Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102501) cof válasza Nagus (#102500) üzenetére


cof
veterán

Amennyiben még csak SCART kimenettel rendelkező BOX-od van akkor érint a változás. Amelyik csatornából van HD abból a továbbiakaban már nem sugároznak SD minőségben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102502) MadMancs válasza Nagus (#102500) üzenetére


MadMancs
veterán

Erről van szó egy ideje. Végre meglépik hogy azokból a csatornákból amikből jelenleg van HD és SD is, csak a HD marad. Azaz a régi SD boxon ezek nem lesznek elérhetőek.

CoF leírta előttem, csak nem frissült topic mielőtt írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102503) ztsoft válasza ztsoft (#102487) üzenetére


ztsoft
őstag

Az ígért tesztet lefuttattam egymás után. Meg a program kapcsolóinak is utána néztem, így azonos, bővített kimenetet kaptam.

Belső hálózat.

Publikus IP címről.

Jól látható, hogy pár perc elteltével mennyit változik.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#102504) Nagus válasza cof (#102501) üzenetére


Nagus
senior tag

Igen csak scart van a boxon, a tévén van hdmi is. Amúgy a tévé és a box nincs is használva, horizon go-ba nézek néha napján tévét. De ezt nyilván tudják hiszen bejelentkezve ott a dátum is, hogy 2012-ben hozták ki. A rizsa helyett miért nem azt írják, hogy hívjam fel őket és ingyen cserélik? Vagy nem cserélik ingyen? :DDD Vagy miért zargatnak ha nincs is változás és használható lesz tovább a box?

[ Szerkesztve ]

(#102505) cof válasza Nagus (#102504) üzenetére


cof
veterán

Mostanában többen is jelezték itt, hogy hívták őket akinek ilyen régebbi BOX-a van. Úgylátszik téged elfelejtettek. :D

Amúgy biztos adnak egy KAON BOX-ot vagy egy kártyát a TV-be ha tudja fogadni a CI+-t.

Használhatónak használható lesz, de sok csatorna hiányozni fog, közszolgálatiak, RTL, TV2... ezekből mind van HD. És a SCART-os BOX csak SD-t tud.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102506) cocka válasza Livius (#102486) üzenetére


cocka
veterán

A szolgáltatónak az NMMH szerint a kínált sebességre alkalmas hálózatot kell fenntartania számodra, tehát a garantált minimumhoz közeli sebesség a nap 24 órájában az NMHH szerint nem elfogadható.

Nekem a kettő sajnos nem ok-okozat. Attól még, hogy a kínált sebességre alkalmas hálózatot tart fent neked, még simán hivatkozhatnak arra, hogy a hálózat a kínált sebességet elméletileg nálad tudja. Sokkal szigorúbban kéne fogalmaznia akkor az NMHH-nak ahhoz, hogy UPC-ék bebukják a "de hát a garantált megvan" szöveget.

Mondjuk lehetne úgy fogalmazni, hogy a kínált sebességet a tőle elvárható módon biztosítani KÖTELES, amennyiben ezt indokolt esetben (ez gondolom újabb paragrafusban részletes kifejtést igényelne) mégsem tudja teljesíteni, akkor a garantált minimum is elfogadható.

(#102507) Nagus válasza cof (#102505) üzenetére


Nagus
senior tag

Hát hívni nem tud analóg módon, mert nincs telefonszámom. :DDD Tehát akkor lesz egy új box és ugyan azok a csatornák mint eddig kivéve az SD. A TV tud HD-t, CL kártya helye is van, de adjanak boxot.

[ Szerkesztve ]

(#102508) cof válasza Nagus (#102507) üzenetére


cof
veterán

Telefonálsz vagy bemész egy üzletbe és viszed magaddal a BOX-ot, és biztos cserélik.

VTV BOX-ot ne kérj mert akkor ugrik a HorizonGO.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102509) cocka válasza cof (#102505) üzenetére


cocka
veterán

És mikor lesznek már végre szinkronban a HD csatornák? Folyamatosan késik a kép. Szokásos 125 vagy 250 mses csúszás. Ezt élő adásnál nem lehet utókorrigálni. Asszem egyedül a Kodi tud ilyesmit.

SD-k szinkronban vannak, a HD-k meg nem. Plusz a HD-k még ráadásul túl kontrasztosak is.

SD: https://i.imgur.com/tk7VrYo.png
HD: https://i.imgur.com/MvsBBd7.png

(#102510) cof válasza cocka (#102509) üzenetére


cof
veterán

Mihez képest késik? Nem értem.

Ez a kissé színhiányos kép valóban ronda, de ez TV beállítás kérdése.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102511) lm83 válasza lm83 (#102451) üzenetére


lm83
őstag

Na megpróbálom még egyszer, meg kicsit vizuálisabban :)
Szóval aki rendelt decemberben akár ezzel a 25ezer készülék kedvezménnyel valamit (tévé, telo, laptop, akármi...) részletre. Úgy hogy már van meglévő otthoni előfizuja. Ez a részlet befizetés majd külön "számlán" jön?
Illetve annak a készülék havidíjból is leszámol e-pack kedvezményt?
Csak mert meglepődtem, hogy az e-mailben így írja:

(#102512) kezo0 válasza cof (#102510) üzenetére


kezo0
addikt

Mivel kéne szinkronban lenniük a HD csatornáknak? Én sem értem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102513) viktorhu válasza Livius (#102495) üzenetére


viktorhu
veterán

Jogilag igazad van, és az idézett levél is ezt támasztja alá, de úgy tűnik, hogy a valóságban nem marasztalja el a szolgáltatót az nmhh, ha a garantált megvan. A Flipnél alapból megtagadták a hibajegy felvételét, ha megvolt a garantált 2 megabit.

(#102514) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nézem az amerikai focit (Aréna 4), csak az zavar némiképp', hogy pár percenként 2-3 másodpercre elsötétül a kép.

Más is tapasztalt ilyesmit?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102515) kezo0 válasza MaCS_70 (#102514) üzenetére


kezo0
addikt

Odakapcsoltam a kedvedért, és néztem öt percig, de ezalatt nem volt elsötétülés (Cisco boxon).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102516) Adama123 válasza Nagus (#102500) üzenetére


Adama123
tag

Azokat az SD csatornákat, amelyeknek van HD változata, kiveszik a kínálatból.

(#102517) cocka válasza cof (#102510) üzenetére


cocka
veterán

Mondom késik a kép. Nézed és pár milliseckel mindig a hang után jön a képen, amit mond. SD-n meg jó.

(#102518) snyper990 válasza kezo0 (#102512) üzenetére


snyper990
őstag

A képnek a hanggal kéne szinkronban lennie. Én eddig csak a Bécsi Filharmonikusok újévi koncertközvetítésénél vettem észre (Horizon box, nem tudom már melyik HD csatorna), de egyrészt alig nézek TV-t, másrészt szinkronos filmeknél valószínűleg nem annyira feltűnő, úgyhogy nem foglalkoztam vele különösebben. Utána a box beállításai közt valahol leltem olyan lehetőséget, amivel meg lehetett volna oldani, de nem próbáltam ki

[ Szerkesztve ]

(#102519) cof válasza cocka (#102517) üzenetére


cof
veterán

Haldoklik a BOX-od szerintem. Nézd meg direktben TV-n is, közszolgálati HD-k kódolatlanok.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102520) kezo0 válasza snyper990 (#102518) üzenetére


kezo0
addikt

Cisco boxon van lehetőség a szájszinkron beállítására:

De a házimozi erősítőmben is tudom ezt állítani, minden forrásra külön.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102521) cocka válasza kezo0 (#102520) üzenetére


cocka
veterán

De ez melyik gombbal jön be?

(#102522) MaCS_70 válasza kezo0 (#102515) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is ritkább lett, fél óra alatt csak egy, de az legalább pont elkapás alatt. :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102523) kezo0 válasza cocka (#102521) üzenetére


kezo0
addikt

Menű —> Beállítások —> TV-beállítások

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102524) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#102522) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azóta viszont tíz percenként menetrendszerűen jönnek a sötét másodpercek.

Majd figyelek, hogy más adóknál is ez történik-e, vagy ez az Aréna 4 privilégiuma.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102525) MadMancs válasza lm83 (#102511) üzenetére


MadMancs
veterán

Édesanyámnak is így jött tavaly megrendelés után. Igaz nem decemberben. Szeptemberben lett átvéve a készülék (tv) és az első részlet a novemberi rendes számlában jelent meg. Epack természetesen nincs törlesztőre. Abból csak 1 lehet és mivel összevonják rendes számlával, abban érvényesül.
Gondolom ezen nem változtattak.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102526) lm83 válasza MadMancs (#102525) üzenetére


lm83
őstag

Köszönöm, én is így számoltam. Csak kicsit meglepő volt, hogy még ez is olcsóbb lenne.

(#102527) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok! Most költözünk, az új lakásban csak a Vodafone az értékelhető szolgáltató. A kérdésem az, hogy én csak internet előfizetést szeretnék, gondolom mindenképpen kapok egy szolgáltatói routert. A szolgáltatói routert lehet bridge modban hasznalni? wifit kikapcsolni?

(#102528) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Használ itt valaki vodafone otthoni netet (connect box bridge-ben) asus blue cave routerrel? Nálam az asus rebootja után nem kapcsolódik vissza a voda netre a router csak ha a connect boxot is újraindítotom utána. (más szolgáltatónál visszakapcsolódik ugyanez a router állítólag) :F

[ Szerkesztve ]

(#102529) cof válasza azka79 (#102527) üzenetére


cof
veterán

A szolgáltatói routert lehet bridge modban hasznalni? wifit kikapcsolni?

Igen és igen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102530) blakey válasza bigdady (#102528) üzenetére


blakey
titán

Szerintem router firmware hiba lehet (ez is). Nekem ilyenem nem volt egyik Asus routerrel sem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102531) cof válasza bigdady (#102528) üzenetére


cof
veterán

Nekem nincs ilyenem, de mik a beállítások? WAN port és DHCP kapcsolat, úgy mennie kellene.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102532) azka79 válasza cof (#102529) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszi :R

(#102533) bigdady válasza cof (#102531) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen wan és dhcp is engedélyezve van. Csak a belső hálót neveztem át 192.168.50-re.
Connect box reboot után nem is kap új ip-t pedig. Igen lehet asus fw hiba lesz, csak kiváncsi voltam másnál is ez van-e

[ Szerkesztve ]

(#102534) ProdyG válasza kabelmania27 (#102441) üzenetére


ProdyG
senior tag

Ma reggel járt nálam a technikus. Mint kiderült, itt a környéken ez a hiba egy eléggé általános jelenség mostanság és mindenkinek kapcsolják ki az ipv6-ot. nálam is ez történt, azonnal jó lett minden...
Amúgy ez a v6 csak jó volt valamire, nem véletlenül használtuk, mi volt az előnye a gyakorlatban a v4-gyel szemben? Később vissza kéne állítani majd a v6-ot, vagy tökmindegy?
Köszi!

(#102535) DarQb


DarQb
csendes tag

Nálam délelőtt furcsán viselkedett a hálózat, újraindítottam a modemet (connect box modem üzemmódban), azóta zölden villog a dupla nyíl ikon, webes felületen (192.168.100.1) meg "provisioning állapot: kábelmodem IP címének igénylése" pontban megragadt egy ideig, majd "error_translate".

Valakinek hasonló jelenség most Zuglóban??

(állítólag ma nincs karbantartás itt, csak holnap-holnapután van 14. kerre írva bejegyzés)

[ Szerkesztve ]

(#102536) snyper990 válasza bigdady (#102533) üzenetére


snyper990
őstag

Mit értesz itt "belső háló" alatt? A router-nek adtad azt az IP-t? És utána legalább azt kivetted a DHCP IP-tartományából? Miért nem volt jó az eredeti címe, vagy egy ahhoz közeli?
A 192.168.50 egyébként nem érvényes IP cím, mivel hiányzik belőle egy bájt a 4-ből...

(#102537) bigdady válasza snyper990 (#102536) üzenetére


bigdady
nagyúr

LAN/LAN IP-t állítottam át 192.168.50.1-re, mert erre osztotta az előző asus ac65p router anno az ip-t és erre vannak bekalibrálva az eszközök hogy lássák a nas-t stb (egyszerűség miatt írtam csak hármat) (vagyis 192.168.50.2-től kezd ip-t osztani a router egészen 192.168.50.254-ig))

[ Szerkesztve ]

(#102538) DarQb válasza DarQb (#102535) üzenetére


DarQb
csendes tag

csak az utcában volt baj, állítólag egy erősítő zavarta a jelet, ezért ment el minden, mostmár ok

(#102539) hhgygy


hhgygy
senior tag

Üdv, XXII Bartók lakótelepen másnak is haldoklik pár tv-csatorna?
Settop box reset már megvolt.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#102540) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Sziszatok,

nálatok a horizon go működik? Nálam nem enged bejelentkezni(sem android se böngésző). Azt írja "A bejelentkezés jelenleg nem lehetséges. Kérjük, próbálja meg később.' 2 hete még működött...

(#102541) Gubek-Einste válasza Fetyoka0 (#102540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam semmilyen gond sincsen a bejelentkezéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102542) pjen válasza Fetyoka0 (#102540) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy.

(#102543) Alex889 válasza hhgygy (#102539) üzenetére


Alex889
csendes tag

Szintén XXII. ker., nálunk is vacakolnak a csatornák.

(#102544) norbz válasza Fetyoka0 (#102540) üzenetére


norbz
csendes tag

Nálunk is megkotlott tegnap az egyik horizon go fiók. Sehol nem enged be, mindenhol ez a próbálja meg később üzenet van.
A másik fiók meg gond nélkül megy...
Holnap megpróbáljuk az ügyfélszolgálatot, hátha...

Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

(#102545) gduck válasza Fetyoka0 (#102540) üzenetére


gduck
addikt

Nálam jó!

(#102546) hypno skate válasza ProdyG (#102534) üzenetére


hypno skate
senior tag

Amennyire tudom az IPv6 az érdemi haszna egyebek mellett az, hogy a maximálisan kiosztható IP címek száma nem négymilliárd (plusz a reszli mint z IPv4-nél, hanem ennek a 336 -szorosa.
A problémát a gyakorlatban az okozza, ahogyan a régi infrastuktúra számára emészthető teszik az új protokollt. Valaki - aki ért is hozzá - korábban leírta itt a fórumon, hogy miért okoz gondot az UPC (Vodafone) megoldása, de most nem találom, és hozzáértés hiányában nem is tudom elmagyarázni.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#102547) Vynx válasza hypno skate (#102546) üzenetére


Vynx
tag

Ezért problémás a UPC ipv6-ja: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

(#102548) Fetyoka0 válasza gduck (#102545) üzenetére


Fetyoka0
tag

Érdekes már változtattam a Vodafone profilomban jelszót és email címet is és ugyan az a helyzet...ügyfélszolgálatra írtam emailt.

(#102549) Robi_73 válasza Robi_73 (#102437) üzenetére


Robi_73
őstag

Kálváriám a mai napon, a Vodafontól kapott emailnek köszönhetően vélhetően véget ért.

"Egyenleged 12901 Ft túlfizetést mutat. A túlfizetett összeget bankszámlára utaljuk, postai úton kikézbesítjük, Kérjük, rendelkezz arról, hogy kinek a számlájára, vagy milyen postacímre kéred az összeget visszaküldeni. Válaszodban jelöld meg ezen ügyintézés iktatószámát."

Remélem nektek egyszerűbb és ügyfélbarátabb lesz az elválás, ha meghozzátok egyszer a döntést... ;)

Robi73

(#102550) Soma01


Soma01
veterán

Egy 1 éves hűségszerződéssel vállalt csomag ajánlat (TV+HBO+500-as net) esetén, a hűség lejárta után a havidíj emelkedni fog? Mintha lenne valami olyan törvény, hogy nem emelkedhet. Csak fura, hogy a régi csomaghoz képest a havidíj ugyanannyi lesz az új ajánlattal és lesz HBO is, nagyobb a csatorna kínálat és a net is gyorsabb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.