonyabb eddig se okozott problémát.

Lehet, hogy a Vodafone TV alacsonyabb hdcp minősítéssel rendelkezik és mivel az erősítő bemenete 2.2 ez okozhat bajt? Akkor érdemes venni egy hdcp 1.4 - 2.2 / 2.2-1.4.
Csak felmerül a kérdés csak 1.4 és 2.2 hdcp létezik?

(#106783) gabenz88 válasza MiZo1990 (#106781) üzenetére


gabenz88
csendes tag

Minden jel arra utal, hogy IPv6-on vagyok, ugyanis ezt látom a HGW admin felületén:

Holnap akkor felhívom őket, hogy rakjanak át IPv4-re és reménykedek, hogy megoldja a problémát.

Köszi a tippet. :R

(#106785) cocka válasza Csabi1984 (#106782) üzenetére


cocka
veterán

Papíron a főverziók önmagukkal visszafelé kompatibilisek. Tehát ezzel a konverzióval nem kéne gond legyen.

(#106786) cocka


cocka
veterán

A múltkor kíváncsiságból belenézegettem Pace HD-n a videotárba, mert ha jól tudom a visszanézővel együtt valamikor azt is szándékoznak a régi boxokon megszüntetni.

Pace HD-n elvileg kevesebb a hibalehetőség, mivel egyrészt nincs beépített HDD, sem felvétel funkció, sem élő adás megállítása és visszatekerése.

A videotár nagyja fizetős, de rosszul írja ki, hogy milyen csomagom van. Digital Bronze (ezer éve nincs már)

Na most ami ingyenes az vagy elindul vagy nem. Nagyja VD101, VD103 hibakódokkal leáll. Teljesen lutri, hogy az ingyenesek közül meg tudsz-e nézni bármit is. Sokszor még az ingyenesség sem egyértelmű, mert ki nem írja, hogy ingyenes, ettől függetlenül indítható a lejátszás.

A legjobb, hogy vannak kategóriák (csatornalogók vagy egyéb OD logók), amiket ha megnyitsz konkrétan SEMMIT nem listáz. Érdemes lenne erről is videót csinálnom, imádnivaló.

A műsorvisszanéző meg kb. 3-4 havonta elfelejt létezni és még az EPG-t sem lehet visszább megnézni, nemhogy lejátszani bármit is.

Szóval ugye volt három szolgáltatás, amit még szándékoztak kinyírni:

TV apps, ezt már hónapokkal korábban sikerült, gratulálhatunk nekik LOL
Műsorvisszanéző: még működik, a Horizon Go-val együtt
Videotár: esetleges, hogy tudsz-e valamit nézni.

Szóval az tuti, hogy itt munkálkodnak valamin a háttérben, de az nem éppen pozitív irányba mutat.

(#106787) Livius


Livius
őstag

Nemrég a közösképviselőnek a Vodafone bejelentette, hogy a társasház mélygarázsában lévő elosztókig optikai bevezetést fog kialakítani (eddig koaxon jött az utcáról), és ahogy látom már végre valamit haladtak is az ügyben, mert megjelentek a még munkaközi állapotban lévő vodafone feliratos optikai kábelek itt-ott feltekerve. Tudtok valamit, hogy egy ilyen fejlesztés kb milyen szintig javítaná fel a jelenlegi koaxos hálózatot? Ezen már akár a full ED 3.1 le és fel is lehetséges lenne?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#106788) Gubek-Einste válasza Livius (#106787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudtok valamit, hogy egy ilyen fejlesztés kb milyen szintig javítaná fel a jelenlegi koaxos hálózatot?
Kevesebb előfizető jut egy szegmensre így az adott hálózat szakaszon kisebb terhelés keletkezik.

Ezen már akár a full ED 3.1 le és fel is lehetséges lenne?
Nyilvánvalóan ez lenne a célja a fejlesztésnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#106789) adika4444 válasza embe (#106762) üzenetére


adika4444
addikt

Ha van optikai netet nyújtó szolgáltató szerintem menekülj a Vodától...

üdv, adika4444

(#106790) ztsoft válasza adika4444 (#106789) üzenetére


ztsoft
őstag

Amíg jó a hálózat, addig nincs velük baj. De ha van valamilyen hiba, akkor már kezdődik a harc.

Kezdésnek az ügyintézők akarnak lerázni hibabejelentésnél (tisztelet a kivételnek), meg a kedvencem, mikor hülyének néznek. Kiszállási díj kiszámlázásával fenyegetőznek (esetemben ki is számlázták, de később jóvá írták, mivel eszköz csere is volt).

A másik kedvencem, a technikusi kiszállásnál, hogy a munkalapon nem tájékoztatják Ő(ke)t a hiba jellegéről. A helyszínen szembesül a hibával.

És végül a megmagyarázhatatlan (X akta) hibák. Csak egy példa, ami nálam volt. Három gép (2 laptop, 1 médiabox Coreelec-kel) kábelen, közvetlenül a HGW-re kötve (publikus IP-t kapva, modem mód), időnként (100-asból 3 - 4 szer jelentkezett) magas ping (több ezres), csomagvesztés a bix.hu-ra, miközben a technikusnál lévő műszer nem mutatott hibát. Pedig a műszer is a koaxra volt kötve egy elosztón keresztül. Persze nem lett javítva, mivel nem talált hibát (ekkor volt eszköz csere).

Jelenleg is zajlik egy hibaelhárítás (5.24.-ei bejelentés, 26.-ai kiszállás, külső hiba) és még nincs vége (6.6.-án rájuk telefonáltam, hogy mikorra várható a javítás, ígéretet kaptam a sürgetésre, ráadásul rögzített felvételen elmondta az ügyintéző, hogy a HGW pingelése milyen eredménnyel zárult, min, átlag, max érték, csomagvesztés), nem baj, ketyeg a kötbér.
A hibáról annyit, hogy esténként használhatatlan a net, a garantált sebesség sincs meg (mivel a saját méréseket nem igazán akarják elfogadni, így gondoltam, hogy az NMHH-s mérések talán nagyobb hangsúlyt adnak). 6.-án egy órán keresztül (21:24 - 22:25) 5 percenként mértem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#106792) szabogabor10 válasza #72445440 (#106791) üzenetére


szabogabor10
veterán

Reméljük, hogy tényleg csak technikai hiba. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#106793) kezo0 válasza #72445440 (#106791) üzenetére


kezo0
addikt

Most épp a Horizon Go-ban sem lehet visszanézni műsorokat néhány olyan csatornán, amelyeken általában lehet. Pl. napok óta mindig visszanézőben néztem a Sport 1-en a Tour de Suisse szakaszait, a mai szakasszal ezt nem tudom megtenni. És a Eurosporton sem tudom visszanézni a mai kerékpáros közvetítéseket.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#106794) cocka válasza #72445440 (#106791) üzenetére


cocka
veterán

Természetesen nem lehet a guide-ból visszanézni semmit. Csak a videotár működik.

Csak azt nem értem miért kell három helyről beszerezni ugyanazt.

1. Horizon és régi boxok műsorvisszanézője
2. vodkafon tv box műsorvisszanézője
3. Horizon Go és horizon.tv

OK a 2.-at vegyük külön, mindenből újat akarnak, ám legyen ez is új. De az elsőt és a harmadikat miért nem lehet azonos helyről szolgáltatni?

(#106795) humigabi


humigabi
aktív tag

Lekopogom, mióta kicseréltek minden rossz kábelt, hiba nélkül van net, bőven a garantált sebesség felett, néha még az elméleti felett is. Fehér CB van modem módban, akadás nélkül megy, tv-ben meg kártya van modullal, az is hiba nélkül működik.

humigabi

(#106798) #40047616 válasza #72445440 (#106784) üzenetére


#40047616
törölt tag

Szerintem a box a hibás. Cserélgettem őket és csak ezzel az egyel van a hiba. Ügyfélszolgálat csak annyit mondott amit előtte már 3szor megcsináltam. (áramtalanítás, visszaállítás) Majd kijönnek és megnézik.

(#106799) nicu71 válasza #72445440 (#106796) üzenetére


nicu71
addikt

Tehát a némileg problémás,közismerten rossz hirű CB-t sikerült még lebutítani is szoftveresen.Fantasztikus. :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.