Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) T-online válasza Jégkokó (#149) üzenetére


T-online
tag

Elvileg van egy olyan lehetőség a fizetésnél, hogy fizetés pop ponttal, ha nagyon nem boldogulsz, akkor hívd az ügyfélszolgálatot, mert ennél többet hirtelen nem tudok rá mondani.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#152) T-online válasza ssolitude (#150) üzenetére


T-online
tag

Elvileg külső winchester csatlakoztatható USB-n kereszül az STB-re, hogy még több anyagot tudj felvenni. Folyamatos fejlesztések vannak, de hogy ez mikor lesz megoldva sajnos nem tudom.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#153) ssolitude válasza T-online (#152) üzenetére


ssolitude
őstag

Köszi.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#154) J.R.Ewing


J.R.Ewing
tag

ISP váltóknak.

szünetmentes ISP váltásnál akkor lesz minden frankó, ha a rendszerben 5napon belül találkozik az igénylésed és a meglévő szolgáltatód felé történő lemondás. T-com-os üzletkötő vagyok, bár 99%-ban üzleti előfizetőkkel foglalkozom, az egyénieknél is így van ez.

én mindig kitöltetek az ügyfelekkel egy nyilatkozatot, amivel lemondja a meglévő szolgáltató felé a dolgot. ezt én is elküldöm a T-com felé, és az ügyfelet is megkérem, hogy küldje el a saját szolgáltatójának,akkor 100% nem lesz gáz, és a volt szolgáltató sem okoskodhat, mert szokták ám...

ha valakinek ilyen gondja lenne cégnév/személynév és telefonszám/ügyfélazonosító alapján utána tudok nézni, hogy hol tart a folyamat.

[B]de ha esetleg T-home,net vagy telefon kéne, akkor is tudok segíteni. dobtok egy mailcímet, én meg dobok egy megrendelőlapot. gyorsabb és megbízhatóbb is, mint az online, és kényelmesebb, mint T-pontba mászkálni...

ha csak egy sima névátírást, vagy áthelyezést, vagy díjcsomagváltást szeretnétek, akkoris nyugodtan megkereshettek.[/B]

(#155) Spirit


Spirit
őstag

Lehet azt tudni,hogy mennyi idő alatt hárítanak el híbát átlagosan T-online-ék?

Tegnap kötötték a netemet, és 1mbit-et kaptam 8 helyett, be is van jelentve, de most tűkön ülök,hogy mikor lesz jó,mert már megjött a fibertől a következő havi számla, és max 2 hetem maradt arra,hogy hűséget hosszabbítsak, vagy lemondjam a szolgáltatást. Amíg nem tudom mit tud itt az adsl, addig nem merek véglegesen váltani.

[ Szerkesztve ]

(#156) J.R.Ewing válasza Spirit (#155) üzenetére


J.R.Ewing
tag

3 nap elvileg.

a kérdésed viszont meddő. fiber vagy tonline, mind1. a vezetéket nem cserélik ki :)

(#157) Spirit válasza J.R.Ewing (#156) üzenetére


Spirit
őstag

Nem, a fibert az kábelnet-et nyomat, csak azért írtam hogy érthető legyen a türelmetlenségem. Tehát most 2 netkapcsolatom van itthon. Az adsl 30 nap próbaidős, és 2 hónap ingyen van, szal átfedéssel akartam beköttetni,hogy kipróbálhassam, mielőtt lejárna a hűségem a másiknál, mert a genya fiber automatikusan 20e ft-os számlát küld, ha nem vagy hűségben, tehát vagy hosszabítok, vagy lemondom. Természetesen a T-com a 30 napos bekötési határidőt kedvesen tartotta, a 29. nap délelőtt jöttek úgy,hogy 2x voltam az ügyfélszolgálaton. Utána bekötöttek egy 1 megás netet.Szép kezdés ez is :)

[ Szerkesztve ]

(#158) lymmz válasza J.R.Ewing (#156) üzenetére


lymmz
csendes tag

Kicsit elhamarkodott volt ez a három napos válasz.
"Egy ember mennyi idő alatt eszik meg egy tál lecsót?"

Az általános szerződési feltételek szerint a T-Online 72 órát vállal arra, hogy elhárítsák a hibát. Szinkronhibánál ez általán tíz perc és másfél nap közt szokott lenni, modem cserénél (amennyiben az ügyfél jogosult rá, szóval nem szereld magados) szintén egy-másfél nap alatt megoldják, ha meg szimplán nem tudja a jelszavát akkor öt perc a "hibaelhárítás".

http://www.tamasnaplo.hu

(#159) Spirit válasza lymmz (#158) üzenetére


Spirit
őstag

"(amennyiben az ügyfél jogosult rá, szóval nem szereld magados)" - Ez mit jelent bővebben,mert szereld magados vagyok:)

(#160) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Egy aprocska kérdés a T-home tv vel kapcsolatban, tehát azzal, ami neten keresztül jön

Mivel még sehol nem láttam ilyet
Lenne pér kérdésem :
Mennyivel tud ez többet, mint egy Media Center, EPG ém jelenleg van a kari analóg benne, de 2 tuneres ?
És ha akarom ki is tudom korongra tenni amit felvettem.
Számítógép segítségével, mert szeretem a reklámokat kiszedni. . . Egérrel egyszerübb

Ez az IP TV egység tartalmaz - e DVD Drive ot ?
Ki lehet - e a reklámokat vágni, vagy bármi mást ?
Azzal nem vagyok kisegítve, hogy a belső merevlemezére teszi, Hiszen a VHS kazettát is ki lehetett a video ból szedni...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#161) J.R.Ewing válasza lymmz (#158) üzenetére


J.R.Ewing
tag

kivéve amikor 2 hét és én ordibálok a szerelővel, hogy mi az hogy nem mész vissza az ügyfélhez megcsinálni...

(#162) J.R.Ewing válasza Spirit (#157) üzenetére


J.R.Ewing
tag

ezért kell nálam megrendelni ;) adott kerületben vagy körzetben ha van szerelő ismerős, akkor a megjegyzés rovatba eleve beírom őt, és hogy sűrgős.

(#163) lymmz válasza Spirit (#159) üzenetére


lymmz
csendes tag

Szereld magados csomagokban a modem az ügyfél tulajdonába kerül, ettől számított egy év garancia áll rendelkezésre, meghibásodás esetén T-Pont üzletekben cserélik. Mindez természetesen ez a hozzá tartozó papirokkal lehetséges.

http://www.tamasnaplo.hu

(#164) T-online válasza Core2duo6600 (#160) üzenetére


T-online
tag

Az EPG nagyon színvonalas, volt alkalmam kipróbálni a T-kábelét és a UPC-jét is, meglátásom szerint a három közül a T-home TV-é a legjobb vagy talán úgy is fogalmazhatnék, hogy a leg látványosabb(elfogultság nélkül).
Kép a képben funckiót tud a Set-Top-Box, mivel ezt az STB tudja, ezért a TV mindegy, hogy milyen csak legyen rajta valamilyen bemenet amivel össze tudod kötni, például scart vagy HDMI.
"Korongra tenni" úgy tudod, hogy elindítod a lejátszást az STB-n, a felvételt mondjuk a DVD írón vagy a számítógépen és már veszi is. A felvett anyag megvágására és gépre való egy az egyben áttételére nincs jelenleg lehetőség.

Ha bármi kérdésed van még kérdezz bátran.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#165) Core2duo6600 válasza T-online (#164) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Értem
Hát akkor jelenleg beljebb vagyok, hisz eleve a gépemen van a rögzített anyag
Itt is bűvészkedni kell, hogy a DVR-MS formátumból használhatót csináljak, de megoldható.
Akkor még mindenképpen várok ezzel az egészel, pénzem sincs amúgy rá.

Az nem szimpatikus, nem csak a thome tv nél, hanem a digitális, és a muholdasokkal is, hogy beltéri egység, STB vagy hivjuk is akárhogy kell hozzá, és ahány helyen akarok tv ét nézni, annyi.
Tudom, hogy ez technikailag csak így oldható meg, dehát akkor is.

Remélem fog majd változni ez a helyzet, amikor a televiziókba, vagy DVD felvevőbe már eleve beépítik azt, amit az STB tud, és akkor könnyebben lehet megoldani a több tv gondját, vagy akár számítógépbe szerelhető eszköz jelenik meg.

Vagy akár az STB-be dvd drive ot, ez lenne a legkézenfekvőbb, vagy egy lan csatit, hogy a gépről elérhető legyen a merevlemeze.
Hisz ez muszakilag egyszerűen kivitelezhető lenne, hiszen az STB is egy számítógép valamilyen szinen..., megérzés, hogy nem áll távol egy Media Center pc től

Jelenleg praktikusabb a kábel tv, ahol nem kell külön kütyű csak bedugom és kész.

Úgy tudom egyébként, hogy a Windows Media Center képes kezelni a Set Top Boxot, de azt nem tudom, hogy felimseri - e Mint Media Center Extendert
Bár ezzel a közvetlen a PC re történő műsorrögzítés, még nincs megoldva, de talán automatizálható.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#166) T-online válasza Core2duo6600 (#165) üzenetére


T-online
tag

Nemsokára(nem tudok pontos dátumot) már mindenképpen kelleni fog valami féle STB, mert ha véglegesen átállunk digitális sugárzásra, akkor nem fogod tudni csak úgy simán bedugni a koaxot, pontosabban lehet be tudod, de jó esetben is csak pár csatornát fogni, ha a TV-d tudja valamennyire a digitális szabványt kezelni, de hangsúlyozom, hosszú távon mindenképpen kelleni fog STB minden TV-hez, mert ha a legmodernebb TV-d van, akkor is szinte biztos, hogy nem passzol 100%-san ahhoz amit a szolgáltató nyújt.

Az STB merevlemezén amit felveszel úgymond "védett tartalom", azt másolgatni szabadon nem lehet, hogy erre milyen megoldás lesz és mikor az jó kérdés.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#167) Spirit válasza lymmz (#158) üzenetére


Spirit
őstag

Nálam nem tudni mi a probléma, mert az üfsz-os azt mondta,hogy nem hgw konfig, ő 8 mbit-esnek látja a csomagom, de leadja hibára..az első 55 órán már túl vannak, de még semmi.

Ez szerintem akkor sem normális:

[link]

(#168) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az miért van, hogy néha olyat csinál a netem, hogy az addigi stabil 7 megabit lemegy 4 megára, majd egy ujrakapcsolódás után megint ugyan olyan gyorsan megy?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#169) Core2duo6600 válasza Jégkokó (#168) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akár router, akár modem, vagy bármi gond lehet, ugyanezek a szolgáltatónál is hibásak lehetnek a szoftveres gondokról nem beszélve ez inkább nálad a valószínűbb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#170) Core2duo6600 válasza T-online (#166) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mivel egy Számítógépbe tett hauppauge 500 pvr mce vel nézem a tv ét, van normál tv én is
szerintem nem tudja a digitális szabványokat, legalábbis erre utalás nincs rajta
A Tv tuner, biztosan nem tudja csak az analóg szabványt. HA azt nézzük drága volt a maga 40 000 es árával...

Ha már kötelező használni, az oké, de akkor talán már megoldják, hogy szabadon lehessen felvenni másolni stb ...
Addig jó nekem így ahogy van :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#171) töky12


töky12
csendes tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:

Van egy T home tv előfizetése a munkatáramnak. Ő a központól kb 2.5 km van.

A kép folyamatosan akad. A t home javítások.

1, Vezetékcsere, a bejövő főkábeltől
2, Beltéri csere 2x
3, router csere
4, bemérés , sebesség,
kb 50 alkalommal voltak kint nála és nem tudták a hibát javítani.

Pixeles és akad a kép. A hűség még mindig van. Kérdés, ha nem tudják a hibát kijavitani lehet-e szerződést bontani a T home hibája miadt?

Ezek elismert hibák, látták.

Mit lehet tenni?

Mi lenne velünk elektromosság nélkül.......

(#172) Core2duo6600 válasza töky12 (#171) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem ha muszakilag nem tudják létesíteni akkor simán, de vannak bentfentesek, akik jobban tudják nálam

De azt azért jó lenne tudni, hogy azóta ilyen amióta bekötötték, vagy csak ilyenné lett

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#173) T-online válasza töky12 (#171) üzenetére


T-online
tag

Folyamatosan be kell jelenteni, szakvéleményt kérni hogy kötbér nélkül lemondhassa, a lényeg, hogy ha folyamatosan jelezve van, hogy rossz egy idő után elvileg mondani fogják, hogy javasolt a szolgáltatás leszerelése.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#174) Ebit válasza Spirit (#167) üzenetére


Ebit
addikt

A mellékelt beállitás egy sima 1 megás géptermi ,a modemed meg a D-link 360 r verzió.

Csinálj ADSL tesztet is, és küld el az ISP-nek, javaslom az a mérő progit /smb.50 .exe legalább 24 órán keresztül nézzed, és mentsed 2 óránként.

A vonali paramétereid jók.

(#175) Ebit válasza töky12 (#171) üzenetére


Ebit
addikt

T home tv előfizetése a munkatáramnak. Ő a központól kb 2.5 km van.

Elméletileg a létesités is gázos, mert a 8 megás sávszél, és a DSLAM központtól való 2 km-s távolság a múszaki létesités alapfeltétele, valamint az előzetes múszaki bemérés során a vonali paraméterek megfelelése.

(#176) kisrapi


kisrapi
csendes tag

Hali!
A vonalam adatai a következők:

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 128 / 1.280

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 211,15 / 351,53

Output Power (Up/Down) [dBm]: 11,0 / 18,0

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 31,5 / 51,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 24,0 / 7,0

A kérdésem az lenne hogy szerintetek bírná a 4megabitet?
A központtól elvileg 1,5km-re vagyok...
A válaszokat előre is köszi!

Üdv: Ákos Bajáról

(#177) Ebit válasza kisrapi (#176) üzenetére


Ebit
addikt

Letöltés irányba igazából határeset, mert kevés az a 7 db SN margin érték, de a csillapitásod alapján te biztosan nem 1.5 km-re vagy bekötve,.

Érdemes megkérdezni a szolgáltatót, mert lehet, hogy ha nagyobb csomagra váltasz, találnak egy jobb érpárt, esetleg portot, esetleg újrakötik a jelenlegi vezetékedet, és megjavulnak az értékeid.
Milyen modemed van?

(#178) kisrapi válasza Ebit (#177) üzenetére


kisrapi
csendes tag

Thomson Speedtouch-om van.
Amikor újraindítom a modemet 25-26-os szokott lenni az SN margin.

(#179) Spirit


Spirit
őstag

Na letelt a 72 óra, telefonáltam. Azt mondták,hogy a hibabejelentésem nem is szerepel a rendszerben,így újra felvettek hibára, és újabb 72 órát mondtak. Ha már a 30 napos próbaidőben ennyit sz*roznak, mit fognak később? Komolyan mondom kezdek kétségbeesni, hogy 2 hónap kelljen egy működőképes(?) net bekötéséhez...

(#180) Ebit válasza kisrapi (#178) üzenetére


Ebit
addikt

Amikor újraindítom a modemet 25-26-os szokott lenni az SN margin.

Gondolom ez a feltöltési irányod?

(#181) kisrapi válasza Ebit (#180) üzenetére


kisrapi
csendes tag

Nem a feltöltési.
Modem restart után a down SN margin szokott 25-26 lenni aztán ahogy telnek az órák úgy lesz egyre kevesebb...
Most restartoltam a modemet és:

Link Information

Uptime: 0 days, 0:00:20

Modulation: G.992.1 annex B

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 128 / 1.280

Data Transferred (Sent/Received) [KB/KB]: 10,00 / 8,00

Output Power (Up/Down) [dBm]: 11,5 / 17,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 31,5 / 51,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 24,0 / 25,0

(#182) Ebit válasza kisrapi (#181) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem probáld meg folyamatosan mérni a modemen keresztúl a kapcsolatot, mert a most linkeltek jó értékek, kivétel a csillapitás /51 db /.

A margin értékcsökkenése utalhat szakadásra, mert a meghatározó paraméterek az IP cim váltás utáni első modem kapcsolat, mert ilyenkor a gépteremben /T-com/ beállitott sebességen áll fel a kapcsolat, majd ez folyamatosan csökken , ha leterhelt a szakasz, vagy ármilyen okból akár modem hibájából, megszakad a kapcsolat.

Szerintem kersed meg a helyi T-com, és próbáld velük teszteltetni, a magasabb sávszélt, utána már nagyobb sikerrel mehetsz az ISP felé.

Itt találsz sávszélességmérő oldalakat.
[link]

(#183) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok!

2 fajta belkin routerrel próbáltam kábelnetet osztani, az egyik router gyakran (értsd egy órán belül többször) eldobja mindig, majd megújítja az ip-t, a másik router pedig határozatlan időnként. Van, hogy jó 1 hétig, van, hogy 1 óra alatt többször is, mint az előző router.

Mi lehet a probléma?

May The Force Be With You!

(#184) kisrapi válasza Ebit (#182) üzenetére


kisrapi
csendes tag

Figyeltem a modemet, az újraindítást követően pár órán belül szakadt és azóta 4,5 feles a down SN marginom.
Mit tanácsolsz mit csináljak?

(#185) T-online válasza LordVader80 (#183) üzenetére


T-online
tag

Nem tudok mást javasolni, mint hogy NE Belkin router-t vegyél, használj.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#186) LordVader80 válasza T-online (#185) üzenetére


LordVader80
senior tag

Értem. Kábelnethez mit javasolsz?

May The Force Be With You!

(#187) T-online válasza LordVader80 (#186) üzenetére


T-online
tag

Én évek óta Linksys-t használok, soha nem volt vele gondom, ezt javasolnám neked, de ha ezt a márkát drágának találod, akkor kérdezősködj, hogy milyet lenne érdemes venni.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#188) LordVader80 válasza T-online (#187) üzenetére


LordVader80
senior tag

Oké, köszi szépen a segítséget. :R

May The Force Be With You!

(#189) Ebit válasza kisrapi (#184) üzenetére


Ebit
addikt

Kérj, kölcsön egy modemet valakitől, amivel a modem hibát kitudod zárni,egy
annex-B szabványút, én egy D-link 360 R-t javaslok probaképpen, ennek nincs internetes felülete, de van hozzá egy progi/SMB.50.exe /ami kiirja az adatait, eltudod menteni, netre, felteheted .

Sajnos az is lehet, hogy akkor csökken le a margin értéked, amikor a, kábelbarátod, szomszédod használja a hálózatot.

Az ip Cim váltás után ADSL uptime időnek a modemen mérve 24- órának kell lennie a kővetkezőig.

(#190) Core2duo6600 válasza LordVader80 (#183) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen tevékenységet végzel ilyenkor, értem ezalatt, hogy mit csinálsz a neten, mert ha dc, torrent, akkor ez lehet "normális", ha a routerben valamelyik funkciója a tuzfalnak be van kapcsolva a miértjét nem tudom, de 2 router is csinálta nekem, a mostaniban meg nincs ez a funkció.
Azt hiszen DOS ATACK néven volt az SMC ben
ha kivettem a pipat rendben volt minden, és a 24 órás bontást leszámítva nem szakadt meg, márha folyamatosan használtam a rendszert

(#186) LordVader80
Linksys WRT54GC ezzel nem lesz gondod
wifis , és adnak hozzá egy usb wlan keyt is
12000 HUF körül, én az Auchanban vettem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#191) LordVader80 válasza Core2duo6600 (#190) üzenetére


LordVader80
senior tag

Pont torrentezéssel "idézhető" elő a baj. :K (illetve még azt is megfigyeltem, ha két gépen megy msn, és az egyik wifivel kapcsolódik a routerhez, akkor is sűrűbben előjön) És be van kapcsolva a tűzfal a routeren, csak egy port van szabadon engedve az utorrentnek, hogy aktív lehessek, ne passzív.
Akkor ez lesz a baj. Nem gondoltam volna.

Köszi a segítséget, de lehet akkor kikapcsolom csak a router tüzfalát, és nem veszek másikat. :U

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#192) lymmz válasza Core2duo6600 (#190) üzenetére


lymmz
csendes tag

Én inkább Linksys wrt54gl-t ajánlok, bár azt se itt kéne, mivel ez már kezd eléggé offtopic lenni.

http://www.tamasnaplo.hu

(#193) Core2duo6600 válasza LordVader80 (#191) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ennyit érdemes megpróbálni

(#192) lymmz
Lehet, nem ismerem azt, mi a 2 közt a különbség ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#194) Spirit


Spirit
őstag

Na letelt a második 72 óra is, megoldás még mindig nincs, nem is kerestek azóta, csak én őket, de érdekes módon, a pasi mikor visszaolvasta a telefonszámot, akkor az első hibabejelentéskori számot olvasta be, ami "állítólag nincs is a rendszerben". A mostani telefonomkor azt mondták,hogy a szerelők még nem jeleztek vissza. Azt mondták nem tehetek semmit, max díjkompenzációt kérhetek, ha 72 óra alatt nem tudják megcsinálni...60 napig ingyen megy a net eleve, szóval teljesen tehetetlen vagyok.A jövő hetet még megvárom, ha péntekig nem lesz változás, akkor visszamondom az adsl-t, és maradok a fibernél..ez már vicc, amit csinálnak.

Mellesleg telefonálás közben többször szakadt a vonal, és az sm50 programban a grafikonon szépen látszott,hogy visszapofázik a modem felé a telefon. Volt itthon egy régi szűrőm(régen is volt adsl-em), arra kicseréltem, a vonalértékek picit jobbak lettek, és nem szakad teló közben. Azért érdekes. Természetesen a 8 megás szédítő sebességű netem alig 1 mbit/128kbit maradt.

[ Szerkesztve ]

(#195) Ebit válasza Spirit (#194) üzenetére


Ebit
addikt

Szia!

Ird már be a modem értékeidet.

(#196) lymmz válasza Core2duo6600 (#193) üzenetére


lymmz
csendes tag

őszintén? nem tudom, kettővel több antenna van rajta. :)
a huwico-s srácok ajánlották, de még féltucat ismerősöm ezt mutogatta... és végülis jó! például a szomszédom erőssen tudja fogni az én linksys-em, de én az övét vagy nem is, vagy csak nagyon gyengén látom!

http://www.tamasnaplo.hu

(#197) Core2duo6600 válasza lymmz (#196) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha 1 árban van akkor lehet, hogy elöny lesz ha ilyet választ valaki
de ha drágább nem biztos, hogy megéri, és azért még mindig a drótos kapcsolat a legtutibb

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#198) Spirit válasza Ebit (#195) üzenetére


Spirit
őstag

[link]

Modem értékeket a fenti linken meglesheted.

(#199) lymmz válasza Core2duo6600 (#197) üzenetére


lymmz
csendes tag

nekem gl-esem van és egy hónap után vettem észre, hogy nincsen bedugva az utp kábel. szóval jóez.

http://www.tamasnaplo.hu

(#200) lymmz válasza Spirit (#198) üzenetére


lymmz
csendes tag

Te nem T-Com-os telefonkörzetben laksz, igaz? Azt hiszem Invitel-nél vagy a Monortel-nél vannak ilyen 1280/128as csomagok. Valószínűleg azért nem oldódott meg a hibád, mivel a másik telefonszolgáltató úgy látja, hogy náluk nincsen hiba abban, hogy az 1.2mbites csomag van beállítva... De hát ha a "nyolcasért" fizetsz ez kellemetlen. Az ügyintéző valószínűleg azért nem találta a hibád mivel az ilyen létesítési problémákat nem ugyanabban a rendszerben kezelik. Amúgy körülbelül egy hete találkoztam egy ilyen esettel, lehet pont te voltál az. :)

http://www.tamasnaplo.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.