Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) petne válasza Snoop-y (#50) üzenetére


petne
őstag

Én szívesen felelnék érte... mivel tudom, hogy ettől lesznek elégedettek az ügyfelek, meg a cég hírnevének is jót tesz, ami sajnos ügyfélszolgálati oldalról elég gyér és nem véletlenül.

"A hivatalos bejelentővel kapcsolatos problémát pedig jelezni kell a megfelelő ügyfélszolgálati csatornán. Arra vonatkoznak törvényben szabályozott válaszidők stb-k.Nem értem miért nem lehet ezt megérteni."

A hivatalos bejelentővel kapcsolatos problémák már ezerszer lett jelezve általam is, meg a POLIfórumon is és az elmúlt évek alatt sajnos túl sok változás nem történt. Jön egy bonyolultabb ügy, a hivatalos csatorna meghal és az ügy intézése megreked, az ügyfél meg egyértelműen anyázik meg fordul a homárhoz stb. :(
A hivatalos válaszidőt nem kellett volna megemlíteni, mert sajnos sokszor kicsúszik a cég... itt főleg a 30 napos e-mailes, vagy postai úton történő válaszidőre gondolok.

(#52) Snoop-y válasza petne (#51) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mivel pont most volt integráció ami jelenleg is tart ( műszaki rendszerek ) ezért ezek a folyamatok a nyár végére látszódnak megoldódni. Jelenleg nagyon sok a lassító momentum ami abból fakad, hogy nem egységesített az ügyfélszolgálati rendszer.Szóval itt nem szamócát lapátolni akarunk egyénileg hanem elérni ,hogy kevesebb szamócánk legyen és buktatók nélkül tudjnunk ügyeket kezelni. Mivel most már jogilag egy cég vagyunk egyszerűsödnek a folyamataink ki lehet iktatni azokat a jogi buktató lépéseket amik eddig gátló tényezők voltak.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#53) T.Jones


T.Jones
tag

hello!tegnap kötötték be a t-packot(telefon,tv,internet),namost ehhez ugye 1 nagy router van ami mindet csinálja,és a problémám az lenne,hogy 8mbit a lenti gépen ahol van a router,3 mbittel megy,idefenn,wifivel pedig csak 1mbit-el pedig kiváló a jelerősség,2 kérdésem van:mér lassabb fenn mint lenn?és hogy mér 3mbit a 8mbit egyáltalán..?előre is köszi

(#54) petne válasza Snoop-y (#52) üzenetére


petne
őstag

Én örülni fogok, ha meg fog oldódni... bár hozzá kell tennem, hogy már sok ilyet hallottam az elmúlt hónapokban/években. :(
Viszont addig is, én úgy gondolom, hogy jó, ha valaki foglalkozik az ilyen ügyekkel és én becsülöm azt a HD-st aki szabadidejét erre áldozza, mivel az az állítólagos nyár vége még rohadt messze van ám (persze ha nem tolódik tovább)... és az ügyfelek nem fognak erre várni, mennek máshova.
Nem tudom, hogy megfelelő lenne, ha a lelkes HD-sünk átmenne a Polifórumra és ott oldaná meg az ügyeket, az végülis félig hivatalos T-Online fórum és akkor nem lenne nagyon gáz... :)

[ Szerkesztve ]

(#55) T.Jones válasza T.Jones (#53) üzenetére


T.Jones
tag

Letöltési sebesség teszteredmények
Adatmennyiség: 2048.20 kbyte (2 097 352 byte)
Letöltési idő: 17.23 sec
Sebesség: 953 kbit/sec (975 872 bit/sec)
Vonali sebesség: 1120.00 kbps
Feltöltési sebesség teszteredmények
Adatmennyiség: 2048.20 kbyte (2 097 352 byte)
Letöltési idő: 205.39 sec
Sebesség: 79 kbit/sec (80 896 bit/sec)
Vonali sebesség: 96.00 kbps

ez a 8mbit/512

(#56) T-online válasza T.Jones (#55) üzenetére


T-online
tag

Vezeték nélkül lehet a vezetéknélküli vevő kártya miatt is lassú vagy akár azért, mert gyenge a jel. Kábellel, ha összekötöd a géped a Speedtouch-al, nem fut semmilyen internetes alkalmazás, akkor 3Mbit-et ad eredményül a 192.168.9.1-n? Ha igen, akkor hívd az ügyfélszolgálatot és felvesznek neked egy hibát.
Mondhatod nyugodtan, hogy HGW konfig hiba lesz és mondd, hogy egy jóakaród tanácsolta, hogy ezt mondd. :)

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#57) T.Jones válasza T-online (#56) üzenetére


T.Jones
tag

előszőr is köszi a választ,másrészt már 2 wifiadaptert kipróbáltam,ugyanonyan rossz,és a régi konfiggal tökéletesen müködött mind2,tehát biztos nem az adapter hibája.Jelerősség mint mondtam kiváló,5/5.Gépemet nem nagyon tudom összekötni kábellel mert ahhoz kéne elég hosszú,de ha ez ennyire fontos akkor levihetem a gépet. Ma már próbáltam hivni ügyfélszolgálatot,internetes hibabejelentés, ott kérte az ügyfélazonosítót,megadtam,majd a 4 jegyü ügyfélkódot,ami meg nem létezik,mert ami a szerződésen van az 5jegyű tehát hiába irogattam be nem ment,majd pár ismétlés után továbblépet hogy az ügyintéző kapcsolásáig szibes türelemét meg zenebona,ezt hallgattam több mint fél óráig,aztán meguntam,szóval ezekután nem tudom hogy tudnék beszélni velük,van ötleted?Ez a HGW konfig hiba micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#58) T-online válasza T.Jones (#57) üzenetére


T-online
tag

HGW konfig hiba: sajnos néha előfordul, hogy a Speedtouch router nem megfelelően lett beállítva így lényegesen kevesebb sávszélességet kapsz, mint 8Mbit, de felveszik hibára és ideális esetben másnapra jó is lesz.
Hívd a 1412-t, 1, 3, nyolc jegyű ügyfélazonosító, 2, 1, 0 és jön az ügyintéző, lehet a végén még bekéri az ügyféljelszót, az 5 jegyű, ha valaki még a régi rendszerbe kapta, akkor egy nulla van a végén.
A Wifi-re nem tudok mit mondani, erre eddig nem igen volt panasz és nekem is teljesen jól müködik, csinálják meg, hogy legyen normális sávszélességed és utána meglátjuk. Egy tesztre mindenképpen össze kellene kötnöd a gépet a HGW-vel, mert úgy tudod megmérni normálisan, hogy mennyivel is megy valójában.
0-24-ig van ügyfélszolgálat szóval bármikor telefonálhatsz, akár most is.

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#59) pitya9


pitya9
csendes tag

Sziasztok!Nekem t-online optimum netem van 1mbit/128kbit. Itt a garantált sebesség 160kbit/64kbit/sec az a problémám hogy a sebességem maximum 120kbit/16Kbit akárhonnan töltök.Ennek mi lehet az oka? Ezt be lehet állítani valahol?

[ Szerkesztve ]

(#60) T.Jones válasza T-online (#58) üzenetére


T.Jones
tag

most hívom:elején 3ast kell nyomni:meglévő internet szolgáltatás,aztán 1,es az internet hibabejelentés,aztán adjam meg az 8számjegyű azonosítót,aztán az 5jegyű kódot ami a meglévő 4 jegyű + 0 nekem alap 5jegyű és ha beirom azt mondja hibás a páros,majd kéri még 1szer és továbblép,tegnap is ez volt,halgattam a zenét fél óráig,ma se lesz máshogy lefogadom,amugy lehoztam a gépet,vista alatt ha rákötöttem a sima kábelt és tesztelni próbáltam kék halál:) ugyh átmentem xp-be itt meg ugyanugy wifivel 3 megát mér mint a másik gép kábellel,szóval a vistával lehet vmi gond,majd újrarakom,de most felmerült még 1 gond,telefon vonalunk állandóan foglalt és nem lehet minket hivni pedig le van téve rendesen az összes telefon

(#61) nemtommi


nemtommi
senior tag

Üdvözlet!
Tegnap lett beüzemelve nálam két X301T és ami először feltünt nekem, az merevlemez hangja volt. Van rá valami mód, hogy ezt lecsökkentsem? Éjjel ugyanis zavaró :(
Előre is köszönöm!

(#62) T.Jones válasza T.Jones (#60) üzenetére


T.Jones
tag

nos a telefonvonal probléma megoldodott szóval az lényegtelen,ma 1 órát halgattam a zenét,mondhatni kivülről fújom.Vistát újratettem igy a probléma megoldodott,most már mind2 gépen ugyanannyi a sebesség,egyenlőre,de ez még igy is kevés,tegnap amugy e-mailt is irtam a helpdesknek,és még nem válaszoltak.Persze telefonon jobb volna dehát...

(#63) Thulcandra válasza pitya9 (#59) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Elég sokan keverik a biteket meg a bájtokat, remélem te nem ugyanis 1 mBIT/128 kBIT net az (max) 128 kBYTE/16 kBYTE netet jelent.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#64) T-online válasza T.Jones (#62) üzenetére


T-online
tag

Hello, e-mail-ben vagy faxon leadott hibabejelentés mindíg lassabb egy kicsit, mert idő mire feldolgozzuk így a telefonos a legjobb és leggyorsabb megoldás. Ne foglalkozz vele mit mondd a hang a telefonban csak amint megszólal nyomd azokat a gombokat amiket leírtam neked. Most próbáltam ki, fél perc alatt el is értem egy kollégát.
A 3Mbit pedig nagy valószínűséggel HGW konfig hiba lesz, ennyit elég, ha mondassz csak telefonálj. :)

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#65) T-online válasza pitya9 (#59) üzenetére


T-online
tag

Ahogy azt Thulcandra is írta fontos, hogy 120kbit-el vagy kbyte-al megy a net-ed.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#66) T-online válasza nemtommi (#61) üzenetére


T-online
tag

Ez jelen pillanatban sajnos nem megoldott, de folyamatban van a fejlesztés, hogy készenléti állatpoban kikapcsoljon a HDD.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#67) T.Jones


T.Jones
tag

hi!az mért van,hogy a tv vevőt sokszor(napi legalább 1x) nem lehet bekapcsolni,nyomom a bekapcsolást és semmi,csak úgy működik,ha resetelem hátul a gombbal.

(#68) T-online válasza T.Jones (#67) üzenetére


T-online
tag

Ez akkor fordulhat elő, ha elmegy az adsl szinkron a hgw-n, ilyenkor ez lehet a gond, az online ügyfélszolgálaton meg tudod nézni a forgalmi adatoknál, hogy szakad-e a kapcsolatod. Ha igen, akkor érdemes bejelenteni, megnézetjük a szerelőkkel. 24 óránként bontjuk a kapcsolatot hivatalosan, de az a TV-t nem befolyásolja.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#69) valkesz


valkesz
csendes tag

Jelenleg 4 megabites netem van.
A sebességgel nem is volt gond eddig.
Csak ma törént egy vonalszakadás és azóta 1 megabites lett belőle.

Ilyenkor mi van?

(#70) T-online válasza valkesz (#69) üzenetére


T-online
tag

Reseteld a modemet, mérj egy sebességet az adsl@test felhasználónévvel a 192.168.9.1-n és ha akkor is 1Mbit, akkor javaslom jelentsd be 1412-n, a 120-al kezdődő hosszú hibaszámot kérni fogják.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#71) valkesz válasza T-online (#70) üzenetére


valkesz
csendes tag

Megoldódott.Köszi.

Még valami.

Ha telefon előfizetéssel kapcsolatban érdeklődnék akkor a 1412-őn melyik menűpontban tudok valakivel beszélni?

(#72) lymmz válasza valkesz (#71) üzenetére


lymmz
csendes tag

gondolom barmelyikben, legfeljebb átkapcsolnak

http://www.tamasnaplo.hu

(#73) Pribi válasza T-online (#70) üzenetére


Pribi
senior tag

PÜ ment

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#74) mezis válasza T-online (#1) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !

Örülök, hogy nyílt ez a topik !

Rögtön lenne két kérdésem:

1. Ez akkor fordulhat elő, ha elmegy az adsl szinkron a hgw-n,....
Mi az a hgw ? (A Win 3.11-es világban egy grafikus programcsomag rövidítése volt.)

2. Ez bonyolultabb, még április 2.-i eseményem, és arra lennék kíváncsi, hogy miért keletkezhetett nekem tömegével olyan eseménynapló bejegyzés a routeremben, amiből egy részlet itt látható (egy másik fórumon már feltettem ezt a kérdést - onnan idézek -, de ott nem kaptam választ):

Ma délelőtt (ápr. 02) ezt látom a routerem Firewall Log-jában:

17 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
18 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
19 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
20 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
21 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51
22 1 STL stop W->L 81.183.232.44 80.85.57.98 GRE 04/02 11:21:51

Erről a GRE protokollról annyit tudok, hogy VPN-el kapcsolatos. Én VPN-t nem működtetek.
A RIPE adatbázisában a 81.183.232.44-es IP címről a következőt tudtam meg:

% Information related to '81.183.232.0 - 81.183.233.255'

inetnum: 81.183.232.0 - 81.183.233.255
netname: T-MULTILINK-C
descr: T-Online Hungary,Datacenter, cDSL split
country: HU
admin-c: IV32-RIPE
tech-c: GK672-RIPE
status: ASSIGNED PA "status:" definitions
mnt-by: AS5483-MNT
source: RIPE # Filtered

person: Irina Varnai
address: Magyar Telekom
address: H-1117 Budapest
address: street Gabor Denes, 2
address: Hungary
abuse-mailbox: abuse@t-online.hu
phone: +36 1 3713400
fax-no: +36 1 4110541
remarks: Contact abuse@t-online.hu concerning
remarks: activities like spam, portscan and other
nic-hdl: IV32-RIPE
source: RIPE # Filtered

person: Gyebnar Krisztian
address: T-Online Hungary, Magyar Telecom Group
address: Pf.204
address: H-1364 Budapest
address: Hungary
abuse-mailbox: abuse@t-online.hu
phone: +36 1 3713400
fax-no: +36 1 4110541
remarks: Contact abuse@t-online.hu concerning
remarks: activities like spam, portscan and other
nic-hdl: GK672-RIPE
source: RIPE # Filtered

Aztán T-Com-éktól azt tudtam meg, hogy a megadott telefonszámon előfizető nem található...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#75) T-online válasza mezis (#74) üzenetére


T-online
tag

1. HGW = Home Gateway = antennás dobozos ami routerként funkcionál

2. Erre nem igen tudok mit mondani.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#76) kew válasza T.Jones (#67) üzenetére


kew
senior tag

szia!

ilyenkor reset helyett még azt tudod csinálni, hogy gyorsan elkezded nyomkodni a stb gombjait (power és a kerek gombot) összevissza. Nálam ez a művelet kb 20-30mp alatt feléleszti a boxot, és már lehet is tovább használni, nem kell megvárni, míg újraindul :)

Ugyan ezt lehet tenni, ha az adás ugyan megy, de nem reagál semmilyen gombra. Egyébként valóban szakadás okozhat ilyet, abban az esetben, ha a hgw azonnal vissza is kapcsolódik, és nem esik ki huzamosabb ideig a szinkronból.

(#77) kanzoli


kanzoli
tag

Sziasztok!
Lenne egy kisebb parám ami inkább bosszantó mint probléma. Nemrég elköltöztünk és buktam a chellom, mert itt nem érhető el. Be lett húzva a 4mb/256 adsl +2iptv, egyik az egyik szobában másik a másikban. Router után még be kellett műtenem egy swithet is mert 2 gép van itthon. A parám hogy letöltésnél teszem azt torrentkliensemet még soha nem láttam 250kB/s fölé menni. Webes letöltés esetén néha azért megy 300Kb/s fölé de kb. mint a fehér holló. Feltöltés az szintén hurka...12kB/s ha ftp-n töltök föl valamit, mondjuk a weboldalamat csinálgatom. Torrentkliens is max ezt produkálja. Viszont ha jönnek a torrentek 200kB/s fölött akkor a feltöltés megszűnik létezni...Na ez az egyik.
A másik meg hogy skype ill. msn(ezt lesz@rom), nem kézbesít, lecsatlakozik, olyankor néha a TV is elmegy. Barátaim elmondása alapján csak velem csinálja ezt a skype. Elég bosszantó :W .
Ugye a tesztszerveren méregetve persze mindig megvan a minimum ami a szerződésben van, így hát gondolom ez van szokjam meg :W
Próbálgattam ugy is hogy mind2 TV kihúz, másik gép lehúz, csak az enyém megy de semmi érdemi változás nemtörtént.
Szóval ez tényleg ilyen, vagy valami para is lehet vele?

üdv.

-kanzoli-

uhh mégvalami, a router egyik napról a másikra nem enged be 3play -el :F Nagyon nem akarok állítgatni semmit benne mert minden be van lőve de azért na....

amugy helyileg 1051 Sas utca.

[ Szerkesztve ]

(#78) Thulcandra válasza kanzoli (#77) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Először egy tesztet kéne csinálnod úgy, hogy egy gép közvetlen van a dslre kötve ergó telefonvonal-dslmodem-gép, semmi más. A leírtak alapján nem zárható ki, hogy a vonallal semmi gond, csak valami eszköz nálatok van rosszul konfigolva.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#79) T-online válasza kanzoli (#77) üzenetére


T-online
tag

Javaslom hívd fel az ügyfélszolgálatot, hogy szakadozik a kapcsolatod, gondolom ez forgalmi adatokban is látszik(Online ügyfélszolgálaton te is meg tudod nézni, ideális esetben 24 óránkénti bontást látsz), remélhetőleg megcsinálják, hogy többet ne szakadjon a kapcsolatod és ha a szakadás megszünik, akkor visszatérhetünk a sebességproblémára, érdekesség képpen úgy, hogy nem megy semmi netes alkalmazás és csak egy gép van rákötve mérj egyet a speedtest.net-en és írd ide az eredményt amit kaptál, az alapján próbálok valamit okosat mondani, tanácsolni neked.
Ha két géped van miért kell switch? Két STB-t és két gépet tudsz a HGW(router)-re kötni plussz még a wlan-on egy párat, 4 port van rajta.
Nem enged be 3play 3play-el? Javasolnám, hogy reseteld a kicsi lyukkal ott hátul, de akkor minden beállítás elmegy így ezt neked kell eldöntened, hogy szeretnéd-e.

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#80) kanzoli válasza T-online (#79) üzenetére


kanzoli
tag

Kösz srácok az ötleteket, holnap nekiugrok és végimegyek rajtuk, most használatban van a másik TV ill. gép is. Amúgy azért kell switch mert a mókus aki kötötte be azt mondta hogy ez a speedtouch tökköm nem bir el 2Tv+2gépet, amit nem hittem el és kipróbáltam, valóban nem ment. No, holnap este remélem jelentkezek az eredményekkel hogy mire jutottam...

(#81) FehérHolló válasza kanzoli (#80) üzenetére


FehérHolló
veterán

Izébigyó... Ha switched van (és nem router), akkor pontosan ugyanazt éred el vele, mintha külön portra dugnád a routeren a két gépet.

Skynet is real. It's called Google.

(#82) kanzoli válasza FehérHolló (#81) üzenetére


kanzoli
tag

Hmmmm...az lehet. Amúgy mit kell hívnom ha nem tudok belépni az online ügyfélszolgálatra?Merthogy a jelszót nem fogadja el. Igazából még nem használtam soha. Szerintem az első kapott jelszó sem lett lecserélve...

ahham vagy ezt vodás mobilról ne akarjam...

[ Szerkesztve ]

(#83) T-online válasza kanzoli (#82) üzenetére


T-online
tag

1412-t hívd, vezetékesről vagy T-mobile-ról javasolnám inkább, mert arról ráadásul még ingyen is van, hívhatod akár most is, mert éjjel-nappal ott vannak a kollégák és várják a hívásod. :)

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#84) kew válasza kanzoli (#80) üzenetére


kew
senior tag

Miért ne bírna el 2 gépet és 2 tv-t? :) nem dísznek raktak rá 4 portot... Nálam megy róla zsinóron 2 tv, 1 gép és egy fonera, wirelessen pedig még 3 gép, és semmi baja... :)

(#85) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

2m/192k-s netem volt (legutóbbi alkalommal elfelejtettek emelni sávszélességet, pedig már 5 éve vagyok előfizető, de mindegy...), tegnap ennyire emelték.

Ez most milyen csomagnak felel meg? 8/512?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#86) kanzoli válasza T-online (#79) üzenetére


kanzoli
tag

No, kértem új jelszót, mostmár tudok garázdálkodni az online ügyfélszolgálaton de a forgalmi adatokat nem találtam meg. Viszont méregettem a speedtest.net el.
Még este úgy hogy minden rá volt dugva: [link]
[link]
Most lehúztam mindent a speedtouchról, csak az én gépem van rajta direktben: [link] [link]

(#87) kew válasza kanzoli (#86) üzenetére


kew
senior tag

az a 100k-s feltöltés tuti hgw config probléma, le kell jelenteni, és megcsinálják (nálam ugyan ez volt az elején).

Egyébként könnyen kiszűrhető, ha lehúzod a routert és egy sima dsl modemet dugsz a vonalra, majd azzal felcsatlakozva csinálsz egy mérést. A modemes és a hgw-s mérési eredményekkel együtt ha bejelented, nem tudnak belekötni :)

(#88) LordVader80 válasza kanzoli (#86) üzenetére


LordVader80
senior tag

számlázási adatokon belül találod a forgalmi adatok lekérdezését ;)

May The Force Be With You!

(#89) kanzoli válasza LordVader80 (#88) üzenetére


kanzoli
tag

Megtaláltam azóta, köszönöm!!! Meg mindenkinek! Mértem sebességet nekik, bediktáltam minden lótúrót de mivel szerződésben foglaltak megvannak hibát nem tud fölvenni nekem, ez van szokjam meg.....=július megvár, szerződés bont. Ennyi.

(#90) kew válasza kanzoli (#89) üzenetére


kew
senior tag

én nem hagynám magam :) mondom, köss rá egy sima modemet (ha nincs, akár adok is szívesen kölcsön, ha pesten vagy) a vonalra, és csinálj azzal is mérést. Amennyiebn azzal tökéletes, muszáj felvenniük hgw eszközhibára hibajegyet... (amúgy is kellene).

vagy t-online kollegának akár átdobhatod privibe az adataidat, és rögzít neked egy jegyet. ugye? ;)

(#91) kanzoli válasza kew (#90) üzenetére


kanzoli
tag

Muszáj leszek rámenni mert ebben a redvás utcában más egyelőre nincs. Más adsl is t-com hálózatot használ, chello nem érhető el...Amúgy modemem nincs, erről majd dumálunk még, majd megkereslek privátban ha kicsit lehiggadt az agyam.Kösz a helpet!

(#92) T-online válasza kanzoli (#89) üzenetére


T-online
tag

Nem, nem, hívd fel a 1412-t és kérd a műszaki segítségnyújtást, mondd, hogy 100kbit-el megy a feltöltésed, az nagyon kevés, neked 256kbit kell, HGW konfig hibával adják fel a hibát!
Ne köss rá modemet, ne küzdj feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#93) kanzoli válasza T-online (#92) üzenetére


kanzoli
tag

:D Ezt próbáltam neki elmagyarázni de amikor harmadjára kedzett bele hogy ő érti de erre a sebességre nem tud hibát felvenni mert ez nem gáz akkor rátettem a telefont, hogy finoman fogalmazzak :DDD

(#94) annulus válasza kew (#90) üzenetére


annulus
aktív tag

amugy is muszaj lenne felvenni hgw eszkozhibara jegyet?
azert mert ~3mbps a letoltes a feltoltes meg ~100kbps?

en nem akarok beleszolni - nem ertek hozza :DDD -, de a sebesseg hol mulik a hgwn?

(#95) annulus válasza T-online (#92) üzenetére


annulus
aktív tag

U4 -ben a feltöltés max 256, min 96kbps.
a 256kbps -t nezve valoban nagyon keves a ~100kbps, a vallalt erteket nezve meg - bar csucskosen de - benne van.
"mondd, hogy neked 256kbps kell" hat ez meredek. nekem meg egy lotto otos kell..
toled is megkerdezem: a hgw -n belul megis milyen konfig hiba kovetkezteben megy 100kbps -el a feltoltes?

(#96) T-online válasza annulus (#95) üzenetére


T-online
tag

A mért sebességből én tudom, hogy rosszul van konfigolva a HGW, mert ha van rajta T-home TV, akkor simán bírna kell minimum 400kbit uploadod és mivel neki U4-es csomagja van így 100%, hogy mennie kell 200kbit fölött.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#97) Hello2186


Hello2186
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Szóval kezdjük az elején...
Öcsém és én router segítsével csatlakozunk az internetre. Nálam van a modem, ő pedig csak fogja a "jelet" a routertől.
Nos, 1-2 napja kezdődött,hogy azt vettem észre,hogy az internet valamiért lassabb,akadozik,és mintha pár-perces időközönként leállna,majd utána újra menne az internet.
Végül már nem bírtam tovább,nagyon idegesített és az öcsém is ezt tapasztalta,felhívtam a jó öreg t-onlineos segítséget....ott a következő került megállapítsára: a routerem szabályszerű időközönként 5perc 5másodperc bontja a kapcsolatot,majd újracsatlakozik. A kolléga azt javasolta,hogy iktassam ki a routert a "játékból" hogy megnézzük hogy tényleg azzal van-e a hiba. Jó:router kihúz,modem egyből be a gépbe.Új kapcsolat létrehozása,a csatlakozáshoz új jelszót is kértem,és ennek segítségével fel is tudtam menni a netre...tehát egy az egybe router nélkül működött a dolog.
Visszakötjük a routert,töröljük az ideiglenes új kapcsolatot,és mehet minden a régiben,mivel a régi beállításokat nem buzeráltuk...Router beköt,ég a modemem az első két led,meg a narancssárga Lan Link is(tehát van összeköttetés a modem és a gép között a routeren keresztül),de persze nem ment... A routeren egyébként minden kis led világít össze-vissza,ahogy szokott.
Próbáltunk egy router újratelepítést is:előkotorva a régi Cd,bedob,majd amikor utolsó lépésként vizsgálja a telepítőszoftver a kapcsolatot,akkor nem találja,és javasolja,hogy nézzem meg a vezetékeket:S
A modem "resetelése" egy fogpiszkáló segítségével megtörtént,router áramtalanítva volt,stb...
Öcsém gépe látja a hálózatot,és a kapcsolat is van a modem és a gép között,tehát én a fizikai károsodás részét kizárnám.
Mikor reseteltk a modemet,akkor a Helyi kapcsolat ikon alatt megjelent egy másik is,ami tiltva volt,ennek az engedélyezése/feloldása azonban nem sikerült...és a telefonos segítség szerint itt lehet a bibi.Már-már hálókártya újratelepítést is bevizionált nekem,de ezt valahogy nem támogattam.
Ha nincs más akkor holnap felhívom a veretes Szuperszervíz részüket is...a helyszíni kiszállást szeretném valahogy elkerülni:3999(kiszállás)+5999(a router bütykölése)=10000
Jah,és ha megállapítanak még grátisba valami router fizikai hibát,akkor gondolom azt is vehetek.
Szóval örülnék minden segítségnek...mert ok,hogy van netem, de kedvenc öcsikémnek nincs.
Ha van bármi ötlet,akkor várnám

(#98) annulus válasza T-online (#96) üzenetére


annulus
aktív tag

en nem latom az osszefuggest az iptv meg a min. 400kbps up kozott, de legyen igazad ;)

ps.: ha jol remlik par hszel feljebb modemmel osszekotve is ugyanilyen eredmenyeket produkalt, gondolom ettol fuggetlen tovabbra is a hgw van rosszul konfiguralva szerinted (melyik opcio az ami ezt befolyasolja?). :U

(#99) kew válasza annulus (#98) üzenetére


kew
senior tag

ha 4megás csomagja van, és le is van korlátozva, akkor lehet, hogy rendben van az úgy (én azt hittem 8as van nála). De most nem vagyok abban biztos, hogy az upload-ot is korlátozzák-e vagy csak a down-t. (ugye t-home-nál u8 megy a vonalra, ha az efinek kisebb csomagja van akkor t-online oldalrol van csak egy korlátozás rátéve a csomagra)

viszont ha nincs korlát, és mégis kerek 100-at enged a hgw, az tuti konfig hiba :) többeknél előjön ez sajna.

reps: modemmel nem próbálta, csak lehuzott mindent a routerröl, szal azzal sokat nem lépett előre.

Tonline egyszerübb lenne, ha felvennél neki egy hbj-et, minthogy még páran elhajtsák :) Esetleg hívd fel, ha melózol, hogy legyen egy rögzített beszélgetés róla.

(#100) T-online válasza kew (#99) üzenetére


T-online
tag

Privát ment.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.