Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102451) lm83


lm83
őstag

Nem akarok hülyeséget kérdezni, de mikor megjöttek az emailok, hogy akkor rendeltem telefont 24 havi részletre, ebben a 25000-es akcióban, akkor úgy írja, hogy a ebből is van 1000 Ft epack kedvezmény?

(#102452) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Na végre működik a Voda felhasználói profil oldala, és a számla is lejött. :)
Ha már ott voltam megnéztem mit ajánlanak, hát egy jó kis áremelést, eddig ugyanezt a csomagot 6300 ért ajánlották, és most is DE csak 2 hónapig, utána 7080. :(
(Jelenleg 5900 forint, 500 Net+ Prémium TV+ telefon)

[ Szerkesztve ]

(#102453) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Tegnap meg jo volt az interneteleresem, mara meg kb. mintha 56k modemen szaguldanek erzesre (mivel a letoltes savszelesseg megvan, hasitanak az FSN-rol a tesztfajlok pl.).

Diagnosztikat futtattam. Traceroute-ot futtattam, bix-re, itcafera (de pl. az FB is vacak, meg kb. minden), csatolom. Fura, hogy az utvonal bizonyos reszein random, lassulasok, "tuskek" vannak.
Gondoltam, hogy DNS problema van, igy a routeremben a 8.8.8.8-at kiszereltem a CF-fele 1.1.1.1-re, nem hozott javulast.

Megpingeltem a bix.hu-t, az itcafe-t, a hup-ot, mindenhova tokeletes 7ms-os pingem van, 0% packet loss.
A feher Compalom ezer eve modem modban van, IPv6 nincs. Csatolom az elmult ket nap logjat:

23-01-2021 08:59:55    error    DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=xx:xx:xx:xx:xx:xx;CMTS-MAC=yy:yy:yy:yy:yy:yy;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;
23-01-2021 00:16:14    critical    No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=xx:xx:xx:xx:xx:xx;CMTS-MAC=yy:yy:yy:yy:yy:yy;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;
22-01-2021 20:59:56    error    DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=xx:xx:xx:xx:xx:xx;CMTS-MAC=yy:yy:yy:yy:yy:yy;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;
22-01-2021 16:04:42    critical    No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=xx:xx:xx:xx:xx:xx;CMTS-MAC=yy:yy:yy:yy:yy:yy;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;
22-01-2021 08:59:56    error    DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=xx:xx:xx:xx:xx:xx;CMTS-MAC=yy:yy:yy:yy:yy:yy;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

A routerem egy RT-AC68U Tomatoval, majdnem 44 napja megy egy huzamban, nem vele van gond, a logjaiban semmi rendellenes nincs. :D

Aramtalanitottam a Compalt, majd visszadugtam. Talan most kicsit jobb, de a hibat meg mindig irja. Pl. itt a PH-n is alig akarnak betolteni a kepek. :D
A jelszinteket csatolom.

Zorgessek az ugyfelszolgalaton?
Hetvegen a kutya nincs, eddigi tapasztalataim alapjan.

Koszi!

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#102454) kabelmania27 válasza Neil Watts (#102453) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
CB modem vagy router üzemmódban van?
Ha nem érhető el a modem üzemmód, kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#102455) radio100jozs válasza Lajosnagy17 (#102449) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Telekom mikor használhatja a Vodafone hálózatát? Mert itt a 29-es exUPC körzetben a Vodafone optikai hálózaton nincs Telekom szolgáltatás, így jó lenne, ha akkor ez fordítva is működhetne.

(#102456) zolee001 válasza kabelmania27 (#102454) üzenetére


zolee001
őstag

"A feher Compalom ezer eve modem modban van, IPv6 nincs."

(#102457) Neil Watts válasza kabelmania27 (#102454) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Igyekeztem minden infot osszegyujteni, ez benne volt az eredeti hszemben (ugyan volt szerkesztve de csak egy "Koszi" kerult be, mert az lemaradt, es nem akartam tuskonak tunni. :D ), mondjuk most nezem, hogy nem lett rovid, elsore en sem lattam volna meg.

Udv.

(#102458) kabelmania27 válasza Neil Watts (#102457) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond. Modem/router újraindítás után sem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#102459) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Vízilabdát néz rajtam kívül valaki?

Én néznék, de nem megy. A vízfelülettel ugyanis valami a rendszerben nem tud megbirkózni, és szó szerint nézhetetlenül blokkosodik miatta az egész kép.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102460) cof válasza MaCS_70 (#102459) üzenetére


cof
veterán

Ilyen ez az OTT. A forrás interlaced, de deinterlacelni kell, csak a szerveren biztos f0sul csinálják. Mert hozzád már deinterlaced érkezik gondolom. Tehát 1080p és nem 1080i.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102461) kezo0 válasza cof (#102460) üzenetére


kezo0
addikt

DVB-C-n is nézhetetlen. Cisco boxon, és box nélkül is próbáltam, közvetlenül a tévével. A lányok eddigi meccseit is néztem, mindegyiknél fennállt ez a jelenség, de rendszerint (ki tudja, miért?) csak főként a kép alsó harmada blokkosodott, a mai meccsen viszont már az egész kép folyamatosan szét akar esni, amikor a kamera mozgásban mutatja a tükröződő vízfelületet... Őszintén szólva eddig azt hittem, hogy a közvetítéssel van gond.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102462) cof válasza kezo0 (#102461) üzenetére


cof
veterán

Most reklám van de majd ránézek.

Hát ami most megy az M4 Sport-on az kézilabda. :D

De az is blokkosodik mint a fene, minden, az emberek is, ja és ez Digi, szóval a forrásnál lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102463) kezo0 válasza cof (#102462) üzenetére


kezo0
addikt

A kézilabda-közvetítések nálam rendben vannak, a magyarok összes meccsét láttam eddig, plusz néhány másikat is, ahol nem voltunk érdekeltek. Ott inkább ilyen helyi megvilágítási gondok voltak az egyik csarnokban, és a fura fényviszonyok miatt volt néha „érdekes” a kép.
De ez a ma esti női vízilabda, ez botrányos... Azért többnyire nem fajul eddig a helyzet, de időnként ilyen (ja igen, én most csúsztatva nézem, felvételről):

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102464) cof válasza kezo0 (#102463) üzenetére


cof
veterán

Most megnéztem TV-n is ott rendben van a kézilabda. Csak VLC-n blokkosodik. Hát amit a képeden látok azt nem nevezném blokkosodásnak, inkább sávszélesség hiba, talán műholdról mennek az élők.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102465) MaCS_70 válasza kezo0 (#102463) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szintén nézem a kézilabdát és a vízilabdát is. A kézivel nekem sincs gondom, a vízilabda információtartalmát tekintve egy rádiós közvetítéshez közelítene, csakhogy ott tudják, hogy nincs kép, ezért részletesebben beszélnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102466) kezo0 válasza MaCS_70 (#102465) üzenetére


kezo0
addikt

Egy érdekes adalék. Anyám is nézte a vízilabdát, nála egy régebbi 40”-os FHD-s Sony tévé van, és azt mondja, semmi probléma nem volt a képpel. Pedig ő érzékeny rá, ha kockásodik valamelyik csatorna, mert mindig panaszkodni szokott rá nekem...
Mindeközben én egy 55”-os Pana OLED-en néztem, és nálam ugye bizonyos jelenetek rendszeresen szétestek. De pl. közeli képek, időkérés stb. sosem, akkor mindig tökéletes volt a kép. Csak a nagytotálnál, amikor nagy vízfelület látszott, és gyorsan mozgott rajta valami (pl. az úszó játékosok, vagy a kézről kézre járó labda, szóval ilyenkor kb. mindig), akkor blokkosodott sz.rrá.
Nem lehet, hogy csak a tévém képfeldolgozó algoritmusa nem tudta kezelni az említett képeket?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102467) MaCS_70 válasza kezo0 (#102466) üzenetére


MaCS_70
félisten

De a felbontás azonos, nemde?

A vízfelület az egyik legszemetebb képtartalom, és kétségtelenül csak akkor esett szét a képernyőn, amikor domináns lett -- de az elmúlt években azért rohadtul sok vízilabda-közvetítést néztem, és még magán a csillogó vízen is alig láttam tömörítési jelenségeket -- de olyan, hogy az egész kép szétessen, még sosem volt. Ez valami új algoritmust sejtet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102468) kezo0 válasza MaCS_70 (#102467) üzenetére


kezo0
addikt

„De a felbontás azonos, nemde?” – ezt mire érted? Az én tévém 4K-s, a koaxon bejövő 1080i jelet a tévé konvertálja fel.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102469) cof válasza kezo0 (#102466) üzenetére


cof
veterán

Nem lehet, hogy csak a tévém képfeldolgozó algoritmusa nem tudta kezelni az említett képeket?

Nem hinném. Látszik, hogy az eredményjelző nagyjából rendben van. Mivel azt a stúdióban teszik rá, arra gondolok, hogy nagy mozgásoknál elfogyott a sávszélesség, mert olyankor magasabb lesz a bitráta.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102470) kezo0 válasza cof (#102469) üzenetére


kezo0
addikt

Jó, csak mondom, hogy anyám meg azt állította, hogy nála semmi baja nem volt a képnek az ő Sony FHD tévéjén, miközben ennél kisebb képhibákat is szóvá szokott tenni... Ezért kezdtem a tévémre gyanakodni.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102471) MaCS_70 válasza kezo0 (#102468) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én tévém eleve FHD, és nem konvertál semmit sehová.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102472) cocka


cocka
veterán

A UPC-nél mióta a 150 min. (pontosabban 120), azóta nem emletek sebességet csak úgy, mint régebben vagy kétszer is?

Akkor anno miért növelték a sebességeket legalább kétszer úgy, hogy senkinek nem kellett új szerződést kötnie, egyszerűen csak egy modem reset után jött a nagyobb sebesség? Természetesen erről előzetesen tájékoztatva lettek az előfizetők.

Most meg mi ez az állóvíz évek óta?

(#102473) kezo0 válasza MaCS_70 (#102471) üzenetére


kezo0
addikt

Na, ez hasznos infó, mert akkor végképp nem tudom, hol keletkezhetett a hiba. :) Mert ha már a hazai stúdióba eleve ilyen kép jött be Triesztből, és ezt látták a kommentátorok is, akkor érdekes, hogy nem jelezték a nézőknek, hogy nem az M4 miatt van a hiba. Amikor szörnyen színhibás kép jött az első kézi-VB meccsekről Egyiptomból, akkor is siettek elnézést kérni, és bemondani, hogy sajnos ők is már eleve ilyen képet kapnak kintről.
Szóval ha az M4 stúdiójában még nem jelentkezett ez a szétesés, akkor a Voda jeltovábbítása során keletkezett?
Jó lenne tudni, hogy más szolgáltatóknál mi volt a helyzet, mert most ránéztem a fb-on a meccsről szóló híradásokra, és a sok-sok komment között egyetlen egy sincs, amiben a közvetítés minőségét kifogásolta volna valaki... Hm.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#102474) Tommy77Hun válasza kezo0 (#102473) üzenetére


Tommy77Hun
csendes tag

Horizon TV-n is vacak volt a közvetítés miközben a felvezető műsorban bejátszott korábbi meccsek képei hibátlanok voltak. Szerintem a bejövő kép volt hibás.
Videók | M4 Sport

(#102475) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Egy hete nálam is olyan volt a kép, csak egy marék kocka látszódott egy keskeny sávban a HD adókon a hang is szakadozott az SD adóknál a hang jó volt de pár óra múlva rendbejött.
Viszont mostanában képes olyat csinálni pár SD csatornán hogy a hang lemarad de nagyon, viszont ha csatornát váltok majd vissza akkor újra szinkronba kerül.

(#102476) Gondics


Gondics
csendes tag

Keresztkérdés amit nem értek! Hónapok óta az RTL 2 HD 2-5 percenként egy tizedmásodpercre kockásodik, épp tényleg egy pillanatra csak. A volt Cisco boxal és most a Voda boxal is csinálja. A hangja az jó.
Ami fura és nem értem, hogy az RTL Moston is az RTL 2 HD pont ugyanúgy csinálja.
Most akkor mi lehet a baj és hol?

(#102477) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

A fehér connect box rueterem van 500-as nettel. 2.4Ghz-t használom csak, az alábbi beállításokkal.

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Miért van az, hogy 144Mbps-től nem megy feljebb a kapcsolati sebesség?

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

A mért értékeim sem jók, ez már többszöri router újraindítás, wifi profil resetelés után mértem. Több hete tart már ez az állapot. Amikor 100-ról váltottam 500-as netre, akkor mértem 500 közeli eredményeket, de ma már nem tudja ezt. A rutertől kb 1 méterre vagyok.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#102478) kabelmania27 válasza tibbike01 (#102477) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Vezeték nélküli átvitelt nem garantálják a szolgáltatók, próbáld meg másik csatornán hátha jobb lesz az átvitel.
Vezetékes kapcsolattal hány mbitet mérsz?

(#102479) cof válasza tibbike01 (#102477) üzenetére


cof
veterán

Hát 500-at kétlem, hogy 2.4 GHz-en mértél, az inkább 5 GHz volt vagy LAN. Milyen Wifi kártya vagy stick ez?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102480) woodworm válasza tibbike01 (#102477) üzenetére


woodworm
veterán

A kliensed csak 20 MHz-es csatorna szélességet használ, azért nem gyorsabb a kapcsolat.

(#102481) tibbike01 válasza woodworm (#102480) üzenetére


tibbike01
őstag

Miért csak 20 MHz-t használ? Régebben ment a 300.
Intel AC 7260 wifi modul van laptopban.

(#102482) cof válasza tibbike01 (#102481) üzenetére


cof
veterán

Ez tud 5 GHz-et is akkor miért nem úgy használod. Biztosan ott mérted az 500-as sebességet is, mert 2.4 GHz-en a max. 300 Mbit/s, ugye amit említettek is 20/40 MHz-en.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102483) lappa86 válasza tibbike01 (#102481) üzenetére


lappa86
tag

Nálam elég általános jelenség mostanában, hogy nem nagyon megy a garantált sebesség fölé. Gondolom eléggé megterheli a hálózatot az online oktatás és a home office.

Always with the negative waves.

(#102486) Livius válasza lappa86 (#102483) üzenetére


Livius
őstag

Akkor jelentsd hibára! Ne legyetek már ennyire birkák, ezt nekik javítani kell, vagy ha bővíteni akkor bővíteni kell, és adott esetben ha ez nem megy gyorsan, akkor neked kötbér fizetés is jár vissza mert itt hiba van, vagy épp a kínált csomagodhoz köszönő viszonyban sincs a hálózat kapacitása.

A szolgáltatónak az NMMH szerint a kínált sebességre alkalmas hálózatot kell fenntartania számodra, tehát a garantált minimumhoz közeli sebesség a nap 24 órájában az NMHH szerint nem elfogadható. Garantált minimum sebességed lehet mondjuk 1-2 percig vagy talán pár óráig, de a kínált maxot tudnod kellene elérned bizonyos hosszantartó "lazább" terheletlenebb időszakban, mert arra szerződtél. Ha ez nem megy, akkor hibabejelentés kell ezerrel. És az NMHH szerint attól, hogy a garantált megvan éppen hogy, nem rázhatnak le hogy nincs hiba. Kötelesek felvenni és kivizsgálni, mert a kínált sebességre kell törekedniük.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#102487) ztsoft válasza ztsoft (#102444) üzenetére


ztsoft
őstag

Ráakadtam az mtr ([link]) programra, ami jobban megmutatja a hálózat gyengeségeit. Kapásból csináltam is egy tesztet, belső hálózatból, majd a HGW-be (modem mód) csatlakoztatott laptopról a bix.hu-ra.

Még nincs este (ekkor jelentkezik jobban a hiba), de már most is fel, fel üti a fejét a hiba.

Majd este még lefuttatom mind két gépen egymás után.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#102488) takos


takos
tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy az új eszköznél amit a vodafone adott(arris tg3442), nem enged egy portforwardot, a hiba következő: Invalid input parameter(s): name

Egyik kmaeránál szerttem volna a 8000-es portot kiengedni adott IP-hez.

Mi a megoldás?

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#102489) kabelmania27 válasza takos (#102488) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot, ipv4 módnál elvileg lehet portforward-ot beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#102490) nicu71 válasza Toth_Jani (#102475) üzenetére


nicu71
addikt

Két három napig este élvezhetetlen volt a tv-adás.Be is jelentettük, aztán jött az sms,hogy a hiba ki can javítva.Azóta OK/Hódmezővásárhelyen ugye..

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#102491) Toth_Jani válasza nicu71 (#102490) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen, akkor lehet hogy a környéken esett szét valami, és az okozta a hibát, mára már nincs rá panaszom.

(#102492) Adams84 válasza tibbike01 (#102477) üzenetére


Adams84
tag

Kapcsold be az 5GHz frekvenciát a routeren, és csatlakozz arra, ott tudni fogja az 500 Mbit közeli sebességet ...

(#102493) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

Üdv, jó estét
Péntek óta UPCs vagyok azaz Voda. A kérdésem a következő. Hogy az Istenbe lehet az, hogy iPhone 11en a speedtest szépet mer, tényleg semmi panasz rá, de laptopon jó ha veri az 50 mbit et. Mindegyik 5Ghz stb stb. Routerrel nem lehet gond mert mint írtam telóm jó a sebesség. Újra húztam már a gépet is. Koszi

(#102494) lappa86 válasza Livius (#102486) üzenetére


lappa86
tag

Ez nem így van, kizárólag a garantált sebességet kell mindig teljesíteniük.
A kínált sebesség egy felső elméleti határ, amely egyébként éjszakánként valóban elérhető, szóval nincs itt semmi látnivaló.

És bocs, de nem vagyok birka.

Always with the negative waves.

(#102495) Livius válasza lappa86 (#102494) üzenetére


Livius
őstag

Ajánlom figyelmedbe ezt az NMHH-ás levelezést, amit a Digi fórumban osztottak meg, hogy konkrétan mi a válasz ezen a téren az NMHH-tól. Értelmezd, és utána ébredj fel a birka álmodból, és cselekedj hogy ne károsítsanak meg még tovább.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#102496) lappa86 válasza Livius (#102495) üzenetére


lappa86
tag

Szerintem neked kellene értelmezni az általad belinkelt hozzászólás és az általam írtak közötti összefüggést, mert a két esetnek egyébként köze sincs egymáshoz; ha nem megy elsőre, elolvashatod többször is, én ráérek.

Always with the negative waves.

(#102497) MaCS_70 válasza lappa86 (#102494) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

A garantált sebességnek mindig meg kell lennie, a névlegesnek olyan szinten általában, hogy a hálózatnak arra műszakilag alkalmasnak kell lennie, és átlagos forgalomterhelés esetén sem maradhat el tőle érdemben a nyújtott szolgáltatás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#102498) lappa86 válasza MaCS_70 (#102497) üzenetére


lappa86
tag

Ez így van. Manapság azonban nem átlagos forgalomterhelés van napközben; csak ebben a lépcsőházban van kb. 20 gyerek/egyetemista és kb. 30-40 otthonról dolgozó irodista, akik napközben eléggé leterhelik a hálózatot.

Always with the negative waves.

(#102500) Nagus


Nagus
senior tag

Jött egy email ma, hogy március 31.-től az SD beltéri médiaboxon nem lesz elérhető a "jelenlegi csatornakínálat". Digital Goldba vagyok, konkrétan ez vajon mit takar, mert részletezni az már luxus? Persze azon kívül, hogy egyoldalúan próbálják módosítani a szerződésemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.