Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) kew válasza Motion_Blur (#499) üzenetére


kew
senior tag

és bejelentetted?

(#502) T-online válasza Motion_Blur (#499) üzenetére


T-online
tag

Hello, mérj egy sebességet az adsl tesztszerveren, telefonálj be a 1412-re és máris megnézik a szerelők, hogy mi lehet a gond.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#503) galóca18


galóca18
tag

Sziasztok!

A T-online tervez mostanában sávszélesség emelést? Sajnos nem hallottam ezidáig semmi reménykeltő pletyit.
Vagy ha mostanában nem, akkor mikor?

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#504) galóca18 válasza petne (#445) üzenetére


galóca18
tag

Szia!

Bocs, ez most nekem nem tiszta. Akkor T-Mobile telefonról ingyenes vagy 39,6 forint/perc?

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#505) petne válasza galóca18 (#504) üzenetére


petne
őstag

A 1412 hívása T-Mobile és T-Com telefonról is ingyenes, egyéb körzetből kék szám hívásnak felel meg.

(#506) petne válasza galóca18 (#503) üzenetére


petne
őstag

Automatikus emelés szerintem nem várható, mivel az adsl jelenleg elérte a határait, a vonalat átrakva adsl2+-ra még lehetne növelni, de sokkal több kárt okozna, mint haszont, gondolva a nagy távolságokra és az esetlegesen megnövekedő vonali zajra.

(#507) galóca18 válasza petne (#505) üzenetére


galóca18
tag

Köszönöm! :DD

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#508) galóca18 válasza petne (#506) üzenetére


galóca18
tag

Nem voltam elég pontos, bocsi. A kábelnetre gondoltam.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#509) petne válasza galóca18 (#508) üzenetére


petne
őstag

Hát szerintem azon várható emelés, mivel az rendelkezik még kapacítással, dehogy mikor azt nem tudni... :K

[ Szerkesztve ]

(#510) galóca18 válasza petne (#509) üzenetére


galóca18
tag

Az is valami! :) Majd néha benézek, itt gondolom, úgyis téma lesz. Tavaly ápr.-máj. környékén az a hír járta, hogy minden évben azidőtájt szoktak emelni. Mivel kb. másfél éve vagyok T-online-os, nincs sok tapasztalatom. Tavaly bejött... Én az idén is megszavazom! ;)

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#511) Core2duo6600 válasza galóca18 (#510) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mennyivel megy most, és mennyi volt tavaly .

(#499) Motion_Blur
Nálam is lassult.
Az egy dolog ha a tesztszerver hozza a tempot.
De nem ott netezünk. . .
Felőlem a tesztszerver akár lassú is lehet, a weboldalak, és a torrentek száguldjanak 1000 el.
Amikor lassult... akkor megnéztem a tesztszerveren is.
Édekes mód jó volt.
A net csatlakozásról mérve is.

De valami még sem klapfolt, mert a t-online weboldala is csiga lassú volt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#512) galóca18 válasza Core2duo6600 (#511) üzenetére


galóca18
tag

Szia!

Annak idején 512 kbps-re fizettünk elő, ahol a föltöltés 96 kbps volt. Elvileg. :) Kb. 1 éve emeltek, így most 1M le, 128 kbps föl, ami azt jelenti, hogy a "föl" végre eléri a korábban (96 kbps) ígértet. Amiről időközben kiderült, hogy az a maximum, és nem garantálják... Persze ez mindenhol hasonlóképp van. Nem is panaszkodni akartam. Nem szoktam különösebben méricskélni, csak ha nagyon gyanús. De ezen mérések után gyanús lett, hogy csak bizonyos típusú forgalmat lassítanak (vagy szakítanak meg). Akkor is, ha legális a letöltés. :(( No comment... :P

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#513) timones


timones
csendes tag

Hello! Most váltottam T-online ADSL-ről kábelnetre. Van egy SMC 7004 VBR (barricade) routerem a vírusok ellen, és nem tudom hogyan állítsam át a routert kábelnetre. Azt tudom, hogy adsl-nél ppoe protokol kellett, meg a belépési azonosító meg a kód, de most kábelnetnél hogy kell beállítani? Segítséget előre is köszi.

(#514) lymmz válasza galóca18 (#512) üzenetére


lymmz
csendes tag

Általában nem mindenhol van így, hanem olyan helyeken ahol kevés telefonközpont van.

http://www.tamasnaplo.hu

(#515) T-online válasza timones (#513) üzenetére


T-online
tag

Ha reseteled hátul a kicsi gombbal a routert, akkor máris menni fog, mert semmit nem kell rajta állítani, ha most ADSL-re van állítva, akkor a ppoe helyett automatikus ip cím kiosztást kell választanod, a kábelmodemet javaslom, hogy reseteld, ha ez nem megoldható, akkor legalább indítsd újra.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#516) Core2duo6600 válasza timones (#513) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A router a virussal nem csinál semmit.
Ha a kábelnet mac cím alapján azonosít akkor klónoztatni kell vele, azt ami a számítógépedre vonatkozik.
Wan beállítások közt, és nem a pppoe kell !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#517) Core2duo6600 válasza T-online (#515) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hogy azonosít a t-kábelnet ? Nem a mac adress szerint, mert akkor azt is be kell, hogy állítsa !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#518) T-online válasza Core2duo6600 (#517) üzenetére


T-online
tag

A központban mac alapján van regisztálva, de ez az előfizetőt nem érinti, nincs olyan, mint a UPC-nél.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#519) Core2duo6600 válasza T-online (#518) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Végre egy praktikus megoldás
Sokat lehet néha a UPC vel szivni e tekintetben

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#520) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az mitöl van, hogy mostanába nem bontja a netet 24 óránként a t-online?Mert az elején ahogy lejárt a 24 óra azonnal megszakadt, majd ujracsatlakozott.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#522) Core2duo6600 válasza Jégkokó (#520) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem rájöttek, hogy aki szervert akar uzemeltetni, az így is megteszi...
Vagy mert a konkurencáiknál sincs bontás

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#523) galóca18 válasza lymmz (#514) üzenetére


galóca18
tag

Hali!

Elég tájékozatlan vagyok a net kivitelezésében, szóval előre is bocsi! A kábelnetnek mi köze a tel.központhoz? Egy Pusztaröcsöge kaliberű "metropoliszban" még érteném, de itt...? És megszakítani a LEGÁLIS letöltéseket?!? :F

[ Szerkesztve ]

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#524) hbooo


hbooo
csendes tag

Egy rovid kerdes:

Eleg jo a vonalam muszaki parametere. (Az Attenuation U/D olyan 8-10 koruli)
Most egy 8M-as netem van, fullra jon a cucc.
Ha most rendelek egy t-home triplat, akkor a tv miatt nalam is be fog lassulni a net vagy attesznek adsl2+ -ra es a 8M feletti reszen megy a tv?

A vonalam mint irtam biztos tudja...

(#525) ForRedGlory válasza hbooo (#524) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Be fog lassulni az internet sajnos.

(#526) Ebit válasza hbooo (#524) üzenetére


Ebit
addikt

T-home tv-t használok, konkrét értékeket is irtak itt a forumban, a lassulás mértékéről.

(#527) dr.bubo válasza hbooo (#524) üzenetére


dr.bubo
őstag

Idézet a t-home oldaláról:
"9. Milyen sávszélesség kell a T-Home csomag használatához?
A T-Home TV jelenlegi beállításai alapján összesen körülbelül 8 Mbit/s sávszélesség szükséges ahhoz, hogy Ön T-Home TV-t tudjon nézni (és ha van ADSL szolgáltatása, internetezni is egyszerre). Azonban felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben ADSL és T-Home TV szolgáltatást is igénybe vesz, az ADSL szolgáltatás maximális letöltési sebessége a T-Home TV használata közben (azaz bekapcsolt IPTV vevőegység esetén, TV nézéskor) lecsökkenhet, de az ADSL garantált minimális sávszélessége mindig rendelkezésre áll."

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#528) hbooo válasza dr.bubo (#527) üzenetére


hbooo
csendes tag

Ez igy ok, csak az a kerdes merult fel ugye hogy HA birja a vonal akkor feljebb teszik -e a savot.

De a valaszok szerint nem.
Pedig a vonal birna...

(#529) Latency válasza hbooo (#528) üzenetére


Latency
senior tag

Én hallottam már olyanról, hogy volt akit átettek ADSL2+-ra a központban, mikor T-Home-ot rendelt, de ez valószínűleg csak a központban dolgozók kedevességén múltott.

(#530) kew válasza Latency (#529) üzenetére


kew
senior tag

átrakni átrakják, ahol van rá lehetőség, de 8mbitnél többet nem engednek rá.

(#531) petne válasza Latency (#529) üzenetére


petne
őstag

A T-Home adsl2+-on megy, tehát erre biztos, hogy átraknak mindenkit csak általában 7-8 megabitre állítják a profilt az STB-k és a netsebesség függvényében.

(#532) T-online


T-online
tag

Elérkezett július 1-je, ma indul a VDSL hivatalosan és a HDTV is, reszkess UPC, reszkess Hello HD. :)

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#533) petne válasza T-online (#532) üzenetére


petne
őstag

Bővebb információt is tudsz írni? :)

(#534) Ebit válasza petne (#531) üzenetére


Ebit
addikt

Kew irta pontosan, hogy összesen 8 megát engednek rá, és méréseket is irtak,hogy megközelitőleg 3 megát veszle a sávszélből, egy STB.

Én azt nem értem, ha fixen átrakják adsl2+-ra, miért nem engedik rá, a vonalra a tiszta 8 mega internet sávszélt, és ezt kellene, csak kiegésziteni az STB igényével, ez lenne a korrekt megoldás.

(#535) lymmz válasza Ebit (#534) üzenetére


lymmz
csendes tag

Azért mert minél nagyobb profilt állítanak be annál nagyobb az esélye, hogy fog szakadni is a kapcsolat. Másrészről meg ha veszel egy hatalmas mélynyomót a kocsidba akkor se várhatod el azt, hogy hozzáépítsék a csomagtartóhoz a kiesett részt, szóval valamit valamiért.

http://www.tamasnaplo.hu

(#536) hbooo válasza lymmz (#535) üzenetére


hbooo
csendes tag

A pelda azert nem jo mert a csomagtartot is toluk veszed...hely is van a kocsiban, es megse... :D

(#537) petne válasza Ebit (#534) üzenetére


petne
őstag

Azért mert jelenleg is 2 km-es a bekötési határ, tehát 8 megás profilon. Namost ha növelik, akkor szépen ez a határ csökkeni fog, a végén meg alig tud valaki rá előfizetni. Ez egy kompromisszumos megoldás és szerintem elfogadható, mivel, ha nem tévézünk, akkor mehet fullon a sebesség, ha valakinek nem megfelelő válasszon más lehetőséget.

(#538) Ebit válasza lymmz (#535) üzenetére


Ebit
addikt

Elvleg az adsl2, tud nagyobb adatátviteli sebességet is, mondjuk ilyenkor áttehetnék pl , egy 12 MB-s profilba,igy menne a TV és az internet a megszokott sávszélen.

Az viszont szomorú, hogy egy" korszerú rendszeren 2 km-n belül szakadástól kell tartani.

(#539) Latency válasza Ebit (#538) üzenetére


Latency
senior tag

Az ADSL2+ még a 2km környékén is egy picivel jobban teljesít mint a sima ADSL (nagyon kicsivel), viszont így mindenkinek egyénileg kellene beállítani a sebességet. Ha nem sikerül eltalálni, akkor meg az ügyfél panaszkodik, hogy miért nem jó, ezért gondolom úgy vannak vele, hogy akkor legyen mindenkinél egységes.

(#540) Ebit válasza Latency (#539) üzenetére


Ebit
addikt

így mindenkinek egyénileg kellene beállítani a sebességet. Ha nem sikerül eltalálni, akkor meg az ügyfél panaszkodik,

Az általad leirt sorok nagyon elgondolkoztatóak,azért bizom benne , hogy a T-nél maradt néhány olyan szakember, akinek ez megoldható feladat, bár sajnos az én tapasztalataim is a te gondolatmenetedet támasztja alá, bár ezidáig azt hittem, csak egyedi problémáról van szó.

(#541) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Érdemes megnézni az új akciókat:
LaptopNet
LaptopKábelnet

Nagyon kíváncsi vagyok ez majd kinek kell... szerintem drága. Raktak volna rá Linuxot. De Vista van rajta, egy 1.6GHZ-es Cerka mellett. Hát egy kicsit vicces. :DDD

(#542) petne válasza ForRedGlory (#541) üzenetére


petne
őstag

Én nem értek egyet... nem játékok futtatására lett ez kitalálva. Linux vs. Windows, hát ha nem lenne hozzá, mindenféleképpen a nagy többség úgyis az utóbbit rakná fel, így legalább legálist kap hozzá.

(#543) ForRedGlory válasza petne (#542) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kipróbáltad már ilyen gépen a Vistát? Integrált VGA, Ezzel minden szenvedés lesz Vista alatt. Azt aláírom hogy nem játékokra való, ilyet Én nem is állítottam.
Nyugodtan meg lehetett volna játszani amit a PCNetnél, hogy Linuxot raknak a gépre. Persze lehet a HP és az MS kötött egy szerződést, hogy Vistát adhatnak csak el a laptopokhoz.
Ez akkor is kurva drága, nem sok embernek lesz 8400ft-ja havonta két éven keresztül ilyenre.

(#544) T-online válasza ForRedGlory (#543) üzenetére


T-online
tag

Ne azt nézd, hogy 8400Ft, hanem azt, hogy a 4400Ft-ot NET-re elég sokan kifizetik, mert kell nekik az internet, ehhez még hozzáraknak havonta 4000Ft-ot és kapnak egy laptopot, szerintem jó ajánlat.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#545) ForRedGlory válasza T-online (#544) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem értitek. Akkor számoljuk ki

Netet leszámítva, az ügyfél két év alatt a laptopra ennyit fog fizetni: 4000*24+20000= 116.000ft!!

Tudjátok mennyibe kerül ez a laptop ha natúr veszitek meg?
Laptop + Microsoft Vista Home Basic = 111.000ft!!

Szerintetek akkor ez most egy jó ajánlat?

[ Szerkesztve ]

(#546) T-online válasza ForRedGlory (#545) üzenetére


T-online
tag

Legyünk pontosak: 3990*24 + 19.900, tehát 115.560Ft. Ezek szerint, akkor szinte ugyan annyiért adjuk mint ha boltban megvenné, DE 24 hónapos részletre!!!!
Ettől függetlenül te még mindíg mondhatod, hogy azt, hogy neked így sem szimpatikus az ajánlat, ebben az esetben te nem élsz ezzel a lehetőséggel, lesz akinek ez tetszeni fog.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#547) ForRedGlory válasza T-online (#546) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát akkor én vagyok retardált szerintem :DDD
Ez akkor lenne maximum jó ajánlat, ha nem drágábban adnánk a laptopot, mint ami az eredeti ára. Az hogy 24 hónapra adjuk, na bumm. Bárki megveheti részletre is a boltokban, ha nem BAR listás.
A részletre meg annyit, ha az ügyfél bármilyen okból nem tudja fizetni, akkor máris ott van neki egy 100.000 forintos szerződés bontási díj... Ami ugye a laptop ára... És ha 1 év után nem tudja fizetni? Akkor is 100.000 forint, nem ám a hátralévő időszak díját kell fizetnie. Szóval engem nem tudtok meggyőzni.
Minden esetre tök mind1 mit gondolunk erről, nagy pénzbe mernék fogadni hogy ennél 1-2 hónapon belül kedvezőbb lesz az akció. Akinek van egy kis sütni valója az utána néz a dolgoknak és úgy rendel...

Mennyivel stílusosabb lett volna, ha például adunk az akció mellé egy olcsó wireless routert is. Na abban lett volna fantázia, nem úgy mint ebben.

[ Szerkesztve ]

(#548) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#547) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezt akkor stornóztam is, elfelejtettem az áfát beleszámolni, ha részletre vesszük :B

(#549) lymmz válasza ForRedGlory (#547) üzenetére


lymmz
csendes tag

Amúgy a műszaki dolgok termén mindennek megy le az ára, szóval ennyi erővel semmi se érdemes venni, mert egyszer úgyis olcsóbb lesz!

http://www.tamasnaplo.hu

(#550) Bp


Bp
tag

haliho.
Azt kérdezném,a t-online mikor fogja a régen is használt online ügyfélszolgálatot viszaállitani?

Momentán,csomagot akartam váltani online (hiszen a neve is az),pár éve frankon sikerült,de most...
szolgáltatásváltásnál nem egyedi pl:ADSL esetleg utána kábelnet stb van,csak az a t-home ratyiság.
azt nem értem,van t-home megrendelés menüpont,remek,van szolgáltatóváltás menüpont,de ott meg t-home csomagok vannak.

Ez mikor lesz javitva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.