Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Steven válasza petne (#1098) üzenetére


Steven
addikt

Digitális tv, nálam digitális jelet jelent .Lehet kapni ezer, meg ezer tunnert, gondoltam azzal . De ezek szerint ki van ez talávla , hogy "jó olcsó legyen":D

továbbá , lehúzásnak tartom havi 800 ft ért hogy béreljek a t-től még egyet....

és ami még lehúzás hogy t-től felvásárolták az analóg kábelt meg kábelnetet és ha tőlük rendelem fejeként 7500 ft a bekötés:D (Fejenként: tehát internet , kábeltv) Tehát én fizessek azért hogy fizethessek havonta röhej + még drágább mint ha a t-től venném úgy hogy :...

A t-től meg nem lehet megrendelni mivel szerződésben állnak a másikkal .... yeahhh

amúgy is röhejnek tartom ezt az egészet elképesztő hogy itt tartunk 2008ba esküszöm megondolom magam veszek 14 ért egy felhackelt dekodert kibaszom a parabolát aztán fogom a 300 csatornát.

és még csodálkoznak az emberek hogy mindig a könyebb és olcsóbb utat választják egyesek...

Nem mindig vagyok ilyen cinikus csak kb 4 -5órát aludtam és felment a pumpa....

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1102) Steven válasza petne (#1098) üzenetére


Steven
addikt

vissza térve az iptv re, ezek szerint le van kódolva az egész cuccos? mint más szolgáltatónál pl UPC?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1103) T-online válasza Steven (#1101) üzenetére


T-online
tag

Szeptember 8-tól új és igen jó akciók várhatóak, én mindenkinek azt javasoltam, hogy azt várja meg.

A Set Top Box értéke körül belül 20e Ft, ezt béreled havonta 800Ft-ért, de nem kötelező, használhatsz egy STB-t és akár nézheted két TV-n is csak akkor ugyan azt.

Mondhatjuk azt is akár, hogy le van kódolva, a lényeg, hogy az STB segítségével tudsz TV-t nézni.

Kábel bedug a Set Top Box valamelyik kimenetébe, másik vége a tuner kártya bemenetébe és már ott is van a kép a számítógépen.

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1104) petne válasza Steven (#1101) üzenetére


petne
őstag

Hiába lehet kapni ezer, meg ezer tunerkártyát nem fogod tudni használni, mivel ez IP alapú műsorsugárzás vagyis az interneten keresztül jön az adás és nem koaxon, mint pl. kábeltv esetében. És most nem arról van szó, hogy kódolt vagy nem, nem egyenlő a két platform. Kb. olyat mondtál, mintha műholdvevővel szeretnél kenyeret pirítani.
Tehát mielőtt hőbörgünk, előbb meg kéne nézni, hogy pontosan miről is van szó és nem tudatlanul mindenféle hülyeséget leírni.

Az meg egy másik dolog, hogy miért rendeltél meg egy olyan szolgáltatást, amiről fogalmad sincs, hogy mi. :F Előbb inkább kérdezni kell arról, amit nem értünk és utána rendelni, nem? :(

[ Szerkesztve ]

(#1105) KicsiUbul válasza Steven (#1102) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az STB nem egy sima "dekóder". Felfogható egy buta számítógépnek is (pláne annak fényében hogy M$ OS fut rajta :DDD ) Erre a szolgáltatásra van optimalitálva. Egyébként külföldön vehetsz teljesen szűz ilyet, és ha sikerül működésre bírni, hajrá! Végül pedig ez így működik mindenhol a világon, a USA tól, Anglián át, Németországig.

Értem én...

(#1106) Steven válasza petne (#1104) üzenetére


Steven
addikt

azért rendeltem ezt mert mint írtam más nem volt , ami volt 15k-t be kellett volna fizetnem CSAK A BEKÖTÉSÉRT , mivel a T a drága bérbe adta :K

Az hogy, hogy müxik azt tényleg nem vágom ezért kérdeztem ,hogy lehet e sima digi tv tunerrel nézni, ha tudtam volna nem kérdezem....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1107) petne válasza Steven (#1106) üzenetére


petne
őstag

Volt más megoldásod is: "esküszöm megondolom magam veszek 14 ért egy felhackelt dekodert kibaszom a parabolát aztán fogom a 300 csatornát." :C

Én meg mondtam, hogy nem, mivel nem kapható megfelelő eszköz se rá, tehát függetlenül, hogy kódolt vagy nem. Nem is tudnád venni sehogy másképpen.

(#1108) Steven válasza T-online (#1103) üzenetére


Steven
addikt

Köszi sajna lekéstem:( mivel már megkötöttem elvileg a szerződést.... faxa! mondjuk lemondhatom nem? Nincs bekötve ... ráadásul még csak 1hete kötöttem meg az bőven benne van az egy hónapban ... vagy a triplára nem vonatkozik az hogy egy hónapon belül le lehet mondani?

"IPTV-n keresztüli média lejátszásához a tv-hez kapcsolt számítógép vagy "set-top-box" szükséges."[link]

Most hogy utána olvastam lenne egy olyan kérdésem hogyha otthon van egy sima pc -m is ezek szerint azon keresztül sehogy sem lehet megoldani ugy hogy külön álló egységként működjön. Vagy ha igen akkor ehhez mi kell? Vagy ha nem miért nem (T miatt) ?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1109) ForRedGlory válasza Steven (#1108) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nyugodtan lemondhatod, de csak írásban. Faxold be a 1-4110550-re, oszt kész is van :)

(#1110) Steven válasza ForRedGlory (#1109) üzenetére


Steven
addikt

Okés de ezek szerint megéri lemondani? Mármint miben lesz az akció mert igazából itt pofázok, siránkozok, meg lázadozok a tv miatt amit amúgy magasról leszarok mert a nőmnek kell , (igazából ezzel kapcsolatban csak az elvek bántanak nem az az 1000ft havonta )

Én csak végre internetet akarok értelmes áron ... :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1111) Steven válasza petne (#1107) üzenetére


Steven
addikt

"esküszöm megondolom magam veszek 14 ért egy felhackelt dekodert kibaszom a parabolát aztán fogom a 300 csatornát."

Egy magasabb hatalom:D (barátnő) rám parancsolt hogy ez a megoldás nem célra vezető :C

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1112) KicsiUbul válasza Steven (#1108) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hali,

"IPTV-n keresztüli média lejátszásához a tv-hez kapcsolt számítógép vagy "set-top-box" szükséges."

Ha valaki megcsinálja, hogy egy PC menjen STB helyett, és megosztja velem vendégem pár sörre :D

Értem én...

(#1113) petne válasza KicsiUbul (#1112) üzenetére


petne
őstag

Egyelőre ez nem lehetséges, de nem tartom kizártnak, hogy a T egyszer kiad egy szoftvert, amivel lehetővé fogja tenni ezt...

(#1114) Core2duo6600 válasza KicsiUbul (#1112) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elvileg kivitelezhető lenne...., az más kérdés, hogy sokat kellene tökölni vele, meg ugye nem ismered hogy milyen módon jön a jel a utp végére, az odáig ok, hogy mpeg4 ben
De ezen belül, is, meg hogy váltasz csatornát stb....

Csak kiad a T egy progit elöbb utobb.
És akkor azzal minden gond nélkük megoldódik.
És akkor a következő gond, hogy a T hogy ellenörzi hogy jogosult vagy a használathoz, ehhez valami azonosító kell nyilván, ez is megoldható lenne egy usb kulccsal, ami nem írható.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1115) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Na ide is beírom, hátha egy t-homos látja,
szóval:
Mit jelent az, ha a hgw power ledje felváltva villog sárgán és zölden, ezt eddig nem csinálta, amúgy minden működik, csak kissé meglepet a dolog.

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#1116) KicsiUbul válasza Core2duo6600 (#1114) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Esélytelen az álmodott szoftver kiadása... :(

Értem én...

(#1117) Steven


Steven
addikt

Azért kösz mindenkinek a válaszokat :K kár hogy mi ennyire elmaradott ország vagyunk, biztos ennek is megvan az előnye :F

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1118) Core2duo6600 válasza KicsiUbul (#1116) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vagy legalább egy MCE be beépülő plugint csinálhatnának, akár úgy is, hogy STB ét felvértezik Media center extender funckiokkal.
Már előrébb lennénk.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1119) KicsiUbul válasza Core2duo6600 (#1118) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ebben egyetértünk :K

Értem én...

(#1120) BluEyes


BluEyes
őstag

xxxx@t-online.hu fiók, Outlook Express, Thunderbird, két gépen is kipróbálva mindegyikkel.

levélküldés nem megyen, a hitelesítésnél hibát dob. Minden xirxart bepipáltam már az OutlookX-ben, elolvastam a legfrissebb pdf-et a t-online honlapján, hogy hogyan állítsam be, mit pipáljak, de nam akarja ez a szar az igazságot.
Mit kell még tennem?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1121) kew válasza BluEyes (#1120) üzenetére


kew
senior tag

és milyen hibát dob?

(#1122) BluEyes válasza kew (#1121) üzenetére


BluEyes
őstag

10060

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1123) BluEyes


BluEyes
őstag

No mostanra ott tartok, hogy feldobja az ablakocskát, kéri a felhasználónevet, jelszót a bejelentkezéshez. Majd újra kéri. Nincs hibaüzi, csak nem jelentkezik be. Ez most jó nekem?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1124) petne válasza Core2duo6600 (#1118) üzenetére


petne
őstag

Hát nem lehet rögtön minden az elején... :) De várható elég sok érdekes funkció még... ;)

(#1125) petne válasza BluEyes (#1123) üzenetére


petne
őstag

A hibaüzenet pontos szövegét másold be légyszi... :)

(#1126) kew válasza BluEyes (#1123) üzenetére


kew
senior tag

Hát akkor csak nem jól írod be a userneved/jelszavad.

No így kéne Outlook expressben:

- Eszközök/fiokok/levelezés -- hozzáadás/levelezés
- Név: ...
- mailcím: param@t-online.hu
- mailserverek: mail.t-online.hu mindkettő
- fióknév: param / jeszó: ****

- Befejezés majd Tulajdonságok -->
- Kapcsolat / A kiszolgáló hitelesítést igényel bepipa --> Beállítások
-Bejelentkezés: fióknév: param / jelszó: ****
- OK - OK - Bezár

kész, így mennie kell, ha jól adod meg a user/pass-t.

(#1127) BluEyes válasza petne (#1125) üzenetére


BluEyes
őstag

Töröltem, előlről kezdtem a fiók létrehozását. Bejövő levelek bejönnek. Kimenő levelek nem mennek ki.
Hiba:
A kapcsolat a kiszolgálóval megszakadt. Fiók: 'mail.t-online.hu', Kiszolgáló: 'mail.t-online.hu', Protokoll: SMTP, Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Hiba a szoftvercsatornában: 10060, Hibaszám: 0x800CCC0E

A fiók tulajdonságainál Kiszolgálók fülön a kimenő levelek hitelesítésénél pipa ott van, mellette a Beállítások alatt a Beérkező levelek beállításaival azonos van bejelölve.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1128) kew válasza BluEyes (#1127) üzenetére


kew
senior tag

Úgy is jó elvileg. Felhasználó névként csak a fióknév van megadva, nem az egész email cím ugye?

(#1129) BluEyes válasza kew (#1126) üzenetére


BluEyes
őstag

A hitelesítés beállításainál beírtam a nevet, jelszót, ahogy mondtad. Hiba:

A kapcsolat a kiszolgálóval megszakadt. Fiók: 'mail.t-online.hu', Kiszolgáló: 'mail.t-online.hu', Protokoll: SMTP, Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Hiba a szoftvercsatornában: 10060, Hibaszám: 0x800CCC0E

Persze, csak név. Befelé okés a dolog, jönnek a próbalevelek szépen. :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1130) kew válasza BluEyes (#1129) üzenetére


kew
senior tag

telnetelni tudsz a mail.t-online.hu 25-ös portra?

(#1131) BluEyes válasza kew (#1130) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem tudom, hogy tudok-e :D Mi az, hogy kell?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1132) kew válasza BluEyes (#1131) üzenetére


kew
senior tag

start/futtatás-ba beirod h CMD -- majd enter, aztán a parancssorba beirod h telnet mail.t-online.hu 25 - enter

Ha utána ilyet ír ki, akkor jó :)
220 mail00a.mail.t-online.hu ESMTP You must authenticate before sending mail

[ Szerkesztve ]

(#1133) BluEyes válasza kew (#1132) üzenetére


BluEyes
őstag

Akkor tudok :) Sikertelen

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1134) kew válasza BluEyes (#1133) üzenetére


kew
senior tag

hát az nem jó :) Tűzfal, egyebek ami esetleg megfoghatná? Valami miatt nem látsz rá szegényre, azért nem megy.

Ha nincs meg az oka, próbáld esetleg a Fiók tulajdonságok/ Speciális alatt a kimenő kiszolgálónál bekapcsolni az SSL-t, és a portot átállítani 465-re, hátha.

(#1135) BluEyes válasza kew (#1134) üzenetére


BluEyes
őstag

Tűzfal eleve ki volt kapcsolva, nehogy amiatt szívjak.
Átírtam 465-re a kimenő portot, SSL bekapcsolva.
Befelé jönnek a levelek továbbra is. Kimenőre a hibaüzi:

Az üzenet nem küldhető el, mert a kiszolgáló visszautasította a feladó e-mail címét. A feladó e-mail címe a következő volt: "----------@t-online.hu”. Tárgy 'Fw: proba', Fiók: 'mail.t-online.hu', Kiszolgáló: 'mail.t-online.hu', Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '550 5.1.8 <-----------@t-online.hu>: Sender address rejected: Sender address does not exist', Port: 465, Biztonságos (SSL): Igen, Kiszolgálóhiba: 550, Hibaszám: 0x800CCC78

:C

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1136) kew válasza BluEyes (#1135) üzenetére


kew
senior tag

nah feladó email címéhez jó címed van beírva? :)

(#1137) BluEyes válasza kew (#1136) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez egy továbbküldött levél akart lenni. Az a feladó, akinek a nevére jött úgy 5 perce. Tehát levél jön egy címre (ez az egy van az Outlookban, nem használom amúgy) de tovább nem küldhető, mert ismeretlen a feladó, aki az előbb még ismert volt, mint címzett.
:F

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1138) BluEyes válasza BluEyes (#1137) üzenetére


BluEyes
őstag

Hehehe
Hibaüzi ide vagy oda, a levél átjött. Alakul :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1139) kew válasza BluEyes (#1137) üzenetére


kew
senior tag

Hát nem tudom... Ez a feladó ismeretlen akkor van, ha a fiokbeállításoknál az e-mail címhez olyan cimet adsz meg, ami nem létezik. Másként nem adhat ilyet szerintem :)

21-es porton meg azért nem megy, mert valami csak van a háttérben, ami sajnos megfogja.

(#1140) valkesz


valkesz
csendes tag

Nálam frissítették a HGW-t és 8/512-es netből lett 5/128-as. :(((

(#1141) BluEyes válasza kew (#1139) üzenetére


BluEyes
őstag

Szóval az van, hogy erdő van itten.

Adott egy fiók, cím1: xxxx@t-online.hu
Adott egy másik fiók, cím2: xxxxyy@t-online.hu

Cím1-et a t-online szervere nem ismeri, küldi a hibát, hogy név vagy jelszó nem okés. Erre a címre tudok levelet küldeni kívűlről, de megnézni ugyebár nem tudom, merthogy valami nem stimmel. Viszont böngészőben be tudok jelentkezni a t-online oldalára, cím, jelszó stimmel, ott el tudom olvasni az erre a címre érkező leveleket.

Cím2-re az Outlook símán fel tud jelentkezni, tudok leveleket olvasni. Apró szépséghiba, hogy erről a címről visszapattannak a levelek, a böngészőben nem tudok bejelentkezni erre a fiókra, mert hibás név vagy jelszó a t-online szerint. Tehát hivatalosan nem létezik. Azokat a leveleket tölti le az Outlook erről a címről, amik a számára nemlétező Cím1-re érkeznek.

Teccenek érteni, ugye? :C Namostan én itten feladom :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1142) kew válasza BluEyes (#1141) üzenetére


kew
senior tag

ment pü :)

(#1143) Core2duo6600 válasza BluEyes (#1127) üzenetére


Core2duo6600
veterán

smtp : 465 -re
ssl igen-re

Valahogy így kellene kinéznie a beállításoknak

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1144) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán


Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1145) jankov válasza petne (#1088) üzenetére


jankov
csendes tag

A probléma az, hogy jelenleg a konfig. menüt (http://192.168.1.254/) sem lehet elérni.
Próbálkoztam fix IP cím megadásával, akkor összejött a kapcsolat a routerrel, de a netet nem sikerült elérni.

(#1146) KicsiUbul válasza jankov (#1145) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Próbáld meg rákötni a gépet kábelen, és úgy puskázd ki a WEP/WPA kulcsot. Ha csatlakozik, és nem ad IPt jellemzően azt nem akarja elfogadni.

Értem én...

(#1147) veber


veber
tag

HI

Miért nem lehet mostanába ilyen iptv mellett levő adsl-nél a router mögött levő gépeket logmein-nel elérni,valaknek ötlette, nem tudjátok az ilyen gépek proxy mögött vannak?

Laci

toki

(#1148) veber


veber
tag

HI

Miért nem lehet mostanába ilyen iptv mellett levő adsl-nél a router mögött levő gépeket logmein-nel elérni,valaknek ötlette, nem tudjátok az ilyen gépek proxy mögött vannak?

Laci

toki

(#1149) petne válasza jankov (#1145) üzenetére


petne
őstag

Közvetlenül csatlakoztasd a gépet és úgy már el kell tudnod érni a konfig. menüt.

(#1150) petne válasza veber (#1147) üzenetére


petne
őstag

Bár nem ismerem a Logmein szolgáltatást, de feltételezem a tűzfal akadályozza meg az elérést, tehát azt kellene megfelelően konfigurálnod. Megfelelő portokat kinyitni stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.