Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102601) ironbed válasza kabelmania27 (#102600) üzenetére


ironbed
aktív tag

A UPC csomag egy aranybánya. :DD
Találtam benne F toldót meg egy 3.6DB-es splittert. Érdemes a 4.5-öst lecserélni arra?

(#102602) kabelmania27 válasza ironbed (#102601) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lecserélheted, mert 1000Mhz felett jelenleg nincs adás a kábelen, kicsit javulni fognak a feltöltési értékek.

[ Szerkesztve ]

(#102603) ironbed válasza kabelmania27 (#102602) üzenetére


ironbed
aktív tag

Ezer hála és köszönet mindenkinek! :C :R
Ezek az új értékek(nem kicsit javultak....):

[ Szerkesztve ]

(#102604) kabelmania27 válasza ironbed (#102603) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek már jó értékek.
Milyenek a letöltési értékek?

(#102605) ironbed válasza kabelmania27 (#102604) üzenetére


ironbed
aktív tag

5 és 6 dBmV (elvétve pár 3-as és 1-es)
34-37 SNR

(#102606) gduck válasza ironbed (#102601) üzenetére


gduck
addikt

:C

(#102607) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg elég jó áron meg lehet kapni a MediaMarkt-ban a Sony 48-as OLED TV-jét, ezért nagyon mozgatja a fantáziámat a beszerzése. Viszont a UPC/Vodafone oldalán nem szerepel a készülék a CI kártya kompatibilitási listában. Ez nekem elengedhetetlen. Van ezzel kapcsolatos tapasztata valakinek esetleg, hogy csak nem szerepel a listában, vagy ha ott nem szerepel, akkor valóban nem fog működni a készülékkel?

Köszi előre is!

(#102608) Pacee87 válasza Pacee87 (#102607) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből, a KD-55AG9 modell alatt a displayspecifications.com adatai alapján ugyanaz a vas van és az szerepel a támogatási listán. Ez számíthat?

(#102609) Toth_Jani válasza Pacee87 (#102608) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azért a Sony talán egy kicsit márkásabb gyártó annál hogy kihagyja ezt a csatlakozót.
110% hogy működni fog vele.

[ Szerkesztve ]

(#102610) Pacee87 válasza Toth_Jani (#102609) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszi szépen!

A CI+ 1.4-es kártyaolvasó megléte ok, csak azt nem tudom, hogy mitől függhet még a kompatibilitás mondjuk a Vodafone oldaláról.

(#102611) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Van itt olyan aki lecserélte a modem-router eszközét /connect box/ valami jól működő sajátra? Az ügyfélszolgálat szerint ez lehetséges. Tényleg az? Ha igen van ajánlott? Sűrűn szakadozik a net, a kábelek rendben, marad a box hibája. Természetesen hülye vagyok hozzá, csak szeretnék stabil netet.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#102612) kezo0 válasza Pacee87 (#102610) üzenetére


kezo0
addikt

Semmi mástól nem függ, működni fog.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102613) woodworm válasza Tutivesztes (#102611) üzenetére


woodworm
veterán

A szolgáltatói hgw nem váltható ki saját eszközzel. A CB-t cserélik a vodafone-os megfelelőjére, de ez csak placebo. A hardver ugyanaz, csak nem upc fw fut rajta. Mindkettő átrakható modem módba, így saját eszköz kezeli az otthoni hálózatod.

(#102614) kabelmania27 válasza ironbed (#102605) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak.

(#102615) Constantin79 válasza hatvanil (#102578) üzenetére


Constantin79
csendes tag

Hi, Ok igazán nincs mit, remélem tudtam segíteni valamelyest. Nekem az a tapasztalatom a konkrét switch kérdésre hogy olyat ne vegyél szerintem ami nem tudja a Gbp-s sebességet. Sem pedig olyat amibe a lan portoknál csak 4 érintkező látszik a 8-ból. Árnyékolás ide-vagy oda kell mind a 8 szál mindenhova és kész. Főképp egy belső GBps hálózaton. Szerintem. Lehet akár 5 portos is a switch-ed, az már tökmindegy mit hova dugsz . . :D :D :D :D Öööö mármint úgy értem a bevezető (táp) és a kimenő LAN csatlakozókat a switch-be. Sőt, nálam lakótársaimnak úgy van le osztva itt az én optikai terminálomból kaptak 1LAN portot de az Ő TP -Link routerük csak 100Mbit-tud. Bőven jó az nekik. IPTV azon keresztül is megy náluk is nálam is és a 2 belső hálózat el van egymástól választva. Nekem ez fontos volt, sőt nekem van a hálózaton NAS, TV, nyomtatók, szinte minden hálózatos, így én is használok 2 db külön álló 8 portos GB-s swith-et annyi a vezetékem, de szépen meg van oldva a fal mellett pattintható műanyag kábel csatornába. . . . :C

[ Szerkesztve ]

Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

(#102616) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Valaki tudna írni egy szájbarágós lépésről lépésre beüzemelési útmutatót hogy WiFi booster cuccot hogy kell beüzemelni?
Fentebb linkelt leírás semmit se ér.
Odáig eljutottam hogy mind a 3 üzemel. A baj hogy mind külön külön ssid vel és jelszóval.
Külön külön fellépek rájuk, majd admin felületen a klónozást választva látszólag csinál valamit aztán 1-2 perc elteltével kiderül hogy semmit, csak újra újraindul de mint a pass mint ssid marad ami volt.
Ha meg manuálisan állítanám, írja hogy mentes majd hiba, próbáljam újra.

Már azon vagyok, leviszem ház elé mind a 4 eszközt, ugrálok rajtuk páros lábbal fél percig, leöntöm őket benzinnel majd egy nyugtató cigi vel felgyújtom őket a csába. :W:W

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102617) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ezzel a kittel kiváltható a TV vezetékezése (mint a Telekom esetén a Wifi Extra)?
Van már a kecóba UPC-s net, azért gondoltam a VodaTV-t. De ha nem lehetséges, marad a Telekom...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#102618) MadMancs válasza kakuk.tamas (#102617) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen kiváltható.
Vezetékes része tökéletesen működik.
Épp a wifi részével szenvedek :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102619) kakuk.tamas válasza MadMancs (#102618) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Szupi, ezer köszi a választ! :R

Mi a probléma a Wifivel? :F

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#102620) MadMancs válasza kakuk.tamas (#102619) üzenetére


MadMancs
veterán

Épp egyél feletted mérgelődtem ki magam. :DDD

Közben sikerült belőni, mindhárom ugyanazt az ssid-t és jelszót használja, viszont ez a legújabb heppje. Esküszöm ilyen nagy rakás f..st én még nem láttam. Persze saját admin menüjében semmi DHCP beállítás nincs. Ssid, pass, restart reset. Ennyiben kimerül. :(((

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102621) MiZo1990 válasza kakuk.tamas (#102617) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A Vodafone TV nem IPTV, kell hozzá internet és koax csatlakozás is.
Az UTP kábel rengeteget ki lehet váltani a WiFi Boosterrel (vagy saját, hasonló eszközzel).

(#102622) kakuk.tamas válasza MiZo1990 (#102621) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nah, ez tök jó... Ebben a tájékoztatóban a koaxot nem említik... :W

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#102623) Miska0330


Miska0330
tag

Sziasztok!

Nem tudom láttátok -e, de ha csináltok Speedtest -et akkor az ISP névnél már nem UPC -t ír ki, hanem Vodafone -t.

(#102624) snyper990 válasza kakuk.tamas (#102622) üzenetére


snyper990
őstag

A kijelölt részben a 7. szó...

(#102625) kakuk.tamas válasza snyper990 (#102624) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Azt az internetre írja... :U

a modem és Vodafone Mediabox közötti kapcsolatról pedig egy ethernet kábel gondoskodik majd.”

Ebben a mondatban hol van az, hogy a médiaboxhoz kell koax? Itt csak az ethernet kábelt írják. :F

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#102626) AtHoS válasza kakuk.tamas (#102625) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még szerencse, hogy mindenki gondolatolvasó és egyből tudja Te mire is gondoltál.....ja várj csak....szóval jó lenne pontosabban fogalmazni ;)

read-only mode on the forum

(#102627) MiZo1990 válasza kakuk.tamas (#102622) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Hát abban valóban nincs szó erről, de picit lejjebb már van rednes "szereld magad leírás".

(#102628) cocka válasza MiZo1990 (#102627) üzenetére


cocka
veterán

Az a bizonyos USB port támogathatna wifi adaptert pl., hogy ne kelljen kábelezni, de nyilván ez egy ilyen ördögtől való dolog, drivereket integrálni ebbe a fosboxba.

Plusz itt is előjön a polipszindróma, mint az összes többi kis méretű eszköznél. Minél kisebb és minél több minden van kispórolva belőle, annál több "csápja" van. Ahelyett hogy a szükséges dolgokat egy eszközbe integrálnák. A koaxot úgy is behúzzák odáig, de onnantól kezdve a HDMI-n kívül ne kelljen már más.

[ Szerkesztve ]

(#102629) kakuk.tamas válasza AtHoS (#102626) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De ha visszanézed, hogy mire írtam ezt, rögtön tudhatod, hogy miről volt szó. :))

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#102630) kakuk.tamas válasza MiZo1990 (#102627) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Miután írtad, láttam azt a leírást is. Csak az elsőt vettem alapul... Kár, hogy kell az a koax is. :(

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#102631) cocka


cocka
veterán

De továbbmegyek, még inkább nem fos eszközöket kéne kiszórni az előfizetőknek, hogy ne nonstop menjen a qrvaanyázás. Ha pedig mégis fos eszközöket szórnak, akkor pedig hadd dönthessék már el az előfizetők, hogy milyen eszközökkel (akár mind saját is lehetne) veszik igénybe a szolgáltatást.
A hozzászólások alapján látszik, hogy annak ellenére nem tudnak normálisan szolgáltatni, hogy az eszközöket ők biztosítják.

Szóval a lakás "körbe-etherneteztetése" helyett mondjuk olyan eszközt kellene biztosítani, amin eleve van wifi antenna és az képes 5 GHzen csatlakozni legalább az előfizető saját wifi routeréhez.

Meg ugye eleve nuku hangkivezetés, tehát még külön eszközt is venned kell, ami kivonja a hangot a HDMI jelből, ha mondjuk egy hifin akarod hallgatni. Röhej.

(#102632) kezo0 válasza cocka (#102631) üzenetére


kezo0
addikt

Kár a körbe-etherneteztetéseinkért. :) Ez jó szó, felírtam magamnak. (Gondoltam, ragozva még jobb lesz – avagy mondd ki gyorsan egymás után ötször! :)) )

Tegnapi kérdésedre válaszolva, a Cisco boxon is csak fekete képernyő fogad, ha megnyomom az interactive gombot. Mondjuk, ha nem teszed fel ezt a kérdést, nem jutott volna eszembe megnyomni... Ahogy már nem is tudom, mióta nem jutott eszembe. Szóval nem hiányzik.
Megjegyzés: az on demand gombra még bejön a Videotár, benne a MyPrime is, bár ezeket sem szoktam használni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102633) viktorhu válasza kakuk.tamas (#102622) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez úgy hangzik, mintha a telekomos területre vonatkozó leírás lenne.

(#102634) cocka válasza kezo0 (#102632) üzenetére


cocka
veterán

OK köszi. A videotár nálam is bejön. Csak fele vagy "nincs információ" (adott listában egy darab videó sincs) vagy ami van, fizetős.

Amúgy a Cisco-ból volt sima SD-s DVR? Szerintem nem. Ezért éreztem gyanúsnak, hogy kamuzgat a vodka. A "cseréld le a régi boxaidat, mert csak" meg a "cseréld le az SD boxod, mert nem fognak menni rajta AZOK az SD csatornák, amik HD verzióban is elérhetők" közt azért van nem kis különbség.

(#102635) kakuk.tamas válasza viktorhu (#102633) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mármint ezt hogy érted?
Innen való az idézett rész: [link]

Telekoméknál tudom, hogy hogyan megy a dolog, mert a másik kecóban az van. Csak a kanizsai lakásban már bent a UPC-s net, a Telekom pedig 50megás netet tudna csak jelenleg...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#102636) kezo0 válasza cocka (#102634) üzenetére


kezo0
addikt

Az a megfogalmazás, hogy a Cisco box NEM FOG MŰKÖDNI, szerintem is kamu volt. Külsős üzletkötő finom "csúsztatása" annak érdekében, hogy rábeszélje a delikvenst a Voda boxra...

Nem lehet elégszer leírni, hogy ha ők hívnak téged, akkor 1. nem szabad ellenőrzés nélkül elfogadni az "érveiket", 2. nem fogod a legjobb ajánlatot kapni.
Neked kell őket megkeresni, mert akkor nem egy külsőssel fogsz beszélni, és talán (de csak talán) közelebb jutsz az igazsághoz. A beszélgetést rögzítik, visszakereshető, ezért nem mondhat neked olyat az ügyintéző, ami egyértelműen hazugság... És az is biztos, hogy ebben az esetben jobb árat tudsz kiharcolni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102637) Kátai


Kátai
senior tag

Szeretnék egy db csatornát módosítani,úgy,hogy nem akarnám az egész tv csatornalistáját újrahangolni.Vagyis ráállok egy csatornára és ott kézi hangolással keresném meg azt amelyiket szeretném helyette.Lehetséges ez? MédiaCard van a tv-ben(LG).

(#102638) bigsee válasza kezo0 (#102636) üzenetére


bigsee
addikt

Érdekes, engem felhívtak, hogy kicserélik a vevőegységet. Kész. Pont. Nem volt választás. Időpont megbeszélve, egy fiatal gyerek jött, hozta a csumpi kis dobozt és elvitte a szép nagy HDD-s Cisco-t. Hozzáteszem, leugrott a kocsiba egy hosszú (5 méteres) UTP-ért. Eszembe nem jutott, hogy van választása lehetőségem a régi megtartására.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#102639) kezo0 válasza bigsee (#102638) üzenetére


kezo0
addikt

Hát azt én megnézem, hogy ilyet hogy csinálna meg nálam, ha azt mondom neki, hogy se falat fúrni, se kábelcsatornázni nem engedek a lakásban, hogy odavigyen egy plusz ethernet-kábelt az új boxhoz, három, nem pont egymás mellett levő szobányi távolságra...
Mindenesetre a te történeted az első ilyen itt. Mármint, hogy ennyire direkt módon intézkedtek, nem hagyva neked semmiféle választást... Eléggé nyugtalanító.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102640) cocka válasza bigsee (#102638) üzenetére


cocka
veterán

Jó ijesztgető duma, mennyit kaptál ezért a vodától? :DD

(#102641) sumi4623 válasza MadMancs (#102618) üzenetére


sumi4623
tag

Es tenyleg 0ft/ho-ert adjak most vagy van vmi aprobetus resz is? 😬

(#102643) viktorhu válasza kakuk.tamas (#102635) üzenetére


viktorhu
veterán

Jól sejtettem, egy idézet a linkelt pdf-ből:

"A szerződéskötés után a Magyar Telekom fog megkeresni telefonon"

Szóval ez azokra vonatkozik, akik Telekom területen akarják a Vodafone tévét használni.

(#102644) MadMancs válasza sumi4623 (#102641) üzenetére


MadMancs
veterán

Tényleg 0Ft/hó. Szerződésben is az van. Bár lehet csak VTV box mellé kábelmizéria miatt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102645) sumi4623 válasza MadMancs (#102644) üzenetére


sumi4623
tag

Akkor felhivom oket megkerdezem mert nekem.is jo volna jelerosito

(#102646) bigsee válasza cocka (#102640) üzenetére


bigsee
addikt

Egy kis fekete dobozt fehér és piros fényű LED-el...

Te pontosan mire gondolsz? :F :U

#102639 kezo0

Fal mellett lett elvezetve a kábel, elfér, nem zavar. Fúrni faragni még a UPC-nek kellett anno, azóta minden a helyén maradt.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#102647) balage06


balage06
tag

Sziasztok! Teljesen hülye vagyok ehhez. Le kéne cserélni a lakásban a boxhoz vezető ~5 méter elöregedett koax kábelt, ilyenkor a szolgáltatónál érdemes sírni, vagy simán adnak nekem valahol méretre vágva megfelelőt?

(#102648) cocka válasza bigsee (#102646) üzenetére


cocka
veterán

Én se engedném, hogy kábelezzen. OK, hogy nem kell fúrni meg nincs kábelcsatorna, de egyrészt 5 méter kábel nem is lenne elég, másrészt meg, ha van egy második routerem, akkor átlövöm wifin a jelet a másik szobába és kell akkor egy egyméteres UTP. Szóval épp mindkettő van. Más kérdés, hogy emiatt plusz áram kell a routernek is.

Viszont abban meg egyáltalán nem vagyok biztos, hogy a tv támogatja UPC-ék médiakárdját, mert van rajta CI+ foglalat, de ez semmire se garancia. És akkor ha megrendelem és nem kompatibilis, akkor lehet ujjal mutogatni rám, de ha a box szar, akkor én mutogathatok ujjal rájuk. :P

(#102649) kabelmania27 válasza balage06 (#102647) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Híradástechnikai boltban lehet kapni méretre 3x árnyékolású koaxot, amennyiben vételi problémát tapasztalsz bejelentheted a hibát.

(#102650) cocka válasza Adams84 (#102052) üzenetére


cocka
veterán

Na hello!

Mai kódolatlanok tesztjének eredménye, HD csatornák nálam nem jöttek be.
De az SD-ből szám szerint megvan a 22 db.

Azzal a különbséggel, hogy a te listádban van M4 és M5 meg HírTV.

Ezzel szemben az enyémben 2 helyi TV szerepel (azonosak) és az RTL2.

Na most hogy a kézi hangolással sikerült-e volna elővarázsolni az M5-öt vagy a HírTV-t esetleg, azt nem tudom. De gyanús hogy a két helyi csatorna és az RTL2 ezek helyett és nem ezek mellett van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.