Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106101) Piftuka válasza #72445440 (#106082) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm! Ez a hír - ezek szerint - megint nem jutott el a mail kliensemig...

Persze mindegy is. Viszont ha úgyis tudják, hogy biztosan leállítják a Chello szolgáltatást, ráadásul én már régen megadtam az új email címemet, akkor a szerződéssel kapcsolatos hivatalos leveleket (és a reklámleveleket is) miért a Chello-s email címemre küldik?

Normálisak? :U ("Költői kérdés" volt...)

UPC --> Vodafone... "csöbörből-vödörbe".

(Pedig úgy reménykedtem az elmúlt években, hogy egy rendes, korrekt szolgáltatóm lesz, ha majd egyszer nem lesz már többé UPC...)

"Aquila non captat muscas."

(#106102) cocka válasza #72445440 (#106081) üzenetére


cocka
veterán

Aztán ez a valóságban képes már kitojni magából az 1 gigabitet 5 GHz-en vagy még ezzel is menne a gyökölés? Teszteken valami 860 körül láttam. Az már majdnem 940. Nem mintha wifin számítana az a +80 megabit.

[link]

(#106103) woodworm válasza cocka (#106102) üzenetére


woodworm
veterán

WRT3200 wifi sebesség.

(#106104) cocka válasza woodworm (#106103) üzenetére


cocka
veterán

Minek harcoljak feleslegesen? 1.3-hoz eleve valami kombinált gigabites megoldás kell, amihez cserélni kéne először is a számítógépeket, mert tuti ezek a procik nem bírnának egy ilyen PCIe-es ad hoc megoldást, ami nekem van másrészt, a router sem tud kiszolgálni vezetéken 1 gigabitnél többet. A kábelcseréről nem is beszélve, minimum Cat6 kell már ehhez.

Úgyhogy szép is jó is, ez egyelőre számomra a mesevilág kategória. Hálózati másolásnál próbáltam ott elvileg tudott 700 körül. Az mire nem elég? Mondjuk franc se fog hálózaton másolgatni. :D

(#106105) rgeorge válasza rgeorge (#106089) üzenetére


rgeorge
addikt

Fejlemény: észrevettem, hogy a router-ben klónozva van a MAC address. Visszaállítottam, és a modem új ip-t osztott, már a 176.* tartományból. Ezzel már rendben van minden, böngészés, VPN. Valószínűleg a korábbi IP címhez tartozó hálózatban volt valami gubanc.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#106106) gduck válasza cocka (#106099) üzenetére


gduck
addikt

Köszi az összehasonlítást :R

(#106107) vmarci21


vmarci21
tag

Optikai internetszolgáltatást tesztel a Vodafone

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#106108) vargalex válasza vmarci21 (#106107) üzenetére


vargalex
félisten

Egy topictárs már kapott is ilyen ONT--ot.

Alex

(#106109) Csabesz666 válasza vargalex (#106108) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

....most ilyen a sebesség..... Viszont amit észrevettem, hogy nagyban függ a sebesség, a géped teljesítményétől is! Most jelenleg, egy 10900KF es procival ezt mértem, viszont ugyanebbe a gépben előzőleg egy celeron volt, ebben az esetben, 720 Mb/s et mértem.
Gondolom, a feltöltési sebesség, majd 300 körül lesz.

[ Szerkesztve ]

(#106110) cocka válasza vmarci21 (#106107) üzenetére


cocka
veterán

És miért egy Pest megyei falunak van elsőbbsége ebben? Miért nem egy vidéki megyeszékhelynek pl.? Ahol feltehetően nagyobb kereslet lenne az értelmes feltöltési sebességekre is.

(#106111) MiZo1990 válasza cocka (#106110) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Erre nyertek forrást.
Máshol is van mozgolódás: Debrecen és Ebes fejállomáshoz tartozó területeken az analóg lekapcsolása után bevezették a gigabitet.

(#106112) woodworm válasza cocka (#106110) üzenetére


woodworm
veterán

Laikusként úgy tippelem teszt kivitelezésnek jobb egy falu, mint egy nagyváros. Tervezés, engedélyeztetés, pályázati lehetőség, mind mellette szól.

(#106113) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Modem csere történt ma nálam, egy CBN modemet kaptam. A kapott IP címen (192.168.0.1.) alig tudtam elérni, hogy modem mode-ba állítsam, állandóan megszakadt a böngészőből a kapcsolat, majd sikerült a modem fül alatt átállítani. Végül sikerült, de furának találtam, hogy ilyen lassan érem, főleg, hogy közvetlen vezetéken csatlakoztam a modemhez. Ez után viszont teljesen elérhetetlen azon az IP címen. Ez megszokott?

(#106114) vargalex válasza Csabesz666 (#106109) üzenetére


vargalex
félisten

A webes verziónak túl nagy az erőforrásigénye, érdemes cli-vel megpróbálni.

Alex

(#106115) kabelmania27 válasza citkar (#106113) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem üzemmódban 192.168.100.1 címen érhető el a modem.

(#106116) citkar válasza kabelmania27 (#106115) üzenetére


citkar
addikt

Köszönöm, ez nem volt feltüntetve a többi infó mellett, de működik.

(#106117) kabelmania27 válasza citkar (#106116) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vannak tipusok amelynél a 192.168.100.1 címen mindkét módban elérhető a modem oldala.

[ Szerkesztve ]

(#106118) kisharo válasza kabelmania27 (#106070) üzenetére


kisharo
csendes tag

Szia,
Beraktam egy 6-os csillapítót amit rendeltem. Ilyenek az értékek:
Letöltés

Feltöltés:

(#106119) gduck válasza cocka (#106110) üzenetére


gduck
addikt

Mert ott nem volt még "gyors" internet és azért! Ráadásul így támogatást is kaptak rá.

Minden nagyvárosban van már "szélessáv" :P Ott nem lesz ilyen egyszerű az optikára átállás, bár lehet első lépcsőben bérelhetnék is az optikai kábelt...

[ Szerkesztve ]

(#106120) vargalex válasza gduck (#106119) üzenetére


vargalex
félisten

Én a cikkből nem optikára átállást olvasok ki. Gondolom ezért is tesztelnek olyan településen, ahol még nem voltak jelen (vagy igen?).

Alex

(#106121) PirosHello válasza vargalex (#106120) üzenetére


PirosHello
senior tag

Olvassátok már el könyörgöm a 3. és 4. bekezdést. A KIFÜ felmérte azokat a járásokat, ahol nem biztosított a szélessávú internet. Ezekre a járásokra pályázatot írtak ki, melyből a ceglédi járást A Voda nyerte. Egy néhány településből álló járásban olcsóbb pilotot indítani teljesen optikára, mint nagyobb településeken (főleg mert a Kormány a legolcsóbb pályázatot fogja előnyben részesíteni) és valószínű, hogy így ezen a járáson "bukott" is valamennyit a Voda. Viszont elmondhatja, hogy "Lám, van néhány település ahol tisztán optikai a hálózatom". Ez pont olyan, mint az 5G. Tesztelik, de mivel qrva drága ezért kb. Zalaegerszegen egy önvezető autós tesztpályán és Bp. néhány kerületében érhető csak el. Teszt rendszer ez is, meg az is. :R :R Magyarán reklámértéke van csak a dolognak (sajnos). :W

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#106122) vargalex válasza PirosHello (#106121) üzenetére


vargalex
félisten

Te olvasod is, amit én írtam? A kolléga által írt "optikára átállás" kijelentésre reagáltam...

Alex

(#106123) kabelmania27 válasza kisharo (#106118) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A két negatív letöltési csatornánál alacsony az SNR, nézd meg csillapító nélkül milyenek az értékek.

(#106124) B3WiN


B3WiN
friss újonc

Sziasztok! Szeretnék segítséget, tanácsot kérni, hogy mit tudok még kezdeni az alábbi helyzettel? Otthoni vezetékes csomagomat (tv-net-tel) váltottam le üzletire a fixip miatt. Szerda reggel jöttek beüzemelni az új szolgáltatást. A beüzemelőnek könnyű dolga volt, régi ki, új be a helyére. Úgymond szépen fel is állt a rendszer, a hitron hgw-n minden szépen világít. A beüzemelő azt már nem várta meg, hogy a hgw-től tovább jön-e a net. Sajnos kiderült, hogy nem. Egyszerűen nem tudok csatlakozni a hgw-hez. Próbáltam egy pfsense tűzfallal, egy asus és egy tp-link routerrel és közvetlen két pc-vel is. Hiába adom meg a voda-tól kapott adatokat (ip, subnet mask, stb) nem tudom életre kelteni. Tegnap hívtam az ügyfélszolgálatot is. Ránéztek, náluk minden rendben, a hgw-ig eljön a net, ők nem tudnak mit csinálni, kiküldenek egy szerelőt. Az ki is jött még tegnap délután, de azon kívül, hogy betelefonált a központba, hogy ők mit látnak, nem történt semmi. Közölte, hogy náluk minden rendben, ő az eszközökbe nem nézhet bele, így nem tud semmit csinálni és elment.... Felvettem az üzletkötőmmel a kapcsolatot aki azóta is próbál intézkedni több kevesebb sikerrel. Nincs a vodának egy olyan szakembere aki hozzá is mer nyúlni a dolgokhoz? Nem azért váltottam át 4x drágább csomagba, hogy már két napja ne legyen net. Az új csomag esetében a telefon és a tv működik, egyedül a nettel van baj.Az otthoni szolgáltatásom még 25-ig él. Azt összedugva működik rendesen minden.

(#106125) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

érdeklődnék az ex-upc-s voda szolgáltatásokról,első sorban a net és a tv érdekelne.országosan vannak problémák az átvett területekkel,vagy csak itt nyíregyháza-borbánya az a térség,ahol instabil lett a szolgáltatás?amíg upc volt,addig nem volt panasz,mióta átvette a voda,azóta viszont vannak helyek,ahol már lényegében vállalhatatlan a szolgáltatás (pl. annyira szakadozik a net,hogy az online oktatást sem lehet megvalósítani otthonról).ha szerelő megy ki,akkor az is csak többnyire széttárja a karját.
ismerősöm nevében kérdezem,mert már ott tartanak,hogy inkább kiköttetik a szolgáltatást,annyira borzasztó.

köszi előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#106126) MadMancs válasza betyarr (#106125) üzenetére


MadMancs
veterán

Inkább helyi gebasz lesz. Átvétel nem ok, csak véletlen egybeesés, pont akkor váltottak nevet mikor kezdődött home office és online suli, persze hogy jobban leterhelt lett. Infrastruktúrát mai napig Liberty adja szóval az ég világon semmi sem változott ezen a téren.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106127) LouiS22 válasza B3WiN (#106124) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért az érdekelne, hogy mi az, amihez feéltltenül szükséges a fix IP (mit nem old egy ddns) és ezért hajlandó vagy 4x annyit fizetni?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#106128) MrTwister válasza betyarr (#106125) üzenetére


MrTwister
őstag

Szia! Én is Borbányai vagyok. Nálunk viszonylag problémamentes egyelőre a szolgáltatás. Volt 2-3 nap amikor vacakolt, de azóta(kopp-kopp) rendben. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#106129) B3WiN válasza LouiS22 (#106127) üzenetére


B3WiN
friss újonc

Webshop-hoz kell. A voda csak backup net lenne, mind2 net fixip-vel, mivel most dinamikus mind2 és két ddns nem lehet egy domain mögött. Így pedig két fix ip lenne mögötte a megfelelő sorrendben.

(#106130) betyarr válasza MrTwister (#106128) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!melyik utca?jöhet pm-ben is :R

(#106131) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,

van olyan, akinél a Vodafone TV box OTT / IP-n megy ex-UPC területen?

Köszönöm.

(#106132) noname12


noname12
csendes tag

Sziasztok. Ma kaptam meg az új Vodafone TV boxot. Bekötöttem és a csatornák, youtube meg ilyesmik jók, de ha vissza szeretném tekerni az adást vagy mondjuk vissza nézni valamit akkor csak egy feketeség jön be.. ez mitől lehet?

(#106133) LouiS22 válasza B3WiN (#106129) üzenetére


LouiS22
veterán

Tényleg nem kukacoskodás, de nagyjából 10 ezer forint + áfa egy évre dedikált tárhely 50 gigányi adatforgalommal, a domain meg kb 2 ezer forint.

Szerintem te egy hónapban többet fizetsz ki ennél úgy, hogy otthoni körülmények között üzemeltetsz egy webshopot :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#106134) rgeorge válasza rgeorge (#106105) üzenetére


rgeorge
addikt

Újabb fejlemény: egy napig tartott a jó világ, ma délelőttől már megint használhatatlan a VPN. A böngészés is, de a VPN a leglátványosabb (és a legfájóbb). Már mindennel próbálkoztam, reset gombos gyári reset, a router-emet is reseteltem, visszatettem a régi routert, kicseréltem a kettő közötti utp kábelt, de semmi változás. A mac clone eszerint nem volt oka a problémának, valami más lehet. Jelszintek semmit sem változnak.
Most olyat is tapasztaltam, hogy a router felületét figyelve időnként azt mutatja egy pillanatra, hogy nincs kapcsolat a modemmel, aztán szinte azonnal megint van kapcsolat.
Az openvpn-nel úgy látom, nincs gond, a Cisco-val sem, de pont a PPTP-t kell leginkább használnom. Az egyik végpont felett van felügyeletem, de miután azt mobilneten normálisan el tudom érni most is, ezért szinte biztos, hogy a modemmel lesz a gond.
Van értelme ilyen hibával felhívni a Vodafone-t? Tudnak távolról mondjuk frissítést külneni a modemre?
Most ez a verzió:
Hardware version: 5.11
Software version: CH7465VF-NCIP-6.12.19.7-GA-NOSH
A router-em egyébként egy Asus AC65P legfrissebb gyári fw-vel (korábbiakkal is próbáltam már).
Bármilyen javaslatot nagyon szépen köszönök.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#106135) gduck válasza vargalex (#106120) üzenetére


gduck
addikt

Átállást mint szót, a már létező hálózatnál használtam ;)

(#106136) B3WiN válasza LouiS22 (#106133) üzenetére


B3WiN
friss újonc

Értem én, elhiheted, hogy sokáig törtük a fejünket, hogy helyi szerver legyen vagy tárhely... Végül a helyinél döntöttünk, mivel a webshop szerver és a helyi IT rendszer között folyamatos az oda-vissza adatszinkronizáció, ami egy távoli tárhely esetében nagyon belasította volna a webshopot és a helyi rendszert is. A webshop már tökéletesen üzemel, nem fogok rajta változtatni, inkább a voda-s problémára szeretnék megoldást találni.

(#106137) pilu01


pilu01
senior tag

Üdv Mindenki!
Nagyon láma kérdés lesz, előre szólok!
Van egy CH7465LG-L -m.
Sajnos a rajta lévő vezetékes helyek elfogytak. Hogyan tudom leghatékonyabban növelni a számukat?
Milyen beállítások, és milyen eszközök szükségesek?
Az internet sebesség csökkenése nélküli megoldás érdekelne, ha van ilyen.
Köszi előre is

(#106138) gduck válasza pilu01 (#106137) üzenetére


gduck
addikt

Switch!

pl. ilyen [link] ez +6 port (mivel 1-1 elmegy a CH7465LG-L<-->switch összekötésére mivel ugye össze kell őket kötni egy kábellel ;) )

[ Szerkesztve ]

(#106139) Gubek-Einste válasza pilu01 (#106137) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél egy sima switch-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#106141) NoOne1976 válasza anglergab (#106131) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nálam a mai napig így van. Még akkor kaptam, amikor mindenkinek netről ment az adás. Nálam így is maradt, nem tettek át.

(#106142) ggmac


ggmac
csendes tag

Sziasztok!

Engem pár napja beszéltek rá, hogy cseréltessem ki a boxot újra, mert nem fog élni a régi UPC-sen a visszanéző funkció. Meg is tudtunk állapodni, ma délelőtt jöttek ki és kicserélték a boxot, meg a routert. Csak most este tűnt fel, hogy az otthoni hálózat nem működik, csak a vodafone-os router. Eddig úgy nézett ki, hogy:
Mediabox - UPC Router - Switch - Router 2 - Router 3.
Most az új Vodás router esetén már a switch-en nem jut tovább a jel.
ÜF-et hívtam, próbálkoztak IPV4-be átrakni, Bridge-be átkapcsolni, de úgy se ment.
Járt már így valaki, vagy egyéb ötlet?

(#106143) zolee001 válasza B3WiN (#106136) üzenetére


zolee001
őstag

A HGW-t modem avagy router modban használod?
A hitron menüjében megjelenik a külsö ip cim amit megvettél ,illetve ping dns test lefut ugyanonnan??

(Azure/AWS kész dedikált webshopok sablonbol adatbázis (sql vagy amit akarsz együtt) pár kattinntás és semmi fix ip nem kell

(#106144) kabelmania27 válasza ggmac (#106142) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem áramtalanítás és a switch kiiktatása után sincs internetkapcsolat?

(#106145) B3WiN válasza #72445440 (#106140) üzenetére


B3WiN
friss újonc

Elviekben kedden kijönnk és azt mondták addig nem mennek el, amíg nem lesz net. Kiváncsian várom.

(#106146) humigabi


humigabi
aktív tag

Sziasztok!

500/22 Mbit/s net + Tv kombóhoz milyen modem/routert ad a Voda? A szerelővel állíttassam bridgbe, vagy majd inkább csináljam meg én? Mik a tapasztalatok?

humigabi

(#106147) B3WiN válasza zolee001 (#106143) üzenetére


B3WiN
friss újonc

A beüzemelő azt állította, hogy a fix ip miatt alapból modem üzemódba kapom, nem lehet váltani, nem jelenik meg a menüpont a hgw menüjében. Igen látszódik rendesen minden. Ping és dns teszt viszont nem fut le. Egyből PC-be bedugva rendesen meg is kapja az ip-t átjárót, dns-t, stb-t. Tracerout-tal csak a hgw-ig jut el a csomag.

(Tudom én, hogy lett volna olcsóbb, könnyebb megoldás, de megint csak az volt az egyik számottevő hátránya, hogy a helyi IT szerverrel való kommunikáció belasította volna, a sablonos módszer amiatt se játszik, mivel van pl. rengeteg különböző fajta akció kezelésünk, amit egyik seblonos megoldással se lehetett volna kivitelezni. Emiatt és még számos más ok miatt lett teljesen egyedi a webshop.)

(#106148) kabelmania27 válasza humigabi (#106146) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Fekete CB modemet kapsz, ha rendben van a környéken a hálózat általában nem szokott gond lenni ezzel a tipussal, te is át tudod elvileg állítani, amennyiben a modem oldalán nincs modem üzemmód ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

(#106149) gregory91 válasza rgeorge (#106134) üzenetére


gregory91
senior tag

Egy próba eléjéig kapcsold ki az összes tűzfalat ahol bekapcsolva van(hardver/szoftver jellegűeket).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.