Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106952) vargalex válasza #72445440 (#106951) üzenetére


vargalex
félisten

Azért halkan jegyezzük meg, hogy azért, mert maga a box nem is rögzít semmit. Illetve valószínűleg annyi kerül letárolásra egy központi adatbázisba, hogy az X id-jű műsort az Y id-jű box (vagy felhasználó) számára elérhetővé tesszük Z ideig.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#106953) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Kösz nektek!

#?*@&!

(#106954) Csabi1984 válasza vargalex (#106952) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen. Ezt üzemeléskor röviden úgy fogalmaztak akárhány műsort fel lehet venni.

(#106955) cocka válasza kabelmania27 (#106935) üzenetére


cocka
veterán

Köszi. Bár itt se QAM adat, se szimbólumsebesség vagy mi nincs. És persze az ominózus csatornaadat, amit idéztem, az QAM 256 és 6900-zal nem található meg. Hiába tudom, hogy 200 MHz.

Viszont találtam egy kódolatlan Minimaxot. De vagy 3-szor is megtaláltam a Minimaxot meg csomó csatornát COD és COD2 utótagokkal. LOL Azok kódolatlanoknak tűnnek, de nem jön be azokon a helyeken semmi. Se az adás nem jön be, se kártyát nem kér. ROFL

3rd party cuccal megtaláltam egy rahedli szerintem "adat" csatornát is. News meg ilyen barker meg amolyan.. Games meg tudom is én mik. TV Guide, TV Guide replay

Amúgy kódolatlanul EPG-ben még 24 óra sincs meg. Kb. 12-13 órára lát előre.

Ezekkel a digitális HD vevőkkel meg se lehet találni az analóg csatornákat? Mondjuk a két helyi amit a 200-on megtaláltam az eléggé analóg minőségnek tűnik.

(#106956) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Nos, így maradt az M4, amin hivatalosan is lehet magyarországról nézni a meccseket.
A RAI kódolja műsorát arra a sávra, amikor események vannak, a ZDF tiltja adását. :W

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#106957) cocka válasza LyonnaisFan1 (#106956) üzenetére


cocka
veterán

Ja azt én is láttam, mert a kódolt csatornák infói bejöttek, hogy július 13-ig nincs ZDF. LOL

Egyébként ez meg már túl megy minden határon. Ennyire miért kell félteni az adásokat? Ha youtube-ra kiteszed úgy is letiltja, máshova meg nem sok eséllyel töltheted fel úgy, hogy meg is lehessen találni szóval... Lehet agyonvédeni a tartalmakat, csak minek.

Hogy őszinte legyek pár éve még eszembe nem jutott volna, hogy így lebutítják a settopboxokat és hogy lassan már mindent saját magadnak kell összekiskapuzni, mert a fizetett szolgáltatás mellett is korlátoznak. Szánalom.

[ Szerkesztve ]

(#106958) cocka


cocka
veterán

Nesztek zsugorított digitális nemvételezés:

M1
M1 HD
M2 / Petőfi
M2 / Petőfi HD
Duna
Duna HD
M4
M4 HD
Duna World / M4 Sport+
Duna World / M4 Sport+ HD
M5
M5 HD
RTL Klub
TV2
Minimax
2 helyi

Ennyit a nagy kódolatlanságról. Ja meg a többi szutyok hülyeség, filmajánló, csatornaajánló meg nyári hangulat, vodkareklám, de ezekből is vagy 3 példány van.

A kódolatlan analóg kínálat még mindig bővebb.

(#106959) Toth_Jani válasza cocka (#106958) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De miért is volna kódoltalan, amikor a szolgáltatókat azzal támadják hogy a kódoltalan csatornákat az illegális vételezők (vagyis lopja a kábelt) ingyen minden fizetés és ÁFA nélkül tudják nézni.
Persze ha senki sem lopna az országban? :F

(#106960) gregory91 válasza LyonnaisFan1 (#106956) üzenetére


gregory91
senior tag

Nézd műholdon,ott még HD is.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#106961) LyonnaisFan1 válasza gregory91 (#106960) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Az nincsen. :(
Digitális Kábel TV van.

Végülis láttam, az a lényeg, és tetszett. :R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#106962) cocka válasza Toth_Jani (#106959) üzenetére


cocka
veterán

Jó, hát én nem lopom, hanem maga a UPC vezette be lényegében anno TV kártyához, aztán csak parlagon állt. Most kapott egy-két RF in-es eszközt és akkor nem áll parlagon.

De amúgy nem úgy van, hogy csak akkor tudja ingyen nézni, ha egyébként elő van fizetve? Vagy ha lemondanám az előfizetést ez a néhány csatorna akkor is jönne? Mert akkor inkább ezt a részt kéne jobban védeni, mintsem, hogy az egyébként is fizetőktől elvesszük az ingyen vételezés lehetőségét úgy, hogy 2. vagy 3. vételi helyre eszközt kérni már fizetős. Ekkora luxus lenne 2021-ben két vételi hely?

És még mielőtt kapnám az "oltást", akkor lett bevezetve ez a TV kártyás leágazás, amikor még elég volt egy analóg vételezésre előfizetni és ha fizetve volt, akkor minden vételi helyen nézhetted az összes előfizetett csatornát.

Konklúzió: ebben is visszafejlődtünk: 1 frekvencián már több csatorna, némelyik akár HD is, cserébe nem nézheted egyszerre csak egy helyen. Több helyen akarod? Fizess.

[ Szerkesztve ]

(#106963) Toth_Jani válasza cocka (#106962) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen a kódoltalan csatorna, akkor is bejön ha átvezeted a koax kábelt a szomszédba havi 1000 forintért.
Nálunk a UPC előd hálózata nem volt kódolt, és arra én is rájöttem hogy elég csak az Internet.

(#106964) cocka válasza Toth_Jani (#106963) üzenetére


cocka
veterán

Na ezért szar. Ezt magyarázom. Egyszerre kéne lekódolni mindent vagy semmit és valahogy megoldani, hogy csak az nézhessen kódolatlanul mindent, aki fizeti. De az gáz, hogy az elől is lekódolunk mindent, aki fizeti pusztán azért, hogy havi díjat fizethessen a kikódolásért pl. egy második vételi helyen. Vicc.

(#106965) sziszi-fuszi válasza cocka (#106964) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ezt oldották meg a kódolással! :D :O Fordítottra nincs lehetőség. Az olyan lenne, mint amikor fordítva ülsz fel a lóra! Lehet, csak nem hatékony, ha irányítani is akarsz.

Mi alá kell írás?

(#106966) cocka


cocka
veterán

Francért kellett kigyomlálniuk a régi boxokból a szép világoskék articsóka logót. Hiányzik.. meg a UPC felirat is. :DD

(#106967) Medical válasza cocka (#106966) üzenetére


Medical
aktív tag

+1 :K

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#106968) beni18


beni18
tag

Sziasztok!

Az ügyfélszolgálaton átállították a modemet bridge üzemmódba, azonban az utánkötott Asus routeren nincsen net. Pontosan mi a router beállítási menete mert sehogyse jövök rá mi lehet a gond
Köszönöm :R

(#106969) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Áramtalanítsd a modemet és a routeredet is, utána elvileg működnie kellene.
Routereden wan beállításoknál dinamikust kell kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#106970) beni18 válasza kabelmania27 (#106969) üzenetére


beni18
tag

Ezzel megvagyok. Osszekotottem a modemet egyik Lan portját a router Wan portjaval majd simán végigment az Asus gyorsbeállítási varázsló hogy készen van. De azóta sincs net. Wan tipusra automata ip cím keres van beallitva

(#106971) kabelmania27 válasza beni18 (#106970) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem üzemmódban az első három vezetékes eszközön van internet.
Elvileg így működnie kellene, mert kábelnetes kapcsolatnál router gyári beállításokkal jó szokott lenni. Router oldalán nézd meg, hogy kap-e wan ip-t.
Amikor csak a gép van rákötve a modemre van internet?

[ Szerkesztve ]

(#106972) Tommy1982


Tommy1982
tag

Ahogy kimondta reteken a reklám, hogy kapcsolj ki abban a pillanatban ki is kapcsolták a TV-t és a netet. Tuti a hőség miatt van. :DDD

(#106973) beni18 válasza kabelmania27 (#106971) üzenetére


beni18
tag

Ezt adja ki, elvileg kap a Wan cím ip. Nekem a fura az hogy a Vodafone routert elerem de ott pl a DHCP meg ilyenek be vannak kapcsolva. Honnan tudom hogy tényleg bridge került? Mondjuk a beállítás után az összes wifi cuccot ledobta

(#106974) beni18 válasza beni18 (#106973) üzenetére


beni18
tag

Most mindent megint ùjraindítottam. Illetve az Asus szoftvere hibát is jelez

[ Szerkesztve ]

(#106975) kabelmania27 válasza beni18 (#106973) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a saját router nélkül vezetékesen rákötöd a modemre a gépet és bejön a 192.168.0.1 oldal akkor router üzemmódban van, amennyiben csak a 192.168.100.1 címen éred el a modem oldalán modem üzemmódban van az eszköz.

(#106976) beni18


beni18
tag

Konkrétan most egyik címen sem érem el. Ha bekötöm a sajátot és wifi racsatlakozok akkor néha bejon a 192.168.0.1 oldalon. De van hogy ott is az Asus bejelentkező oldala jön be

(#106977) beni18 válasza kabelmania27 (#106975) üzenetére


beni18
tag

Ha resetem a modemet visszaáll a bridge móddból?

(#106978) kabelmania27 válasza beni18 (#106976) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modemet nem érdemes resetelni, mert szinkronizáláskor letölti a konfigurációs fájlt, áramtalanítás is elég.
Asus router címét át kellene állítani 192.168.1.1-re vagy 2.1-re mert lehet ütközés van.

[ Szerkesztve ]

(#106979) beni18 válasza kabelmania27 (#106978) üzenetére


beni18
tag

A router folyamatosan azt írja ki hogy: "Az ISP DHCP funkciója nem működik megfelelően". Kezdem feladni csak foggalmam sincs mit csináljak így net nélkül mert most már egyáltalán nem érem el a modemet sem.

(#106980) kabelmania27 válasza beni18 (#106979) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben a modem áramtalanítása után sincs internet jelentsd be a problémát.

(#106981) beni18 válasza kabelmania27 (#106980) üzenetére


beni18
tag

Na egyre érdekesebb a szitu. Nyomtam egy resetet a modemen. Utána megjelent a menüben az új pont hogy modem vagy router mód. Beállítottam hogy modem utána ujraindult a modem de a WiFi hálózata ugyanúgy elérhető bár nincs rajta kapcsolat és most tényleg a 192.168.100.1 érhető el a modem. A router már kap rendesen wan port címen nem is dob hibát azonban internet még most sincsen :W

(#106982) kabelmania27 válasza beni18 (#106981) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Melyik netcsomagra fizettél elő?

(#106983) beni18 válasza kabelmania27 (#106982) üzenetére


beni18
tag

500-as 1000rol váltottunk

(#106984) tomp


tomp
félisten

Ezúton tájékoztatjuk, hogy 2021. július 31-én az online adatfolyam alapú, úgynevezett HTTP Live online-streaming (HLS) típusú Horizon Go szolgáltatás kivezetésre kerül kiegészítő szolgáltatásaink köréből, és ezen dátumot követően nem lesz
elérhető a digitális kábeltelevíziós szolgáltatási csomag mellé.

(#106985) kabelmania27 válasza beni18 (#106983) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem javul jelentsd be a problémát.
Csomagváltáskor cseréltek modemet? Azért kérdezem mert az ezres csomagoz Arris tipust adnak, amit csak központilag tudják átállítani modem üzemmódba, az 500-as csomaghoz fekete CB modemet adnak annál lehet üzemmódot váltani.

[ Szerkesztve ]

(#106986) beni18 válasza kabelmania27 (#106985) üzenetére


beni18
tag

Feketét adtak de alapból nem volt benne és mondták hogy ügyfélszol tudom aktiválni. Azóta megjelent ez a menupont. Most a második reset után már nem aktív a saját wifije de a router azt írja az internet állapotra hogy levalasztva. Most tuti hogy bridge van a modem

(#106987) kezo0 válasza tomp (#106984) üzenetére


kezo0
addikt

Végre megszűnik valami, ami többé-kevésbé jól működött. És ha csak Cisco boxaim vannak meg egy mediacardom, akkor mit tudok majd a Horizon Go helyett használni…?
(Ezt amúgy hol írták? A számlalevélen?)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#106988) Gubek-Einste válasza kezo0 (#106987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt amúgy hol írták? A számlalevélen?
Igen, ott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#106989) cocka válasza kezo0 (#106987) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom semmit, de már csak az a kérdés, hogy a boxokon a visszanéző marad-e. Feltételezem nem ugye?

Akkor összegezzük idáig mi történt:

1. Megszűnt a webmail.
2. Megszűnt a wi-free.
3. Megszűnt a régi boxokon az interaktív appok rész
4. Videótár tartalmainak elérése esetleges (az még van, hiszen az az egyetlen régi "extra", ami nagyrészt fizetős)
5. Visszanéző hol van, hol nincs, ha működik, akkor sem zökkenőmentes
6. Tervbe vették a Horizon Go megszüntetését.
7. Megszűnt a webtárhely is.
8. Lényegében kiherélték a "kiterjesztett digitális vételezést" is.
9. Megszűnt egy rakat ingyenes rádióadás is.

10. bónusz pont: Analóg adásokat nem akarják megszüntetni?

Már csak egy elvarratlan szál maradt: a felvevős boxok felvétel opcióját kell megszüntetni és akkor bingó.

Mit kapsz helyette? SEMMIT.

(#106990) MiZo1990 válasza cocka (#106989) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az volt a mondás, hogy novemberig az interaktív funkciók mennek a levesbe régi boxokon.
Mivel a Horizon Go és a régi boxos visszanéző valószínűleg egy forrásból megy, ezért a visszanéző megszünése sem lenne meglepő egyúttal (bár az ebben a szövegben nincs benne).

Az előző tulaj cuccait vezették ki és igen, nem lett helyettük más (egy részük helyett felesleges lett volna új, saját cuccot csinálni).

8. Le lettek kódolva a digitális adók a digis "botrány" miatt, mert lehetett nem előfizetve is nézni X számú adást.
9. Évek óta a közszolgálati rádiók érhetőek csak el a boxokon.

(#106991) cocka válasza MiZo1990 (#106990) üzenetére


cocka
veterán

Tuti, hogy különálló, mivel volt olyan eset nemrég, amikor a régi boxokon nem ment a visszanéző, tán valami tájékoztatást is olvastam róla itt, de akkor érdekes módon a Horizon Go ment. Az egy forrást inkább úgy mondanám, hogy Horizon Go és www.horizon.tv egy forrás meg egy másik a régi boxokon a visszanéző, ideértve a Horizon HD boxot is.

Eleve hogy a túróba tudnék Epic Drama (nem mintha bármikor is néztem volna, csak a lehetőségre utalok) csatornát nézni Horizon Go-n, ha amúgy a csomagnak nem is része, tehát a boxon nem érem el, a weben meg az appban meg igen.

8. És a Digi mit lépett erre?

(#106992) Gubek-Einste válasza cocka (#106989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10. bónusz pont: Analóg adásokat nem akarják megszüntetni?
Ideje volna már megtenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#106995) LouiS22 válasza cocka (#106989) üzenetére


LouiS22
veterán

Aki 2021ben azon sír, hogy megszűnt egy webmail, miközben nagyjából 1 millió ilyen szolgáltatás létezik INGYEN...

De kb évi párezer forintért vehetsz saját domaint és tárhelyet és levelezhetsz a cocka@cocka.hu domainről az idők végezetéig (feltéve, ha kifizeted a bődületes 2-3 ezer forintos éves/kétéves díjat a domainért, meg azt a párezer forintot a tárhelyért).

Ne haragudj, de minden egyes hozzászólásodban csak fikázol, siránkozol, leszólsz, beszólsz. Ha ennyire fosnak tartod a Vodafone szolgáltatásait, akkor miért nem keresel egy olyan szolgáltatót, aki szebb, jobb?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.