Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106303) vargalex válasza cocka (#106298) üzenetére


vargalex
félisten

Ez valószínűleg így van, de nyilván látja a fejlesztő/tesztelő is, hogy nagyjából használhatatlan kategória az, amit itt alkotni sikerült...

Alex

(#106304) cof válasza #72445440 (#106302) üzenetére


cof
veterán

Mindaddig rendben van amíg online vagy. Utána sajnos nem, Egy saját otthoni szervernél jobb nincsen, és azt is bárhonnan elérheted ha szinkronizál, persze ha otthon nincs net akkor csak otthon megy, de ez legalább akkor is megy. :K

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106305) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

.... alakul a net sebesség.....

(#106306) cof válasza Csabesz666 (#106305) üzenetére


cof
veterán

Na, megoldódott ez a bridge mód kérdés?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106307) cocka válasza cof (#106300) üzenetére


cocka
veterán

Hmm.. de nem az volt a duma, hogy a médiacard csak 1 napra előre lát?

Az EPG nem jön csak úgy simán koaxon? Ha jön, az is csak 1 nap előre?

Szóval akkor ha esetleg nem jön, akkor egy third-party boxszal a kódolatlan adások felvételét se tudom betervezni, mert nincs mihez igazodni, max. fixen beállított időpontokhoz és időtartamokhoz? Az órát az ilyen eszközök honnan szedik? Beépített elemes vagy mindig netről kérik le, esetleg koaxról tud szinkronizálni?

(#106308) cocka válasza vargalex (#106303) üzenetére


cocka
veterán

Jó, de legalább egy dolgot megoldhattak volna, ha már a kettő együtt nem megy.

Vagy vettek volna jó hardvert, ami bírja azt a gányolást, amit eddig műveltek és akkor talán remélni lehet, hogy na akkor valami értelmes szoftver is lesz rá.

Vagy ha már ezt a szart vették, akkor optimalizálják hozzá a szoftvert, hogy ne hasaljon el minden kanyarban. :D

De hosszú távon nyilván az első megoldás lenne üdvös.

(#106309) cocka válasza Csabesz666 (#106305) üzenetére


cocka
veterán

Koaxon mikor lesz ilyen upload? Nagyjából soha? :C

(#106310) cof válasza cocka (#106307) üzenetére


cof
veterán

Az mindegy, hogy hány napra van EPG-d. Egyszer felveszed listára és amikor frissül az EPG automatikusan bekerül a rögzítendők közé. Van olyan sorozatom amit már tavaly állítottam be, saját BOX persze.

De jön koaxon az EPG persze, itt 1 napos UPC-nél. Tudja szinkronizálni az időt is igen koaxon.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106313) vargalex válasza #72445440 (#106311) üzenetére


vargalex
félisten

Biztos vagy benne, hogy a több napos EPG az stream-on érkezik? Nem inkább a management hálón sima IP kapcsolaton kéri le a szervertől?

Alex

(#106315) cof válasza #72445440 (#106311) üzenetére


cof
veterán

A VTVnél mindig pontos az idő, de attól még ez is simán lehet hogy lekéri, csak gyorsabban.

Biztos a netről kéri, azzal szinkronizál már indulásnál, mint ahogy az én BOX-om is teszi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106316) Csabesz666 válasza cof (#106306) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

.....még keresik a hibát, valószínűleg, valamit központilag tiltottak le az ont-ben, mivel haveromnál is ugyan úgy tiltott, a módosítás..... azt hittem, hogy nálam szarakszik a böngésző, de nem. Remélem, a héten megoldják, videót csináltam róla, a hibáról tudnak.

(#106317) cocka válasza cof (#106310) üzenetére


cocka
veterán

Aha... tehát a sorozatnév alapján rögzít? És honnan tudja, hogy az adott rész fel lett-e már véve?

Pl. egy olyan esetben, amikor véget ér a sorozat és kezdik elölről. Vagy mittomén egy ilyen Gyanú árnyékában félénél, ahol random összevissza részek vannak, de egy idő után ismétlődik az egész. Az egy idő után meg lehet vagy 3-4 hónap is, és ha jól láttam utána se sorrendben. Tehát valahogy ellenőriznie kell, hogy mit kell felvenni és mit nem.

(#106318) cof válasza cocka (#106317) üzenetére


cof
veterán

Nálam TVHeadend van, és úgy van ahogy gondolod. Az adatbázisban vannak a már felvett dolgok is, és abból tudja, hogy megvan-e már vagy nincs meg adott rész. De ez csak akkor játszik ha az EPG-ben is jól meg van csinálva a számozás, pl. 34. rész... Ha csak filmsorozat van és nincs epizódszámozás akkor minden részt felvesz, szerencsére már ritka az ilyen, de azért még akad, NatGeo-n is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106319) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Az a zseniális helyzet állt elő az új voda box szoftverrel, hogy kikapcsolom a voda box távjával a boxot, a végre működő CEC azonnal kikapcsolja a tv-t is, de mivel a korábban távom összehangoltam a tv-mmel, a táv rögtön visszakapcsolja a tv-t (ugyanaz a gomb kapcsolja a boxot meg a tv-t is). :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#106321) fjanni


fjanni
tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Mostanában gyakran előfordul hogy a UPC Connect box (Voda otthoni) eldobja az internetet és újra csatlakozik. Modem módban használom, zöld a led. Elkezd villogni és mintha újraindulna az egész.
A tévén is azt tapasztalom, hogy gyakran kockásodik a HD adás, sokszor el is megy a kép. Megnéztem a jelerősséget, jelminőséget, egyik pillanatban 80/100, aztán folyamatosan változik és lemegy 20/0-ra vagy 0/0-ra, na ekkor már kép sincs. És valószínűleg ekkor dobja el az internetet is.
Szerelő már volt itt a TV miatt, dugót, osztót cserélt a tv-nél, kicsit javult a jelerősség, de ha 80/100 van stabilan akkor nincs is gond.
Az a kérdés hogy ez miért változik ilyen határok között, mi lehet az oka?
Illetve az a kérdés, hogy ez lehet-e házon belüli probléma vagy ellátó hálózati/szolgáltatói gond? Hogyan lehetne ezt lenyomozni?

(#106322) fjanni válasza fjanni (#106321) üzenetére


fjanni
tag

Ilyen ismétlődő üzenetek vannak a Connect box naplóban, ez mit jelent?
27-05-2021 10:57:08noticeMDD Recovery following MDD Loss;CM-MAC=34:2c:c4:23:4d:17;CMTS-MAC=00:01:5c:a0:28:60;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;
27-05-2021 10:57:07warningLost MDD Timeout;CM-MAC=34:2c:c4:23:4d:17;CMTS-MAC=00:01:5c:a0:28:60;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

(#106323) kabelmania27 válasza fjanni (#106321) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha belépsz a modem oldalára és a haladó beállítások, hálózat állapota menüpontból a következő hsz-ba másolnád a letöltési és feltöltési értékeket meg tudnánk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.
Amennyiben megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lakáson belül javítható-e a probléma.

(#106324) fjanni válasza kabelmania27 (#106323) üzenetére


fjanni
tag

Osztó1

Osztó2

(#106325) kabelmania27 válasza fjanni (#106324) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltési értékeket is írd meg.
Sok csillapítást kap a modem, amennyiben az első osztó -3,5dB kimenetében van van a négyes osztó, rendben van a bekötés, de a második osztót érdemes lenne cserélni egy 5-1000Mhz CE feliratú kettesre és egy hármasra (közéjük egy ilyen ), hogy a modem kevesebb csillapítást kapjon.
A négyes osztó egyik kimenetén lévő gyári kábel modembe vagy a tvbe/boxba van kötve?
Az osztó minden kimenetén van valami? Azért kérdezem mert ha van üres kimenet akkor lehet osztót kisebbre cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#106326) fjanni válasza kabelmania27 (#106325) üzenetére


fjanni
tag

(#106327) kabelmania27 válasza fjanni (#106326) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezekkel a feltöltési értékekkel nem akadhatna, viszont sok a 10dB csillapítás a modemnek. Ellenőrizd, hogy a modemnél és az osztóknál nem lazultak-e ki az F csatlakozók. Érdemes lenne a négyes osztót cserélni kettesre és hármasra, hogy javulnak az értékek.
Nézd meg a modem oldalán elérhető-e a modem üzemmód ha nem akkor az ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Az osztók minden kimenetén van valami?

[ Szerkesztve ]

(#106328) cof válasza fjanni (#106324) üzenetére


cof
veterán

Ez elég sok leágazás, 7 darab össz. -1 a modem, papíron csak 3 TV és 1 modem a támogatott. Jelszint is így elég gyenge már a modemnél, a hiba is rengeteg, a 15-ös csatornán a 466 MHz-en kiemelkedően.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106329) fjanni válasza kabelmania27 (#106327) üzenetére


fjanni
tag

Itt volt a szerelő és kicserélte az osztókat (egyébként voltak laza csatlakozók is)
Új osztó1: a -4.0 dB fehér megy a modem felé, az egyik -7,5 dB megy egy TV-hez, a másik -7,5 dB az alsó szintre egy TV-hez.

Új osztó2: a négyes ki lett cserélve kettes osztóra. Az egyik megy a modemhez, a másik egy TV-hez.

Új oszto0: van egy 0. osztó is, erre lett cserélve. A -8dB fehér kábel megy egy TV box-hoz, a másik fekete (2 dB) megy a középső szintre az osztó1-hez

[ Szerkesztve ]

(#106330) fjanni válasza kabelmania27 (#106327) üzenetére


fjanni
tag

Az új jelszintek:


Valamennyit javult, de a 15. csatorna nagyon rossz továbbra is a 466 Mhz-n. Arra azt mondta a szerelő, hogy megnézik majd az oszlopon (de ahhoz 2 ember kell).
Ami érdekes, hogy a lenti TV jelszint romlott, pedig a korábbi -3.5; -7.5; -3.5 =-14.5 (volt még egy osztó a lenti TV előtt is amit kivettünk) a cserét követően elvileg -2.0; -7.5 =-9.5-re javult.
A modem irányában a régi -3.5; -3.5; -7.5 =-14.5, az új pedig: -2; -4.0; -3.5 =9.5-re javult.

[ Szerkesztve ]

(#106331) kabelmania27 válasza fjanni (#106330) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Javultak a modemértékek, jól vannak bekötve az osztók, a négyes kettesre cserélésével 4dB-t lehetett nyerni, amit a feltöltési értékek csökkenésénél látható.
Azért romlott a tévén a jelszint mert az új tipusú asszimetrikus hármas kicsit többet csillapít, a régi 5-1000Mhz-s az új 5-1218Mhz.

(#106332) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Egy csatorna miatt meg lehet osztani a Horizont, egy ismerősömmel? Sajnos minden csatornája van de ő neki Digi van. Én nem használom, sima tv zést befolyásolná? Köszi!

(#106333) ates2 válasza STC Speed (#106332) üzenetére


ates2
senior tag

Go-ra gondolsz? megosztható,de mail/jelszót kell adnod.

(#106334) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok akihez mostanság ment Vodafone technikus azoknál mindig van koax csatlakozó?
Jönni fog hozzánk majd Júniusban anyumhoz beüzemeni a Vodafone TV-t mert én nem leszek itthon akkor de ha már jön akkor megkérném anyumat szóljon neki, hogy szüntesse meg itt nálam a feltekert koax kábelt ami átmegy a másik szobába mert zavarja a szememet.
Valószínű magam is megtudnám csinálni de többet csináltam UTP kábelt mint koaxot :D

(#106335) STC Speed válasza ates2 (#106333) üzenetére


STC Speed
őstag

Ja igen bocsi :)

(#106336) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#106334) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kell, hogy legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#106337) Alex889


Alex889
csendes tag

Amióta megvan a vtv box azóta nem tudok megszabadulni az rtl híradótól, mindig felveszi, viszont a Propagandát hiába állítom be mindig csak a felvétel védelme gombot látom lejátszás gomb nincs. Szerintem valami külön szerződésük van a retekklubbal, biztos bartereznek, ezért nem lehet tekergetni, meg a híradójukat is ezért erőltetik.

(#106338) Toth_Jani válasza Alex889 (#106337) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az szinte biztos hogy a csatornák fizetnek azért hogy a lista elején a "közszolgálatiak" után legyenek.
De szerencsére MediaCard esetén ez a TV készüléket nem érdekli, ami nem kell az rejtve van, és ahová raktam a csatornát ott marad, akkor is ha megváltozik a szolgáltatói sorrend.
RTL-t meg nem nézek, mert majd MOST megnézem reklám nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#106339) pinnacle


pinnacle
nagyúr

29-es körzetben kaptuk ezt az ajánlatot, +1 média card ingyen. 300-as net nem kellett volna, de azt mondták csak így tudják adni csomagban.
Budapesten, XIII.kerületben milyen jó előfizetési ajánlatok vannak? Lehet érdemes felhívni őket. Ott most Gold van 3920Ft-ért,( ez ugyanaz, mint a Prémium?) 120-as Net 1427Ft, S telefon 527Ft, csak 1 média card.

[ Szerkesztve ]

(#106340) MiZo1990 válasza pinnacle (#106339) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Telefon már nem kötelező, nincs rá hűség.
A Gold és a Premium között talán pár csatorna a különbség az utóbbi javára.
Nálunk 150-es net + TV Premium Vodafone TV-vel 5290, 300-as nettel 5790 lenne a 13. kerületen.

(#106341) gduck válasza pinnacle (#106339) üzenetére


gduck
addikt

Ha már Vodafone... És már máshol is elkezdtek optikán szolgáltatni, "elfelejthetnék" a 29-es körzetben az optika->koax konverziót...

(#106342) pinnacle válasza MiZo1990 (#106340) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor jobbat nem tudok elérni, legfeljebb adnak még egy mediacardot. Szerintem időseknek, akik otthon vannak, jó ez az telefon nonstop korlátlan mobil, vezetékes hívásra.

gduck DIGI-nél is nem így van, ONT-ig optika, onnan meg koax, telefon, LAN? Illetve most nézem (nem vagyok ott csak a képen), hogy az ONT-ból kijön a koax, ketté osztva, de miért jön ki a routerből is?

[ Szerkesztve ]

(#106343) vargalex válasza pinnacle (#106342) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom a HGW-ből nem kijön, hanem bemegy a koax az osztóból, hiszen ő DOCSIS-t beszél.

Alex

(#106344) cof válasza pinnacle (#106342) üzenetére


cof
veterán

CB-ből nem ki hanem bemegy a koax. Végül is annyi történt, hogy a bejáratig van optika, utána koaxon jön ugyanúgy a net is mint eddig.

Diginél szerencsére nem így van. Elég egy szolgáltatói eszköz is...

Ott Digi ONT-ba jön az optika és csak a TV jön koaxról szintén az ONT-ból, ONT-on vannak alapból LAN portok is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106345) gduck válasza pinnacle (#106342) üzenetére


gduck
addikt

Csak fizikailag van optikai kábeled, logikailag neked is csak koax kábel megy be a lakásba. A felesleges DOCSIS konverziót kellene kiiktatni és akkor lehetne akár 1Gb/s feltöltés is :) Most hogy már nem egységes a Voda rendszere, én feleslegesnek tartom ezt a konverziót. Erre céloztam :)

[ Szerkesztve ]

(#106346) cocka válasza pinnacle (#106342) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem időseknek, akik otthon vannak, jó ez az telefon nonstop korlátlan mobil, vezetékes hívásra.

Simán. Meg nekem is jó, mert az ügyfélszolgálat hívogatása közepette nem kell azt számolni, hogy mennyi a percdíj.

(#106347) cof válasza cocka (#106346) üzenetére


cof
veterán

Simán. Meg nekem is jó, mert az ügyfélszolgálat hívogatása közepette nem kell azt számolni, hogy mennyi a percdíj.

Szerencsére sehol sem kell, mobilhálózatokból is ingyenes. A probléma az, hogy minek hívogatnám az ügyfélszolgálatot ha nincs hiba, márpedig ha van hiba akkor többnyire az egész szolgáltatás offos a telefon is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106348) pinnacle válasza vargalex (#106343) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek!

(#106349) cocka válasza cof (#106347) üzenetére


cocka
veterán

Ki mondta, hogy a vodafone ügyfélszolgálatáról írtam? A többi: biztosító, bank stb.. egyik se ingyenes. Így értettem, csak lemaradt egy többes szám. Sorry.

(#106350) cof válasza cocka (#106349) üzenetére


cof
veterán

Oké, hát a Vodafone topikban mi másra gondolhattam volna? :U

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.