Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106501) lezso6 válasza MadMancs (#106500) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet sima modem módba tetetni? Na az jó hír, mert akkor egy portforwarding megspórolható lesz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#106502) MadMancs válasza lezso6 (#106501) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen lehet, ConnectBox, Fekete "CB" és a régieket IPv6 kikapcstatasa után a webui-ban megjelenő modem menüpontban lehet váltani, Arrist (Gigás net) pedig ügyfélszolgálat tudja átkapcsolni. Ez picit nehezebb mert sok ügyfélszolgálatos simán letagadja hogy lehetséges ezáltal néha több hívás kell.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106503) cocka válasza MadMancs (#106502) üzenetére


cocka
veterán

A még régebbieken meg még IPv6 sincs, se router mód. Így eleve nincs is mit átállíttatni. :D

(#106504) anglergab válasza cocka (#106503) üzenetére


anglergab
addikt

Az érdekes visszatekintve, hogy régen mindenki publikus IP-vel a gépén kint volt a neten.
Igaz, IPv6-tal is ez van (ugye ott már sok/minden eszközzel egy végponton).

(#106505) humigabi


humigabi
aktív tag

Sziasztok!

A hétfőn bekötött és mint később kiderült már akkor sem működő képes internet tegnap reggeli hibabejelentésére ma délután kijött egy profi technikus. 1-2 perc alatt megállapította, hogy kábel hiba van, az utcáról bejövő kábel az esőcsatorna alatt kikopott, beázik. Rá is mért persze, de mondta hogy biztosan ez a probléma. Akik hétfőn beüzemelték (alvállalkozó) nem cserélték le a kábelt, pedig kellett volna. Így nem is lehetett jó a szolgáltatás. A modem e miatt indult állandóan újra. Ha valaki ezt tapasztalja, nagy valószínűséggel kábel vagy csatlakozó, esetleg osztó hibája van.
Szerencse, hogy egy ilyen alapos és gondolkodó emberke jött, aki érti és tudja is mi a dolga.
Azt mondta holnap, vagy pénteken cserélik a kábelt.

humigabi

(#106506) NoOne1976 válasza humigabi (#106505) üzenetére


NoOne1976
őstag

Mikor nálunk kötötték be a szolgáltatást, az utcáról bejövő kábelt eleve cserélték maguktól.

(#106507) cocka válasza anglergab (#106504) üzenetére


cocka
veterán

És ki mondta, hogy ezzel a modemmel nem így van? :)

Manapság akkor könyörögni kell a publikus IP-ért? Már IPv4-re és modem módra átállíttatva is privát IP-t adnak?

(#106508) humigabi válasza NoOne1976 (#106506) üzenetére


humigabi
aktív tag

Papíron itt is cserélték, mondta a technikus, aki ma kijött. Így többet számolhat el a Voda felé. Csak most pechjére hibás a kábel és hamar kiderült.

humigabi

(#106512) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Május 3-án beleegyeztem, hogy meghosszabbítsák a csomagomat, ugyanazon összetevőkkel, drágábbért. Mondtam a kiscsajnak, hogy nem kell vezetékes telefon, meg annyi csatorna, csak a net. Aszonta ezek benne vannak a csomagban. Meg amúgy is van TV prémium meg HBO Go. Mondom, juhhéj, asse tudom mi az (nem vagyok TV fogyasztó). Majd olyan 14-e körül a weblapon nagy nehezen betudtam lépni a szolgáltatás lemondása bejelentéséhez. És elmondtam a problémámat, leírtam, hogy vissza szeretnék lépni és egy új netet rendelni. Na, azóta semmi... Ezzel mit tudok csinálni szerintetek?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#106513) anglergab válasza #72445440 (#106509) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, így gondoltam.
Amúgy Wi-Free-n volt NAT/privát cím.
Azt tudjátok, hogy modem módban a HGW max. hány publikus IP címet tud kiosztani?

(#106514) cocka válasza #72445440 (#106509) üzenetére


cocka
veterán

Hát arra van a saját router.

(#106515) woodworm válasza anglergab (#106513) üzenetére


woodworm
veterán

Attól függően, hogy a maximálisan használható végberendezések számába beleszámít a CB vagy sem, 3-4.

(#106518) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

A Vodánál van valami olyan szolgáltatás, amivel neten keresztül lehet nézni az adásokat? :R

(#106519) Toth_Jani válasza erahurka (#106518) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Van a Horizon GO vagy a Voda TV app, de attól függ mivel használod a TV-t.

(#106520) stevve válasza kabelmania27 (#106496) üzenetére


stevve
nagyúr

Szia! Bocsi a késői válaszért. Már másik lakásban vagyok azóta, de reggel lefotózom az osztót. 2 hónapja lett bekötve. :R

(#106521) erahurka válasza Toth_Jani (#106519) üzenetére


erahurka
félisten

Háttilyen dobozzal :D Fene se tudja mit hoztak. Valami lassú vackot borzasztó felhasználói felülettel :DDD Van rajta SCART kimenet úgyhogy szerintem a Horizonos app kell majd.

És ezekbe regisztrálni kell, vagy egyből be lehet lépni ügyfélszámmal? :Y

(#106522) MadMancs válasza cocka (#106503) üzenetére


MadMancs
veterán

TC/Ubee megmondom őszintén nem tudom van e IPv6, de úgy rémlik igen, modem módra rájuk gondoltam. :D Cisco meg már olyan régen volt már nem mernék semmit mondani, azt hiszem azok még UPC féle IPv6 előtt voltak, bár abból is volt modem (amihez lehetett bérelni egy netgear routert) majd később már komplett hgw ha jól tévedek epc 3925 talán, na ennél fogalmam sincs volt e modem mód vagy csak router.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106524) cocka válasza #72445440 (#106523) üzenetére


cocka
veterán

Én azt hittem hogy azokat már mind lecserélték.

Kb. úgy, ahogy a régi médiaboxokat is. LOL

Csak azért mert bedöglött a tápja a modemnek nem fogom lecseréltetni. Amikor megtudtam, hogy a Cisco-s tápok is hullanak, mint a legyek, úgy döntöttem saját tápot fogok használni. Azóta se ment tönkre a saját tápom, és persze a modem sem. A 15 volt meg hazugság, bőven elég neki 12 is. Csak bizonyára úgy voltak vele, hogy hát ha 15 voltos tápokat osztogatunk, azt nehezebb a pórnépnek beszerezni, ezért ránk vannak szorulva.

(#106525) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok!
Port forwarding miatt szeretném visszakérni az ipv4-et ahogy írva van az összefoglalóban. Azonban a 1221-et hívva, nem igazán tudom mit kéne tennem. Most csak üzenethagyásra van lehetőség. Mondjam el neki mit szeretnék és majd visszahívnak?

(#106526) #72688384 válasza DIEGO15 (#106525) üzenetére


#72688384
törölt tag

lol hát persze :D

szépen próbálgasd és legegyszerübb ha a 0-ással kérsz egy droidot aki amúgy is tovább fog kapcsolni, elmondod h szeretnéd ipv6-ról visszarakatni magad 4-esre és kész.

(#106527) DIEGO15 válasza #72688384 (#106526) üzenetére


DIEGO15
őstag

Mármint az üzenetrögzítőre felmondást kérdezem :D Nincs tárcsázós menü.

[ Szerkesztve ]

(#106528) kabelmania27 válasza DIEGO15 (#106527) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1270-et próbáld meg hívni.

(#106530) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Köszi. A 1221-t hívtam. Az van az összefoglalóban :) Egyébként most így néz ki: 1270 felhív - 2-es menüpont: hibabejelentés/műszaki segítség - 1-es menüpont internetszolgáltatás

(#106531) MadMancs válasza DIEGO15 (#106530) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem javították összefoglalót. De az valahogy feltűnhetett volna hogy az a Kábelkom vagy mi ami jelentkezik nem voda. 😁

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106533) DIEGO15 válasza MadMancs (#106531) üzenetére


DIEGO15
őstag

Feltűnt, de nem lepődtem meg rajta. Találkoztam már hasonlóval az invitelnél. Úgy tűnik alacsonyak kognitív képességeim :D

(#106534) kabelmania27 válasza #72445440 (#106532) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van ami meg nem került átírásra, de az összefoglaló elején lévő számok át lettek írva és ezek jók, az előbb néztem meg.
Ha ennek ellenére 1221-et lát valaki jelezze.

[ Szerkesztve ]

(#106535) DIEGO15 válasza kabelmania27 (#106534) üzenetére


DIEGO15
őstag

Miért nem elérhető Google Play és néhány weboldal a szolgáltatói eszköz router módú használata során?
Miért nem tudok port átírányítást csinálni a szolgáltatói eszközön?

Valószínűleg IPv6 módban van az eszköz és emiatt nem elérhetőék, fel kell hívni a 1221-t és visszakérni az IPv4-es módot.

(#106536) kabelmania27 válasza DIEGO15 (#106535) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, igen ez nem lett átírva, de most átírtam.
1221-et már nem érdemes hívni mert ez a szám Kábelmédia szolgáltatóhoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#106537) MadMancs válasza kabelmania27 (#106534) üzenetére


MadMancs
veterán

Már csak azt a UPC logót kellene lecserélni a tetején. 😁

Illetve az alján 3z nem tudom.mi szeretne lenni (html részlet alapján egy kép):

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106538) kabelmania27 válasza MadMancs (#106537) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg a köszönjük, hogy elolvastad felirat van a legvégén.
Az is meg lesz oldva csak találni kell egy megfelelő méretű feliratos logót ami mellé kerülne a jelenlegi, utalva arra, hogy volt UPC topik.

(#106539) hfrici


hfrici
aktív tag

Üdv. Mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni!
Van egy LG AN-MR650A távirányítóm, ami irányította a Kaon beltérit. Tegnap le lett cserélve a beltéri és kaptam helyette a Vodásat. Erre nem tudom ráhangolni a távirányítót, mert sagemcom beltéri nincs a listájában. Valaki tud javasolni valami okosságot?

(#106540) ali75


ali75
aktív tag

Üdv.Mindenkinek!

Nagyon nem vagyok hozzáértő ezért kérnék segítséget!
Bekötötték a voda/upc modemet .Típusa : CH7465VF
Kérdésem lenne hogy ezt össze lehet e kötni routerrel , lan kábel nélkül csak wifin?
Ha igen milyen fajta routert kellene vásárolnom?

Köszönöm a segítséget! :R

(#106541) gduck válasza peteralbert7 (#106454) üzenetére


gduck
addikt

Érdekes, tegnap valóban nem látszódott a beállítások menüben a TV bemenet menüpont és nem is működött a HDMI-CEC. Most viszont megint látszódik és újra működik a HDMI-CEC (régi samu TV)... :U

[ Szerkesztve ]

(#106542) kabelmania27 válasza ali75 (#106540) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lan kábellel érdemes összekötni a routerrel, gigabitet tudó eszközt érdemes venni, ITT segítenek a tipus kiválasztásában.
Ha van saját routered a modemet használhatod modem üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#106543) ali75 válasza kabelmania27 (#106542) üzenetére


ali75
aktív tag

Az a gond hogy ahova a voda/upc modem került az messze van attól az eszköztől amihez kellene a lan kábel.Kábelezni az egész házon át nem szeretném.Ezért gondoltam hogy lehet e a voda/upc modemet wifivel össze kötni routerrel mert ha igen akkor a routerből már mehetne egy rövid lan kábel az eszközbe.

Köszönöm a választ.

(#106544) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Frissen bekötött coax netnél normális az, hogy néha lassú, nem elérhető vagy timeoutol pár oldal? Tehát mintha valami routing gond lenne, mert más oldalak meg mennek jól.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#106546) kabelmania27 válasza lezso6 (#106544) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg modem oldalát, hogy elérhető-e a modemüzemmód, ha nem akkor hívd fel a 1270-et és kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Ha megírod a jelszint értékeket haladó beállítások hálózat állapota, letöltés és feltöltés fülekről meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.

(#106547) MiZo1990 válasza lezso6 (#106544) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Valószínű, hogy IPv6-on vagy. Az ügyfélszolgálaton tudnak átkapcsolni IPv4-re.

(#106548) lezso6 válasza MiZo1990 (#106547) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztosan azon vagyok, azt majd átállíttatom + modem mód, csak előbb kell egy router, ami meg holnap jön.

De akkor ezek szerint az IPv6 ennyire szar lenne? :Y

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#106549) lezso6 válasza kabelmania27 (#106546) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem állítható szinte semmi se rajta, korábban itt írtam itt pont emiatt, majd holnap szólok az ügyfélszolgálatnak, hogy állítsák át.

Az event logban semmi hiba nincs, a DOCSIS Status oldalán a Downstream 39-41 dB SNR/MER van, az Upstreamnél meg 44-47 dB között.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#106550) kabelmania27 válasza lezso6 (#106549) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Letöltési értékeknél 39-41 SNR érték ami rendben van, feltöltési értékek is rendben vannak.
Letöltésnél kellene megnézni a teljesítmény/power level/jelszint oszlopot.
Ha megírod milyen osztóval van elosztva a koax (ha van tv előfizetés) és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító a kábelen bekötve ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.