Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102551) LouiS22 válasza Soma01 (#102550) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs ilyen törvény. Amire te gondolsz az az, hogy szolgáltató évente egyszer, az infláció mértékhez igazítva emelhet.

A gyakorlatban egyébként párszáz forinttal fogsz többet fizetni. Cserébe akkor lépsz le, amikor akarsz (akkor is, ha esetleg drasztikus változás történne :) ). A hűség egyedül a szolgáltatónak éri meg, mert tervezhető bevétel.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#102552) ProdyG válasza hypno skate (#102546) üzenetére


ProdyG
senior tag

ez bőven elég, köszi :R

(#102553) Soma01 válasza LouiS22 (#102551) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Idős házaspár előfizetése. Nem akarom, hogy 1 év múlva megnőjön a nagyon a díj.

(#102554) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

KB 3 hónap hűségem van még, milyen költséggel kell számolnom, ha fel akarom mondani a szolgáltatást?
Ki kell fizetni a hűségidő végéig, vagy elég a tárgyhónapot arányosan?

(#102555) LouiS22 válasza Drughi (#102554) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez nem ilyen egyszerű: a szerződésedben le van írva, hogy milyen kötbér vár rád, ha idő előtt felmondod a szolgáltatást és ezt hogyan számolják ki.

Most kb. a lehető legrosszabb ötlet felmondani, mert összességében sokkal többet kell majd fizetned, mintha csak kicsengetnéd a három havi előfizetési díjat. De hívd fel őket, számolják ki ők, te meg a két összeg láttán el tudod dönteni, hogy mi a jó megoldás (spoiler: az inkább kifizeted még a 3 hónapot lesz a nyertes :D).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#102556) Adams84


Adams84
tag

Sziasztok!
Vodafone TV box-on van most SD-HD csatorna duplikáció? (Tudom, hogy március 31-ig kivezetésre fognak kerülni a duplikált csatornák, de az aktuális állapot érdekelne.)
Köszönöm

(#102557) Robi_73 válasza Drughi (#102554) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

Szerintem jobban jársz ha hagyod kifutni a szolgáltatást a hűségidő végéig, még ha nem is használod azt. Elméletileg az igénybe vett szolgáltatásokra kapott kedvezményt kell időarányosan visszafizetned egy összegben. Például az általad igénybe vett szolgáltatások listaára 30e Ft/hó, de te azt 8000 Ft/hó-ért kapod a vállat hűséged miatt, akkor neked 9x22e Ft-ot, azaz 198.000 Ft kötbért fog kérni a szolgáltató. De a szerződésen pontosan le van írva minden, a nálad lévő szolgáltatói eszközök árával együtt, arra az esetre ha nem szolgáltatnád vissza őket valamilyen okból kifolyólag.

Robi73

(#102558) sly54 válasza Adams84 (#102556) üzenetére


sly54
tag

Nincs

(#102559) Adams84 válasza sly54 (#102558) üzenetére


Adams84
tag

köszi

(#102560) MadMancs


MadMancs
veterán

Vodáeknél hibát érzek az éterben. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102561) balage06 válasza MadMancs (#102560) üzenetére


balage06
tag

Igen mókás, de az alsó paraméter UPC időkben még a Wi-Free-képességet mutatta. :)

(#102562) MadMancs válasza balage06 (#102561) üzenetére


MadMancs
veterán

Így már érthető. :)

Esetleg abban tudsz (vagy valaki) segíteni hogy hogy működik? Dobozokban semmi leírás, csak egy matrica ssid vel, admin passal és WiFi jelszóval. Kisebbik fenekébe dugtam egy utp kábelt így az szórja szanaszét a netet, de hogy a maradék 3 naggyal mit kellene kezdeni.. :DDD
Igazából csak kíváncsiságból rendeltem meg ha már 0Ft/hó az ára.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102563) kabelmania27 válasza ProdyG (#102534) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amíg van a szolgáltatónak elég ipv4 címe nem szükséges visszaállítani az ipv6-ot.

(#102564) hypno skate válasza Vynx (#102547) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ez az! :R

Mondjuk azt hittem ennyi idő alatt meghaladják ezt a dolgot...Tévedtem

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#102566) Vynx válasza hypno skate (#102564) üzenetére


Vynx
tag

Egy darabig biztos nem fogják...

Három fontos dolgot kellene normálisan megoldaniuk (ami valószínűleg egy jó ideig nem lesz megoldva):

1. Központilag rendbe rakni a hálózatot
2. Megoldani a rendes ipv6-ot
3. Normális Kábelmodemet adni (nem puma chipest)

Egyből jobban menne minden, kevesebb hiba lenne.

[ Szerkesztve ]

(#102567) ironbed válasza Intruder2k5 (#8757) üzenetére


ironbed
aktív tag

Üdv!
Érdeklődnék, hogy a ConnectBox esetén "Feltöltésnél" az 54 dBmV érték okozhat-e időközönkénti leszakadást?

(#102568) ironbed


ironbed
aktív tag

Ilyen splitter van a kábelen:

(#102569) Intruder2k5 válasza ironbed (#102567) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Én már jó pár éve nem vagyok UPC-s, a CB-vel sincs tapasztalatom, de szerintem igen, az már nagyon magas érték. Ha ezen az osztón kívül nincs más osztás vagy csillapítás a bejövő ágon, akkor lehet jobb lenne helyette egy TAP-ot betenni. Bár csodát tenni az sem fog, vélhetően már a bejövő jel is gyenge, de azért javíthatna rajta. Persze kérdés az is, hogy a TV ág elbírja-e a nagyobb csillapítást.

[ Szerkesztve ]

(#102570) Soma01 válasza ironbed (#102567) üzenetére


Soma01
veterán

Ha közvetlenül, az osztó nélkül kapja a jelet a CB, akkor nem szakad?

(#102571) cocka


cocka
veterán

Akinek Cisco médiaboxa van, ha megnyomja a távirányítón az interactive gombot bejön bármi is az "appok" közül? Mert nekem csak fekete kép van. (Pace HD)

Minden más működik. Kivéve talán, hogy: az EPG lekérése iszonyat lassú (másodpercekben mérhető, meg karikázik)

(#102572) gduck válasza ironbed (#102568) üzenetére


gduck
addikt

A válasz IGEN! Jelentsed le hibára (jelszintet ne említsél), ha ránéznek tuti látni fogják a magas jelszintet és az instabil kapcsolatot! Ha kötekednek kérjél "saját felelősségre" kiszállást!

[ Szerkesztve ]

(#102573) kabelmania27 válasza ironbed (#102567) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez az osztó jófajta.
Milyenek a letöltési értékek?
Az osztó és a modem/tv között cseréld ki a gyári kábelt híradástechnikai boltban kapható 3x árnyékolásúra hátha azzal jobbak lesznek az értékek vagy jelentsd be a hibát és kérj technikust.

[ Szerkesztve ]

(#102574) ironbed


ironbed
aktív tag

Húúú srácok köszi a segítséget. Rengeteg infót kaptam most.
Sorban.
@Intruder2k5: TAP-om nincs, de első lépésben nem is vennék. Amikor CB lett akkor cserélték és nem emlékszem hogy én tettem el vagy elvitték.
@Soma01: Osztó nélkül nem próbáltam, de ha lesz időm megnézem.
@gduck: Meglátom, gondolkoztam rajta mostanában, mert a céges meetingjeim mind szakadoznak, míg a mobilnetes kártyával 1x sem fordult ilyen elő.
@kabelmania27: A letöltési értékek egész korrektek: -1 és +2 között és a 34-37 SNR értékkel. Simán hozza a csomag 300-as maximumát.
A kábelekkel kapcsolatban annyit tudok hozzáfűzni, hogy a falból kivezetett vezeték (fogalmam sincs mikor lett behúzva, de vagy 15 éve) végére lett a szintén régi koax csavaros toldóval rákötve. Ezen a kábelen van egy ráhagyás, ami össze van tekerve. Ez csatlakozik a splitterbe, amire a CB szerelésekor kiküldött (nem csavaros, hanem csak "rádugós" vezetékekkel lett összeszerelve.

(#102575) kabelmania27 válasza ironbed (#102574) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Letöltési értékek rendben vannak.
Ellenőrizd, hogy nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
Modem újraindítás után is 50 felett vannak a feltöltési értékek?
Nézd meg, hogy elérhető-e a CB oldalán a modem üzemmód, ha nem akkor az ipv6-ot kapcsoltasd ki az ügyfélszolgálattal. Esetleg megpróbálhatnád a falból kijövő kábel végére tenni az osztót így egy toldást kitudsz venni és ha elér a kikerülő rövid kábeldarab a modemig akkor jobb minőségű kábelen keresztül kapná a jelet a CB.

(#102576) hatvanil


hatvanil
csendes tag

Sziasztok!
1 gigabites netet + 2 Vodafone TV boxot rendeltem, 2 hét múlva jönnek szerelni. Az a problémám, hogy a szolgáltatói modemtől 15 méterre van a 2 TV, ezért oda hosszú UTP kábelen viszem a netet, végén pedig 2 felé kell osztanom a netet, mert mindkét Vodafone TV boxnak kell net. Ehhez switch-et kell a TV-k közelében használnom.
Mivel a Vodafone nem ad switchet, ezért rendeltem egy D-LINK DGS-105/E switchet.
A kérdésem: vajon jó lesz ez a switch? Most azt olvastam valahol, hogy akármilyen switch nem jó, mert IPTV a protokoll. Igaz-e ez? Jó lesz a megrendelt switch erre a célra?

(#102577) Constantin79 válasza hatvanil (#102576) üzenetére


Constantin79
csendes tag

Üdv. Ezen szerintem ne aggódj (igaz csodálkoztam amikor ez az oldal, Link: https://www.upc.hu/otthoni-szolgaltatasok/internet-tv/) szóval szerencsére már nincs olyan hogy "29-es körzet" :DD (jóó is lenne a T-nek elérhető a 2Gbit/1Gbit nete. (ez Alsónémedi) szóval az Vodafone/volt UPC valami Docsis 3 technológiát használ sajnos, tehát én nagyon kíváncsi vagyok hogy nálad hogy szerelik a eszközöket, kérlek majd mindenképp írd meg, mert szóval tesóméknak az 500Mbit net van 3 tv, telefon. Szóval Optikai vezeték ami az oszloptól jön bevezet egy fali egységbe aminek van külön hálózati 230V-os vezetéke amit a konnektorhoz kellcsatlakoztatni. Ebből kijön 1 db koax kábel sima 3-4-5-ös koax menetes splitter (elosztó) hoz csatlakozik amiből sima mezei koax kábel vezet a UPC-Connect box hoz ami egy alap kábel-modem. A többi koax kábel pedig elvezet a tv-boxokhoz, tehát oda nem kell LAN kábel. De lehet ez természetesen változhat a 1Gbps net esetében. Tudtommal ugyanis koaxon maximum az 500Mbit érhető el. Ugyanez van Gyálon is a T-nek. Tehát Gyálon a T csak koaxon szolgáltat Internetet, Telefont, és náluk van csak IPTV. Amúgy nem lett volna jobb neked a Telekom? Nekem most Magenta 1ben mindössze 7650ft a csomagom. Most 2021 márciusba leszek náluk 4 éve és eszemben sincs váltani. Még ha fizetnének érte akkor sem annyira szeretem a Telekomot!!! :C :C :C :C

Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

(#102578) hatvanil válasza Constantin79 (#102577) üzenetére


hatvanil
csendes tag

Köszi a választ!
Nálunk (Budapest 4. ker.) UPC volt mindig, csak most felhívtak, hogy március 31-től nem fog működni a jelenlegi CISCO DVR set-top-box, helyette Vodafone TV dobozra kell cserélniük.
Ennek a Vodafone TV boxnak kell koax is és net is, az én esetemben ráadásul 2 TV box van, és a szolgáltatói modem messze van, nem tudok 2 UTP kábelt elvezetni a modemtől a TVkig, csak 1 UTP kábel lesz, a végén switch-el szétosztva a 2 TV felé. Legalábbis ez a tervem.

De nem tudom, hogy milyen switch-et kell oda használni (a Vodafone nem ad switchet).
Vajon jó lesz az előbb írt D-LINK switch?

(#102579) kabelmania27 válasza hatvanil (#102578) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben a tévében van mpeg4 dvb-c tuner és CI+ modulfogadó kérhetsz médiacardot így nem lesz szükséged utp kábelezésre, annyi hátránya, hogy nem lesznek interaktív funkciók.

(#102580) hatvanil válasza kabelmania27 (#102579) üzenetére


hatvanil
csendes tag

Köszönöm!
Egyelőre úgy gondolom, hogy szeretnék interaktív funkciókat is. Szóval kell az UTP-n a net is.

(#102581) cof válasza hatvanil (#102578) üzenetére


cof
veterán

Jó lesz persze itt nem IPTV van. Csak a videótár megy interneten, az élő TV az DVB-C.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102582) gduck válasza ironbed (#102574) üzenetére


gduck
addikt

"Meglátom, gondolkoztam rajta mostanában"

Meghajlok kabelmania27 szaktudása előtt, DE 54-es jelszintnél NINCS min gondolkozni! ;)

(#102583) ironbed válasza kabelmania27 (#102575) üzenetére


ironbed
aktív tag

Ipv6 ki lett kapcsoltatva 1 éve még a UPC érában.
Sajnos a kábelek nem elég hosszúak, hogy a elérjenek a TV-ig. :(
(Napközben sajnos munka miatt nem értem rá most meg a család lóg a neten. Majd talán éjjel)

(#102584) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Srác hirdet vodafoneos, viszonylag új telefont.

Tőle venném meg, de honnan tudhatnám h kifizette a teljes összeget? Meg "letiltás ellen irásban garanciát vállalok" mit jelent igazából? Mire kell odafigyeljek?

Eddig csak független telót vettem használtan

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#102585) ironbed válasza Vismajor01 (#102584) üzenetére


ironbed
aktív tag

Én régen rengetegszer adtam el a hosszabbításhoz vásárolt mobilt.
És párszor vettem is ilyet.
Az adott embertől függ. De előny az itt hirdetett és pozitívan értékelt ember.
Esetleg számított nálam hogy vaterás fiókja van-e, amit lehet ellenőrizni.
Milyen régóta regisztrált.

De persze garancia nincs rá, hogy mennyire korrekt az eladó.
Az írásbeli garancia viszont nem tudom mitől lehetne jogilag védett dolog...

(#102586) ironbed válasza gduck (#102582) üzenetére


ironbed
aktív tag

Persze, igazad van, de mire hivatkozom? Csak a céges hálózatra csatlakozás estén van gond. Elsősorban annál jön ki a szakadozás.
Letöltés közben vagy netezéskor nem érződik

(#102587) Vismajor01 válasza ironbed (#102585) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ezaz, 0 db értékelése van és 2 napja regisztrált. Sokfelé nem tudok elindulni.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#102588) gduck válasza ironbed (#102586) üzenetére


gduck
addikt

Arra hivatkozol, hogy rossz, szakadozik az Internet kapcsolat! SEMMI mást ne említsél! ;) Ránéznek távolról és látni fogják a problémát. Nem véletlenül szakadozik a kapcsolatod, 50 felett már "kiabál" szegény modem! Azt mondják még jó az, de valójában meg NEM! De persze amit ajánlottak azokat próbáljad meg, de szerintem ha valamivel jobb is lesz, nem eléggé ;)

MÁS: 3 napja akartam írni, hogy milyen fasza, probléma mentes a VTV boxon a műsorvisszanézés... Na azóta folyamatosan gond van vele :W

[ Szerkesztve ]

(#102589) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, kinek van tapasztalata Telekom vezetékes telefon -> Vodafone vezetékes számhordozással kapcsolatban? Mennyire tud ez működni, ha közben a lakóhelyek is változnak (költözés esete áll fenn), illetve milyen gyorsan történik?

Ami nem tiszta még, hogy a számhordozás igényét lehet-e webes megrendelésnél megadni. A leendő ingatlanon még él az előző tulaj szerződése (31-ével fut ki elvileg), szóval túl sokat nem tudok tenni egyelőre.

(#102590) cocka válasza hatvanil (#102578) üzenetére


cocka
veterán

március 31-től nem fog működni a jelenlegi CISCO DVR set-top-box

Ez nem egy hazugság, hogy vodkadobozra cseréld? A Cisco tudtommal HDMI kimenetes és alkalmas HD adások vételére. Van benne két tuner, egy modem, egy hdd. Mit akarnak még?

Ha lecserélik tuti rábaszol. (ez nem vészmadárkodás, hanem az elmúlt pár hónap olvasmányélménye ebből a topicból)

(#102591) kabelmania27 válasza ironbed (#102583) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nyugodtan jelentsd be hogy gond van a netkapcsolattal, bentről látni fogják, hogy magas a feltöltési érték és lehet az ussnr értéke (ezt nem írja ki a modem) sem jó.

(#102592) bigsee válasza Vismajor01 (#102584) üzenetére


bigsee
addikt

Elvileg kapott vásárláskor egy számlát, amin a részletfizetés le van vezetve, mettől meddig tart (másik szolgáltatónál legalábbis így van!). Abból megtudod, hogy mennyi van még hátra. Azt, hogy ő rendezni fogja a szolgáltatónál a hátralékot, az csak a kettőtök megbeszélésén múlik.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#102593) ironbed válasza kabelmania27 (#102591) üzenetére


ironbed
aktív tag

Rendben.

Közben sikerült az ötleteiteket kipróbálnom:
1. kivettem a kábeltoldást és a splittert a fali csatlakozóra szereltem. A Feltöltés változatllan
2. splitter nélkül csatlakoztattam a ConnectBoxot. A Feltöltésben megjelent pár 52-es érték és már nem 5 hanem 6 csatorna jelent meg

Aztán itt jött az érdekesség, hogy visszaszerelés után (toldó vissza, stb) a CB a Provisioning állapotát tökéletesnek látja és a kezdőképernyőn sincs piros figyelmeztetés. Ez a kábelek rossz csatlakozása miatt lehetett?

(#102594) ironbed


ironbed
aktív tag

És még egy bónusz: rájöttem, hogy a másik szobában volt egy tv ami miatt még egy osztás lett betéve. Ha ezt leszerelem lehet jobb a feltöltés?

(#102595) cof válasza ironbed (#102594) üzenetére


cof
veterán

Ha a modemtől külön ágon van akkor nem érdekes. Ha még a modem előtt van akkor érdemes, legalább azt a csillapítót kiszedni, ha minden igaz -6dB [kép].

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102596) ironbed válasza cof (#102595) üzenetére


ironbed
aktív tag

A modem előtt van. A bejövő kábelt ott osztotta le a másik szobához.
Még ma megnézem valamikor. mert csak lecsavarni-összecsavarni kell.

A korábbi tökéletes Provisioning működés miatt korán örültem. Megint csak részleges(csak feltöltés) állapot van :(

(#102597) kabelmania27 válasza ironbed (#102594) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, mert 9,5dB-el erősebb jelet fog kapni a modem ezért a feltöltési értékek rendben lesznek.
Az osztó és a csillapító helyére tegyél F toldót.

(#102598) ironbed válasza kabelmania27 (#102597) üzenetére


ironbed
aktív tag

Rendben, köszi.
A TV/modem leosztó splitter (a 3,5-3,5Db) maradhat vagy van oda más megoldás?

(#102599) cof válasza ironbed (#102598) üzenetére


cof
veterán

Legjobb az lenne, ha a modem előtt csak 1 osztót használnál. mindegy melyiket.

Bár ha másképp nem megoldható akkor ez van. Nálam is egy -3.5 dB és egy -3.2 dB után volt a modem. 46 dB körül volt a feltöltési érték ami már jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#102600) kabelmania27 válasza ironbed (#102598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben csak egy tévé van egy osztó legyen, ha nincs nálad F toldó akkor maradhat az osztó, de a csillapítót vedd ki és majd vegyél híradástechnikai boltban toldót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.