Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Snoop-y válasza annulus (#98) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pacsi Annulus mit rontod itt a levegőt? :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#102) annulus válasza Snoop-y (#101) üzenetére


annulus
aktív tag

udv! ;)
felterkepezem a T birodalmat :C

ps.: irtam icukan..nem reagaltal :U

(#103) Snoop-y válasza annulus (#102) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mer annyit dolgozom itt a T-nél :K :K :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#104) habor


habor
csendes tag

hello,
segítenétek a dsl-g684t router beállításában? (T-online kapcsolat)
Ha DI-524-et használok, akkor simán csatlakozik, akkor is ha a t-online-tól kapott Dlink DSL 360R modemmel próbálkozom.
Egyedül a dsl-g684t routerrel nem...
köszi,
G

(#105) LordVader80 válasza T-online (#1) üzenetére


LordVader80
senior tag

Én egy kicsit más sorrendet javasolnék, ha műszaki emberrel szeretne valaki beszélni nettel kapcsolatban:

1412 mjad 3-as mellék,, itt kéri az ügyfélazonosítót, majd ekkor jut az ember a főmenübe.
Itt 2-1-1 a sorrend, majd 5 jegyű titkos kód, és jön az ügyintéző :C

May The Force Be With You!

(#106) T-online válasza habor (#104) üzenetére


T-online
tag

Hello, nem ismerem a dsl-g684t típusú routert, javaslom, hogy nézz be valami D-link-es topic-ba, ott biztos tudnak neked segíteni.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#107) kanzoli


kanzoli
tag

No, akkor! A problémám megoldódott. Egy gyors seedteszt: le:4163kbps/fel:266kbps :DDD Véééééééégre! Amúgy a probléma nem eszköz vagy konfig hiba volt hanem a központban kellet kb. 3at klikkelni és ennyi. 9hónapja van bekötve...eddig azért nem idegesített mert nem sokat voltam itthon. De így már korrekt, azt kapom amire előfizettem. Ezúton köszönöm T-online kollégának a segítséget!!!! Nélküle nem kicsit több ideget ettem volna mire elintézem.

Üdv. és kösz mindenkinek!

-kanzoli-

(#108) annulus válasza kanzoli (#107) üzenetére


annulus
aktív tag

gratulalok a szelessavhoz! ;]

ps.: mij meglepo, hogy nem hgw konfig hiba volt :DD

(#109) T-online válasza annulus (#108) üzenetére


T-online
tag

Akkor szerinted mi? Bent állítottak valamit a HGW konfigján és most már megy rendesen, de jólvan, akkor nem konfig hiba volt. :) Végül is teljesen mindegy mi volt, a lényeg, hogy most már megy rendesen.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#110) kisrapi


kisrapi
csendes tag

Hali!
Én Baján lakom és egy olyan gondom lenne hogy 30-as pingem van a bix felé míg más bajai felhasználóknak 15-ös van.
Miért lehet ez?!
A vonal tulajdonságai a következők:

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 128 / 1.280

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 3,16 / 21,48

Output Power (Up/Down) [dBm]: 11,0 / 17,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 31,5 / 51,5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 24,0 / 15,0

(Thomson speedtouch-om van)

Ezek az értékek rendben vannak?
Ha nagyobb csomagra váltanék jobb lenne a pingem?
Bírná a vonalam a 4megabitet?

(#111) Raysen623


Raysen623
addikt

Sziasztok!

Kedves fórumozók olyan szinten el vagyok ázva hogy azt szavakkal le sem tudom irni.
T-Kábel internetünk van ami elvileg 8mbit le és 512kbit feltöltést tud. A jel koaxiális kábelen érkezik egy Thomson THG540-es modembe ahonnan szeretném szétosztani egy routerrel (wifi szükség miatt). No igen de akármit teszek nem kapok úgy netet. Alap esetben ha kiiktatom a routert és csak az utp kábelt dugom be a pc-be (minden hálózati beállitást automatikus módban hagyva) akkor működik. Router esetében ugye DHCP módban kellene mennie de semmi. Próbáltam összekötni a routert és a modemet cross link kábellel is meg simával is de nincs eredmény. Egy lehetőség maradt hátra a router nem jó erre a célra mert nem tud valamit rendesen kezelni. Két fajta routerem van : X-Micro Wlan 11G Broadband Router és egy Linksys WRT54G.
Kérnék javaslatot mindenkitől aki tud erről valamit hogy ha nekik ilyen internetük van és routeres megosztást használnak azt milyen tipusúval teszik meg!?
Minden segitséget köszönök.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#112) LordVader80 válasza Raysen623 (#111) üzenetére


LordVader80
senior tag

Szia!

Nem az a gond, hogy nem megfelelően választod le a gépedet? csinálj egy ipconfig /release parancsot, vagy egyszerűen áramtalanítsd a modemed ha eszközt cseélsz mögötte.

May The Force Be With You!

(#113) annulus válasza Raysen623 (#111) üzenetére


annulus
aktív tag

t-kabel internet az a tonline kabelnet? :)

ha igen, akkor valszeg az a gond, hogy a modem csak ket macit tud megjegyezni, s utana bevagja a durcast..
ad1: kosd ra a geped a ruterre es klonozd bele jol a ruteredbe a modemmel beszelo viszonyba levo geped mac -et, majd ezek utan ha a rutert dugod a modemre, akkor az majd jol asziszi h a geped van mogott
ad2: varosi legendak szerint tartos \par oras\ szandekosan generalt "aramszunet" utan a modem elfelejti az addigi macikat, es utana ujra lehetoseged nyilik baratkozni vele 2 macko ereeig.

szerintem :U

(#114) annulus válasza T-online (#109) üzenetére


annulus
aktív tag

ha a hgw konfig alatt te a dslam port configot erted, akkor abban mar latok raciot :P

(#115) LordVader80 válasza annulus (#113) üzenetére


LordVader80
senior tag

t-kabel viszonteladója a t-online-nak, de egyébként van saját kábelnetjük is, de az igen kicsi sávszélességű

ad2-höz: a modem 5 perc után elfejeti, de ha mégsem, a legtöbbön ott a reset gomb ;)

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#116) Raysen623


Raysen623
addikt

LordVader80 te nyertél. Azzal hogy kihúztam a tápot a modemből és úgy kötöttem át a routerre, ezután áram alá helyezve ujraindult és a gépen is volt net. Azóta már szétlőttem a wifin is és van a saját gépemen is, most is onnan írok. Komolyan mondom ha ez az info nem jut el hozzám akkor hülyén halok meg net nélkül:D Köszönöm a segítséget. Mindenkiét.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#117) LordVader80 válasza Raysen623 (#116) üzenetére


LordVader80
senior tag

;) örülök, hogy sikerült!

May The Force Be With You!

(#118) annulus válasza LordVader80 (#115) üzenetére


annulus
aktív tag

azt hittem a testvere :D

ad2: en mondtam h varosi legenda ;)

(#119) lymmz


lymmz
csendes tag

Amúgy ez a topic teljesen fölösleges, hisz nálunk természetesen nincsenek hibák!

http://www.tamasnaplo.hu

(#120) kanzoli válasza lymmz (#119) üzenetére


kanzoli
tag

Huhhhhhhhh...csak augusztus óta kellett volna klikkelni a központbn 3at hogy menjen a netem normálisan...

(#121) Jégkokó


Jégkokó
veterán

OLlyan problémám lenne, hogy ujratelepítettem a gépemet de sajnos elfelejtettem a t-onlines email címemhez tartozó jelszót. Akkor ezt hogyan tudnám visszaszerezni? Az alapértelmezett címemre be tudok jelentkezni, de a többibe sajna nem.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#122) T-online válasza Jégkokó (#121) üzenetére


T-online
tag

Hívd fel az ügyfélszolgálatot és ők majd adnak neked egy új jelszót. 1412

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#123) Jégkokó válasza T-online (#122) üzenetére


Jégkokó
veterán

Egyszerübb megoldás nincs? Mert mire kapcsolnak vkit az ügyfélszolgálaton, addigra megőszülök.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#124) T-online válasza Jégkokó (#123) üzenetére


T-online
tag

Nem fog zenélni vagy ha igen, akkor is csak keveset szóval hívd nyugodtan, más megoldás nem igen van.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#125) csövi


csövi
tag

szolgáltatót váltottam lemondtam a régi 1megásomat, és megrendeltem webshopon a T-nél a 4megásat. Ez hogy fog működni? Május 1.-én mikor lejár a régi, csak csatlakozzak fel a tonline-os felhasználónév jelszóval és már 4mb-os lesz?
Nem küldenek levélben is szerződéses lapot?

(#126) T-online válasza csövi (#125) üzenetére


T-online
tag

Javaslom minél hamarabb telefonálj be a 1412-re és érdeklődd meg, hogy hogy áll a megrendelésed, mert nem vagyok benne 100%-is biztos, hogy net-en keresztül szolgáltató váltás esetén biztosan sikerült megrendelned, ha bármi gond van az ügyfélszolgálaton segítenek.
Elvileg kapnod kell majd szerződést.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#127) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nah sikerült visszaszerezni a mail címemhez tartozó jelszavakat. De az outlockba még mindig nem sikerült beállítani.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#128) csövi válasza T-online (#126) üzenetére


csövi
tag

Most írtam egy emailt info@t-online-hu-ra, ha nem reagálnak akkor holnap felhívom őket.
Amúgy a webshopos megrendelés végén ezt írták:
"Ezúton visszaigazoljuk a megrendelését az alábbi adatokkal. Tájékoztatjuk, hogy megrendelése visszaigazolásának hozzáférhetővé tételével a szerződés Ön és társaságunk között létrejött."

Ez azt jelenti hogy mikor megnéztem a visszaigazolólevelet már létrejött a szerződés? :F

(#129) csövi


csövi
tag

"Ezúton tájékoztatom, hogy illetékes csoportunk visszajelzése alapján a szolgáltató-váltás jelenleg előző szolgáltatója elengedő nyilatkozatának hiánya miatt várakozik."

Már hétfőn feladtam a felmondó levelet, de semmi baj magyarok vagyunk :((

(#130) T-online válasza csövi (#129) üzenetére


T-online
tag

Sajnos a váltás nem mindíg zökkenőmentes. :(

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#131) kew válasza Jégkokó (#127) üzenetére


kew
senior tag

az itt leírtak alapján mennie kéne :)

(#132) Jégkokó válasza kew (#131) üzenetére


Jégkokó
veterán

Csak sajnos nem megy, nem szedi le nekem a leveleket pedig mindent ugyan ugy csináltam mint ahogy le van írva.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#133) istvan007


istvan007
csendes tag

Sziasztok!

Volna 1 kis problémám a T-Onlone-os internet sávszélességemmel.
Namost! A problémám, a T-online-os partner szerint akkor kezdődött, amikor előző év végén meghosszabbítottam az internetelőfizetésemet. Akkor gondoltam, csomagot váltok és 2MB-os helyett 8Mb-os csomagra. Ez még az előző, nem T-online-os internetszolgáltatónál történt. Telt múlt az idő, de a letöltési sebességem nem volt nagyobb 300kb/s nél.
Valahogy január és február táján, az itteni internetszolgáltató teljesen beolvadt a T-onlineba. Hallani lehetett, hogy az átállás miatt kisebb-nagyobb szünetek, sávszélesség ingadozások várhatók, ezért nem is türelmetlenkedtem, annak ellenére, hogy 8Mb-os netért fizettem. Lassan 1 hónapja azomban elegem lett és bementem az itteni T-Online partnerhez, aki felvilágosított, hogy még anno amikor aláírtam a 8Mb-s internetemet, akkor engem átvertek, mert a helyi internet kialakítás fizikailag nem tud 8megát, csak max 4-et.

Akkor reklamáció, és miegymás, de a sávszélességem semmit nem változott.
Beszéltem az ügyfélszolgálattal, és azt mondták, hogy a vonalammal semmi prob, az bizony 8 megás, és azt ki is használom...

Lefuttatuk a tesztet, a 192.168.9.1 oldalon, és aszerint a letöltési sebességem olyan 2000kb/s, a feltöltési meg 500kb/s körül alakult. Erre mondta nekem azt, azt hiszem a szervizes, hogy eszerint minden rendben van! Namost amit még kiírt a teszt, hogy a 2 megás fájl letöltése 7sec, a feltöltése 41 sec volt. Amivel elosztva az adatmennyiséget, kijön, hogy a letöltési sebességem ténylegesen 300kb/s, a feltöltési pedig 50kb/s sebesség körül mozog!

Jó pár ismerősöm rendelkezik T-online-os 4megás nettel a városban (Kiskőrös) , ők 600kb/s letöltési sebességről beszélnek. Én erről csak álmodozom...

A modem, a gyári D-Link DSL-360R, ami után van egy D-Link DI-524 router.

A sebességet nem befolyásolja, melyik gépről mérem, vagy egyáltalán közbe van-e kötve a router, vagy sem.

Akár melyik sebességmérő oldalt (speedtest.net...) használom, azt írja, hogy a letöltési seb. 1400-1900kb/s, a feltöltési pedig 330-570kb/s között mozog!

A tényleges (ftp, http, torrent) le:300-305kb/s, fel 49-52kb/s.

Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen veszek!!

Előre is köszi mindenkinek!!

István

[ Szerkesztve ]

(#134) T-online válasza istvan007 (#133) üzenetére


T-online
tag

Emiteles voltál, jól sejtem? Resetelted már a modemet? Ha nem, akkor tedd meg légy szíves. adsl@test felhasználónévvel és test jelszóval csatlakozz fel, menj a 192.168.9.1-re, mérj egy sebességet 2048kbyte-os csomaggal és a kapott eredményt a 120-al kezdődő hosszú hibaszámal egyetemben diktáld be be a 1412-n egy T-online HelpDesk-es kollégának, mindenképpen egy műszakis kollégával beszélj, ne T-com-al, ne info-al.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#135) istvan007 válasza T-online (#134) üzenetére


istvan007
csendes tag

Mértem, hívtam!!

A mérési eredmény u.a!
A mostani mérésre már azt mondta a szervizes, hogy tényleg nem ok valami, és értesíti a szervízeseket, akik 72 órán belül megkezdik a baj kivizsgálását!
Erre, kb 5perc múlva kapom az sms-t, hogy megkezdték a kivizsgálást!

Nem semmi!! :R

Most várom, a vizsgálat eredményét!

Köszi, István

(#136) kew válasza istvan007 (#135) üzenetére


kew
senior tag

nem 72 órán belül kezdik meg, hanem 72 órán belül megoldják. legalább is jó esetben :)

(#137) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, akkor ide is beírom, talán itt tudtok rá válaszolni. Kaptam már másodikra ezt a gyönyörű speedtouch -ot a csomagom mellé, mert az előző elromlott. Aki itt volt rózsaszín emberke sajnos nem tudott nekem segíteni ebben: ugye ez routerként működik, tehát kioszt a gépemnek egy nemlétező IP címet. Ezért nem tudok játékok alatt servert csinálni, mert nem lát senki. Úgy tudom, hogy a DHCP -t kell ilyenkor kikapcsolni, de itt a szervizessel nem jöttünk rá, hogyan is kell. Tudsz nekem ebben segíteni? :R

Don't Tread On Me

(#138) kew válasza MPowerPH (#137) üzenetére


kew
senior tag

Hali!

Létező IP-t ad, nincs olyan hogy nemlétező :P

Egyébként annyit kell tenned, hogy a server által használt portot ráforwardolod a gépre, amin fut a következőképp:

- Home > Toolbox > Game & Application Sharing
- alul Create a new game or application
- name: játékod neve ; manual entry of port maps bepötty majd Next
- port range-be beállítod azon portokat, amiket fw-olni szeretnél, translate to-hoz pedig azt, amelyik porton menjen a gépre. Legegyszerűbb ha ugyanazt a portszámot írod mind3 helyre, amit használ a játék, majd Add gomb.
- alul Assign a game or application to a local network device
- a game and application-él a legördülő menüből kiválasztod a létrehozott "szabályt", ugye a játék neve, ha azt írtad name-nek, Device-ként kiválasztod a gépet, amire szeretnél fw-olni, majd Add gomb
- ezzel kész is vagy, indíthatod a szervert az adott porton :)

(#139) guri


guri
csendes tag

Sziasztok!!
A segítségeteket kérném, t-online adsl internetem van ,és az lenne a kérdésem hohy hogy kell beállítani az internetet h. folyamatosan működjön, mert minden bekapcsolás után kézzel kell csatlakozni,azt szeretném h.automatikusan kapcsolódjon.

(#140) T-online válasza guri (#139) üzenetére


T-online
tag

A) Routert vásárolsz amivel akár vezeték nélkül is csatlakozhatsz automatikusan.

B) Eszközök/Internet Beállítás/Kapcsolatok-nál beállítod, hogy automatikusan tárcsázzon a böngésző amikor elindul, nincs kapcsolat.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#141) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok !

Egy érdekes kérdésem lenne, a szitu dióhéjban:

1 Mbites T-Online ADSL-ről (ADSL Optimum) váltottam tegnap 8 Mbites-re (ADSL Maximum), a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül. Az ügyintéző azt mondta, 15 napos határidővel vállalják a váltást, de elképzelhető, hogy már a napokban beállításra kerül. Nyugtáztam a dolgot, aztán kíváncsiságból felmentem az Online Ügyfélszolgálatra, ahol már az új szolgáltatás neve szerepelt előfizetett ADSL szolgáltatásként. Kíváncsiságból indítottam egy speedtest-et, ahol 2 Mbit jött ki letöltésnek és 394 Kbit/s feltöltési sebességnek (512 Kbit/s elvileg a max. az ADSL Maximum csomagnál). Ez azóta nagyjából stabilan így van (modem reset közben megvolt, firmware-t is frissítettem rajta). Azonban kérdés, hogy ez a sebesség fokozatosan áll be vagy már belőtték és ennyit tud a vonal ? Mert az utóbbi eset nagyon nem volna szerencsés (már csak azért sem hiszem, mert régebben az 1 megás netem stabilan ment 3 Mbiten is legtöbbször). Illetve, észrevettem, hogy egy ideje szűrő nélkül működik csak az ADSL csatlakozás, ha ráteszem a kis szűrő dobozt a telefonvonalra, akkor meg sem találja a központot, süket marad az ADSL/ACT LED a modemen. Ez normális ? Másik szűrővel próbálva ugyanez a dolog, tehát elvileg nem a szűrő a hibás. De gondolom, nagyobb sebesség eléréséhez kellene ez is. Fontos még tudni, hogy a fali telefonkábel csatlakozóm szét van esve és csak úgy a la natúr be van kötve a két középső drót a telefonkábelből a megfelelő 2 dróthoz a falban. A netem nagyon stabil, nem szakadozik, de ez a szűrős dolog továbbra sem hagy nyugodni. Ötletek ? Előre is köszi mindenkitől :)

[ Szerkesztve ]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#142) T-online válasza Pxs (#141) üzenetére


T-online
tag

Tedd azt te is amit a 134-es hozzászólásban írtam.

Erre a szűrő nélküli dologra annyit mondanék, hogy egy telefonszerelővel én mindenképpen javasolnám, hogy tetesd rendbe az aljzatot, csatlakozót, tehát amit kell.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#143) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hello!
Külföld másnál is pocsék? Sebességet még nem néztem (annyira nem fontos), de a ping az egekben (ill. össze-vissza ugrál), német szerverekre 3x akkora mint pár napja volt... :F

(#144) Spirit


Spirit
őstag

T-online: Írtam PÜ-t.

(#145) T-online válasza Spirit (#144) üzenetére


T-online
tag

Válaszoltam.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#146) smityke válasza NeoPampalini (#143) üzenetére


smityke
csendes tag

Hi ! igen erre felé is ping gondok :S

!!!!!

(#147) Syde válasza T-online (#145) üzenetére


Syde
tag

Szia!

Érdeklődnék, hogy a perodikus kapcsolat bontás jellemzője-e a régi alközpontoknak? Ez alatt azt értem, hogy ugyanabban az időpontban minden nap megszakad a netem. Vagy ez teljesen normális mindenkinál elöjön, ip reset stb.

Üdv:
Syde

(#148) T-online válasza Syde (#147) üzenetére


T-online
tag

Napi egy bontás van(nem feltétlen pont 24 óránként), jellemzően hajnali 3 és 4 között. Ha neked ettől eltérő vagy gyakoribb, akkor jelentsd be a 1412-n.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#149) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ha a t-online tékábol akarrok filmet kivenni és ezt a pop kedvezménypontokra nyomom , akkor miért írja ki a film árát? Vagy lehet rajta lesz a net számláján pluszba? Mert sehol se látok olyat, hogy mennyi pontba kerül egy film megnézése.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#150) ssolitude


ssolitude
őstag

A STB-on található USB csatlakozók használhatók valamire? Illetve várható, hogy egyszer használhatók lesznek?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.