Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kew válasza Bp (#550) üzenetére


kew
senior tag

telefonálj a 1412-re, majd ott leváltják neked :)

(#552) ForRedGlory válasza Bp (#550) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én speciel nem is bánom hogy nem működik egy része, így is van egy csomó hülye, aki azzal telefonál be, hogy "véletlenül" csomagot váltott, pedig nem is szeretett volna. :DDD

(#553) Core2duo6600 válasza T-online (#544) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy ilyen gépen max xp az ami használható tempoval fut
Vista alá dukál a 2 magos cpu
és vagy 2gb ram
ha nem játékra való az integrált vga akár elég is lehet.
De úgy hogy ne a ramból szedje le a memoriát hanem sajátja legyen

(#546) T-online
Az a baj, hogy ezzel is a nép eladósódását növeli a cég.
Én megtiltanám a hitelre vásárlást teljes mértékben különösen a hosszú távút.

Mert az ok, ha megtetszik egy akármi és nincs nálam annyi pénz.
Megveszem hitelre este már utalom is vissza.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#554) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Úgy tűnik augusztus 1-től indul el Tíhómnál a VDSL2 alapú HD-s IPTV szolgáltatás.

[link]
[link]

Mivel augusztustól a netnél nincs változó ÁSZF így ebből következik az amire számítani is lehetett hogy önálló VDSL2 netcsomag nem lesz, csak IPTV-vel együtt 3playban kötik, úgy ahogy németben is megy Tíhómnál. Viszont mivel netcsomagnál nincs változás, így gyanítom netcsomagra is csak a szokásos 8 Mbps-es csomagot lehet kétni VDSL2 infrastruktúrán is. Gyanítom a nagyobb csomagok nem fognak megjelenni csak a Tíhómos brandesedéssel együtt ősszel.

A csatornakiosztásban 5 HD adó van, ezek akár egyenként is rendelhetők. Kérdés milyen árban lesznek ezek a kiegészítő csomagok?

(#555) lukacr


lukacr
tag

Hello!

Ha volt már szó a témáról, akkor bocs mindenkitől, de nem olvastam át az egész fórumot.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy számítógépen a t-home TV beltérijét, lehetne-e szoftveresen valahogy emulálni.
Remélem nem kérdeztem bődületesen nagy marhaságot. Hiszen a ethernet hálón kapja a beltéri is a jelet és a számítógép is. Ha a jel megvan akkor valami szoftverrel lehetne esetleg tv-t nézni.

Előre is kössz.

(#556) kew válasza lukacr (#555) üzenetére


kew
senior tag

nem lehet :p

(#557) lukacr válasza kew (#556) üzenetére


lukacr
tag

Esetleg valami tunerkártya?

(#558) petne válasza lukacr (#557) üzenetére


petne
őstag

Nincsen, az IPTV szolgáltatás csak a hozzáadott STB-vel működik.

(#559) Ebit válasza shabbarulez (#554) üzenetére


Ebit
addikt

Előnyt ez viszont megint , csak kevés előfizető számára fog jelenteni.

* 0,0 km – 250 Mbit/s
* 0,5 km – 100 Mbit/s
* 1,0 km – 50 Mbit/s
* 1,0-1,6 km – a VDSL szabvánnyal azonos
* >1,6 km – az ADSL2+ szabvánnyal azonos

, esetleg a hálózatot kellene bőviteni, javitani.

(#560) shabbarulez válasza Ebit (#559) üzenetére


shabbarulez
őstag

Egy FTTN+VDSL2 hálózatnál a rézkábel hossz maximuma jóval csekélyebb mint a mostani CO+ADSL megoldásoknál. 500 méterről esett szó más topicokban, amikor kialakítást végző technikusokat kérdezték. Persze ez egy átlagos cégérték, sehol nem centivel mérik ezt ki, a nagyelosztók elhelyezkedése az ami elsődlegesen meghatározza a nodeok helyét.

Az FTTN+VDSL2 fejlesztéseknek pont az a lényege hogy a lefedett területen az elért előfizetők 100%-ánál biztosítható egy igen magas minimum sebesség, ennek a mértékét pedig a legtávolabbi előfizetőig elérő rézkábel hossza határozza meg. Az FTTN kialakításoknál ezt a rézkábel maximumot adott határok közé szorítják a hálózati alapkoncepció lefektetésekor, pl. nem lehet több mint 500 vagy 900 méter. Amennyiben Tínél az 500 méter valóban egy általános célérték lesz, úgy a sebesség minimum úgy 50 Mbps körülire tehető, a maximum meg 100. De ez később bevezetendő techológiák pl. DSM akár tovább növelhetik.

Korábbi belsős hsz.-ekből vagy a kültérő szerelést végző technikusoktól származó infók alapján lehet erre következtetni. Pl. II. kerületben a helyszíni szerelést végző technikus adott kerületben további 20 node kialakítását említette és a maximumális 500 méteres célértéket. Egy másik Tí belső korábban felsorolta az első körben esedékes telepítési helyszíneket, ott pl. Székesfehérvár esetén 56 node kialakítását írta.

Az FTTN+VDSL2 hálózat kiépítése persze nem két nap alatt fog megtörténni, hanem több fejlesztési fázisban halad majd a Tí. De biztos belefog telni 3-4 évbe mire a nagyobb 30-50 ezer feletti városok le lesznek fedve.

Én azért az 500 méteres maximum rézkábeltávon kicsit csodálkoztam, ez azért elég alacsony érték, de persze nem elképzelhetetlen. Minden attól függ tínél milyen tervezési célokat határoztak meg. Én a 700-800 métert valószínűbbnek tartom(az is elég a 25 Mbps-hez), de persze idővel majd úgyis kiszivárognak infók és akkor majd okosabbak leszünk.

(#561) shabbarulez válasza lukacr (#555) üzenetére


shabbarulez
őstag

Technikailag megoldható, hisz a microsoft mediaroomra egy software ami tetszőleges hardware környezetben futtatható. A gyakorlatban viszont nem, mivel az ms-től nem tudsz letölteni médiaroom klienst x86 platformra, windows alá. De természetesen ez csak egyik része lenne a történetnek, szolgáltató oldalról is kellene támogatás egy ilyen jellegű használathoz.

Pl. az ms az xbox360-ra fel akarja rakni a mediaroom softwarét hogy a konzol IP STB-ként is funkcionálhasson. Ilyen jellegű demonstrációk már voltak, de a gyakorlati felhasználás még ott sem elérhető, valamikor jővőre tervez ilyet az egyik angol telecom cég.

Az IPTV kliens software x86-os elérhetősége más gyártóknál sem jellemző. Én eddig egyetlen esetről hallottam ahol a szolgáltató ilyen jellegű felhasználást engedélyezett, a francia Free-nél. Ott a szolgáltató tett fel az weboldalára egy módosított VLC playert, amivel számítógépen keresztül el lehetett érni az IPTV szolgáltatásukat. Persze azt nem tudom mennyire volt ez teljes értékűen használható, mivel nem értek franciául.

(#562) Ebit válasza shabbarulez (#560) üzenetére


Ebit
addikt

Ez jól hangzik elméletben, de a másik szaktopicban/lásd Poliforum/, a fejlesztési-kivitelezési helyzetet a gyakorlatban nem látják ennyire rózsaszinúnek.

Az FTTN+VDSL2 fejlesztéseknek pont az a lényege hogy a lefedett területen az elért előfizetők 100%-ánál biztosítható egy igen magas minimum sebesség, ennek a mértékét pedig a legtávolabbi előfizetőig elérő rézkábel hossza határozza meg.

Azért titokban remélem, hogy az általad leirt, idézett mondat, mindenki örömére megvalósul.

(#563) lukacr válasza shabbarulez (#561) üzenetére


lukacr
tag

Kösszönöm :)

(#564) T-online válasza shabbarulez (#560) üzenetére


T-online
tag

Én azért az 500 méteres maximum rézkábeltávon kicsit csodálkoztam, ez azért elég alacsony érték, de persze nem elképzelhetetlen.
Én akkor néztem egy nagyot, amikor megtudtam, hogy eddig mennyit "költöttünk" a VDSL fejlesztésére, sajnos ez nem publikus információ, de igen sokat.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#565) cecil


cecil
aktív tag

Segítsetek választani!!!!

Most költözök új lakásba és kellene választanom TV + net ( + telefon ) szolgáltatást!
A házban a kábelszolgáltató a T-kábel

igények:
TV: plazmám van --> digitális csomag kellene --> vagyis nézünk elég sok TV-t is tehát a
legjobb minőség kellene
ártól függően kipróbálnám a HD adásokat is
INTERNET: 8 mbit/s alá nem akarok menni
TELEFON: igazából nem kell --> csak akkor lesz ha muszály mert ADSL internet mellett
döntök

amikert néztem: T-kábel digital tv + kábelnet + HD csomag --> kicsit húzós az ár,
nem tudom együttes rendelés esetén van-e kedvezmény
T-home tripla ---> IPTV + ADSL + telefon --> milyen a tv minőség a
digitális kábelhez képest?
mikor lesz HD adás elérhető és mennyiért?
gondolkoztam tányéros tévén is ( UPC, Antenna digital, HelloHD, stb..) --> nem tudom milyen a minősége + problémás lenne a tányér elhelyezése ( utcai homi + nincs erkély )

szóval segítsetek dönteni!!!
( ami fontos a minél jobb TV képminőség és a megbízható gyors internet )

(#566) Ebit válasza T-online (#564) üzenetére


Ebit
addikt

Én akkor néztem egy nagyot, amikor megtudtam, hogy eddig mennyit "költöttünk" a VDSL fejlesztésére, sajnos ez nem publikus információ, de igen sokat.

Mely tájegységek , részesülnek a VDSL-ből elsőként?

(#567) kanzoli


kanzoli
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan parám hogy azt egyik iptv egység nem akar menni.bekapcs-inditás-letöltés-aztán egy szééép nagy piros X a képernyőn. Áthoztam a másik szobába(hátha a kábel tört meg pl. ajtónál) de semmi itt is. Nem lehet ezt megbűvölni valahogy? Mert soha nem vagyok itthon emberi időben, hogy kihívhassak valakit. Valamiből élni is kell...
Kösz a segítséget!
Üdv.
-kanzoli-

(#568) Core2duo6600 válasza lukacr (#557) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tulképpen egy a gépbe szerelhető stb kellene neked nem ?
Nekem sincsen ezért ilyen tv, mert nem lehet a gépre átvinni a anyagot.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#569) Core2duo6600 válasza T-online (#564) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én nem sajnálom ezért a céget a börük alatt is zseton van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#570) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy a T-kábel netem, időnként belassul.
Online játékkal játszom és bizonyos időközönként teljesen lelassul a játékmenet (LAG)
Néztem ping tesztet, de 24ms-nál magasabb pingem nem nagyon van.
Thomson kábelmodemem van, volt már újraindítás, de nem változott a jelenség.
Thomson modem után egy router van.

Olvasgattam a fórumot, és arra gondolok, hogy a bejövő kábel leosztása miatt lehetséges ez a jelenség. Nálam úgy épül fel a kábel osztás, hogy a bejővő kábel, egy 2-es splitter-el van osztva, erről az osztóról megy egy koax a kábel modem felé, a másik szál koax pedig egy 3mas osztóra, aminek a középső lába le van zárva, a másik kettő pedig TV készülékek felé megy, de csak az egyikre van kötve TV.
Okozhatja-e a problémámat az, hogy a 3mas osztóról lejövő 2 szál koax közül csak az egyikre van kötve TV, a másik szabadon van, nincs lezárva, még csatlakozó sincs rajta?

Üdv

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#571) Core2duo6600 válasza SsPL711 (#570) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A tv nem elvileg nem lehet köze hozzá, de ha nem használod a 3 as osztót mért nem kötöd ki.
Próbáld ki, hogy leszedet a tv kel teljesen és a csak a gép van rajta.
HA nagyobb a terhelés a környéken lehet lassulás, nekem néha a 8 mbites adsl lassúl be de nagyon.
Majd néhány perc / óra elteltével mintha mi sem történt volna száguld.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#572) SsPL711 válasza Core2duo6600 (#571) üzenetére


SsPL711
őstag

Azért nem kötöm ki, mert majd fogom használni a 3mas elosztót. Igaz addig átköthetném, illetve ki köthetném.
Köszi a tippet kipróbálom, lekötöm ideiglenesen.
Nekem csak pár másodperces a lassulásom, és mintha periodikusan 5 vagy 10 percenként jelentkezne, de ismétlem, csak játéknál érzékelhető.
Letöltéskor semmit nem érezni, konstans 466K-val töltök lefelé magyar szerverről.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#573) T-online válasza SsPL711 (#570) üzenetére


T-online
tag

Tehát a ping folyamatosan jó játék alatt is? Ismerősödnek, haverodnak teljesen jól megy más nettel? Kösd ki a routert, nézd meg úgy, hátha csak a routerel van a gond, ha úgy sem javul, akkor én az online játékra gyankodnék.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#574) SsPL711 válasza T-online (#573) üzenetére


SsPL711
őstag

Játék alatt nem szoktam a pinget nézni.
Másoknak jól megy, más nettel, de azért van néha másnak is panasz, de azt nem tudom, hogy pont abban az időben mint amikor nekem is vagy más pillanatban.
Ezért egyelőre a játék szervert nem tudom egyértelműen okolni a jelenségért.
A router-re azért nem gyanakszom, mert 3héttel ez előtt ugyan ezzel a routerrel, 1MBit-es ADSL-en nem volt ilyen problémám, a jelenlegi netem pedig 4MBit-es T-Kábel, gondoltam jobban fog menni. De, sajnos egyelőre csalódást okoz ilyen téren a T-KábelNet :(

Ennek ellenére a Te javaslatod is kipróbálom, hátha még is a router.
Köszi a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#575) Hello2186


Hello2186
csendes tag

Hali!
Nekem 8mbites t-online kapcsolatom van, és az lenne a kérdésem hogy a "Forgalmidíj-mentes, fix havidíjas" az tényleg korlátlan forgalmat jelent, vagy azért van egy határ?
Én 150 gigáról hallottam úgy egy éve...ez még mindig áll?És felette pedig kell fizetni?
Lécci,ha valaki tud errről valamit akkor egy kis infót írjon.
Köszönöm

(#576) SsPL711 válasza Hello2186 (#575) üzenetére


SsPL711
őstag

Szia!

Én 250GB/Hónapról tudok és utána bekorlátozzák a neted 128KBit-esre.
De, T-Online-os kolléga biztos tudja pontosabban a paramétereket.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#577) kew válasza Hello2186 (#575) üzenetére


kew
senior tag

(#578) lukacr válasza Core2duo6600 (#568) üzenetére


lukacr
tag

Lényegében igen, bár szoftver is megtenné :)

(#579) Core2duo6600 válasza SsPL711 (#574) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Érdekes, eddig akinek kábelnetje volt korábban az ismerősőknél 1 kivételével mindenki ADSL -t használ ma már.
Mint a technológia szolgáltatótól függetlenül megbizhatóbb lenne.

Arra készülj fel, hogy a koax az minden szarra érzékeny , akár a mobil, vagy más kütyü bármi zavarhatja.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#580) Ebit válasza Core2duo6600 (#579) üzenetére


Ebit
addikt

Arra készülj fel, hogy a koax az minden szarra érzékeny

Átlagos koax is jobb megoldás, mint a telefon vezetékelése.

(#581) Core2duo6600 válasza Ebit (#580) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ennek ellenére, mikor koaxal volt a lan kábelezve, gyakorlatilag sosem mukodött, nagyon gyakran szakadt meg.
UTP vel nincs gond.
És ha a koax 30 méteren szarakszik. akkor a kábeltv én, ami a routerig, osztóag vagy hivjuk akárhogy is megy, az adott esetben 100 m es nagyságrendű.
Ott miért müködne jól.
Tapasztalatt, hogy gyakrabbak a kihagyások, mint az DSL en. NEm sokra áll meg, fél mpekre de az is zavaró,. amikor hangban beszélsz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#582) Ebit válasza Core2duo6600 (#581) üzenetére


Ebit
addikt

Amit leirtál az nem feltétlenül a kábel, tipusának,szerkezetének, anyagának a hibája.
Szerintem , inkább rosszul beüzemelt, és karbantartott rendszerről, lehetett szó,ami az ADSL-nél azonos távon gyakrabban okoz problémát. és általában nem az előfizetői végpontnál, van a gond.

[ Szerkesztve ]

(#583) petne válasza Ebit (#582) üzenetére


petne
őstag

"az ADSL-nél azonos távon gyakrabban okoz problémát. és általában nem az előfizetői végpontnál, van a gond."

Ez nem igaz, elég gyakori ugyanis, hogy az előfizetői végpontnál van a gond. Tehát házon belüli vezetékezés a sérült (lefestették, belefurtak vagy csak a lakó önkéntes pontatlan vezetékezése stb.). Ide értem pl. egy panelház belső vezetékezését is, ami szintén nem a szolgáltató tulajdona és felelőssége, persze ennek ellenére segítenek a szerelők, amit lehet.

Egyébként felesleges a koax és a telefonvezetékről vitázni, mivel mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai... van olyan helyzet, amikor az egyik jobb, de van, amikor a másik, ez mindig az adott helyzet dönti el.

[ Szerkesztve ]

(#584) Ebit válasza petne (#583) üzenetére


Ebit
addikt

Ez nem igaz, elég gyakori ugyanis, hogy az előfizetői végpontnál van a gond.

Ezt gondolom másképpen látnád, ha nem a T-nél dolgoznál, azért a legtöbb ember nem szereli át, a szolgáltató által kialakitott vezetékelést,aki viszont igen az a legtöbb esetben legalább azonos szinten ért is hozzá.
A legtöbb hiba jelenleg is elsősorban a lakáson kivüli vezetékeknél, főleg a lég esetében jelentkezik /beázás,szél, vihar okozta károk /, de a földkábelek sem állnak a helyzet magaslatán/ tekintettel az évjáratukra, mert jelen esetben a réz patinája, nem előny, hanem hátrány az adatátvitel szempontjából

[ Szerkesztve ]

(#585) lymmz válasza Ebit (#584) üzenetére


lymmz
csendes tag

A képeket a falon is ragasztószalag tartja?

http://www.tamasnaplo.hu

(#586) petne válasza Ebit (#584) üzenetére


petne
őstag

Nem dolgozom a T-nél, de hallottam a szerelőktől érdekes eseteket... egyébként az egyértelmű, hogy ha nem hallottam volna én is azt mondanám, amit Te. :)

(#587) Ebit válasza petne (#586) üzenetére


Ebit
addikt

Ennek örülők, akkor mi vagyunk a kibicek. :R
Érdekes eseteket én is hallottam, néhányat, de a személyes tapasztalat, az az igazán meghatározó.

Remélem valaki a T képviseletében, előbb-utobb tájékoztat, hogy a VDSL fejlesztések, hol valósulnak meg hazánkba, elsődlegesen?

(#588) petne válasza Ebit (#587) üzenetére


petne
őstag

Neked van személyes tapasztalatod? T-Com szerelő vagy?

Székesfehérvárt biztosra tudom mondani, mivel itt már telepítve vannak a VDSL kisközpontok.

(#589) Ebit válasza petne (#588) üzenetére


Ebit
addikt

Nem, akkor nem lehetnék kibic.

Én a saját problémámból, kiindulva, végeztem egy szolgáltatókkal kapcsolatos infogyújtést, elsősorban a T hálozatára vonatkozóan.

(#590) petne válasza Ebit (#589) üzenetére


petne
őstag

És mi a Te problémád jelenleg?

(#591) shabbarulez válasza Ebit (#587) üzenetére


shabbarulez
őstag

Anno februárban egy Tí belsős szivárogtatott ki VDSL2 fejlesztési helyszíneket és pár egyéb infót a Tíonlányos fórumon. Azt szerintem anno 1x már linkeltem neked. Itt vannak az akkori helyszín felsorolások: Bp-i: [link] vidéki: [link]

Fórumokon ebből több települést megerősítettek, hisz node kiépítési munkálatok, sem maguk a nodeok nem egy stikában, láthatatlanul elvégezhető munkafolyamatok. A Szentedrei munkálatokról az Ericssonnak sajtóhíre is volt, ami az IT médiában lejött. Az Ericsson VDSL2 eszközein alapul a Tíkom rendszere, abban a sajtóhírben is nyári indulásról esett szó.

Szóval úgy tűnik hogy a februárban megismert belső infók elég hitelesnek tűnnek.

(#592) Ebit válasza shabbarulez (#591) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!

Köszi nekem nem linkelted, de az én infoim szerint Bp-en, csak a Pesthidegkúti/ II.A.kerületrész/ van kivitelezés alatt.
Elsősorban azért is érdekelt volna, mert már nagyon unom a napi többszöri szakadást, de ha lenne a környékünkön valami érdemi változás talán maradnék.

(#593) galóca18


galóca18
tag

Sziasztok!

Tud valaki arról valamit, hogy Szegeden júli. 13-án (vasárnap) korán reggel, talán valamikor 6-8 óra között volt-e a T-online-nál netkimaradozás. Kb. 10 percente cirka fél perces kihagyások, legalább 10-szer.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#594) Ebit válasza galóca18 (#593) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!

Ugyanez Budapesten is megvolt.

Már éppen kezdtem örülni, hogy átállnak, valami modernebb technikára.
de utána, rosszabb lett a vonalminősége.

[ Szerkesztve ]

(#595) galóca18 válasza Ebit (#594) üzenetére


galóca18
tag

Szia!

Köszi! Én meg már azt hittem, a modemem akar kimúlni. Kb. másfél éves, és ennek a típusnak állítólag 1 évet jósolnak a tapasztaltabb "boldog" tulajdonosok. Ráadásul az elmúlt 1 évben már több dolog is a rovására került.

Nem bánnék egy sávszélesítést én sem! :))

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#596) Ebit válasza galóca18 (#595) üzenetére


Ebit
addikt

Nem bánnék egy sávszélesítést én sem!

Szerintem, most a T elfoglalta magát,az :

aki közel van a központhoz irányú trenddel,ők kapnak VDSL, IP TV szolgáltatást nem gondolom, hogy a széles tömegek számára tervez valami érdemi sávszélesitést.

(#597) Carline


Carline
őstag

Pár napja az ADSL kapcsolatom szakadozik, bont majd initializál és van, hogy utánna nem is működik.
Kicseréltem a zavarszűrőt, valamint reseteltem a modemet.
A modem egyébként Dlink 360R B3 Rev.

Az SM50B progi képmentése:
Első Második
Valakinek ez mutat valamit? Zajos a vonalam esetleg?

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#598) petne válasza Carline (#597) üzenetére


petne
őstag

Nem zajos, ezek a paraméterek megfelelőek. Lehet, hogy a modem haldoklik és ez okozza a gondot, de mindenféleképpen érdemes bejelenteni.

(#599) galóca18 válasza Ebit (#596) üzenetére


galóca18
tag

Halihó!

"...nem gondolom, hogy a széles tömegek számára tervez valami érdemi sávszélesitést."

Szomorú hír. Amúgy azt sejtem, hogy egy kicsit külön csónakban evickélünk. :) Az elején elfelejtettem odaírni, hogy kábelnetem van. Bocsi.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#600) galóca18


galóca18
tag

Mindig is szimmetrikus netről álmodtam, mint minden rendes ember. Attól tartok, fölvirradt az a nap is. :(( És hogy ez miért olyan félelmetes? Majd a mellékelt ábra megmutatja.

Úgy rémlik, nem ezért fizetek!!! :(
T-online, 1024 kb/s a gyakorlatban. :P

Előre is bocs, ha valakinek a lelkébe tapostam bármivel is, mert az nem szándékos, de ekkora már nagyon rég nem volt a fejem!!! "Csúcs" ez az elmúlt néhány nap, az fix! Valahogy minden összejött! :O És akkor még...te is fiam, Brutus!

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.