Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) icab válasza maki füles (#936) üzenetére


icab
csendes tag

Privi ment!

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#952) KicsiUbul válasza Ebit (#943) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ezt megcáfolom, ahol ezelőtt laktam, ott megvolt a 8Mbit, szépen jött is az áldás 1-1,1MB/s el. A régi szép idők :O
Most már nekem is csak 7,2 (kb 800m el költöztem arrébb)
Mondjuk nekem ez is teljesen jó, igaz dialupon szocializálódtam :D

Értem én...

(#953) Ebit válasza KicsiUbul (#952) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem, te a T-nél is jobban tudhatsz valamit, mert ezt ők , egy hivatalos jegyzőkönyvben irták le, és kis hazánk teljes területére értették.

Természetesen, ha igazolni is tudod az állitásodat, szerintem a T-nél fejek fognak hullani.

(#954) KicsiUbul válasza Ebit (#953) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

Privi ment. 3szor is :F

Értem én...

(#955) Ebit válasza KicsiUbul (#954) üzenetére


Ebit
addikt

Tekintettel,hogy nem voltam gépnél, most válaszoltam.

(#956) icab válasza icab (#891) üzenetére


icab
csendes tag

Helló mindenkinek!
A T-szopi folytatódik ! Most már ott tartok az ötödik T-s javitás után,hogy a modem kapcsolat folyamatosan megvan a kp-t és a gép között. Az SNR 14-15 között van. Az SM50b modem teszt szerint.Viszont az adatforgalom az ugyanúgy 2-3 óránként megszakad.akkor újracsatlakozok!
Ez nekem magas ? Kérdezném mi erre a magyarázat ?
Köszi .

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#957) badbandi


badbandi
csendes tag

HELLÓ A T-ONLINE nem akar adsl-t kötni.müszaki problémára hivatkoznak.a telefon vagy8 éve ki van kapcsova.

ASRock 870 Extreme3,AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor.Asus EAH5670 1GB DDR5,4GB DDR3 1333,Hanns.G Hi221.Windows 7 64

(#958) T-online válasza badbandi (#957) üzenetére


T-online
tag

Nem teljesen világos számomra, hogy mi köze van bármihez is annak, hogy 8 éve ki van kapcsolva a telefon?!

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#959) Tomessz85 válasza T-online (#958) üzenetére


Tomessz85
tag

ment privi ..... :)) :DD

(#960) T-online válasza Tomessz85 (#959) üzenetére


T-online
tag

vissza is (egy pár db :) )

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#961) Tomessz85 válasza Ebit (#914) üzenetére


Tomessz85
tag

Hello !

Küldtem emailt ....

Üdv.

(#962) Tomessz85 válasza T-online (#960) üzenetére


Tomessz85
tag

:R :R :R :R :R :R

(#963) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Most fogok Debrecenbe költözni, albérletbe.
A társasházba be van húzva az adsl, csak a lakásba nincs.
Hogyan érdemes előfizetni? Telefon+ADSL, vagy csak simán ADSL telefon nélkül. Igazából semmi szükségem a vezetékes telefonra. Telefon nélkül mennyibe kerül az up to 4mbit-es szolgáltatás?
Mennyi idő kb. az igényléstől számítva a bekötés és milyen papírokat kell vinnem? Milyen engedély kell a tulajdonostól a bekötéshez?

[ Szerkesztve ]

(#964) ForRedGlory válasza (Kolombusz) (#963) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát röviden :DDD

"Hogyan érdemes előfizetni?"
- Telefonon (azért ezt javaslom, mert rögzítik a dumát és ha valaki valamit elbasz, akkor tudsz rá hivatkozni, míg T-Pontban ugye nincs ilyen lehetőség)

"Telefon+ADSL, vagy csak simán ADSL telefon nélkül."
- Nos, hmmmm... Csak ADSL magában (még) nincs, ha mindenféleképpen ilyen kell, akkor várj még 2 hónapot, bízz bennem (erről többet nem kotyoghatok ki). Ha meg telefon+ADSL kell, akkor t-home dupla. Viszont ha ilyen kell, akkor gyorsan dönts, mert 2 hónap múlva kivezetésre fog kerülni.

"Telefon nélkül mennyibe kerül az up to 4mbit-es szolgáltatás?"
- Előző válaszomban a válasz :) Amúgy t-home duplában 8400ft telefonostól a 4Mbit/s Prémium

"Mennyi idő kb. az igényléstől számítva a bekötés és milyen papírokat kell vinnem? "
- Max 30 nap t-home dupla esetén.. Max 60 nap sima analóg T-COM fővonal és ADSL esetén (30-napot vállal a T-COM a vonalra, 30-at pedig a T-Online az ADSL-re) Itt máris jobban járnál a duplával, mert egyrészt max 30 nap, másrészt olcsóbb mint a második verzió, ami 10.100ft (Felező díjcsomag 3200ft, ADSL 6900ft) lenne egy éves hűséggel.

"Milyen engedély kell a tulajdonostól a bekötéshez?"
- Hozzájárulási nyilatkozat, Viszont ha telefonon rendeled és a nevedre, akkor az előfizetőnek is ott kell lennie, mert bele kell egyeznie abba, hogy ADSL kerüljön a vonalra.
Ez NEM váltja ki a hozzájárulási nyilatkozatot, azt be kell faxolni a 06-1-411-0550-re, vagy le kell adni T-Pontban.

(#965) Core2duo6600 válasza maki füles (#950) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Optikára nincs rákötve vagy hogy ?
Mert a réz kábelek lopják a szemetek nem ?
Az optikai kábelek a megoldás ez ellen ?

(#964) ForRedGlory
Mi a baj a Thome duplával, hogy megszüntetik ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#966) petne válasza Core2duo6600 (#965) üzenetére


petne
őstag

Új és más csomagok jönnek be... ;)

(#967) ForRedGlory válasza Core2duo6600 (#965) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem jellemezném különösebben a T-Online (lassan T-Home) üzletpolitikáját, de hagy kívánnivalót maga után. Hamarosan kivezetik a 4Mbit/s internetet és ezek lesznek helyette: 1, 2 és 8Mbit/s... Elég lol szerintem, kivették az aranyközéputat, szóval, ha valaki 4Mbit-es netet akar, akkor gyorsan rendelje meg...

(#968) Core2duo6600 válasza ForRedGlory (#967) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezekután kiváncsi lennék, hogy melyik csomagból van a legtöbb müködő ...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#969) petne válasza Core2duo6600 (#968) üzenetére


petne
őstag

Legtöbb előfizető a legolcsóbbat választja, vagyis az 1 megásat.

(#970) jasu


jasu
csendes tag

Helló!
Problémám a következő:
A T-home tv-hez tartozó wlan modemhez szeretnék csatlakozni wifis mobiltelefonnal (Qtek-8310) A vezetékes internet beállítása siketült, de a wifi nem.
a Speed touch modemen narancssárga led ég a "wlan"-nál.
A modem alján van egy vpn azonosító, azt kéri a mobilteszköz.
De a telefonon például
-kér egy hálózatnevet. Azt én adom meg?
-hálózattípus: internet vagy magán/munkahelyi (ezt is kéri kiválasztani)
-elérendő hálózatok: Csak hozzáférési pont vagy minden elérhető (ezt is ki kell választani)
valószínú hogy kell egy olyan is , hogy VPN hozzáadás, de mindjárt megjelenik az hogy:
-leírás (vajon ide mit kell írni)
-VPN típus ( IPSec/L2TPvagy PPTP) ?
-kiszolgáló (ide vajon mit kell beírni?)
-Kapcsolódás ettől: Internet , biztonságos wap, wap hálózat, munka (melyik is?
-Kapcsolódás ehhez:Internet , biztonságos wap, wap hálózat, munka (melyik is?
-Felhasználónév: menne redben.
Jelszó: menne rendben
Tartomány: na ide mit is írjak?
IPSec hitelesítés:Előmegosztott kulcs vagy Tanúsítvány ?
IPSec előmegosztott kulcs : ide be kell írni valamit.
Egyelőre ennyi. Szóval elkélne a segítség......

(#971) maki füles válasza Core2duo6600 (#965) üzenetére


maki füles
csendes tag

Az optikai kábelek a központokat és a optikai elosztókat kötik össze eböl kellene több .De most még rezes hálózat van az előfizetők felé. Az optikai kábel nem drága csak az átalakító berendezések.A t-home dupla hogy meg szűnik nem tudom amint vissza jön szabiról az ügyfél szolgálatos ismerősöm meg kérdezem. :))

nincs idö várni ???külsös kijáros müszerész a rezes hálozat rabja

(#972) Core2duo6600 válasza jasu (#970) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem valsószínű, hogy vpn el kellene a teloval belépni.
Nem ismerem az eszközt, de lehet az egész wifis részt ujra kellene konfigolni.
Mert nomrál esetben semmien azonosítót nem kell beírni, feltéve, hogy nem védett a háló.

De elösször nem védetten próbáld meg, ekkor magától fel kell mennie.
Acces pointként kell beállítani a routert asszem.
betehetnél a wifi konfigról egy pár képet.
Hálózat nevet nem neked kell beírni, mert amikor scannelsz a teloval akkor megtalálja.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#973) Core2duo6600 válasza petne (#969) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mire elég az ma már ....
És ha ez a helyzet ami sajnálatos, akkor mikorra fog gyorsulni.
Arra már nem is gondolok, hogy a lan sebességet elérje a net sebessége, vagy legalábbis megközelítse.
Mert van egy olyan érzésem, hogy a jelenleg internet et is el tudnánk gyorsabban érni is ha a szolgáltató így akarná.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#974) bmarton7 válasza (Kolombusz) (#963) üzenetére


bmarton7
csendes tag

Én a helyedben megnézném hogy belesel e lefedettek közé itt. Lehet h olcsobban megúszod xP

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#975) petne válasza Core2duo6600 (#973) üzenetére


petne
őstag

Az emberek többségének elég, akik csak leveleznek, chatelnek, iwiweznek és pár weboldalt megnéznek. Erre bőven elég az 1 megás kapcsolat és persze olcsó is. Ezek az emberek nem fognak feleslegesen többet kiadni... aki komolyabb dolgokat szeretne az persze nagyobb sebességet fog választani.
Az adsl-re gondolsz? Csak bruttó 8 megát tud maximum, az adsl2+ bruttó 24 megabitet, de ez is már csak erőssen 1 km-en belül. A VDSL 2 meg akár 100-200 megabitet is 500 m-en belül...

(#976) petne válasza jasu (#970) üzenetére


petne
őstag

Nem volt lehetőségem még próbálkozni wifis telefont összekötni ezzel a HGW-vel, de azt tudom, hogy működik, mert hallottam róla.
Nincs valamilyen hálózatkeresés a telóban? Azzal megkeresni és rákapcsolódni...

A HGW WLAN beállításait is érdemes megnézni, a http://192.168.1.254 címen érhető el 3play/3play felhasználónév/jelszó párossal, majd ott a Wireless linkre kattintani (Home Network felírat alatt).

(#977) jasu válasza petne (#976) üzenetére


jasu
csendes tag

Köszi a segítséget, de még annyit, hogy WEP kulcsot kér mivel fedett a hálózaT. a modem alján van két szám(betü) sor ami a WEP key. Az egyik úgy kezdúdik hogy wep hex.....a másik , ami közvetlenül a ST wifi gomb alatt van az alján, csak egy sima szám-betü sor. Egyiket sem fogadja el, az elsőnél azt írja ki hogy hibás a WEP-kulcs, a másiknál visszadob oda, hogy írjam be a WEP-kulcsot.

Az asztali géppel belépve a http://192.168.1.254 címre kiírja hogy Wireless Access Point - SVo_54
Configuration

Interface Enabled: Yes

Physical Address: 00:1D:68:6F:AD:AE

Network Name (SSID): SVo_54

Interface Type: 802.11b/g

Actual Speed: 54 Mbps

Security

Allow New Devices: New stations are allowed (automatically)

Security Mode: WEP

A telefon látja a SVo_54 -t, de a WEP-keyt kéri és hiába gépelem be az előbbieket nem akar jó lenni.

(#978) petne válasza jasu (#977) üzenetére


petne
őstag

Akkor nem az a wep key szerintem, ami az alján van. Az admin felületén el lehet olvasni ezt az adatot... Menj vissza az alábbi oldalra, amit be is másoltál, majd a jobb felső sarokban van egy olyan link, hogy Configure és ott meg tudod nézni, hogy mi az, illetve módosítani is tudod.

(#979) jasu válasza petne (#978) üzenetére


jasu
csendes tag

Köszönöm szépen, sikerült. Megy, mint a szél.... :)

(#980) hettita


hettita
csendes tag

Vanegy kérdésem. ST780-as gateway-m van. Engem nagyon idegesít, hogy a téli időszámítás szerint továbbitja az időadatot a telefonomra.
Van egy ilyen bejegyzés a menüben: Summer Time: No.
Hogyan lehetne ezt Yes-re módosítani????

(#981) petne válasza hettita (#980) üzenetére


petne
őstag

A HGW admin felületén a Speedtouch=>Configuration menüpontjában a jobb felső sarokban a Configure menüpontban tudod megadni, hogy nyári idő van.

(#982) lymmz válasza badbandi (#957) üzenetére


lymmz
csendes tag

akkor ne csodalkozz :D

http://www.tamasnaplo.hu

(#983) hettita válasza petne (#981) üzenetére


hettita
csendes tag

Biztos hiányos a tudásom, de nekem csak Speedtouch=>Configuration menüm van és itt nincs a jobb felső sarokban semmi beállítási lehetőség. Nem kellet volna a t-online-nak adni egy konfiguráló CD-t?
Köszi, hogy foglalkoztál vele.

(#984) petne válasza hettita (#983) üzenetére


petne
őstag

Akkor azt is letiltották már, de nem tudom miért... :(
Nincs CD, annyit engednek konfigurálni, amennyit kell. Nem korlátlan a hozzáférésed.

(#985) petne


petne
őstag

A napokban minden előfizető tájékoztatást kap arról, hogy megkezdődnek a HGW-k szoftverfrissítése és mit kell tenni, hogy ez sikeres legyen.
A frissítések 2008. augusztus 25-től és november végéig tartanak. A folyamat előfizetőként kb. 15 percig tart, majd azután a HGW újraindul, ez idő alatt a szolgáltatások nem érhetők el. Annak érdekében, hogy csökkentve legyen a kellemetlenség csak hétfőtől-péntekig hajnali 1 órától reggel 7 óra között végzik ezeket, ezért nyúlik ilyen hosszú időre.

(#986) 04


04
tag

Halihóó!!!

Ezt írja a gépem: 718-as hiba PPP idő túllépés.

Ez mi???

(#987) petne válasza 04 (#986) üzenetére


petne
őstag

Mivel nem írtad meg, feltételezem, hogy adsl-ről van szó. Ennél a hibakódnál általában szolgáltatói probléma van, amennyiben egy-két óra után se múlik el érdemes a szolgáltatót felhívni.

(#988) agnes01


agnes01
csendes tag

szia. nekem az a gondom hogy a t-online ügyintézéshez valo belépési jelszom elveszett a gépböl és sehogy nem tudok bejutni..mit tegyek pedig nekem sürgös mert igy rendezem az internet utalványommal a számlám. elöre is köszi

(#989) Core2duo6600 válasza agnes01 (#988) üzenetére


Core2duo6600
veterán

hivd fel őket, add meg az összes adatot és generálnak ujjat.
amit teloban megmondanak.
Majd ezt kicseréled és már használhatod is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#990) icab


icab
csendes tag

Helló mindenkinek !
Sokat bombáztam a "STÁBOT" ezen a fórumon azzal,hogy szakad a netem (T-s.)
Nagyon sokan valóban önzetlenül segitettek,adtak tanácsokat,próbálkoztam-,tunk!!
5x voltak a helyszinen szerelők eddig, net szakadt. 3 modem csere , semmi. Minden modem D-link volt 2 régi 1 vadi új 2+-s. Most a lényeg: visszatettem a HGW-t és mérgembe meg tehetetlenségembe bekapcsoltam a routert. /Ezt tanácsolta egyébként "kicsi Ubul" fedőnevű user is. És láss csodát,2 napja nem szakad a net !!!!!
Vélemény????

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#991) kew válasza icab (#990) üzenetére


kew
senior tag

de ha van hgw-d akkor mért használtál d-link modemet? :F

(#992) wagi válasza icab (#990) üzenetére


wagi
senior tag

Nálam HGW-vel gyorsabb a net,mint sima D-link modemmel.

(#993) icab válasza kew (#991) üzenetére


icab
csendes tag

Mert mindenel szakadt a net ! Még azután is hogy javitották a vonalat ! Ha kikapcsolom a routert ujra szakad !

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#994) icab válasza wagi (#992) üzenetére


icab
csendes tag

Nállam is! :K :K :K

Még jó, hogy ilyen lassan haladunk, mert lehet, hogy rossz irányba megyünk!?

(#995) Ebit válasza wagi (#992) üzenetére


Ebit
addikt

Valószinúleg a firmware miatt, egyszerűen jobban ráhangolták a géptermi beállitásokra, és ha elolvasod itt és más forumokon irtakat," kiemelt soronkivüli támogatást" kapnak.

(#996) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

T-online-os adsl-nél tudja valaki, hogy Outlook Express-ben, hogy kell beállítani a freemail-es email címet? A bejövő levelek működnek, csak kifelé nem megy.

(#997) petne válasza Krissz22 (#996) üzenetére


petne
őstag

A fiók tulajdonságainál a kimenő levelek kiszolgálójánál bejelölöd, hogy "A kiszolgáló hitelesítést igényel", majd a beállítások gombra kattintva megadod a T-Online-os e-mail címednek a felhasználónevét és jelszavát.

(#998) Krissz22 válasza petne (#997) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Igen köszönöm! És még annyival kiegészítem, ha másnak is lenne ilyen gondja, hogy a kimenő levelek kiszolgálójához, természetesen mail.t-online.hu kell írni. :R

(#999) petne válasza Krissz22 (#998) üzenetére


petne
őstag

Valóban az lemaradt... :)

(#1000) T-online


T-online
tag

Megértük az 1000. hozzászólást is, remélem a továbbiakban is tudunk segíteni. :)

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.