Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) juliabrilke válasza petne (#650) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hááát... Fehérvár azért elég fejlett város ilyen szempontból, ezért nem izgulok ilyenek miatt. (bár a költözési hely jelenleg még ismeretlen)

Lehet, hogy várni kellene még egy kicsit vele. Mondjuk leghamarabb szeptembertől lehetne bevezetni.

(#652) petne válasza juliabrilke (#651) üzenetére


petne
őstag

Fehérváron csak egy lakóparkban van T-Kábel, de ott is csak a kábeltv szolgáltatás, kábelnet nincs, tehát átvinni nem fogod tudni. Jelenleg melyik városba laksz?

(#653) juliabrilke válasza petne (#652) üzenetére


juliabrilke
addikt

Fehérváron, csak albérletben. A kábelnet keresőben kevés helyet adnak meg tényleg. :(

(#654) petne válasza juliabrilke (#653) üzenetére


petne
őstag

Jah értem, akkor T-Online kábelnetet nem fogod tudni választani, mert ott nem elérhető. A UPC a fő szolgáltató és most kezd el terjeszkedni a Digikábel.

[ Szerkesztve ]

(#655) juliabrilke válasza petne (#654) üzenetére


juliabrilke
addikt

UPC? :Y Távozz Sátán! :DDD Na az, amit soha. Itt rémes az ügyintézésük és a szakmai hozzáértésük.

Digi meg nagyon lassan csordogál errefele. Először az olcsó 10 emeleteseknél kezdik a terjeszkedést.

Egyébként azért T-online, mert velük szerződött le a cég. :)

(#656) petne válasza juliabrilke (#655) üzenetére


petne
őstag

Egyetértek a UPC-vel kapcsolatban... :)

Nálunk egyébként T-Home Tv és ezáltal adsl van bekötve a fehérvári lakásba.

[ Szerkesztve ]

(#657) juliabrilke válasza petne (#656) üzenetére


juliabrilke
addikt

Meglátjuk. Akkor várakozok és meglátom, hogy miylen lehetőségeink lesznek. Pontos tájékoztatást csak később kapunk a csomagokról és a lehetőségekről.

(#658) Core2duo6600 válasza galóca18 (#623) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az dieális természetesen az lenne ha a 0 hoz tartana, de mivel még 1 cm es kábelen is számít az elektron sebessége, ezért 0 sosem lesz, de minél alacsonyabb annál jobb

A Ping röviden az az idő mire a megcimzett gép válasza visszaér hozzád.
Jelen pillanatban a prohardver.hu ra, úgy, hogy fut a torrent egy másik gépen, átlag 32 ms volt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#659) galóca18 válasza petne (#624) üzenetére


galóca18
tag

Köszi! Ez sajnos meghaladja az én szellemi képességeimet. :B De azért elolvastam, hátha ragad rám valami belőle.Tudod, a remény hal meg utoljára! :DDD

[ Szerkesztve ]

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#660) galóca18 válasza Core2duo6600 (#658) üzenetére


galóca18
tag

Köszi szépen! Így már világos. :C

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#661) sakeee82


sakeee82
aktív tag

Üdv

T-online előfizető vagyok, bár már lejárt a hűségnyilatokozat.

Szóval van egy általatok adott motorola kábel modem, ami az utóbbi 3 napban meghülyült. Ki-be kell dugdosni az utp kábelt és akkor néha ha úgy van kedve van net elérés is. Továbbá néha néha nagyon belassul és nem hozza be az oldalakat, de az msn és online játékok mennek vele. Volt modem reset többször is, nem segít. Néha bedobja, hogy adjam meg a jelszót és a felhasználó nevet, ami ugye elvileg csak az adslnél kell!!!
+Ha a gépet újraindítom 50-50%, hogy lesz e vagy sem internet!

Ma kipróbálom haver gépével, ha nálla is rossz, akkor előre is köszönöm a tanácsodat!!!

(#662) lymmz válasza sakeee82 (#661) üzenetére


lymmz
csendes tag

Szia!

Valószínűleg valamilyen beállítás módosulhatott a számítógépeden, a szolgáltató nincs befolyással a számítógépedre azzal kapcsolatban, hogy kérjen-e jelszót vagy sem. Ilyenkor a legtisztább dolog egy újratelepítés, esetleg ha a Hálózati Kapcsolatokban van más a Helyi Kapcsolton kívül akkor azt töröld! Gyanítom, hogy ezek megoldják a problémád!

Amúgy érdekességképpen:
http://www.vatera.hu/x300t_iptv_set_top_box_81042085.html

Vaterán lehet kapni STB-t. :)

http://www.tamasnaplo.hu

(#663) petne válasza sakeee82 (#661) üzenetére


petne
őstag

Ahogy lymmz is tanácsolta, először a gépedet kell megvizsgálni, hogy nem-e vírus, hardveres probléma okozza-e ezt.

(#664) sakeee82 válasza petne (#663) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Egy dolog módosult a gépben, az pedig egy új videókártya, ami nem valószínű, hogy problémát okoz, mivel szombatig semmi probléma nem volt. Vasárnap reggeltől csinálja a fesztivált!
Az a furcsa, hogy amikor bekapcsolom, a kis montor a sarokban kap egy piros keresztet. Majd kihúzom az utp-t visszadugom és akkor 20 sec múlva van net, de némely oldalt alig hozza be! Ha újraindírom újra nincs net. és ismét utp ki majd be.
A windowst kb 7x!! tettem fel vasrnap és ugyanaz volt a helyzet. Nekem van külön c partícióm a vistának. Ha azon volt vírus vagy akrámi, az formázva lett. Ha viszont a többi partícion van vmi az nagyon nagy cink:S

Az utp kábel törése okozhat ilyet, márha törött???

Jelenleg megy a net igaz lassan és érdekesen, vmiért nem hozza be az oldalakat vagy nagyon lassan...

[ Szerkesztve ]

(#665) sakeee82 válasza sakeee82 (#664) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Az a fura, hogy restart után nincs net egyből hanem várni kell minimum 1 percet, ez előfordul kb 10ből 1x, amúgy piros x.
utp ki majd be és ezután se mindig van net. Kontakt hiba lehet a dologban? (utp bemenet hiba)

(#666) petne válasza sakeee82 (#665) üzenetére


petne
őstag

Az is előfordulhat... az ismerősöd gépével is próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#667) sakeee82 válasza petne (#666) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Haver modemjével jó a net:S
A t-onlány ingyen cseréli a modemet, vagy fizetni kell majd érte?
Az előfizetői szerződés lejárt már tavaly novemberben!

(#668) petne válasza sakeee82 (#667) üzenetére


petne
őstag

Akkor a modemmel van a gond... cseréltesd ki nyugodtan. Nem kell fizetni érte, ha nem vágtad földhöz még... :)

(#669) sakeee82 válasza petne (#668) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Még nem, pedig megérdemelné.
Köszi a segítséget!!!

(#670) endrúdí


endrúdí
csendes tag

OK, engem érdekelne, hogy hol van olyan térkép a neten ahol fel vannak tüntetve a telefonközpontok. Illetve a DSLAM-ok elhelyezkedése. Kiváncsi lennék, hogy honnan kell mérni a vonalhosszt.

Én például, ha most vennék lakást akkor figyelembe venném azt is, hogy közelebb legyen a telefonközponthoz, ergo jobb szolgáltatásokat is ki tudjak próbálni, nagyobb sebességet érjek el. Ha adott 2 lakás ami egyforma messze van a munkahelytől és ugyanannyiba kerül, akkor akár döntő lehet ez a szempont is.

Például nálam a 16. kerben nincs T-home TV, nincs betelepülve a TVnet hurokátengedéssel és ADSL2-vel satöbbi ....

Szerintem ez érdekes lehet.

A XI. kerületben hol van VDSL tesztüzem ?

Előre is kösz, ha segítesz.

(#671) petne válasza endrúdí (#670) üzenetére


petne
őstag

Itt megtalálhatod: http://www.magyartelekom.hu/docs/MARUO_20080428.pdf Fontos, hogy nem légvonal a számít, hanem a vezeték hossza, ami nem feltétlenül a legrövidebb útvonal, de kb-i támpontott adhat.

A Sashegyen van.

(#672) endrúdí válasza petne (#671) üzenetére


endrúdí
csendes tag

OK, kösz. Miaz a helyi hurok végződtetésére alkalmas MDF ?

(#673) T-online válasza lymmz (#662) üzenetére


T-online
tag

Vaterán lehet kapni STB-t.

Tényleg lehet STB-t kapni, de nincs se doboz, se távirányító és ráadásul ez a T-online tulajdona(eladni ugye nem lehet), érdekes dolgok ezek. :)

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#674) petne válasza endrúdí (#672) üzenetére


petne
őstag

Hát hogy másik szolgáltató is beköltözhetne, ha akarna...

(#675) petne válasza T-online (#673) üzenetére


petne
őstag

Valóban... simán megtámadhatná a Magyar Telekom a dolgot.

Egyébként aki megveszi nem is tud mit kezdeni vele... hiszen nem fog működni, csak porfogónak lesz jó :). A HGW-nél szintén hasonló a helyzet, mivel nincs admin jelszava (vagyis nem valószínű, hogy van az illetőnek), így csak sima routerként fogja tudni használni, még a VOIP-t se tudja üzembehelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#676) mindfreak


mindfreak
őstag

Két hónapja kértem csomagmódosítást ADSL Optimumról ADSL Maximumra és még mindig nem történt semmi. 30 nap után felhívtam őket és udvariasan érdeklődtem, hogy miért nem történt még semmi, akkor azt mondták, hogy "megsürgetik a kollégákat".

Eltelt újabb 30 nap... ma már nem leszek udvarias. :(((

(#677) pincehely


pincehely
addikt

Tisztelt T-online!

A kérdésem az lenne, hogy T-home Premium csomagnál mekkora letöltési sebességem lehet ideális körülmények között!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#678) pincehely válasza mindfreak (#676) üzenetére


pincehely
addikt

Én is ezzel kínlódtam, míg a 12. telefon, és 3. email után metörtént a csoda, egyik napról a másikra!
Bizakodj!:)

http://kefetemap.deviantart.com/

(#679) mindfreak válasza pincehely (#678) üzenetére


mindfreak
őstag

Sajnos nem a türelmemről vagyok híres. Négy éve ügyfelük vagyok, elvárom, hogy foglalkozzanak a problémámmal és ne ígérgessenek.

Ha nem, akkor keresek más szolgáltatót.

(#680) Core2duo6600 válasza mindfreak (#679) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Említsed meg nekik, hogy ha nem csinálnak semmit váltasz szerintem 1 órán belül megoldják, pár kattintás odabent.
nem hinném, hogy most állnak neki sodorni a kábelt :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#681) petne válasza mindfreak (#676) üzenetére


petne
őstag

Ha megírod nekem e-mailben az adataidat és a helyzetet, megpróbálok segíteni és utánajárni, hogy mi a gond.

(#682) petne válasza pincehely (#677) üzenetére


petne
őstag

3800-4000 kbit környékén...

(#683) eastsider válasza mindfreak (#676) üzenetére


eastsider
nagyúr

Nekünk 72 órán belül átrakták :F

amúgy multkor 1-2 napig fél percenként szakadt a net, harmadnapra megjavult... kihívtma a szerelőket, de semmit nem találtak, a kp-ban látták a szakadásokat azon a 2 napon, de azóta csak napi 1-2(szokásos...) amúgy a vonal rendben van, 8 megát bír :D (4megás van most)

[ Szerkesztve ]

(#684) petne válasza eastsider (#683) üzenetére


petne
őstag

30 napon belül kell átrakni, valamilyen oknál fogva nem történt meg és nem is értesítették az előfizetőt ennek okáról. Majd kiderül, hogy mi volt a gond vagy az is lehet, hogy itt valami félreértés történt...

[ Szerkesztve ]

(#685) ForRedGlory válasza pincehely (#678) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azért nehezen hihető hogy 15-ször kellett jelezned a csomagváltási szándékod...

(#686) mindfreak válasza petne (#684) üzenetére


mindfreak
őstag

Elmentem a helyi T-Pontba és ott utánanéztek a problémámnak. Technikailag nem megoldható a 8 Mbit. Kössssz... :W
Javasolták, hogy próbáljam meg az ADSL Prémiumot (4 Mbit), de tuti az sem fog menni. Azért egy próbát megér...
Bezzeg a szomszéd utcában havernak van ADSL Maximumja... :(((

Jah, azért egy e-mailt dobhattak volna, hogy hülye gyerek ne várj a módosításra, mert úgyse lehet. :W

[ Szerkesztve ]

(#687) petne válasza mindfreak (#686) üzenetére


petne
őstag

A szomszéd utca nem feltétlenül számít, mert nem biztos, hogy ott is úgy megy a vezeték, ahogy nálad. Írtam privátot...

(#688) lotifuti


lotifuti
csendes tag

Sziasztok!

T-home dupla csomagom van, szeretném használni a saját IP telefonomat a T-home-os telefonos előfizetésemmel. Ők rátettek valami SpeedTouch nevű ketyerét, és az már csak analóg telefont tud. Tudja valaki a T-online VOIP proxy szerver IP címét?
Minden segítséget köszönök!

(#689) petne válasza lotifuti (#688) üzenetére


petne
őstag

Nem tudod használni a T-Online VOIP vonalat a saját IP telefonoddal, az csak azzal a SpeedTouch nevű ketyerével működik egy hozzácsatlakoztatott analóg telefonnal. De ha jól tudom az IP telefonok többsége hagyományos analóg telefonként is működik megfelelő beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#690) cmd


cmd
csendes tag

Szia T-online.

Kellene egy kis segítség, több mint egy hete kötöttem szerződést T-HOME Tvre, új vonallal, de azóta csak a síri csend. Komolyan veszik a 60 napot???? Olimpiára már jó lenne, nem szeretek hajnalban kelni :-)

ÜDV: Viktor

(#691) petne válasza cmd (#690) üzenetére


petne
őstag

Szerintem minimum 2-3 hétig eltart a folyamat.

(#692) bzoley


bzoley
veterán

Üdv,

Van arra valamilyen lehetőség, hogy kicseréltessem a "száz" éves Siemens modemet(ehelyett ugye magamnak nem tehetek be másikat a kétoldali beállítások miatt)
Esetleg azt elérni valahogy, hogy a négy megás net kettőnél végre gyorsabb legyen?
(ADSL Profi)

(#693) Ebit válasza bzoley (#692) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!

Szerintem, ha bejelented, hogy nem mükődik a modemed, és vásároltál helyette újat, átálitják a gépteremben.
A sebesség az egy másik történet.

(#694) bzoley válasza Ebit (#693) üzenetére


bzoley
veterán

Szia,

A modem végül is üzembiztosnak mondható, már majd' öt éve megy, de szerintem köze lehet a lassú sebességhez. Néhány éve egyszer bepróbálkoztam egy kölcsönmodemmel, majd modem+router combo-val, a telefonálásig el is jutottam, de nem tudtak velem mit kezdeni, mert állítólag a Siemens az az egy típus, aminek valahol van egy másik fele is, vagy nem tudom pontosan, hogy mondta, annyira nem értem, a lényeg, hogy nem tudnak állítani semmit.
A vonalat állítólag bevizsgálták, szerintük a kapuig jó, a helyi telefonosok szerint meg kapun belül is minden rendben. A központ meg jó, ha egy km-re van tőlünk(légvonalban talán kevesebb is).

[ Szerkesztve ]

(#695) Ebit válasza bzoley (#694) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!

A Siemens valóban az egyik legmegbizhatóbb modem volt a T-nél, egyedi beállitást igényel, de ha elromlik/táprész hiba általában/, úgyis át kell állitani a profilt, és onnantól, már bármelyik Annex B szabványú modem használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#696) bzoley válasza Ebit (#695) üzenetére


bzoley
veterán

Az a baj, ha "véletlenül" elromlana, megennének a melóhelyen, mert fél óráig sem bírják net nélkül. Azt meg kétlem, hogy a T egyből ugrana egy kimaradásra.
Lehet, hogy egy szolgáltatóváltást kéne meglépni, akkor talán másik modem is lenne, és a sebességet is rendbe raknák. Csak hát az is jó sok szünettel jár.

(#697) Ebit válasza bzoley (#696) üzenetére


Ebit
addikt

Lehet, hogy egy szolgáltatóváltást kéne meglépni, akkor talán másik modem is lenne, és a sebességet is rendbe raknák.

Tájékozodjál, mi a lehetőség felétek, és érdemes másik szolgáltatást megrendelni, és a beüzemelés alatt párhuzamosan használni.

(#698) kew válasza bzoley (#696) üzenetére


kew
senior tag

vagy bírják ki a kollegáid net nélkül egy kicsit :)
húzd ki, és jelentsd be, hogy nem működik, egyik lámpa sem ég rajta. Nem fognak semmit kérdezni, mert ezek mind így mennek tönkre, felveszik modemcserére. Kimegy a szerelő, odanyomod a kezébe és elkéred amit hoz :U

esetleg ki se húzod, csak megmondod, hogy kölcsönkértél egy modemet míg ezt cserélik, és ezért vagy online... :o

[ Szerkesztve ]

(#699) lotifuti válasza petne (#689) üzenetére


lotifuti
csendes tag

Először is köszönöm a választ és a segítséget. Igazság szerint elő tudok keríteni egy analóg telefont, csak én úgy globálisan nem akartam használni a SpeedTouch-ot, mert a speed az nagyon messze áll tőle, az admin hozzáférést meg őrzi a T-online mint a lángot (power user-ként pedig jópár dolog zárva marad előttünk); egyszóval rákötöttük a saját ADSL modemünket és a routert a vonalra, és azóta minden szép és jó, csak így meg nincs telefon. VOIP telefon az lehetne, mert azt tudna a mi routerünk is, meg van is ilyen készülékünk, csak hiába fizettünk elő egy VOIP-telefonos csomagra, mégsem adják meg ezeket az adatokat. A VOIP telefon 4 vonalat kezel, és ebből 2 céges FONIO-s vonal, amit már használunk is, szóval nem is lenne igazán jó az egész telefont analóg módban használni.
Köszi a segítséget!

(#700) Sped


Sped
aktív tag

Hali T!

Csomagváltás előtt állok, az ADSL Maximumból vennék visszább, de össze vagyok zavarodva: [link]

Most mégis mi a különbség a Light és az Optimum között? :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.