Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Ebit válasza shabbarulez (#249) üzenetére


Ebit
addikt

Értem, igy úgy gondolom egyoldalon állunk.

Ezt irtad:

Ez a vonal a végletekig ki van sajtolva és e mellett csak akkora linksebességre képe. Na most ha a vonalad bőven tudná a 8 Mbps-et és a Tíkom szándékosan visszavennék 4 Mbps-esre, akkor igen komoly tartalékok maradnának a vonali jellemzőkben. Szóval lehet ilyen rémtörténeteket gyártani fórumokon a gaz szolgáltatóról aki direkt azon élvezkedik hogy ügyfelet minél jobban szivathassa, de szerintem felesleges. Ha szándékosan visszavennék a vonalat, a szándékosság egyértelműen látszana. Látod nálad is lehet látni hogy a relative capacity 101%-os vagyis minden csutkára van húzva, ha nem így lenne azt azonnal látni lehetne. Szóval Tíkom ezzel nem tud trükközni mert azonnal lebukna.

Annyi észrevételem van, ehhez kapcsolodóan, rendelkezem több száz /saját/ modem mérési adattal, ami az általad leirtaknak ellentmond.
Ezeken az általad is emlitett viszonylagos kapacitás 100% feletti érték,és megközelitőleg azonos magas 50 db csillapitás mellett, is a géptermi eltérő beállitások, miatt kúlőnbőző linksebességeket kaptam.

(#252) shabbarulez válasza mezis (#247) üzenetére


shabbarulez
őstag

Más Externetes topicokban többször is olvastam hogy, hasonló problémák vannak, ez elég erősen ISP specifikus gond. Ott le is írták hogy ilyenkor Tíkom teszt-szerverre nincs gond, a modem értékek is rendben vannak. Ez egyértelműen szolgáltató specifikus hibát jelöl, az ISP hálózati eszközeiben lehet a gond, ahhoz meg Tíkomnak már semmi köze. Az Externet az utóbbi hónapokban a sajtóközleményei szerint cserélte a hálózati infrastruktúráját, lehet az ottani beállítások a hiba forrása, amit idővel korrigáltak nem pedig öngyógyult.

Azért az ISP-k ügyfélszolgálatasaitól ne várj csúcs képzettséget. Ott nem igazán hozzáértő emberek ülnek, igen kevés pénzért. A leggyakrabban előforduló 10-20 kérdésbe betanítják nekik a választ, aztán ha azon túl kérdezel akkor számukra kalap-kabát. Olyankor előhúzzák a joker sablon válaszokat ha nem érték a kérdés vagy nem tudják a választ, ezek a szokásos biztos a user gépén van a hiba, vírusok, meg telepítje újra a windowst és hasonló ismert sziporkák.

Persze lehetne alkalmazni képzett hálózati szakembereket is havi félmiláért, sőt sokat hogy ha csörög a telefon legyen mindig valaki aki felveszi, de persze ennek a költsége a havidíjban materializálódna. A best effort jelleg itt is visszaköszön, minden a megfizethető árszintnek van alárendelve, ezért a költségeket minimálisra kell szorítani, ami persze a minőségben is visszaköszön.

(#253) Spirit válasza Ebit (#239) üzenetére


Spirit
őstag

Most elbizonytalanodtam ám.Előkaptam a kábelmodememet, és csináltam egy speedtestet csúcsidőben.Péntek este van,most hoz 11800/350kbit-et(12/1-es csomag), csúcsidőn kívül pedig 1mbit az upload. Akkor valamit javíthattak, mert eddig be volt betonozva az up 256-ra. A pingek ilyenkor átlag 100-asak voltak eddig,most átlag 28.

Mivel az ADSL csak 3mbit-et hoz itt, ami gyakorlatban 370kbyte, a fiberen most is több,mint 1,3mb/sec megy. Kérdés,hogy melyik érné meg jobban(közel azonos árszint), a stabil vonal, ami csak 3mbit-es, de jó a ping, vagy a fiber, ami még legrosszabb esetben is hoz lefelé 7-8mbit-et, felfelé meg 200kbit-et, de a pingek kiszámíthatatlanok. Jah, és 4-en netezünk a családban 4 géppel, és természetesen mindenki mást csinál, szóval elég gáz:(

(#254) shabbarulez válasza Ebit (#251) üzenetére


shabbarulez
őstag

A jelerősség, a csillapítás, a margin és a sebesség egymással kölcsönhatásban álló négyes. Az egyik változtatása kihatással van a másik háromra. Ezen kívül mindnek vannak határértékei amin túl már növelhetők vagy csökkenthető, így a fizika törvényei megszabják azt a maximot ami egy adott hurokból még kisajtolható ezen négy paraméter optimális belövésével.

Spiritnél a jelerősség elég maximum közeli, a szabvány szerint 20 dBm a maximum tudtommal. Ráadásul minél "hangosabban, üvöltve" kommunikál a modem és a DSLAM, annál nagyobb az áthallás a szomszédos érpárak között, vagyis annál inkább zavarják egymás zajával a szomszédos vonalak így rontva egymás minőségét. Ezért a szolgáltatónak a minél kisebb jelerőséggel elérhető szolgáltatási színvonal az érdeke.

Ha növelik a jelerősséget azzal csökkentik a csillapítást és nő a margin és az elérhető sávszél, de nem növelhető az egekbe mert a szabvány megadja a maximumát. Spiritnél igen magas jelerősség mellett is igen magas a csillapítás, ez pedig igen nagy hurokhosszt jelentene. csillapítás vs sebesség [link] távolság vs sebesség [link]

Ha a jelerősség és a csillapítás behatárol egy sebesség és margin párost, onnantól sebességet már csak a margin csökkentésével lehet elérni. De az sem csökkenthető akármeddig, 6 dB alatt már nagyon instabillá fog válni a vonal, stabilhoz inkább 10 alá nem jó menni. Márpedig Spiritnél ez is minimumon jár.

Ezért mondtam hogy ez vonal közel a végletekig ki van csontozva és az sosem jó ha a végleteket ostromolják, mert az sosem egyeztethető össze a stabilítással. Ahhoz hogy valami stabil is legyen, kell némi ráhagyás hogy a napközben változó vonali paraméterek mellett(mert ugye ezek az adatok nem statikusak, hanem a környezeti hatások változásával kölcsönhatásban, "élnek", változnak) legyen egy kis játéktér és akkor kevésbé fog szakadni. De ez persze a fenti esetben csak úgy lehetne kivitelezni hogy a sebességből feláldoznak a margin emelése érdekében.

Adaptív sebesség beállításoknál, ha mondjuk be van dobva a gyeplő, pl. az ilyen akár 24 Mbps típusú csomagoknál, az eszköz "intelligencia" arra hajt hogy még működőképes margin mimum értéket tartva(ami jellemzően 6 vagy a fölött), ezt a lehető legkisebb jelerősség mellett tegye. És az így elért sebességet kapja majd az ügyfél az akár 24 Mbps-es csomagjához. Ha mondjuk az adott vonalon 10 Mbps elérhető, de az ügyfélnek 4 Mbps-es csomagja van, akkor a sebesség maximumát statikusan lehet limitálni, úgy ahogy a margin mimumát. Ekkor az eszköz "intelligencia" mégjobban visszavesz majd a jelerősségből, hisz a kisebb sebesség a vonalon úgy is biztosítható. És minél kisebb a jelerősség annál kisebb az áthallás, a szomszédos érpárak annál kevésba vannak egymással kölcsönhatásban, annál kevésbé zavarják egymás vonali minőségét. Persze a fizika ezen vonali értékek egymásra hatásának határt szab, adott értékeket ha a fizika már nem engedi ha szeretnénk sem lehet elérni. ADSL2+os rendszereknél az adaptív, vonali jellemzőkhöz alkalmazkodó beállás jellemző, kár hogy Tíkom számomra érthetetlen okoból ezt nem használja.

(#255) shabbarulez válasza Spirit (#253) üzenetére


shabbarulez
őstag

A péntek este az azért mindig egy nyugisabb időszak. Ilyenkor a fiatalok - akik a netezők zömét adják - inkább elmennek szórakozni, mint neteznek, így ezen a napon a csúcsidő is rövidebb és enyhébb lefolyású mint a többi hétköznap. Viszont hétvégén koradélutántól mert elindulhat a csúcsidő és tarthat késő estig, általában hétvégeken a legnagyobb a hálózati forgalom, ezért olyankor a legleterheltebbek a hálózatok.

Persze ezt is sok tényező befolyásolja. Holnap állítólag jó idő lesz, sokan szerveznek majd szabadidős programot, akár strandra is mennek, így kevesebben ülnek majd a gép előtt. Ez trendszerűen mindig megfigyelhető, nyáron mindig visszaesik a hálózati forgalom, az emberek kevesebbet ülnek a gép előtt. Ezzel szemben a téli, farkasordító hétvégén az emberek zöme otthon punnyad és unalmában a gép elé ül és tölt. Na ilyenkor vannak az igazán csúcsdöntögető hálózati maximok, főleg ha még valami hosszú hétvégével, tanítási szünettel is meg van spékelve.

A kábelnet hálózat egyik hátránya az osztott elérési közeg miatt, hogy ezekben a túlterhelt csúcsidőkben bizony a sebesség visszaeshet, késleltetés megnőhet. xDSL-nél dedikált az elérési szakasz így ott a csúcsidő nincs kihatással a maximum sebesség és a késletetés nagyságára. Az erősödő vonali zajok is csak ott okoznak gondot, ahol nagyon ki vannak satuzva a vonalak, ott szakadásokat okozhat a vonali jellemzők ingadozása. De ahol megfelően ráhagynak némi biztonsági tartalékot, ott azért a stabilítással sem lesz gond. ADSL-nél viszont nem túl magasak a feltöltési értékek, a technológia masszívan asszimetrikus jellege miatt. Márpedig ez problét okoz a csomagok kialakításánál. Értelemszerűen az üzleti csomagokhoz fogják ellőni a nagyobb értékeket, amik azért így sem lehetnek túl magasak. Ebből meg az ered hogy a többi lakossági, kisebb csomaghoz csak még kisebb feltöltési értékek maradnak, így azok még soványkábbak lesznek.

xDSL-en nagyobb sebességet csak az FTTN+VDSL2 fejlesztések után érdemes várni, a VDSL2-nek már jobb a profile kialakítása, újabb szabvány így az uploadra meg más jellemzőkre is jobban odafigyeltek. Persze a benne rejlő képességet igazán csak úgy lehet kiaknázni, ha a hurokhossz alaposan lerövidül maximum 500-600 méterre az akár maximum 4-5 km helyett. Olyan kis távolságon már lehet 25/5 vagy 50/10-es csomagokat is kínálni, meg persze az IPTV szolgáltatás is azon mehet már HD-ban. FTTB kialakítás mellett pedig akár a 100/100 Mbps is elérhető VDSL2-vel. Csak ezek a fejlesztések meg idő és pénz igényesek, nem egyik napról a másikra fognak csak úgy mindenhol ott teremni.

(#256) T-online válasza shabbarulez (#254) üzenetére


T-online
tag

Mindíg csodálkozva és örömmel olvasom shabbarulez hozzászólásait, részletes, pontos és elhivatott.

Spirit: Hívd fel az ügyfélszolgálatot, akár most és kérdezz utána, hogy hogy áll a hibaelhárítás.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#257) Spirit válasza T-online (#256) üzenetére


Spirit
őstag

Most akkor nem arról van szó,hogy 3mbit, és kész?Mi az hogy hogy áll?itt volt a szerelő, a kinti kötésen többször módosított, és idetelefonált, hogy jön-e a nyócmega..mondom persze, jön 3. Erre jött a válasz lekezelően, hogy még megnézi, de akkor jó. Megint elment a net, és visszajött szintén 3 megán. Szóval asszem ennyi, maradok a jóöreg fibernél.Esténként magas ping, alacsony upload, de legalább a 12mbit mindig megvan lefelé.

(#258) T-online válasza Spirit (#257) üzenetére


T-online
tag

A szerelővel nem tudok mit kezdeni, én azt mondom hívd fel a 1412-t és majd bentről noszogatják, hogy csináljanak a vonaladdal valamit, ha lehet, legalább a próbahónap alatt, mit veszíthetsz?

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#259) Spirit válasza T-online (#258) üzenetére


Spirit
őstag

Sajnos nem tudok tovább várni. 2 hónappal a másik netem lejárta előtt rendeltem meg az adsl-t, hogy legyen idő bekötni kipróbálni, a másikat időben visszamondani. Pontosan egy hónap volt mire másodszori zaklatás után szíveskedtek kijönni, és bekötöttek egy egymegás netet. 10 napos telefonálgatás(össz. kb 2 óra), 3 bediktált teszteredmény után a 11 napon kapja meg a szerelő a papírt,hogy jönnie kellene, majd meglöködi a vonalat 3 megára, és közli,hogy mostmár jó. A Fibernet szerződésem május 29-el lejár, szóval lépnem kell. Ha 1,5 hónap alatt nem tudtak összepofozni egy működő, normális netet, akkor kösz szépen....

A 3 mega az nekem kevés, utoljára 2005-ben volt 3 megás adsl-em, azóta volt 5-6-20 megás upc-m, aztán 12-es fiber kényszerből, majd vissza 3 megára, még ha a pingek jobbak is?Nincs az az isten.

(#260) Core2duo6600 válasza Spirit (#244) üzenetére


Core2duo6600
veterán

HA nálad elérhető a T-online kábelnet szolgáltatása akkor nem lehet megoldani arra az átállást, lehet, hogy ott zökkenő mentesebben hozná amit kell.
Hogy be van - e huzva a kábel, tőled a többit a többiektől kérdezem, akik t-com / online közeliek...

Neked ADSL ed is van, és kébelneted is ?

(#255) shabbarulez
És ha a fiatalok elmennek szorakozni, szerintem kihasználják, hogy nem zavarja a gép őket és bizony otthagyják a torrentet hadd menjen
Amit a hsz ed végén írsz fejlesztések, mikorra lesznek általánosak ?

(#259) Spirit
A helyedben én sem eröltetném, mert azért nem kellene ilyen nehlzkesnek menni, de ha gondolod, és van létrát, akkor ki lehet cserélni az utcában a drótot a központig..
Arra gondolok, ami a lakástól / háztól megy a kihelyezett fokozatig vagy hogy hivják most ezeket

Nem megy véletlen el egy trafoház mellett ?
Mert az akár zavarhatja is

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#261) Def26 válasza Spirit (#259) üzenetére


Def26
félisten

Nem reklámozni akarok, csak azért írok mert látom, hogy te is Budaörsi vagy (én is) és azt nem értem, hogy miért nem a UPC -t használod? Olcsóbb, és ahogy itt olvasom ennyi b@szakodás nincs vele mint a T -vel.

Én a lakótelepen lakom (Ifjuság utca), ha nálad nem elérhető a UPC akkor sorry az off-ért.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#262) Def26 válasza T-online (#258) üzenetére


Def26
félisten

Szia

Lenne nekem is egy kérdésem. Kb. 2-3 hónap múlva Felcsútra fogok költözni, és szeretnék előfizetni Internetre+Telefonra+Tvre.
Namost ahogy a t-home oldalon nézem nincs lehetőség Felcsútra megrendelni a T-home Tripla csomagot. Ebből arra következtettem, hogy arrafelé nem lehet valami fényes a vonalak minősége.
Ezért meg tudnád nekem mondani, hogy van e értelme megrendelni a 8Mb -es csomagot vagy mivel ott ugy sem jó a vonal maradjak a 4 Mb -es csomagnál? :U Esetleg még az is felesleges?

Felcsúton miért nincs t-home Tripla? Sőt, milyen TV szolgáltatás van a T-től Felcsútra, merthogy semmit sem találtam róla (T-kábel sincs) :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#263) Ebit válasza shabbarulez (#254) üzenetére


Ebit
addikt

Köszönöm, kedves vagy , hogy ilyen részletesen leirod az elméletetet, de szerintem a konkrét gyakorlati/ Spirit ADSL problémája /alapkérdéssel kellene foglakozni, és feltételezem, hogy ezt a szolgáltatók
/ a T- k tudnák megoldani, vagy megválaszolni./

Megjegyzem, ha már emlited a szabványt és kiemeled a jelerősséget, én ennél lényegesebb tartom a vonal csillapitását, ami 13.4 db lehetne kilométerenként .

"Ahhoz, hogy az ADSL-nél az elméletileg elérhetô 8 Mbit/s letöltési sebességet megközelíthessük, mintegy 1,2 MHz sávszélességre van szükségünk (az eredeti 4kHz helyett!!!). Tehát az átvitel jósága, minôsége rendkívül érzékeny a használt vonali kódoláson kívül a:
- vonali/vezetékparaméterekre, úgymint rézvezetô villamos paraméterei, huzalátmérô, vezetékhossz, kábel és vezetékszigetelô anyagok, villámvédôk, stb.;
- a vezeték szerelésére és kialakítására, úgymint csavart érpár, lezáratlan leágazások, rossz kötések, eltérô huzalátmérôjû vezetékek, Pupin-csévék, stb.;
- az illetô érpárat érô külsô hatásokra, többek között zajok, csengetési jelek, AM rádióadások, szomszédos vagy azonos kábelben futó más érpár(ak)on zajló jelátvitelbôl eredô áthallások és így tovább.
A magasabb frekvenciákon a távolsággal egyenes arányban rohamosan nô a csillapítás. Míg 0,4 mm ér átmérô és 2 Mbit/s letöltési sebesség esetén az áthidalható távolság 4,6 km, ugyanez 2,7 km-re csökken ha 6 Mbit/s sebességet akarunk elérni. A központokban, kábelrendezôkben és lépcsôházakban kígyózó vezeték összességében több száz méterrel növelheti a bekapcsolásra türelmetlenül vágyó ügyfél és az ADSL rendezô közötti valódi távolságot. Szerencsére itt Európában jobb helyzetben vagyunk, mint az ADSL telepítések számában jó egymillióval elôrébb tartó Amerika. Például Olaszországban a városi elôfizetôk több mint 80 %-a 2 km-nél, 99%-a 4 km-nél közelebb van honos központjához, Angliában 80%-uk 3,2 km-en, 99%-uk 6 km-en van belül. Következésképpen az elôfizetôknél elérhetô sebességek a különbözô elôfizetôi hurokhosszúságoknak megfelelôen változnak. Garantált sebességnél ennek meglétét, sebességosztályok szerinti elôfizetôi díjaknál pedig az elérhetô maximális letöltési sebességet kell meghatározni.
A rossz kábelkötések, rövidzárak, lezáratlan leágazások mind reflexiókat keltenek, melyek zavarják az elôfizetôi ADSL modem vevôrészét, hibás vételt, de legalábbis az elérhetô sebesség vagy a lefedettségi (szolgáltatási) terület jelentôs csökkenését okozzák."

(#264) Spirit válasza Def26 (#261) üzenetére


Spirit
őstag

Itt sajnos már nincs UPC, a fibernet kirúgta a hálózatról tavaly.

(#265) Digital válasza T-online (#1) üzenetére


Digital
addikt

Hali!

Szegeden mikorra várható a T-home tv megérkezése?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#266) T-online válasza Digital (#265) üzenetére


T-online
tag

Digital: a fejlesztés üteméről sajnos nincs információm így erre a kérdésre nem tudok válaszolni. :(

Def26: mivel egy elég kis városról van szó nem javaslom, hogy várj a T-home-ra és ha T-kábel sincs, akkor marad a helyi kábeltv szolgáltató vagy a parabolaantenna, ha TV-t szeretnél nézni.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#267) Digital válasza T-online (#266) üzenetére


Digital
addikt

Az előző postból kimaradt: kábelnet alól még mindig nem elérhető ugye? Van ennek valami műszaki akadálya?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#268) petne válasza Digital (#267) üzenetére


petne
őstag

Természetesen van... az IPTV-t azért nem úgy kell elképzelni, hogy csak bekötjük a boxot bármilyen adsl/kábel vagy bármely nethez és már megy is, itt komoly műszaki feltételeknek kell teljesülni.
Viszont azt elmondom, hogy Szegeden nem nagyon várható T-Home Tv, mert az Invitel terület. Viszont nemrég derült ki, hogy Ők is elkezdték az IPTV szolgáltatásnak a tesztelését, tehát hamarosan azokban a körzetekben is elérhetővé válik ez a technológia.

[ Szerkesztve ]

(#269) T-online válasza Digital (#267) üzenetére


T-online
tag

T-kábelnél HD adás is van már(EPG is) és amennyiben lesz HDD-s Set Top Box, akkor már fel is lehet majd venni és megállítani az adást is(olimpiág tervezik hogy lesz), de sajnos még ez sem elérhető Szegeden tudomáson szerint, de hogy ez mikor lesz elérhető arról végképp nincs információm.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#270) lymmz válasza mezis (#247) üzenetére


lymmz
csendes tag

Nem azért kell így próbálgatni, hogy az ügyfél ne unatkozzon amikor nem megy az internet. Egyszerűen így kell kizárni a hibalehetőségeket. Routered van? Meghibásodhat? Igen.

Az esetek jelentős részében meg is lehet oldani az ilyen dolgokat.

http://www.tamasnaplo.hu

(#271) Tiger24 válasza T-online (#269) üzenetére


Tiger24
tag

Teljesen új t-home tv előfizetőként, ha egyidejűleg a 2. STB-t is megrendelem, akkor ki kell-e fizetni a 7900 Ft-is? Vagy csak a havi 800-at?
Üdv!

(#272) mezis válasza lymmz (#270) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak ha már addig jutottam, hogy a megszakadt internet esetén is világít a modem Link LED-je és az internetkapcsolat helyreállítható az ADSL modem szoftveres reset-jével, vagy azzal, ha 10 mp-re kihúzom a telefoncsatlakozóját, mindezt két teljesen különböző ADSL modemmel (ADSL szűrővel), akkor már nekem igen nehéz bemagyarázni, hogy nálam van a hiba. És ha még tetejébe innentől válik használhatatlanná a T-Online ügyfélszolgálatán lekérdezhető forgalmi statisztika, akkor pedig teljesen világos számomra, hogy komoly problémák keletkeztek a szolgáltatónál.
Miért nem lehet ilyen esetben őszintén megmondani, hogy tudunk a hibáról, elhárítása folyamatban ?

Nem azért kell így próbálgatni, hogy az ügyfél ne unatkozzon amikor nem megy az internet. Egyszerűen így kell kizárni a hibalehetőségeket. Routered van? Meghibásodhat? Igen.

Az esetek jelentős részében meg is lehet oldani az ilyen dolgokat.

mezis

(#273) petne válasza Tiger24 (#271) üzenetére


petne
őstag

A 7 900 forintos díjat akkor kell kifizetni, ha az előfizető utólag kéri a második dobozt.

[ Szerkesztve ]

(#274) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Én ma kérvényeztem a netem átállítását 1-ről 4Mbit-re azt mondták 8 munkanapon belül csinálják meg! Nem lehetne inkább most? Thx

(#275) Core2duo6600 válasza petne (#268) üzenetére


Core2duo6600
veterán

az iptv mél, hogy érvényesül a szabad szolgáltató választás :?
Ha egyik T és, a másik Invitel a harmadik, meg ki tudja milyen terület ?

Egyben lenne 1 kérdésem is a szakikhoz :
ha 2 stb van egy helyen, akkor miért nem lehet mind a 2 vel felvenni, miért csak az un. elsődlegesen ?
Mi ennek az oka ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#276) T-online válasza Core2duo6600 (#275) üzenetére


T-online
tag

A technológia két stream-et tesz lehetővé, tehát ha az elsődlegesen felveszel A csatorntát, B-t nézel, akkor a másodlagos STB-n már csak A vagy B csatornát tudod nézni, C-t nem, ezért is nem lehet felvenni a másodlagos STB-vel.

HA IPTV-t szeretnél, akkor mindenképpen T-com-os telefonal kell.

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#277) petne válasza Core2duo6600 (#275) üzenetére


petne
őstag

Műszaki okok miatt nem lehetséges másik adsl szolgáltató mellé IPTV-t rendelni.

(#278) petne válasza KaiotEch (#274) üzenetére


petne
őstag

Szerződés szerint pontosabban 30 napon belül kell megtörténnie a módosításnak, de ez jóval hamarabb meg szokott lenni. Nem egy villanykapcsoló felkapcsolás stílusú módosítás ez, meg van egy bizonyos menete, amit ki kell várni.

(#279) lymmz válasza mezis (#272) üzenetére


lymmz
csendes tag

Azért nem lehet "egyből" felvenni egy hibabejelentést, mert lehet fél-egy nap múlva vissza fogják küldeni a műszerészek, hogy nem találtak hibát. Ettől függetlenül még lehet hiba, de nem biztos, hogy szolgáltató oldali.

Amúgy ezek csak általánosságban igaz dolgok, nem konkrétan a te példádra gondoltam. Hol tart az ügyed? Most mit mondtak?

http://www.tamasnaplo.hu

(#280) Core2duo6600 válasza T-online (#276) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az ok, hogy 2 stream megy 1 időben, de ha az egyikkel veszem fel A t
Attól még a másikkal vehetném fel B ét, nem ?

Vagy ha az un. elsődleges ki van kapcsolva, mert anyámat nem érdekli a műsor, attól még kellene, hogy én a 2 es számú val fel tudjam venni egy akármilyen műsort.
És ekkor teljesül, hogy csak 1 készulék van bekapcsolva, noha nem az elsődleges
Ez megoldott -e ?

T Comos a az ISDN jelenleg
ÉS az ADSL 8mit is a t-online tól van

Kiváncsian várom amúgy, hogy mikor jelennek meg a DVD pörkölővel ellátott STB ék
Hiszen ekkor jöhetne tulképpen a VHS magno ill a DVD Recorder helyébe jogosan

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#281) petne válasza Core2duo6600 (#280) üzenetére


petne
őstag

A rendszer úgy lett kitalálva, hogy egy usernek egy felvevős STB-je és több nem felvevős STB-je lehet. Ebből kifolyólag lehetne a második STB merevlemez nélküli is, de ez bizonyos okokból nem így történt és jelenleg ugyanazt adják.
Viszont később lehetőség lesz arra, hogy a második STB-n felvételt állítsunk be, amit valójában az elsődleges vesz fel, illetve a második STB-n lejátszást kezdeményezzünk, amit valójában az első játsza le a második STB-n keresztül.

Egyszer talán bejönnek azok is, de jelenleg nagyon a piacon sincsen ilyen készülék.

[ Szerkesztve ]

(#282) kew válasza Core2duo6600 (#280) üzenetére


kew
senior tag

opp petne megelőzött :U

[ Szerkesztve ]

(#283) petne válasza kew (#282) üzenetére


petne
őstag

:)

Egyébként én most jelenleg a mobilról történő felvételbeállítást tartom a legnagyobb dolognak. Sokszor bajba voltam, hogy nem állítottam be egy nézni kívánt műsort és nem voltam netközelben, de ennek vége. :) Most bármikor előkapom a mobilt, pár nyomogatás és felveszi a kívánt műsort akárhol vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#284) Ebit válasza mezis (#272) üzenetére


Ebit
addikt

A te helyzeted annyiban jobb, hogy nálam a szakadások után semmit nem kell tennem a lakásban,egyszerűen amikor a tisztelt szolgáltató küldi a jelet helyreáll a kapcsolat.

[I]Ezért is lenne tőkéletes az interneten keresztül dokumentált hibajegyzőkönyv, láthatóvá válna a folyamat, és igy nem kerülhetne sor arra, hogy nem vesznek fel hibabejelentést.[/I]

(#285) petne válasza Ebit (#284) üzenetére


petne
őstag

Milyen jelet küld a szolgáltató? Hogy "Működj!!!", mint Uri Gellernél? :) :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#286) Ebit válasza petne (#285) üzenetére


Ebit
addikt

Értem az ironiát, adott esetben a Home Tv-t kapcsolgatva, kűldenék én is egy-két poént, amig az STB-n beállitanám a kővetkező felvételt. :)

A jel feltehetően "égi", mert utána minden műkődni kezd, de ha nagyon akarja a szolgáltató is látja a kihagyásokat.

(#287) Core2duo6600 válasza petne (#281) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Értem így már szimpatikusabb a dolog
Majd ha lesz ilyen elgondolkodom rajta

És előrelépés lenne ha mediacenter extender képesége is lenne,
Van olyan, aki MCE segítségével használja amúgy ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#288) Spirit


Spirit
őstag

Na visszamondtam az adsl-t, össze-vissza kérdezősködtek,hogy miért, de amint elmagyaráztam a fennt leírtakat, elfogadták és megértetek engem. Közben meghülyült a fibernet ezt mérem már órák óta:


3123K-val töltöttem le egy trailert az előbb :)))))

[ Szerkesztve ]

(#289) petne válasza Spirit (#288) üzenetére


petne
őstag

Tesztelik a hálózatukat szerintem... :)

(#290) Ebit válasza Spirit (#288) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem a budaőrsi fejlesztésük /gépterem / már megközelitőleg műkődik, és a hálózat bővitést még, csak most kezdik el megkötni az ügyfelekkel.

Javaslom a témához kapcsolodóan elolvasni a mellékelt linket.[link]

(#291) Core2duo6600 válasza Ebit (#290) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elolvastam nagyjából a forumot, én is hasonlókat tapasztaltam, igaz az ADSL bekotésekor, amikor a szerelés után a modem a Biztosíték házon landolt az előszobában,
Nem mondtam rá semmit, én tudtam, hogy van a falban, egy UTP, Nem annak volt használva, korábban, tehát nem lan nak hanem az ISDN jött vele fel és annak nem kell mind a 4pár,
Vettem egy krimpeklő fogót, csatlakozókat, a szürőből a modem felé tartó jelet betettem abba a bizonyos említett kábelbe, csokit használva
A kolega aki ott cirkuszolt a linkelt forumba, na helyette fogtam volna magam, és megcsináltam volna, rendesen, nincs benne semmi rendkivüli, talán 1 csarhuzo kell hozzá, meg a patchelő fogó.

Ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem is, a jelenlegi modemmel , nem mukodne a IPTV ?
Úgy hogy a mostani routerba dugom be a iptv lan csatiját ?

Mert nálam ebben az esetben csak 1 utp ét kéne a falba betenni, de mondjuk jó hosszút, hisz a tv hez nincsen behuzva a falba.

Ha triplát rendelnék, akkor 1 helyig kéne 1 párat elvinni ahova a mostani intercomos /belső vonal, alközpont néklül / telok kapcsolódnak.

(#288) Spirit
Örülj neki :))))

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#292) T-online válasza Core2duo6600 (#291) üzenetére


T-online
tag

IPTV csak a Speedtouch router-el müködik amit mi adunk, két LAN csatiba megy két STB, a másik kettőbe pedig két gép és természetesen vezeték nélkül még használható egy-két gép, ez a router modem is egyben, tehát ebbe megy bele a telefonkábel is.

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#293) Ebit válasza Core2duo6600 (#291) üzenetére


Ebit
addikt

Ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem is, a jelenlegi modemmel , nem mukodne a IPTV ?
Úgy hogy a mostani routerba dugom be a iptv lan csatiját ?

A rendszer fontos eleme az IPTV vevőegység (set-top-box), amely az ADSL-hálózaton keresztül érkező digitális IP-jelfolyamot alakítja át a hagyományos televíziókészüléken élvezhető műsorrá. A szolgáltatás igénybevétele esetén a korábban megszokott ADSL-modem helyett egy digitális elosztóra (ún. home gateway), vagyis egy többfunkciós, univerzális hálózati eszközre van még szükség, amely ellátja az útválasztás funkciót. Ez a készülék nem csak az IPTV vevőegységet csatlakoztatja a hálózatra, hanem egy internetezésre képes számítógépet is. A home gateway természetesen beépített tűzfallal és WLAN-modullal is rendelkezik A T-Home TV adását mind a hagyományos és mind az új plazma és LCD tévé készülékén keresztül is nézheti, mivel az IPTV vevőegységen (set-top-boxon) három fajta kimenet is található (scart; s-video; composite).

Tehát ethernet oldalon marad 2 db szabad csatid, valamint a wi-fi részt tudod használni. de az Ip TV leveszi a sávszélt, azért csak elméletileg 8 megás valós sávszél, és a központtól való 2 km-en belúli távolság, és jó vonali paraméterek szükségessek.

A lakáson belüli vezetékelést valóban, érdemes jól megtervezni,és megfelelő paraméterú kábelekkel kivitelezni, de mint korábban irtam a T-com hálózatán kellene elsősorban javitani/ legalább megközelitsék a szabványban rögzitett értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#294) kew válasza Ebit (#293) üzenetére


kew
senior tag

persze a mostani routeredet használhatod továbbra is a hgw után kötve. Így ha az már rendesen be van konfolva, nem kell újra babrálni az új eszközzel :)

(#295) Ebit válasza kew (#294) üzenetére


Ebit
addikt

Ez igy van ,de ő modemet kérdezett.
Én meg max csak szeretném használni, nem vagyok a kiválasztottak között, nehéz beférni abba a 2 %-ba.

[ Szerkesztve ]

(#296) Ebit válasza Core2duo6600 (#291) üzenetére


Ebit
addikt

ITT egy sematikus ábra:[link]

(#297) Core2duo6600 válasza Ebit (#296) üzenetére


Core2duo6600
veterán

No lehet, nem voltam elég pontos,
A HGW feltétlen kell az IPTV hez ?
Vagy bele lehet a mostani rendszerbe kötni és mukodik ?
Azzal tisztéban vagyok, hogy a HGW modem és router egyben

Ha feltétlen kell hozzá, akkor mi az amit a HGW tud, és a modem-router páros nem ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#298) petne válasza Core2duo6600 (#297) üzenetére


petne
őstag

Igen, feltétlenül kell.

(#299) Ebit válasza Core2duo6600 (#297) üzenetére


Ebit
addikt

Igen kell, mert az eddig már meglévő hang+ adat jel, kiegészül önálló videojellel ráadásul ezek, még az átviteli csatorna szűk keresztmetszete miatt kodolva, tömöritveis vannak, a HWG ezeket szortirozza, osztja szét majd az STB intézi a csatornaváltást, és az egyéb video /kép /jelhez kapcsolodó szolgáltatásokat.

(#300) Core2duo6600 válasza Ebit (#299) üzenetére


Core2duo6600
veterán

még 1 kérdés a tv nézés mellett mennyire lassúl a most kb 800 k as max letoltés ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.