Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106451) AtHoS válasza #72688384 (#106450) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kötbérről jut eszembe: ma reggel felhívott "szembeszomszéd", akinél február végén március elején gigabitesre emelték a netcsomagot és Arris modemre cseréltek. A korábbi CB-vel jól működő wifi hálózat az Arris modem gyengébb térereje miatt megszűnt normálisan működni (klímák, napelem, okoslámpák stb. nem voltak kezelhetőek) többször volt helyszínen technikus megoldani a hibát, de mivel ez sohasem sikerült engem keresett meg és egy TP-Link Archer C5 V4 AC1200 eszköz jelerősítő módban való beüzemelésével rendbe raktuk a wifi-t + volt még március közepén egy hálózati hiba is a településrészen

Lényeg a lényeg: ma reggel a Voda 16k+ kötbér fizetéséről értesítette a korábbi problémák miatt. Ezzel végül is kifizették a TP-Link árát :)

read-only mode on the forum

(#106452) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Igaz a hír, hogy szeptembertől kivezetik a cisco felvevős boxot ?
Most hívtak, hogy másikat akarnak adni, én meg nem akarom oda adni.
Nincs hűségem és emelni is szeretnének mert hát ugye az új box.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#106453) humigabi válasza #72688384 (#106450) üzenetére


humigabi
aktív tag

Én elfogadom a tanácsodat és már azt kértem volna, ha...! De nincs, ez az 500 a max. jelenleg nálunk. Kérdeztem a technikust, lesz-e gigás net, majd egyszer lesz, jött a válasz.
Telekomos optika ott van a házzal szemben az oszlopon, de havi 9400 Ft-ot nem fizetek az 1 gigás netért.

humigabi

(#106454) peteralbert7 válasza #72445440 (#106390) üzenetére


peteralbert7
tag

Ma hívtak vodától és elvileg megszüntették a problémát.Kérték teszteljem.A HDMI beállítás teljesen eltűnt a menüből,viszont a szoftververzió maradt a 83-as.Most visszakapcsoltam a HDMI CEC-et a tv-n.Meglátjuk.Amúgy úgy néztem,h minden HDMI CEC-es a tvn,csak mellettük még +ba ARC,MHL stb...

(#106455) MadMancs válasza DonThomasino (#106452) üzenetére


MadMancs
veterán

Most a szemtember a sláger? Volt már tavaly október, tavaly december, idén március, idén május, végülis június 1 van, szeptember pont jó lesz. Mindig kamuznak egy dátumot hogy váltson az ember.
Nem szabad ezeknek a hiéna üzletkötőknek hinni. Ez van kiadva nekik, nyomtatják a kamut.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106456) DonThomasino válasza MadMancs (#106455) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt kell mondani hogy ha a box megy akkor én megyek ?
Az is piszkálja őket hogy nincs hűségem ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#106457) MadMancs válasza DonThomasino (#106456) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem kell mondani semmi magyarázkodást. Nem szeretnél semmin változtatni és kész. És jelzed hogy továbbiakban nem járulsz hozzá ezekhez a megkeresésekhez. Ha nem érti meg egyszerűen kinyomod telót. Semmi hátrány nem fog érni. Határozatlan idejű szerződés esetén évente ~100Ft ot emelhetnek kb.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106458) DonThomasino válasza MadMancs (#106457) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor lerázom valahogy . köszi. :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#106459) Intruder2k5 válasza MadMancs (#106457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ahhoz, hogy 100Ft-ot emelhessenek évente, nagyon jó árú előfizetésnek kell lennie, főleg ha csomagról van szó. Ha jól tudom, jelenleg évente egyszer emelhetik a díjakat a fogyasztói kosár árváltozásának mértékével, és emellett mintha lenne valami kitétel is, hogy amennyiben a szolgáltató kiadásai is nőnek, indokoltan és igazolhatóan, akkor ettől is eltérhetnek. Teszem azt egy adóemelés, vagy TV csatornák jogdíjaimnak nagyobb emelése, stb. De ha csak az alapesetet is vesszük figyelembe, a fogyasztói kosár árváltozását, egy ~8000Ft körüli díjcsomag évi 3-4%-os emelése 250-300Ft körül van.

(#106460) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#106459) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az emelésről kötelességük tájékoztatni is ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#106461) LouiS22 válasza DonThomasino (#106460) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen és meg is szokták tenni. Számalevél hátulja.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#106462) MadMancs válasza Intruder2k5 (#106459) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom pontosan, ezt a számot itt olvastam. Anyumnak 92Ft ot emeltek (5490 es ügyfélmegtartó csomag volt neki) de nem akarunk újabb hűség, olcsóbb úgyse lesz. Így hűség lejáratát követő második hónaptól lett neki 5582Ft, amitől persze előtte lévő számlán figyelmeztettek is. De érdekes hogy csak a TV (prémium) lett drágább 92Ft al, net (FB 500), tel (tel S), MediaCard 1 0Ft, MediaCard 2 500Ft maradt a régi áron neki.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106465) Toth_Jani válasza #72445440 (#106464) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Na a feltöltő kártyás rész az abszolút nem helytálló, nekem most 7200 forint van a Vodás kártyámon (Ex Tesco) és évente 2500-at töltök rá, melyik szolgáltatónak van ennél jobb havidíjas csomagja?? :)

(#106467) Intruder2k5 válasza #72445440 (#106463) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ mit ajánlanak, mert 100Ft mínuszért, vagy ne adj Isten némi emelésért cserébe (mert mostanában ilyen szokott lenni az első ajánlatuk) én sem írnék alá hűséget.

(#106468) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek eddig outlookba kimenő szolgáltatónak upcmail volt megadva, viszont mától ezt megszüntették, és a voda honlapján valami one.com-ra navigál, hogy azt állítsam be smtp-nek, viszont hiába rakom be, cseszik működni. Valakinek volt hasonló szituációja mára virradóra?

(#106470) Rison77 válasza #72445440 (#106469) üzenetére


Rison77
senior tag

A Dima.hu-n van regelve a domain, és smtp-t csak a drágább csomagokhoz adnak. Azért ez egy vicc a vodától, hogy átveszik a teljes upc-t aztán csak úgy megszüntetik az smtp-t. Szerencsétlen meg aki nem ért hozzá, fogja a fejét, hogy nem megy el a levele..

[ Szerkesztve ]

(#106472) MadMancs válasza #72445440 (#106471) üzenetére


MadMancs
veterán

+1 ahol én vagyok már csak a domain mellé adnak egy mini tárhely csomagot (500mb) , és 1db email címet smtp/POP3/imap al együtt. Még smtp is saját domain nem tárhelyé. Ez 2400ft/2év.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106473) cocka válasza DonThomasino (#106452) üzenetére


cocka
veterán

Ja kb. úgy igaz, mint amikor tavaly márciusban beharangozták, hogy az eszközöket lecserélik tavaly nyár végéig.

A lényeg: ha ők hívnak jót nem jelent, hagyd a francba, ne fogadj el semmit!

[ Szerkesztve ]

(#106474) cocka válasza peteralbert7 (#106454) üzenetére


cocka
veterán

Valaki kifejtené bővebben mi az ARC és az MHL értelme, célja, lényege?

Már utánaolvastam egyszer, de vagy nem értettem vagy nem emlékszem. :D

(#106475) cocka válasza MadMancs (#106457) üzenetére


cocka
veterán

Simán emelték 281 Ft-tal. Tehát ebben se legyél biztos. :)

(#106476) cocka válasza Intruder2k5 (#106459) üzenetére


cocka
veterán

És ki mondja meg a fogyasztói kosár árváltozásának mértékét? Ugye nem a Kozmetikai Statisztikahamisító Horda?

(#106477) cocka válasza #72445440 (#106464) üzenetére


cocka
veterán

Rohadtul nem. Van hogy hetek is eltelnek anélkül, hogy bárkit is hívtam volna. Mobilnet meg nem kell, mert drága és kevés, viszont nagy ritkán ad hoc célokra jó. Vezetékest meg nem lehet pótolni prepaid mobilnettel.

[ Szerkesztve ]

(#106478) Ledi válasza sz.j (#106433) üzenetére


Ledi
aktív tag

Igen mától végleg megszűnt a upcmail, ahogy ígérték. A levelezőm már nem találja a szervert:

A weboldalról is eltűnt webmail link.

Azért a VTV karbantartást még mindig nem sikerült teljesen helyreállítani. Kár volt hozzányúlni.
Lehet, hogy nem véletlenül húzták eddig. :D

(#106479) cocka válasza #72445440 (#106466) üzenetére


cocka
veterán

Akkor lenne értelmes prepaid mobilnetajánlat, ha mondjuk pl. Telenor egy hétre 1, 3 meg 5 gigák helyett, 10, 30 vagy 50 gigákat adna és nem 8-9 ezrekért.

Mittomén fel akarsz tölteni a youtube-ra néhány fullHD-s videot és gyorsabb feltöltést akarsz, mint amit ez a szutyok vezetékes voda ad. És utána meg hetekig, esetleg hónapokig nem kell semmilyen mobilnet. Na erre nincs megoldás, mert a flottás szarokat nonstop fizetni kell. A Telenor keveset ad ultrarövid időre, ahogy fentebb is írtam, ráadásul azt is drágán.

A vodkafon nem biztosít túl nagy feltöltést, tehát hiába adna jó drágán 1 hónapra 500 gigát, egyszerűen leforgalmazhatatlan. Legalábbis azon a hulladék mobilnetjükön az. És nyilván ezt nagyon jól tudják ők is. 7990-ért kész ráfizetés.

A trékom meg a "korlátlannak" hazudott akár 1 napos csomagjában is feszt session close-ol. Így semmit nem lehet folyamatosan se le, se feltölteni. Tehát megintcsak bukta.

(#106480) peteralbert7 válasza cocka (#106474) üzenetére


peteralbert7
tag

Az ARC/AudioReturnChannel/,a készülék hangja az erősítöre megy vagy vissza.Pl ha filmezel a tv hangja az erősítőn szól.MHL mobilos dolog,megy kép/1080p/,hang rajta és tölti is a kütyüt.Átalakítók vannak a mobilokhoz,deledugod a HDMIt és a tvn van a mobil képe,hangja.Röviden kb.

[ Szerkesztve ]

(#106483) vargalex válasza #72445440 (#106481) üzenetére


vargalex
félisten

Azért a VTV box HDMI bemenetes erősítőn keresztül is TV-re köthető. Nem feltétel a HDMI ARC ahhoz, hogy erősítőn szóljon a TV adás is...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#106484) cocka válasza #72445440 (#106481) üzenetére


cocka
veterán

Ja nekem van ilyesmi. Egy HDMI switch (mivel csak egy bemenet van a tévén) ami egyben audio extraktor is. Így tényleg nem kell a forrást kiválasztani, mert ha csak egyről kap jelet, automatikusan azt választja, így minden hang azonos hangeszközre terelődhet, függetlenül attól, hogy melyik eszközről jön. Ennek is van ARC funkciója, de még nem jöttem rá, hogy ez mire lenne jó. Ahhoz gondolom olyan eszköz is kéne, ami HDMI bemeneten csak hangot fogad és mondjuk hogy értelme is legyen támogatja a 7.1-et.

(#106485) peteralbert7 válasza cocka (#106484) üzenetére


peteralbert7
tag

Ha mondjuk a tvd ARC csatija az AVRre van kötve és a PS a tévére akkor a kép marad a tvn a hang pedig az AVRen szól ha be van kapcsolva.Ha nincs mindkét jel megy a tvre.

(#106487) embe válasza embe (#106248) üzenetére


embe
nagyúr

Tegnap bekötötték az 1000-es netet.
Kaptam hozzá a fekete router. Kérdésem, hogy a hátlapon lévő USB3-as csati csak szerviz célokat szolgál? Nyomtató megosztásra nem használható?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106489) embe válasza #72445440 (#106488) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Kár érte! Jó lett volna nyomtató megosztásra. Ez az eszköz használható modem üzemmódban? Nem találtam lehetőségét az átkapcsolásnak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106491) embe válasza #72445440 (#106490) üzenetére


embe
nagyúr

Rendben. Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106492) cocka


cocka
veterán

Gondolom nálatok se megy akkor a Horizon Go-n és a horizon.tv-n a műsorvisszanézés. Lényegében akármit választok, mindenre azt írja, hogy nem játszható le.

Ez a következő kigolyózandó maradékszolgáltatás vagy mi a francért nem megy? Boxon még nem volt lehetőségem tesztelni de vagy 2 napja ez van már.

(#106493) kezo0 válasza cocka (#106492) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam iPaden és droidos telefonon is minden visszanézhető a Horizon Go appban, ami visszanézhetőnek van megjelölve.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#106494) Gubek-Einste válasza cocka (#106492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most néztem meg és megy a webes megtekintés, tegnap este a box-os is ment.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#106495) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Az általános, hogy minden reggel ki kell húzni pár percre a tv boxot, mert nem adja be a csatornákat és persze ilyenkor újra megkeresi az összeset és angolra váltja a hangsáv és a menü nyelvét is? Pár napja frissített, azóta ezt csinálja. :W

(#106496) kabelmania27 válasza stevve (#106495) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg, hogy ennél az osztónál hányas szám van az osztó bemenetén lévő csillapítóra írva illetve a médiabox melyik osztóba van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#106497) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Adott egy új vodás net. Sajnos IPv6, így a port forwardingot buktam. Az a kérdésem, hogy ezt hogy lehet IPv6 alatt megcsinálni? Port forwarding ugye ott nincs, a modemrouter tök buta, csak egy olyat találtam, hogy IPv6 Host Exposure. Valahogy ezzel kéne megoldani, nem?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#106498) Intruder2k5 válasza lezso6 (#106497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ügyfélszolgálaton kérheted, hogy tegyenek IPv4 módba, akkor újra elérhető lesz a port forward.

[ Szerkesztve ]

(#106499) lezso6 válasza Intruder2k5 (#106498) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, muszáj lesz így, mert a domain szolgáltatómról most derült ki, hogy nem is tud IPv6 DDNS-t. Akkor nem most fogom megtanulni az IPv6-ot. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#106500) MadMancs válasza lezso6 (#106499) üzenetére


MadMancs
veterán

HGW amúgy se túl acélos lehetőség terén ha IPv4 ben vagy. Illetve nem egészséges belső hálót szolgáltatóra bízni. Ajánlott dolog IPv6 kikapcsoltatását követően modem módba állítani (Arris esetén állíttatni) és egy tisztességes saját routert használni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.