Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102851) Fetyoka0 válasza kutga (#102849) üzenetére


Fetyoka0
tag

Hi,

nagyon karcsú az otthoni wifi sebesség mind laptopon mind telefonon átlagban 25Mbps. Pedig 500as előfizetésem van. Fehér connection boxom van. Be van állíva a 2,4 és 5ghz is. A laptopom igaz csak 2,4 ghz-et tud de akkor is...
Bocsi kutga nem neked akartam :)

[ Szerkesztve ]

(#102852) Mythunderboy válasza cof (#102850) üzenetére


Mythunderboy
csendes tag

Köszi! :) És külső vinyóra lehet rögzíteni felvételt szerinted?

Spacesynth 4 ever!

(#102853) pjen válasza tomp (#102847) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy droidon.

(#102854) cof válasza Mythunderboy (#102852) üzenetére


cof
veterán

Azt most is kipróbálhatod akár egy pendrive-ra, a 2.5" HDD-nél nézd meg a fogyasztását, az USB nem tud 500mA-nél többet adni neki, ahhoz kell egy aktív USBHUB vagy van a TV-n egy dedikált POWER USB port egy 2 ágú USB kábelnek. Bedugod a koaxot és találnod kell húszonvalahány ingyenesen fogható digitális csatornát. Általában az új TV-k tudják a felvételt gond nélkül. Visszanézni majd csak ezen a készüléken lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102855) snyper990 válasza kutga (#102849) üzenetére


snyper990
őstag

1) 4G és LTE egy és ugyanaz
2) Ez nem a mobilos topik.

(#102856) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Írják többen illetve voda oldal is, hogy állandó net kell ennek a trágya voda boxnak és nincs wifije... :W egy ethernet wifi adapterrel működhet szerintetek? körülményes lenne bekábeleznem 2 szobát ezért... próbálta már valaki ezt?

Spacesynth 4 ever!

(#102857) GoodSpeed válasza tomp (#102847) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Köszi, már megjavították.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#102858) kutga válasza snyper990 (#102855) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen rájöttem. :)

Let the Zone take me if I am.

(#102860) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Fura, úgy tűnik mégsem az Ubee-vel van a gond, mert a CB is ugyanazt csinálja. Ha nem állítok be neki fix helyi IP címet a gépen és gatewayt, akkor azt írja, hogy nem azonosított hálózat. Az AP-k egyáltalán nem csatlakoznak rá. Nem igazán értem a jelenség okát. Annyit tudok, hogy azóta van mióta rákötöttem PoE injektorral egy GrandStream AP-t. A kábelen néztem, nincs szakadás. Az injektortól nem hiszem, hogy sérült volna az elektronikája jó irányba van bekötve. Nem tudom mi lehet ez. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#102861) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Hali! :) Gyors kérdés. Ma kötötték be a gigabites netet és kaptam a ConnectBox helyett az új Arris-t. Ha két héten belül elállok és visszarakatom az 500-as netet, akkor a modem marad mint régen a upc-s időkben vagy ilyenkor megint kapok vissza fehér connectet esetleg mást? Köszi!

(#102862) inf3rno válasza inf3rno (#102860) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kiderült közben, hogy a DHCP nem volt bekapcsolva.

Buliban hasznos! =]

(#102863) pogi1 válasza gduck (#102838) üzenetére


pogi1
tag

Sajnos nem csak ott.Újpest is meghalt.Nem tudom hogy mi a rákot csinál a Voda,ha egyszer jó valami miért kell hozzányúlnia?

(#102864) gduck válasza gduck (#102826) üzenetére


gduck
addikt

Na tegnap már rendben volt minden! Remélem így marad :) Ha stabil lenne a visszanézés, egész elfogadható box lenne.

Persze a tekerés tiltását (ha csak a reklámot nem lehetne áttekerni, azt még megérteném) és az ez műsor nem felvehető (csak szolgáltatói boxal nem, amúgy meg sokféle módon igen...) baromságokat elfelejthetnék már. :W

OFF: A legjobban mondjuk attól dobom el az agyam, amikor valakinek a pólóján ki van takarva egy logó. Rossz irányban halad az emberiség... Bár amikor már lassan a meséket is betiltják erőszakosság miatt, mit csodálkozok? :W

[ Szerkesztve ]

(#102865) MájMekk


MájMekk
tag

Most derült ki, hogy sajnos a Cégbíróságon is a UPCMAIL-es e-mail cím van bejegyezve, ami ugye a hónap végén megszűnik. Ez csak ügyvédi közreműködéssel módosítható, díja 40.000,- forint. :C
Ezúton szeretném megköszönni a Vodafone-nak! :Y :W :Y :W :Y :W

(#102867) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Némi újdonság nekem, hogy a wifree nem csak papíron van kikapcsolva, hanem most már a wifi analyzer-en sem jelenik meg. Most akkor vagy megtákolták a weblapot, hogy tényleg kapcsolja ki vagy esetleg teljesen megszünteti a voda.

Buliban hasznos! =]

(#102869) MájMekk válasza #72445440 (#102866) üzenetére


MájMekk
tag

Gondolod, hogy ez bárkit is érdekel...?

(#102871) Intruder2k5 válasza #72445440 (#102866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aztán mire fel adnának bármi jóváírást? Mert kivonult a UPC? Én kellőképp utálom a Vodafone-t, de erről aztán tényleg nem ők tehetnek. Szerintem reménytelen...

(#102873) Intruder2k5 válasza #72445440 (#102872) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De nem ők okozták a kellemetlenséget, hanem a UPC. Na mindegy...

(#102874) cof válasza Intruder2k5 (#102873) üzenetére


cof
veterán

Nem az UPC okozta a kellemetlenséget, hanem az user saját magának, de mindegy. :P

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102875) Robi_73 válasza Intruder2k5 (#102871) üzenetére


Robi_73
őstag

Ha jól emlékszem, mikor mindenki szerződött a UPC-vel, a szerződés tartalmazta az email szolgáltatást, 3 vagy 5 email fiókkal. Ez nem szolgáltatna kellő indokot a megkereséshez? Itt is beszéltünk már róla, hogy egy ügyvéd már keresetet nyújtott be a Voda ellen, a megszűnő email szolgáltatás miatt... :F

Szerk.:

Mondjuk én mint cégvezető, biztos nem használnék szolgáltatói emailt a cégemhez, de még gmailost sem. Kaptam már úgy árajánlatot vállalkozótól, hogy a felesége gmailján küldte el azt. És végig azon kommunikáltunk... :N

[ Szerkesztve ]

Robi73

(#102876) MájMekk válasza cof (#102874) üzenetére


MájMekk
tag

Hogyan okoztam kellemetlenséget magamnak?

(#102877) cof válasza MájMekk (#102876) üzenetére


cof
veterán

Úgy, hogy szolgáltatói e-mail-t használtál ami felett nincs kontrollod, ellenben egy saját domain-nél igen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102878) inf3rno válasza #72445440 (#102868) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondoltam, hogy a felhasználó érdekében nem csinálnak semmi hasznosat, és erről lesz szó. :D Biztos volt olyan, akinek hiányzik majd a wifree, én nem tartozom közéjük. Amint lesz időm foglalkozni vele, a router is saját lesz.

Buliban hasznos! =]

(#102879) MájMekk válasza cof (#102877) üzenetére


MájMekk
tag

Amire jelenleg is élő szerződésem van és amiért fizetek és nem ajándékba kapom...

(#102880) AnonymusX válasza MájMekk (#102865) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Május 31-ig lehet hozzáférni a levelekhez, mert meghosszabbították a hatóság kérésére.

(#102881) MájMekk válasza AnonymusX (#102880) üzenetére


MájMekk
tag

Igen, olvastam, de én úgy értelmeztem, hogy már küldeni / fogadni nem lehet március 2. és május 31. között, csak a korábbi levelek maradnak elérhetőek.

(#102882) cof válasza MájMekk (#102879) üzenetére


cof
veterán

Tévedés. Az internetért fizetsz, a TV szolgáltatásért fizetsz, de külön az e-mail szolgáltatásért nem fizetsz. Kár ezen vitázni, a tényeket te is tudod, megszűnik és kész.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102884) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Szerintetek melyikkel járok kevésbé sz@rul? A vodaboxal vagy a CI kártyával? :F A HD-s jelenlegi boxom nem maradhat meg?

Spacesynth 4 ever!

(#102885) cof válasza Mythunderboy (#102884) üzenetére


cof
veterán

De ha HD-s akkor megmaradhat.

@Mythunderboy Azt hangoztatják, hogy a régi boxal nem fogok tudni semmit nézni márciustól.

Ha ezt mondták, akkor hazudtak, amelyiken van HDMI kimenet az továbbra is használható marad.

Úgy meg kellene büntetni őket a hazudozásokért csak, hogy érezzék a törődést...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102886) norbertoth


norbertoth
senior tag

Segítséget szeretnék kérni. A vodafone kijött és kicserélte a modemet mert a régi folyamatosan kifagyott. Erre az új modemrr viszont nem tudok belépni az ip címmel hogy beállíthassam. Nem tölti be ezen ip címen a belépő felületet. Mi a teendő? :W

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#102888) norbertoth


norbertoth
senior tag

Próbáltam nem tölti be azt sem :F

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#102889) cof válasza norbertoth (#102888) üzenetére


cof
veterán

Milyen modem?

Egy CMD ablakba beírod hogy ipconfig és megkeresed az alapértelmezett átjáró IP címet, az lesz a modemé. Gondolom LAN-on csatlakozol hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102890) cocka válasza cof (#102885) üzenetére


cocka
veterán

Én az árak titkolása, területenkénti, időszakonkénti, előfizetőnkénti stb.. differenciálása miatt is megbüntetném őket.

A GVH, a fogyasztóvédelem és társai hol vannak ilyenkor? Ez bezzeg nem tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat ugye?

(#102891) norbertoth válasza cof (#102889) üzenetére


norbertoth
senior tag

Lan nincs csak wifi. Nem tudom egy fekete modem :DD

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#102892) Kátai


Kátai
senior tag

Csatornák újrahangolásakor kikell venni a MédiaCard-ot a tv-ből?

[ Szerkesztve ]

(#102893) inf3rno válasza norbertoth (#102891) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meg kéne nézni a kapcsolatnál az alapértelmezett átjárót (default gateway). Annak a címét kell beírni. Elképzelhető, hogy wifiről nem érhető el az admin felület csak vezetékről.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#102894) gduck válasza MájMekk (#102865) üzenetére


gduck
addikt

Hát ennek a bürokratikus eljárásnak a díjáról és a magas ügyvédi tarifáról NEM a Vodafone tehet! ;) Egy elérhetőségi adat változásnál ennyi pénzt elkérni pofátlanság!

[ Szerkesztve ]

(#102895) norbertoth


norbertoth
senior tag

Megoldódott, gyári állapotba kellett helyezni, hiszen csak wifiről azaz belső hálózatról lehet csatlakozni ip cím alapján, csakhogy a wifit sem látta semmi, de gyári visszaállítás után jó lett.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#102896) cof válasza norbertoth (#102895) üzenetére


cof
veterán

...csakhogy a wifit sem látta semmi Ja, hát így nehéz lett volna igen, ezt nem mondtad. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102897) norbertoth


norbertoth
senior tag

Bocsi :DD Sikerült megoldani, remélem ezzel a modemmel nem lesz probléma, egy rt-ax92u-t kötöttem rá. :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#102898) cocka


cocka
veterán

Valaki itt írta korábban, hogy 200 órát lehetett felvenni a hdds boxokra. Kérdeztem, hogy hogy jött ki, de nem kaptam választ, aztán most hogy visszaolvastam, ha igaz, hogy 250-es meg 320-as hddk voltak benne, akkor a bitráta kb. 2.6 és 3.4 megabit/sec körül lehetett. Gondolom nem mindkettőre 200 órát lehet felvenni, tehát valamelyik a kettő közül. Feltehetően a 3.4 megabit.

(#102899) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Éjfél után pár perccel elment a net. A kapcsolat nem állt helyre. Újra indítottam most a modemet, de az elején a wifi jel zölden világít és a le/föl nyíl villog (CB). Továbbra sincs net.
Én tudok még valamit tenni?

[ Szerkesztve ]

(#102900) fjudors válasza NoOne1976 (#102899) üzenetére


fjudors
aktív tag

igen, felhívod őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.